Fel „stofdebat in de Koudekerkse raad Wegenaanleg in het plan „Binnenhof" begint snel Wegwerken in Katwijk Te lui om te werken maar zeer actief op inbrekerspad Burgemeester C.M.v.d. Linden: Wat doet een niet-agrarier, komende uit Leiden, dan in een agrarisch gebied? Belangrijk voorstel aan Leiderdorps raad Tankduwbak in Alphen Simon C. Jansen geeft concert te water Vernielingen in Boskoop PAGINA 2 LEÏDSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het was bij het begin van de gemeenteraadsvergadering gisteravond allemaal „roze- geur en maneschijn" en het zou zo gebleven zijn ware het niet dat de agenda enkele ..uitsmijters" bevatte. Wethouder W. van Vegten. die zijn 35-jarig raadslidmaatschap vierde („als de plannen van minister Beernink doorgaan, kon dit wel eens het laatste jubileum zijn"), kreeg een bloemstuk voorgescho teld. dat vergezeld ging van waarderende woorden van bur gemeester C. M. van der Linden. Zelfs de staart van de wet- houdersverkiezing. aangeroerd door de heer C. J. B. H. v. d. Pols (VVD), voor wie het de eerste vergadering was, kon de i tongen niet losbranden. De heer v. d. Pols verweet Partij Gemeentebelang, dat hij j uit de pers had moeten vernemen, dat deze fractie zich bij de wethoudersverkiezing van stemming zou onthouden. Burgemeester Van der Linden, keek al bezorgd naar zijn wethouders maar haalde verlicht adem. toen de bui overdreef. De bui barstte pas in een spraakwaterval los. toen de de nota inzake de industriële ontwikkeling van de Honds- dyk aan de orde werd gesteld. Het klapstuk van de avond, waarop een 'opnieuw) overvolle publieke tribu ne had zitten wachten. Zoals wy reeds eerder uitvoerig meldden, had de heer N. Korswagen gezorgd voor. 'cement) stof. waarop de Kou dekerkse raadsleden zich duch tig konden uitleven. Men kon een speld horen vallen, toen PCP fractieleider drs. J. C. v. d. Vlugt het langdurige debat open de. ..Het tweede gedeelte van de bfief van de heer Korswagen 'inzake de toekomstige uitbreidingen van de bedrijven in de Hondsdijk-red.) hoort niet in deze discussie te worden be trokken. maar verwezen te worden j naar een commissie voor planologie, j De stofoverlast valt voor een gedeel- te niet te ontkennen. B. en W. moe- ten met de hinderwet in de hand. doeltreffende controle uitoefenen. De heer Van der Vlugt was zeer ont stemd over „het vodje papier zonder handtekening dat hij zaterdag had ontvangen als reactie op de nota van B. en W. In zowel Katwijk-Zee als Katioijk-Binnen wordt thans druk aan de wegen gewerkt, j De Voorstraat aan Zee is tus- sen Boulevard en Princestr. afgesloten voor het verkeer voor een herbestrating. Op de bovenste twee foto's ziet J men soortgelijke werkzaam heden op de Parklaan en de Boslaan. Het verkeer heeft er wel iets hinder van, maar natuurlijk niet zoveel als op de Sandtlaan (onderste foto in Katwijk-Binnen vlakbij de molen. De weg wordt daar gereconstrueerd. Het gaat al lemaal heel vlot. maar het zal toch nog wel enige tijd duren voor het verkeer niet meer behoeft te worden om geleid. j De heer Leentvaar 'PvdA) vond. dit tweede schrijven minder terzake doen. H(j had uit de nota van B. en W. vernomen, dat de directie van de i Beton Centrale „Koudekerk" NV. 'om welk bedrijf het in dit debat al lemaal ging) niet „achteraan loopt". „Maar ook niet vooraan", zo consta teerde de heer Leentvaar. die het ge zien het grote belang van dit pro bleem noodzakelijk vond om streng op te letten, vooral omdat de grens tussen hinder en overlast moeilijk valt te trekken. „Uiteraard wil ook ik iets over de ze zaak zeggen", zo begon de heer C. J. B H. v. d. Pols 'VVD' „Ik ben j toevallig lid van de partij, waarvan j de heer Korswagen voorzitter is Deze zin ontlokte een vinnige in- j terruptie van de heer T. O. Vrug- denhil 'PCP»: „Zo. je zou haast wat gaan denken". Toen burgemeester v. der Linden een eind gemaakt had aan het steekspel tussen de i twee „kemphanen" vervolgde de heer van der Pols: „Ik til niet zo zwaar aan de stofoverlast. welke ove- I rigens niet afhankelijk is van de windrichting zoals B. en W in hun I nota schrijven". Wat de spreiding j van risico's betreft door het oprich- j ten van dochterondernemingen door j het betonbedrijf merkte de heer v. d Pols op. dat deze „dochters" op het gemeentelijke industrieterrein thuis- behoren. De heer R. Dorrepaal 'Gemeente belang) zette vele vraagtekens ach ter de brief van de heer Korswagen. „Waarom bouwde de heer Korswa- j gen z(jn villa naast een centrale, die i volop draaide, en destijds veel meer overlast bezorgde? Waarom komt de heer Korswagen. die al vele jaren naast het bedrijf woont, eerst nu met zijn bezwaren?" Hij hoopte ten slotte, dat de luchtfilters in de cen trales spoedig worden aangebracht, waarbij mevr. R. Ie Large van Breu- kelen 'KVP) zich aansloot- Zij had van bewoners van de Hazerswoudse Rijndijk vernomen, dat men daar eveneens last van de cementstof van de BCK heeft. De heer T. O. Vreugdenhil PCP had overwegende bezwaren tegen het instellen van een speciale commissie van onderzoek: „Dat vind ik hele maal niet nodig, er zijn toch geen Drie-oktobergeschenk voor W. F. v. (1. Heijden LEIDEN Tijdens een gister avond in „De Doelen" gehouden commissievergadering van de 3 Ok- tober-vereeniging heeft de voorzitter van deze vereniging, mr. P. J. de Ruijter de Wildt, een aandenken (een grote zilveren lucifersdoos met inscriptie) uitgereikt aan de heer W. F. van der Reijden. De jubilaris ontvangen dit geschenk omdat hij thans 25 jaar deel uitmaakt van de commissie, die zich elk jaar belast met de uitreiking van haring en wittebrood in het Waaggebouw. On der het uitspreken van een hartelijk dank- en gelukswoord, wees mr. P. J. de Ruijter de Wildt erop, dat het be stuur de medewerking van al de com missies bij de jaarlijkse feestviering op zeer hoge prijs stelt. Zij vormen een belangrijke steun bij de ontplooi ing van alle activiteiten. Burgerlijke Stand van Leiden geboren Ida Henrlette. d. v. E. Reerink en M. E. Schreuder; Gerardus Joannes Wil helmus. z. v. G. J. C. Bots en M. W. E. Damen; Angelique Maria Johanna Thérése, d. v. P J. G. Kasteelen en N. Wij nobel; Lour des Elizabeth, d. v. M. Terlnk en F. M. Ortiz; Jan, z. v. J. van Duljvenoode en S. P. van DulJ- venbode; Lothar Joachim Peter. z. v. H. J. P. A. Fetz en J. F. M. Nijssen; Michael Johannes Jacobus, z. v. J. J. Blokhuizen en P. M. M. Meerpoel: Mo nique, d. v. J. G. Viniu en E. Groen huizen: Robert Arnoua. z. v C. M. Hoi en E. F. Both; Gerardus Johannes, z. v. G. C. M. Stouten en C. G Lourier; Marco Stephan, z. v. L. M. J. Le Lar ge en I. M. Kamphues. ÓVKKRLEDEN J. H. Roose. 72. man; L. Jansen. 77. man; A Lagendijk 69. man; P. J. van Staden 90. nan; E. J E. van Zoeren 62, vrouw. W. J. Lebon, 77, man. LEIDERDORP Conform het. daartoe strekkende voorstel besloot de Leiderdorpse raad op 4 november 1968 tot het doen verrichten van grondwerken, het maken van zand banken met verticale drainage en het graven van singels in het bestem mingsplan Binnenhof. Tevens besloot de raad tot beschikbaarstelling van het hiervoor benodigde krediet en tot onderhandse aanbesteding van deze werkzaamheden B. en w. herinneren er in een uit' voerig schrijven aan dat dit besluit de primair te verrichten werkzaam heden betrof, te weten de aanleg van de onderbaan met verticale drainage voor de Gallaslaan en de Vossiuslaan. alsmede de grondwerkers in het plan zelf. Het leggen van de rioleringen en het aanbrengen van wegverhar dingen zou, mede met het oog op de liquiditeitspositie van de gemeente, in een later stadium aan de orde komen. De hiervoren bedoelde primaire werkzaamheden zijn intussen zover gevorderd, dat op korte termijn tot uitvoering van de volgende fase. te weten de riolering en wegverhardin gen. kan worden overgegaan. De di recteur van het gemeentelijk grond bedrijf heeft b. en w. het bestek, de bestektekeningen en de kostenbegro- ting voor deze werkzaamheden toege zonden. i Wellicht ten overvloede vestigen b. en w. er de aandacht op, dat alle gronden in het bestemmingsplan Binnenhof eigendom zijn van de ge- meente Leiderdorp. De verkaveling van dit bestemmingsplan is rationeel van opzet, zonder dat hierdoor een grote eenvormigheid in de bebouwing zal behoeven op te treden. De ring wegen zullen van een asfalt wegdek worden voorzien, doch de binnen straten krijgen een klinkerweg in verband met het grote aantal leidin gen dat daarin moet worden gelegd. Verwacht wordt, dat de thans nog te verrichten werkzaamheden in de maand april van het volgende jaar gereed zullen komen, zodat nog vóór de eerstvolgende bouwvakvakantie met de woningbouw in Binnenhof een begin kan worden gemaakt. Waarschijnlijk zal het nog vóór de jaarwisseling mogelijk zijn de raad voorstellen te doen tot verkoop van grond aan geïnteresseerde bouwbe drijven. Na daarover op 20 mei 1970 overleg te hebben gepleegd met de commissie openbare werken, zijn de aanbiedingen medio juli 1970 verzon den. De betrokkenen hebben hun ar chitecten inmiddels opdracht gegeven een bouwplan te ontwerpen. In de eerste alinea, zo schrijven b. en w. aan de raad. deelden wy u reeds mee. dat de voorbereidende werkzaamheden in Binnenhof onder hands zijn aanbesteed, dat wil zeg- j gen dat een aantal goed bekend staande bedrijven is uitgenodigd op het werk in te schrijven. Wij geven er de voorkeur aan deze methode ook te volgen voor de thans nog te ver richten werkzaamheden, omdat daar aan diverse voordelen voor de ge meente verbonden zijn. Daarom stellen wy voor ook thans tot onder-1 handse aanbesteding te besluiten. Gaat u met dit voorstel akkoord, dan zullen de bedrijven worden uit- j genodigd op het werk in te schrij- ven. Resumerend stellen b. en w de raad voor te besluiten tot uitvoering van grond-, riolerings- en bestra- tingswerken en het maken van as- fait verhardingen met. bijkomende werken in het bestemmingsplan Bin-1 nenhof. RIJNSBURG Simon C. Jansen zal dinsdagavond 6 oktober het or gel van de Immanuëlkerk bespelen. Hij speelt werken van Bach. Men delssohn, Daquln, Cor Kee en A. C. Schuurman. ALPHEN AAN DEN RIJN Van de helling van T. van Duyvendyk's Scheepswerf NV 'Afdeling „De In dustrie" in Alphen a. d. Rijn) met goed gevolg te water gelaten de tank duwbak. bouwnummer 1340. Het schip draagt de naam Votank 15. De opdracht van de bouw is gegeven door de firma Phs. van Ommeren NV Binnentankvaart in Rotterdam. De afmetingen van het schip zyn 76,5x11.4x3,9 meter. Het laadver-j mogen is ca. 2300 ton en het schip ls gebouwd onder de klasse Germa- i nischer-Lloyd. Het schip heeft 12 aparte tanken voor het vervoer van diverse oliesoorten, een centraal-la- j dingssysteem en is tevens voorzien van stoomverwarmings-spiralen. De volgende tankduwbak „Vol- tank 16" wordt 7 oktober 's middags om ongeveer vier uur te water ge laten op de werf „De Vooruitgang" in Alphen a. d. Ryn. fraudes of iets dergeiyks gepleegd!" Ook burgemeester van der Lin den had geen behoefte aan een der- gelyke commissie, en wenste schor sing van de vergadering om overleg met zyn beide wethouders te plegen. Fel betoog Toen het college op zyn zetels was teruggekeerd, begon de heer van der Linden aan de verdediging van het beleid van het gemeentebestuur. Op ongewoon felle, en soms emotionele wyze, ontrafelde hy het hele betoog van de heer Korswagen: „In 1963- 1964 zyn by twee vergunningen voorwaarden inzake de hinderwet in gekapseld. nooit zyn er bezwaren in gebracht, nooit zijn er op het gemeentehuis klachten ontvan gen, ook niet van de heer Korswa gen. Mondeling heb ik bij de heer van Aalst aangedrongen op spoedi ge aanschaf van de luchtfilters, die overlast aanzienlyk beperken, en we zullen dat ook schriftelijk aan het bedrijf vastleggen". „By elke aanvrage om uitbreiding van het bedrijf zal de kwestie op nieuw beken worden zei de burge meester en kan iedereen bezwaren indienen. B. en W. hebben de be voegdheid voorwaarden te stellen. Men dient voorzichtigheid te be trachten by het overwegen van het beleid van de vorige raad. Deze heeft in februari 1968 de hele be bouwingssituatie aan de Hondsdyk vastgelegd in een bestemmingsplan. Alles wat er nu staat is daarin vast gelegd, en alles is volgens het boekje gegaan. Nooit zyn er bezwaren ingebracht, ook niet door de heer Korswagen". Onder doodse stilte vervolgde de heer Van der Linden: „Punt 2 uit de brief van de heer Korswagen leg gen wy volledig naast ons neer- Wan neer hij ons een opportunistisch be- BOSKOOP Tot nog toe onbe kende personen hebben in het afge lopen weekeinde van een by café „De Landbouw" geplaatste brom fiets de bougie-kabel gerukt zodat de bromfiets onklaar werd. Op het Torenpad 'achter de geref. kerk) moesten een tweetal draai bruggen het ontgelden en werd eveneens een rywiel in het water ge smeten. Burgemeester C. M. van der Linden heeft gisteravond tijdensJ het „stofdebat" in de Koudekerk se raad fel geageerd op 't schrij ven van de heer N. Korswagen over de van de Koudekerkse Be ton Centrale ondervonden hin-i der. 'Foto Leidsch Dagblad) a leid verwyt, dan heeft hy hier net e zo goed van geprofiteerd! Wat doet' den niet-agrariër, komende uit Lei den 'de heer Korswagen-red.) dan in een agrarisch gebied? Dan zou men. niet alleen industriële bebouwing, maar alle bebouwing moeten weren. Trouwens, ook de hogere overheid stelt stringente eisen. Van industrië le bebouwing in het betreffende ge bied. anders dan voor de BCK is niets bekend. Wel heeft het limonader bedryf „All in Drinks", dat nu nog be- dryfsgebouwen van de aannemings- maatschappy van de heer Korswa gen huurt, de BCK hierover bena derd, maar daarby is het ook geble ven". Heet hangijzei Men moet niet de indruk vestigen,] als zou er iets mis geweest zyn. Allet nieuwe bebouwing zal aan de raad i worden voorgelegd", zo betoogde de heer van der Linden. Hy deelde nog mee, dat er binnenkort een be stemmingsplan industriegebied Ho-1 gewaard zal worden voorgelegd, „maar ook dat is een heet E hangyzer". De heer Vreugdenhil vind het maar een eigenaardige burenru- r zie. Hy stelde voor de hele zaak naar t de commissie van openbare werken t< verwijzen en de heren Van Aalst en e Korswagen, in de gelegenheid Ut stellen hun zegje te doen. Omdat de' heer Van der Linden in zyn verde-R diging man en paard had genoemd,, had de heer van der Pols geen be hoefte meer aan een commissie van onderzoek. Burgemeester van der Linden bleef bij zyn standpunt „Er is helemaal geen sprake van uit breiding op dit moment, waar praten we toch over?" Wanneer er werke ïyk bouwaanvragen binnenkomen, krijgt de raad alle kans mede het beleid te bepalen". Het werd er allmaal niet duidely- ker op. Uiteindeijk besloot men bij de BCK aan te dringen op het spoe dig aanbrengen van luchtfilters (Di recteur J. van Aalst op de tribune: „Volgende week zyn ze er"), en de komende winter de hele planologie van de Hondsdyk aan de orde te stel len. En zd bedaarde ook deze storm in het bekende glas water. Voor de BCK geen vuiltje aan de lucht, voorlopig! DEN HAAG „Te lui om te wer ken", luidde het gedecideerde rap port van de psychiater over een 23- jarige Haagse plaatwerker. Deson- .danks beschikte verdachte wel over genoeg energie, getuige het forse dossier dat voor de president van de Haagse rechtbank op tafel lag. De Hagenaar had zich op het inbrekers terrein niet onbetuigd gelaten. De officier had gemakshalve maar een drietal zaken gesorteerd uit de tien waaruit hy een keus kon ma ken, maar met die achtergrond ver klaarde de president toch wel reke ning te willen houden. Allereerst had verdachte met een vriend in Den Haag een auto gesto len om daarmee ergens uit inbre ken te gaan. „Dat schynt tegenwoor dig per auto te moeten gebeuren", constateerde de president. Op weg naar een „werkterrein" ergens in het Rynland, gaf in Leid- schendam de auto er de brui aan. Het tweetal liftte terug naar Den Haag. Daar stalen zy een andere auto, waarmee ze een rit naar Bel gië maakten, omdat daar een vriend van de plaatwerken woonde. „En die wellicht wat te inbreken wist", veronderstelde de rechter. Dit ontkende verdachte. De inbrekersweg leidde toen naar Bodegraven. Daar stalen ze geld, evenals in een café in Voorschoten, waar de hele kassa werd meegeno men. In Noordwyk in een café werd t. 90 buit gemaakt. De president noemde slechts enkele van de drukke inbrekerswerkzaamheden van het tweetal, waarby een enkele maal ook de echtgenote van de plaatwerker als „uitkyk" assisteerde. Ook Zoetermeer kreeg de aan dacht van verdachten. Het kwam al lemaal omdat verdachte fors in de schuld zat. Toen hy in de gevange nis zat, had zijn vrouw zich met al lerlei inkopen getroost, zoals een t.v. centrifuge enz., zodat nu nog een schuld van f. 3500 resteert. De officier constateerde, dat er nog vyf maanden voorwaardelyke gevan genisstraf voor verdachte stonden en hy desondanks om onbegrijpelyke redenen door de rechtercommissa ris voorlopig op vrye voeten was ge steld. Maar dat kon niet verhinde ren, dat de officier tegen de plaat werker 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voor waardelijk ter beschikkingstelling van de regering eiste en tegen de vrouw twee maanden gevanisstraf voorwaardelyk. De zaak tegen een 22-jarige zee man. de vriend van de plaatwerker moest worden uitgesteld, omdat bi) momenteel ergens op de wilde vaart zit. Vonnis op 6 okt.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2