Voor Ajax punt meer voor PSY punt minder Koerstips Amazones op dreef „NIET-VERLIEZEN" STOND IN HET OLYMPISCH STADION VOOROP Cruyff (en Michels) tevreden na rentree Duel tussen Clay en Bonavena niet zeker Theo Laseroms geschorst voor twee duels u.v.s.-c.v.v. TB jjpBÉpG: -' W i' 'Wm- v |S ZATERDAG 31 OKTOBER 1970 PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Bij AjaxSparta stond het „niet verliezen" voorop. Voor het afgezakte Ajax, omdat een nieuwe nederlaag na de ondergang tegen FC Twente (1-0) definitieve uitschake ling voor het kampioenschap zou betekenen. Met alle gevolgen (een rol op het tweede*plan: sportief èn financieel) van dien. Voor runner-up PSV, omdat de Eindhovense miljoenenfor matie daardoor de schijnwerper op de kopgroep (en de felbe geerde titel) weer zou zien verflauwen. Met alle gevolgen (op nieuw opladen van de „accu" in de „duisternis" een vermin derde publieke belangstelling èn „reclame") van dien. Voor Ajax èn PSV, omdat beide ploegen zich met de Europa- Cup-returns tegen FC Basel (3-0) en Steaua Boekarest (4-0) in het vooruitzicht geen „deuk" in het glanzende moreel konden permiteren. Jumping Amsterdam AMSTERDAM (ANP) De ama zones hebben gisteravond in het in ternationale springconcours tijdens de Jumping Amsterdam de boven toon gevoerd. In de barrage van dit spectaculaire uit zeven combinatie- hindernissen bestaande springcon cours waarvoor 34 combinaties in de ring Icwam won tenslotte de Engel se Anneli DrummondHay na zeer verwoede strijd met de Europese kampioene Janou Lefebre. De uitslag van het internationaal springconcours (parcours 850 m., 7 AjaxPSV werd ,,dus" geen hoogstaand voetbalduel. Kón geen enerverende topper worden. Daarvoor waren de zakelijke be langen te groot, was de dwarre lende wind in de zo goed als uit verkochte Olympische ,,kuip" te hinderlijk en was de leiding van scheidsrechter Theo Boosten te lankmoedig. AjaxPSV werd gis teravond een anti-climax. Waar in het niet zozeer ging om de winst te veroveren, maar meer om de nederlaag te voorkomen (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Johan Cruyff heeft zyn eerste wed strijd voor AJax-één in dit sei zoen er op zitten. De frqle Ajacied maakte gisteravond te gen PSV de negentig minuten vol, nadat hy ruim twee maan den geleden in de Meer tegen DWS na 20 minuten het veld had moeten ruimen met een pijnlyke liesblessure. In die negentig minuten heeft Cruyff gisteravond getoond het voetballen nog niet verleerd te zijn. Ofschoon hij opmerkelijk weinig risico nam, felle duels uit de weg ging en veel ballen met de linkervoet speelde, schitterde hij bij vlagen als vanouds. Matchwinnaar Gerrie Muhren: „Voor mij maakt het vijftig procent uit of Johan er by is of niet. In de eerste plaats is hy altijd aanspeel baar en daarnaast zorgt hy al leen al door zijn aanwezigheid voor het nodige zelfvertrou wen. Een AJax-aanval zonder Cruyff is hetzelfde als een Feijenoord-verdediging zonder Israel." Bewonderde Cruyffs bewaker Harry Vos na afloop eerlijk: „Cruyff speelde erg uitgekiend. Maar dat gold óók als hij een overtreding maakte. Dan liet hy zich vallen als een volleerd toneelspeler en deed hij alsof het mijn schuld was. En meest al had hy nog succes ook. Maar voetballen k&n hy. Na de rust ging hy twee keer langs mij heen alsof ik er niet stond Cruyff spelend met rug nummer 14 omdat Mlihren bij gelovig met 9 wilde spelen zelf niet ontevreden over zijn come-back: „Ik kon aan mijn conditie wel merken, dat ik een tijd lang geen eredivisie-voet- bal heb gespeeld. Ik kon ge woon nog niet snel genoeg weg komen. Van de pijn heb ik vry- wel geen last gehad. Alleen in de rust toen ik stil zat, werd de plek weer wat gevoelig. Maar dat trok in het veld weer weg. Ik heb het einde gehaald zon der prik." Cruyff, die 's middags pas in Noordwijk hoorde dat hy (weer) in de basisopstelling stond, verder: „Ik ben bly dat ik Vos als tegenstander had. Hy heeft het me niet gemakke lijk gemaakt, maar hy is een erg fatsoenlyke voetballer." Maakte Michels tevreden de balans op: „Voor FC Basel ziet alles er niet zo somber uit. Door deze overwinning en het spel van Cruyff moet het zelfver trouwen wel zyn gegroeid. By de spelers èn by Cruyff. Dat kan nooit kwaad." CEES ONVLEE Vandaar, dat na afloop (40 dooi een verrassend afstandsschot van Gerrie Muhren in de 69ste minuut, waarnaar Jan van Beveren tever geefs zweefde) Ajax-trainer Rinus Miöhels uiterst tevreden was. Am sterdamse Rinus duidelyk opgelucht „We mochten niet verliezen. Dan hadden we wel met garen en band langs de deinen kunnen gaan de rest van dit seizoen. En we hébben niet verloren. Dat is onze opzet ge weest. Daarin zijn we dus volledig geslaagd. Dat we zelfs nog gewon nen hebben, is gewoon een meevaller. Al was het natuurlyk qua spel ook wel verdiend". Nul-nul Wat PSV's oefenmeester Kurt Linder, teleurgesteld maar de neder laag eeriyk onder ogen ziend, als eerste toegaf. Linder: „Onze bedoe ling was om met nul-nul naar hnis te gaan. Wy wisten, dat we tegen de sterke verdediging van Ajax met onze verzwakte aanval weinig kan sen op een doelpunt zouden maken Dus was die nul-nul onze enige mo gelijkheid. Dat geiykspel heeft er lang ingezeten. Maar na dat doel punt wist ik dat we verloren had den. Daarvoor heeft Ajax gewoon te veel klasse. Daarvoor stond er voor Ajax gewoon te veel op het spel". Door de blessures van (nog altyd) Gerrit van Tilburg en Guus Hid- dink had Kudt Linder in het trai ningskamp in Zeist „slechts" een uiterst defensieve strydwyze kunnen uitstippelen. Met Lazar Radovic als vrye verdediger, met de Deense „houthakker" Munk Jensen als di recte tegenstander van Piet Keizer, met Harry Vos als schaduwer van de genezen Johan Cruyff, met Kem per als mannetje voor Swart en met spelverdeler Pleun Strik als oppo nent voor Dick van Dyk. Linder later: „Wat kon ik anders doen? Zuiver offensief spelen zou tegen dit Ajax vragen om een nedei- laag zyn geweest. Alleen door mid del van een strikte mandekking zouden wy Ajax in bedwang kunnen houden. En daarmee een punt heb ben verdiend". Ook Ajax was bereid om mee te werken aan een „salon-remise". Tij dens de voetbalvakantie in Noord- wijk had trainer Rinus Miohels in het voor voetballers statige Palace Hotel een even simpele als effectieve tactiek „uitgedacht": opnieuw zon der linksback (Ruud Krol) omdat PSV toch maai' met twee spitsen zou opereren. In het centrum zou Barry Huls hof f de eerste barricade vormen voor een doorbraak van topscorer Willy van der Kuylen en zou „breker" Nico Rynders de altijd gevaarlyke Wietze Veenstra voor zyn rekening nemen. En op de vleugels padden Johan Neeskens en Wim Suurbier hun mannetje toegewezen gekregen. De bikkelharde Neeskens als de niet- aflatende tegenstander voor de tegen Steaua zo dominerende Eef Mulders en de snelle Suurbier op links als de „schaduw" van zoef-de-haas Schmidt -Hansen. De beide „grootmeesters" Rinus Michels en Kurt Linder zagen hun zetten door hun pionnen professio neel worden uitgevoerd. Bij PS\ gloeiden de „achterlichten" steeds tijdig op. Piet Keizer wordt weer eens „afgestopt" door zijn bewaker, de Deen Munk Jensen. Vooral* Munk Jensen kweet zich nauwgezet van zijn taak om Keztr uit te schakelen. Hy deed dat op een wijze, die hein dit seizoen al de roem van een" .houthakker" heeft opgeleverd. Zeven -vrye schoppen kreeg de stoere Deen van scheids rechter Boosten (die daarmee de helft van de overtredingen nog on bestraft liet tegen, voordat hij een kwartier voor het einde werd vervangen. Linder over hem: „Hy heeft effec tief gespeeld. Zoals Keizer schitterde tegen Basel is nu niet gebeurd". Miohels over hem: „Ik zeg maai I niks vraag het aan Pietje". En Keizer, het slachtoffer zélf: „Voor- j opgesteld natuurlijk voert die jongen alleen maar zijn opdracht uit. En dat doet-ie goed. Voor de rest inte resseert hem niets. Logisch eigeniyk, want echt voetballen kan hij niet Hij kan ook niet met je praten, om dat hy alleen Deens spreekt en ver staat. Alleen door te schoppen heeft hy contact met zyn tegenstander. Op die manier praat hy veel af. Op die manier houdt hij eigeniyk zijn mond niet stil Niet leuk Bij Ajax namen ausputzer Vilibor Vasovic c.s. echter ook geen halve maatregelen. Neeskens nam tegen Mulders geen enkel risico, terwijl Suurbier geen moment van de zyde van Schmidt-Hansen week. Meende Suurbier (tegen Basel extra aanval ler) na afloop: „Natuurlijk voetbal je niet prettig. Maar het is je werk. Je voert gewoon je opdracht uit en daarmee basta. Leuk spelen is an ders. Maar iedereen werkt dacht ik wel eens met minder plezier". De „schaakstryd" tussen Michels en Linder verliep daardoor langs üe taditionele banen. Ajax: risicoloos opdringend. En PSV: wèl attent loe rend op een doorbraak, maar toch machteloos om zo'n „counter" zelf te forceren. Waardoor èn Jan van Beveren èn Heinz Stuy toch eigen lijk slechts routinewerk kregen op te knappen. Beslissing Toch moest PSV tenslotte capitu leren. Omdat Ajax na de rust een tempo vóór kwam. Want strateeg Rinus Miohels behaalde een kwartiei na de rust voordeel door aanvalier Dick van Dyk in te wisselen voor verdediger Rinus Krol. Michels lokte daardoor PSV's gangmaker Pleun Strik meer uit de verdediging, maar gaf door zijn linksback-van-origine op het middenveld te plaatsen Suurbier blééf bij Schmidt-Hansen zyn offensieve middenvelder Gerrie Muhren de vrijheid om te gaan. Negen minuten later kon Michels glimlachend het gejuich en applaus voor zyn denkwijze aanhoren. Want uitgerekend de middenvelden-met- de-vrye-taak Miihren verraste PSV. Door een verdwaalde bal agressief te Het beslissende doelpunt in het Olympisch Stadion: PSV- j doelman Jan van Beveren valt te- vergeefs naar het verrassende af- 1 standsschot van Gerrie Muhren j (geheel rechts op achtergrond) onderscheppen en van ruim dertig meter laag en hard achter de (te) laat reagerende Van Beveren te knallen. Miihren later gelukkig: „Vorig jaar maakte ik tegen Sparta ook zo'n goal by Van Beveren. Dus dacht ik waarom zou ik het nu niet nog eens proberen". MIAMI (ANP) Het ls niet zeker of de wedstryd tussen ex-wereld kampioen boksen in de zwaar gewichtklasse Cassius Clay en de Ar- gentyn Oscar Bonavena (28), door gang zal kunnen vinden op 8 decem ber van dit Jaar. Bonavena liep na- meiyk donderdagavond in Buenos Aires in een gevecht, dat hy wel won door interventie van de scheidsrech ter in de vierde ronde, tegen de Bra ziliaan Luis Faustino Plres een ernstige wond op onder zyn rechter oog. Het is daarom aan gerechte twyfel onderhevig of de Argentyn op tyd voldoende fit zal zyn voor een duel met Cassius Clay. hindernissen, max. hoogte 1.60, 18 sprong, max tyd 136 sec.) Na bar rage (4 hindemissen, twaalf hinder nissen): 1. Anneli Drummond—Hay <GBr.) op Merely-a-Monarch 0 fou ten 36.6 sec., 2. Janou Lefebvre (Fra) Rock 0—37, 3. Raimondo dTnzeo <Ita) Bellevue 0—37.6, 4, Anton Eb ben (Ned.) Kairouan 941.5, 5. Lu cia Faria (Braz.) Rush—du Camp 355.Ö. Equipe springen: 1. David Broome met Mister Sof teeJanette Boulter met Funny Hill (GB> 103.8 sec.; 2. Harvey Smith met Just Jim—Ann Drummond Hay met Xanthos (GB) 1133 sec.; 3. Jan Maathuis met For mateurHans Brugman met Miss Holland (Ned.) 117.6 sec.; 4. Seamus Hayes met Biddlecombemevr. Hayes met Mossicon (Ierl.) 119.8 sec.; 5. Tommy Brennan met Ambassador Lesley Fitzpatrick met Carnaby Street (Ierl.) 120 sec. Nationaal springconcours: 1. Alet te Westerhuis (Bergen op Zoom) met Fair Quota, 0 straf punten, 73,2 seconden; 2. Erik Schoemaker (Lage Vuursche) met Urey 0/77.1), 3. Rob Eras (Tilburg) met Carnaby Street 0/78.2; 4. Tjeerd Velstra (Brum- men) met Grey Mist 0/89.2; 5. Rita Meulendijks (Stiphout) met Saba- rena 3/85.1. Afwikkeling De „afwikkeling" van de partij verliep zonder verrassingen en vol gens het theorie-boekje. Kurt Lin der zete éérst pindh-hitter Johan Devrindt in voor Eef Mulders en vervolgens óók nog een aanvaller (toch Guus Hidink) voor een verde diger (uiteraard de technisch onbe kwame Munk Jensen), maar die zet ten werden door Rinus Miohels een voudig gepareerdop het midden veld stónd al Ruud Krol om de extra-aanvaller op te vangen en in de slotfase mocht manusje-van-alles Ruud Suurendonk (in plaats van Sjaak Swait) de zege helpen conso lideren. Wat Ajax gemakkelijk af ging. Te gen de kleine kansen van de geke tende Van der Kuylen en de te trage Devrindt op de gelijkmaker vooi PSV stonden levensgrote kansen voor Keizer (na een doorbraak op links vnn Krol) on Miihren (na een su blieme .slalom" van Cruyff na een verre uittrap van de betrouwbare Stuy) op een tweede treffer voor Ajax. CEES ONVLEE Stand DUINDIGT, 1 NOVEMBER - 1 uur I JsselmondeprijsIvonne Mac, Hardy Regina, Ingrid Roodnoot, Ir ma Espoir P - Hoefslag Wisselbeker: Lisa Boy, Wild Cat, Rainitri, Blasoa - K. J. Meinardi Memoriaal: Hurry Up. Hertogin v. Gelre. Gudo van Bonni, Fletcher D - Ijlbode B-prijs: Detra, Egyptian Princess. Flying Lady, Edward A - Cesarewitch: Red Pepper, Beemster, Rozenburg, Bag- heera - Duindigts Grote Stayersprïs: Gea tonka, Felix. Flamingo Six, Quarteron n - Vanadisprijs: Hilda O, Impala, Intrest Scott P, History Way - Rozenburgprijs: Blue Honey Bebe Boo, Goldfinger, Tamara - Thea Corneliaprüs: Ingrid Bulwark, Irma, Isabel G, Israël Areta. ADO Sparta Feuenoord PSV FC Twente Ajax FC Utrecht NEC MW Holl. Sport Go Ahead DWS Telstar Haarlem NAC Volendam Excelsior AZ'67 17 22-4 15 16-5 14 19-4 14 21-5 1 13 10-3 2 13 16-6 11 17-16 8 9-11 6-10 8-12 6-12 8-14 13-19 9-13 11-19 8-17 9-19 4-23 TURNEN De wereldkampioen schappen turnen zullen In 1974 in Varna (Bulgarije) worden gehouden. Dat heeft het congres van de inter nationale gymnastiekfederatie gis teren besloten. Volgend jaar zyn de Europese kam pioenschappen voor de dames in Minsk (USSR) en Voor de heren in Madrid vastgesteld. BOKSEN De Italiaan Bruno Arcari heeft gisteravond in Genua zyn wereldtitel in het lichtwelterge- wicht tegen de Braziliaan Raimundo Dias met succes verdedigd. De Iitali- aanse prof sloeg zyn tegenstander ln de derde ronde van het gevecht k.o. IJSHOCKEY De Tilburgse Trap pers hebben gisteravond voor 4500 toeschouwers in Tilburg in hun eerste wedstryd van dit seizoen voor de competitie om de internationale beker met 133 gewonnen van de Raiders uit Baden Baden. BOKSEN De Antilliaanse bokser Fighting Mack heeft gisteravond ln I Marseille een k.o.-nederlaag geleden tegen de Franse weltergewichtkam- 1 pioen Roger Menetrey. In de negen de ronde van het gevecht, dat was vastgesteld op tien ronden, velde de Fransman zyn tegenstander. SPORTHAL Met een druk op een knop, die de sporthal van het sportcentrum de Fluit in Amstelwyk in Leidschendam in een zee van licht stelde, heeft de directeur-generaal voor de volksontwikkeling en recrea tie van het ministerie van CRM, dr. J. Verhoeve gisteren dit sportcen trum officieel ln gebruik gesteld. Theo Laseroms UTRECHT (ANP) International Theo Laseroms is voor zyn optreden in de wedstryd TelstarFeüenoord, die zondag 25 oktober werd gespeeld, voor twee bindende wedstryden ge schorst. De Feyenoorder, die een waarschuwing opliep, kreeg voorts een boete van 200 gulden en moet de kosten verbonden aan de zitting van de strafkamer betalen. De strafreden luidt: trappen van een tegenstander, terwyi de bal niet binnen speelbe- reik was. De ZFC-ers Wetra en Evenbiy, als mede Robbemond van Fortuna VIaar dingen werden allen voor één bin dende wedstryd geschorst. zy kregen 75 gulden boete. De ZFC-ers moeten 75 procent van de kosten van de openbare behandeling betalen, Robbemond de resterende 25 procent. In de ontmoeting ZFC— Fortuna VI aar ding en. die eveneens afgelopen zondag werd gespeeld, werd Westra van het veld gezonden. De beide andere spelers kregen een waarschuwing. ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur Je hebt trainers in soorten en ma ten. Je hebt erby die na verlies van het eigen elftal de tegenparty hoge- ïyk prijzen, om daardoor het verlies van de eigen jongens begrypeiyker te maken en je hebt erby die de ge nadeloze manier van spelen van de tegenparty veroordelen, om daar door het verlies van de eigen jongens begrypeiyker te maken. Sommigen zullen niet aarzelen het verlies te wyten aan de beide fou ten van de eigen keeper, of de eigen achterhoede, of aan het feit dat de opdrachten onvlodoende werden na gekomen, anderen zullen de neder laag voor hun spelers (psychisch) juist verzachten, door te zeggen dat zy buitengewoon tevreden zyn over de manier waarop de opdrachten vervuld werden en ook over de strydlust, maar dat nu eenmaal niet valt op te tornen tegen de grillen van een scheidsrechter. De trainer, kortom, vervult een merkwaardige bufferfunctie tussen het elftal en de publieke opinie. Hy zal zijn spelers uitkafferen als dat nodig is, hy zal ze ondanks een ne derlaag pryzen als dat nodig is, maar in al die gevallen zal hy er toch voor moeten zorgen dat hy so lidair biyft met zyn elftal, tegen over het publiek, tegenover de pers. tegenover het bestuur, en niet in de laatste plaats: tegenover de scheids rechter. Je komt zelden een trainer tegen die zich ronduit achter dubieuze be slissingen van de scheidsrechter stelt. Hy zal niet zeggen dat de scheidsrechter hoognodig naar de oogarts moet, maar hy zal zeggen: /'De scheidsrechter ls nu eenmaal onze lieve heer in het veld" iaarin klinkt duidelyk kritiek door), of hy zal zeggen (zoals Wiel Coerver, ge vraagd naar zyn mening over al dan niet buitenspel van het tweede DWS-doelpunt by DWS-NEC)"My- ne heren, u hebt het zelf gezien, ik hoef u to.h niets te zeggen? Wat wilt u dan nog weten? Het aantal meters misschien?" Op die manier leveren de trainers op veelzeggende wyze "geen com mentaar" op de beslissingen van de scheidsrechters, terwyl hun spelers grinniken in hun vuistje. Wraak By dat tweede doelpunt van DWS "vergat" Wiel Coerver zich even. Hy kwam van de spelersbank af. liep zelfs enige meters het veld in, om op die manier de protesten van zyn spelers te ondersteunen. Dat mag natuurlyk helemaal niet. Een trainer die zich zo vergeet (zou Je kunnen zeggen), die zich zo slecht beheer sen kan, hoort niet in de eredivisie thuis, want is hy niet de man die zijn spelers zelfdiscipline en gehoor- eerste minuut al schoof zyn links- moet leren? Maar wie dat zegt onderschat het 'spelelement", dat by zo'n protest mars van Coerver zit ingebouwd. Ik geloof nooit, dat hy, door emoties overmand, op zo'n moment het veld opkomt, maar na een kort beraad met zichzelf besluit om even mee te protestéren. Wat was immers het geval? In de eerste minuut al s.hoof zyn links back Mellaard de bal terugspelend langs keeper De Bree, zodat See- man de bal alleen nog maar over de doellyn hoefde te drukken. Men tale dreun nummer één. Je kon het merken aan het spel van NEC, dat als los zand aan elkaar hing. Toen kwam dat tweede doelpunt, dat op zyn minst "riekte" naar buitenspel. Coerver nam toen het besluit door middel van een opzichtig protest zyn "jongens" te sterken in hun in druk dat zy hoogst, onrechtvaardig behandeld werden, in de hoop dat die opdoffer niet de knock out zou betekenen, maar integendeel een sti mulans om wraak te nemen op al le onrecht, de Nymegenaren aan gedaan. In de rust zal hy dat vuurtje on- getwyfeld nog wat hebben aangewak kerd. want zie: er trad een "herbo ren" NEC aan, DWS verspeelde zyn 20 voorsprong, het werd 22. en het scheelde maar enkele haren of het was 23 of 24 geworden Linke Cor Een ander mooi voorbeeld van po ker ga me speelde Cor van der Hart by de wedstryd Holland Sport Fc Twente. Het was in de tweede helft, de stand was nog steeds 0—0, maar Twente was de aanvallende ploeg en Holland Sport begon vermoeidheids- verschynselen te vertonen. Op een gegeven ogenblik bleef Van der Heide van Holland Sport by de middeniyn, een meter of tien in het veld, geblesseerd op de grond liggen: een verrekte spier of zoiets. Het spel ging door, Paultje Rood nat kreeg op de linkervleugel de bal toegespeeld, hy besloot zyn clubge noot van der Heide die toen op enke le meters van hem vandaan lag maar «ven te laten leegbloeden en een doorbraak te wagen, maar dat mislukte, Fc Twente veroverde de bal en uiteraard had toen geen enkele Twentenaar behoefte om de bal wel sDortief over de zyiyn te schoppen. Zii bouwden een aanval op, Cor van der Hart besefte dat hy in zyn verdediging Van der Heide kwyt aas. dus wat deed hy, tegen alle re glementen in? Met veel misbaar, als of Van der Heide op sterven na dood was. holde hy het veld in, om zyn licvelingsspeler nog juist bytyds de absolutie te geven Eigeniyk had scheidsrechter Pij per op dat moment moeten affluiten, omdat cr een 'vreemd voorwerp" in het veld verscheen, maar Pyper stonk er niet ln, over zyn schouder kijkend liet hy doorspelen terwyi zyn grensrechter inmiddels probeer de Van der Hart over de zyiyn te werken en pas toen de Twente-aan- val was afgeslagen spurtte Pyper woedend op Van der Hart af en beet hem toe dat zyn eigen spelers hadden doorgespeeld, dus wat hy nou eigenlijk wou? Cor van der Hart gebaarde maar wat ("Ik was zo vreseiyk ongerust" of zoiets), maar ondertussen had hy, als "vliegende trainer" dan toch van Van der Heide gespeeld Zoiets mag natuurlyk niet. zoiets is by de wet ten strengste verboden, maar op zo'n moment is Cor van der Hart natuurlyk wel een goeie, linke, zyn hersens by elkaar houden de trainer die daadwerkeiyk heeft meegeholpen een puntje tegen Fc Twente weg te slepen. Als spelregelkenner (me-neus-uit) haalde hy een dikke onvoldoende, maar als trainer boekte hy die zon dag een hoge score Het sportfotojaarboek '70 van de Geillustreerde Pers heeft vele kwa liteiten. waaronder een stuk of 200 foto's, een complete ïyst van de uit slagen van de Nederlandse competi tie van het vorig seizoen, de uitsla gen van de Europa Cups, de belang- rykste transfers, de uitslagen van de Tour de France, zwem- en atle- tiekrecords, schaats-uitslagen, Wim- bledoncyfers, enfm al die exacte ge tallen die het waard maken zo'n boek zorgvuldig te bewaren. In merkwaardige tegenstelling tot die exactheid achterin het boek, staan echter de byschriften van de foto's, althans veel ervan. Neem de twee pagina's met foto's van de ont vangst die Rotterdam Feyenoord be reidde na het winnen van de Euro pacup. Er staat een soort gedichtje by, maar wMr die vele tienduizen den mensen stonden Cools ingel. Stadhuis), hoevelen het er ruw ge schat waren (100.000 of 150.000?), wie die gebrilde meneer was die de be ker omhoog houdt (Rinus Israel) en wie dat gebrilde meneertje was dat zich gehurkt in de beker spiegelt ("de toenmalige premier, jongen", zegt opa als zyn kleinzoon later om de betekenis vraagt), dat staat er allemaal niet by. Elders zie je Bent Schmidt Han sen in drie fasen een doelpunt sco ren, maar waar staat dat hy dat is? Je zou byna denken dat de fotoby- schriften gemaakt zyn door een fo tograaf: die brave jongens denken altyd (ten onrechte) dat hun foto's alleszeggend zyn. Vergeet het maart

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11