«OONPAUZE BIJNA ZEKER TïïTïïl Laatste overleg mislukt Roolvink blijft vandaag muVAi MANTEL- SPECIALIST tiptheid TT ook 1 Leiden Broers in arrest in verband met brand Marokkanenpension MANTELS Vrijdctg beslissing BBÊESO Alphen wint de BBC-cup (V)uc/ V)ltei4 LD0 -E emig wind KOREVAARGARAGE n v is het alarmnummer van de Leidse brandweer het is ook het aantal abonnees van het Leidsch Dagblad de grote specialist en is uiteraard de Jordanië trekt tanks en geschut bij Syrië samen Samenvatting Benfica-Europa (richt I maart 1 860 DINSDAG 8 DECEMBER 1970 No. 53269 .EIDSCH DAGBLAD ar: G Koopman Idacteur: Drs. J. R Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 16,15 per kwartaal 'postabonnementen f 18,55), f5,40 per maand (bij vooruitbetaling), losse nummers f 0,25. Witte Singel 1, Leiden - Giro 57055 Telefoon Directie en Administratie 25041; Redactie: 21507 18 PAGINA'S ia EN De stiptheidsactie van is vanochtend ook overgeno- de bestellers en expedi- het postdistrict Leiden. I deden zich echter nog geen hgen voor bij de postbestel- bmdat de hoeveelheid post Blijk na Sinterklaas over het ji minder groot is dan nor- pw actie worden •doorgezet, jüracht de Leidse PTT-direc- jgers zaterdag de eerste jieden. Vertragingen bij be- n Van ernstiger aard zijn ichten bij de stroom kerst- rjaarskaarten. Leiden is de actie, die be- Amsterdam en Rotterdam jgang gekomen in Utrecht, kavond ontstond er vertra- de expeditie van de postzak- ihet Utrechtse station, maar fod 'was volgens directeur Bnel de achterstand al weer tolbedienden (100 in totaal) 't ogenblik de veiligheids- aften strikt in acht. Dat wil flat zij de railverbindingen Er met lange rijen postwa- jrgaan, maar met ten hoog- wagens. ït verwacht van vanavond genavondlicht tot half be ll overwegend droog met in I en ochtend plaatselijk mist. Ugemeen weinig wind. Onge- lelfde temperaturen als van- (opgemaakt om 12.40 uur) 9 DECEMBER 8.35 uur; onder: 16.29 uur. 13.53 uur; onder: 4.37 Uur. te Katwijk te 12.09 uur; te 7.56 en 20.13 uur. DEN HAAG (GPD) Het kabinet zal binnen enkele da^en besluiten tot een ingreep in de lonen voor het ko rrende jaar. Minister Roolvink van Sociale Zaken ziet c win geen aanleiding om heen te gaan'. De b:\vindsman verklaarde gisteravond, na afloop van het mislukte overleg tussen eer kabinetsdelegatie en voorzitters van werkgevers- en werknemersorganisaties: „Het kost mij de grootste moeite een loonmaatregel te nemen, dat weet langza merhand iedere Nederlander. Maar ik ben nog nooit mijn ver antwoordelijkheid uit de wrg gegaan en ik zal dat ook nu niet doen". Minister nuoivink van ductu le Zaken kon de wachtende jour nalisten niet meer vertellen dan dat het overleg weer was mislukt ADVERTENTIE FIAT 850 EN 850 SPECIAL beperkt uit voorraad leverbaar in 3 kleuren vanaf f5012, lncl. b.t.w. Showroom: Korevaarstraat 19, Leiden. Tel. 01710—42146* Parkeergelegenheid op eigen terrein. 33333 oe als die 33333 en neem een abonnement p de grootste krant van Leiden en omgeving. n Ik word abonnee per 1 januari '71 en ontvang de krant reeds vanaf 18 december a.s. Q Stuur mij een gratis proefabonnement voor 14 dagen. naam: adres: plaats: gironummer! ïkje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder ostzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer É14 Leiden. De bewindsman verklaarde ook dade economische ontwikkeling sinds september itoen de regering een loonmaatregel aankondigde) eer der verslechterd dan verbeterd is Tijdens het overleg zijn nieuwe ge- gevens-op tafel gelegd. Daaruit blijkt dat de betalingsbalanspositie ongun stiger zal worden dan werd verwacht. De prijsstijgingen kunnen volgend Jaar mogelijk zes tot zeseneenhalf procent bedragen Minister Witte- veen (financiën): „Alle indicatoren staan op rood". Betreuren Minister Roolvink zei net zeer te betreuren dat ook de laatste poging om tot een akkoord over de lonen te komen is mislukt. „Ik heb alle hoop nog niet verloren", zo zei hij echter. „Een telefoontje van werkge vers en werknemers morgen is ge noeg Hij verklaarde voorts dat een zo sociaal rechtvaardig moge lijke loonmaatregel zal worden ge nomen. Waarschijnlijk zal het kabi net vrijdag beslissen. Formeel moet dan nog overleg worden gepleegd met de looncommissie van de Stichting van de Arbeid. AMSTERDAM (GPD) Recher cheurs van het Amsterdamse bureau j Singel hebben afgelopen nacht een vijftienjarige schilder en zijn twee lingbroer ingesloten, omdat zij ervan worden verdacht meer te weten van de brand die vrijdagnacht negen Afrikanen het leven heeft gekost De schilder. W. d. W„ en zijn broer W. hebben strijdige verklaringen af gelegd over hun handel en wandel in de nacht van vrijdag op zaterdag. Zij hebben beweerd tot ongeveer half elf In de bar Johnny te zijn geweest, op de eerste verdieping van het gebouw, en vervolgens naar de bioscoop te zijn gegaan voor een nachtvoorstelling. Ten bewijze daarvan toonden zij bio scoopkaartjes. Personeel van de bioscoop heeft aangetoond, dat de kaartjes niet voor nomische Zaken) duurde bijna drie uur. Werkgevers en vakbeweging zijn tijdens dit beraad gèen duimbreed afgeweken van hun eerder ingeno men standpunten. i NW-voorzitter Kloos. „De rege ring en de werkgevers zijn het eens over een maximale stijging van het besteedbare loon van twee procent. Wéér is mijn indruk bevestigd dat de werkgevers zonder dat met zoveel woorden te zeggen aansturen op een loonpauze. De vakbeweging blijft er bij dat zij zich niet wil binden aan een concreet percentage". VNO-voorzitter drs. S. C. Bakke nist: „Wij vinden een algemene uit spraak over loonmatiging niet vol doende. Er moet naar onze mening met een concreet percentage worden gewerkt en dat wil de vakbeweging niet". Drs. Bakkenist noch Kloos ver wacht nog iets van verder overleg. Beperken die voorstelling kunnen zijn verkocht, en inmiddels is komen vast te staan, dat zij niet bü die voorstelling kun-1 nen zijn geweest. Volgens hun bewe ring zouden zij pas na afloop vail de film. om drie uur. van de brand heb ben gehoord en vervolgens naar de Amstelstraat zijn gegaan, maar ge tuigen hebben gezegd de broers vóór drie uur ook al in de Amstelstraat te hebben gezien De recherche wil nog weinig ver tellen. „Het onderzoek verkeert nog in een zeer pril stadium, het kan nog wel een hele tijd duren voor we pre cies weten hoe de vork in de steel zit", aldus een rechercheur. Of dit het tweetal is dat werd gezocht nadat een getuige had verklaard twee mannen uit het bijna brandende gebouw te hebben zien rennen, wilde de recher cheur evenmin bevestigen. ..Maar we houden er rekening mee". In elk ge val is er aanleiding genoeg het twee tal vast te houden. Inmiddels is komen vast te staan dat de brand niet op twee. maar op een plaats is begonnen. Resten van de vuurhaard zijn naar het gerech telijk laboratorium in Den Haag ge zonden, om na te gaan of er zich spo ren van petroleum in bevinden. Nederland dient zijn overheidsuit gaven rigoreuzer te beperken en het regeringsprogramma voor stabilisatie van de economie in 1971 strenger uit te voeren. Bovendien moeten de nor men voor de kredietverlening in ons land in verhouding hoog worden ge- Het gesprek tussen de kabinetsde- steld. Dit schrijft de commissie van legatie, bestaande uit *de ministers de Europese gemeenschappen in een .Roolvink «Sociale Zaken), Nelissen (Economische Zaken). Witteveen (Financiën), Lardinois (Landbouw) en staatssecretaris Van Son (Eco- I len behandelen I vertrouwelijk stuk, dat de ministers van de zes aangesloten landen vol gende week in hun vergadering zul- t tuitend, zingend en klappend hebben zo'n tweeduizend politie mannen gisteren in het Haagse Congresgebouw „waardering van de regering" geëist. In klinkende munt. Zij willen geen 500, maar 1200 gulden. Het was een indruk wekkend protest. „Na jaren alleen maar naar anderen te hebben ge keken, weten we nu echt wel hoe we moeten protesteren" PAGINA 7 Jasperine de Jong valt op nieuw jaarsdag in voor Gijsbrerht van Aemstel PAGINA 5 Alweer is de wereld opgeschrikt door een ontvoering. Ditmaal is de Zwitserse ambassadeur in Bra zilië het slachtoffer. De man werd weggeleid door een stadsguerrilla- beweging. Tot nu toe geen spoor van de diplomaat PAGINA 8 Kolonel Wessels legt het com mando over de Koksschool in Leiden neer. Kleine Wessels groot man STADSPAGINA Cassius Clay heeft vannacht tegen Bonavena wat meer moeite gehad te bewijzen, dat hij nog steeds „de grootste" is PAGINA 13 Sparta staat voor twee zware wed strijden. maar trainer Georg Kess- ler heeft er wel vertrouwen in PAGINA 15 AMMAN (AFP) Vanochtend werden tanks van het Jordaanse le ger samengetrokken bij Ramtha, een stad bij de grens met Syrië. Het Jor daanse leger zou ook batterijen mor tieren opstellen. Wel werd gistera vond gemeld, dat de Jordaanse re gering en de Palestijnse overeen stemming hadden bereikt om een einde te maken aan de spanning van de laatste dagen, maar het samen trekken van tanks en mortieren wijst in een andere richting. Volgens de Jordaanse regering zijn aan Pales tijnse zijde verscheidene doden en gewonden gevallen en 45 comman do's gevangenen genomen. Aan de kant van het leger zijn vijf man ge sneuveld, zes man gewond en wor den acht militairen vermist. Intussen is Koning Hoessein gisteren in New York aangekomen voor be sprekingen met president Nixon. Er waren zeer strenge veiligheidsmaat regelen genomen. Alphens ploegleider Ad van Ommen ging na de suc cesvolle vriendschappelijke zeskamp in de Lejdse Groen- oordhal op de schouders. Gis teravond streden Alphen en Great Yarmouth in 'n kerst kamp om de fraaie trofee, die de BBC voor deze wedstrijd beschikbaar stelde. Deze zes kamp zal tweede kerstdag door de Nederlandse tv wor den uitgezonden. De Britse kijkers zien Alphen een dag eerder winnen. (Foto LD/Holvast) Vanavond op tv: HILVERSUM (ANP) De KRO- televisie zal vanavond een 45 mi nuten durende samenvatting uitzen den van de benefiet-voetbal wedstrijd tussen een Europees elftal, waarin onder meer Johan Cruijff uitkomt, en de Portugese club Benfica. Deze benefietwedstrijd wordt vanmid dag in Lissabon gespeeld. De KRO heeft met Benfica overeenstemming bereikt omtrent de rechten. De sa menvatting begint om 20.20 uur op Nederland 2. Het aangekondigde pro gramma 'Modsquad' komt hierdoor te vervallen. Uit het Leidsch Dagblad van 8 December 1870: De gemeenteraad van Arnhem zal Zaterdag a.s de benoeming doen voor een lee- raar in de wiskunde Aanbe volen wordt H P. J. Stenfert Kroese te Leiden. H.KJi. Prinses Frederik der Nederlanden (Louisa Au gusta Wilhelmina Amaliai is gisteren overleden Van eene zoo terecht algemeen hoog geschatte Vorstin de wel doenster van talloos velen zal Nederland de nagedach tenis in eere behoudenI

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 1