»e Danaiden aan leiding Ontgoocheling voor UV S-regionalen Winst voor Noordwijk Forescate en Siseo voor korjbalzege op Archipel eerste kwartier gelegd :s Fikse zege Roodenburg ;eest naar nederlaag is4< °j won ook loofddorp Hockeycompetitie Hl L hield Snelwiek in bedwang: 7-7 Weer gelijkspel voor UVS (1-1) SEPTEMBER 1070 PAGINA II iSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD De Danaïden aan de leiding in de hoofdklasse! (and na de gisteren gespeelde ronde, waarin onze opnieuw aan de goede kant van de score bleven, jdamse Archipel, onder aanvoering van schutter twen, moest met een verdiende nederlaag van 64 jofdstad terugkeren, na een wedstrijd waarin de erwegend een licht overwicht had. De basis voor reeds in het eerste kwartier gelegd. Aan blauw- [was Frans Pasman weer ouderwets op schot. Na scoorde hij na een doorbraak en vijf minuten hij met een afstandsschot voor 20. Na een ge- ■jporp, kwamen de gasten na 25 minuten toch aan genpunt, toen Ton Muller van afstand inschoot, inuten later gevolgd door een doelpunt van Ge let het missen van een strafworp aan Archipel- Ie rust bereikt. Toen Casper van Nierop daarna [kende, leek de strijd wel beslist, ook toen de be- Janne Engelberts tegenscoorde, want Pasman minuten het verschil weer op drie punten (52). am echter gevaarlijk terug. Door treffers van Thyssen maakte er na ruim een half uur 02 van. waarmee tevens gerust werd. Fluks had daarvoor een strafworp gemist. Aanvankelijk leek Fluks in de tweede helft iets sterker Toen Ruud van Vliet na 10 minu ten echter voor 03 zorgde. was Fluks een geslagen ploeg. Aad Rus man rondde een uitstekende combi natie doeltreffend af, waarna Bet ty Stouten en Wim van Vliet, na prachtig aangeven van Iterson uit het middenvak, de voorsprong tot 06 vergrootten Wim Niesing red de de eer uit e en strafworp. Ineke Thyssen bepaalde op weinig fraaie wyze de eindstand op 71 nadat haar tegenspeelster ten val was gekomen. In ieder geval werd duidelijk, dat Fluks zo spelend een moeilijk seizoen tegemoet zal gaan. Eerste winst Vicus Oriëntis behaalde j Balkhoven kwam de stand op 54, maar Gerard j de eerste winst. Het Scheveningse laan alle onzekerheid een einde toen hij vlak voor I doorbraak 64 liet aantekenen. iget ook het tweede tref- uwe seizoen af met jtant Trekvogels uit d in de slotfase met terwijl onze stadge- geblesseerde invaller ed. Breedveld was in) de strijd moesten kundig op balbezit te Pernix ttnslotte nog ih. De hard maar itterdammers open score. Een verdedi- Gerry van Dienst in :er te scoren. Toen uitviel (enkel- Pernix toch aan de tul Mekking. Met het rust w as het toch 1~2)Pernix nam we- 10611 Guido Bake- nrbraak scoorde. De Ite vervolgens een lt. goed af, waar- Hajhalve kracht spelen- rtoch voor 34 teken - die treffer werd be- 1). Een afstandschot ^kker bracht Pernix j*ale winst, ondanks een I van Trekvogels. Kleine nederlaag fer leed in Jubbega te- Je Wordt Kwiek een P lig. Tot ver in de ifcken onze stadegnoten Dte achterstand aan nlyk te wijten aan 'den die de geelblauwen bijn. De thuisclub had een licht overwicht, de sterke wind in bood echter goed, daardoor bleef de j de rust beperkt tot 1 na de pauze en 41 Ralkpyitl luidde. Rob den Hertog en Sary de I Vink brachten Zkw nog dichter bij de thuisclub, terwijl Henny Zierik- zee daarna wederom een strafworp benutte 65. Dezefde speler bracht Zkw ook naast Wordt Kwiek, het geen een uitstekende prestatie ge noemd mag worden maar vlak voor tyd greep de thuisclub toch nog de winst. Gevarieerder In de eerste klasse stond de eerste derby op het programma tus sen Fluks en De Algemene. De Al- KVS vorige week nog trotse over winnaar van Ons Eiland, werd met 4—1 verslagen, een uitslag, die de verhouding uitstekend weergaf. De Leidenaars waren zeker vier maal zoveel aan de bal. als de gasten Bovendien speelde Vicus Oriën tis aanvallend veel gevarieerder. In de eertse Leidse aanval met Daan Carree i.p.v. Matty Baart, die een handblessure heeft, werd er lustig op los geschoten, maar treffers ble ven voorlopig uit. Na 15 min. open de Ruud Niesing uit een doorbraak de score, even later was de stand gelijk na een succescol geno men strafworp van KVS. Het vol gende Leidse middenvak liet ech- gemene maakte aa nde twee seizoe- ter nogal eens een steekje vallen. nen durende zegereeks van Fluks een resoluut einde door Fluks met 71 op zy te zetten. De Algemene verdiende de zege gisteren volkomen, omdat het gevarieerder en beter, aanviel en beter plaatste. En dat plaatsen was bij Fluks slecht ver zorgd. Bovendien schijnt het verlies van Ruud Niesing niet opgevangen te kunnen worden. Door Jan van Seggelen nam De Algemene, waarin Andries Molenaar weer van de party was, een voorsprong Ineke ICl idi| .Jikzee (strafworp) liep tot 61 waarna de Jjjjny v. Daim vervangen j"jVe ys Kloos, die direct irmee het offensief in- e «r os, >p .ING Ook de jtitie wedstrijd heeft enkel punt opgele- zelfs een grote neder- ?och deed het veldspel niet onder voor dat maar de voorhoede am)ewenste sch°tvaardig- ïn" ®VGW benutte de Na een half uur -,an al 3-0 door doelpunten peven. P. Pecht (uit en R. van de Wete- 'pykacht J. van de Hoon- 0 jJSrstand terug tot 3-1, Ttfase bepaalde L. Zei twee treffers de eind- ispr ano i told <P Ook in de twee- een fris spelend RCL ie sjbleven. Met goed open Hoofddorpverdediging af onder druk cha^hoten van Ederveen en nog de juiste richting rg moest zich na twaalf 1. {een bloedende oogwond Delen door Ooievaar. Dat )ESH ritme echter niet en minuut viel de eerste HPVpt moment tikte Eder- 1—ltiit een vrye schop naar 'net een daverend schot VI). RCL ging steeds be rt voor de rust trok Ha- kschop fraai voor het waar De Wit de bal tunje kopstoot langs de ver- We doelman Overbeek Dat werd ook de i 3-tO) waardoor KVS kon terugkomen. Na een afgekeurde treffer wist Wim Meyer voor het verstryken van de eerste helft toch de scoren ook in de tweede helft bleef Vicus Oriën- tus de betere ploeg. Wim Meyer vergrootte de voorsprong tot 3—1 Zes minuten later liet Bram West broek een strafworp onbenut, om vervolgens zijn fout goed te maken door Vicus Orientus met een af standsschot naar de winst van 41 te schieten. Puntloos Ons Eiland bleef ook in de twee de wedstrijd puntloos. Het bezoeken de Amsterdamse DTV hield met 64 de wint ln eigen bezit. Aan vankelijk leek DTV recht op de ze ge af te stevenen, ondanks een klei ne Leidse meerderheid. DTV benut- Wim Brakel een strafworp. Pams nam een voorsprong die echter al spoedig teniet werd gedaan door Wim Brakel. Ook het tweede Haag se doepunt werd beantwoord, dit maal door Hen Brakel. Toch liep Pams voor de rust nog uit tot 4-2. Na twintig minuten in de tweede helft beslisten de debutanten de stand, maar tien minuten voor het einde werd het 36. Een doelpunt v. Henny v.d. Linden bepaalde de eind- Stand op 4-6. Cresendo stelde hevig teleur door te de kansen echter beter en sloot V2n debutant Terheyden in de plaats de eerst ehelft dan ook met een I vf,n,4!l "aam. verliezen. De eer- Voor de wedstrijd tegen het Scheveningse KVS werd Wim Meyer in de bloemen gezet. Hij speelde zaterdag de 250ste wed strijd voor Vicus Oriëntis en had met twee treffers een groot aan deel in de overwinning die zijn ploeg behaalde. 03 voorsprong af. Ver na de rust viel pas de volgende treffer. DTV maakte er toen 04 van waarna Ons Eiland pas op dreef kwam. Na een gemiste strafworp, scoorde Huub Hasselbach het eerste tegen- punt, waarna Nan Deegenaars uit een doorbraak de achterstand tot 24 verkleinde. De spanning was volledig terug toen Kees van Kalke ren in de 38ste min. voor 34 zorg de. Een minuut later beantwoordde DTV d'it offensief 35 direct ge volgd door een treffer van Piet Beekman (strafworp). Twee minuten voor het laatste fluitsignaal maakte DTV aan alle Leidse illusies een einde, door van afstand raak te schieten (4-6) waar door O.E. nog steeds puntloos is. K.N.S. startte de competitie even als Vicus Orientus vorige week met een nederlaag tegen debutant Pams. Met 4-6 toonden de gasten zich ster ker. Het duel was van behoorlijk gehalte. Al na twee minuten miste ste helft kon de Leidse formatie nog met een kleine voorsprong afsluiten, maar in de tweede helft faalde het derde aanvalsvak. Leny Kok werkte een opgelopen achterstand van 1-0 weg, waarna Peit L'Amie via een een strafworp Cresendo met een 2-1 voorsprong de rust liet ingaan. Toen het na de pauze gelijk werd. en de Leidse aanval geen vuist kon ma ken, tekende de nederlaag zich reeds af. Twee treffers van Terheyden maakten de nederlaag tot een feit. 4—2. Fiks kwam by Merwic in Dor drecht wederom niet tot puntenwinst Evenals vorige week tegen het ster ke O.D.O. was het veldspel beslist niet slecht. Alleen aanvallend gaat Fiks slordig te werk, hetgeen de 1- 4 nederlaag verklaard. Merwic start te met de wind in de rug. Binnen 15 minuten was het al 2-0. Na de hervatting kreeg Fiks de wind mee, waardoor de aanval veel meer aan de bal was. Veel Oegstgeestste scho ten hadden een beter lot verdiend. Aanval van De Danaiden El- lie Locher en Hans Filemon don ker shirt) op de korf van Archi pel Pieter Heyboer kwam Fiks toch niet meer (4-1). maar verder dan een treffer van By de derdeklassers toonde Mad- Joe aan, dat de winst en het goede spel van vorige week geen uischie- ters zyn geweest. Tegen Dubbel Zes, degradant uit de tweede klasse, ver loor men met 1-0 door een doelpunt, dat vlak voor tyd viel. Noorderkwartier verloor eveneens Met 4-2 ging de winst naar het be zoekende Eureka. Het was een har de, doch faire strijd met matig korfbal. Via 0-2 en 1-2, werd de eindstand tenslotte 2-4, met Leidse treffers van Gé Brands en Tineke Kapaan. Velocitas Leiderdorp bleef eveneens aan de negatieve kant van de score. Het sterke Vitesse bleef met 2-3 de baas. nadat Velocitas door Jan Bruyn en Carla Hooyer een 3-0 achterstand byna teniet had gedaan. Warmond en Fluks speel den een matige party tegen elkaar, waarby Fluks tenslotte haar tweede zege bevocht. Met 2-3 ging de winst naar de Noordwykers. Tot 2-2 ging het gelyk op. Op de derde treffer had Warmond geen antwoord meer. Voor de thuisclub maakten mej. Thyssen en Jan Kamphorst de doel punten. T.O.P. (Sassenheimt tenslotte ba- haalde na het geiyke spel van vorige week de eerste zege op Maassluis met 6-4. WIM VAN VLIET. LEIDEN Voor de hockeyers ging gisteren de bekercompetitie van start. De clubs uit Leiden en omge ving bracht dat wisselend succes. Siseo begon de stryd om de beker in de derde klasse met een gelyk spel Forescate kwam eveneens tot een puntenverdeling, Noordwyk debu teerde in de derde klas met verlies. By de dames openden Forescate, Si seo en Noordwyk met winst. Het eni ge docr Zuidwyca ingeschreven team, de veteranen, moest een ne derlaag incasseren. Siseo, dat het tot half oktober zon der veld moet stellen en voorlopig alleen in uitwedstryden uitkomt, speelde tegen het derde elftal van HBS een behoorlyke wedstryd Er werd een hoog tempo gedraaid, ter- wyl Stef Linthorst, pas by de blauw gelen, een goed spelverdeler bleek. Na een kwartier gaf Ben Ramakers een goede pass. waaruit Jacques Ger- ris de score opende. Voor rust maak te HBS nog gelyk: na het wisselen van doel namen de gastheren een voorsprong. Enkele minuten voor het einde gaf Linthorst een goede voor zet, waaruit Gerris de eindstand op 2—2 bracht. De reserves van Siseo versloegen HBS 8 met 70. Foresca te begon de bekercompetitie met een interessante wedstryd tegen Zand- voort. De kustbewoners openden met sterk offensief, dat de spelers uit Voorschoten goed opvingen. Hierna ontspon zich een spannende, geiyk- opgaande stryd. Daaruit kwa men echter geen doelpunten voort (0—0) Triest De heren van Noordwyk hadden 'n wat trieste start in de derde klas. Tegen Pollux ging de stryd gelyk op. Tot de rust bleef de stand dubbel blank. Daarna kon Pollux de score openen door een arbitrale dwaling en vóór Noordwyk van de schrik beko men was. was het al 0—2. De gast heren kwamen terug en via linksbui ten Lim Baak werd het 12. De ge- Ulkmaker, in de laatste minuut, moest worden afgekeurd. By BDHC 4 behaalden de dames van Siseo een ruime en verdiende I overwinning: 3—0. De doelpunten kwamen van de stick van mevr. Hoo- genboom (2) en Els de Vrind. De Fo- rescate-dames speelden zich naar 'n 80 verwinning op Zandvoort. Margreet Versteeg schoot driemaal raak, Liesbeth van der Burg twee maal. De overige doelpunten werden I gescoord door Margreet van der Hoe- j ven. Hanneke Venema en Tineke I Krygsman. In Noordwyk wonnen de I dames van de hockeyclub van deze j naam met 30 van Pollux. De doel- J punten kwamen van Maaike Gou- j driaan, Hanneke de Man en Hanne- ke Baak. De veteranen van Zuidwyck hiel den zich tot de rust overeind tegen j Helmond: 00 Daarna drukten de iets jongere gasten door en zegevier- den tenslotte met 13. in het clubhuis en ook om afscheid te nemen van een aantal bestuurs leden. Niet herkiesbaar stelden zich: praeses mr. L. Hamming: vice-prea- ses dr. D H. N. Wansink; ab-actis I mevr J M E. Tjebbers-Cramer en accessor I de heer C Groen. In de vergadering kwam verder naar vo ren. dat het ledental van LMHC nog steeds groeit. Ook voor een onpret tige verrassing was gezorgd: de Ko- ninkiyke Nederlandse Hockey Bond i heeft de bydrage, die van de leden wordt verlangd, verdubbeld, zodat ook LMHC de contributie moest ver- I hogen. De scheldende presses, mr. L. Hamming, schonk het bestuur een beker, die hy „Behaviour-beker" noemde. Hierin zal Jaarlyks de naam worden gegraveerd van het jeugdlid, dat zich ln een seizoen het best ge- draagt. Het bestuur voor het komen de jaar heeft de volgende samen stelling A. van de Koppel, praeses en tyde- I Ujk quaestor; J. Bodenhausen. vice I praeses; mevr. A. E. Tjeenk Willink- De Jonge, ab-actls I; J. H. C. Voor molen, wedstrydsecretaris; mej E I Muller, ledenadmin.; mevr. L. Mul- der-Vernooy. jeugdcomm. meisjes: J S. Smit. Jeugdcomm. Jongens. M F van Eeghen, accessor I; J. E Dal- I myn, zaalhockey-comm.; R. Janse van Mantgem. comm. materiaal; A. j Drost, clubhuispraeses; N Flkkert, scheidsrechtercomm PETER TAFFIJN Veldhandbal LMHC De hockeyclub LMHC heeft een nieuw bestuur Zaterdagmiddag kwamen de leden byeen voor de Jaarlykse algemene ledenvergadering LEIDEN UVS doet het in de be ginfase van deze competitie lang niet slecht. Na het geiyke spel van vorige week tegen het sterke DUNO <2-2>, slaagde de blauwwitte zaterdagvoet ballers er gisteren in Semper Altius in bedwang te houden (1-1». Semper Altius nam voor de rust wel een voorsprong van 1-0. maar na de I rust verliepen de combinaties van de j voorwaartsen van UVS veel vlotter. Na zo'n combinatie bracht Boekweit J de geiykmaker op het scorebord 11- 1). In die stand kwam geen veran- dering meer. ROTTERDAM Het Rotterdamse Snelwiek, altyd een lastige tegen stander voor H.V.L, ging gister middag op eigen veld in hoog tempo van start. Het duurde ook maar en kele minuten of doelman Plet Hie- stand zag een daverend afstands schot van de Snelwiekaanvalsleider Rinus Keenen messcherp in de rech terbovenhoek van zyn doel verdwy- nen, 1-0. Langs de zyiyn maakte de talryke Snelwiekaanhang zich al ge reed om met volle teugen te gaan genieten van een demonstratie van hun favorieten. Inplaats van een tweede Rotterdamse treffer viel ech ter verrassend de gelijkmaker. Uit de rechterhoek van de doelclrkel werkte Ton OverdUk een gave pass van Hans Kagie af: 1-1. Meteen wil de de beweegiyke Snelwiek-aanval weer afstand scheppen. Maar Jan Schuuring had de ervaren Ruud van Zyp en Frank Bonte om zich heen in het centrum van de defensie ge groepeerd en op de vleugels voelden de nieuwelingen Ton Spelbos en Marcus van Kampen .rneer grond onder de voeten". Snelwiek kon met de wind in de rug maar een be scheiden voorsprong veroveren. De rust gaf H.V.L. een alleszins over brugbare achterstand. Na de hervat ting kwam George Tiesema op toe ren. Tweemaal wervelde hy in een solo langs de Rotterdamse verdedi ging en tweemaal was zn schot voor de Snelwiek-doelman onhoudbaar. Een feilloze strafworp van Kees Lu cas bracht H V.L. met nog tien mi nuten voor de boeg op 7-5. Wanhopig probeerde Rinus Keenen zyn mede- aanvallers in schotpositie te maoeu- vreren. Zelf werd hy dan weer door i Jan Schuuring of Ruud van zyp of I Frank Bonte volledig afgedekt. Het werd onder hoogspanning 7-6 en toen de arbiter op het punt stond het eindsignaal te geven moest Piet Hie- stand, geweldig op dreef, bulgen voor een sprongschot7-7. LEIDEN Hoewel het woord „historisch" in dit verband wel wat te zwaar weegt, man men toch wel enige geschiedkundige uiteraard lokale waarde hechten aan de 3- 0 zege, die het regionale jeugdelftal van Roodenburg op de dito's van UVS heeft behaald. Immers, de laatste jaren heeft de UVS-jeugd concessies moeten doen, na enige tyd in het Leidse voetbal te heb ben gedomineerd. Alleyen de re gionale jeugd bleef tot aan dit sei zoen nog een onbereikbare voorpost van het overige Leidse voetbal. Maar aan het einde van het vorige sei zoen drong ook Roodenburg (moei zaam) door tot deze hoogste jeugd afdeling. De krachtmeting tussen beide ploegen, die zaterdagmiddag op „Noord" plaats greep, is voor de Kik kerpolder-bewoners een ontgooche ling geworden. De 3-0 nederlaag had nog gemakkelyk hoger kunnen uit vallen UVS-doelman Wim Eradus voorkwam een aantal zeker schy- nende doelpunten, maar was ook by twee van de drie Roodenburg-treffers niet helemaal brandschoon in de tweede helft hadden de blauwzwar ten hun tegenstander volkomen „lig gen". Het UVS-apel was te brokkelig, van enige samenhang tussen de li nies was nauweiyks sprake, maar ook kwalitatief bleven de blauwwit- ten onder de maat. Zo speelde by Roodenburg Hennie de Klerk een beloftevolle speler een domine rende rol op het middenveld; op geiyke hoogte opereerde Rob Brit- tyn, een speler, die enorm gemakke lyk (links) trapt; zyn de beide bui tenspelers Aad la Lau en Hans Han- naart in staat een verdediging in kansloze positie te manoeuvreren, terwyi in de blauwzwarte de-1 fensie het koelbloedige optreden van centrale verdediger Hannie Ttsseur het meest in het oog viel. Het was in feite aan het nerveuze spel te wyten, dat de pupillen van trainer Frans v. d. Zeeuw in de eerste helft niet verder dan een licht overwicht kwamen. Pas nadat zeven minuten voor het rustsignaal van de matig fluitende soheidsrechter v. Ry hy zag teveel overtredingen over het hoofd Rob Brittyn met een on verwachte schuiver de score open brak, kwam de Roodenburg-ploeg meer in cadans te liggen. Nog voor de rust misten De Klerk en Brittyn het door Erades verdedigde doel maar net. Aan de andere kant brak UVS- rechtsbuiten Chiel Hendrikse ge- vaariyk door. maar ook aan zyn schot ontbrak de zuiverheid. In de tweede helft zakte UVS geheel weg. De murw gespeelde blauwwitte for matie greep nogal eens op hard handige wyze aan de noodrem kreeg in de 30ste minuut de beslis sende elag toegediend, toen Hans Han naart raak kopte. Dezelfde speler stelde in de laatste minuut van deze door ongeveer 1000 toeschouwers by- gewoonde wedstryd Aad la Lau in staat de score naar 3-0 te tillen. De Roodenburgers Van Koo peren, Van Eygen en Tisseur sneller toe in een poging om deze UVS-speler het schieten te belet ten.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11