„Ik was in de war' P CAJ En wéér opent de Amro Bank een kantoor in Leiden. Deze keer op 9 december a.s.: Wassenaarseweg 8 (hoek Rijnsburgerweg). Attentie: Geldzaken? De Amro Bank is ervoor. Oud Ade en aangesloten Rijpwetering op aardgas Als hoest uw kind kwelt... BOEKEN SWERIS ELTA Nieuwe uitgaven Met 7 0 km/u tegen de stroom op de Breestraat in VERKOOPSTER Couture Exclusief POMPBEDIENDE ONZE SPECIALE AANBIEDINGCN Salon André dekonir] vrije woning TOONKAh BURGSTEEG NIEUWSTR/ SIUCADOOl PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 DECEMBER 1971 den kunnen maken. Zomer en Keu den kunnen maken. Zomer en Keu- nig. Wageningen. Sinterklaas is achter de rug. De pak- jestijd is dus voorbij, maar de kerstvakantie nadert. Met het oog daarop is dit boek uitstekend bruik- I baar. Michael Brix heeft hierin reek- j sen karweitjes duidelijk opgeschre- j ven. die door kinderen spelenderwijs kunnen worden uitgevoerd en waar- j bij ze dan werkelijk scheppend be zig zijn. Brix vertelt wat kinderen met allerlei materiaal kunnen ma ken. met was. pitriet. plastica. gips. touw enzovoorts. Ook met af val ma teriaal. Zijn boek kan een bron van inspiratie zijn voor kinderen en voor ouders. Want er zal in vele gevallen wel enige leiding nodig zijn. al is het alleen maar om de kleintjes op streek te helpen. Brix zelf heeft voor fraai illustratiemateriaal gezorgd. 1 Kortom dit boekje is een lust voor het oog. en dus niet al te goedkoop if 12.50). Maar wie heeft dat niet voor goed spelende kinderen over? I Veel plezier dus met .Wat kinder- 1 handen kunnen maken" RIJPWETERINGOUD ADE Op uitnodiging van de hoofd-inge- nieur van de Stedelijke lichtfabrie ken in Leiden afdeling gas. ir. B. P. G de Groot, heeft burgemeester P. M. P. Smolders gistermorgen op het plein voor het Dorpshuis in Rijpwe tering de ceremoniële handeling ver richt voor de komst van het zo zeer verlangde aardgas in Rijpwetering en Oud Ade. Daarmee is het nu moge lijk geworden dat over 12 weken voor alle bewoners van genoemde gemeen- tedelen van Alkemade het gebruik van aardgas binnen bereik is ge komen. In een korte toespraak bracht bur gemeester Smolders de directie van de Lichtfabrieken in Leiden dank voor de aanpak van deze aardgasle verantie in Alkemade Ir. De Groot verzekerde, dat het leggen van de pijpleidingen nog de ze week zal worden afgemaakt. Er is gisteren tevens direct een begin ge maakt met het aansluiten van de Burgemeester Smolders ont steekt symbolisch de aardgasvlam voor Rijpwetering en Oud Ade. Rechts ir. De Groot uit Leiden. fFoto Leidsch Dagblad» percelen, waarvoor men zoals ir De Groot verzekerde hoogstens 12 weken nodig heeft. ..De eerste kan dus de zer dagen het aardgas al ontvangen, terwijl de laatste nog 12 weken ge duld zal moeten hebben, dat kan niet anders" aldus ir. De Groot. Emil Belzner Reis naar de Re volutie. West Friesland, Hoorn. Belzner was gymnasiast en hulpar- beider bij de Duitse Spoorwegen in 1917. toen Lenin door de Duitsers in de gelegenheid werd gesteld om naar revolutionair Rusland te reizen. Door op de trein te springen kwam hij oog in oog met Lenin toen nog een onbekende en enkelen van zijn prominente medewerkers. Op deze herinnering stoelt deze roman. Deze recensent ontgaat de zin van dit soort geromantiseerd verleden, waar in latere roem wordt omgesmolten in een eerder aangevoelde belangrijk heid. Belzner schrijft verward en in een taal die gebukt gaat onder een teveel aan woorden, en een te kort aan gedachten. Wat een fascine rende reportage had kunnen zijn. wordt op deze manier een onbegrij pelijk brok verveling. Susanne Hart Leven met Daktar.v (Het Wereldvenster Baarn) De wilddocumentaires op de televis'e hebben nog steeds een wonderlijk fascinerende uitwerking. Wellicht om dat zij aan opvoedkundige waarde LEIDEN "Ik was die dag hele maal in de war", luidde de veront schuldiging van een 21-jarige kabel monteur uit Alphen aan den Rijn. Zijn verontschuldiging had betrek king op niet minder dan zeven over tredingen. die hij met zijn auto een flinke hoeveelheid spanning ge ven. Over het leven van mensen, die zorg dragen voor de Fauna van Oost Afrika, handelt het rijk geïllustreer de boek van Susanne Hart. Sinds George en Joy Adamson n de ja ren dertig met dit genre dierenboe ken begonnen, heeft het sterk aan populariteit gewonnen. Terecht, als men het levendige verhaal van Su sanne Hart leest. Een onderhoudend boek. zonder verfraaiing en opsmuk verteld. Maar in de derecte benade ring geeft het een verhe'de'end inzicht in het leven van mensen en dieren in de omgeving van het Vic toria meer. Derhalve verdient dit boek ruime aandacht J. F. Oltmans Het slot Loeve- stein. Veens's uitgeversmaatschap pij n.v. Amsterdam). Een ..klassieker" uit de vaderlandse op een late juni-avond in Leiden be ging. Na door een rood stoplicht te zijn gereden, stoof hij met een snelheid van naar schatting ruim 70km/u de Breestraat in de verboden richting in. waarbij hij niet alleen twee tege moetkomende auto's beschadigde, maar ook een wielrijdster aanreed. Toen hij uiteindelijk door de poli- J tie werd aangehouden, kon hij niet direct rij- en kentekenbewijs tonen en eaf een valse naam op. Een na der onderzoek wees uit, dat de auto geen deugdelijke remmen en rich tingaanwijzers bezat. Wat die ondeugdelijke remmen be treft. deed de Alphenaar een poging er onderuit te komen. "Voor die bot singen werkten ze nog goed", verze kerde hij de rechter, mr. De Koning. Diens commentaar: "Dat is niet waar, want onderzoek door de poli tie wees uit. dat de remmen al eer der defect waren". Hoewel niet ten laste was gelegd, dat de monteur tevoren enkele gla zen cognac had gedronken, hield de officier, mr. A G Pos. met dit feit wel rekening bij het eisen van een straf. Die kwam neer op een totale ei geschiedenis, deze roman van Olt- geldboete van f 350 of 35 dagen, een mans. De nc tiende eeuwse schrij ver behandelt een fase uit het begin van de 80-jarige oorlog, waarin het slot omstreden wordt door de troe pen van de Hertog van Alva en de Geuzen Het romantische verhaal van Oltmans werd door Annie F Blessinga bekwaam aangepast aan de taaleisën van nu. Typisch een boek voor lange winteravonden en regenachtige middagen Het boek onvoorwaardelijk? ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden en een voorwaardelij ke ontzegging voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van 2. jaar. "Ik kan m'n rijbewijs niet missen", zo poogde de Alphenaar aan de on voorwaardelijke ontzegging te ontko men. Tevergeefs. De kantonrechter vonniste inzake de onvoorwaardelil- laat zich vanaf het twaalfde jaar ke ontzegging conform. De voorwaar- heel goed lezen. delijke ontzegging stelde hij op zes maanden en het totale boetebedj op f 360 of 36 dagen. Een 19-jarige bijrijder uit Riji burg haalde met zijn auto evenei zeven strafbare feiten uit. Na op 1 kruispunt Parkstraat-Timorstraat Leiden aan een van rechts kornet auto geen voorrang te hebben leend, daarmee een botsing venx zakend. ontdekte de politie dat geen rijbewijs en geldig kenteken 1 zat. Zijn „auto" '10 jaar oud en gekocht voor f 300) werkte door vele gebreken onvoldoende. va Het requisitoir van de officet mondde uit in een eis van f 475 47 dagen en vernietiging van de beslaggenomen "auto". De kantjl 1 rechter vonniste bij verstek met ind totale geldboete van f 420 of 42 dai en de gevraagde vernietiging. a§ Een (niet verschenen) 45-jaiee chauffeur uit Bodegraven haalde dj. tijds met zijn vrachtauto op de Ch y chillaan een links voorgesorte aC staande file personenauto's ree s in, om vervolgens pardoes de Vo schotenseweg op te rijden, aldoef een passerende personenauto ral mend. De bestuurder hiervan lierf0 m. een zware hersenschudding op. Jr* "Zijn uitzicht op het kruispunt wfcai door die file auto's vrijwel geWoni belemmerd. Desondanks reed jen zonder vaart te verminderen ekc kruispunt op", hadden getuigen vt 1 klaard. er De kantonrechter was van menlto' dat een waarschuwing in de v#ul van een voorwaardelijke intrekkF™ voor de tijd van 6 maanden met proeftijd van 2 jaar. op z'n plaj was. Hiernaast vonniste hij confq de eis van de officier: f 150 of 15 gen. ...geef het dan dadelijk Buckley's Kinder- hocstsiroop. Dat helpt verrassend vlug, werkt verzachtend op keel en luchtwegen en lost dat benauwende slijm op. Bo vendien bevat Buckley's Kinder hoestsiroop vit. C voor de zo nodige weer- standsversterking en het smaakt aangenaam. Altijd in huis hebben. gevraagd. Maersmanssteeg 2 - Leiden Aanmelden: fel. 017273264 na 7 uur. FEESTDINER i VERGADERING - RECEPTIE In HOTEL SAVOY direct aan Ze.* t Bespreken: telefoon Katwijk 0171815645 CHEVRON Benzinestation vraagt Ervaring gewenst doch niet vereist. Wisseldiensten. Zondags vrij. Sollicitaties te richten aan de N.V. B.E.M. tav de heer van Zeist, Persant Snoepweg bij Albert's Corner, Leiderdorp. Telefoon 0171043799. TE KOOP bt?" i?©nd pc.coel groot 7.50 Om. in de ge meente Oegstgeest. Bouwvergunning aanwezig. Brieven aan het bureau van dit blad no. 58096. ROOSEN OPTIEK Kort galgenwater 1 Leiden Alkali-vrije Tiède Permanent f 13,50 In onze salons behoeft U niet af te spreken. Voor moderne haarverzorging DAMES EN HERENKAPSALONS Wagnerplein 11 - Leiden Z.W. Telefoon 23904 5 Ruime parkeergelegenheid. UITZENDBUR! Telef. 01710-3! Korevaarstraat' Leiden iic Inkoop van boeken op bijna elk gebied. Zowel enkele stuks als hele bibliotheken. BOEKHANDEL Prinsessekade 4 - Leiden Telefoon 25065 Voor vrijgezel of vrijgezellin TE KOOP in de luxueuze Rijnland flat in Leiden Z.W. een met alle comfort en vrijheid. Voor inlichtingen en bezich tigingsafspraak TEL. 01710—20908 tussen 19 en 20 uur. U bent van harte welkom bij dit nieuwe kantoor. Want evenals de ruim zeshonderdvijftig andere Amro kantoren in ons land, biedt ook dit kantoor u een attente en vooral vertrouwelijke service bij de behartiging van al uw financiële zaken. Als cliënt van de Amsterdam-Rotterdam Bank kunt u van alle Amro diensten profiteren. Om er een aantal te noemen: de Amro Bank heeft verschillende spaarmogelijkheden (4'/2 t/m 8% rente). De Amro Bank heeft voor u ook de bekende Amro Lening met gemakkelijke aflossingsvoorwaarden. De Amro Bank heeft een Privérekening voor u. Voordelen: 1. u krijgt 2'/2% rente, 2. u kunt uw regelmatig terugkerende betalingen (zoals huur, abonnementen, contributies e.d.) gratis automatisch laten overboeken, 3. u bent verzekerd van een vlotte giroservice, 4. u krijgt - op uw verzoek - de beschikking over de Groene Betaalcheques. (U kunt er bijna overal mee betalen zonder contant geld op zak.) En: de Amro Bank bemiddelt voor u bij alle verzekeringen, geeft advies bij beleggingen, levert reisdeviezen, helpt u bij internationaal betalingsverkeer en kredieten. En niet te vergeten: de safeloketten. Kortom, de Amro Bank kan u steeds van dienst zijn. Waarom zou u daar niet gebruik van maken? Dit Amro kantoor is maandags t/m vrijdags geopend van 9.00 uur tot 16.00 uur. Telefoonnummer: 01710-54932. Andere Amro vestigingen in Leiden: Rapenburg 39, Bevrijdingsplein (in sta-caravan). wanneer u vóór 31 december 1970 bij dit kantoor een Amro Spaarboekje of Spaarrekening opent met een eerste inleg van minimaal 10.-, ontvangt u een fraai uitgevoerde kwartiesspaarder cadeau (winkelwaarde 20.-). Toonkamers met ea sortering ven elg^1 fabrikaat en de mle vooraanstaande fabrltr bHjvende service* gevraagd. GEBR. v. d. Pilt Voerhout - Leic 02522—1014 01710—2278£ GEVONDEN goud collier bU station Inl mej. H. TERPOO De Beukenhof, Terweeweg. Oegstge Bij beschikking van rondissements Rechtbs j 's-Gravenhage d.d. 25 ber 1970 is het bestuup de gemeenschap van waarin Catharina Wilb Dreef, wonende te Lei' i Antonius Cornells Marl gehuwd met uitsluitln Antonius Cornel is Marl gedragen aan Catharifl helmina Dreef. Mr F. B. Kloppe I Plantsoen 65, L

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6