jax loopt op onwijze ïanier stuk in Tirana Gratis reizen 'Cup-lamp' ging voor PSV bijna uit.. ir Neeskens uitblinker op het middenveld 2 septemberdagen voor65+ers sterdammers verspelen 2-0 voorsprong Badminton Of voordelig uit met NS r_'-rr# Schoenmaat 46 Bridgewedstrijd omeuw zege van volleybalteam JOHAN DEVRINDT REDT E1NDHOVENAREN TEGEN GOTTWALDOW' VAN ROEMLOZE AFGANG (2-1) lAG 17 SEPTEMBER 1970 PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD -»+*i mb' tit v •^KSÊ^(tC* "m* mr ?<wu**fS Mg* fv*dtu~ >*1f"**,*- I A, w »sf K J> E&j» JLpf.'* fl L 4 t O I <«4t v< f NA (GPD) Twee momentopnamen van Muslim Alia, ijsde 50-jarige trainer van 17 Nendori Tirana: de tweede helft kijkt hij hulpzoekend naar de tribune lem, naar de vierkante, maar vertrouwenwekkende van Ajax-voorzitter Jaap van Praag. „Mag er nog erin?", vraagt hij, „of zijn we aan onze limiet?" Nen- al gebruik gemaakt van twee wisselspelers. Doelman was na het tweede doelpunt van Ajax' rechtsback urbier vervangen door Tafai. En Xhacka had de kleed- pgezocht, omdat Kazanxhi eindelijk passende voetbal had gevonden zonder te scherpe noppen. Jaap van ïelp Alia door hard nee te schudden. Meer dan twee mogen niet worden ingezet in de Europa-Cupcom- de wedstrijd verklaarde de coach (terwijl hij grijnsde, lendori erin geslaagd was gelijk te spelen: 22), dat eerwacht dat Ajax Nendori met vijf spitsen zou aan- i dat daarom zijn achterhoede wat was tegengevallen. merkingen zijn illustre- net peil, waarop 17 Nen- lemd naar de dag waarop ■d bevrijd van de Duitsers, ivember) zich pleegt voort i. Het is te vergelijken )ede middenmoter uit de maar zelfs de trainer leniging zou zich beslist bereiden dan Muslim Alia toch gaf Ajax, dat nog eg geleden uitkwam in de en dit Nendori, dat nota t verzwakt was door het van de geblesseerde Prasheri, waarvoor geen innen de lijnen mocht ko- igen voor dit tegenvallen- it zijn er nauwelijks voor- Ajax—achterhoede stond net vliegtuig, terug naar voor raadsels. Stuy, Ajax' ik weet het niet. Ik kan tellen hoe het in zijn werk bet eerste doelpunt had ik Ik kwam op de grond te- op dat moment sprong en uitblinker) tegen mijn fp. Het was dus freekick, scheidsrechter floot niet. eede treffer? Dat kan Je Hulshoff vragen". Barry, stekende wedstrijd had ge- die tweede goal wist t, waardoor het tot stand i, niet helemaal aan te wij stonden met drie - man och Rudi Krol, noch ik in te gaan en nummer 11 Rd aan te vallen", tichels haalde zijn schou- to de restauratie van het Tirana zuchtte hij dit hij zei: "Ach, die eer- was voor mij een duidely- fding, maar die tweede niet anders dan onacht- noemen. De man had al el ruimte toen hij de bal lespeeld van nr. 14 (Ceco). toam het door al die inter- Ie 'schwung' was eruit", to dan misschien een ver- Si voor de onwijze manier itt stuk liep in Tirana, kring, een verontschuldi- raaar geen rechtvaardi- Jad moeten winnen, elde in het door de gehele Ad verafschuwde Gemal een gewonnen wed- direct na het beginsignaal idsrechter Schiller bleek Albanezen misschien wel •to systeem geoefend had- dat zy te temperament- wil zich aan systeemvoet- •den. Het spel dat Nendori de grasmat uitspreidde, Pwtunistisch, zo rommelig, geen touw aan kon vast- k Amsterdammers, die af- gestart waren met één Dijk) een semimiddel- «a Piet Keizer en vervol- "iddenlinie Rijnders, Nees- "lihren, namen na vijftien tot initiatief dan ook zon- tover. enkele minuten (later tons zeggen: "alleen de eerste vijftien minuten waren ver moeiend, omdat ze volgens plan van uit de middenlinie in de diepte moes ten sprinten") viel de eerste treffer. Het was een juweel van een counter. Tijdens één van de rommelige aan- Barry Hulshof f flinkskijkt verschrikt toe hoe Kozonxki het eerste tegenpunt scoort voor 17 Nenduri. vallen van Nendori haalde Hulshoff de bal om. Piet Keizer ving hem op en gaf een dieptepass op de sprin tende Suurbier. Zijn schot raakte de touwen van het net laag Op dat moment was het Gemal Stafastadion, waar gerenommeer de ploegen als Fc Luik, Benfica en Celtic niet in geslaagd waren, het bezit van Ajax. Het gehuil en gejoel waarmee het Tiranese legioen zijn favorieten pleegt te steunen, zakte weg. Het werd doodstil. Ajax was de sterkste. Dat was het ook in de twee de helft. De supporters van Nendo ri, afgeschilderd als wolven, gedroe gen zich als lammetjes. Ajax gaf de maat aan en Nendori moest wel meedansen. Het tweede doelpunt van (weer) Suurbier was slechts een bevestiging van deze situatie, waarmee iedereen vrede scheen te hebben. Totdat Zhe- gov Stuy de bal uit handen liep Tavani maakte gretig gebruik van de situatie. Tirana ontwaakte. Het Gemal Stafa-stadion werd de hel die Ajax was voorgeschilderd door het Zweedse Advidaberg. dat de Alba nese hoofdstad enige weken eerder bezocht. Onmachtig Maar toch was er eigenlijk voor het geroutineerde Ajax nog geen vuiltje aan de lucht. Het stond met 2-1 voor tegen een onmachtige te genstander. De toestand werd nog rooskleuriger toen Frasheii tijdens een wanhoopsactie om Piet Keizer (met Neeskens de grote uitblinker van Ajax) tot stoppen te dwingen, zichzelf blesseerde. Omdat Nendori al twee reserves in het veld had staan, kon hij niet worden vervan gen. Hij speelde het duel sti'ompe- lend uit op de rechtervleugel. Het oponthoud dat de blessure van deze speler en die van de ausputzer Perickli gaf, kan. zoals Michels zegt. Ajax uit zijn ritme hebben ge haald. In ieder geval geloofden de Ajacieden een gewonnen wedstrijd te spelen. Het moment van onacht zaamheid in de achterhoede, waar door de tweede treffer van Nendori viel „omdat het allemaal toch niet meer nodig was" —past in dit beeld. Zhegov. de maker van het doelpunt en Tirana waren de „eer ste secretaris van de communisti sche partij" te rijk. Nendori had het onmogelijke waar gemaakt. Het had Ajax, waarvoor het zoveel respect had, bedwongen. John Drieskens Evenals in de wedstrijd tegen Carl Zeiss Jena had Ajax in Tirana een noppen-incident. Na het duel tegen Carl Zeiss in het Oostduitse Weimar, waar Ajax door bijgesle pen doppen op een besneeuwd veld verloor met 3-1, letten de AJax-spe- lers altijd bijzonder goed op het schoeisel van hun tegenstanders. Het viel hen dan ook op dat door de doppen van een viertal Tiranezen de spijker heen staken. Scheidsrech ter Schiller werd op de hoogte ge steld en het gevolg was dat er van schoenen moest worden verwisseld. Voor nummer 10, Kazanxhi (schoen maat 46). waren geen reserve-kicks aanwezig. Die moesten worden ge- naald. Pas m de tweede helft kon Kazanxhi meedoen. Leiden De badmintoncompetitie staat weer voor de deur. Het aantal deelnemende teams is zo groot, dat in district Zuid-Holland een extra (vierde) klasse is ingevoerd. Leiden (en randgemeenten) neemt met 28 teams deel, 6 meer dan vorig Jaar. Hierbij zijn er twee van de nieuwe vereniging S.C. Oegstgeest. Verder zijn L.U.S.V. met één, Leidse Shut- teliers met drie, Meerburg met vier. Racketeers met vijf, Smash met zes, en VEGLO met zeven teams verte genwoordigd. Van de 28 teams komen er 24 in de districtscompetitie uit. De eerste teams van Smash en Merrburg zijn ingedeeld in de vierde afdeling van de derde klasse landelijk. Zy moeten worden beschouwd als de voornaam ste gegadigden voor de titel. Het eerste treffen tussen de twee rivalen vindt a.s. zaterdagmiddag plaats, waarbij Meerburg als gastheer op treedt. VEGLO I en II vorig Jaar gepromoveerd tot resp. eerste en tweede klasse zullen het ongetwij feld zeer zwaar krijgen. Het eerste ontvangt zondagmiddag in de Mili taire sporthal het Amsterdamse A. A.C. met o.a. oud Nederlands kam pioen Herman Leidelmeyer. De reserves gaan op bezoek bij Sloter- meer. Leiden Als voorbereiding voor de Europese kampioenschappen bridge in Portugal zullen de Neder landse en Engelse dames- en heren teams in het weekeinde van 26 en 27 september a.s. in de „HOLIDAY INN" (LEIDEN) verschillende wed strijden tegen elkaar spelen. De wedstrijden zullen voor het pu bliek zijn te volgen zowel in de open kamer als op de zg. „Vu-graph". Het Nederlandse volleybalteam, dat zich dinsdag al geplaatst had voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft dinsdag in het kwalificatietoernooi opnieuw een overwinning behaald. Nederland versloeg West-Duitsland met 3-0. De setstanden waren: 15-12, 12-13 en 15-7. De ontmoeting in het zeer warme Sofia duurde ruim anderhalf uur. Uitblinkers bij Nederland waren Frank Constandse en Harry Veld huis. ADVERTENTIE HEUGAPELT TEGELS SMIT'S Woninginrichting Mare 98, Leiden tel. 01710-23913 TIRANA (GPD) Trainer Muslim Alia noemde nummer 9 (Gerrie Mühren) de uitblinker yan Ajax. Misschien heeft hy zich in het nummer vergist en de 9 met de 7 verwisseld. Want niet Mühren. maar Johan Nees kens regeerde op het middenveld van het Stafa Gemal-stadion. Voor Naeskens (15 september in Tirana 19 jaar geworden» be tekende het duel 17 Nendori Ajax zyn debuut in de Europa Cup. Johan, voor twee ton door Ajax gekocht van RCH, maakte in deze wedstrijd zijn aankoop som helemaal waar. In zijn spel was geen nervositeit te bespeu ren. Hij was in het geheel niet geïmponeerd. „Ach, waarom ook", zei hy na de wedstrijd. „Het publiek by NEC vond ik erger te keer gaan dan hier in Tirana. Nen dori speelde niet hard. Ach na tuurlijk schopten ze, ook als er geen bal in de buurt was, maar echt vuil waren ze niet. Behalve misschien die nummer 9 (Xela, red.). Toen het 2—2 stond, trap te die naar alles wat bewoog". Neeskens bleef slechts in aan vallend opzicht achter. In de tweede nelft kreeg hy een kans dichtbij het doel van Nendori. Hij durfde niet door te zetten. Hij kopte de bal terug naar Sjaak Swart, die hem had ge roepen. Neeskens: „Toch was ik niet bang. Ik dacht echter dat ik er niet zo goed voor stond. Daarom heb ik de bal terugge legd". ADVERTENTIE In september kunt u met NS op uw 65 kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65 kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt u nog geen 65+ kaart? Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje. GOTTWALDOW (GPD) „Laten we blij zijn dat! we niet met 51 hebben verloren. Ook dat had kunnen, gebeuren. Het is de slechtste wedstrijd geweest, die we tot j nu toe hebben gespeeld. Alles wat paniek kon veroorzaken I werd paniek In de snel vallende duisternis schetste Jan van Beveren met de ze woorden wel zeer duidelijk hoe triest, maar tevens ook hoe ge lukkig het PSV is vergaan in het duel met Gottwaldow. Hij was de man die met lede ogen moest toe zien hoe vóór de rust Urban en in de tweede helft Nehoda met twee onhoudbare kogels hun ploeg een verrassende 2-0 voorsprong ga ven. Jan van Beveren en de ove- Ook PSV'S anders zo betrouw bare centrumverdediger Munk Jensen was in Gottwaldow geen „rots" in de branding: tegen Jen- eik kwam de stoere Deen her haaldelijk in moeilijkheden, zoals op deze foto. rige PSV-ers raakten vooral door die eerste Tsjechische treffer in de allereerste minuut zó nerveus, dat zij in de verdere bedrijven het ritme niet meer terugvonden. Er waren zelfs momenten waarin de Eindhovenaren in het stuk ge woon niet meer voorkwamen Niemand behoefde er zich over te j verwonderen, dat de stemming in het PSV-kamp na de strijd slechts enkele graden boven het nulpunt lag Trainer Kurt Linder mocht dan wel melden, dat Gottwaldow hem niet had verrast, maar dat gold zeer ze ker niet voor de leden van zijn team. Met razendsnelle aanvallen, opge bouwd vanuit het middenveld, dat Gottwaldow vrywel de gehele wed strijd in bezit had, brachten de Tsjechen de PSV-ers aan de rand van volledige wanhoop. Slechts één man was er, die zich niet regelma tig van de bekende kast naar de be kende muur liet sturen: Wietse Veenstra. Maar in zyn eentje kon ook hij niet verhinderen dat de ploeg een dreun van jewelste moest incas seren. Niet verwacht Nu dient gezegd dat Gottwaldow zichzelf overtrof. De geestdrift waarmee de ploeg de zaken aanpak te moest wel bewondering opwekken bij het schamel aantal toeschouwers. Zelfs trainer Oldrich Subrt kon zijn ogen niet geloven. „Zo hebben wij de laatste weken niet meer ge speeld. Ik denk dat PSV dat ook niet heeft verwacht. Niettemin ge loof ik dat wy de tweede ronde niet zullen bereiken. Het is voor ons be langrijker, dat we in de competitie goede resultaten behalen. Ik vond verder dat de twee verdedigers Van den Dungen en Vos kwalitatief niet zo goed waren als de achterhoede spelers in onze eerste liga". Inderdaad: de PS V-defensie anders dan altijd wel een sterk ele ment in de ploeg liet het dik wijls afweten. En de middenlinie deelde eveneens in de algehele ma laise. Reden waarom trainer Linder in de 37ste minuut van de eerste helft Gerrit van Tilburg verving door Jacques van Stippent, die naar de defensie verhuisde om Pleun Strik gelegenheid te geven de middenlinie te versterken. Maar ook dat zette weinig zoden aan de dyk, met het ge volg dat Linder bij het begin van de tweede helft ook Hiddink uit de mid denlinie haalde en Eef Mulder voor hem in de plaats zette. Noodgrepen Het waren allemaal noodgrepen, niet konden verhinderen dat Gottwaldow energiek snel en bere kenend bleef aanvallen. De ploeg blééf voortbouwen op de basis van dat overrompelende eerste doelpunt. Bij die treffer van Urban, geheel vrij gelaten door PSV-verdedi- ger Van den Dungen. kreeg doelman Jan van Beveren niet eens de kans snel te reageren. Na de voorzet van Nehoda nam de Tsjech het leer in eens op zijn slof en tegen zijn kogel was niets bestand. De tweede Tsjechische treffer in de 9de minuut na de rust was even overrompelend. Na een uittrap van doelman Hastik nam Nehoda de bal onmiddellijk mee, om vervolgens als een bliksemschicht door de ge heel verbouwereerde PSV-defensie te flitsen. Voor het daarop volgen de schot kon Jan van Beveren even eens geen afweerreactie vinden. Buitenspel Tegenover die veelzeggende doel punten van Gottwaldow kon PSV in de laatste minuut dan een tegengoal van Johan de Vrindt stellen, waar door de positie van PSV met de return in Eindhoven voor de boeg toch niet helemaal uitzichtloos werd. Een doelpunt waarvoor Harrie Vos met een goede pass het fundament legde. Een goal ook. waarvan de Tsjechen beweerden, dat hy ln bui tenspelpositie was gescoord. De ma ker, Johan Devrindt, hierover: „Dat i is be6üst niet waar. Toen Harrie de Een van de weinige mooie kan sen voor PSV: het harde schot van Johan Devrindt midden zal echter naast gaan. Links ligt Willy van der Kuylen geblesseerd op de grond. bal speelde, stond ik gegarandeerd niet buitenspel". Maar hoe dan ook, PSV kon spel- technisch niet bekoren. Dat gaf trai ner Kurt Linder ook grif toe. „Maar wat wil je wanneer je zo vlug een doelpunt krijgt", schokschouderde hij na afloop, „wy kregen er een morele klap door en voor Gootwal- dow was het een enorme stimulans. WiJ moesten daarna gewoon tegen ons zelf vechten. Daar komt by, dat verschillende spelers met routine, waarop ik myn hoop heb gevestigd, gewoon zyn tegengevallen. Will Poulsen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 21