DERBY Aanvaardbare prestatie ASC NERVEUS SPEL IN ,Het lijkt of Roodenburg geen derby kan spelen'' Knappe oefenpartij van UVS in Amsterdam Foreholte kansloos "De spelers hadden het vanmiddag moeten verkopen Laatste bedrijf ESTUDIANTES Scorebord PAGINA 8 MAANDAO 7 SEPTEMBER 1971 )jC LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN LugdunumRoodenburg. de voor de Sleutelstad officiële ouverture van het voetbalseizoen 19701971, zal onder geen voorwaarde worden ingeschreven in het gouden boek van de flonkerende derbies. De plaatselijke strijd, bijgewoond door 3000 op enige voetbalsensatie uitzijnde kijkers, bleef opge sloten in het te krappe confectiepak van nerveus spel en ein digde zoals hij begon: nulnul, een in de goede stad Leiden geen onbekende uitslag Het werd alom betreurd. Roodenburg-bestuurder Van der Drift: „Jammer, zulk matig voetbal voor zoveel toeschouwers. De spelers hadden het vanmiddag moeten „verkopen", dan waren er volgende week misschien wel duizend toeschouwers méér gekomen Maar goed: als we een winnaar opeen snelle rush op Honsieuk afging Hans van der Starp doemt leen prooi worden voor doelman i t rechts i behoeft de helpende hier dreigend op voor het Roo- Mat Keereweer. Pennenburg hand niet toe te steken, denburg-doel, maar de bal sal I /Foto LD/Holvastl punten hadden moeten aanwijzen, zou onze voorkeur zijn uitgegaan naar Lugdunum. De in de eerste klasse debuterende „kikkers" demonstreer den een grotere aanvalslust dan hun tegenstanders uit „Noord", speelden met wat meer inzicht, waren ook technische iets „gladder", maar te gen deze pluspunten stond toch duidelijk afgelijnd, dat in de „eer- Oppelaars bijzonder gehikkige greep naar de noodrem voorkwam in die laatste minuten een beslist ntet verdiende nederlaag van de groen- witten. Trouwens, wat dat betreft hing de balans wèl in evenwicht, want in de vijftiende minuut ran de tweede helft, op een moment dat de Lugdunum-ploeg beter ging com bineren, glipte ook de ..kikkers-"- I ste lijn" van de groenwitten slechts linksbuiten Pijnaker er goed door eén man het visitekaartje ..mocht" en ook hij werd op het kritieke mo- I afgeven. Hans van der Starp. de ment uit balans gebracht. En over I fraai .gesikte" balkunstenaar van dat geannuleerde doelpunt van Roo- i de Haarlemmerwegclub. denburg-linksbuiten Eelke de Jonge AkkoordHans van der Starp behoeven we niet te pratenvóór de steeds met grote overtuiging vallend f bal de doellijn passeerde had arbi- LEIDEN De eerste Leidse derby bleef tenslotte onbeslist. Niet de uitslag (00) maar het uitblijven van doelpunten en het vertoonde soms wel zeer matige spel deed menig toeschouwer met een onbevredigd gevoel het Lugdunum terrein verlaten. Onbevredigd om dat de prestigeslag LugdunumRoodenburg een sfeer loos duel was geweest, onbevredigd ook omdat de broe derstrijd verzand was in een hoogst matig gebeuren: rijk aan onderbrekingen, arm aan hoogtepunten. „Dat kwam", sprak Lugdu- numtrainer Joop de Kubber na de wedstrijd", omdat Rooden burg voortdurend bleef „han gen". De verdediging is al ja ren de grote kracht van die ploeg. We wisten van te voren dat ze niet uit de verdediging zouden komen. Maar goed ik ben toch wel tevreden. We had den een aarzelend begin Roodenburg had in het begin veel meer rust in de ploeg maar we zijn daarna goed te ruggekomen. En wat wil je, in zo'n derby kun je geen goed voetbal verwachten. Al die jon gens kennen elkaar. Dat brengt al spanning. Daarom viel het me nog mee dat er een paar aardige combinaties werden op gezet. Vooral op dit veld, waar op het al zo moeilijk spelen is. Loopt U maar eens mee. dan zal ik U de gaten laten zien. Het is hier zeer moeilijk voetbal len. Daarom speelden we vorig jaar ook alleen in uitwedstrij den goed. Ik heb nu ook wel degelijk gesteld dat ze moesten proberen het zo goed mogelijk te verkopen aan het publiek". Eén verkregen door het gelijke spel, het andere „omdat de eers te derby voor Lugdunum geen afgang is geworden. Ook dat is een winstpunt". Nog een winstpunt voor Lug dunum: de lof van Rinus Smits de trainer van Roodenburg „Ik had ze nog nooit zien spe len. maar naar wat ik vandaag heb gezien, moet ik zeggen da het een leuke ploeg is. Ik weet natuurlijk niet hoe ze voetbal len als ze tegen een achter stand aankijken ze praten nogal veel in het veld maar ze speelden aardig. Ik vind wel dat deze uitslag de verhoudin gen goed weergeeft. Zij waren voor de rust sterker, wij kregen na de rust wat meer kansen. Dat doelpunt van Eelke de Jong kan overigens niet afgekeurd zijn wegens buitenspel. Maar goed, hij had al gefloten voor dat de Jong had geschoten". Hinderlijk Winstpunten En dat lukte noch de spelers van Lugdunum, noch de Roo- denburgers al te best. Het duel weid aanvankelijk voornamelijk in de omgeffïig van de mid dencirkel uitgevochten en zo, één van de ploegen al gedach ten koesterde aan een verras sende uitval en de mogelijkhe den daartoe ook aanwezig wa ren. werden die goede bedoelin gen al snel ontkracht door de vreemde e ffecten die de bal meekreeg van de hobbelige grasmat. Toch zag De Kubber twee winstpunten in het duel. „Dat is juist", zei de Dor- drechtse scheidsrechter V. de Pol. „Ik had al gefloten, want op het moment van spelen liep een andere voorhoedespeler van Roodenburg terug uit buiten spelpositie. Hij trok daardoor de aandacht van de verdedigers en dat was hinderlijk". Die mening was ook Leo Re- del toegedaan. „Ik raakte die bal nog aan. maar de buiten spelpositie kon daardoor niet zijn opgeheven. Het spel van Roodenburg is me overigens wel tegengevallen. Vooral aanval lend". Redel, steunpilaar in de ver dediging van Lugdunum had *t niet moeilijk gehad („Ik heb zo weinig van Den Os gemerkt. dat ik zelfs mee naar voren kon") ook niet toen Den Os in de tweede helft vervangen werd door Cees van Leeuwen. Om tactische redenen. Rinus Smits: „We hadden in de rust afge sproken dat we ze in de waan zouden laten dat we hetzelfde spelletje zouden spelen als voor de rust. Dan zou Van Leeuwen erin komen en zouden we meer met de dieptepass gaan spelen Want Cees is daarvoor snel ge noeg. En je zag het. het lukte ook bijna Hans van der Starp grillig aanvalstalent van Lug dunum, lukte bijna niets. Dooi de straffe mandekking van het duo Penneburg-Van Weelree was Van der Starp gedwongen zich meer terug te trekken op het middenveld. Maar dat mes sneed aan twee kanten Van der Starp „In de eerste helft kreeg ik zeer straffe mandekking. In de tweede helft ging ik opzettelijk meer terug om ze uit te putten Om ze op conditie kapot te spe len". Opvallend Dat lukte Van der Starp dan wel niet. hij slaagde er wel in de aandacht te trekken door het op vallend gemak waarmee hij vrije trappen verzamelde door zich in de buurt van de scheids rechter ter plekke neer te la ten ploffen. Een kunst die hij al jaren tot in de finesses ver staat: „Als ik een klein tikje krijg, kan ik een halve meter de lucht ingaan en me dan la ten vallen. In de derde klasse slaagde ik er op die manier wei eens in een strafschop te force ren. Dat lukt in de eerste klasse natuurlijk niet meer. maar ik hield er toch nog een paar vrije trappen aan over. We hadden trouwens meer verdiend, want we zijn 70 van de 90 minuten in de aanval geweest". Ongewild onderstreepte Isaac van Weerlee de aanvoerder van Roodenburg die uit spraak toen hij verzuchtte: „Het lijkt wel of wij geen derby kunnen spelen". Paul de Tombe. als een Roodenburg-been hem de weg dreigde te versperren deed deze middag enkele zeer goede din gen. Een greep: na een half uur van uiterst matig, rommelig voet bal. dat na een botsing tussen de ro buuste Roodenburg-verdediger André Ooyendijk en Vennond —laatstge noemde ging kermend naar de gras mat ook een wat geprikkeld en fors karakter ging dragen, slaagde hii er' als eerste in een gerichte in zet op het doel kopbal» los te la ten. En in dc 35ste minuut van de eerste helft liet hij uit een vrije schop, die hij zelf veroorzaakte maar Pennenburg kreeg de schuld, het leer uitzonderlijk listig om het .muurtje" draaien, daarmee Roo- denburg-doelman Keereweer een hartklopperig moment bezorgend Maar tegenover deze „bijdragen" van Van der Starp stond weer. dat zijn sterk op het ..solistische" ge richte acties het aanvalsspel van de „kikkers vertraagden en daarmee in de kaart werd gespeeld van de stugge Roodenburg-defensie Van der Starp trok wél verdedigers naar zich toe. maar het profijt van open- rukkende passes-op-maat volgde er maar zeer zelden op. Weinig Aanvallend ging er. zeker in de eerste helft, van Roodenburg wei nig uit. Soms. als aanvoerder Isaac van Weerlee het verdedigings-bol- werk van de blauw-zwarten verliet en ging „stuwen", kreeg de weinig imposante driemans-voorhoede van Roodenburg wat meer „achtergrond' d Pol al gefloten, voor bui tenspel van een andere Roodenbur- ger Koos van Egmond 'na de rust werd hij omgeivisseld voor „biggetje" De Clen i?i actie voor het Roodenburg-doel. Zijn han den vinden steun op de rug van Ooyendijk. Rechts op de foto Isaac van Weerlee. (Foto LD/Holvast) 'Van onze sportredactie LEIDEN Het laatste bedrijf van de voorbereiding komende zon dag immers barst de competitie in alle hevigheid los. Van de Leidse ploegen speelde UVS een knapp? oefenpartij in Amsterdam tegen zijn grote rivaal van een paar jaar terug. DCG De ploegen gaven elkaar niet.^ toe en sloten de krachtmeting met j 11 af. Tweedeklasser LFC moes' evenals vorige week een zware ne derlaag incasseren. Het verloor met i 40 van Zaandijk. Voor trainer Rol - fès liggen de zorgen hoog opgesta peld. DCG—UVS I—1 Een nuttige oefenwedstrijd, waarin vaak van goed 1 voetbal te genieten viel. UVS was i door sterk spel in het centrum <Le- get, Désar) iets sterker, maar dat - was lange tijd toch niet toereikend en kwam er wat werk voor doelman voor 0gn treffer. De rust brak aan Honsbeek: een schot-van-afstand met q<j. Een kwartier na de her van Bram Jansen, een dito-zonder1 vatting opende DCG de score na een kracht van Sam den Os.en. vlak misverstand in de Leidse defensie, voor de rust. een acceptabel vleu- waaraan doelman Boude wijn Wil- gelschot van Klinkhamer. Pas na de jemse zo op het oog wel de meest" J rust kwam er wat meer evenwicht schuld had. UVS vocht goed terup in de blauwzwarte formatie. Trainer en legde een kwartier voor tijd be- Smits ruilde toen Bram Jansen om slag op de meer dan verdiende ge voor de geroutineerde Koos van Weerlee. waardoor de ploeg meer ruggegraat kreeg en later kwam er ook iets meer vaart in de aanval, nadat den Os zijn plaats had moe ten afstaan aan de snellere Cees van Leeuwen. derdaad vaak wordt gevolgd door een goede premiere dan moet LFC het seizoen wel op daverende wijze gaan beginnen Voor rust hadden de Zaankanters de kanaries al van alle vleugeltjes ontdaan. Hartland (2x> en Groot voorzagen de gastheren in de eerste 45 minuten van een 30 voorsprong Na de hervatting zorgde Groot nog voor 40. Vlak voor tijd werd LFC wat sterker, maar schoten van Mun- ne. Weerlee en Gubler haalden niets uit. lijkmaker door een doelpunt van Désar. Leget, Desar en Teske waren de beste Leidse spelers. Van Steijn was dit keer niet zo op dreef. ZaaJidjjkLFC 40 De geel zwarten i zonder Heymans en Van Kort voor het einde bracht j der Lindenspeelden zeer ongeïnte- Van Leeuwen Lugdunum bijna nog resseerd tegen Zaandijk, dat weinig op de knieën, toen hij Leo Redel. de I moeite hoefde te doen om een zee: elegante, weinig fouten makende royale overwinning te boeken. Vooral centrumverdediger van de „kik- 1 LFC's defensie vertoonde bedenke- kers". de bal afhandig maakte en in U*k zwakke plekken. Als een slechte i generale, zoals het gezegde wil, in- In de vierde klasse A beten VVSBit en Foreholte gisteren de spits van de competitie af. Voor Foreholte vielis deze opening op een wat ongelukkijla moment, want de ploeg uit Voorhout moest aantreden zonder Kivits. Vai a Kesteren en v. d Eist. Tooh lijkt het a hoogst onwaarschijnlijk, dat bij aan* u wezigiheid van deze spelers de Voor*h houters een beter resultaat zouden q I hebben geboekt. In de eerste plaats deden de invallers het lang niet gek en in de tweede plaats liet de Fort' holte-ploeg een bijzonder zwakke In druk achter. Voor de rust was ei zelfs van een eenzijdige wedstrijd sprake. Van de hoeveelheid kansen die de Noord wij kerhouters kregen voorgeschoteld, wisten zij er slechti twee te benutten. Centrale verdedi ger Dick Oostdam (hij kon eerst on gehinderd het halve veld oversteken en toen ook nog onbelemmerd in schieten) en Bert v. d. Ploeg (uirt een scrimmage) tekenden voor twei treffers. Na de hervatting bood Fo reholte iets meer tegenspel, dat ove rigens te onsamenhangend van uit voering was om er succes mee t« kunnen oogsten. Vier minuten voor o het einde bepaalde Leo v. d. Weyde de eindstand op 30. ROTTERDAM (ANP) Oscarft Pezzano, de 21-Jarige reserve doel man van Estudiantes. zal woensdag avond in het Feijenoordstadion wan- neer de Zuidamerikaanse kampioen voor de tweede wedstrijd om de wereldbeker tegen Feijenoord speelt, zijn internationale debuut maken. Pezzano zal Errea, die twee weken geleden in Buenos Aires het doel van Estudiantes verdedigde, vervangen. Errea liep vrijdag bij een laatste training kort voor het het vertrek naar Nederland een hand blessure op. Estudiantes speelt woensdagavond in de volgende opstelling: doel: Pezzano; achter Malbernat, Spadaro, Togneri en Medina; mid den: Bilardo. Pachame en Romeo; voor Conigliaro, Flores en Veron. Kort voor de wedstrijd zal het lot beslissen wie in de ontmoeting ali arbiter optreedt. De drie (Zuidame rikaanse» scheidsrechters zijn: Ve lasquez (Columbia), Robles (Chili) en Tejada (Uruguay). LEIDEN De meeste vierdeklassers hebben gisteren de laatste hand gelegd aan de voorbereiding tot de nieuwe com petitie. ASC (1—1 tegen UVS 2), VTL (een 0—1 zege bij Tey- lingen) en Warmunda (1—1 tegen Haarlem) maakten inder daad de indruk wel zo ongeveer competitie-rijp te zijn. Bij Concordia H (0—2 tegen VVP) zal er nog wat aan de voor hoede gedokterd moeten worden en bij SJZ (2—3 tegen een combinatie van Laakkwartier) baart de defensie nog vele zorgen. ASC—UVS 2: ASC speelde tegen de reserves van UVS zijn beste oefenwedstrijd. Het merkwaardige feit deed zich echter voor. dat de roodzwarten —in tegenstelling tot de voorgaande duels zowel in de ver dediging als op het middenveld tot een aanvaardbare prestatie kwamen, maar aanvallend nu onder de maat bleven. Wel hadden de Kempenaer- straat-bewoners de pech. dat Jan Holland al vroeg het veld moest rui men met een blessure aan d ac-liil- lespees. In de uitslag (1—1) komt de roodzwarte onmacht al voldoende tot uitdrukking, want de thuisclub schiep zich aanmerkelijk meer kansen dan het blauwwitte reserve-team. dat vooral in de aanval en op het mid denveld een fantasieloos spelletje speelde. Een kwartier voor tijd nam ASC door een doelpunt van Bob Dig ger de leiding, maar moest dit enke le minuten voor tijd weer afstaan. toen ook UVS-linksback Ger Loge man tot een doeltreffende actie kwam: 11. Concordia HVVP: Concordia ver gat tegen WP een van de belang rijkste zaken van het voetbalspel: doelpunten maken. De Hilegommers speelden beslist geen onaardige wed strijd, maar in de voorhoede voerde men de combinaties te lang door. Ondanks een overwicht van de thuis club, zagen de Hagenaars kans doel man Rijnbeek in de eerste helft tweemaal te verschalken. In de twee de helft onderging deze stand (02 geen wijziging meer. WarmundaHaarlemWarmunda heeft het tegen de amateurvereni ging Haarlem, eveneens een vierde klasser. lang niet gemakkelijk ge had. De vinnig spelende Haarlem mers namen in deze snelle, aantrek kelijke wedstrijd na een half uur spe len de leiding. Vijf minuten later maakte de jeugdige Bert Hartveld deze achterstand weer ongedaan X1. Ook iin de tweede helft wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. De 11 eindstand had dan ook ieders bevrediging. SJZLaakkwartier - combinatie: Evenals vorige week in de wedstrijd tegen VTL (vier tegendoelpunten) bleek ook tegen Laakkwartier, dat de SJZ-defensie nog een vrij zwakke li nie vormt. Vooral op snelheid moe ten de Zoeterwoudse verdedigers in hun tegenstanders nogal eens hun meerdere erkennen. Daartegenover staat, dat de groenwitte voorhoede ten opzichte van vorig jaar aan kracht heeft gewonnen. De Haagse ploeg werd met vlot combinatiespel op een 20 achterstand gezet. Sjaak v. Slingerland voor en Henk v. d. Zwan na de rust zorgden voor die doelpunten. Maar na de hervatting doorzag Laakkwartier de zwakte van de SJZ-verdediging Tegen de diepte- pass, die de Hagenaars nu veelvul dig hanteerden, had de thuisclub weinig verweer. Warnas, V. d. Hey- de en V. d. Berg bogen de achter stand in een 23 overwinning om. TeylingenVTL: Tussen derde klasser Teylingen en vierdeklasser VTL viel nauwelijks enig verschil in kwaliteit te bespeuren. Met de 01 zege kregen de Leidenaars misschien iets meer dan ze verdienden. In ieder geval bood deze bijzonder nut tige oefenwedstrijd VTL de nodige perspectieven voor het nieuwe sei zoen. Naast Siem v. d Linden viel in de tweede helft het spel van Piet v. d. Zeeuw op. De aanvoerder van de VIiet-bewoners had toen de plaats in de verdediging overgenomen van de geblesseerde Dick Verbrugge VTL peurde zijn zege uit een strafschop, die Henk Sira na een kwartier spe len in de tweede helft benutte. Conigliaro, speler van Estu diantesmoest en zou een keer fietsen toen hij in Rotterdam was gearriveerd. Hij beklom het sta len ros. slaagde er zelfs in zich overeind te houden, maar demon- steerde wel dat hij op een voet balveld aanmerkelijk beter uit de voeten kan. Atletiek Wilma van den Berg is de succesvolle Nederlandse atlete geweest op de Universiade. Na haar zilveren medaille op de 100 meter veroverde zij zondag brons op de 200 meter Naast de favoriete Hongaarse Renate Meissner moest zij ook de verrassende sterke Hon gaarse Geirgi Balogh laten voor gaan. De verschillen waren groot: 22,7 - 23,2 - 23,5. EERSTE KLASSE B LugdunumRoodenburg ft— CVVOvermaas 1 DERDE KLASSE A RKDEOSJC 1—1 VIERDE KLASSE A VVSBForeholte 3—0 L

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8