Leidse raad kwam niet uit- 2e- praat ■"P Over PPRVan Eerd en woordenzifterij DE BELEIDSNOTA: -ipffSSE Praten Woefs en Lamaars Woorden Lachen Kanttekeningen van secretaris Eendracht BUM) Veterdrop *kritiek en waardering Apolitieke schermutselingen Hulp hospitaal in Peru W illem van Iependaal DINSDAG 27 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze stadsredactie) LEIDEN Na vijf uur was de Leidse raad nog niet uitgepraat over de beleidsnota van burge meester en wethouders, opgesteld naar aanleiding van de beleids- overeenkomst, die bij het fractie- beraad vóór de nieuwe raadspe riode is opgesteld. De vannacht geschorste beraadslagingen wor den voortgezet op maandag 9 of maandag 16 november. Wat de binnenstad betreft kwam hy in het kabouter-straatje, toen hy Mevr. Geelkerken iprot. chr.) had opmerkte, dat de bewoner hiervan tydrovende oplossing wordt bedreigd. Wat de hele nota betreft merkte hy op, dat B. en W. als goede regenten meer vragen (in formatie van de raad) dan geven (informatie aan de raad indien mo- minder roor B. en W. in gedachte: „U had college moeten zeggen, dat u het de beleidsovereenkomst eens ras en zich daarnaar zoveel moge lijk zou richten. Dan had u zich kri tiek (en waardering redactie) be spaard op dit stuk". De kritiek kwam voornamelijk van zyde van het PAK. De oppositie opereerde met vier sprekers. PvdA- fractieleider Van Aken sprak in een inleidend woord uitvoerig over de ontwikkelingen vóór en na de raads- rerkiezing. stelde, dat dit college op een minderheid steunt en verklaar- met nadruk, dat de confessione len en de WD het PAK geen reëel ianbod hebben gedaan om in B. en te participeren, maar de PAK- bndidaten gewoon van de tafel hebben geveegd. Hiermee hebben ze rolgens de socialistische voorman de grondslag gelegd voor de blokvor ming. waarvan het PAK de schuld Wgt. Concluderend zei Van Aken, dat de beleidsnota minder geeft dan de be leidsovereenkomst van de fracties en dat het onderling verband niet is te rinden. Samenspel en samenwerking ijjn nodig om de problemen als raad bet hoofd te bieden. De opmerking ran B. en W. dat sommige punten uit de overeenkomst al beleidslenen lijn, noemde hy ten onrechte ge maakt. Voorlichting De verschuiving van voorlichting een wethoudersportefeuille naar die van de burgemeester betreurde het raadslid, omdat de verantwoor ding nu moeiiyk is geworden. Het roorlichtingsbeleid vond hy in de af gelopen jaren niet van de grond ge- tomen. De afdeling is niet meer dan een service-instituut voor de plaat- lelijke pers. Waardering voor B. en W. van mevr. Geelkerken (prot. chr.) die verschuiving van voorlichting juist vond, omdat objectieve voor lichting nodig is. Zy vroeg naar een rervolg van de nota „Leiden in last" lan regering en Tweede Kamer, mar het contact met de universiteit en de mogelijkheden van WV om Toor toeristen in de zomer meer ontspanning te brengen. Onderschrijving van deze woorden tan waardering en die over voorlich- Sng kwam van de zyde van KVP-er Driessen, die vooral inging op de roorden van Van Aken, die hy rijk- dom van persoonlijkheid aanwreef. De K VP-voorman zei dat hy drie tersies van Van Aken heeft gehoord wer het wethoudersberaad en dat juister historisch perspectief no dig is. De speculatie van de PvdA mislukt en die moet geen weerslag raden in het herschryven van de geschiedenis, aldus het raadslid. gelyk). Informatie PAK-leider In 't Veld had uit de nota opgemaakt, dat het college de burgemeester (niet als de minister president) ziet als de politieke coör dinator, wat hy een verheugende ontwikkeling zou vinden. Hy merk te op, dat het PAK informatie geeft door de fractievergaderingen open te stellen en vroeg waarom er geen PAK-waarnemer in het college mag met hetzelfde doel. Mevr. v. d. Blom (CPN) is ziek en haar fractiegenoot Hoeven be perkte zich met de aankondiging, dat de beleidspunten by de begro tingsbehandeling een rol zullen spe len. In zyn antwoord zei voorzitter Menken, dat de beleidsnota geen fragmentarische beantwoording van de fractie-overeenkomst is maar een eeriyke poging om de instemming van het college vast te leggen, waar- by voor enkele zaken (alsnog) voor behoud is gemaakt. Het contact met de universiteit komt by de begroting ter sprake. Voorlichting is totnogtoe méér geweest dan Van Aken heeft gesteld, aldus de loco. die hierover een nota toezegde, één van de vele. waarmee B. en W. wapperden in hun beantwoording. Overleg is gaande over het bu- Een jonge archie/joto (LD/ m efficiency. dat Hoivast) van het Leiise conege H u" J" I *~J' van B. en W., dat gisteravond zijn niet meer b'j de accountantsdienst zal komen. Het college heeft nu pas de handen vry na de uitspraak van het ambtenarengerecht over het be- beleidsnota verdedigde. Links naast burgemeester en secretaris de wethouders Duyverman, Lijten roep van de ontslagen deskundige op en Menken, rechts de wethouders dit gebied. Aldus wethouder Harm-1 Harmsen. mevr. Den Haan en sen- Kr et. On onderwysgebied komen prio riteiten in de raad De stichting van i quentieverhoging en uitbreiding van een hts zal waarschynlyk niet haal- lynen, maar afspraken zyn nodig. baar zyn. Een informaticaschool kan niet apart, maar wellicht samen met een ander type school. Een school voor toeristisch personeel start vol gend jaar. Aldus wethouder Duyver man. Een binnenstadsnota is in aan-1 i tocht. Een monumentennota (groter Punt#»n dan gedacht) komt in de loop van grote lynem aangegeven zal worden runie i 1971. In de besprekingen met de uitgewerkt in nota's. Aldus wethou- Uit die antwoorden enkele punten. J NZH is het college niet tegen fre- der mevr. Den Haan omdat de zaken kostenverhogend kunnen zyn. Aldus wethouder Kret. WV is in de eerste plaats een zaak van particulier initiatief. De koopavond komt opnieuw in de raad. Aldus wethouder Kret. Het welzynsbeleid. in de nota in Machtsblokken WD-er Portheine noemde de op merkingen van Van Aken tenden tieus en herhaalde zyn uitspraak, dat niet in machtsblokken moet wor den gedacht met het oog op de be stuurbaarheid van de stad. Ten aan tal van de voorlichting onder- ichreef hy de woorden van de PvdA warman. Wat de waardering van de wta betreft stelde hy zich achter mevr. Geelkerken en Driessen. Na Amptmeyers woordspelingen net de nota (zie elders) verweet DS "O-er Zunderman Van Aken ver draaiing van woorden en het aan trekken van verschillende kleren. Ik ig, aldus de woordvoerder van de wunansfractie. op de weegschaal en i zou aan PAK of WD en confes- öonelen kruinen vragen wat ze bie den voor myn stem Het gemeen tebelang gaat by hem voorop en de beleidsnota noemde hy een poging D de goede richting. Volgens kabouter Gerkema kan Ben van de raad beter een figuur- aagclub vormen om een scorebord te maken by de stemmingen met de «ste uitslag 21—18 De zekerhe den in de beleidsnota noemde hy minder dan die in de beleidslenen. De kabouter wist overigens te ver tellen waarom de gemeenten weinig leid krygen. In grote lynen: De toto's verstikken de binnenstad ïear het kind neurotisch opgroeit, daardoor het agressief wordt. Dat betekent instandhouding van een duur defensine-apparaat en dus te 'einig geld voor iets anders. 6-voorman Oosterman verweet bet college vage taal. onduideiyk Nederlands en ontbrekende punten «A. contact gemeente-universiteit) In een uiteenzetting in het LX), van 22 oktober uit de heer Van Eerd kritiek op het commentaar van de hoofdredacteur by het uittreden van oud-minister Bogaers uit de P.P.R. In het slot van genoemde uiteen zetting doet de heer Van Eerd een beetje moeiiyk over het begrip evan- gelisch-radicaal en denkt de hoofd redacteur op een fout te betrappen. Ik ben van mening dat de hoofd redacteur zich misschien verkeerd heeft uitgedrukt, maar wat hy be doelde is duidelyk, nl. een verkeerd sóórt radicaliteit. Wanneer ik „evangelisch-radicaal" vertaal, kom ik aan: „de leer van Christus tot in de uiterste conse quentie toepassend" en het moeten buiten de P.P.R.-leden toch wel zeer weinige mensen zyn, die zich dit eti ket kunnen opplakken. Ik vind dat de heer v. Eerd in plaats van zyn woordenziftery beter ook een woord van waardering aan zyn vaderlyke vriend Bogaers had kunnen wyden (evangelisch-radica- lisme!». De heer Bogaers heeft in zyn tijd als bewindsman voor volks huisvesting in brede kring lof geoogst voor zyn frisse en voortvarende aan pak van de problemen rondom de woningbouw, ondanks de verschillen van mening over principiële kwesties zoals byv. meer of minder woning wetwoningen. Het valt in ieder geval niet te ontkennen dat ten tyde van Bogaers' ministerschap er werkelyk schot in woningbouw zat. Het valt my tegen dat dit door de heer Van Eerd niet gememoreerd is, temeer daar een behooriyke huisvesting toch tot de primaire levensbehoeften be hoort. ook volgens de PP.R. neem ik aan. Overigens interesseert het my wat het standpunt is van de P.P.R. t.a.v de ongerijmdheid meer huizen - ar- beidstydverkorting. Ik vrees dat dit gelyk is aan dat van alle andere partyen uit vrees voor stemmenver lies. Ik ben een voorstander van ar- beidstydverkorting indien verant woord; dat dit t.o.v. een eerste le vensbehoefte als een goed onderdak dus niet verantwoord is, is duidelyk, Laat men dan bv. belastingfacilitei ten verlenen yoor langer werken. Welke politieke party durft? sterking der progressiviteit: maar u weet toch ook wel dat gemakkelyk te berekenen is dat zelfs een volkomen nivellering nauwelyks soulaas biedt afgezien nog van de verzwakkende invloed op de ondernemerslust en de vlucht van kapitaal en brains naar het buitenland. Een andere verdeling van de overheidsuitgaven misschien? Maar ten koste waarvan dan? Wat ik hiermede alleen maar wil betogen is, dat het simpelweg vragen van geld misschien wel spectaculair is, maar beslist geen bewys van zich zorgen maken. Het tweede voorbeeld van de heer Theunis uit Utrecht zal ongetwyfeld op waarheid berusten en deze is te pryzen voor zyn signalering en ini tiatief. Dat buitenlandse arbeiders hier als slaven leven gaat my echter te ver. Er zyn voor deze mensen be hooriyke lonen en sociale voorzie ningen waarby sommige voorzienin gen waarvoor zy nooit iets hebben behoeven te betalen, zoals de K.B. byv. Wanneer de heer v. Eerd mo dern slavendom wil zien hoeft hy slechts een paar honderd kilometer oostwaarts te reizen om het met eigen ogen te aanschouwen. volzinnen als „vryheid moet steeds oupnieuw bevochten worden t.b.v. de minst bedeelden". Dat klinkt mooi, maar het heeft niets te maken met de gezagscrisis welke bedoeld wordt. Fusies Vrij zwak De drie voorbeelden welke de heer v. Eerd opsomt als tegenbewys voor de stelling dat de PP.R. zich geen zorgen zou maken over de voort- schrydende verzwakking van het maatschappelyk normbesef ïyken my vry zwak, afgezien nog van het feit dat er nog veel andere verzwakkingen zyn aan te voeren. Het eerste voorbeeld van de 15 mil joen welke mej. Kessels vroeg voor vormingswerk valt in de categorie „gemakkelyke vragen". Waarom vroeg zy geen 25- of 35 miljoen. Let wel. het doel zal iedereen erg nuttig en noodzakeiyk vinden, maar het is toch een vraag van vaststelling van prio riteiten. Uiteindelyk kan de overheid het geld maar één keer verdelen en de middelen voor welk prachtig doel dan ook zullen toch ergens vandaan moeten komen. De belasting verho gen zal de heer v. Eerd zeggen en dan by voorkeur door verdere ver- Het laatste voorbeeld, de steun welke de PP.R. via de K.W.J. ver leent aan de martelaren in Brazilië is op zich zelf weer erg mooi te noe men, maar waarom is het nodig hier in de K.VP., A.RP., CB.U. en mi nister Luns te betrekken? In ieder geval heeft Luns de Braziliaanse am bassadeur ernstig op de misstanden gewezen; wanneer wy voor opgemelde wantoestanden betrekkingen moeten gaan verbreken zullen wy op de we reld niet veel relaties meer behou den. Waarom loopt de P.PR. alleen voorop by het signaleren van mis standen in zgn. rechtse dictaturen? Ik heb nog nooit vernomen dat een PP.R.-afgevaardigde zich werkelyk van harte druk maakte over het lot van de volkeren in Oost-Europa, aan wie op de Jaltaconferentie vrye ver kiezingen in het vooruitzicht zyn ge steld. Of over de nieuwe Afrikaanse staten, die autoritair geregeerd wor den. Of over de paar honderdduizend negers, die in de Soedan omgebracht zyn. etc. etc. etc. Prachtig dat ver keerde situaties gesignaleerd worden maar als democratische party moet men dan toch wel conseqent biyven in de verdeling hiervan. Over de gezagscrisis waar de heer Bogaers zich zorgen over maakt, stapt de heer Van Eerd wel erg ge makkelyk heen of liever gezegd, hy weet het probleem fraai te omzeilen door niet te schryven over wat de heer Bogaerts in feite bedoelt, maar over wat de heer Van Eerd zou noe men misbruik- of verkeerd gebruik van macht. In elke gemeenschap moeten nu eenmaal bepaalde regels zyn en deze regels hebben geen zin wanneer ze ook niet gehandhaafd worden. Ik neem aan dat dit in de ideale maatschappy van de heer v. Eerd ook zal moeten gebeuren. Maar waarom bevestigt hy dat niet en werpt hy zich uitsluitend op wat hy noemt het gezag dat weigert macht onder controle te stellen en fraaie Tenslotte wordt nog het nieuwe stokpaardje bereden van de ongecon troleerde fusies. Het is een droevige zaak dat hier soms meestal oudere werknemers werkelyk het slachtoffer worden, maar gelukkig is dat een uitzondering en kan het gros gewoon doorwerken hetzy in eigen bedryf hezy in een ander. Myn bezwaar is weer waarom de heer v. Eerd de po sitieve kant niet belicht. Een bedryf dat een fusie aangaat doet dat als regel niet uit weelde maar uit bit tere noodzaak Een schaalvergroting is dikwyls noodzakeiyk uit concur- rentieoverwegingen of om tot een be tere ontwikkeling te komen en een sterk en gezond bedryfsleven is in het belang van het gehele volk en dus ook van de werknemers. Dat in veel gevallen een vroegtydig uitlekken van fusieonderhandelingen desastrueuse gevolgen kan hebben is toch ook dui- delyk. In ons vrije Nederland heeft Consequent ook de heer v. Eerd het recht zyn idealen uit te dragen, maar laat hy dan betere voorlichting geven en vooral leren wat genuanceerder te denken <of is dat niet radicaal ge noeg?). LEIDEN In het artikel in ons vorig donderdagnummer over het hospitaal van dokter Binder in Peru is het gironummer onjuist vermeld. I Het moet zyn: 1605800 ten name van de Stichting Amazone-hospitaal „Al- bert Schweitzer". Gouda. Mevrouw Wiewei. Den Haag haar man is voorzitter van de Ne derlandse Vriendenkring deelde ons vanmorgen mede. dat er een onverwacht groot aantal positieve reacties komt op krantenverslagen j en tv-uitzending over hulp voor dit werk onder de Indianen. A. Korenhoff, Oegstgeest. Naar aanleiding van Uw bericht, in Uw blad van zaterdag jJ. over het overlijden van de heer W. v. d. Kulk, of te wel Willem van Iepen- daal het volgende: U schreef daar in, dat de heer v. d. Kulk de schrij ver zou zyn geweest van het voor oorlogse radio-programma, „Denk om de bocht". Dit kan natuurlijk waar zijn, maar dat de heer v. d. Kulk ook de daarin voorkomende rol van de Amsterdamse tramcon ducteur Gys langs de weg (karre maar) speelde, moet ik toch sterk betwijfelen, daar deze rol toch ge speeld werd door de jaren geleden overleden acteur Johan Elzenzoon. H. BOOM. Zaanstraat 21, Leiden. LEIDEN Als raadsverslaggever zei ik vroeger in een andere stad altijd tegen mijn vrouw: Vanavond heb ik raad. In Leiden hebben we er een woordspeling op gevonden: Vanavond heb ik „praat". Want de Leidse raadszaal is een praathuis bij uitstek. Dat is een term uit een niet meer ac tuele kinderuitzending op tv, waarmee de Leidse raad gemeen heeft, dat er weliswaar niet elke dag, maar langzamerhand wel bijna elke week een aflevering is. Bijna kwam het ook ditmaal zo ver. Plannen kwamen op tafel om met het gisteren niet opgegeten restje van vorige week volgende week verder te gaan. Het gebeurt niet. In het nachtelijk uur werd besloten in de reeds geplande vergaderingen van over veertien dagen gewone agendaof over drie weken (over de erfpachtnota van het Pak) de beraadslagingen over de beleidsnota van het college van B. en W. voort te zetten Dat gebeurde na schermutselingen rond een motie van orde die een wat agressieve situatie opleverde, die alle mooie woorden, die eerder op de avond waren gewijd aan de be stuurbaarheid en de hiervoor ongunstige blokvorming (PAK en niet-PAK) logenstrafte. Om de raadsvergadering met een actuele tv-uitzending te vergelijken: Woefs en Lamaars stonden tegenover elkaar. Hier de ook op dit uur werklustige Woefs van het PAK. Daar de Lamaars van de overige partijen, die weliswaar in tweede instantie ook nog heel wat in de microfoons aan het kijkers volkje (inmiddels gereduceerd tot een half dozijn op de pu blieke tribunewilden vertellen, maar toch wel voelden voor het „lekkertjes-onder-de-wol-idee" van de KVP-er Driessen, die mede namens prot. chr. fractie en VVD een motie van orde indiende om de behandeling van de beleidsnota in tweede instantie af te doen in maximaal een half uur. Toen was het half één. PSP-woef Amptmeijer sprak van onduldbare knevelarij, die de KVP ook in het zuiden van het land toepast. KVP-lamaar Ham riep boos iets over zelfbe perking. En DS '70-er Zunderman maakte uit de opmerkingen van Amptmeijer op. dat deze nodig naar bed moest. Wethou der Menken, die bij afwezigheid van burgemeester Van der Willigen de voorzittershamer hanteerde, bleek de grootste Lamaar, want hij greep niet eens in de onderlinge gesprek ken in, maar sprak alleen wat sussende woorden. Andere data voor voortzetting van de „uitzending" werden genoemd o-a. die van de begrotingsbehandeling in december maar schorsing moest nog aan instemming vooraf gaan. Grote (PAK)-Bons In 't Veld sprak toen woorden in deze geest tot B. en W.: Ga heen en vermenigvuldig de moties, die wij nu indienen. Zend deze aan de raadsleden en we praten later verder. Om de vergelijking compleet te maken zou ik als Woefkas willen zeggen: En nu maar gauw slapen, want morgen is het weer vroegdaaagwoeftrusten. Maar als rond leider in het Woordendal van de Leidse raad wacht mij nog een samenvatting van het debat in eerste instantie, dal u hiernaast aantreft. Plus enkele kanttekeningen. Wie zijn oor te luisteren legt, kan een Groot Woordenboek van de Leidse raad samenstellen. Het zou in de wandeling „de grote Van Aken" kunnen worden genoemd, niet alleen omdat de PvdA-fractieleider zoveel woorden gebruikt gisteravond had hij 48 minuten nodig maar omdat hij nieuwe taal maakt. Soms geeft hij uitleg. Het begrip beleid betekent voor hem „het doen volgen van de gewenste rij richting". Dan weet je waarover hij het heeftMaar je moet wel nadenken als hij zegt: Ik quoot (of kwoot?) Capacitair Kretologie. Zijn „wethouderiabel" doet je ook de wenkbrauwen fronsen, evenals trouwens het tot in den treure door liberaal Por theine gebezigde „convenant", dat iets anders schijnt te zijn dan convent. Ik zit nu Portheine „in de haren", een opmer king, die DS'70-er Zunderman op een „open doekje" kwam te staan. Men bekeek toen algemeen naar het kalende hoofd van de VVD-voorman Lachen hield toch de moed erin. Bijv. bij de ludieke ka boutertaai van Gerkema, bij het als altijd „lerende" antwoord van wethouder Duyverman en rondom het verhaal van wet houder mevr. Den Haan over „een nieuw lichaam" (dat van haarzelf was overigens hip gestoken in een broekpak, waar mee liberale uitbreiding werd gegeven aan de niet-conventio nele kledij, die de laatste tijd vooral aan de progressieve zijde naar buiten treedt). PSP-er Amptmeijer kennen we al jaren in (rode) trui. Hij was gisteravond op de literaire toer, toen hij de beleidsnota op deze merites bekeek na geconcludeerd te hebben, dat een politieke beoordeling volgens vele anderen niet goed was. Hij bundelde een aantal van de tn de beleidsnota voorkomende slagen-om-de-arm tot deze volzin: In zoverre dit binnen onze mogelijkheden en op onze weg ligt, zullen wij in overweging nemen te streven om tot een poging te komen iets te bevorderen, waarbij evenwel niet uit het oog mag worden verloren, dat sommige factoren tegen andere factoren moeten worden afgewogen zonder dat dit op dit punt een nadere oriëntatie ongewenst maakt. Tot zover Amptmeijer. Een zin als een veterdrop, welke snoeperij de raadsleden overigens op hun plaats aantroffen, voorzien van kabouter-ideeën over de binnenstad. De drop veters hadden één ding met de raadsvergadering gemeenze waren lang. De raad was soms ook dun (van inhouden maar zelden lekker. Dit was de Leidse raad. Goedemorgen HANS MELKERT Hoewel het geenszins myn bedoe ling is om een discussie in de krant te voeren, wil ik naar aanleiding van het schryven van de figuren op de achtergrond .die de belangen van de heer Kromwyk behartigen, toch even een paar kanttekeningen maken. Zeer nadrukkelyk wil ik stellen dat woningbouwvereniging „DE EEN DRACHT" niets met politiek of godsdienst te maken heeft. Meldt zich een nieuwe huurder, dan wordt er niet geïnformeerd naar politieke overtuiging of naar godsdienst. Dat er woningbouwverenigingen zyn die wel naar godsdienstige overtuiging informeren is ter hunner competen tie. woningbouwvereniging ,X>E EEN DRACHT" doet dit niet. Te betreuren is het daarom dat de mensen op de achtergrond, die de belangen van Kromwyk behartigen, steeds weer deze in de politieke sfeer willen trekken. Wat is er gebeurd? In het kort de feiten. Borneostraat 35 is destijds ver huurd aan de familie Westerneng. gemeente Lelden en vestigt zich in de gemeente Deil. waar het gezin zyn bron van inkomen heeft. Kromwyk krijgt van de fam. Westerneng de sleutel van het pand Borneostraat 35 en vestigt zich aldaar zonder toe stemming van de eigenares en van de gemeente Leiden. Woningbouwvereniging „DE EEN DRACHT" maakt bezwaar tegen het feit dat haar eigendom Borneostraat 35 clandestien bewoond wordt en maakt deze zaak aanhangig by de kantonrechter. Het. gaat my te ver om op dit tydstip, op deze plaats, terwyi deze zaak nog by de kanton rechter in behandeling is, op alle be weringen van de figuren op de ach tergrond, die de belangen van de fam. Kromwyk behartigen, in te gaan. De heer Kromwyk werd zeer re centelijk door een andere woning bouwvereniging een woning aange boden, doch deze werd door Krom wyk afgewezen. Motivering? Ik heb nu een huis naar myn zin en my De familie Westerneng verlaat de krygen ze ar met uit. Aangetekend dient te worden dat deze familie by een legale gang van zaken al by na een half jaar eerder op het adres Borneostraat 35 gehuisvest had kun nen zyn. Wy kunnen en mogen niet toe staan. dat andere woningzoekenden, die wellicht in ernstiger huisvestings- moeilykheden verkeren en die nor maal wachten tot voor hen een pas send e oplossing gevonden is. zonder meer opzy gezet worden, door wo ningzoekenden die clandestien vry van huur komende woonruimte be trekken. Met betrekking tot de 3 woningen van de heer Verboom in een paar jaar, het volgende: De heer Verboom is in 1942 gehuwd. Na jaar inwo ning kreeg hy ln 1947 zyn eerste wo ning Javastraat 56. In 1954 heeft hy geruild met de boven woning Java straat 62a en ln 1969 heeft hy de wo ning Javastraat 34 kunnen huren, nadat hy al Jarenlang op medische indicatie van rijn vrouw ln de hoog ste urgentie was Ingedeeld. Hieruit biykt dus dat na m 7 jasur eo a jaar een woning bewoond te hebben, hem op een medische Indicatie een andere woning is toegewezen. Over een paar jaar gesproken. we zullen maar denken dat in de eeuwigheid 22 Jaar niets ls. In de stukken die ter behandeling zyn by de kantonrechter, worden eveneens veel beweringen gedaan. De aantyglng over onregelmatigheden van de commissie van verhuur met het gemeenteiyk bureau voor huis vesting leg ik maar naast my neer, er zyn serieuzer zaken in het leven dan deze aantyglng. Reeds Vondel zei al: Men kan 't zo niet maken, d'een zal 't pryzen d'ander laken. Toch vraag ik my af wiens belan gen de figuren op de achtergrond be hartigen. Voor de heer Kromwyk is het te hopen dat het zyn belangen zyn. Secretaris wonlngbouwver. ,X>e Eendracht" Laidao.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3