ivers held FC Twente Sparta mist een 'killer' van formaat Gerd Muller Zaalvoetbaltoernooi voor jeugdteams Muller en Maierlegden Rotterdammers strop om: 1-3 VERDEDIGERS DRUKKEN STEMPEL OP WD1GCUPDUEL IN ZAGREB (2-2) Schrijvers bewijst ongelijk Hughes -Ü Prestatieloop in Leidse Hout *0 10 DECEMBER 1970 PAGINA 17 DSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ,P (ANP) Piet Schrijvers heeft FC Twente Zagreb ,,in leven gehouden". Dynamo Zagreb, [Jifker en meer aanvallend, kwam door de gewel- lyngen van de Twente doelman niet verder dan Sirs. Een voorsprong van 20 werd voor rust ebracht tot '21 en in de laatste minuut van de orgde René van de Kerkhof er voor dat de uit- e voor de tweede wedstrijd optimaal werd werd daarmee rijk. tot op een na de beste speler in het redelijk beloond. De Iran Twente konden ||o slechts twee keer Schrijvers deed er aan dat het bij die ten bleef. In de pe t ploeg werd over een vloedgolf van Twentse elftal Met Jeuring de verdediging ook niets aan doenslaagde de afweer van PC Twente iets beter, maar toen „verdronk" de ploeg volledig op het middenveld Van der Vall en Palilplatz en inci denteel ook Jeuring kregen geen gele genheid de twee overgebleven aan vallers Nagy en Van de Kerkhof te aanvallen bleef hij bereiken, die zich te gemakkelijk lie- redde ivat verkeerd in het eerste half f"n ongeorganiseerde out op fout maakte, staande in het laat- |n de wedstrijd waar- m*%ngeremd naar voren nz de zuinige voor- S 21 verder uit te Suel in de derde ronde Di om de Runners-Up- Ite beslist door de twee Zo goed als Schry- Twente deed, zo ^ihrudin Dautbevgovic py blunderde twee keer ^ente ztfn doelpunten ?genover stond slechts (ke redding. René van probeerde een kwartier I blunder van Miljkovic Imaar in zijn ren naar |werd hy gestopt door Mk Misrekening Mtjkovski. de coach van mtste FC Twente in het I [wedstrijd voor onover- ■joeilijkheden. Hij ge- Bgrtl als opkomende aan- ^aarop had PC Twente Drost en De Vries centrum van de ver- Indacht geconcentreerd flankverdedigers Huve tegen C er eek) en len wenig meer dan de de Twentse verdedi- ihermen. overigens lang niet Tussen Huve aan Iersel aan de andere centrale verdedigers yke regelmaat grote en in mindere mate Lalic en Piric toon- bereid die gaten op gevolg was een voort - moeilijke situaties ivers. Kopbal doelman, die een kwar- Id had in de 17de mi- j>en tegen een geweldige Guemirtl, die door nie- lerd werd toen hij uit Van Milkovic wilde in- pt was een logisch ge- Iverwicht dat PC Twen- breken doordat Notten bleek Guemirtl af te zag het gevaar en uit de aanvalsspits de aanwezighied van middenveld hielp niet spitsspeler moest nog chteren en aan de zijde i De Vries groeide hij uit je bij FC Twente na mde" gelijkspel tegen rnreb (2—2). Theo ipi Drost en uitblinker [ers juichen de „kleine |e: Kees Rijvers. ten afsluiten door de beweeglijker Zuidslavische verdedigers Niet los FC Twente kwam niet los uit de „dodelijke" omhelzing van de Zuid- slaviërs en slechts Schrijvers zorgde ervoor dat na het openingsdoelpunt verdere gevolgen 20 minuten uitble ven. Kort voor rust werd hij echter opnieuw verslagen; wéér door een kopbal van Guemirtl, uit een hoek schop van Cercek. In die tijd dat de Twentse doel man de meest onwaarschijnlijke prestaties leverde, had Doutbegovic bijna absolute rust aan de andere kant van het veld. FC Twente was na die twee doelpunten aangeslagen, een knock out leek een kwestie van tijd. Volkomen onverwacht echter, geen honderd tellen na het tweede doelpunt van Dynamo, gaf Theo Pahlplatz de op de rand van het ra vijn wankelende ploeg weer zelfver trouwen. Van de rechtervleugel zag hij dat Dautbegovic net als iedereen op het veld en de 9000 toeschouwers op de tribunes, een voorzet verwacht te. De doelman van het Zuidslavische elftal was alvast een paar pasjes uit zijn doel gestapt. Pahlplatz strafte die onvoorzichtigheid genadeloos af en scoorde beheerst uit een kleine hoek. Na 38 minuten had de eerste serieuze Twentse tegenaanval meteen het volledige rendement opgeleverd. Rustiger Het resultaat was niet alleen dat de achterstand was teruggebracht. Het gevolg was óók dat er meer rust in de ploeg kwam Die rustiger lijn werd in de tweede helft doorgetrok ken. De verdedigers gingen feller in grijpen. Jeuring durfde van tijd tot tijd zijn centrale punt in de achter hoede te verlaten om een daadwer kelijke bijdrage aan de opbouw van de aanvallen te leveren. Het hielp iets, maar niet voldoende. De Twent se uitvallen bleven slechts onderbre kingen van het dreigende Zuidslavi sche overwicht. Het lukte beter dan voor de rust maar het beeld van de wedstrijd bleef beheerst door de strijd van de aanvalsmacht van Dy namo en de om de foutloze Schrij vers gegroepeerde Twentse afweer. Dynamo Zagreb kreeg voortreffe lijke kansen om de marge te vergro ten maar de schutterij liet het afwe ten. Zelfs op momenten dat Schrij vers na een geslaagde poging een hinderlijke voorzet van zijn gif te ontdoen helemaal uit positie was ge speeld. Cerek, Lalic. Rora en Piric zagen altijd een medespeler van wie zij dachten dat hij er nog beter voor stond en schoven de bal door. Dit uitstel en de razende reacties van Schrijvers voorkwamen een grotere achterstand. Een kwartier voor tijd verving Kees Rijvers de passieve Antal Nagy door Willy van de Kerkhof. De aanvals macht van PC Twente groeide nau welijks want vrijwel alle mankracht was in de defensie nodig. Vier minuten voor tijd, bij hoekschop, hadden alle elf Twente naren zich in het straf gebied verza meld om tenminste de achterstand tot één doelpunt beperkt te houden. Die bundeling van defensieve krach ten had succes. Nadat de achterhoede het gevaar van de hoekschop had bezworen flitste de snelle tweeling Van de Kerkhof uit de omsingelde stelling. Hun gezamenlijke actie le- Geliikmakerdan een hoekschop Het werd een ..gouden" corner. Willy van de Kerk- cen hof nam de bal op rechts en zette laag en hard voor Dautbevgovic re kende erop dat een van zijn verdedi gers de bal zou wegwerken, maar niemand deed er iets aan. De enige die reageerde was René van de Kerk hof. die van de verste naar de eerste paal liep en passant de bal in het niet beschermde doel tikte: 22 Twee fou'en van Varui'.n Dautbev- verde in eerste instantie niet meer op govic en zeker tien kee- zo veel op- Het eerste doelpunt van FC Twente Pahlplatz is op de vleu gel doorgebroken en schiet de bal scherp achter de verkeerd opge stelde Djindmo-doelman Daut bevgovic. die geen schot maar een voorzet verwachtte. merkelijke reddingen van Piet Schrij vers hebben er voor gezorgd dat FC Twente voor de wedstrijd van vol gende week woensdag nog alle hoop mag koesteren. ZAGREB i ANP» Barrv Hughes, de trainer van Go A- head. had in Zagreb moeten :ijn. Dan had hij ervaren dat Piet Schrijvers niet het geluk van een hogere macht, zoals Hu ghes na de wedstrijd tegen FC Twente beweerde, nodig heeft om Nederlands beste doelman te zijn. Schrijvers deed het gister middag in Zagreb allemaal zelf zonder dat. zoals Hughes het noemde ..hij van daarboven bij hem op de lat zat". Schrijvers deed het zo gewel dig dat „Tschik" Cajcovski, de trainer van Zagreb, hem verre weg de beste man van het veld noemde. Een mening, die Ma- •ian Raus de Zuidslavische scheidsrechter die PC Twente in Eskesihir bepaald niet vriende lijk had behandeld, volledig on derschreef „De beste doelman die ik ooit aan het werk heb ?ezien. Dit Twente is goed ge noeg voor de finale". Piet Schrijvers, die geen last heeft van een overdreven be scheidenheid, nam de compli menten van zijn medespelers en nog tal van felicitaties van an deren. rustig in ontvangst met de betrekkelijk rustige constate ring: ..Vandaag heb ik „hem", zoals Hughes het noemde, niet nodig gehad Ik heb het zelf gedaan. Het ging lekker Ik heb graag veel spelers recht voor mijn doel. dan komt het op re acties aan. Daarvoor ben ik niet bang". In de kleedkamer van FC Twente waren méér geluk kige mensen. In de eerste plaats Kees Rijvers, die beken de in de eerste fase verrast te zijn geweest door de speelwijze van Dynamo .Uit de twee wed strijden die Kuhn en ik had den gezien, concludeerden wij dat Guemirtl een sterke mid- lenvelder was, die een be- angryk aandeel had in de op douw van de aanvallen. Wy hadden er niet meer gerekend dat hij in de spits ook zo'n groot gevaar zou zijn Onze ach terhoede had daar in het begin geen wapens tegen en dat dwong mij Jan Jeuring steeds verder naar achteren te halen. Jeuring had het daardoor zeer moeilijk. Hy moest niet alleen overscha kelen van aanvaller tot verdedi ger. hij moest bovendien nog deelnemen in de opbouw van de aanval. Ook dat kon hij aan. Vooral na rust. toen er meer zekerheid in de ploeg was geko men" „Ik moest Jeuring wel een verdedigende taak geven. Met blessures van Oranen en Ach terberg kom ik soms in moeilijk heden door het ontbreken van een extra verdediger. Cajcovski heeft door aanwijzingen vanaf de kant getracht zijn voorhoede steeds anders te laten spelen. De scheidsrechter trad niet op te gen dit ingrijpen in het spel en toen ben ik me ook maar in tensief gaan bemoeien met de speelwijze. Het heeft succes ge had. En nadat Pahlplatz een doelpunt had gemaakt groeide ook zonder aanwijzingen van de kant het zelfvertrouwen In de ploeg". Cajcovski zag iets minder te vreden op de wedstrijd terug. „Twee van onze spelers zijn dui- ielijk beneden peil geweest: Ro ta die niets heeft kunnen doen met de talrijke kansen die hij kreeg en Dautbevgovic die schuld had aan de twee doel punten. Onbegrijpelijk voor de teeper van het Zuidslavische elftal Bij Schrijvers vergeleken speelde hij als een beginneling". Van zijn eerste blunder pro fiteerde Pahlplatz: „Ik zag dat hij te ver voor zijn doel stond en toen heb ik er maar meteen gebruik van gemaakt". René v. d. Kerkhof, die de tweede kans aangreep: „Tegen Go Ahead heb ik met een corner iets der gelijks gepresteerd. Nu dacht ik: Willy zou best hetzelfde kunnen doen. Voordat hij de hoekschop nam, zag ik dat het doel niet goed was beschermd. Ik hoopte dat Willy die bal scherp zou trekken. Hij deed het". ROTTERDAM (ANP) Sparta heeft de slag tegen Bayern München in het toernooi om de Runners Up Cup verloren. Het optimisme, dat na de kleine nederlaag (12) in München in het Rotterdamse kamp bestond, is ongegrond gebleken. Weder om wonnen de Duitsers nu met 31 na een enerverend duel, dat vooral in de eerste helft ook ongetwijfeld niveau had. Toen Kristensen in de 33ste minuut de tien minuten eerder door Gerd Müller opgelopen achterstand van 01 wegwerkte (11) waren er zelfs nog perspectieven voor de Spartanen, die in 't veld geenszins de minderen waren en voor het Duitse doel zelfs gevaarlijker. Müllers tweede doelpunt, vijf minuten voor de rust, deed echter alle hoop vervagen. Inmiddels was namelijk ook duidelijk geworden dat Sparta een „killer" miste van het for maat Müller, die in de tweede helft met zijn derde doelpunt de eindstand op 13 bepaalde. Ondanks de voort durende druk op het doel van Sepp Maier, die aanzienlijk meer werk te verzetten heeft gekregen dan Pim Doesburg en de gelegenheid ten volle aangreep zyn onmiskenbare talenten te etaleren, kon Sparta niet meer tot score komen. De talrijke kansen ten spyt. Inzet Coach Georg Kessler was weinig onder de indruk van de nederlaag. Ik moet mijn elftal prijzen voor de ongeloofwaardige inzet. Dat eerste doelpunt viel voor ons uiteraard op een ongelukkig moment. Grote pech had Sparta bij die terugspeelbal van Roth. Gaat dat schot niet tegen de paal dan komen wij weer in een gun stige positie maar we hebben nu drie maal verloren dit seizoen. Twee keer tegen Bayern München en één keer tegen Anderlecht. Tegen ploegen die internationaal hoog gewaardeerd wor den is dat bepaald geen schande". De internationaal ook zeer hoog gewaar deerde Gerd Müller en Sepp Maier de voorpost en het sluitstuk van de Ier in de 23e minuut de Sparta defen sie volledig uit haar verband ge speeld. Doordat Venneker op de rech terflank ver was achtergebleven be hoefden de Duitsers geen buitenspel te vrezen en het achttienkaraats schot van Müller betekende een vol treffer: 01. Daarvoor hadden Kris tensen en Kowalik in de beginfase reeds dreigend voor Maier gestaan en had Doesburg door tijdig uitlopen de tandem Müller-Beckenbauer de pas afgesneden. Het waren boeiende ac ties in een aantrekkelijk duel waarin in de negentiende minuut een combi natie KI ij n j an - Kristensen grote ver warring stichtte in de Münchener verdediging. Het schot van Walbeek stuitte evenwel af op de in nood sa mengetrokken mensenmassa voor het doel van Maier. De aanvallen van Sparta hielden groter gevaar in dan die van de veel in de breedte spelende Duitsers. De gevaarlijkste speler stond echter in de ploeg van Bayern: Gerd Müller. en dat zou beslissend zyn, of schoon zyn goede werk in de 34ste minuut bijna te niet werd gedaan door Roth. die het grapje uithaalde van zo'n 30 meter terug te spelen op zyn keeper. Maier stond evenwel ver voor zijn doel en bevond zich op dat moment in geslagen positie. Tot ge luk van de Duitsers maar vooral voor Roth. die overigens toch in de rust zyn plaats moest afstaan aan Bren- ninger stuitte de bal af op de paal „Geintje" De zelfverzekerd spelende Duitse ploeg was door dit geintje toch even van haar stuk gebracht. Sparta pro beerde daarvan te profiteren en bracht de tegenstander in het nauw. De goed sluitende defensie van Bayern. bekwaam geleid door de be snorde Beckenbauer bleef echter op rechterbeen. Wederom was echter ge bleken hoe groot het lek wel was in de Rotterdamse defensie, die in de 219ste minuut nog eenmaal door de knieën moest, wederom door Müller en weer in combinatie met Höuness: 13. Doordat Bayern steeds meer mankracht in en rond het eigen strafschopgebied samentrok, kreeg Sparta volop gelegenheid tot aanval len. Het resultaat, was evenwel nihil, Ook uit de talrijke hoekschoppen. De Spartanen wisten zich nauwelijks kansen te scheppen en die er nog kwamen werden of onbenut gelaten of vonden een roemloos einde in de handen van de gretig plukkende han den van Sepp Maier. Sparta bleef weliswaar met grote ijver vechten voor een beter resultaat maar het zat er niet meer in. De nederlaag was on afwendbaar. De sterkste had gezege vierd. Sparta kon zich er slechts op beroemen met ere te zijn uitgescha keld. Hetgeen door Udo Lattek, de coach van Bayern München, grif werd be aamd. „In München moesten wy ko men hier was het de beurt van Spar ta. Ik vind dat de Rotterdammers vooral voor rust goed speelden. In de tweede helft waren ze echter veel minder. Sparta viel weliswaar meer aan. maar echt gevaarlijk is het voor ons vrijwel nooit geweest. Lattek ver heelde niet dat hij bang is geweest voor de Deen Kristensen. „Het is 'n technisch voortreffelijke speler. Zyn veelvuldig dribbelen haalt echter alle De eerste van de drie. Gerd Müller heeft de voet tegen de bal gezet en in die situatie is er heel vaak geen redden meer aan. Het geen Pim Doesburg en Hans Ven neker (2) zouden ervaren, on danks de bezwerende gebaren van Sparta's rechterverdediger. verrassing uit het spel en dat is toch nodig om te scoren. LEIDEN De Leidse atletiekver eniging AV Holland organiseert za terdag 12 december in en om het sportpark "De Leidse Hout" een prestatie-loop. De Leidse vereniging organiseert deze loop ter "aanvul ling" van de in augustus van dit laar gehouden Leidato-loop waar aan velen wegens diverse omstandig heden niet konden deelnemen. De af te leggen afstand bedraagt zaterdag 5000 meter. De start is om 3 uur op de sintelbaan in de Leidse Hout. Iedere deelnemer die de loop binnen 45 minuten volbrengt ont vangt een herinneringsmedaille. Voor dit sportieve festijn kan men zich zaterdag vanaf 1 uur tot een kwar tier voor de start op het wedstrijd secretariaat bij de sintelbaan in schrijven. Münchener ploeg hebben Sparta de been en toen vyf minuten voor de strop om de hals gelegd. Met zyn drie doelpunten was de kleine zwart harige Müller, ongrijpbaar voor de Sparta-verdediging, matchwinner en met z(jn talrijke reddingen was doel man Maier degene, die de Spartaan se aanval tot wanhoop bracht. Slechts éénmaal moest hij capitule ren, toen Kristensen door de Duitse verdediging wervelde en met scherp zijn actie besloot. Op dat moment echter speelde Sparta toch reeds te gen een verhoogde achterstand, want in combinatie met Höuness had Mül- rust de geheel vrijgelaten Müller op eenvoudige wijze een voorzet van Mrosko met een tweede treffer af rondde, was er voor de Duitse herst- kampioen geen vuiltje meer aan de lucht: 1—2. Zeker van zijn zaak begon Bayern aan de tweede helft. Het accent werd nog meer gelegd op de verdediging maar niettemin slaagde de schier on grijpbare Müller erin na een kwartier toch weer alleen voor Doesburg op te duiken. Dankzy een snelle reactie keerde Doesburg het schot met het Op 29 december in Groenoordhal LEIDEN De voetbalvereniging Lugdunum zal op dinsdag 29 de cember in de Groenoordhal een zaal voetbaltoernooi voor jeugdteams organiseren. Aan dit eerste jeugdzaalvoetbaltoernooi. dat in Leiden wordt gehouden (aanvang 10 uur) zullen teams van achttien vere nigingen deelnemen. In de poules 1, 2, 3 en 4 strijden de junioren (C) van LDWS, Roodenburg, SVLV, RCL, Leidse Boys. ASC. VNA, LFC, Alphen, Randstad Sport, Warmunda. Foreholte, VTL, Oranje Groen. Lugdunum, Teylingen. UDO en DOCOS In de poules 5, 6 en 7 komen de pupillenteams van die clubs in actie.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17