Passagiers fouilleren op intercontinentale vluchten Zuidmolukkers demonstreren voor Scheveningse gevangenis i/Ëli „Laat universiteit geld lenen op kapitaalmarkt" Brand bij Chevron Schiphol neemt strenge maatregelen ew cfióteren Academisch jaar vandaag geopend Kom, zwartkijker ga naar het postkantoor en geef jwTVaan programma Jongelui en politie slaags in Jaarsveld MAANDAG 7 SEPTEMBER 197D LEIDSCH DAGBLAD .JACINA 5 AMSTERDAM (GPD) Geen enkel vliegtuig ver trekt nu meer voor een intercontinentale vlucht van Schip hol zonder dat alle passagiers aan het lijf zijn gefouilleerd en hun bagage grondig is geïnspecteerd. Dat gebeurt, na de recente vliegtuigkapingen, op last van de minister van Justitie. Tot dusver stonden slechts vliegtuigen van El Al op Schiphol onder voortdurende strenge be waking van politiemannen met karabijnen, en werden slechts, steekproefsgewijs, passagiers ge controleerd op vluchten met be stemming Israël. Men wenst nu echter geen risico meer te lopen. Toestellen voor inter continentale (en andere zeer verre) bestemmingen komen in de eerste plaats voor zware controles in aan merking. De machines hebben grote voorraden brandstof aan boord die het kapers gemakkelijker maken om een captain tot een afwijkende rou te te dwingen. Gevaar voor brand stofgebrek, waardoor een kaping voortijdig zou kunnen worden afge broken, is er niet. De zeer strenge maatregelen heb ben gisteravond op Schiphol al tot belangrijke vertragingen geleid. Een machine van de KLM vertrok twee- en een half uur te laat naar New York. De Vereniging van Nederland se Verkeersvliegers heeft de kwes tie van de beveiliging tegen kape- rijen vandaag opnieuw bij de direc tie van de KLM aanhangig gemaakt. „Ik ben zondag erg geschrokken van wat er allemaal gebeurd is", aldus de vice-president van de vereniging, M. L. van der Stroom. Fouilleren „De veiligheidsmaatregelen bij de KLM lijken erg goed in elkaar te zitten, zo goed dat we er zelf haast niets bij kunnen bedenken". Het eni ge dat naar Van der Strooms idee nog zou kunnen worden gedaan, is het fouilleren van alle passagiers. „Maar dat zou zo veel vertraging ge ven en zo veel personeel kosten, dat men dan maar beter helemaal met de burgerluchtvaart kan stoppen" Blijkens de uitgevaardigde instruc ties zijn de gedachten van de minis ter van Justitie iets afwijkend. Vice-president Van der Stroom verwacht dat de kaapster die in En geland is gepakt, een zware straf zal krijgen. „Maar ik ben er niet zo zeker van dat het ook gebeurt met de ka- ROTTERDAM (ANP) Op de Chevron-raffinaderij in het Rotter damse Botlekgebied heeft zaterdag avond een korte maar fel uitslaande brand gewoed in een zogenaamde fractioneerkolom, die wordt gebruikt by de distillatie van aardolie. De be drijfsbrandweer slaagde er in de brand in 20 minuten tijd onder con trole te krijgen. De Rotterdamse brandweer heef de niet in te grijpen. Men vermoedt dat de brand is ont staan door een lekkage in het lei- dingensysteem. Een woordvoerder van de raffinaderij verklaarde zaterdag avond dat de betreffende installatie een klein maar belangrijk onderdeel van het raffinaderij complex uitmaakt. Hij verwachtte dat de installatie en kele dagen buiten bedrijf zal zijn. Over de omvang van de schade valt nog niets te zeggen. pers van de andere toestellen". Hij heeft het bange vermoeden dat die in het Midden-Oosten als helden zul len worden beschouwd en ongestraft zuilen blijven. „Maar als wij, vlie gend personeel en onze passagiers, de dupe moeten worden van politiek spel, waar blijven we dan?" „We hebben in Griekenland het ergste zien aankomen. Daar zijn lie den die een aanslag op een kantoor van El Al hadden gepleegd, na hun veroordeling vrijgelaten in ruil voor de teruggave van een gekaapt vlieg tuig, zijn bemanning en passagiers. Daarmee verdween het hek van de dam". „Ik vrees dat hetzelfde beoogd wordt met het toestel van Swissair. Dat de Arabische organisatie dat toestel en zijn inzittenden pas zal loslaten als de drie vrij zijn die vorig jaar bij Züricht een aanslag op een machine van El Al deden", (bij deze aanslag werd een bemanningslid ge dood. Eén van de aanvallers werd door een Israëlische veiligheidsman doodgeschoten). Inmiddels is in het Midden-Oosten vernomen dat men inderdaad de vrijheid wil voor de twee mannen en het meisje die we gens de aanslag tot twaalf jaar ge vangenisstraf werden veroordeeld. Een internationale code is ontwor pen ter beteugeling van de kaperijen. Nog onlangs is er een grote confe rentie over gehouden in Montreal. Landen die de code ondertekenen verplichten zich zware straffen te stellen op gewelddaden tegen vlieg tuigen, hun bemanningen en hun passagiers. In ons land ligt het wets ontwerp klaar dat voorziet in de mo gelijkheid om een vliegtuigkaper te veroordelen tot een gevangenisstraf van twaalf jaar. Enige jaren geleden heeft de Ne derlandse rechter een Portugees tot tweeëneenhalf jaar veroordeeld, na dat de jongeman gepoogd had de captain van een KLM-machine te dwingen naar Oost-Duitsland te vlie gen. Men moest, om hem te kunnen straffen, zijn toevlucht nemen tot andere artikelen in het wetboek van Strafrecht, die op de vliegtuigkaping van toepassing konden worden ge bracht. De internationale piloten-organisa tie Ifalpa heeft al verscheidene ke ren gedreigd met stakingen even tueel over de hele wereld als vlieg tuigkapers niet streng worden aange- gepakt. Het is tot dusver nog niet tot een staking gekomen. Hier en daar zijn overigens al wel fikse straffen uitgedeeld. In Manilla werd een man tot de dood op de elek trische stoel veroordeeld. In de Ver enigde Staten werden gevangenis straffen uitgesproken variërend van vijf tot twintig jaar. Egypte veroor deelde een vliegtuigkaper tot levens lange dwangarbeid, Polen legde twee kapers twee jaar dwangarbeid op. In de afgelopen twee jaar zijn in de wereld ver over de honderd vlieg tuigen gekaapt. Het Pan Am toestel van gisteren was de tweede jumbo die werd gekaapt. Het eerste werd naar Cuba gedwongen, waar premier Castro naar het vliegveld van Ha vanna kwam om de reus te bekijken. Echter alleen van de buitenkant. Een uitnodiging om ook het interieur even te bekijken, sloeg Castro af. NEDERLAND I 6.45 6.55 7.04 7.15 7.40 8.00 8.20 8.45 9.35 - 10.35 10.45 10.50 Pipo de clown (NOS) Journaal (NOS) De scheepsjongens van Bontekoe (NCRV) Quiz tussen Engelse en Nederlandse middelbare scholieren (NCRV) Franse schilders uit de 17de eeuw (NCRV) Journaal (NOS) Hier en nu (NCRV) Popparlement, informatief licht muziekprogramma (NCRV) Kaspar Hauser, de wees van Europa, documentaire tv-serie. Deel 1 De vondeling (NCRV) Filmpje over de jaarlijkse PIT-collecte (NCRV) Journaal (NOS) De Europese zwemkampioenschappen in Barcelona (NOS) NEDERLAND II 6.45 Pipo de clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 De 21ste eeuw, documentaire serie: Het inwendige bekeken (NOS) 7.30 Coronation Street (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Met de muziek mee: amusementsprogramma van uit Zutphen (VARA) 9.20 De ombudsman (VARA) 9.45 Zo is 't maar het beste: thriller (Een Anlia tv- produktie (VARA) 10.40 Achter het nieuws (VARA) 11.05 Journaal (NOS) De Noorse ontdekkings reiziger Thor Heyerdahl is gisteren naar Amsterdam ge komen om de aankomst van zijn RA II bij te wonen: het schip reist via Amsterdam naar Noorwegen. Staande voor de papyrusboot gaf Heyerdahl een interview voor de verzamelde pers. In mei en juni maakte Heyerdahl en zijn zeven metgezellen een geslaagde overtocht over de Atlantische Oceaan. Heyer dahl wilde er mee aantonen, dat het best mogelijk is, dat Phoeniciërs, Egyptische en Mesopotanische cultuur heb ben overgebracht naar de Indianen in Midden- en Zuid-Amerika. DEN HAAG (GPD) In de van middag gehouden redevoeringen ter opening van het nieuwe academische jaar klinkt grote vermoeidheid en soms wanhoop door de lawine van democratiseringsdiscussie aan de uni versiteiten. De hooggeleerde leiders proberen echter niet langer de stroom tegen te houden; zy hebben zich bij het onvermijdelijke neergelegd of zijn zelfs achter de vernieuwingsdrang gaan staan, maar die willen ze dan wel wat zuiniger hebben. In Rotterdam zei prof. Slagter nog wel dat de huidige universiteiten op weg zijn te worden tot onderwijs instituten „van minder allooi". To taal-indruk is ook dat er wat meer praktische geluiden klinken, minder wereldvreemd dan weleer. Goed voorbeeld daarvan is zeker de ge dachte van de Groningse rector-mag- nificus om het rijksuniversiteiten toe te staan hun fondsen voor nieuw bouw te venverven op de kapitaal markt. De rector, prof. dr. W. Dankbaar, opperde dit in verband met de vol gens hem bijzonder sombere vooruit zichten ten aanzien van de financie ring van nieuwe gebouwen. Als de centrale overheid de financierings politiek zodanig herziet dat de uni versiteiten op de kapitaalmarkt kun nen lenen of gebouwen in huurkoop mogen gaan verwerven, zou dat aan zienlijke verlichting brengen, zegt hij. Hij zou het ook logisch vinden als de Groningse universiteit werd betrok ken in de sociaal-economische maat regelen voor het noorden, want daar door zou de werkgelegenheid er wor den verruimd: een universiteit biedt veel arbeidsplaatsen. In Enschede bepleitte de voorzit ter van het bestuur van de Twentse TJL., prof. dr. ir. J. C. Vlugter, het zo vroeg mogelijk betrekken van de studenten bij het wetenschappelijk onderzoek. Daardoor zou de weten schappelijke kwaliteit van het onder wijs worden verhoogd en het hele onderwfjs verrijkt. De regeringscom missaris voor het wetenschappelijk onderwijs, prof. dr. K. Posthumus, vergeleek de verwantschap tussen j wetenschap en onderzoek en onder wijs wel met het weven („schering en inslag"), maar prof. Vlugter vindt dat het niet ver genoeg gaat: hij vindt het vergelijkbaar met een „non-woven fabric", uit één stuk ge maakt. Een volkomen tegengestelde me ning over onderzoek en onderwijs heeft de sdr.eidende rector van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, prof. mr. W. J. Slag ter. Hij ziet een ontwikkeling naar aparte onderzoekinstituten die een scherp geselecteerde stuc-entenelite zullen toelaten. Op dat moment zul- len de huidige universiteiten gede gradeerd zijn tot „ontwikkelingsin- i stituten van middelmatig allooi". Dan is, vindt prof. Slagter, de I kring gesloten die begon toen men afstapte van de elite-studenten- maatschappij en de elite-universiteit en ging werken naai' democratisering i van het wetenschappelijk onderwijs j Prof. Slagter vindt dat deze gang van I zaken bevorderd wordt door de op j komst zijnde wet op de universitaire bes tuur shervormingdie volgens hem pure wetenschapsbeoefening aan de universiteit minder aantrekkelijk maakt en een vlucht zal veroorzaken naar niet-universitaire instituten. In Utrecht zinspeelde de scheiden - de reotor-magnifious, prof. dr. J. J. M van de Ven, op de mogelijkheid i dat voortdurende onbeperkte toela ting tot de universitaire studie op den duur wel eens tot gevolg zou kunnen hebben dat er in de maat schappij geen werkgelegenheid blijkt te zijn voor al die academici. Dan kunnen frustraties bij de afgestu deerden wel eens de plaats gaan in nemen van geestelijke verrijking, al dus de heer Van de Ven. „Er hoeft tegen onbegrensd aanbod geen on beperkte vraag te staan", aldus prof. Van de Ven. Hij pleitte in dit verband vcor een „numerus optimus" en een „numerus maxim us" aan de universiteit, niet alleen ter wille van een fixatie van wat de universiteit als leefbaar en werkzaam milieu kan velen, maar ook voor afstemming op behoefte en draagkracht van de maatschappij. DEN HAAG Na een wel hoogst ongebruikelijke gang van zaken heb ben functionarissen van justitie za terdag de jonge Zuidmolukker Fran- e kie Penturi in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan zijn broer, die is ingesloten in het huis van be waring te Scheveningen nadat hij vo rige week maandag had deelgenomen aan de gewapende overval op de ambtswoning van de Indonesische ambassadeur. Justitie paste een uitzonderingsre gel toe en verleende toestemming na dat voor de poort van het huis van bewaring 32 fel betogende jonge Zuidmolukkers met rode linten in het haar onder het voortdurend uitroe pen van de strijdkreet ,Mena Moe- ria" de eis hadden gesteld dat een delegatie het zwaar bewaakte gevan geniscomplex zou mogen betreden en de 33 ingesloten Zuidmolukse over vallers bezoeken. Het is echter absoluut in strijd met de regels dat een gedetineerde in het huis van bewaring bezoek ontvangt zolang het vooronderzoek nog gaande is. Slechts zijn raadsman en even tuele familieleden kunnen de gede tineerde bezoeken, maar dan nog uit sluitend als de rechter-commissaris daar geen bezwaar tegen heeft en nadat bovendien tevoren bij de offi cier van justitie daartoe een ver zoek is ingediend. Zo'n verzoek wordt echter zelden ingewilligd. In eerste instantie is de eis van de Zuidmo lukkers dan ook zonder meer afge wezen. Dreigement Nadat de betogers aankondigden voor de poort te kullen blijven pos ten tot ze hun zin kregen en boven dien dreigden dat „ook andere sym pathisanten uit heel het land wel voor versterking zouden zorgen", kwamen de functionarissen van jus titie op de beslissing terug. De rechter-commissarissen mr. J. van Goethem en mr. J. van Lely- veld en de officier van justitie mr. dr. H. van 't Veer kwamen onder etenstijd in allerijl van huis en had den in de strafgevangenis een kort onderhoud. Het resultaat was dat drie van de 32 betogers uiteindelijk toch naar binnen mochten. Een urn- later kwamen ze triomfantelijk naar buiten, uitbundig toegejuicht door de wachtende betogers. „De ingesloten Zuidmolukkers ma ken het goed. Ze worden van elkaar gescheiden gehouden, maar de stem ming is opperbest, we maken ons geen zorgen", verklaarde woordvoer der Frankie Penturi opgewekt. Onafhankelijk van de 32 betogers, voor het merendeel afkomstig uit de provincie Zeeland, waren ook twee jonge vrouweii uit Tiel naar het huis van bewaring gekomen. Het waren mevrouw L. Talapersi- Ter Horst, de eohtgenote van één van de ingesloten overvallers, en de Am- bonese mej. E. Tetelapta. Ze vroegen of ze de mannen mochten bezoeken, maar werden geweigerd. Discriminatie „Een rot-land", schreeuwde mevr. Talapersi verontwaardigd. „Andere vrouwen mogen wel naar binnen en wij mogen er niet in. Als dat geen discriminatie is, dan weet ik het niet. Ze noemen het democratie, maar 't zjjn nazi-methoden". Beide vrouwen weigerden naar huis te gaan. Ze schopten tegen de ge- slot endeur, zetten de bel vast met plakband en bonsten met de vuisten op het kijklinkje. Even hoopten ze alsnog naar binnen te kunnen toen de betogers hun actie begonnen. Na dat echter de Haagse politie de Van Alkemadelaan voor alle verkeer af sloot, toen behalve hoofdcommissa ris dr. C. N. Peyster en de commis sarissen J. Planje en J. H. Klljzing ook overvalwagens met gewapende politiemannen arriveerden, gaven de vrouwen de hoop op. Ze sloten zich aan bij de betogers, die strijldiederen zingend op wacht stonden met de vlag der Zuid-Moluk- ken en spandoeken met teksten als „Jullie strijd zetten wij voort", Zee land staat achter jullie" en „Is een niet genoeg?" Later dropen de vrou wen af. Verzekerde bewaring Aan het eind van de dag is giste ren door de rechter-commissarissen besloten dat alle drieëndertig ver dachten in verzekerde bewaring zul len worden gehouden. Volgende week dinsdag komt de zaak voor de raad kamer van de rechtbank die in dit speciale geval zitting zal houden ach ter de hoge muren van het huis van bewaring m plaats van zoals ge bruikelijk in het rechtbankgebouw aan de Jan van Nassaustraat. De raadkamer kan de termijn van gevangenhouding telkens met een termijn van dertig dagen verlengen. In verband met de omvangrijkheid van het vooronderzoek mag worden verwacht dat het nog geruime tijd zal duren voordat de zaak zal worden behandeld ter openbare zitting van de Haagse rechtbank. ADVERTENTIE (dan kijkt u véél prettiger) De eerste aflevering van Hans Wortelboers programma „de jaren 1945-1950" leek een beetje verdwaald op de zater dagavond. De gecompliceerde politiek in het Nederland van vlak na de oorlog viel nogal vreemd tussen het amusement dat de zaterdag doorgaans ken merkt. Al kijkend werd het toch wel duidelijk dat de KRO deze se rie op een gunstige tijd heeft geplaatst, nog afgezien van het interessante aspect van deze materie. Hans Wortelboer heeft namelijk kans gezien de infor matie die hij wil overbrengen zo te verpakken dat Je als kij ker gemakkelijk wordt meege sleept. Met interviews en vrij wat documentair filmmateriaal levert hij een boeiend tijdsbeeld, waarnaar hij ook voor jongeren bovendien een brug slaat via mensen als De Quay. High Chaparal en het om vangrijke feestprogramma om de 90ste verjaardag van Robert Stolz, droegen het pretentieloze amusement aan, evenals het filmprogramma „Avroskoop," dat helaas een beetje te brokke lig is om ook anderen dan film gekken (desgewenst: cinefielen) in zijn ban te houden. Zondag de kennismaking met een Canadees, de arts Corwin in „een doos vol dromen." Er was een tijd dat zyn gespecialiseer de collega's, chirurgen die voor het gemak dokters werden ge noemd, het op het scherm uit stekend deden. Ze stonden met bezweet voorhoofd in de opera tiekamer het ene succes na het andere te boeken. Maar nadat Chris Barnard de stoutste fan tasie tot werkelijkheid heeft ge maakt, schijnt de interesse voor dat genre te zyn getaand. De nieuwste aanwinst ver schijnt gelukkig niet in witte Jas. Hij zeult wat door de stad, onderhoudt zich met alcoholis ten en onaangepaste kranten verkopers. Dat maakt de man al direct een stuk aanvaardbaar der. Voorlopig schijnen er nog twee afleveringen te komen en als die niet erg veel minder zijn dan deze, lijkt dat best plezierig te zullen worden. Een heel mooi trekje in de aflevering van gis teravond was de scène met de sociaal werkster, de juf die krantenverkoper Pix ambtelijk bevoogdend toespreekt en daar op het ondubbelzinnig „donder op" als antwoord krijgt. Vriend en vijand zijn het er over eens dat de revolutie op Cuba een uiterst merkwaardig leefklimaat op dat eiland heeft gebracht. Alleen daarom al is alle informatie van belang. VARA's signalement van gister avond besteedde via een Britse film aandacht aan de artistieke opleiding en ontwikkeling. Af gaande op deze produktie heeft de kunst op Cuba, zonder dat er in de richting van socialistisch realisme wordt gestuurd, een functie gekregen. Moderne, klassieke en etnische elementen zijn gelijkwaardig en vinden al le evenveel weerklank b(j het publiek dat alle lagen van de bevolking omvat. Deze reporta ge had het meest van een mooie droom. INVALLER VOOR MAANDAG 7 SEPTEMBER Hilversum I 402 m. AVRO 18.00 Nws. 18.10 Radiojourn. 18.30 Stereo Krabbels ln de kantlijn: Lichte rauz. en praatje NOS 19.30 Nws 19.35 RVU muz. Spectrum spreker: K. A. Posthuma 20.05 Komt u maar lichte muz. en discussie over actuele zaken, met telefonische reacties van luisteraars 22.20 Ultz. van de Bond zonder Naam 22.30 Nws. 22.40 Med. AVRO 22.43 Radiojourn. NOS 22.55 Stereo Metro's Cone. Music Metropole Ork. 23.25 Radlorama Z(jn wij nog ln staat MbMfeMÉÉMBÉBÉWH beeld 23.5 Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Stereo Meisjeskoor en licht lnstrum. sextet. 18.19 Ultz. van Binding Rechts 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu act. E.O. 19.00 WIJ hebben een woord voor de wereld veelgevraagde geestelijke muz. en vragenbeantwoor- dlng 19.20 Reform, en reveil 19.35 mu zikaal intermezzo 19.45 Opbouw we kelijkse Bijbelstudie NCRV 20.00 NOS Europese zwemkamp.schap, in Barce lona 20.10 Stereo Klas. muz. gr. 21.05 Stereo Muz. muz. muz. licht muz.pro gram. gr. 22.15 Europese zwemkamp.- schap, in Barcelona NOS 22.20 Avond overdenking 22.30 Nws. 22.40 Llterama radlokron. over boeken, schrijvers en toneel 22.55 Stereo Mod. muz. gr. 23.25 Tussen conc. zaal en music hall lich te en ernstige muz. ln Frankrijk tus sen de twee wereldoorlogen 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 8 SEPTEMBER Hilversum I 402 m AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo lich te gram. muz. 8.30 De Groenteman: 8.50 Morgenwijd. NOS 9.00 Uitgebrei de report, of herh. NOS progr. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit Middeleeuwen, en Renaissance AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt. pop. verzoek pl. progr. 11.00-11.02 Nws. 11.00 Nws., 11.03 RVU Filmrevue spreker H. Wielek 11.30 Voor de vrouw 11.55 beurs berichten 12.30 Overheldsvoorllcht. u voor de landbouw 12.40 Toppers van toen gr. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. NOS 13.30 Spiegel van België muz en nws. van onze zuiderburen 14.00 Stereo Omroepork. van de Baeyrlsch Rundfunk AVRO 15.10 Purmerade '70 Intern. Jeugdmuz.festlval met mod. en klas. ork. muz. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel quiz 16.10 Gaudeamus 25 Jr. II Hedendaagse muz. 16.35 Gesprek over muz. 17.07 Voc. ens klas muz 17.30 trefpunt dl zaken 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo Op het eerste gehoor klas. muz. gr. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32 7.50 Act. 8.00 Nws. 8.11 ste reo Te Deum laudamus klas. gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo Voor de hulsvr. 9.00 Schoolradio nlngen 10.16 Stereo Opera en operet te aria's gr. 11.00 Nws. 11.03 Stereo: seml klas. ork. muz. gr. 11.25 Voor de zieken 11.55 Med. KRO 12.00 Stereo. Van twaalf tot twee gevar. program 12.32 WIJ van het land 12.26 Meded. tJxv. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 in Barcelona 13.00-13 05 Raden maar 14.05 Schoolradio 14.30 Pizzicato muz. middagmagaz. 16.00 Nws. 17.00 Over- heidsvoorl. Grepen uit de geschiedenis van Suriname en z(Jn Franse buur. Spreker F. J. van Wel 17.10 Voor de kind. 17.15 Hai Jeugdprogr. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep 10.00-10.03 Nws. 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visi te licht pl. progr. 12.00 12.03 Nws. 13.00 Nws. 13.03 Ekspres licht pl. program. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker show 15.00 Nws .15.03 Drie oraal 16.00 Nws. 16.03 18.00 Mix 120 min. rijp en groen op alle toeren. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS' NOT 10.45-11.35 en 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. KRO 19.04 Bruintje Beer tekenfilm 19.08 Dakta- ri tv serie NOS 20.00 Journ. KRO 20.20 Brandpunt act. en meningen 21.00 Andy Williams Show amusem. progr. 21.50 Naakt door de hel Japanse tv feuilleton (8) NOS 22.55 Journ. 23.00 23.55 Europese Zwemkampioenschapp. In Barcelona en Samenvatting wereld kampioenschappen Roeien ln de Ca nadese provincie Ontario. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Den Haag vandaag 19.09 Kunstrubr. AVRO 19.30 Wat nu mr. Deeds tv serie NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 Peyton Place feuilleton, 21.06 Nana, feuilleton 4. De Koningin 21.50 AVRO's Televizler magaz. NOS 22.40-22.45 Journ. Bijbelse verken- i Oper UTRECHT (ANP) In Jaarsveld by Vianen zyn zaterdagmiddag on geveer 80 jongelui met de rijkspoli tie slaags geraakt. De Jongeren spo ten met flesjes bier in een café aan de Lekdijk in het dorpje, waar veel mensen op de been waren in ver band met festiviteiten. Zes agenten, die na een telefoontje van de caféhouder poolshoogte kwa men nemen, kregen het tijdens een vechtpartij met de jongeren zwaar te verduren en moesten assistentie in roepen. Die kwam al spoedig opda gen. Ongeveer 30 rijkspolitiemannen uit dorpen in de omgeving rukten met zes wagens uit. Omstreeks half zes had de politie de strijdlust van de Jonge kempha nen bekoeld en konden de mannen weer inrukken.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5