Snack-bar e AUïo raMA W// zoeten voorfa+wijkconfecfmefeen Ooe/erne/nere turen 6/j one eenrcr/m/e c/e exp/o'/sf/e gesvt/enP roer er gen re^ren/ng en r/Wco zee* oesc///Arr voor ecs/tpaar BR/evem A4A/ orre nooee>K4A/roon R/JKpprXA/irWEG 356 WA2SEUAAR TEL. 0/7S/-2545 /oe*te/OOt Lage prijzen hebben voorrang. Een prijs is het kind van vele rekeningen Prijzen veranderen. Som mige bijna dagelijks. Andere blijven een tijd lang hetzelfde. Dat hangt van heel veel dingen af. Goederen die wij invoe ren kunnen bijvoorbeeld in het buitenland duur der zijn geworden. Vrachtkosten kunnen een rol spelen. De lonen zijn gestegen. Maar die hogere lonen mogen pas tot hogere prijzen leiden als de minister van Eco nomische Zaken daar voor apart toestemming heeft gegeven. Dit alles en nog veel meer bepaalt de prijs. Geen meetlat Deze advertentie kan u dus geen meetlat in han den geven. Of een prijs juist is of niet is nu een maal niet altijd in een handomdraai te zeggen. Dat kost soms veel re kenwerk. Specialisten op het ministerie van Eco nomische Zaken zijn hier dagelijks mee bezig. Als het alleen aan de b.t.w. lag Op 1 januari 1971 verandert de b.t.w. De invloed daarvan op de prijzen is vrij nauwkeurig aan te geven: Er is een groep artikelen en diensten waarvoor het tarief van de b.t.w. van 12 op 14 wordt gebracht. Dat kan een prijsverhoging veroorzaken van 1,8%, dus nog geen 2 cent op een gulden. Voorbeelden hiervan zijn: snoep - alcoholische dranken en frisdranken - suiker - kleding - h.uishoudtextiel - schoeisel - meubelen - elektr. huish. artikelen en app. - lucifers - wasserij - kapper - tandpasta - toiletpapier - speelgoed - rijwielen - bromfietsen - benzine. Voor een andere groep artikelen wordt de b.t.w. verlaagd van 12 naar 4%. Dit kan de prijs met 7,1 (ruim 7 cent op een gulden) doen dalen. De belangrijkste hiervan zijn: gebak - koekjes - biscuits - vruchtenconserven - aardappelmeel - cacaopoeder - maizena - puddingpoeder - koffiemelk - choco lademelk - room - vla- bouillon - soepen - kinder- en dieetvoe ding - kant-en-klaar maaltijden in verduurzaamde vorm - in het horecabedrijf gebruikte spijzen en maaltijden (dus niet de dranken). En tenslotte is er een lijst van artikelen, waarvoor de b.t.w. van 4 niet verandert, zoals: brood - beschuit - ontbijtkoek - rijst - havermout - vermi celli - macaroni - spaghetti - zelfr. bakmeel - aardappelen - groenten - fruit - groenienconserven - jam - appelstroop - pinda kaas - thee - koffie - vlees - vleeswaren - vis - melk - yoghurt - kaas - eieren - boter - margarine - elektriciteit - gas - olie - kolen - water - huishoudzeep - zachte zeep - wasmiddelen - boeken - tijdschriften. Overheid houdt de prijzen in de gaten Het ministerie van Economische Zaken gaat onverantwoorde' prijsstijgingen t.egen. Be gin november heeft de minister een maat regel genomen die aangeeft wat wel en wat niet in de prijzen mag worden door berekend. De Economische Controledienst houdt toezicht op de nalevina van deze maatregel. En wat doet u, mevrouw en meneer de consument? Zo maar elke prijsverho ging betalen? Ook u kunt de prijzen in de gaten houden, net als de overheid. Maar dan op uw eigen manier. U kunt eens naar de oorzaak van een prijs verhoging vragen. Wanneer u twijfelt kunt u de Economische Controledienst, Jan van Nassaustraat 50, Den Haag, vragen het uit te zoeken. CONSUMENTENMARKT „HET" GOEDKOOPTE EILAND Pak van zuiver scheerwol. Moderne snit, goed brede revers. Stopprijs Supra-rib ondergoed van luchtig, ademend katoen. Stopprijs 4 stuks Badstof sokken. Acryl. In 12 verschillende kleuren. Stopprijs vier paar Flanellen pyama. 100% katoen. In bleu afgezet met navy of in beige afgezet met bruin. Stopprijs In Groninger stijl is deze Topcoat met klepzakken. Merk Shelter. Stopprijs Handschoenen met warm flanel gevoerd. Kleurenbruin, grijs, zwart. Stopprijs per paar Slanke Trevira broek met modern stiksel. Stopprijs Rechtstreeks uit Amerika western cord pakken. Van deze extra voordelige partij laat Hij u meeprofiteren. Stopprijs jean 20.- jack 30.- Pullovers: Shetland, acryl, in alle soorten, maten en kleuren. Stopprijs Gekleurde shirts, gestreepte shirts, geruite shirts Stopprijs 8.-, 10.-. en 12.-. Modern gesneden kolbert van zuivere Shetland tweed. Stopprijs 35 filialen in Nederland - Amersfoort - Amsterdam „9fil." - Apeldoorn - Arnhem - Beverwijk - Breda - Dordrecht - Eindhoven - Groningen - den Haag- Haarlem - Hilversum - Leiden - Nijmegen - Roosendaal - Rotterdam „3fil." - Rijswijk - Tilburg Utrecht„2fU." - Vlaardingen„2 fil." -Zaandam Zeist

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 10