lan bouw van overdekte n Leiderdorp is nu rond Hevige huize brand verwoest ,Zon rondom ndweer Actie betere wegen in cle Rijnsteek wordt voortgezet VRACHT A UTO RAMDE BR UG IN BOSKOOP-REIJERSKOOP ZWEMBAD MET WAARSCHIJNLIJK OOK SAUNA; DOES,, ZORGT ZELF VOOR FINANCIERING tS V Nieuw interieur hij jubileum LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 (DOOR CEES COMBEE) ERDORP Wanneer zich geen onverwachte dingen i zal Leiderdorp over een jaar of twee kunnen be over een uniek zwembadcomplex, dat omsloten ioor de Hoogmadeseweg en de Ericalaan. Dit snel Ie dorp onder de rook van Leiden heeft reeds een en bad, dat door de afmetingen geschikt is voor het ren van internationale wedstrijden. Nu komt er nog riekte bij In zijn vergadering van 10 augustus j.l. ie gemeenteraad met algemene stemmen het voorstel m W. goed om de grond (waar nu het tweede RCL- jelegen) in erfpacht uit te geven en garant te staan geldleningen, die het bestuur van de Zwem- en Polo- ig „De Does" geschat wordt ongeveer f. 2 miljoen aangaan om de bouw te kunnen realiseren. thans rond, zodat als aan de Hoogmadeseweg JL- is. kan worden begon- Ie bouw van de overdekte: i van 25 x 12,5 meter en ttiebad van 8 x 15 meter, ral op z'n vroegst zijn als eschikking heeft gekregen •e nu in aanleg zijnde vel- toekomstige recreatie- en De Bloemerd". Gemeen- rekent erop, dat beide •wy schreven daar reeds - 15 september 1971 kunnen worden genomen is-bestuur met aan het dat het bestuur van de Leiderdorpse ikwame en enthousiaste zwemvereniging destijds een plan van der Horst heeft de aan de raad heeft voorgelegd, waar men "u" tegen mag zeggen. Begrij pelijk, dat de oude raad er zonder veel moeite het "Ja* 'kon laten ho ren, want dit plan werd in zijn ge heel door B. en W. overgenomen en in een voorstel aan de vroede vade ren verwerkt. Men is er dus van uitgegaan, dat de lasten f 380.000 per Jaar zullen be dragen en dat de inkomsten f 328.000 zullen zijn. zodat er Jaarlijks een ex ploitatietekort overbrugd zal moeten worden van de f 52.000. Wanneer het Ministerie van CRM. zou besluiten geen bijdrage in de stichtingskosten te verlenen, dan moet dit exploita tie-tekort worden verhoogd met f 42.000. 't Zou betekenen, dat de ge meente dan voor dit bedrag garant moet staan SAUNA rte: in het overdek te- zal naar alle waar heid ook een sauna-bad jpgenomen. Het De Does- leeft het idee van zijn be- mevrouw A. Bakema-La- irne overgenomen en zal a het te kunnen realise- iwembad-complex geen le- rheid zou hebben in een ils Leiderdorp, zoals men wel eens hoort beweren, it uitgesloten. Er bestaat jaren voor de zwemsport igstelling en het zwem- ook onderdeel uit van ramma lichamelijke oefe- scholen. Een goed voor iet welslagen van zo'n on- in de onmiddelyke om- rijk. Daar is men begon- overdekt bad en daar dit seizoen door het inge- van een prachtig open mmen gedurende het ge- mogelijk gemaakt. Van wordt ook door scho- omliggende plaatsen Valkenburg en Noordwijk gebruik gemaakt, is iets dergelijks in de in Leiderdorp moge- men nadrukkelijk ge ruime gelegenheid moet chapen voor het recrea- want daardoor krijgt liste financiën binnen om lasten (rente, aflossing, materiaal etc.>. die be ien op f 380.000 te vol- Wanneer we echter nog even naar Katwijk terugkeren, dan blijkt de si- tuatie daar zo te liggen, dat de uit komsten van dit Jaar zo zijn. dat de mogelyhkeid niet uitgesloten is, dat men "glad" zal spelen. Dat is een verblijdende teken. De definitieve cij fers moeten begrijpelijk na 31 de cember worden opgemaakt, doch zo als de zaken er nu voorstaan is di recteur Dick Timmermans bepaald optimistisch gestemd. Het De Does-bestuur (de vereni ging telt meer dan 2000 leden» heeft bepaald wel eens voor hetere vuren gestaan en zou nooit aan dit plan zijn begonnen als het vooruit de ze kerheid had, dat het een debacle zou worden. Er komt bij het bad een ruim par keerterrein met maar liefst 160 par keerhavens en bovendien zal door de gemeente veel aandacht aan de groenvoorziening etc. worden ge schonken. Daarvoor voteerde de raad f200.000 uit het fonds omslag dorpsuitbreiding. Reikhalzend ziet men in Leiderdorp uit naar de realisering van dit unie ke complex. Men kan bepaald niet zeggen, dat er in Leiderdorp niets wordt gedaan de inwoners recrc e- mogelijkheden te bezorgen Wij heb ben over die recreatie, in het bij zonder wat De Houtkamp" en "De Bloemerd" betreft, reeds uitvoerig geschreven, doch meenden dat deze "overdekte" bepaald wel afzonder lijk aandacht verdiende. Er verrij zen niet alleen huizenblokken uit de weidegrond, maar ook voorzieningen om het wonen in Leiderdorp in alle opzichten aangenaam te maken. Deze foto geeft een goed beeld van het interieur van de overdekte. Er is zelfs in Sittard een springtoren in aangebracht. Instructeurs zijn bezig met het geven van zwemlessen aan Sit- tardse jongeren. Foto LD/Peter Roozen. Sittard KOUDEKERK AAN DEN RJN De aan de actie ..De Rijnstreek vr&agt betere wegen" deelnemende gemeenten, onder wie ook Koude kerk aan den Rijn. zullen door de jounalist Stuvel een brochure laten samenstellen, over de problematiek van het wegnet in deze regio zoals bekend hebben de gemeentebestu ren uit de Rijnstreek zich verenigd om de aandacht van de rijks- en provinciale overheid te vestigen op de ernstige tekortkomingen, die het wegennet vertoont. Reeds eerder is door de gezamen lijke colleges van burgemeester en wethouders een verzoekschrift inge- diend om de nieuwe rijksweg lDLei- den-Bodegraven), de provinciale weg nr. 6 «Leiderdorp-Alphen-Noord» en de verbindingsweg bewesten Alphen aan den Rijn. versneld te doen aan leggen. Speciaal de genoemde provinciale wegen kunnen een bijzonder belang rijke functie vervullen voor de ont- 1 sluiting van het Koudekerkse indus- 1 triegebied. terwijl Rijksweg 11 de Rijndijk moet gaan ontlasten van het doorgaande verkeer. De huidige weg kan de toenemende verkeersin tensiteit onmogelijk meer opvangc i. De kosten die aan de actie zijn f 0.10 per inwoner. Voor Koudekerk komt dit neer op een post van ruim j f340 B en W vragen de gemeen teraad dit bedrag beschikbaar te stellen. Inmiddels is bekend gewor den. dat Rijkswaterstaat begin vol gend jaar een begin maken met de aanleg van Rijksweg 11. en wel het gedeelte tussen Rijksweg 4a tot aan de secundaire weg 16. Verder ooste- lijk bestaan nog moeilijkheden met grondeigenaren, die verdere aanleg vertragen. Het provinciaal bestuur heeft be sloten Rijksweg 11 voorrang te ver lenen boven de aanleg van de pro vinciale weg nr. 1. die door de dui nen is geprojecteerd, maar waarte gen grote bezwaren van natuurbe schermers en milieubiologen zijn in gediend. Burgerlijke Stand \an Leiden FRAAI GEHEEL •rp van Leiderdorps over- het Heerlense architec- ingenieursbureau A. W. dat op dit gebied een heeft en onder andere ittard het Marcel Muy- proto-type van dit serie- ie Een fraai complex. deze Limburgse stad bij- doet en dat een sieraad adig gebied wordt ge- uromtrent nog geen of- ït is gevallen kan het be- De Does" zo goed als ze il op een bijdrage van rie van Cultuur, Recrea- itschappelyk Werk van van de stichtskosten. veel belangstelling voor :an dergelijke baden en vele plaatsen een finan ce in de rug" gegeven ervan te kunnen rea- moeten we wel zeggen Het door het Heerlense ar chitectenbureau A W. Groenen- dijk ontworpen Marcel Muyres- bad. Naar dit ontwerp zal ook I Leiderdorps overdekte op het bij- I veld van RCL aan de Hoomadese-1 weg gebouwd worden. Wanneer alles meezit hoopt men daar eind volgend jaar mee te beginnen. De bouwkosten worden geschat op ongeveer f2 miljoen en ..De Does" heeft de financiering rond. Er komt waarschijnlijk ook een sau na bij. GEBOREN Mellnda dr. van K. Honders en P. M van Vliet: Franclsca. dr. van J. I Jzerman en E. Bakker; Jeroen, zn. van H. D Wlggers en M. M van Velzen; Albert Jan. zn. van J. R D Deinum en J G Kauffmann; Pascal Desiree dr. van C H Bergman A P. Chrts- pljn. Rosemarie Andrea, d. v J H du Prle en M A M Stark; Wlllemina Rn- stta. d v. C. van der Zwan en M. J. T. Slingerland; Monique Ada Miranda, d. v P J Mink en C. P van der Klaauw, Cornells, z. v P A M Balemans »»n W J. Krijgsman. Lambertus. z. v P. den Duik en M. M. de Raad. Jan Wol- ter. z. v A Niemeijer en C A F van dpr Male; Lidwlna Catharlna. d v J. W. M Wltteman en C. A van der Salm. ONDERTROUWD A H. Wessellng en M. L. Beukema; Q. D. van Dam en M S G van der Burg; G Deuz en A A Keiyn; J. Kelnjet en E. M A van Leljden. A J. J. Manning en J M. M Smlers; A J. van der Blom en E. M W. Schelvis; J. Azler en J. M. Slngerllng; B \an Staten, J. van der Reijden. B. Kruit en H H Onneklnd; F G. Bok en P. M. E van Brugge; B Leeuwenburgh en H M. van Manen. H A. BelJ en H J. Bloemzaad; C. J van der Wal en L Burgman; H. P. van der Vos en T Stlkkelorum. C. A Daleman en M. Baart; Q F W Zegwaard en H P Overduln; J. C. Bonnet en A M. R de Graal; P de Bruin en G Clemen's; J T. J. van Maadam en G A van Goozen. C H Kasteel en G E Ense ling: H W C Bles en W C Swaak: J E. M. Boezeman en M van Bork; H. J. Westrlk en A. M. A. Krlekhaus. GETROUWD A. J Ellens en A. van den Berg. C. P Kagen aar en H J A van Soest; W. Prins en T. M Lagerberg; J. Berg man en S. J. Lens; W J. van den Hoven en C. E. vom Stein. B J de Klerk en H E. van Iterson: C. G. Kra mers en T Merbls; A. Boomsma en C. J J. Cornet; J. Haasnoot en P J. de Witte OVERLEDEN A. A. W. van Vlnkensteln, 74 J., man. A. la Lau. 68 J.. man; T. J. Chang. 6 8J.. man; W C. Geradt-s. 67 j man; N Kromhout. 67 J man. N. van der Tuin. 53 J.. man; A W F. Fllppa 46 J.. echtge'n van H. KeiJ. J. M. G Stevens, 25 J.. echtgen. van E. A. M. Stockmann. W A. van Kampen 76 j man; W. G. C van den Steen 58 J.. weduwe van C. J. Meijer; J M. Salm. 67 J weduwe van J Goudoever J. J. J. Kluts, 67 J.. man. LEIDEN De loco-burgemeester van Leiden, wethouder S. Menken, zal woensdagmiddag de officiële ope ning verrichten van de vernieuwde zaak van Van Cleef aan de Haar lemmerstraat. Ter gelegenheid van het 60-jarig I bestaan van deze textiel en woning- j inrichting nv., is het interieur van de zaak aangepast aan de moderne koopgewoonten. De brandweer werd gealarmeerd, niet voor ade brand, maar voor I brandende kolenhaard, de mededeling van de K meer was te tempe- een uitslaande brand "d de brandweer te hulp *n zij en de politie arri- het dan ook „gloeiend" 'oonkamer. Met vereende !fd de „vuurhaard" naar hgen. Ten overvloede boorsteen nog geveegd, niet vuil te zijn. Het dus met een „sisser" BOSKOOP Nadat maandag een brug in Laag Boskoop door een zware vrachtauto totaal stuk was ge reden overkwam gistermiddag de brug van de Valkenburgerlaan in Reyerskoop hetzelfde lot. By het pas seren vam deze brug door een grote zware vrachtauto van een firma uit Haastrecht „nam" deze de verbin- dingsstangen tussen brugdek en bo venbouw mee met het gevolg, dat een en ander circa 25 graden uit het lood geraakte. Door de dienst van ge meentewerken werd de brug ijlings geschoord en voor het verkeer af gesloten. Omstanders waren van mening dat de „dader" zich snel uit de voeten wilde maken, maar het bleek spoedig dat deze een „heer in het verkeer" was. want hy ging zich linea recta melden by de politie. Naar het zich laat aanzien zal de bovenbouw niet meer afdoende gere pareerd kunnen worden. Evenals by eerstgenoemde brug zal ook nu de schade worden geregeld. Uit deze twee gebeurtenissen blijkt overduidelijk dat nu men Boskoop gaat ontsluiten, zodat men overal met zwaar vervoer kan komen de oude bruggen daarop niet zijn berekend. Het zou het gemeentebestuur waar schijnlijk zeer welkom zijn wanneer er een „schip met dubbeltjes" zou arriveren om behalve de ontsluiting ook de verbreding van de bruggen ter hand te kunnen nemen of waar dit gezien de waterhuishouding mogelijk is te vervangen door dam men. (Foto Leidsch Dagblad) TER AAR Voor de oudere Ter Aarders heeft huize "Zon rondom", dat dateert uit de twintiger Jaren j meer betekenis dan voor de Jeugd In de Jaren dat het werd gebouwd was het een soort trots voor de om geving De jeugd, die er thans in verbleef, ging er wat minder voor zichtig mee om dan de eerste bewo ners. Het rieten dak van het grote huis raakte gisteravond om 8 uur in brand door een oliekachel, die te i hard ging branden en niet getem perd kon worden. De tegenwoordige bewoners le den van de internationale popgroep "The WORLTGRUP" hadden in het huis hun dure instrumenten en een kostbare geluidsinstallatie opge slagen. De heer Van Onzenoord. ambte naar ter gemeentesecretarie, die eveneens in het huis zijn onderdal vond, waarschuwde snel de brand weer. maar het rieten dak had toen al over een flinke lengte vlam gevat De leden van de popgroep wisten vrijwel alle instrumenten in veilig heid te brengen, hun kleding en hei studiemateriaal met persoonlijke be zittingen van de heer Van Onzen oord konden niet tydig gered wor den. De brandweer stond voor een moei lijke taak en profiteerde er van dal er weinig wind was Urenlang was men bezig het rieten dak te doven en wat later in de avond werden de ver koolde resten van het dak verwij derd. De bovenverdieping was toen geheel uitgebrand. De brandweer van Leimuiden. die ter assistentie was gekomen, behoefde geen dienst te doen. Burgemeester B. J. Hogenboom was op het terrein van de brand aan wezig. Tot na middernacht is de brandweer in de weer geweest om 'V de resten van het vuur te doven Het De Ter Aarse brandweer he~,g pand. dat nog steeds eigendom is 1 met het blussingsnerk. Enige van de heer Waltuch. die momenteel i jongeren kijken belangstellend in Duitsland woont, was tegen brand 1 verzekerd. (Foto Leidsch Daghkd?

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13