Leids K en G „stal" Waddinxveense show 'Den Burcht had gangen geen geheime Vredesweek in Leiden begonnen MET KERK- EN BUITENGEBEUREN Pas op voor kolendamp ATTENTIE Boroboedoer-actie VYD-activiteiten Geslaagden MHB; #*iS3|!SÉ|!;S;!. "l:--».iLi; i'iiaii ïi'i'li ""i.liil overging aan de stad Leiden. Op de foto rechts: De „nieuwe" in gang van .,Den Burcht", is op de plaats waar vroeger de toren was. Deze is niet meer gerestaureerd, maar op eenvou dige wijze heeft men aangegeven waar hij was. (Foto's LD. Holvast). LEIDEN De Leidsche Postdui- club hield een wedvlucht vanaf] Bies over een afstand van 178 leter. Er werd om 8 uur gelost, t eerste duif om 10.13.40 uur. I De uitslag: 1, 3, 5 C. v. d. Nieu- lyk, 2 W. Onstek, 4. 10 J. van en sr.. 6 Bink-v. d. IJssel, 7, 8 r. d. Hooft, 9 W. van Es. ADVERTENTIE LEIDEN Het staatstoezicht op de volksgezondheid heeft ge waarschuwd, dat bij het huidige weertype mist en weinig wind de kans op kolendamp vergiftiging groot is by het tem peren van de kachel. Een ieder, die de kolenkachel reeds stookt (en dat geldt met name voor ouderen), wordt aangeraden de kachel liever iets hoger te stoken en daarby dan een raam of deur naar buiten op een kier te zetten. By het temperen van de kachel ont breekt als gevolg van het hui dige weer de trek in de schoor steen, waardoor de giftige dam pen in de huiskamer terecht kunnen komen. LEIDEN Zaterdag maakten 8300 Leidenaars gebruik van de mo gelijkheid zich te laten inschryven voor de uitreiking van haring en wit tebrood op 3 oktober as. Een 40-tal Leidenaars werd lid van de vereniging. ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U by ons voor de deur. Of op een minuut afstand v. d. Werf- straat, Oude Ryn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat)Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altyd voor deliger" geen valse leuze van zoveel voor zoveel" maar het gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN De Vredesweek Leiden is gisteren van start gegaan met een rechtstreekse IKOR-radio-uitzending vanuit de Pieterskerk. Het was een vry slecht bezochte korte dienst, on der leiding van drs. J. van Veen. Na deze dienst, die ongeveer een half uur duurde, volgde anderhalf uur discus sie. die in z'n geheel door de radio werd uitgezonden. Vanuit de Pieterskerk konden Lei- denaren rechtstreeks vragen stellen en discussiëren met de leden van een forum in de Hilversumse studio. In Hilversum deden aan de discussie mee de heren Dankert (PvdA) en Berkhouwer (WD), kamerleden, mr. H. E. Scheffer (voorzitter van het comité 25 jaar VN» en luitenant-ko lonel Von Mayenfeldt. Als discussie leider trad op de heer H. Neuman. De discussie verliep niet erg be vredigend. De Leidse deelnemers wa- i ren over het algemeen teleurgesteld, j zoals zy zeiden, over de diplomatieke manier, waarop het panel in Hilver sum om de vragen heen draaide. Ook zaterdag werden manifestaties georganiseerd, die in het teken van de Vredesweek stonden. Zo was er op het 5 Meiplein in Zuid-west een bui- tengebeuren. Onder leiding van oude ren mochten kinderen uit de wyk straattekeningen maken. (Op foto LD/Holvast). De beste tekeningen werden beloond met een jojo. Bovendien stond er een dependance van de Leidse wereldwinkel, waar in formatiemateriaal en handnyver- heidsartikelen uit de Derde Wereld werden verkocht. Deze artikelen wor den door de stichting S.O.S. van kleine coöperaties in de ontwikke lingslanden betrokken. .Hoewel we op deze manier die coöperaties directe steun geven, gaat het toch eigeniyk niet om de verkoop", aldus Wereld winkel-medewerker P G. Dingjan, .het gaat er voornamelyk om dat de mensen na gaan denken over de in ternationale economische situatie, en dat ze ook daadwerkelyk iets voor de ontwikkelingslanden doen". Tenslotte werd er tydens het bui- tengebeuren in Zuid-west een wa genspel opgevoerd. Symbolisch werd de gedachte tot uitdrukking gebracht, dat er altyd kans op vrede zal zyn, zolang er nog iemand in gelooft. La ten we de moed niet opgeven. Het wagenspel trok ongeveer 60 kykers. LEIDEN Evenals in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag wordt in Leiden een kleine tentoonstelling ge houden ter ondersteuning van de landelyke actie voor de restauratie van de grootste Hindoe-Javaanse tempel op Java. de Boroboedoer. De expositie die waarschyniyk de vorm zal krijgen van een fotoboek vindt te Leiden plaats in het mu seum voor volkenkunde aan de Steenstraat. Hoewel het materiaal voor de tentoonstelling pas dit week einde is ontvangen, hoopt men in het museum vanaf zaterdag aan dacht aan de actie te besteden. De nationale inzamelingsactie begint de volgende week maandag. LEIDEN De regio Leiden van de VVD (Leiden. Leiderdorp. Oegst- geest. Warmond. Voorschoten. Kat wijk en Valkenburg) behandelt het verkiezingsprogramma 1971 as. zater dag in ,X>e Gouden Leeuw" in Voor schoten. De zittingen zyn om 10 en om kwart voor 2. Op dezelfde plaats houdt mr. H. van Riel op vrijdag 9 oktober, 's avond6 om 8 uur, een spreekbeurt over ,.Onze toekomst be dreigd". ADVERTENTIE LEIDEN Onze stadgenoot A. J. M. Pegt is aan de Pedagogische Academie Mariahoeve in Den Haag geslaagd voor de hoofdacte. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht zyn geslaagd voor het kandidaats examen geschiedenis G. T. A. Gos- linga uit Leiden en voor examen dierenarts A. M. J. Sauer uit Oeget- geest. WADDINXVEEN LEIDEN Het Leidse Kunst en Genoegen fop foto Leidsch Dagbladstal zaterdagavond in Waddinxveen de shoio op een taptoe, die de mu ziekvereniging Concordia op het parkeerterrein aan het Koningin Wilhelminaplein organiseerde. Aan de taptoe, die onder leiding stond van de heren G. de Knegt en G. Willebrordse (regisseur), namen twaalf korpsen deel. De opening sfanf are verrichtten de leden van de Shell. Hierna traden achtereenvolgens op de christe lijke harmonie Concordia (Bos koop), de drumhand Concordia (Waddinxveen)het fanfarekorps Crescendo (Bleiswijk), de harmo nie Albert Heijn (Zaandam), de drumband Cormula's (Waddinx veen). de harmonie Shell (Rot terdam). de drumband St. Joris (Boskoop), de harmonie Steenko len Handelsvereniging (Rotter dam), het fanfarekorps Concor dia (Waddinxveen), en de drum band Kunst en Genoegen uit Lei den. Het kleurrijke schouwspel werd besloten met een gezamen lijk optreden van alle deelnemers. Vast staat dat de ingang van Den Burcht, zoals die nu bestaat (foto links), vroeger er niet was. Men kwam toen binnen door een klein poortje aan de andere kant. De nieuwe poort is gemaakt in de ze ventiende eeuw. toen ..Den Burcht" Van de geheime gangen, die vol gens een aantal Leidenaars in of om Den Burcht moeten bestaan heeft de heer Renaud geen spoor gevonden. .,Die gangen, dat is apekool", zegt hy ..dat wil men nu eenmaal. By een burcht horen geheime gangen, dat is het oude verhaal, maar hier zyn ze niet. Ze zyn er ook nooit geweest. Die arme Ada van Holland had zich toch nooit gevangen laten nemen als ze via de geheime gangen weg had kunnen komen. Als ik zeg, dat die gangen er niet zyn, dan zeg gen de mensen toch dat ze er wel zyn. Dan heb ik volgens hen niet goed gezocht. Best. die illusie zal ik ze dan niet ontnemen". RU,- JIAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN De opgravingen, die de laatste maanden onder leiding van de Amersfoortse archeoloog dr. J. G. N. Renaud by „Den Burcht" hebben plaatsgevonden, zyn afgesloten. Van daag is men begonnen met het dem pen van de kuilen. Erg veel wyzer lykt men door de opgravingen niet geworden. Volgens de heer Renaud was het doel van de opgravingen te consta teren of de graaf van Holland iets met „Den Burcht' 'te maken heeft gehad. Na het maanden durende on derzoek heeft hy nu kunnen con stateren. dat dit heel waarschyniyk het geval is geweest. Dat zou blyken uit gevonden bouwpuin van Romein se vestigingen. Dit puin zou by de bouw gebruikt zyn en aangezien de graaf van Holland rechtens erfge naam was van de verlaten Romeinse domeinen is het heel waarschyniyk. meent de heer Renaud. dat de graaf dit puin heeft willen benutten by de bouw van „Den Burcht". Verder heeft de heer Renaud oude woonla gen aangetroffen (zwarte aarde, waarin hy potscherven en beentjes heeft gevonden» en aan de hand van bodemlagen kunnen constateren, dat de bewoners him omgeving soms reinigden door de hele vervuilde erf op te hogen met enkele centimeters leem.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3