Turnploeg viel tegen Scylla 2 had geen moeite met Belcrum GRIEK PAPANICOLAOU SPRINGT OVER 5.49 m Forse nederlaag voor Pernix Siseo na rust langs Noordwijk Russin Toeristsjewa wereldkampioene Korfbalploeg hakt Belgen in de pan Tafeltenniscompetitie Swift Combinatie Utrecht heeft nu ook kunstijsbaan ZUIDERKWARTIER BEHAALT VERDIENSTELIJKE ZEGE PAGINA 10 MAANDAG 26 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD LJUBLJANA (GPD/ANP) De 18-jarige Russische stu dente Ljoedmilla Toeristsjewa is gisteren in Ljubljana wereld kampioene turnen in de z.g. achtkamp geworden. Een waardig opvolgster van de beroemde Tsjechische Vera Caslavska, die de wedstrijdsport na Mexico-1968 vaarwel zegde. Na een ge weldige strijd met de beide Oostduitse turnsters Karin Janz en Erica Zuchold bleef de jonge Russin aan de top van het klassement, een plaats die zij vrijdag na de verplichte werk- stof al bezette. De Russische turnploeg als geheel veroverde de wereldtitel voor landenteams. Vier jaar geleden in Dort mund hadden de Russinnen dit landskampioenschap verloren aan Tsjecho-Slowakije. Dit keer werd Oost-Duitsland tweede en de zeer jeugdige Tsjechische ploeg derde. Voor de Oostduitse Karin Janz en i haar landgenote Erica Zuchold ein digde de strijd om de persoonlijke wereldtitel met een lichte teleurstel ling. Tot het laatste ogenblik maak ten zij beiden kans op de titel. De Oostduitsen sloten de strijd af met hun oefening op de balk, terwijl Toe ristsjewa als laatste onderdeel de vrije oefening moest uitvoeren. Eri ca Zuchold zette alles op alles, maar dat was nog te weinig. Karin Janz draaide aanvankelijk goed op de balk, maar haar flik-flak mislukte en bij haar afsprong kwam zij ten val. Daarna toverde Loedmilla Toeristsjewa een vrije oefening op de mat. zo harmonieus en technisch zo perfect, dat er weinig twijfel meer kon bestaan wie de wereld titel zou veroveren. Voor haar vrije oefening verstrekte de Jury de Rus sin het cijfer 9.90. In achterhoede Nederland heeft in het dameskam pioenschap geen rol van betekenis gespeeld. De nationale damesploeg eindiigde met een zeventiende plaats ver in de achterhoede van de 2i deelnemende landen. Weer zijn de verwachtingen eens te hoog gesteld. Achtergronden daarvoor zijn niet moeilijk te vinden. Het is opnieuw gebleken, dat de Nederlandse dames in een landenwedstrijd veel te hoog gewaardeerd worden. Bovendien is deze ploeg, die in vergelijking met het team, dat vier 'Jaar geleden in Dortmund nog 14de werd, men taal niet tegen de spanningen opge- wasen. Dat bleek ook zondag weer, toen de formatie voor de keuzestof aan het werk ging. Weliswaar ging het aanmerkelijk beter dan vrijdag op de openingsdag, maar zelfver trouwen straalde het optreden geen moment uit. Tekenend is wel, dat Willy de Groote uit het Drentse Erica, met haar zestien Jaar dé Jongste in de ploeg, maar zeker niet behorend tot de klasse van bijvoorbeeld Ans van Gerwen, het er duidelijk het beste af bracht. Zij kwam uit op een totaal van 67,15 punten, waarmee zij als eerste Nederlandse op de 83ste plaats in het algemene klassement van de achtkamp eindigde. Natio naal kampioene Ans van Gerwen en Cora Stins, die na het verplichte ge deelte betere uitzichten hadden, verspeelden die door mislukkingen op de brug. Eindklassement wereldkam pioenschap dames achtkamp: 1. Loedmilla Toeristsjewa (Rusl.) 77.05 pnt., 2. Erika Zuchold (O.- Dld.) 76.45, 3. Zinaida Woroni- na (Rusl.) 76.15, 4. Karin Janz (O.-Dld.) 76.00, 5. LJoebow Boerda (Rusl.) 75.85, 6. Laris- sa Petrik (Rusl.) 75.80, 7. Mi- joeki Matsoehisa (Jap.) 75.65, 8. Olga Karassewa (Rusl.) 75.65, 9. Christine Schmitt (O.-Dld.) 75.45, 10. Erika Hellman (O.- Dld.) 75.15. 83. Willy de Groote (Ned.) 67.15, 91. Ans van Ger wen (Ned.) 66.60, 92. Cora Stins (Ned.) 66.60, 94. Ans Moen (Ned.) 66.40, 102. Stientje de Goede (Ned.) 6555. 109. Marian van Zetten (Ned.) 64.85. Eindklassement landenwed strijd: 1. Sowjet-ünie 380.65 pnt., 2. Oost-Duitsland 377.75, 3. Tsjecho-Slowakije 371.90, 17. Ne derland 334.65. Klassement heren na de ver plichte oefenstof: 1. Kenmotsoe (Japan) 57.00, 2. Tsoekoehara (Japan) 56.65, 3. Honma (Ja pan) 56.65, 4. Woronin (Rusl.) 56.40, 5. Hayata (Japan) 56.20, 93. Smulders (Ned.) 49.15. 117. Karregat (Ned.) 47.40,124. Gun- neman (Ned.) 46.05. Landenklassement: 1. Japan 284.10. 2. Rusland 279.85.' 3. Oost-Duitsland 275.30. ANS MOEN eindigde in Lju bljana in de staart van het klas sement. ANTWERPEN (ANP) Evenals vorig jaar heeft België in het eigen stadion van Merksen het Nederland se korfbalteam niet van een forse zege kunnen afhouden. Werd het bij de vorige ontmoeting 11—1 voor Ne derland (België verloor daarna de uit-wedstrijd met 8—2), ditmaal ze gevierde het Oranjeteam met 11—3 na een voorsprong van 4—2 bij rust. De Nederlandse ploeg had de Belgen waarschijnlijk een nederlaag met dergelijk grote cijfers willen bespa ren, maar de ploeg raakte even voor rust geprikkeld door het gedrag van de Belg Goossens. Door veel te vroeg inlopen verhinderde hij het nemen, van een strafschop. Toen dat een paar maal was voorgekomen, keek de door weinig spelregelkennis gehin derde Britse scheidsrechter op zijn horloge en floot voor rust. Na de hervatting hebben de Belgen dat zwaar moeten bezuren. Van 5—3 liep het Nederlands twaalftal ineens door naar 113. Het scoreverloop was: 10 Tos- sens, 11 Reuter, 12 Noortje Bor ger, 1—3 Klauwen, 1—4 Van Riel, 2— 4 Magda Tors, 25 Dirks, 35. Tos- sens, 36 Klauwen, 3-»-7 Van Nierop. 3—8 Lida Baas. 3—9 Van Riel. 3—10 Reuter, 311 Reuter. gemeen klassement bracht. Hans Gulleman kon dit keer geen gelijke tred houden met zijn clubgenoot. De stevig gebouwde PSV-er begon al zeer matig bij het paardvoltigeren. Aan het einde van zijn oefening bleef hij na een hoge schaarbeweging ste ken en kwam hij zelf op het paard te zitten. De Jury had voor die oefe ning niet meer dan 6,95 punten over. Toen hij direct daarna naar de rin gen moest, ging het nog minder: 6,90. Atletiek G. Jansen van AV '23 uit Amsterdam heeft zondag tij dens een nationale wedstrijd in Rot terdam, georganiseerd ter gelegen heid van het 75-Jarig bestaan van de atletiekvereniging PAC, het Ne derlands uurrecord verbeterd en ge- bracht op 19 kilometer, 227 meter en Cora Stins kwam zelfs op een gege- 28 centimeter. Het oude record ijI olnHc ie nlrfnHoi» 1 Qfifi fin riafl.m ven moment stil te hangen aan de hoge ligger en raakte daardoor de draad volledig kwijt. Ans van Ger wen had ook al moeilijkheden met die hoge ligger. De Eindhovense miste by haar salto-inzet naar het hoge gedeelte van de brug- de greep en kwam daardoor op de grond te zitten. Op dit moment brak er pa niek uit in de Nederlandse ploeg. Ook leidster Nel Krauwel stond het hullen nader dan het lachen. Zy heeft weliswaar alle trainingen mee gemaakt, maar de ploeg heeft meer te doen gehad met Joop Wickel. Volgens de reglementen van de In ternationale Gymnastiekfederatie (FIG) mag een man echter niet bij de dameswedstryd op het podium komen en dat wist het .KN.G.V ook. Natuurlyk is het Nederlands tur nen de laatste Jaren aanmerkelijk vooruit gegaan, maar wanneer ons land over nauwelijks twee Jaar in München met een damesploeg ver tegenwoordigd wil z\jn. zal er nog heel wat moeten gebeuren. Dat heeft ook chef de mission Bram Leeuwenhoek ,die de wedstrijden in Ljubljana volgt, kunnen vaststellen. Verrassing De heren werkten zaterdag de verplichte oefeningen af. De grote verrassing was hier dat wereldkam pioen Michael Woronin (Rusland) niet verder kwam dan de vierde plaats. Hij verknoeide zyn kansen door uiterst matig te voltigeren. De Rus bleef met 8.75 ver beneden zijn kunnen. Aan de kop gaat de Japan ner Kenmotsoe. wiens grote kracht in zijn grondoefening ligt. Tweede is zijn landgenoot Tsoekoehara en derde Honma, eveneens een Japan ner. Na Woronin komt de eerstvol gende Europeaan pas op de achtste plaats. Het is de Joegoslaaf Cerar, die weer een staaltje fenomenaal voltigeren weggaf. Tussen het geweld van Russen en Japanners draaiden ook de drie Nederlandse vertegenwoordigers mee Het was voor Cor Smulders, Hans Gunneman en Peter Karregat ontmoedigend dat hun vele tekort komingen nu nog duidelijker op vielen dan wanneer zij in een min der sterke groep dan die laatste wa ren ingedeeld. Van het drietal maak te nationaal kampioen Cor Smulders de beste indruk. De Eindhovenaar scoorde een totaal van 49.15 punten, wat hem met een 93ste plaats nog Juist by de eerste honderd in het al- stond sinds 16 oktober 1966 op naam van Piet Beelen (De Spartaan/Lisse) met 19.169,50 meter. Beelen vestigde dit record in Leeuwarden. Wielrennen Olympia's Ron de van Nederland zal volgend Jaar niet zoals gewoonlijk in mei, maar in Juni verreden worden. Voetbal Steaua Boekarest tegenstander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, heeft zondag voor de Roemeense competi tie met 0—3 verloren van stadgenoot Dynamo Boekarest. ATHENE De Griekse atleet Christos Papanicolaou heeft zater dag in Athene het wereldrecord pols stokhoogspringen van de Oostduitser Wolfgang Nordwig met drie centi meter verbeterd en gebracht op 5.49 meter. Papanicolaou begon op een hoogte van 5 meter, en sprong vervolgens over 5.20 en 5.49 meter, dit alles by zyn eerste poging. De 5.54 meter luk te vooralsnog niet. maar toch heeft de Griek de profetie van insiders, die in 1960 beweerden dat het we reldrecord (toen 4.80 meter) binnen tien jaar zou zyn opgeschroefd tot 5.50 meter, doen uitkomen. De 27-jarige Papanicolaou smaakt na vyf jaar hard werken eindelyk de voldoening van een groot succes in zyn atletiekloopbaan. Na mislukte grepen naar de macht tydens de Europese kampioenschappen van Van 1966 en 1969 en de Olympische spelen van 1968 heeft hy zich een toppositie verschaft in het ryk der polss tokhoogspr ingers Het polsstokhoogspringen is in de atletiek het nummer dat de laatste tien jaar het snelst evolueerde, voor al door de invoering van de glasve zels tok. die de prestaties en de atle ten letterlyk opzwiepte. Decennia lang was dit nummer het domein van de Amerikanen. Het seizoen 1970 lykt echter een ommekeer teweeggebracht te heb ben. Na de Fin Nikula (1962), die voor het eerst sinds 1927 een Euro peaan een plaats op de wereldre- cordlyst gaf, zorgde de Oostduitser Nordwig tydens de universiade in Turyn voor eenzelfde wapenfeit. Met Papanicolaou en de jonge Fransman Tracanelli bezit Europa een trio dat de hegemonie kan overnemen. De Griek Papanicaloau, na dat hij het wereldrecord polsstok hoogspringen op 5.49 had ge bracht. LEIDEN In de ereklasse van de tafeltenniscompetitie heeft Scylla de gelegenheid om 2 punten te pakken goed aangegrepen. De Leidenaars ver sloegen Belcrum met 82. Docos stel de in de hoofdklasse A teleur door met 64 van Gossima te verliezen. Ook het Noordwykse TOV leed onver wacht) verlies: 7—3 tegen TSF 2. De Treffers daarentegen streek de volle winst op. De Roelofarendsveners wonnen met 64 van Wilskracht. Scylla 2 heeft mogelykheden ge opend om by de eerste drie van de ereklasse A te komen en zo deel uit te gaan maken van de promotie-afde ling. Zaterdagavond waren de Leide naars prima op dreef in de militaire sportzaal aan de Morssingel, met Ed Fallaux en Anton-Will van Zoelen in de hoofdrollen. Met geraffineerd en geconcentreerd spel wonnen zy ieder 3 party en', ter- wyl ze ook in het dubbelspel zegevier den. Peter van Schie kwam niet ver der dan één zege, op Mertens. Scylla moet nu van Maasbree winnen en kan zich dan op de derde plaats nestelen in de ereklasse 'a. waarin de de stand nu is: Delta Lloyd 4-8. Tempo Team 48: maasbree 44; Scylla 2 43; NOAD 41: Belcrum 40. Docos stelde hevig teleur door in Den Haag een 64 nederlaag te iy- den tegen' Gossima. Ton 1' Ami kwam tot twee overwin ningen: Van Leeuwen werd in twee games elk 19 verslagen. Voor Van der Kraan had hy er drie nodig: 1721, 2422 en 1121. Ook Jacques van Veen schreef 2 zeges op zyn naam, door eveneens deze beide Hagenaars OUD ADE Als eerste onderdeel van de strijd om de ,;P. J. Kuyters' - beker hield de Leidse Ren- en Toer- vereniging „Swiftcombinatie" zondag op het parcours in Oud Ade een wegwedstryd over 54 km. Ben v. d Hulst toonde zioh daarin de sterkste Hy bleef zyn broer Cok en Wim v. d. Berg in het beslissende sprintje met een volle lengte verschil de baas Uitslag: 1. B. v. d. Hulst, 2. C. v. d. Hulst, 3. W. v. d. Berg, 4. S. StrUk op 100 meter. Nieuwelingen: 1 C. Valentyn, 2. T van Bemmelen, 3. J. Mollet. Aspiranten: 1. J. Jansen, 2. P. Post, 3. P. de Bie. Veteranen: 1. F. Zoons, 2. W. Was- sink, 3. G. Mieremet. Jeugd: A-klasse: 1. L. van Velzen B-klasse: 1. J. Jansen. C-klasse: 1. C. van Weeren. UTRECHT (ANP) Utrecht heeft zyn kunstysbaan. Zaterdagavond heeft Prins Claus de bijzonder fraaie baan geopend door de puck te wer pen voor de yshockeywedstrijd tus sen Nederland en België. Nederland won met 11—1. De stichting Kunstysbaan Utrecht heeft moenteel nog een bekort van ongeveer 500.000 gulden, een bedrag dat de gemeente Utrecht nog te vor deren h,eeft. Men zal trachten dit tekort in te lo pen door het heffen van een financie ringstoeslag op de toegangsbewijzen, terwyi men naast de eventuele subsi die van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelyk werk hoopt op een eenmalige bydrage van ryks- of provinciale overheid. LEIDEN In de overgangsklasse van de korfbalcompetitie boekte Zuiderkwartier een verdienstelijke zege op Spangen (46). Voor Pernix was het een naargeestig weekeinde, want het verloor met forse cijfers (13—7) van koploper Deetos. In de eerste klasse verloor De Algemene de belangrijke strijd tegen Ready in de laatste minuten (3—2). Fluks behaalde een magere, maar wel belangrijke overwinning op Phoenix: 1—0. Madjoe kreeg, hoe dapper het zich ook weerde, klop van Ten Donck (5—3), Noorderkwartier werd onder de duim gehouden door Schiedam (2—5) en Fluks Noordwijk veroverde een puntje tegen Jodan Boys (6—6). De overige vastgestelde wedstrijden voor ploegen uit Leiden en omgeving werden afgelast. Pernix was zaterdag kansloos te gen oud-hoofdklasser Deetos. Binnen vyf minuten waren de Leidenaars reeds een geslagen ploeg. In die kor te spanne tyds had Deetos zich voorzien van een 40 voorsprong. Via 5—0, 5—1, 7—1. 7—2, 9—2 werd de ruststand 93 bereikt. Voor Per nix troffen de korf: Paul Mekking (2x) en Kees de Rooy. In de tweede helft gaf Pernix moedig party. Het was toen zeker niet de mindere voor Deetos. maar de voorsprong van de Dordtenaren was zo groot dat het er niet veel meer toe deed. Na rust scoorden beide teams nog vier keer. Eindstand dus 137. Voor Pernix troffen na de hervatting de roos: Kees de Rooy (2x), Paul Mekking en Daan Vreeken. Zuiderkwartier behaalde gisteren in Rotterdam tegen het altyd lastige Spangen een verdiende overwinning Met 4—6 bleven onze stadgenoten de zaak meester. De basis voor de zege werd in de eerste helft gelegd. Im mers in die periode schoten de geel- blauwen zich naar een 41 voor sprong, die na rust geconsolideerd werd. Reeds in de eerste minuut opende Zuiderkwartier de score, toen Yvonne Devilee van afstand raak schoot- Na de gelykmaker kreeg Zuiderkwartier allengs een veldoverwicht. Het doelpunt, dat Jo ke Zierikzee van achter de korf maakte, kwam dan ook niet onver wacht (1—2). Toen Gys KI006, die bekwaam Albert de Groot verving (mil. dienst), er even later 1—3 van maakte, stonden de Leidse winstkan sen hoog genoteerd. Uit een door braak bepaalde Jimmy van Daim de ruststand op 1—4. Dezelfde speler vergrootte binnen 10 min. na de pau ze de voorsprong tot 15, door van afstand raak te schieten. Pas uit een strafworp kon Spangen wat terug doen, evenwel gevolgd door een tref fer van Hen Zierikzee, die daarmee het halve dozyn volschoot (2—6). Tot 10 min. voor tyd werd deze stand gehandhaafd. Ondanks het feit, dat een van haar spelers ern stig geblesseerd het veld moest ver laten, zag de thuisclub kans in de laatste tien minuten ae nederlaag een draaglijker aanzien te geven. Spangen haalde op tot 46. Een ver dere opmars stond Zuiderkwartier niet toe. De Algemene heeft de belangrijke stryd tegen Ready, met als inzet de bovenste plaats na een gelykopgaand duel in de laatste minuten verloren. Met 32 zegevierden de Hagenaars in eigen huis over een Leidse ploeg, die niet in grote vorm verkeerde. Vooral aanvallend kwamen de blauwwitten niet uit de verf. Ook Ready kon trouwens niet imponeren. Hoewel De Algemene tegen de wind moest optornen, had het aanvanke- lyk het beste van het spel. Na acht minuten kwamen de pupillen van trainer Lambooy verdiend aan de leiding door een treffer van Ineke Thyssen. Met behulp van een straf worp trok Ready de score tien mi nuten later weer recht. De Leide naars kregen daarna de beste kan sen, maar hun schotvaardigheid was niet om over naar huis te schryven. Ruud van Vliet miste een straf worp. Vyf minuten voor rust nam Ready op dubieuze wyze (schot in verdedigde positie gelost) de leiding. Ook in de tweede helft had De Al gemene aanvankelyk de beste pa pieren. In de 7de minuut schoot Ruud van Vliet de gelykmaker in, waarna een spannende en nerveuze stryd ontstond om de winst. De be slissing viel enkele minuten voor tyd toen de thuisclub uit een doorbraak scoorde: 3—2. Ready gaat in deze afdeling nu alleen aan kop. Kostbaar Fluks behaalde gisteren in Leiden een kostbare overwinning op Phoe nix, dat tevens de rode lantaarn in handen gedrukt kreeg. Fluks had aan zegge en schryve een doelpunt genoeg om de overwinning op te stryken, hetgeen boekdelen spreekt over het aanvallende spel van gis termiddag. Beide ploegen schoten te vaak van grote afstand, wat niet verstandig was, gezien de krachtige wind. Fluks miste een strafworp, Phoenix deed dat twee keer. Halver wege de tweede speelperiode zorgde Evert Oom uit een strafworp voor de enige treffer van de wedstryd. Voor Fluks betekende de zege de eerste punten van deze competitie. Noorderkwartier leed op eigen veld een gevoelige 25 nederlaag tegen Schiedam. Het was voor de Leide naars een zeer onfortuiniyke wed stryd. Zy zagen vier doelpunten af- gekeurd worden en misten vier strafworpen. Noorderkwartier nam in deze krachtmeting een 20 voor sprong door treffers van Anneke Kapaan en Bas Noordervliet. De rust ging in met gelyke stand, na de hervatting liep Schiedam tot 2—5 uit. Madjoe Madjoe's prestaties bewegen zich in opgaande lyn. Tegen het sterke Ten Donck kwamen de Rynsburgêrs beter voor de dag dan in de laatste wedstryden. Toch werd ook dit duel met een nederlaag afgesloten. Het moet echter gezegd worden dat de gastheren pas in de slotfase de winst naar zich toe konden trekken. By rust was de stand 32 (voor Madjoe scoorden Bart van Zandwyk en Jan Mul), daarna maakte Anneke van Egmond zelfs geiyk. In de spannen de slotfase moest Madjoe dat ene puntje uit handen geven. Fluks Noordwyk heeft zaterdag in Gouda een zeer spannende wedstryd gespeeld tegen Jodan Boys. Fluks nam door Siem v. d. Haak en Jan van Drongelen een 0—2 voorsprong, kwam vervolgens met 32 achter, verkreeg echter voor de rust op nieuw de leiding: 34 dankzy tref fers van Frank Dykstra en Jan van Drongelen. Na de .hervatting werd het 44, waarna Hans Passchier Fluks weer op winst zette: 45. Daarna was de beurt weer aan Jo dan Boys: 55 en 65. Frank Dyk stra hielp zyn ploeg aan een gelyk- spel: 6—6. te kloppen. Gerard van der Klaauw moest drie nederlagen incasseren. In de hoofdklasse A ziet de rangiyst er nu als volgt uit: Tempo 2 4-7, Maas vogels 4-6; Swift 4-4; Gossima 4-3; Docos 42; Xerxes 42. T ref fers De Treffers zyn er met moeite in geslaagd de deur naar de ereklasse op een kier te laten. Tegen Wilskracht werd het een benauwde 64 overwin ning. De Utrechtenaren hebben in v. d. Ham, Heinen' en Blokdyk een 3- tal jonge, aanvallende spelers en daar hebben Jacques en Herman van Rui ten zich op verkeken. Zy dachten het wel te redden dankzy hun goede ver dediging, maar dat leverde slecht® twee zeges in totaal op. "Matchma ker" werd Kees Vesseur: Hy won al zyn partyen. Het dubbel zorgde er voor dat de winst naar Roelofarendsveen ging. In de hoofdklasse B luidt de stand: de Treffere 48: Twenty One Up 45; St. Aloysius 45; Tempo Team 3 4—2: Wilskracht 4—2; Wi- bats 42. Het Schiedamse TSF bleek zaterdag een groot obstakel voor TOV, al kwam het misschien vooral door het geforceerde spel van de Noordwy- kers, die moesten winnen om enigs zins by te biyven. Daarvoor werd meermalen een op winst staande ga me nog uit handen gegeven. Theo van der Ploeg kwam tot een derde game tegen Piet van der Broek na 20—22 en 21—13. By de stand 14—20 kon hy het niet meer bolwerken en werd toch nog met een 2220 ge pakt. Zo ging het ook in de dubbel: in twee games werd TOV geklopt, na dat de Noordwijkers met resp. 1820 en 1720 hadden geleid. Pas by de stand 7—0 voor TSF 2 kwam TOV los, en wist de laatste drie partyen te winnen. Van der Ploeg klopte Faessen, Peter Turk bleef de Schiedammer Van der Broek de baas en Rudy Alkemade versloeg Hans van Lingen, 1721, 22—20 en 18—21. De stand in de hoofdklasse C is nu: Phoenix 47; Victory '55 4—7; TSF 2 3—4; SKP 32; TOV 42; Never Dispair 40 Hockeycompetitie: LEIDEN De heren van Lei den hebben gisteren in de tweede klasse niet zo'n beste dag gehad; de Leidse hockeyers werden met 1—0 door Ryswyk verslagen. De streekderby tussen Noordwyk er Siseo leverde de Leidenaars een overwinning op 02. Forescate won van Sarto 10, Zuidwyck moest een kleine nederlaag incasseren van Qui Vive 0—1. De dames van Siseo verloren van Ryswyck 30, de dames van Lei den wonnen met50. Forescate ver loor: 12. De heren van Leiden stuitten bij Ryswyk op krachthockey. Dat ligt LMHC niet. De Leidenaars hebben hun hoge klassering te danken aan de goede techniek en die kwam gis teren in Ryswyk niet uit de verf op het natte veld. Dat was de voor naamste oorzaak van de kleine ne derlaag 1—0 die pas één minuut voor het einde tot stand kwam. De meeste belangstelling ging gis teren -uit naar het duel tussen Noord wyk en Siseo. Aan de Noordwij kse Van Panhuysstraat ontspon zich een duel van behoorlyk niveau. Acht mi nuten na de rust nam Siseo door Geert Reyns voorzet van Ham Montanus de leiding, zeven minu ten later zorgde datzelfde duo voor 0—2. Dat werd ook de eindstand. Forescate kon Voorschoten in de eerste helft slechts één van de vele kansen benutten (doelpunt van Gert Jan Burky)Die treffer bleek ten slotte beslissend, omdat Sarto in de tweede helft wel aandrong maar niet tot ^scoren kwam. Zuidwyck kwam op Roomburg wel aardig voor de dag tegen Qui Vive, maar verloor toch met 0—1. De dames van Leiden hebben de eerste plaats in de derde klasse be houden. In Rotterdam waren zy su perieur aan Aeolus. De Leidse da mes wonnen met 50 dankzy doel punten van Ellen Mulder (tweemaal) Marie Louise Hardenbroek (twee maal en Hetty Iordens. De dames van Siseo verloren in Ryswyk van de club van die naam (30) en de dames van Forescate moesten eveneens een nederlaag in casseren. Het bezoekende Dordrecht speelde sneller en scoorde tweemaal. Uit een strafcorner scoorde Emmy Vriens de tegentreffer (12). E* veteranen van Zuidwyck moesten op Roomburg tegen Zandvoort een ne derlaag van 3—0 incasseren.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 10