Kind door verdraagt angst operatie beter te uiten PAK: ERFPACHT WEEK-END PIERROT „Als woningzoekende loop je met je kop tegen de muur aam Unieke voorbereiding met poppenhuis in Academisch Ziekenhuis CONCERT VAN CON AMORE Concert Southend Festival Chorus Beroepingswerk Ook architect in Melbourne gedood ATTENTIE Bestuur V.V.S.L. VOORSTEL VAN OPPOSITIEAAN LEIDSE RAAD a VRLJDAG 16 OKTOBER 1970 IEID6CH DAGBLAD PAGINA ADVERTENTIE LEIDEN Aan het Academisch Ziekenhuis in Leiden is een bijzondere groep medewerksters verbonden. Het zijn achttien observatrices waarvan tien in opleiding die dagelijks onder de kindertjes, b.v. hart- en nierpatiëntjes, verkeren. Komen zij voor een operatie in aanmerking dan bereidt een observatrice via spel en gesprek hen daarop voor. De initiatief neemster van dit voor west-Europa unieke systeem is mejuf frouw J. I. A. Gobée. Het belangrijkste attribuut, dat bij de voorbereiding van een patiëntje gebruikt wordt is een poppen- ziekenhuis met het hele operatie-gebeuren in miniatuur. Pegentien jaar geledenkwam mejuffrouw Gobée als spelleidster in het Academisch Ziekenhuis werken. Zij werd toen geconfronteerd met de stelling van professor dr. G. M. H. Veeneklaasdat een kind niet alleen ziek is aan bepaalde organen, maar dat het emotioneel lijden dikwijls groter is. Mede door de reactie van een 3- jarig meisje, dat nadat zij een prik 'r4 had gekregen zich de hele dag af sloot voor haar omgeving, kwam mejuffrouw Gobée op het idee om de kinderen van te voren al in te wij den in hetgeen er met hun ging ge- beuren. Hiervoor is informatie alleen niet genoeg. Het, kind moet zijn angstgevoelens kwijt kunnen. het 3-jarige meisje bleek, dat ze óch neerlegde bij het feit dat ze el ke keer weer geprikt werd. toen ze haar agressie uit kon leven. Talloze malen prikte het meisje op haar beurt mejuffrouw Gobée met een self gefabriceerde injectiespuit in de armholte. Voor kinderen is het ver huizen van hun vertrouwde omge ving naar het ziekenhuis een enor me ingreep. Het kind verkeert in een soort noodsituatie en heeft dan ook recht op een opvang die speci aal op hem is gericht. .Een individu in ontwikkeling kent veel grotere angstgevoelens dan een volwassene. Deze angst kan het kind in een onbekende omgeving niet uiten. Om de hele ziekenhuissituatie voor het kind begrijpelijk te maken moet het worden begeleid", vertelt [mejuffrouw Gobée. De kinderen wordt op de kinder- Aril afdeling zo weinig mogelijk het ge- voel gegeven van „ik ben ziek". Overdag dragen ze, ook in bed. geen 1 pyama maar hun gewone jurkjes en pakjes. Bovendien kunnen ze door allerlei spelletjes zoveel mogelyk in bun kindersfeertje blijven. Voor de lopende patiëntjes is in de klniek voor kindergeneeskunde, die overi gens met een ruimtegebrek kampt, een speelzolder ingericht. Via het Bpel van de kinderen vindt de obser vatrice een aanknopingspunt voor begeleiding en voorbereiding. Poppenhuis .Vervelend zo'n vreemd mens naast je hè? Weet je wel wie ik ben?" is de reactie van de observa- aró trice als ze zich invoegt in het spel van een nieuwelingetje. Lanzaam maar zeker went het kind enigszins aan de ziekenhuissfeer. Het gaat aW Kif doktertje spelen en krijgt zo een 'bepaald overwicht op de situatie. Regelmatig heeft ieder kind contact met de observatrice, die al gauw Juffie wordt. Is het kind een operatiepatiën tje. dan wordt het door middel van het poppenhuis voorbereid op die operatie. Samen met Juffie neemt het het verloop van de ge beurtenissen door, waarbij zoveel mogelijk wordt gelet op wat het kind al weet en wat het wil we ten. Het kind mag uit de poppen voor raad zelf een patiënt kiezen en een kwaal bedenken. Meestal wil het kind het spel nog niet op zichzelf betrekken en kiest dan ook een pop en een ziekte die geen asso ciaties wekt met zijn eigen om standigheden. Hierna wordt verteld, dat de dok ter met de vader en moeder heeft gepraat. De kwaal is niet meer te verhelpen door pillen en drankjes en dus moet het kind naar het zieken hui j, advertentie AANBIEDING GOUDEN DAMESRINGEN voorzien VAN UW EIGEN LETTER I f24.— 14 karaats goud JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 huis. Sommigen moeten daar geope reerd worden. „Ik zeg dan dat deze kinderen naar een andere afdeling gaan en bij de slaapdokter komen. Een logische reactie van het kind is dan dat het geen slaap heeft en niet wil slapen en dus niet naar de slaap dokter hoeft. Ik probeer ze ervan te overtuigen dat dat soms nodig is., om ze beter te maken." Daarna mag het kind oefenen met het narcose- kapje. Zoveel mogelijk wordt vermeden met de kinderen in termen te spre ken waarvoor de meeste een pani sche angst koesteren zoals: wond, snee en slangen. Alternatieven hier voor zijn pleister en buizen, waar over de kinderen ook gewoon spre ken. Als ze zelf met de „verboden" woorden komen wordt dat natuurlijk niet afgeketst. Ook bereiden de observatrices de kin deren voor op de periode na de ope ratie. Zo is de dorst in de tijd, daA, ze nog niet mogen drinken iets ver schrikkelijks. Er wordt geprobeerd LEIDEN De Christelijke Orato rium Vereniging „Con Amore" geeft haar jaarlijkse uitvoering op 29 ok tober in de Stadsgehoorzaal Er staan ditmaal 3 belangrijke wer ken op het programma; het Otcenas (Onze Vader) van Leos Janacek, het Requiem van Gabriel Fauré en het Gloria van Vivaldi. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland, ol.v. de dirigent Jan Pas veer. heeft voor deze avond de me dewerking van vijf solisten. De sopraan Annette de la Bije, de tenor Charles Holland en de bas Ruud van der Meer verzorgden de zangsolo's. De twee overige solisten zijn Hanneke Slegt, harp en Simon C. Jansen, orgel. LEIDEN In het koor van de Hooglandse Kerk zingt zaterdagavond om 8.15 uur het Southend Festival Chorus. Dit Engelse koor, dat onder leiding staat van de dirigent Roy Wales, is de gast van Experimenteel Kerke werk. Vooraf wordt een korte kerkdienst gehouden, o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. Organisten: Michael Crabb en Joop Brons. In deze dienst zal het South end Festival Chorus kerkelijke com posities zingen. NED. HERV. KERK Beroepen te Wieringermeer C. J. Baart te Raamsdonk. Te Noord-oost polder J. Mansvelt, te Woudsend. Bedankt voor Hollandse Veld, S. P. van Assenbergh te Veen endaal. GEREF. KERKEN Beroepen te Appingedam en te Grijpskerk (Groningen). W. Netjes te Lutten-Slagharen. Te Enschede als tweede protestantse campus-pas tor aan de Technische Hogeschool Twente, J. de Jongh te Uithoorn. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen te Assen, G. Zomer te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Baren drecht, M. Vliet- stra, te Werkendam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Haarlem, W. Suy- ker, te Lisse. Voor Oost-Capelle, C. van de Poel, te Ierseke. het kind ervan te overtuigen dat het al deze narigheid doorstaat om gauw beter te worden. „De werkelijke me dedeling dat een kind geopereerd gaat worden doen wij pas kort voor het overbrengen naar de chirurgi sche afdeling. Het kind heeft dan de tijd om uit te barsten en wij kunnen ze kalmeren." In de praktijk is gebleken, dat de kinderen tijdens een ingreep veel rustiger zijn als ze voorbereid zijn op hetgeen zij zullen zien en voe len. dan wanneer dit niet het geval is. Natuurlijk houdt de zorg van de ob servatrices niet op bij de operatie. Ook daarna gaan we het kind regel matig opzoeken, tenminste zolang het in het ziekenhuis ligt." Voor de kleintjes en eigenlijk ook voor de groteren zijn de ob servatrices een houvast. De meeste kinderen zijn, als ze in een zieken huis komen, kwaad op hun ouders omdat ze vinden dat deze hun ver laten hebben. ..De agressie die naar boven kiomstJ als het kindilhoort. dat het wordt geopereerd, wordt nu op ons afgereageerd en niet nogmaals op de ouders." De hele voorbereiding wordt in nauw overleg met de ouders en de artsen gedaan. Het is noodzakelijk, dat de obeerva- Officiële publikatie BEDIENINGSTIJDEN BRUGGEN OP ZATERDAG. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentelijke bruggen met in gang van 7 november 1970 op zaterdag na 11.00 uur niet meer voor het scheepvaartverkeer zullen worden ge opend. met dien verstande, dat na tfjdlg gemotiveerd verzoek aan Dienst voor de Reiniging, Havens en Warenmarkten, tussen 11.00 en 20.00 uur gelegenheid tot doorvaren worden gegeven aan die transporten en/of schepen, waarvoor het ophouden voor belanghebbenden naar het oor deel van het bedienend personeel zeer bezwaarlijk zou zijn. trices iets weten over de psychische en medische achtergrond van het kind. Dit ls erg belangrijk, vooral omdat er kinderen zijn die komen met het idee dat ze „op vakantie gaan" en die. wanneer zij plotseling de werkelijkheid horen, deze niet aankunnen. „Wij graven niet te diep in de psyche van het kind We kij ken wat. er aan de oppervlakte komt tijdens het spel, maar gaan niet de angst los maken. Dit laatste ligt op j het terrein van de psychiater met wie wij wel nauw samenwerken. Niet altijd kunnen we een kind ge noeg helpen. Zo is een jongen wiens operatie geen spoed vereiste, drie keer naar huis gestuurd, omdat hij mentaal niet in staat was een ope ratie te ondergaan. Voor hem werd de hulp van de psychiater ingeroe pen. waarna hij tenslotte de operatie goed doorstond. Samen met mejuffrouw Go bée rechtsspelen de kinderen in het poppenziekenhuis het ver loop van een operatie. (Foto LD/Holvast) Met ieder kind gaat een „Juffie" mee naar het onderzoek. Dit ge bruik is op verzoek van de kinderen LEIDEN Naar aanleiding van een ingezonden stuk van het PAK-gemeenteraadslid A. Ver boom in het Leidsch Dagblad heeft de heer J. Kromwijk, Bor- neostraat 35, zich tot de redactie van het LD gewend met de vraag waar „de zich socialist noemende heer Verboom de brutaliteit van daan haalt om te zeggen dat de leden van de PAK-fractie het hun taak achten om de burgers zo veel mogelijk te helpen, even tueel vragen te stellen aan het college van B. en W. en indien nodig steun te verlenen aan actie, zodat de PAK-leden de zorgen van de burgers tot de hunne kunnen maken." De heer Verboom gedraagt zich niet naar zyn woorden, vindt de heer Kromwijk, die tegenover een redacteur onder meer een groot aan tal bezwaren jegens de heer Ver boom iook voorzitter van woning bouwvereniging De Eendracht) ont- ze-lf (.Je moet mee juffie"» ontstaan, j VQUwde- Het houvast, dat de kinderen in i In een lang relaas vertelde de heer het ziekenhuis dagelijks aan de ob- j Kromwijk jarenlang in krotten te servatrices hebben, is tijdens onderzoek onmisbaar. ieder MARIANNE VEENEMA. ADVERTENTIE Opleiding I MELBOURNE (AP) Het aantal doden als gevolg van het instorten van de in aanbouw zijnde Westgate- brug in de Australische stad Mel bourne is thans opgelopen tot. 33. Achttien personen zijn gewond en het aantal vermisten bedraagt 12. Van de gewonden zijn zeven er zo ernstig aan toe, dat men voor hun le ven vreest. Tot de doden behoort de chef-architect van de firma die de brug had ontworpen (Freeman, Fox and partners), de Londenaar Jack Hindshaw, die een nieuwe construc tie toepaste welke volgens de firma absoluut veiliger was dan de tot nu gebruikte. De meisjes die nu de opleiding voor observatrice gevolgd hebben of nog volgen zijn leraressen In kin derverzorging, -opvoeding en handen arbeid bij het nijverheidsonderwijs Er is idealisme voor nodig om dit werk te kunnen doen. Ze gaan er op vele gebieden op achteruit: een lager salaris, kortere vakanties en langere, onregelmatige werktijden. De cursus ls in 1963 gestart. Hij omvat een theoretisch en een prak- tijkgedeelte. Wat dit laatste inhoudt j is uit het bovenstaande wel duide- lijk. Aan de theorielessen werken j mensen uit alle geledingen van de afdeling kindergeneeskunde -- voor al natuurlijk professor Veenklaas I één middag per week mee. Voor de artsen en verpleegsters be tekent de bijzondere afdeling een ex tra belasting. In de beginperiode was hun reactie zelfs afwerend, maar nu is de afdeling niet meer weg te denken en krijgt alle mogelijke me dewerking. Hoewel het aantal operatiepatiën ten. dat in de kinderkliniek voor voorbereiding komt. is afgenomen, blijft het werk voor de observatri ces toenemen. Want ook het voorbe reiden op kleinere onderzoeken is noodzakelijk en hiervan vinden er gemiddeld tien per dag plaats. dateenwerkeliikflO* zijn Pa7en.,ure samengaan. inode èn a t(,qpnproOF- Z° n l^®z'eri9 pakl kostuum ,s®f"LenU beslist Waa'b"X ba™idan' een b«ei|» 1 handgeweven F'a«e' inUnieuY» mannelijke stollen, tot wonder- kleuren. verwerkt tot ,r lijk-gemakkeli|ke P sportieve lijn o.e. 259- Laatste (goede) tip: De nieuwe (beperkte) serie iers Thornproof is zojuist ont vangen door: HERENMODE 3REESTRAAT 152 'nebben gewoond met zijn vrouw en drie kinderen, van wie er één net als hij een medische urgentie-verklaring wegens bronohitis heeft. Zijn laatste huis in de Prinsenstraat (het staat j nog steeds leeg) vertoonde ondc: meer de volgende gebreken: verrotte vloeren, gescheurde gevel, terwijl de drek bij de heer Kromwijk door het I huis sijpelde, als de bewoners de wo I doortrokken. Nu woont het gezin Kromwijk in de Borneostraat 35. Dit huis is door De Eendracht verhuurd aan een j zwager van de heer Kromwijk. Dp zwager is verhuisd naar Gelderland, maar diens vrouw zou met haar kin deren nog vaak genoeg in Leiden verblijven om de huur aan te kun nen houden, zodat het gezin Krom wijk nu uit de brand is geholpen. Deze gang van zaken is niet naar de ztn van De Eendracht. Maar, zegt de heer Kromwijk, in plaats dat de heer Verboom eerst met mij komt praten, zoekt hij een aanleiding om mij via de rechterlijke macht cp straat te zetten, ondanks m'n urgen tie-verklaringen Als woningzoekende loop je steeds weer met de kop tegen de muur, is de ervaring van de heer Kromwijk. „Wie met appeltjes vaart, die ap peltjes eet: de heer Verboom heeft wel kans gezien om in een paar jaa: tijds drie keer te verhulzen zonder dat hij er de groeps kaar ten voor heeft. Het is allemaal vriendjespoli tiek. Het hele bestuur van De Een dracht woont in goede huizen" De heer Verboom zou er volgens de heer Kromwijk beter aan doen om ziah bezig te houden met de wo ningklachten die huurders van De Eendracht hebben. geleerd, dat als je veel vijanden wilt hebben. Je voorzitter van een wo ningbouwvereniging moet worden. Primair blijft, dat Kromwijk klan- destien in dat huls in de Borneo straat Ls getrokken Daarom hebben wij de zaak juridisch aangespannen We wachten de uitspraak maar rus tig af Het trieste is. dat nu een in valide stel op dat huis zit te wach ten. Ik heb geen zin om met een man te gaan praten, die heeft gedreigd het huls in brand te zullen steken als hij eruit moet. Maar als je niet tegen dit soort onderlinge woning- ruil ingaat, komt er geen woning meer vrij. Ieder die is begaan met de woningnood, moet daar begrip voor hebben. Ik weet niets van vriendjespolitiek af. waar de heer Kromwijk het over heeft Er is een commissie van drie man die bekijkt wie voor een woning van De Eendracht in aanmerking komen, en daar ben ik met opzet zelf niet in gaan zitten. Ik kan wel zeggen dat er niets gebeurt zonder toestemming van het bureau huis vesting". ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op een minuut afstand v. d. Werf- straat, Oud Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hoolgr. (Ir. Driessenstraat)Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie ls „altijd voor deliger" geen valse leuze van zoveel voor zoveel" maar het gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Het bestuur van de Vereniging van Vrouwelijke Studen ten te Leiden is voor het studiejaar 1970—1971 als volgt samengesteld: Vivian B. Voss «presses). Anneke G. Het commentaar van Dendracht- C. Ochtman <ab-actis«. Marijke voorzitter Verboom: „Die persoon- Kweekei «quaestrix». Elske M. de ltfke beschuldigingen laat ik voor j Bruin (assessor I). Francies M. Jon- wat ze zijn. Ik heb inmiddels wel j gerius assessor II) (Van één onzer redacteuren) LEIDEN De raad van Leiden krijgt een voorstel om bouwgrond ten behoeve van handel en indus trie. alsmede voor woningbouw en bebouwing voor bijzondere doeleinden, als regel in erfpacht uit te geven. Dit voorstel is een uitvloeisel van een erfpacht-nota, die de in het Leids progressief akkoord samenwerkende fracties van PvdA, D'6Q en PSP hebben opgesteld. Erfpacht is inzet geweest bij het fractieoverleg, dat in de afgelopen zomer aan de wefchoudersverkiezing vooraf ging. Er was op dit punt geen overeenstemming. Voortbouwend op de besprekingen heeft het college van B. en W. in zijn beleidsnota aan gekondigd alle aandacht aan deze zaak te willen schenken, de gehele problematiek te doen besïtiideren en daarover te rapporteren. B.en W, merken er meteen bU op, dat het vo rige college tweemaal zijn stand punt hierover ter kennis van de raad heeft gebracht. Het huidige col van het vorige, dat uitgifte van grond in erfpacht voor Leiden niet gunstiger zou zijn. Meerderheid De samensteller van de erfpacht nota van de „oppositie", PAK-frac- tieleider mr. R. J. In 't Veld, stelt, dat in de verkiezingsprogramma's van een aantal fracties in de Leid- se raad. samen een meerderheid in de raad vormend, wordt gepleit voor Invoering van het erf pachtstelsel: PvdA, D'66, PSP. CPN, Kabouters (impliciet vermeld) en DS'70 «onder zekere condities) Deze opmerking besluit politieke argumenten, die het PAK aanvoert voor invoering van erfpacht. De no ta stelt de politieke stellingname eenvoudig: de waardestijging van de grond behoort toe aan de gemeen schap als geheel. De nota verwerpt politieke argumenten voor het niet- invoeren van erfpacht op grond van het motief financieringsproblema- tiek. De vluchtige uitspraak van een wethouder (Harmsen in het LD - re dactie) als zou invoering van erf pacht bij een moeilijke financiële positie van de gemeente minder ver standig zijn dan ooit, berust volgens de samensteller van de nota op een op zichzelf geen conjuncturele impuls zetting van koop in erfpacht gaat op zichzelf geen conjucturele impuls uit. In een economische argumentering voor invoering van erfpahet verge lijkt het PAK de gemeente met een goede huisvader: de zaken, waarvan hij met recht vermoedt, dat ze in de toekomst meer waard zullen worden verkoopt hij niet. De toenemende waarde van grond noemt de nota een structureel verschijnsel, dat per manent van aard is. De waardestij ging wordt toegeschreven aan de toenemende schaarste aan grond. Verder wordt gesteld, dat de Inflatie, die voortdurende geldontwaarding meebrengt, een snellere stijging van de grondprijzen zal veroorzaken. Volgens de nota moet een zakelijk gemeentebestuur een manier toepas sen om de toekomstige waardestij ging van de grond voor alle inwoners te verwezenlijken. Erfpaoht wordt benoemd als precies de juridische fi guur, die het mogelijk maakt voor de eigenaar om het gebruik van grond over 1 ange periodes af te slaan zonder het eigendomsrecht te verliezen. Lariekoek In de Leidse bestuurderskring wordt als argument tegen erfpacht aangevoerd, dat dit een onoplosbaar financieringsprobleem voor de ge meente zou scheppen. In een nota, verschenen onder medeverantwoor delijkheid van de huidige wethouder van financiën (Harmsen), wordt be toogd, dat door efpacht de schulden last van de gemeente op den duin- tot een exorbitant hoog bedrag zou oplopen. Mr. In t Veld hierover kort en krachtig «en wat studentikoos): Dit nu is lariekoek. En verder: Door uitgifte van grond in erfpacht wordt het gemeen telijk vermogen juist op optimale wij ze rendabel gemaakt. Door aanpas sing van de Jaarlijks door de erf pachter te betalen „huurprijs", de canon, aan de gestegen waarde zal op den duur het totaal van de ca nons een zo grote inkomste vormen, dat de schuldenlast van de gemeen te Juist kan afnemen. Dit zal het ge val zijn op het ogenblik, dat de som van de (steeds weer aangepaste) ca nons de gemiddelde Jaarlijkse op brengst van de grondverkopen over treft. De nota ontzenuwt het tegenar gument, dat de gebruiker van de grond minder zekerheid zou bezit ten by erfpacht dan bij verkoop. Voor de ondernemer-grondgebrui ker geldt ja de eerste plaats, dat de Mottoi "Het laad ook zal niet voor altoos verkocht ■worden" leviticua 25*23 grondkosten een onbelangrijk deel i spraak ten gunste van verkoop dan deel van zijn kostprijs vormen en besluit de raad over het desbetref- dat dus ook variaties hierin niet zeer fende voorstel tot verkoop, wezenlijk zijn. Voor aspirant-kopers De erfpachtscanon voor de niet van hulzen wordt de totale finan- ten behoeve van woningbouw uitge- cieringsbehoefte niet onaanzienlijk J geven grond zal om de vijf Jaar verlicht, omdat zij de waarde van worden herzien, terwijl de erfpacht de grond niet aanstonds in harde als regel voor vijftig Jaar wordt aan munt op tafel behoeven te leggen De nota heeft een bijlage met een vergelijkend overzicht van Am sterdam (industrie- en woningbouw- gegaan. BU de eerst* uitgifte en de herziening zei rekening worden ge houden met een grondprUs waarin alle faktoren welke op het moment grond: erfpacht), Schiedam (beidevan prUsbepaling van invloed ziln prfnBi*h).l pn V1aor/)ii,nAn iKa« ii.i. erfpacht) en Vlaardingen «het eerste verkoop, verhuur en erfpacht, het tweede in de binnenstad verkoop en erfpacht en voor de rest erfpacht). worden verdiskonteerd. De erfpachtecanon van de voor woningbouw uitgegeven grond zal eveneens regelmatig worden herzien. Het voorstel „an de raad luidt In 'm p'ri^' v,n els extenso: maximum geldt. De erfpacht van nm.-rornnri grond bestemd voor woningbouw zal f 0UW»[0"d ten behoeve van in het algemeen voor 99 jaar wor- handel en Industrie, alsmede voor den aangegaan woningbouw en bebouwing voor bij zondere doeleinden, zal als regel in erfpacht worden uitgegeven. Verkoop van bouwgrond zal kunnen plaats vinden bU wUze van uitzondering Indien het belang der gemeente hiermede aantoonbaar ge diend ls. De behandeling van voor stellen tot verkoop van bouwgrond vindt plaats in twee instanties: De raad doet eerst een principe-uit spraak over verkoop na kennisne ming van de motieven van het col lege van B en W. die tot verkoop zouden kunnen lelden. Luidt deze uit In beginsel ls het mogelijk dat de canon voor een periode van ma ximaal 20 Jaar by vooruitbetaling wordt voldaan Indien de erfpach ter bereid is voor de overeengeko men periode de geschatte waarde stijging van de grond, direkt of tel kens bU herziening, te betalen Van de laatste drie regels kan worden afgeweken met dien ver stande dat de afwUkingen in het desbetreffende raadsbesluit worden aangegeven en In de toelichting een motivering voor de afwUking wordt verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3