Er is meer nodig dan nieuwe benzine om luchtvervuiling te beperken. Schoon Rijden Code Bont van Van Egmondi Is ''sportief' bont Van Egmond breestraat Esso service gaat steeds verder CENTRAAL BODEHI De Oude Delft instrumentmakers ANALISTEN TE KOOP 2 riante woonhuizen le vakbekwame cv-monteurs 2e cv-hulpmonteurs EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (mul. of vrl.) I Open en gestolen wayt"* «n 1 1 tot 20 TON beschikbaar Makelaarskantoor ZWAAN TYPISTES VRL. ADM. KRACHTEN Twee nieuwe Esso benzines toot schonere jnotoren. i Er is over dit belangrijke Esso nieuws (belangrijk voor iedereen!) al veel geschreven. De kernpunten ervan laten we nog even de revue passeren: Er zijn twee nieuwe Esso benzines: nieuwe Esso en nieuwe Esso Extra benzine. Beide bevatten een "polyamideamine": een speciale toevoeging die vuil en gom-acbtige afzettingen in het uitlaatsysteem van de automotor tegengaat Dat betekent: 1) De hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen behoeft niet meer toe te nemen met het aantal gereden kilometers. Z) Beide nieuwe Esso benzines helpen een nieuwe motor schoonhouden en een reeds vervuilde motor terugbrengen in een bijna-als- nieuw-conditie. Nu ook met "Anti-Icing* toevoeging Waarom juist nu? Omdat er zich bij vochtig herfstweer diverse problemen kunnen voordoen, zoals moeilijk starten en het afslaan van een stationair lopendo motor door de vorming van ijs in de carburator. Speciale Esso "Anti-Icing' voorkomt de vorming van dit ijs en handhaaft daardoor de juiste brandstaf- Inchtverhouding. Daarom draagt deze toevoeging ook bij tot het voorkomen van een verhoogd percentage onverbrande koolwaterstoffen in de uitlaatgassen. Weer een bijdrage tot schoner rijden. Hoe u kunt helpen Esso blijft zich bezighouden met het probleem luchtverontreiniging, gebruikmakend van de omvangrijkste researchfaciliteiten - omvangrijker dan van welke andere maatschappij ook in de olie- industrie. Maar voor "schoner rijden" is er méér nodig dan onze nieuwe benzines. Uw medewerking! Hoe? Zie onze "Schoon Rijden" code. Ziehier hoe u zelf kunt meewerken: L Hood uw motor in perfecte conditie In een goed onderhouden motor verbrandt benzine met het maximum rendement. En hoe efficiënter de verbrandinghoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50 worden gereduceerd. Laat uw motor daarom minstens twee keer per jaar inspecteren. Vermijd overbelasting van uw motor Rijden in een te hoge versnelling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en verbrandt de benzine minder efficiënt. Gevolgen: verspilling van brandstof en meer luchtverontreiniging. Houd u daarom aan uw instructieboekje er. luister naar uw motor. U kunt horen wat het juiste snelheidsbereik is in een bepaalde versnelling. Vooral in de stad belangrijk. 1 Gebruik uw choke sporadisch De choke beïnvloedt de brandstof' luchtverhouding. Hoe meer u de choke hanteertdes te meer benzine u verbruikt met als gevolg sterkere lucht- verontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als het strikt noodzakelijk is. Laat de uitlaat van uw auto regelmatig controleren Een lekke uitlaat is niet alleen gevaarlijk, maar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom tweemaal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. Zet de motor af als uw auto stilstaat Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt veel meer lucht- verontreiniging als uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wachtenzet de motor dan af. 't Is beter voor uw auto en voor de lucht* "Sportief bont" is bont dat hoort bij de modemei jonge vrouw. En de stijl van de vrouw-van-nu is sportief. Ook in de bontmantel, die zij aantrekt als zii uitgaat, én als zij gaat winkelen, of snel ergens heen wil. Van Egmond-Breestraat heeft dat "sportieve" bont in prachtige modellen volgens de nieuwste bontmode. Komt U zich eens vrijblijvend oriënteren. internationale bontmode Bceestraat 173 - Telefoon 01710 - 23337 - Leiden CHR. EMIGRATIE CENTRALE Elke dinsdagavond van 7—8 uur wordt spreekuur gehou den in het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, Lelden. Inlichtingen en dossiervor ming voor alle emigratie- landen „S.S.D.Z." Stichting Samenwerkende Delftse Ziekenhuizen (opgericht door Ziekenhuis Bethel, St. Hippolytusziekenhuis en Oude en Nieuwe Gasthuis) Op onze klinisoh-chemische labora toria is plaats voor enkele waarvan één met haematologische scholing of belangstelling. Wij heb ben zojuist ons nieuwe Centrale Laboratorium betrokken, waar met de modernste apparatuur wordt gewerkt. Voor enthousiaste mensen zUn er diverse mogelijkheden. Inlichtingen bij: dr. J. A. P. Stroes, klinisch chemicus, tel. 0173043945, toestel 2630 of bij mejuffrouw W. H. A. Jacobs, hoofdanaliste, telef. 01730—43945, toestel 2628, oproepnr. 1117. Schriftelijke sollicitaties bij de di rectie van de Stichting, Reynier de Graefweg 7 te Delft. onder één kap te KATWIJK AAN ZEE bestaande uit: a entrée, werkruimte, garage en doorlopend trappenhuis, b grote woonkamer, eetkamer, hal, w.c. e 3 slaapkamers, portaal, w.c., d bergruimte, zolder, slaapkamer. geheel voorzien van centrale verwarming. De woningen zijn aan de Groen van Prinstererweg en zul len medio 1971 gereed komen, vanaf f 130.000.— k.k. Inlichtingen te bevragen by: Bouw- en Aannemersbedrijf P. J. VAN DUIJVENBODE DWARSSTRAAT 9 TEL. 15376 - KATWIJK A. ZEE N.V. Installatiebureau v/h Ir. T. Knape Kerkstraat 34, Wassenaar vraagt voor directe indiensttreding Inlichtingen: telefoon 017512704. Clir. Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" Toussaintkade 51, Leiden, telef. 0171030822. Gevraagd met ingang van 1 januari 1971 voor boven genoemde school: in de rang van adm. beambte 2e klasse. Kennis van schooladministratie en enige erva ring bjj het beroepsonderwys is gewenst. Vereist: diploma mulo (mavo) en typen. Min. leeftyd 23 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Salarisgrenzen van f 669,50 tot f 1072,bruto per maand. Vakantie-uitkering 6%, geen inhouding premie AOW/AWW. Aanstelling mogelijk boven het minimum, af hankelijk van leeftyd en ervaring. Brieven met uitv. inlichtingen omtrent leeftyd, burg.* staat, diploma's, godsdienst, vorige en huidige betrek kingen, referentieadressen enz. aan het secretariaat van de Ver. voor chr. beroepsonderwys voor Leiden e.o., Meyerskade 16 te Leiden. Inlichtingen verstrekt de directrice, mejuffrouw M. O. Visser, telef. school 30822, thuis 01710—33518. Voor al Uw VERVOER door geheel Xederland Utrechtse Jaagpad 76a - Tel:B Directe aansluiting op alle Kjn- en bodediensten N.V.Optische Industrie Onze afdeling Enkel- fabricage fabriceert, in enkelstuks of in klein seriewerk, diverse onderdelen voor zeer uiteenlopende fijn- mechanische en optische instrumenten. De Mechanische Werk plaats, een onderdeel van de Sektor Produkt Ontwikkeling, vervaar digt op fijnmechanisoh gebied, onderdelen voor prototypen van instrumenten. Voor beide afdelingen zoeken wtj met enige praktijk-ervaring en een opleiding op M.T.S.- of gelijkwaardig niveau. Voor sollicitaties kunt U xloh wanden tot ome afdeling Per soneelszaken, van Mlereveltlaan 9. Delft, (dagelijks ven 9.00-17.00 uur, ook dinsdags van 19.30-21.00 uur). Tal. 01730-24044. N.V. OPTISCHE INDVSTRfl 'DB 000« C LTLMAI.DBUT Hoofdstraat 89, Sassenheim, tel. 0252212100 of 10061, b 10992 biedt de navolgende panden te koop aan: Noordwijk aan de Duinwetering: in aanbouw zynde royale halve t voorzien van cv en garage. Indeling: ruime hal, L-vorn woonkamer (45 m2) met open haard, luxe eetkeul toilet; le etage: 4 slaapkamers, badkamer met ligbad tollet, vaste trap naar zeer grote zolder. Aan 3 zyden t Achtertuin op het zuiden. Oplevering ca. januari 1971 Koopsom f 130.000,— incl. alle kosten (ook mak. provii Hazerswoude (Rijndijk) Btlderdyklaan 14. Zonnige middenstandswoning voor van c.v. Riant uitzicht over bungalows. Tuin op het den. Ideling: entree, huiskamer, keuken, toilet, kelderk le etage: 3 slaapkamers, douche, vaste trap naar zol met dakkapel. Vraagprys: f 65.000,k.k. Hazerswoude (dorp) Hobbemastraat 18. Moderne uitstekend onderhouden n denstandswoning. Indeling: hal, ruime huiskamer, keu) toilet: le etage: 3 slaapkamers, douche, bergkast, trap naar 4e slaapkamer met dakkapel en bergruil Voorzyde gunstig gelegen aan plantsoen: achtertuin het zuiden. Incl. complete stoffering. Vraagprys: f 57.000,— k.k. Het Marine Elektronisch Bedrijf, Haarlemmerstraat weg 7 te Oegstgeest vraagt en Vereist: MULO/MAVO-opleiding en diploma machine- sohryven. Ook gehuwde dames kunnen in aanmerking komei (volledige dagtaak). Maximum salaris f 779,bruto per maand afhankelyl van leeftyd en ervaring. Sollioitaties of nadere inlichtingen by de Personeels afdeling van genoemd bedryf, (bed. 017112844, toestel 241).

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 14