KLEINE PARADE SLOKT TIJD OP Studio Leen Jonge waard heeft heter druk mee Globe brengt ,De Kersentuin Imperium komt met „Hut Spot nr Weinig overtuigend abonnementsconcert Theater in Leiden STOK 1 1 WRmi 'm Residentie-Orkest biedt meet~veel meer! SS& programma WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) „Ik sla op 't ogenblik negen van de tien aanbiedingen voor de televisie af. Ik heb 't zo druk jongen. Ik speel iedere dag in de „Kleine Parade" de centrale rol, dan kan ik me niet permitteren 'n avond moe te zijn. Zo'n t.v.-toestand is toch altijd reuze enerverend waar je zo'n drie weken mee aan 't werk bent, dag in dag uit. 't Is een baal werk hoor". We praten met Leen Jongewaard <"42) in zijn grachtenhuis aan de Amsterdamse Leidsegracht. Ik ben wat te vroeg en wacht in Leens lichte werkkamer met de hoge ra men. Tegenover me een fijn clean doek van Hans van Drumpt (later zegt Leen er over: "Is dat niet ge weldig". Die jongen is een ontdek king voor me. z'n werk spreekt me enorm aan. Toen we laatst een weekend in Maastricht speelden heb ik 'm voor 't eerst ontmoet, 't klik te direct tussen ons. Z'n werk is voor my het einde. Hy gaat me eerstdaags schilderen"). Nieuw huis 't Is goed gedaan, die inrichting van z'n nieuwe huis, hy woont er nog niet zo lang. Z'n vorige huis aan 't Singel brandde volledig af, terwijl Leen in het "Nieuwe de La Mar theater" in "De kleine Parade" als Heun, de zilverman zyn "lieve Heer doe mijn 'n lol" stond te zin gen. Nou, hij werd niet bepaald op wenken bediend". Ze hebben 't 'm pas na de voorstelling verteld. 't Was een klap voor me, wezenloos stond ik tussen de zwartgeblakerde troep, niets helemaal niets hebben ze kunnen redden, 't Ergste is dat je zoveel fijne dingen kwijt bent waar je herinneringen zo aan vast zitten Afijn, ik ben heel hard blijven doorwerken en héb heel zorgvuldig de zaken voor mijn nieu we huis bij elkaar gescharreld. Ik ben er nog lang niet mee klaar, maar je kan er nu tenminste echt In wonen en 't is ergens toch ook wel fijn om zo'n nieuw huis hele maal naar je zin in te richten. Ik ben nu, nu ik hier goed en wel zit zover dat ik wat kan meelachen met de opmerkers: "Nou, dat is in de brand, uit de brand." Kwiek- voor - de- ochtendstond kom t- ie binnen, geen "acteurs-kapsones" "Sorry dat ik je even moest laten wachten, eerst koffie hè, zonder dat is 't begin van de dag 'n doffe el lende." In kleermakershouding zit- ie op de grote witte bank, met in z'n ogen die uitdrukking van "Kom maar op, wat heb je te vragen". Schaep Als je 'm daar zo ziet zitten met "koppie", is dat 't vooral Lucas uit 't Schaep met de vijf pooten" die je ziet en hoort. Dan valt 't op hoe natuurlijk Leen in die t.v. rol was. 't Vreemde is, ik kom vrijwel nooit in de kroeg, ik ben een huise lijk typetje weet je. Ja, die Lucas Zo'n gewone jongen spelen is eigen lijk verrekte moeilijk, 't Is aanslui ten bij je zelf en dat vraagt veel van een acteur. Zo'n opa in "Ja zus ter, nee zuster" of die ouwe Hein in "De Kleine Parade" speel ik veel gemakkelijker. De figuren bestaan voor mij nooit als ik er aan begin, het zijn rollen waaraan ik helemaal blanco begin. Vanuit dat niets ga ik zoeken en zo'n rol opbouwen en dan ga ik het inpassen binnen 't team van mensen waarmee ik moet sa menwerken. Zo'n team heb ik bij voorbeeld op 'n geweldige manier gevonden in "Schaep,,. Mensen als Adèle Bloemendaal en Piet Romer zijn ouwe gabbers van me, we kennen elkaar door en door en dat geeft 'n enorm ontspannen sfeer". "Ja, die combinatie is werkelijk fantastisch, Piet en Adèle zijn ge woon heel goeie vakmensen en als de werksfeer dan ook nog leuk is dan komt zoiets natuurlijk over. We krijgen veel waardering van 't pu bliek. Zo'n tevreden publiek is voor mij de belangrijkste recensie." Loopbaan LEIDEN Aan de rotheid van ons toneelleven is het pu bliek niet schuldig. Het publiek Is altijd en overal hetzelfde; in telligent en dom, hartelijk en meedogenloos, al naar zijn stemming. Het is altijd een kudde geweest, die goede her ders en herdershonden nodig heeft, en het is die herders en honden altijd achterna ge-lo pen. bent verontwaardigd dat het lacht om platte grap pen en luidklinkende frasen toe Juicht; maar datzelfde dom me publiek vult ook de zalen voor Othello, luistert naar de opera Jewgeni Onegin en weent als Tatjana haar brief schrijft. Hoe dom het publiek ook is, toch is het over het algemeen intelligenter, eerlijker en zacht moediger dan toneeldirecteur, spelers en dramaturgen, of schoon die zich verbeelden dat zU intelligenter zijn. Een we derzijds misverstand dus. Dit (leuke) citaat is uit een Drief die de grote Russische luteur Anton P. Tsjechow in 1888 «aan Soeworin) heeft ge schreven. Dom of niet, het Leid se toneelpubliek wordt in elk ge ral in de gelegenheid gesteld in de Leidse Schouwburg Tsje- ihows laatste werk. „De ker sentuin", te gaan zien. Het stuk, door Tsjechow zelf •en komedie genoemd hoewel het evenals „Oom Wanja" en ,De drie zusters" de moeheid m moedeloosheid van de Rus sische intelligentia laat zien, staat sinds enkele weken op het repertoire van het zuidelijk to neelgezelschap Globe, dat er nu stad en land mee afreist. Ton Lutz, die het vorige seizoen ioveel succes heeft geboekt met zijn „Oom Wanja", is nok van deze „Kersentuin" de rappe regisseur, hetgeen we derom een doorbreking van de befaamde Sjarow-traditie bete kent. De structuur van ditTSje- chow-stuk is vry simpel. De verkoop van een landgoed en het liquideren van een oude kersentuin enerzijds v oor de voor de oudere generatie (me vrouw Ranjewskaja, haar broer Gajew en him oude bediende Firs) het in eenstorten van hun wereldje en anderzijds voor de jongere generatie (de zakenman Lopachin, de student Trofimow en het meisje Anja) een pers pectief op een nieuw leven. Wie mompelt daar dat Tsjechow „verouderd" is? De belangrijk ste rollen in Globe's „Kersen tuin" worden vertolkt door Ank van der Moer, Petra Laseur, Ann Hasekamp, André van den Heuvel en Ton Lutz zelf. Eind van deze week dus twee Tsje- chowvoorstellingen in het Oude- Vesttheater. Het is wel wonderlijk gegaan met de artistieke loopbaan van de Am sterdamse jongen, geboren in de Ro- j zenstraat als laat nakomertje. Hij ging naar de grafische school, want hij wilde boekbinder worden. Op die school is het eigenlijk begonnen met hec cabaret. Samen met z'n vriendje Cor Pisuisse en later Adèle Bloemen- daal begon hij een eigen amateurca- j baretgroepje. Na de school was 't werken geblazen: 'n half jaar boek- j binder, 'n half jaar kelner, vier jaar op kantoor, twee jaar jeugdleider in 1 de JordaanTot in 1953 Leen zijn sprong naar 't beroeps" waag de. We deden tien voorstellingen met ons cabaretgroepje in Hypo-Krite- rion in Amsterdam. De laatste voor stelling zaten Egbert van Paridon, Cas Baas en z'n vrouw (directie van de toenmalige toneelgroep „Puck" i in de zaal. We hadden dezenuwen. Cas en z'n vrouw waren reuze ent housiast en boden me 'n engagement bij "Puck" aan. Toen begon 't pas. Wat ik maken moet op het toneel moest helemaal van mezelf komen. Ik woonde bijna in de schouwburg. Kan en Sonneveld waren mijn eerste grote voorbeelden". Puck Jarenlang bleef Leen binnen het vaste engagement van 'n toneel groep: eerst "Puok" later "Cen trum". Leen werd 'n volbloed to- neelman die tientallen rollen speelde j waarvan een aantal heel bijzondere. Hij onderbrak die jaren twee keer: eenmaal door 'n jaar bij "Lurelei", te werken; andermaal voor de musi cal "Heerlijk duurt het langst', An nie M. G. Schmidt's voltreffer, waar in Leen naast keien als Conny Stu art en André v. d. Heuvel stond, en zich waarmaakte. Zijn "Kom Kees 't is maar tijdelijk" en "op een mooie pinksterdag" werden liedjes die op de "top-tlen" stonden. Intussen begon ook zijn radio en tv werk. Jelle de Vries begon met hem voor de radio in bijvoorbeeld de cabarets 'Wilde vaart en Klatergoud', 'n Jaar of zes geleden z'n eerste Lp j "Leen al-leen", 'n woordspeling niet alleen knap gevonden maar waar. Men durfde het aan geen plaat te NEDERLAND I 5.00 Kinderprogramma (NCRV) 6.45 De Woefs en de Lamaars (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Den Haag vandaag (NOS) 7.09 Première: programma over filmküken en film maken (NOS) 7.30 Kenmerk, wekelykse informatierubriek over kerk en samenleving (IKOR/CVK/RKK) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Uitzending van de Volksparty voor Vryheid en Democratie. 8.30 Uitzending Socutera. 8.35 Privéleven, speelfilm (NOS) 10.15 Studio Sport (NOS) 10.40 Wet-stryd: wedstrijdprogramma over kennis van recht en wet (NOS) 11.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De Woefs en de Lamaars (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Eddy Ready Go: licht muziekprogramma (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 De kleine zielen, tv-feuilleton naar het boek van Louis Couperus (NCRV) 9.20 Tokyo, de 51ste vulkaan; filmreportage (NCRV) 10.00 Memorboek; tv-serie over de geschiedenis van de Joden in Nederland, deel I (NCRV) 10.05 Journaal (NOS) -< V t> - maken volgens beproefd recept: zijn succesvolle repertoire en zyn be-1 roemd geworden typetjes, maar oor spronkelijke, nieuwe liedjes waarin j Leen gewoon Leen kon zyn. Er zijn liedjes uit die eerste lp die 't nu nog doen zoals bij"Ik heb jouw hand in J de myne". En dan nu: "De kleine parade" 'n Nederlandse musical van producent Wxm Sonneveld naai- het gelijknami ge boek dat Henriëtte van Eijck schreef in het begin van de jaren dertig waarin zij de draak stak met het toen heersende standsverschil, 't Werd op slag een bestseller. De musical gaat nu al voor het tweede seizoen. Leen Jongewaard speelt er een dubbele rol in: Tom Ankerblom. 't burgermannetje dat verliefd wordt op Therèse Wentinck en Hein, de zilverman, oud-oom van Ankerblom en factotum van diverse adelijke fa milies die hem van elkaar "lenen" voor "de bel en de bediening". Twee juweeltjes van rollen door Leen met groot vakmanschap op de planken gezet, 'n Vondst is het dat Leen «als Leen Jongewaard Ankerblom) achter zijn eigen lijkkist loopt «als Hein) om zijn oud-oom te gaan begraven. Zyn liedje "Pas op rijke rakkers" is een van de beste uit de musicals". "De kleine parade" loopt in ieder geval tot begin 1971. Ondertussen is er weinig tv voor Leen. 't Schaep is opgehouden als je mekaar niet meer vertrouwen kan, waar blijf je dan. Leen. wil daarna eerst 'ns wat va kantie nemen, dat is er weinig van getcomen de laatste jaren. "Misschien dat ik daarna een eigen cabaret groep vorm samen met o.a. Adèle Bloemendaal en danser-acteur Bar- rie Stevens. Maar de plannen zijn nog niet helemaal rond. 't Lijkt me fyn om weer eens een tijd alleen maar cabaret te gaan doen. 't Is zo'n zalig vak jongen en als je zo'n pro gramma met een paar goeie colle ga's kunt gaan doen, heb ik er reuze zin in". Maar voorlopig voor Leen nog avond aan avond: "Lieve Heer, doe mijn 'n lol", en dan doet de Lie ve Heer er Leens bewonderaars bij. In „De klop op de deur" heb ik gisteren Multatuli beschon ken langs de Amsterdamse grachten zien wankelen. De dronkaard die Stance aansprak (en in wie ik regisseur Peter Holland herkende, die altijd bereid is een klein rolletje te vervullen, of het nu een apothe ker of een beschonkene is, nog afgezien van het feit of die in één persoon kunnen samenval len) had namelijk dezelfde stem als Multatuli op diens voorlees avond die we mochten bijwonen. We kregen Multatuli alleen te horen, niet te zien, een merk waardige kunstgreep die deze scène onwezenlijker maakt dan hij al was, met dat schaar se publiek dat voor de helft uit familieleden van „De klop op de deur" bestond. Waarom niet even een acteur goed ge schminkt (de grimeur had hem kunnen afkijken by Madame Tussaud in Amsterdam), die dan op een wat fellere manier «„publiek, ik veracht u", zei Multatuli immers?) zyn toe hoorders had kunnen toespre ken dan nu gebeurde. Trouwens als er iets is wat me moe maakt, dan i6 het die opeensta peling van grote namen uit die tyd. Ik noteerde gisteren behal ve Multatuli nog Dostojewski, Aletta Jacobs. Sarah Bernhardt Wagner. Marx. God en Domela- Nieuwenhuys. Welja, toe maar! Een beetje knullig is het ook als we even in een courant een close-up te zien krygen van een aangekondigde lezing van Mul tatuli, waarby het woordje ..maart" duidelijk overgeplakt is. Ik geef toe. het zyn alle maal kleine dingen die je ook by een serie als „Mod Squad" tegenkomt (jongen breekt even in tydens lunchpauze, vindt telefoonnummer, biykt als hy huis uitkomt al nagegaan te hebben aan welke boordtelefoon dit nummer toebehoort), maar ze zyn onnodig. In een serie waarin het kleine binnenhuisre- alisme de boventoon voert, zyn zulke onnodige slordigheden hinderlyk, vind ik tenminste. Gisteravond werd overigens cok Brandpunt-Special even ge kraakt, ditmaal niet door my, maar „live" door een jongeman die iets over de Zuid-Molukkers kwam mededelen. Aad van den Heuvel liet hem in vredesnaam maar even uitspreken (want du wen en trekken staat zo onesthe tisch op het beeldscherm), maar de KRO heeft de NOS, die ver- antwoordelyk is voor de gang van zaken in de studio wel om opheldering gevraagd. Terecht, die jongen had wel suiker in de microfoon kunnen strooien! Op de andere zender was An dré van Duin inmiddels aan zyn show begonnen: samen stelling en regie Rob Touber. Vermoedelyk past Touber die verdubbelingsbeeldtruc met An dré van Duin in het bad ook op zichzelf toe, want wat de regie aangaat loopt hy de laatste maand een op twee. Ik ben er niet gek mee, met die André van Duin, maar voor de duizen den die „een appeltaart gebak ken uit peerenboom" leuk vin den. moet zyn show een hele verademing zyn, na al die shows met grappen die je te genwoordig ziet. Dezelfde of een andere Peerenboom wist later in Televizier te berichten, dat var de mannen zonder beroep 56 procent naar de Ster-recla mes kykt, van de mannen met middelbare school 44 procent en van hen met hoger onderwys 32 procent. Lezers van Vry Ne derland kyken er het minst naar, lezers van damesbladen het meest. En in Amsterdam kykt 45 procent tegen 55 procent in Den Haag, dus dan weet U het wel. De mensen die niet naar de ster-reclame kyken, kunnen in ieder geval die Vi- trazette-reclame als alibi aan voeren: ,JDe chef moest Je ho ren! Buitengewoon!. NICO SC HEEPEMAK ER LEIDEN Voor een half gevulde Stadsgehoorzaal gaf het Residentie- Orkest gisteravond haar tweede abonnementsconcert Met Hiroyuki Twaki voor het eerst in dit seizoen als dirigent werd begonnen met de ADVERTENTIE LEIDEN —De Leidse chris- teiyke toneelgroep „Imperium" geeft de komende weken weer een aantal voorstellingen in haar eigen Micro-theater aan de Vestestraat .En zy treedt daar mee voor het eerst in haar der tienjarig bestaan buiten de enge begrenzing van het lysttoneel als klassiek theatervorm. „Im perium", dat geen steviger steunpilaren heeft dan trouwe vrienden en Jeugdig enthousias me, gaat namelyk theatertech nisch op een wat progressieve re toer draaien. Geen stuk uit een boekje ditmaal, maar een collage onder de titel „Hut Spot" en met tussen haakjes de toevoeging „we zyn nieuws gierig oranje" Oranje is ook de kleur van het speels opgemaak te Imperium krantje dat op een al even luchtige manier infor matie verschaft over het stuk „een ongeordende brei van alles en nog wat" en zyn vertolkers. Wat het publiek op Imperiums theaterzolder te zien krygt is een mengeling van to neel, zang, dans en muziek, tot stand gekomen onder leiding van de beroepsacteur Rein Ed- zard. Het stuk, dat over de Tachtigjarige Oorlog gaat en door de spelers en speelsters van Imperium zelf is bedacht „we zyn zelf lekker aan het rommelen geweest" laat bo vendien genoeg ruimte over tot improvisatie. „Hut Spot" wordt hoewel het de oorlog tot onderwerp heeft be paald niet als probleemstuk uit gebracht. Het belooft juist een hele vroiyke toestand te wor den in de trant van het beken de „Oh what a lovely war"- spektakel, waarby hier en daar een parallel met het heden wordt getrokken. Het geschiede nisboekje is in dit geval als lei draad gebruikt en voor wat de tekst betreft hebben de Imperi um-Jongeren kunnen putten zo wel uit de rykdom van Bredero's werk als uit die van Valerius' Gedenckclanck. De première van „Hut Spot" heeft zaterdag avond plaats, waarna er nog een reeks van voorstellingen volgt, te weten op 5, 6. 7, 12,13,14,19, 20,21,26,27 en 28 november en op 3, 4, 10, 11 en 12 december. Scholieren kunnen op al deze data tegen sterk gereduceer de prys toegang tot het Mi cro-theater krijgen! PR In elke aflevering van het steengoeie radio/tv-magazine Studio swingen de knetterhippe camera- en microfoon- nieuwtjes de pan uit! Iedere week knalvol informaties over radio- en tv-sterren, interviews en kleurrijke reportages. Studio biedt meermeer popnieuws, meer sport, meer aktualiteit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nó een kaart zonder postzegel met nw naam en adres aan ons antwoord- nummer V# Jl# te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO eerst Feldparthie van' Haydn voor olazers-dubbelkwartet: hobo's, klari netten. fagotten en hoorns. Men moest kenneiyk even wennen aan de nieuwe akoestiek, want het klonk niet erg pittig, meer als een massief geheel. In januari wordt dit stuk herhaald voor K. en O. (leve desa menwerking!) en wellicht krijgen we dan een opgewekter uitvoering. Soliste in het vyfde vioolconcert van Mozart was Edlth Peinemann. Een hoogst merkwaardige gewaar wording. wanneer alle elementen voor een goede vertolking aanwezig zyn goede techniek, fraaie into natie. mooie toon, prima samen werking met het orkest en dan toch dat ene element ontbreekt mggegraat. By Mozart kun je nu eenmaal niet volstaan met slechts rie noten te spelen; óf je speelt Mo zart en laat diens bedoelingen tot him recht komen qua frasering, dy namiek en contrast; óf Je voorziet de compositie van een nieuwe dimen sie. nl. een eigen inbreng, die niet altyd met de intenties van de com ponist hoeven overeen te stemmen om aanvaardbaar te zyn. Nu werd het een in het Noordpoolijs diepge vroren. steriele interpretatie. Het Residentie-Orkest heb ik zei den zo alert zien en horen reageren op een dirigent als onder de direc tie van Iwaki. Dat de achtste sym fonie van Dvorak niet overtuigde, moet dus op diens rekening worden geschreventemeer daar we vorig jaar een sublieme vertolking onder Serglu Commissiona hebben meege maakt. Iwaki kon slechts met moei te af en toe wat spanning in het werk aanbrengen. Opvallend in de laatste drie delen was, dat- hy de muzikale zinnen eerst veel te snel nam, om bij de herhaling pas by het Juiste tempo terecht te komen. Door al te veel vreemde tempowis selingen bleef er van de constructie weinig over: zo leek de coda van het eerste deel aan de reprise ge kleefd te zyn met een slechte lijm soort; daar konden zelfs Iwaki's gymnastiekoefeningen niets aan ver anderen. R G. HARMS. Voor woensdag 28 oktober Hilversum I 402 m. NCRV 17.30 NCRV en Bloc act. kro niek met muz. lllustr. overheidsvoorl., 17.50-18.00 Samenwerken met ontwik kelingslanden 18.30-18.41 Nws. NOS 19.00 Openbaar Kunstbezit. More le herbewapening 19.10 Al ls de toe stand ernstig er ls hoop lez. NOS 19.20 Leert de school leven discussie 19.50 Progr. voor blinden en slechtzienden. 20.00 Avondconc. Om 20.00 Omroepork. Seml klas. muz. Om 21.00 Instrument. ens„ oude muz. Om 21.30 Saxo foon en plano mod. muz. om 22.00 muz ln het museum muz. op authentieke oude lnstr. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.43 Cosa Nostra ook uw zaak 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uit zending van do Katholieke Volksparty 18.30 Klink Klaar zonder nonsens: 19.30 Nws. i9.35 Buitenl. Weekoverzicht 19.45 Tango Rumba Ork met zangsol. 20.10 Melodieën Expres licht muz. pro gram. 20.30 Metropole ork. amusem.- muz. 20.55 Vragenvuur bekende Neder lander beantwoordt vragen van Jonge mensen 21.10 Het oproer kraalt rebel se liedjes van altijd en overal 21.40 1. gram. muz. 22.30 Nws. 22.38 Act. 22.50 Serenade oude en mod. muz. opn. 23.55 24.00 Nws. Voor donderdag 29 oktober. Hilversum I 402 m. KRO 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Badlnerle klas. en mod. muz. gr 7.30 Nws. 7.32 7.40 Act. 8.00- 8.10 Nws. 8.25 Overweging 8.30 Nws., 8.32 Voor de hulsvrouw. 9.00 9.10 Oymn. voor de hulsvrouw 9.35 9.40 Waterst. NOS 10.00 Wat heeft dat kind pedagogische kron. 10.20 Muz. uit de Barok opn. KRO 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken 11.55 Med. NCRV 12.00 Los-Vast gevar. progr. 12.26 me dedelingen t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu act. 12.50 Eng. Hervormde kerkd. 13.15 Radio Rebus 14.00 By de tyd radiopakket met act. Inform, over ontwikkelingen ln de sa menleving 14.20 lichte gram. muziek 14.30 Country en western rubr. 15.00 Gereform. mlddagd. nOS 15.30 Meer over minder De stem van de spreken de minderheid Inform, progr. 16.00-16.0 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo Dag met een plaatje lich te gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojour naal 8.20 Dag met een plaatje vervolg 8.30-8.33 De groenteman 8.50 Mor- genwyd. 9.00 Radlophllharm. orkest klas. muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt. pop. verz. pl. progr. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12 Progr. voor de vrouw 11.55 Beursber. 12.30 Mod. platteland 12.35 Sportre- De Joost van den Vondel-prijs is voor het jaar 1970 toegekend aan de Duitse oud-hoogleraar professor Franz Petri, die zich vooral door zfln onderzoekingen op het gebied van de Nederlandse geschiedenis be kendheid heeft verworven. Deze prys van 10.000 mark wordt elk Jaar door de universiteit van MUnster toegekend aan personen, die zich onderscheiden hebben in het N ederduitse - Nederland se - Vlaamse cultuurgebied. vue 13.00 Nws. 13.11 radlojourn. 13.30, Scala ontmoet, met Jonge Nederlandse kunstenaars 1. Orgelconc. mod. muz. II. Accordeonspel mod. muz. 14.00 Do Notedop een radloprogr. ln een Note- dop 15.00 Voor de zieken 16 00 Nws. 16.03 Land der muzen: kunstkroniek 17.00 AVRO's Toppop licht pl. progr. 17.30 O: Jeugdprogr. 17.55 Meel. Hilversum III 240 m NCRV 9.00 Nws. 9.02 Flits een In strumentaal progr. 9.30 Muz. by de kof fie 10.00 en 11.00 Nws. NOS 12.00 Nws. 12.03 Pop-SUck KRO 13.00-18 00 KRO op drie pop mixture 13.00- 14.00. 15.00. 16.00 en 11.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS 18 45 De Woefs en de Lam aars, NOS 18.55 Journ. TROS 19.04, Hoela- baloe Jeugdprogr. 19.26 Met de kamera op Jacht 2. Koningen der wouden na tuurfilm NOS 20.00 Journ. TROS 20.20 De dief van Washington tv film 21.10 De Jerry Lewis show 21.40 Operatie Gi raffe filmverslag van een rondreis door Afrika 22.05 Podium presentatie van Jong talent 22 20 Waar gaat het om? gesprek over act problemen NOS 22.35 Journ. TELEAC 22.40-23.10 Dammen vr beginners les 6 herh. Nederland II. NOS 18.45 De Woefs en de Lam aars NOS 18.65 Journ. NOS 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van het Nat. bureau voor Toerisme NOS 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Was er nog wat op de Boeken markt ln de RAI A'dam. 20.30 Blot to film met Laurel en Hardy 20.55 Terug naar de RAI 21.30 Hemel of Hel Report, over de Phlllppljnen 21.57 Bloemenschlkken en pol. op de boeken markt CVK/ IKOR 22 20 Dublo dls- cussleprogr. NOS 22.50 Journ. TELEAC 22.55-23.25 Onze landbouw nu en straks les 1 herh.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5