Brandplan voorkwam grotere tragedie Vakbonden moeten zich matigen Bezorgdheid over regeringsbeleid Mr. Van Boven (Chr. Werkgevers): Massale reddingsactie bij brand in inrichting 30 oiktober wereldspaardag sparen... verstandig en handig... Drie doden bij verkeersongeluk TITO VOND BEZOEK ERG NUTTIG eft qióteren Actie Progressief Alternatief Nederlanders „pikten" 100 bierpullen MAANDAG 26 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S WAGENBORGEN (GPD) Om een uur zaterdag nacht staat paviljoen Salem van de psychiatrische inrich ting Groot Bronswijk in Wagenborgen nog steeds volop in brand. Terwijl ambulances en Rode-Kruiswagens met blauwe zwaailichten bijdragen aan de lugubere sfeer van de catastrofe, die zich heeft voltrokken en hoog oplaaien de vlammen de hemel rood kleuren, stort de bovenmuur aan de voorzijde met luid geraas naar beneden. De stevige wind krijgt vat op een regen van vonken en jaagt die in de richting van de als door bengaals vuur verlichte bomen. Nog steeds laten brandweerlieden duizenden liters water in het vuur neerplensen, maar het dramatische hoogtepunt is reeds achter de rug. Het gevecht tegen de vlammen is een verloren stryd en een kykspel voor duizenden, die er hun nachtrust graag voor opofferen. Onder de kykers be vinden zich op dat ogenblik ook vele redders en brandweerlieden die, of schoon uitgeput door uren nerveus en hard werken, zich toch niet los kun nen maken van het Jeroen Bosch- achtige tafereel van vlammen in de nacht. Onder hen bevindt zich eerstejaars broeder Gezinus Mooijbroek. een red der van het eerste uur. Net zat hy aan zijn tweede kop koffie bij de fa milie Ensing toen omstreeks tien urn- sirenes de stilte van de avond ver scheurden. Toen pas zag hij de vlam men slaan uit de linkervleugel van Salem dat recht tegenover het huis van de familie Ensing ligt. Zyn hand zit nog dik in het ver band van de snijwonden die hij op liep toen hij de ruiten van het ge bouw insloeg. Er heerste op dat ogen blik geen paniek meer, vele patiënten waren verstikt door de rook. De hele invalidenzaal kon worden leegge haald. Zelf nam Gezinus Mooybroek ei- zo'n stuk of vijf voor zijn rekening. Precies weet hij het niet meer. De gebeurtenissen volgden elkaar in zo'n snel tempo op. Mond-op-mond Tot de ambulances kwamen is mond op mond-beademing toegepast. Hele groepen patiënten konden overigens zelf wegkomen. Omstreeks kwart voor twaalf leek het erop dat de brand bedwongen was. Dit was slechts schijn, want binnen woedde het vuur onverminderd voort. Brandweerman Nanne Dallinga uit Delfzijl vertelt hoe zijn collega's en hij erin slaagden een hele zaal patiënten leeg te ha len. Een heel stel patiënten was naai de gang gevlucht en was daar door de rook bevangen. „Een oud vrouw tje was op haar bed blijven zitten". „Hol mie d'r af" zei ze tegen ons redders. Zij mankeerde niets. Even later stond de zaal in lichterlaaie". Mevrouw T. Ensing: „In het begin heeft od de bovenste verdieping een verpleegster wel een half uur opge sloten gezeten voordat zy met een ladder naar beneden werd gehaald" „Dat moet een patiënt zijn geweest", zegt directeur-geneesheer dr A. W Verhoog van Groot Bronswijk. „De bovenste verdieping was zo goed als onbewoond, zo nu en dan zat er wel een aantal personeelsleden en er was een logeerkamer. Natuurlijk zijn veel patiënten naar boven gevlucht toen de brand uitbrak". Een redder die anoniem wilde blij- J ven: „Eerst hebben we de beneden- j verdiepingen leeggehaald. Toen heb- j ben ze zich vergist, want boven zaten er ook nog een heleboel". Geoefend Was de ramp te vennijden geweest en was de beveiliging tegen brand j wel optimaal? Dr. Verhoog: „Het per- soneel was voorbereid od de moge- lijkheid van een dergelijke gebeurte- i nis. Er was geoefend en er was een plan door de brandweer opgesteld. Het plan is ook uitgevoerd. Salem was een oud gebouw. Het is in 1905 ge bouwd. Maar er waren al lang plan nen voor nieuwbouw. Dit jaar zouden die plannen aan de ziekenhuiscom missie worden voorgelegd". Elf mensenlevens heeft de brand in Groot Bronswijk gekost. „Ik heb des tijds gezegdals hier ooit brand komt en er zijn minder dan vijftig doden dan zal dat me verwonderen", aldus inspecteur G. Wiinants van de Rijks inspectie voor het Brandweerwezen in Groningen. „Natuurlijk was de be veiliging niet optimaal. We hebben ADVERTENTIE sparen is bouwen aan geluk Natuurlijk is geluk niet voor géld te koop. Maar het is wel plezierig en nuttig om wat geld achter de hand te hebben. Sparen is het hele jaar door belangrijk, maar één dag per jaar staat sparen in het middelpunt van de belangstelling op 30 oktober Wereldspaardag. "Vraag eens een brochure. U komt dan tot de ontdekking dat er heel wat vormen van sparen zijn, waarmee u (als u aan de voorwaarden voldoet) een forse, belastingvrije premie kunt verdienen. Inlichtingen: Wereldspaardag,Antwoordnummer 51, Den Haag. SE GC7 PuBlflcatie van hot Minister!a van Social® Zaken en Volksgezondheid. hier te maken met een oud gebouw. Er is gepoogd met pyn en moeite het aan üe moderne eisen van brandbe- veiiging aan tc passen. Van de züde der directie is beslist gedaan wat men kon doen. Maar goed j wordt het nooit. Een van de eisen die I wij bij nieuwbouw stellen is dat de j trappenhuizen van de gangen ge- scheiden moeten zijn, maar daar is bij zo'n oud gebouw natuurlijk geen i sprake van. Wij zijn eigenlyk nog be- j nauwder voor rook dan voor vuur I De brand in Groot Bronswijk was j overigens stellig veel groter geweest wanneer niet aan het begin van dit jaar een „aanvalsplan" in geval van brand formeel was rondgekomen. Hierbij is de hele organisatie, althans op papier vastgesteld. De comman dant van de brandweer van Delfzijl werd aangewezen als coördinator. „Alles is volgens plan verlopen", ver telt de heer Wijnants. „Er is wel sprake van geweest een keer een grote oefening met het per soneel te houden. Dat is er niet van gekomen. Het is trouwens de vraag of dat wel goed zou zyn geweest. Misschien zouden de patiënten van hun stuk zyn geraakt als ze de toe stand met al die brandslangen had den meegemaakt" Achterlijk De ramp die zich nu heeft voltrok ken maakt volgens de heer Wynands duidelijk dat wij in ons land bepaald achterlijk zijn op het gebied van brandpreventie en -repressie. Al in 1961 is er een landelijk rapport ver- Een van de brandweerlieden brengt een patiënt in veilgheid. schenen, waarbij een groot aantal aanbevelingen is gedaan ten aanzien van deze materie. Nu is het 1970 en er is nog niets gebeurd", stelt de heer Wijnants niet zonder verbitte ring vast. In Groningen werd in 1968 reeds een plan opgesteld voor het stroom lijnen van de samenwerking tussen de verschillende brandweerkorpsen by calamiteiten, maar ook dit plan is nog steeds niet verwezenlijkt. „Het is een kwestie van geld. De gemeen ten komen geld tekort en dan is men al gauw geneigd de brandweer naar de tweede plaats te schuiven", zegt de heer Wijnants. „Als het gevolg van deze ramp zou kunnen zijn dat er nu eindelijk eens wat meer middelen voor de brandweer komen, dan is dat tenminste nog een positief punt". ZWAAGDLJK (GPD) Drie jon ge mannen werden op slag gedood en twee zwaangewond toen in de af gelopen nacht een Mini Cooprr on der de laadbak van een veewagen schoot, die aan de Zwaagdijk gepar keerd stond. Het ongeluk gebeurde om kwart over een. De chauffeur van de veewagen, C. Th. uit SUbekarspel was met zyn bydijder in een boer derij om enkele koeien op te halen, toen zy een zware klap hoorden. Buiten gekomen zagen zij de klei ne auto ver onder de laadbak van hun wagen vastzitten Bij de botsing verloren de bestuurder van de Coo per. T. Klijn (28) uit Midwoud. me juffrouw C. M. Schilder (21) uit Nibbixwoud en F. N. Spruit uit Sy- bekarspel. die zondag 20 jaar wera. op slag het leven. Ze zaten alle drie op de voorbank. De passagiers op de achterbank, J. M. Doodeman en T. J. van Zelm beiden 17 jaar en afkomstig uit Sij- bekarspel, werden zwaargewond naar het St. Jansgasthuis in Hoorn ver voerd. Vaststaat dat de veewagen uiterst rechts geparkeerd stond en goed was verlicht. BELGRADO (TAN JOEG) - „In Nederland zijn ik, mijn vrouw Jo- j vanka en mijn gezelschap harte lijk en warm ontvangen en hebben Koningin Juliana, Prins Bernhard de koninklijke familie en andere vooraanstaanden en inwoners van dat vriendelijke land ons veel atten tie betoond". President Tito van Jo-.- go-Slavlë heeft dit zaterdag bij zijn terugkeer in Belgrado verklaard. ..Bij elke stap voelden wij sympathie en vriendschap jegens ons en de bevol king van Joego-Slavië". Óndanks het feit dat het verblijf kort was. zag hij veel en was hij onder de indruk van wat hij zag. „Wij kregen uit de eerste hand een indruk van wat het ijverige Neder- landse volk heeft bereikt". Neder land is een prachtig en hoog ont- wikeld land. dat behalve in zijn in dustriële ontwikkeling cok opmerke lijke successen op agrarisch gebied heeft bereikt Over zyn besprekingen zei hij dat deze nuttig waren. .Wij wisselden van gedachten over wereldkwesties, met name ever het Midden-Oosten en over zaken van samenwerking I voor de veiligheid in Europa. Onze gemeenschappelijke gevoelens van be- zorgdheid over de huidige stand van zaken in het Midden-Oosten kwamen tot uiting evenals onze gelijk ge zinde opvatting, dat pogingen moe ten worden geïntensiveerd voor het zoeken van een vreedzame oplossing I Wij waren het er ook over eens. dat de positieve processen in Europa moeten voortgaan. In één woord, ons I bezoek aan Nederland was zeer nut- tig", aldus president Tito. NEDERLAND 9.10 - 9.35 - 10.25 - NEDERLAND 6.45 - 6.55 - 7.04 - 7.30 - 8.00 - 8.20 - 10.25 10.50 11.00 De Woefs en de Lam aars (NOS) Journaal (NOS) Coronation Street (VARA) Journaal (NOS) Het oproer kraalt: Rebelse liederen uit allerlei landen (VARA) Liedjesprogramma met Johnny Jordaan en Willy Albert! (VARA) Achter het nieuws (VARA) De gouddieven, tv-film (VARA) Journaal (NOS) II De Woefs en de Lam aars (NOS) Journaal (NOS) Internationaal agrarisch nieuws (NOS) De avonturen van Tom Sawyer; tv-serie (NCRV) Journaal (NOS) Memorandum van een dokter, tv-feuIUeton (NCRV) We stinken er IN Momentopname van ons leven op een vulkaan (NCRV) Hier en nu (NCRV) Avondsluiting (NCRV) Journaal (NOS) De wederopstanding van „Een van de acht" op zaterdagavond was heel geslaagd, als men het genre in de gaten houdt en geen hoge culturele eisen stelt. De deelnemers zijn immers geen specialisten (zoals in die mu ziekquiz van de NCRV) waai- door zij ae beroemdste dichtre gel van Willem Kloos („Ik ben een God in het diepst van mijn gedachten") onbekommerd aan Luther en Van het Reve toe- sohreven. en een foto van mi nister Klompe met het VPRO- bavuur 'dit op hel matje was geroepen) verklaarden als „Mi nister Klompé die voor zoveel gulden aan het cabaret gegeven heeft'IXt werd fout gerekend. Als vrolijk familieprogramma schoot ..Een van de acht" mid den in de roos, want er kon heel wat afgelachen worden, om ae hoorspelgeluiaen. om de boekti tels die moesten worden uitge beeld en om die liedjes d e ge zongen moesten worden. Verge- .i'.:_n met vorig jaar waren er enkele veranderingen. Leen Timp verving Ben de Jong als regisseur (dat maakte weinig verschil), en niet langer hadden de kandidaten iets met kranten te maken, maar vormden zy ge neratiekoppels. vader en zoon. moeder en dochter of opa en kleindochter. Er was ook een pastoor by met zijn dochter Hy bleek van de oud-katholieke kerk en sohreef het feit dat hy mooi uitgewogen twee zoons en twee dochters had toe aan „goe de relaties". Daarmee was zyn debiet kennelijk uitgeput, want winnen deed hy niet. Deze for mule heeft iets aardigs, biedt mogelijkheden om interfamiliai- re vragen te stellen. Een plus punt dus. Een minpunt vond is de wyze van presentatie van d« lopende band met gesohenken. Thuis zag je nauwelyks wat er passeerde en je wilt toch mee kunnen onthouden. Het aardigste programs van de zondagavond was ,Wat je zegt dat ben je zelf' van de Ikor. Is er typisch werk voor vrouwen en voor mannen? Men werkte met het omkeringseffect: drie Daltonjongetjes speelden voor huisvrouw en deden dat heej vermakeiyk, ook werden vrou wen in mannenberoepen' door Dalton-meisjes geïnterviewd, waarby opviel dat zy niet om vragen verlegen zaten. Panoramiek lichtte de marte lingen van politieke gevangenen ln Brazilië door, via een ai wi l ouder interview met de reactio naire aartsbisschop Sigaud. via Dom Helder Camara, minister Klompé. kardinaal Alfrink (te lefonisch) en een Duitser en eeri Belg die uit persooniyke erva ring konden spreken. Wie nu nog twijfelt aan martelingen, zal wel nooit meer overtuigd worden. De NOS kwam ook weer met .kort geding', over de stelling: .het streven naar evenwicht in de bewapening is de sterkste garantie voor het behoud van de vrede'. Verdediger was WD- kamerlid Koudys. en aanvaller dr. Tromp van het Polemolo- gisch Instituut. De 21 vaderlan ders die op de tribune onze doorsnee vormden (een betrouw bare doorsnee, zo te zien. want ze werden nogal opgewonden als ze merkten dat ze ln het beeld waren), stemden na de pleidooien met twaalf tegen ne gen stemmen vóór de stelling, een zo grote verrassing (pro gressief wint het in openbare forums altyd van conservatief, omdat progressief een gunstiger Imago ïeeft). dat de voorzitter eerst Tromp feliciteerde inplaats van Koudys. Toch moaht Tromp ook niet klagen, want voor het ee st had men nu ook voor de uitzending de 21 panelleden naar hun mening gevraagd, en toen was men met 15 tegen 6 stemmen voor de stelling. Tromp had dus wel iets van zyn ach terstand afgeknabbeld. Overi gens bedacht ik tydens de nog al onoverzichtelijke discussie, dat deze manier van presen tatie wel heel levendig is. maar dat een mooi ingebeelde docu mentaire waarin alles op een rijtje staat, vermoedeiyk wel zo duidelijk zou zyn. NICO SCHEEPMAKER AKEN (GPD) Patrouille» wagens van de Duitse politie zochten gisteren tegen 18 uur in de Eifel naar zeven Nederlandse reisbussen. De inzittenden van deze bussen hadden in de Gast- stat/te van klooster Mariawald by Gemünd tydens een rust pauze meer dan 100 bierpullen ais souvenir meegenomen. De politie werd gealarmeerd die de bussen tenslotte nog in Schmidt in de Eifel aantrof en ze aan hield. Zy wist een aantal bier pullen te achterhalen en ze aan de Gaststabte die by na moest sluiten wegen tekort aan drink- kruiken teruggaf. AMSTERDAM (GPD) PvdA D'66, PSP en PPR moeten ook lan- I delijk zoveel mogelijk gaan samen- werken om een ander regeringsbeleid mogelyk te maken. Daartoe hebben I afgevaardigden van zo'n 50 plaatse- I lijke samenwerkingsverbanden en af- j delingen van deze partijen, verenigd j in de actie „Progressief Alternatief" opgeroepen in een verklaring zater- dag uitgegeven na afloop van hun bijeenkomst in de hoofdstad, j In de verklaring worden de vier i partyen opgeroepen nog voor de ver kiezingen tot een eensluidend rege ringsprogramma te komen, waaruit een grote vernieuwingsgezindheid spreekt en waarin nauwe aansluiting wordt gezocht by de eisen zoals die in de vakbeweging leven. Ook wordt aangedrongen op samenwerking in de verkiezingsstyd, onder meer door de vorming van een alternatief ka binet. Naar de mening van de afgevaai- digden moeten de kiezers in eenvou dige en aanspreekbare termen een alternatief voor het huidige beleid worden voorgehouden. In de verkla ring wordt een beroep gedaan op ae basis van de vier partyen om aan de verwezenlijking van deze ideeën mee te werken. Gevraagd wordt om initiatieven om binnen de kiesdis tricten tot gezamenlyke verkiezings bijeenkomsten te komen. De vergadering, die onder leiding stond van de heer André van der Louw. vice-voorzitter van de PvdA, besloot niet in te gaan op een voor stel om ook de CPN in de oproep tot samenwerking te betrekken. Wei spreekt men in de verklaring de hoop uit dat ook bejaardengroepen, kabouters en politiek ongeorganiseer den zich by de samenwerking zullen aansluiten. Men ziet daarin ook plaats voor vooruitstrevende groepen, die het evangelie als grondslag nemen, zoals de a.s. zaterdag op te richten Evangelische Solidariteitsparty van drs. H. Feddema. Partyen als KVP. CHU en ARP „die door hun samen werking met de WD niet voldoen aan de eisen van geloofwaardige vooruitstrevendheid" worden echter als mogelyke partner afgewezen. UTRECHT (GPD) Mr. P. M. H. van Boven, voorzitter van het Ne derlands ChriStelyk Werkgeversver bond, meent dat de vakbeweging zich moet matigen. „De confessio nele werkgevers willen graag samen werken met de vakbeweging, maar dan moet de huidige strijdlust wor den vervangen door overleg", aldus mr. Van Boven vanmiddag op de iaariykse ledenvergadering van zyn organisatie. Mr. Van Boven noemde de metho den. waarmee de vakcentrales heb ben geageerd tegen Roolvinks loon wet bedroevend. Ook laakte hy de „ongenuanceerde acties" van de vakbeweging om over de gehele linie een extra uitkering van vierhonderd gulden voor de werknemers te krij gen. De eisen van de vakbeweging gaan steeds verder, aldus mr. Van Boven, dat is geen basis voor een goed overleg. De confessionele werkgevers willen biyyven samenwerken met de vak beweging om in ons land een be- dryfsklimaat te scheppen, waarin ook de werknemers tot verdere ont plooiing kunnen komen. „Nu is het de tyd om in goed overleg uit te werken wat de nieuwe wetgeving op het terrein van medezeggenschap aan vernieuwingen mogelyk maakt. Voorwaarde daai*voor is dat er een rustperiode komt in de totstand koming van nieuwe wettelyke maat regelen", aldus mr. Van Boven. Prijzen Sommigen vrezen een belangrijke prysgolf wanneer afzonderiyke prys- voorschriften worden afgeschaft, al dus de NCW-voorzitter. „Ik geloof dat deze geluiden de gevreesde prijs- psychose aleen maar kunnen op roepen". Volgens de heer Van Boven Ieren buitenlandse voorbeelden dat het allemaal niet zoM vaart loopt. Samen met het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen, de Alge mene Werkgeversorganisatie, werkt het NCW nu aan een advies over net sociaal beleid in de onderne mingen. Mr. Van Boven noemde het onredelyk dat de vakbeweging steeds verdergaande eisen stelt op dit ter rein. Tegeiykertjjd wordt het soci aal beleid ondermynd door aan te dringen op arbeiderszelfbestuur. Krijgstrompet De ondernemer zal moeten leren leven met onzekerheden, aldus mr. Van Boven „Het is verbijsterend dat in een affaire als die van de vier honderd gulden werknemers zich op het eerste geluid van de krijgstrom pet met stakingen keren tegen het bedrijf, waar zy overigens met zo veel toewijding werken". Mr. Van Boven constateerde dat het Nederlandse volk blykbaar niet inziet welke onmisbare taken de onderneming vervult. „Als het om klimaatsverbetering gaat zullen wy als ondernemers ons ook moeten wenden tot de openbare mening" zo zei hy. Voor maandag 26 oktober Hilversum 1 402 m. NCRV 17.30 NCRV en Bloc act. kron. met muz. Illustratie pol. partij 18.19-18.29 Ultz. van de Christelijke Historische Unie 18.30-18.40 Nws.), i EO 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld veelgevraagde geestelijke muz. 19.20 Wij herkennen elkaar ln hem grenzen van de eenheid lez. 19.35 Muz. Intermezzo 19.45 Geloven van- daag lez. NCRV 20.00 Bij de tijd ra diopakket met act. inform, over ont wik. in de samenlev. 20.20 Componisten ln het Interbellum herin, van een mu- zlekllefhebber 21.25 De kerk die een mond kreeg progr. over de vernieuw, i ln de Nederl. Hervomde Kerk 22.00 I Meisjeskoor met instrum. sextet 22.20 I Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Voorrang een artistiek voor- j keursprogr. 23,30 Deze tijd deze muz. Sopraan en piano mod. lied. 23.55- 1 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn., 18.26 Ik verbind u door praatje 18.30 i Stereo Jublleumconc. aoor de ma- 1 rtnierskapel der Kon. Marine 19.20 Stereo Licht lnstr. Kwart. 19.30 Nws., 19.35 RVU China recente ontwikk. I en problemen sprekers dr. S. W. Cou- wenberg prof. ar. E. Zurcher en prof. dr. B. Landheer 20.05 Gamma van, Alpha en beta een progr. over recente vorderingen in de wetenschap 20.30 Weer es wat anders minder bekend bul tenlands report. 21.10 Grensland progr. over de provincie Limburg 22.10 NVSH Sextant radlomagaz. van de NVSH 22 30 Nws. AVRO 22.40 Radiojournaal NOS 22.55 Stereo Metro's Midnight Music licht muz. progr. met Metropole Ork. Instrum. trio en sol. 23.55-24.00. Nws. Voor dinsdag 27 oktober Hilversum I 402 m. NCRV 7.00 Nws 7.11 Het levende woord 7.19 Op het eerste gehoor klas. muz. gr. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32-7.50 Hier en Nu act. 8.00 Nws., 8.11 Te Deum laudamus gew. muz. gT 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr, 9.35 Waterstan- Zwemmen Tydens zwem- wedstryden in Den Haag heeft Hans Elzerman van ZIAN het Nederlands Jeugdrecord 200 meter schoolslag voor 25 meter-banen verbeterd en gebracht op 2 min. 33.1 sec. Het oude record stond met een tyd van 2.34,5 reeds op zyn naam. Voorts vestigde de Jongesploeg van ZIAN een nieuw Jeugdrecord op de 4 x 100 meter wis selslag. Erwln Metz (1.08.4), Hans El zerman (1.11.8), Cor Schouten <1.09.81 en Eddle de Wit (1.025) kwa men uit op een totaal tyd van 4525. den 9 40 Schoolradio 10.00 Bybelse ver- i nningen 10.15 Operettemuz. gr. 11.00 Nws. 11.03 Het wassende water vervolghoorspel 1154 Voor de zieken 11.55 Med. KRO 12.00 Van 12 tot twee gevar. progr. 12.22 WIJ van het land 12.26 Med. t.b.v. land en tuln- I bouw 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Ra- den maar 14.05 Schoolradio 14.30 Piz zicato muz. middag magaz. 16.00-16 02 Nws. Overheldsvoorl. 17.00 Nws. uit de Nede. Antillen spreker H. L. Braam. KRO 17.10 Voor de kleuters, 17.15 Hal! Jeugdprogr. Hilversum II 298 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Stereo Dag met een plaat je Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 ra dlojourn. 8.20 Stereo Dag met een plaatje vervolg 8.30-8.33 De groentem. 8.50 Morgenwijd. NOS 9.00 Uitgebreid, report, of hern. NOS progr. 9 40 muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance, AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10, Arbelds vit. pop. verzoekpl. progr. 11.00 Nws. 11.38 Rondom 12 pro- Kam voor de vrouw om 11.55 Beurs- rlcht. 12.30 Overheldsvoorl. uitzend, voor de landbouw 12 40 Knipperlicht radloverkeersmagaz. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. NOS 13.30 Spiegel van België: muz. en nws. van onze zuider buren 14.00 Oude Jazz 14.25 Rostrum o Composers 1970 een Intern, forum 15.00 Van ta ta tot totale taal een rubr. over het leven ln de taal AVRO 15.10 Stereo muz. middag 16.00-16.02 Nws. 16.03-16.25 Inleid, tot muz. begrip mu zikale lez. 17.30 Trefpunt dlscussierubr. voor act. zaken 17.55 Med Hilversum III 240 m. VARA 9 00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep 10.00 Nws. 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite licht pL progr. 12.00 Nws. 13.00 Nws. 13.03 Eks- Êres licht pl. progr. 14.00 Nws. 14.03 De ddy Becker Show 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal 16.00 Nws 16.03-18.00 Mix TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS 18.45 Do Woefs en de Lamaars NOS 18.55 Journ. AVRO 19,04 De rare vogels tv-serie voor de jeugd (5) 19.30 Top Pop Popshow NOS 20.00 Peyton Place, tv-feuilleton 21.10 (K) De An dre van Duin-Show 22.00 AVRO's Te- levlzler magaz. NOS 22.50 Journ. TE- LEAC 22 65-23.25 Modelbegrip ln we tenschap en techn.m ))14-herh.) Nederland II. NOS 18 45 de Woefs en de Lamaars NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Den Haag vandaag 19.09 Kunstrubr. KRO 1950 De dwaze wereld van Tommy Coo- Ser tv serie NOS 20.00 Journ. KRO: 0.20 Oog om oog. afl. 5 uit de tv-serle Mod Squad 21.10 Brandpunt Special 21-35 De Klop op de deur tv feuilleton 22.16 Oelljke kansen voor ledereen -1, School en werkende Jeugd, gesprekken «OS 22.46-22.50 Jouni 8 P

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5