Verlichting Leidse weg wordt verbeterd Krijgt Lugdunum tegemoetkoming hogere kosten? B en W van Voorschoten zijn voor openbaarheid commissievergaderingen Onderzoek schuldvraag is nog niet afgesloten at er te doen is Dodelijk ongeval Later naar Kikkerpoldervragen van raadsleden Aanrijdingen in Leidse verkeer Tot Ons Plezier vierde jubileum Raad Voorschoten vrijdag bijeen Instructie bad I oorschoten Aanpassing woningen mindervciliden Restauratie van oude raadhuis is uitgesteld Jubileumconcert DVS Wassenaar Acad. examens MOTORRIJDER RAMT AUTO HOV strandloop LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 OKTOBER 197Q LEIDEN Inhakend op het LD- artikel ,JL.ugdunum begrip niet „ten volste" hebben de P v d A -raadsleden Van Baaien en Kwik schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Zij vragen: Is de mededeling van het col lege In de raadsvergadering van 19 oktober dat Lugdunum het „volste begrip" heeft voor de vertraging in het aanbrengen van een grasmat voor de sportvelden in het recreatie complex Kikkerpolder tweede deel» inderdaad niet juist geweest? Het college heeft in deze raads vergadering ook medegedeeld dat Lugdunum ervan op de hoogte was dat alleen als de weersomstandighe den voorjaar 1971 gunstig zijn de sportvelden in de Kikkerpolder eind 1971 kunnen worden bespeeld. Wie c.q welke gemeentelijke instantie heeft Lugdunum ingelicht? Wordt in dit verband met Lugdunum be doeld: a. het bestuur van Lugdu num. of b. het dagelijks bestuur van Lugdunum. of c. enkele leden van het bestuur van Lugdunum, of d. één lid van het bestuur van Lugdunum. Indien enkele leden of één lid van het bestuur van Lugdunum werd «en» bedoeld wil het college dan mede delen welke functionaris (sent van het bestuur van Lugdunum werd»en) bedoeld? Welke weersomstandigheden worden als gunstig aangemerkt voor het inzaaien van graszaad voor 'n gras mat. die voor sportvelden geschikt wordt geacht? Indien de weersom standigheden in het voorjaar van de komende jaren steeds ongunstig zijn wat zijn dan de gevolgen voor het ter beschikking komen van de sport velden in de Kikkerpolder? Is het voetbalverenigingen, die bij de KNVB zijn aangesloten, toe gestaan naar andere sportvelden over te gaan nadat de competitie reeds enige tijd draait? Zo nee, hoe kan het college dan stellen dat de kans zou bestaan dat Lugdunum eind 1971 de nieuwe sportvelden kan betrek ken? Is het juist dat op zaterdag 2 mei 1970 bij het terrein voor de aanleg van sportvelden in de Kik kerpolder een werkkeet werd ge plaatst om naar buiten de indruk te vestigen dat de werkzaamheden zou den aanvangen, doch dat met de werkzaamheden voor de aanleg van de sportvelden niet op 4 mei 1970 maar eerst enige weken later werd begonnen? Heeft de onderhandse aanbeste ding van de aanleg van de sport velden vóór 23 april 1970 plaatsge vonden? Zo nee, om welke reden»en» 1 c.q. door welke oorzaak oorzaken) is geen uitvoering gegeven aan de door J de raadsleden Van Baaren, Granscli en Van der Horst in de raadsverga- dering van 23 maart 1970 ingediende motie, die door het college werd overgenomen? Zo ja. om welke re den'en» c.q. door welke oorzaak oor zaken» werd dan niet direct of zo kort mogelijk na de onderhandse aanbesteding met de werkzaamheden voor de aanleg van de sportvelden aangevangen, waarop in de motie eveneens werd aangedrongen? Politiewagen tegen brommers c c Is de vertraging in de aanvang van de werkzaamheden wellicht mede oorzaak dat het twijfelachtig Ls of Lugdunum bü de aanvang van het competitieseizoen 1971 1972 de sport velden zal kunnen gaan bespelen? Schade De laatste jaren heeft Lugdu num door ledenverlies, het uitblijven van toetreden van nieuwe leden en donateurs, alsmede door schaden aan opsis Hen aanmerkelijk nadeel ook in financieel opzicht ondervonden. Wil het college bezien of Lugdunum Maandag Oegstgeest (Akeleilaan 43) Informa tie-avond Baha t 8 uur nam Rehoboth (Rapenburg 10) Leidse A- mateurfotografenverenlglng 8 uur na middag. Bevrijdingskerk (bovenzaal) Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel Spr. dhr W. Wlerlnga over ..De positie van het overheidspersoneel 8 uur nam Den Burcht Jaarviering Ned. Kap- perspatroonsoond afd. Leiden 7.45 uur nam. Zuiderkerk (bijzaal) Centrale A R Lelden. Spr dhr. H. Vollen over „De fensie en veiligheid de partij op de driesprong" 8 uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 evangeliecentrum Spr dhr J. Zljlstra 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 8.30 -11 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap 8 15 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- 8 uur nam Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. LHJ-gebouw (Levendaal 101- Spr- uur Stichting huisvesting werkende Jongeren 8-8.30 uur nam SSRL (Hogewoerd 108) Spr. prof. dr D J Kuenen en dr. R. Hueting over „Natuurbescherming in het teken van milieubeheer" 8 uur nam. Den Burcht Feestavond Alg Bond van Bejaarden. Optreden van de Artie- stcnverenlging „Zon en Vreugd" 8 uur nam. Levendaal 101 Verkoopdag Handwerk- club Vrljz. Herv. 10.30 uur voorm. 5 uur nam. Camera (K. en O.) Bandeloze Jeugd 7 en 9.15 uur nam. Woensdag Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4—6 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel. 8.3011 uur nam. Levendaal 101 Verkoopdag Hand- werkclub. Vrfjz. Herv. 26 en 78 u. Eigen Huls (Rapenburg 24): NCSV. Spr. Tom de Booy over „Invloed van industriële concerns". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Bibliotheek Wassenaar (Lnifelbaan 1): expositie Dleuwke Kollewijn van liturgische kleden, dessins, miniatu ren en schilderijen. Dagelijks van 10 12.30. 25. 79 uur. oehalve op maandagmorgen en dinsdagavond en donderdag gesloten, zaterdags van 10 tot 1 uur. (Tot 14 november). Avond- en nachtdienst apothekers Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7 tel. 23553. Apotheek R. van Breest 8mallenburg. Loevesteln 6. Leiderdorp, tel 42947 en de Oeg8tgeestse Apotheek Wllhelmina- park 8. Oegstgeest tel. 53274. De zaterdag-dienst na 13 uur. de zon- dagdlenst. Je avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voor schoten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. Weekeinddienst Leidse huisartsen Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de »igen huisarts daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222 VOORSCHOTEN Op vragen van de Prot. Christ. Groep en D'66 over de sluiting van het instructiebad. de len B. en W van Voorschoten mee. nog steeds te verwachten dat het in structiebad weer op 2 november zal worden geopend Het college beves tigt dat het bad ook in "68 twee maanden gesloten Ls geweest (twee jaar na de opening) voor herstel werkzaamheden aan het eerste en tweede plafond en dat deze voorzie ningen thans worden aangebracht by de bijgebouwen, terwijl ook enige bouwkundige voorzieningen worden getroffen zoals tegelvloeren en kuip Naar de oorzaken van de gebreken is een onderzoek gaande. B en W achten het bestuurlijk onjuist thans, omtrent de schuldvraag publiekelijk mededelingen te doen. zolang dit on derzoek'niet is afgesloten. B. en W. delen tevens mede dat het aantal bezoekers van het instruc tiebad gemiddeld per week ligt tus sen de 2900 en 3100, zowel in de zo mer als in de winter. Hiervan zijn ongeveer 1900 bezoekers in het ka der van het schoolzwemmen. Warenhuis Het college van B. en W. heeft ook antwoord gegeven op vragen van het PCG-raadslid Zandee, die wilde we ten of de berichten juist zyn dat de Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jacob Willem Johan. zn. van J W. van Buuren en M. van Kranenburg; Jolanda. dr. van P. J Noordermeer en C de Lange; Robert Vincenzo. zn. van G Boem en A C ,T A. Knljnenburg. Job. zn. van B Franken en M J. Ie Pair; Jeroen Peter Arjan, zn van G. de Leeuw en L. K. W. Groeneveld; [vonne Wijnanda Adriana, dr. van A. G. M. Schroots en W. C. M. A Groe nen; Monique Jacoba. dr. van G. Blóte en J. Filarski GETROUWD J. Neuteboom en L. A. P. Strum- gel; J P. A. I. Wanders en P. W. ulsman. OVERLEDEN C. M. B Berg, 78 J.. echtgen. van K. Kaptljn; E. J. de Kort. 3 mnd:, zoon, C. Vlaardingerbroek, 45 j.. man; A Tuinhof de Moed, 68 J echtgen van J. Marljt; J. de Jong. 67 J., man; M. M Verduin. 74 J., vrouw; M. A. van Marrewijk, 66 J., vrouw gemeente f50.000 oftewel 12'jheeft laten vallen op de aanvankelijke grondprijs voor een stuk grond in de Schoolstraat voor de bouw van een warenhuis, ten behoeve van een op tie op dat warenhuis van de Algeme ne Winkeliersvereniging Voorscho ten. B. en W. bevestigen deze vraag en stellen dat de voorwaarde van de re ductie ls, dat het te realiseren win kelproject in overleg met de Alge mene Winkeliersvereniging Voor schoten zal worden bestemd voor de plaatselijke middenstand. De aan vraag om vergunning tot het bouwen van het. betreffende winkelproject is thans in behandeling. VOORSCHOTEN De woning wetwoningen aan het Albert- Schweitzerplantsoen 10 en aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade 22 ln Voorschoten, die door minder- validen worden bewoond, zullen wor den aangepast. Van rijkswege wordt hiervoor financiële steun verleend Het betekent dat er onder andere een gasgestookte centrale verwar mingsinstallatie zal worden aange bracht. WARMOND Aan de voorgeno men plannen tot restauratie en ver bouw van het „oude raadhuis" in Warmond, waarvoor de raad des tijds een krediet beschikbaar heeft gesteld, zal door bepaalde omstan digheden, dit Jaar geen uitvoering kunnen worden gegeven. Dit bete kent dat de ingebruikneming van het raadhuis eerst in 1971 zal kun nen plaatsvinden. tegemoet kan worden gekomen in de nadelige financiële gevolgen, die de vereniging ongetwijfeld thans zal on dervinden door het later in gebruik kunnen nemen van de sportvelden in de Kikkerpolder, temeer omdat de kosten verbonden aan de bouw en inrichting van een clubgebouw aan merkelijk hoger zullen uitkomen dan is begroot als gevolg van stijging van de lonen, de prijzen van materialen e.d? WASSENAAR De accordeon vereniging DVS heeft zaterdagavond in het Jeroenhuis een concert gege ven ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de vereniging. In september 1945 werd de vereniging opgericht. In zekere zin als voort zetting van een mondorgelvereniging van dezelfde naam, die uit 1930 da teerde. Het concert trok veel belangstel en?. De zaal was geheel gevuld en ender de aanwez gen bevonden zich de burgemeester speciaal voor deze gelegenhe d per vliegtuig in plaats van per boot uit Engeland 'eruggekomén en zijn echtgenote en de wethouder van onderwijs, me vrouw A. J. Ie Coultre—Foest en haar echtgenoot. Verder uiteraard <Jë beschermheer, de heer J. G. Ha- eekamp en vertegenwoordigers van verschillende Wassenaars© verenigin gen. Voorzitter B J. Wyering huldigde Ir zijn inleidend woord dirigent Sjoerd de Vries, de heer Noordover en beschermheer Hasekamp en hun echtgenoten. En bovendien secreta ris A. G. Kardol, die een bijzonder actieve rol in het bestaan van DVS speelt. De voorzitter deelde voorts mee. dat een actie voor het instru mentenfonds tot nu toe f750.— heeft opgebracht Burgemeester Geertsema bood de gelukwensen van het gemeentebe stuur aan. Hf) zei zich enigszins be zorgd te maken over de toekomst van DVS. dat tot voor enkele jaren nog een apart jeugdorkest bezat. Dit jeugdorkest is echter nuin het se niorenorkest opgenomen en het blijkt heel erg moeilijk te zijn '.eugdigen voor het accordeonspel te interesseren. Nadat dirigent S. de Vries de he*r en mevrouw Kiers en de pianist Molema een attentie had overhan digd. begon het concert. Er werd een gevarieerd programma uitge voerd. waarin enkele solisten optra den. Els PloisierLoovestein was so liste in de welbekende serenade van Tosselll, klarinettist Nico van der Does speelde, met. begeleiding van het DVS-orkest de Klarinettenpolka en William Boutkan voerde in zijn eentje „Orpheus in de Dessa" uit. A/s het sportcomplex van Lugdunum in de Kikkerpolder later in gebruik komt, zit m dat in de grasvelden ei\ niet in de parkeerplaatsen en aiidere be strating s\v erken, die al lekker op schieten. (Foto LD/Holvast) LEIDEN Op het kruispunt Schuttersveld Stationsplein zijn vanochtend omstreeks vyf uur twee personenauto's, afkomstig resp. uit Waddinxveen en Leiden, tegen elkaar aangereden. De klap was zo hevig dat beide wagens totaal werden vernield. Hoewel de ravage voor wat de inzit tenden het ergste deed vrezen bleek slechts één van de bestuurders (licht) gewond te zijn geraakt. Het was een '28-jarige) automobilist uit Leiden, die een hoofdwond kreeg. Dit onge luk heeft overigens nog een andere botsing tot gevolg gehad. Een politie wagen die via het Rapenburg op weg was naar de plaats van het on geval reed namelijk twee 17-jarige bromfietsers uit Leiden onderstebo ven die uit verboden richting van de Breestraat kwamen. Zowel de politie wagen als de twee brommers liepen schade op. maar niemand raakte ge wond Op het fietspad langs de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Leider dorps? brug kwamen zaterdagmiddag omstreeks zes uur een 20-jarige bromfietser uit Zoeterwoude en een 11-jarige fietser uit Leiderdorp met elkaar in botsing. Beiden kwamen te vallen, waarbij dc bromfietser tegen een tuinhek gleed. Hy brak zijn lin kerarm op twee plaatsen en kre»g ook een hoofdwond. Op de Voorschoterweg ter hoogte van de Churchilllaan had zaterdag, ochtend omstreeks tien uur een bot sing plaats tussen een personenauto uit Leiden en een wagen uit Leider dorp. De Leidenaar kwam toen het ongeluk gebeurde van de Churchill- laan. De 27-jarige bestuurder van de Leiderdorpse wagen kreeg een vlees- wond aan het linkerbeen en een snij. wond aan het hoofd. In alle gevallen moest de EHD er aan te pas komen. ZOETERWOUDE De elfjarige Tonny Verhagen uit Zoeterwoude u zaterdagavond op de Nieuweweg, ter hoogte vanhet sportpark „Haas broek", door een achteropkomende auto geschept, tegen een tegenligger geworpen en op slag gedood. Ook de wagens konden elkaar niet meer ont wijken en botsten. Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraal examen prehistorie E. H. J. Boerstra 'Delft). De groep ..Dames onder elkaar" uit Zoeterwoude organiseert vrijdag in „Ons Huis" een pruikenshow. Aan vang 8 uur. Mevrouw E. W Eggen-Koks uit Warmond is in Den Haag ge slaagd voor de acte U (vrouwelijk handwerken). VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders van Voorschoten zijn voor openbaarheid van de ver gaderingen van de functionele com missies Zij hebben er echter wel be zwaar tegen dat de diverse commis sies van advies en bijstand in het openbaar zullen vergaderen. Daar om raden zU de raad aan om deze laatste achter gesloten deuren bijeen te laten komen. Dit deelt het college mee in een nota, die de raad tijdens de vergadering op vrijdag onder de loep zal nemen. Eerdere nota's bewijzen dat B. en W. en ook de raad het met het be vorderen van de openheid en de openbaarheid bijzonder ernstig me nen. Een andere vraag is echter hoe men dit doel zo goed en zo ver mo gelijk zal kunnen bereiken, c.q. be naderen. met andere woorden, welke middelen kunnen voor dit doel van dienst zijn. Of in concreto: zal een ruimere openbaarheid van de be- stuursvoorbereiding inderdaad kun- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Een motorrijder is vrijdagavond frontaal gebotst op een geparkeerde auto in Koudekerk. Gehinderd door tegenliggers en motregen had de be stuurder van de motor de geparkeer de auto over het hoofd gezien. De motor boorde zich in de achterzijde van de auto, terwijl de motorrijder door de achterruit sloeg Dankzij de valhelmen van de motorbestuurder en zijn duo-passagier, werden zij niet noemenswaardig gewond. HILLEGOM De Hillegomse Ora toriumvereniging HOV organiseer de zaterdag op het strand bij de Lan- gevelder Slag in Noordwljkerhout 'n strandloop. waarin niet minder dan 220 deelnemers uit de streek meelie pen. over afstanden van 5 of 10 kilometer. Zij kregen na afloop een herinneringsvaantje. Voor de HOV bedroeg de bruto opbrengst 305 gul den. Ook tweede kerstdag wil het be stuur van deze vereniging een derge lijke strandloop organiseren. nen bijdragen tot een doeltreffender democratie en moet niet worden ge- I vreesd. dat de doelmatigheid van hel bestuur hieronder zal gaan lijden. Voorkomen moet worden, dat al te spontaan bepaalde beslissingen wr- den genomen om der wille van het principe zonder de voor- en nadelen zorgvuldig af te wegen. Het wegen van de belangen ls een bijzonder be langrijk uitgangspunt voor een goed en evenwichtig bestuur. Wat het projectwerk betreft wij zen burgemeester "en wethouders er in de nota op, dat in de gevallen, dat de commissies van advies en bi) stand zich hiermee op hun advies be- 1 zighouden. er van hun zijde geen be zwaar bestaat, indien de commissies I bijvoorbeeld in het openbaar een hearing zouden houden Het advies van de commissie kan hierdoor al leen maar waardevoller worden. Verder ls het college van mening dat het werk van de woonruimte-ad viescommissie zich er niet voor leent om in de openbaarheid te worden j verricht. Dit geldt echter niet voor de middenstandsadviescommissie en de commissie van advies algemene bij standswet. Ook staan B. en W. niet afwijzend tegenover openbaarheid van vergaderingen van de school raad voor het openbaar onderwijs. Hierover zal de mening van dit or gaan worden gepolst. Eenzelfde mening neemt het col]» ge in ten aanzien van de raadscom missie voor beroepszaken, die belaj is met het onderzoek van ad ministratieve geschillen. Er zou bij voorbeeld voorgeschreven kunn» worden dat de partijen in het open baar worden gehoord, evenals het hik ren van getuigen of getuigen-d»s kundigen. Het nadere beraad va de commissie zal echter in beslot» kring moeten plaatsvinden. De ra» zal vervolgens in het openbaar spraak doen. Op grond van de bij verschillej de wijk- en burgeravonden opgedai ervaringen zijn burgemeester en we houders tevens van plan ter verdie ping en verbreding van de bestuurs voorbereiding en in overleg met commissies van advies en bijstan over bepaalde plannen in een wi vroeger stadium een ruime voorliet ting te gaan verstrekken door mld del van ..Raadhuisklanken", of. wan neer de planning wat beter uitkom via de plaatselijke pers, teneinde burgerij de nodige vóórinformatie verstrekken als voorbereiding op burger of wykavond of op een h» ring. LEIDEN Met een alleszins ge slaagde feestavond hebben de leden en genodigden van de amusements vereniging „Tot ons Plezier" zaterdag in de tot de laatste plaats bezette grote zaal van „Den Burcht" het 25- jari0 verenigingsbestaan herdacht. In een kort historisch overzicht van de groei en bloei van de vere niging legde de voorzitter M. Mulder er de nadruk op. dat TOP opge richt in augustus 1945 als buurt- en onspanningsvereniging in de z.g. Stadhoudersbuurt achter de Maresin gel een van de weinige ontspan ningsverenigingen is. die bestaans recht verwierf en zich nog steeds me de door o.a. een actieve toneel-onder afdeling in een grote belangstelling,, van haar leden 'circa 200) en dona teurs mag verheugen. Namens de leden en dona teurs sprak de heer J. Kluts hier na nog een dankwoord aan 't adn van de bestuursleden, aan wie b als stoffelijk blijk van waardera een persoonlijk fceschenk ovtr handigde. Een keur van kleinkunst-» tiesten verleende hierna medewfl king aan het feestelijk gedeelte de avond. Achtereenvolgens trade voor het voetlicht de geestige cod ferencier Cor Martelly, de oerkomi sche muzikale clown Tol Hansa de cabaretière Annemarie van To (dit trio bracht ook een drietal ko mische „schetsjes" ten tonele). „Coi nel" met assistente „Monique' twee goochelacts. de hammondor? nist Harry Hamilton en als verrit sing Willy Albert!. Met een gezellig samenzijn, muzlkii opgeluisterd door „The Delta Com bo" werd *t feest besloten. VOORSCHOTEN De raad van Voorschoten, die vrijdag bijeenkomt, zal onder andere beslissen of de ver lichting van een gedeelte van de Leidseweg 'tussen de ztlverfabriek en De Vink» zal worden verbeterd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hebben meegedeeld, bereid te zijn in de kosten van verbetering van de verlichting een bijdrage te verlenen van 50r< van de werkelijke aanlegkosten tot een maximum van f67.000.-. Het in overleg met de pro vinciale opgestelde verlichtingsplan. vergt 'n uitgave van f 134.400,-. Voor het resterende deel van de Leidseweg en de oprit naar de thans in aan bouw zijnde Waddinxvenerbrug wordt een aizonderlijk verlichtings plan opgesteld. Er zullen 49 licht masten worden geplaatst op een on derlinge afstand van circa 32 meter met een mast lichtpunthoogte van 10 meter, waarbij wordt uitgegaan van het gebruik van twee kwiklampen met armatuur, ieder met een vermo gen van 250 watt. Het weggedeelte zal met ingang van 1 januari in eigendom, beheer en onderhoud aan Voorschoten worden overgedragen. Eerder is besloten, om medewerking te verlenen voor de stichting van een 8-klassig schoolge bouw in het complex „Adegeest" ten behoeve van de Mariaschool. Ter ontsluiting van het terrein, waarop het nieuwe schoolgebouw zal worden gebouwd, zal de Richard Wagnerlaan in noordelijke richting over een lengte van ongeveer 100 m dienen te worden doorgetrokken, ter wijl een gedeelte van het aldaar aan wezige gemeentelijke volkstuin©* complex zal moeten worden geamo- veerd. Met de uitvoering van de betreffende werken zal naar raming een uitgave van f 176.000.- zijn gemoeid. Ten ein de te voorkomen, dat een aantal volkstuinders door de noodzakelijke ontruiming van de bij hen in gebruik zijnde grond al te zeer zal worden gedupeerd, is nagegaan in hoeverre aan betrokkenen vervangend terrein ter beschikking kan worden gesteld. Geblekenis. dat een aangrenzend stu^ gemeente-grond voor volkstuin kan worden ingericht. De kosten hiervan zullen f 20.500.- bedragen. Teneinde een regelmatig toezicht op de naleving van het gestelde in verordeningen, vergunningen, etc. te kunnen uitoefenen bestaat behoefte aan een ambtenaar aan wie deze toeziet-hooiende cotifeotereesL- r taak, die bijdraagt tot een bevorde ring van het algemeen welzijn, kan worden opgedragen. De vele proble men. veelal voortvloeiende uit de Al gemene Politieverordening, zoals on dermeer niet rij-klare op de open bare weg geparkeerde voertuigen, de voor langer dan 48 uur geparkeerd staande caravans, de zonder vergun ning in singels en sloten ligplaats ge kozen hebbende woonschepen en ple- zierbootjes de ontsierende zonder toe stemming aangeplakte reclames, het geruime tüd tevoren neerzetten van huisvuil en grofvuil, het opbreken van verhardingen door kinderen, het laten loslopen van honden daar waar dat niet is toegestaan en het toezicht 1 op het dragen van de vereiste hon denpenning, het probleem van over hangend groen en uitzicht belemme- I reiMfe IwBwmat^Fialer- et*, sie ooit controle op het juiste gebruik van de groenvoorziening zijn zaken van aan houdende zorg. waarop een geregeld toezicht ten zeerste is geboden. Bij een eventueel toekomstige in voering v. parkeerbeperkingen 'par- keermeters/parkeerschy ven zal voorts een afdoende controle nood zakelijk zijn. Het is alleszins ^pnselyk om voor deze toezichthoudende functie een medewerker aan te trekken. Voorts zal de raad behandelen: enkele on derwijszaken. nota betreffende open baarheid van commissie-vergaderin gen, wijziging Woonruimteverorde ning 1970 en aanbieding nieuwe richtlijnen voor inschrijving als wo- ningbehoevende en verdeling van woonruimte; intrekking besluit tot het verkopen v&B gameeouwooinge*; aanwijzing voorzitter en plaats*» vangend voorzitter voor de ra*^ commissie voor beroepszaken: verbetering van woningen en vod buuurten; aan- en verkoop van stukjes groo gelegen in het complex Noord-Hd land; onderhands aanbesteden van vé zaamheden ter verbetering van Essenlaan; het nemen van beslui" ex artikel 21 van de Wet od de telyke Ordening: aanbieding bef tingen gemeentebedrijven en de groting van de algemene dienst v« het dienstjaar 1971: subsidiêd1 avond-h.b.s.; gemeentegarantie behoeve van de aankoop e.d. eigen woningen door gemeente- onderwijzend personeel compt/'^ teit^fcesluite#»

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2