larathon-fietsers wachtten uur voor een camping llphen huldigt zeskampers veranderde wegen in modderpoel Alpheuse veekoopman reed onder invloed Weer inbraak in fotozaak ONTVANGST OP PLEIN VOOR GEMEENTEHUIS LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 (IRAN) De marathon-fietsers Martien uit Warmond en Jan de Koning uit Roelofarends- weg naar een oom van Martien in Australië, be- zich een week geleden in Quchan (Iran). Vanuit schrijven zij hun belevenissen van de afgelopen vervelend, maar steeds de mensen, aan wie wij zijn, ons weer op te ook een taxi-chauffeur, de stad reed om wat doen. Voor de heenreis een acceptabel bedrag, iij ons had teruggebracht maar liefst dertig rials lebben er niet al te veel aan vuil gemaakt en hem bedrag, dat hij voor de rekende betaald." •eg naar Mianek werden we l aantal wegwerkers, die as- swerkzaamheden uitvoer- '^zeiuicht als een paar vedet- 500 Trammelant iriglieid begon pas goed toen lekke band kreeg en hij |erve meer had. Nadat we k' een uur langs de weg had- taan, stopte er een grote pnse auto We mochten met erüden naar Teheran, dat eter verderop lag." huurde hij voor ons een to die ons naar een camping gen. De weg was echter op- ien aangezien de chauffeur iipdere wist, probeerde hij ons naken dat een braakliggend de camping was. Vanzelf- geloofden we hem niet ^nden dit niet aan zün ver- engen. Omdat we er geen zin in hadden om hier te overnachten, besloten we met hem naar de stad terug te gaan." Ik ben toen eerst naar de Neder landse ambassade gegaan om te in formeren of er al post voor ons was gekomen. Er waren wel enkele brie ven aangekomen maar er was geer pakket bij." „De volgende morgen was onzf eerste gang naar een fietsenmaker om wat nieuwe binnenbanden in te kopen. Deze bleek hij echter hele maal niet te verkopen. Een geluk was dat er juist op dat moment een wielrenner binnenstapte die onze moeilijkheden aanhoorde Hij hielp ons voor een „prikkie" aan twee splinternieuwe banden." Zwaar „Een bijzonder zware rit moesten we afleggen voordat we bij een camping arriveerden. Het mooiste van alles was nog dat we vier uur moesten wachten alvorens de eige naar ons toeliet. De reden: De baas lag te slapen en voelde er niets voor om uit zijn bed te komen." „Een teleurstelling voor ons was dat men op deze camping helemaal geen tenten verhuurde. We konden kiezen uit een kamer f70 rials) of op de vloer slapen (40 rials). Uit fi nancieel oogpunt hebben we het laat ste maar gekozen." „Ook ontmoetten we hier nog vier Nederlandse jongens. Zij vertelden ALPHEN AAN DEN RIJN Met acht a tien glazen bier „achter de kiezen" reed een 20-Jarige veekoop man uit Alphen aan den Rijn als be stuurder van een auto met aanhang- wagentje over de provinciale weg in Nieuwkoop. Althans hfj probeerde daar te rijden, want het liep mis. Hij kwam in de berm van de weg terecht. „Het was regenachtig en ik moest uitwijken voor een tegenlig ger. „aldus de verklaring van de veekoopman tegenover de Haagse po litierechter. doch deze bleek de oor zaak meer in het bier dan de regen te zoeken. Daar was de politie het dan ook wel mee eens. want volgens de in formaties was verdachte uitermate welwillend en vriendelijk. Maar het rapport van de politie luidde ook dat we zon vierhonderd kilometer grindweg voor de boeg hadden, ver trokken we de volgende morgen. Het fietsen op deze ..wegen" is bijzon der gevaarlijk. De mensen, die langs de grindweg wonen, spoten deze re gelmatig nat, om niet al te veel last van het stof te hebben. Dit had voor ons tot gevolg dat we verschil lende malen in een slippartij raak ten Maar alles is tot nog toe goed afgelopen." „Nooit regent het in Perzië en we slapen een nacht onder de blote he mel en het is mis. 's Nachts om drie uur viel het water met bakken uit de hemel. Hier konden we niet blij ven. dus pakten we de fietsen maar weer en reden verder." Modderpoel iets over hun ervaringen waaruit we konden opmaken dat ons nog wel wat te wachten staat." „Teheran is een „mooie" stad. Je maakt er van alles mee. Wat voor ons erg vreemd was. schijnt daar de gewoonste zaak van de wereld te zijn. We keken onze ogen uit toen we op de platte daken overal bed den zagen staan waarin ook nog mensen sliepen." „Ik ben die avond vroeg naar bed gegaan, omdat ik een enorme kies pijn had. Gelukkig was dit de an dere dag een stuk minder. In Ab-Ali konden we weer geen plaats ontdek ken waar we zouden kunnen slapen We werden voor de keus gesteld, doorrijden naar een 21 kilometer ver der gelegen dorp of een slaapplaats In het politiebureau vragen." „Besloten werd deze laatste moge- Jan de Koning (links) en Mar tien Versluijs rechtsergens in Iran. lijkheid te nemen Er was echter geen bed beschikbaar. Na het eten ontmoetten we een jongen die ons mee naar ziin huis nam. Zijn moe der schotelde ons een heerlijke maal tijd voor en daarna doken we onder de wol." „Met het idee in ons achterhoofd „Jan, de eeuwige optimist, vind dat het allemaal nogal meeviel. Maar spoedig kwam hij daarvan te rug De wegen grind' waren in een modderpoel veranderd. Het was ge woon niet meer te doen om verder te fietsen. Een kilometer of tien heb ben we door de bagger geploeterd en toen zijn we maar afgestapt." „Ons eerste werk was de volgen de dag de fietsen grondig schoonma ken en alle onderdelen oliën. Op spiegelgladde wegen (vanwege de regen) zijn we daarna naar het hon derveertig kilometer verder gelegen Quchan gereden. Martien Versluijs uitermate gunstig Jegens verdachte, zodat de rechter concludeerde: „Dat is allemaal wel erg aardig van de politie, maar de feiten veranderen er niet door. al bent u volgens de politie nog zo'n bovenste beste." De officier van Justitie vond het een lastig geval, want nadat aanvan kelijk het rijbewijs was Ingenomen, is dat laten weer aan verdachte terug gegeven, omdat hij het zo hard no dig heeft. „Maar dat betekent allerminst, dat het niet meer kan worden inge nomen," aldus de officier, al is het nog zo lastig voor verdachte. Boven dien bleek het alcoholpromilage in het bloed van verdachte hoog te zijn 2.10 prom. hetgeen de zaak nog las tiger maakt, want verdachte was stevig onder invloed van drank. Daarom luidde de eis een week ge vangenisstraf en een Jaar intrekking van het rijbewijs, waarvan vier maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd waarin het rijbewijs was ingenomen. „Dat is niet zo mooi." gaf ver dachte te kennen. De rechter wilde met de gunstige antecedenten van verdachte rekening houden en ver oordeelde tot een week gevangenis straf en een Jaar intrekken van het rijbewijs, docht geheel voorwaarde lijk met proeftijd van 3 Jaar. LEIDEN In de nacht van woens dag) op donderdag is uit een foto zaak aan de Haarlemmerstraat voor een bedrag van 6500 gulden aan ca mera s en fotomateriaal gestolen Het is voor de tweede maal binnen zeer korte tijd. dat deze winkel onge wenst bezoek kreeg. De toegang werd verkregen door het vernielen van een ruit. De jeugdsociëteit Kwart-Over in Leiderdorp begint zaterdagavond acht uur weer met de winteractivi teiten. In gebouw Irene aan de Hoofdstraat. De groep After Tea zal optreden. Met grote moeite baanden de deelnemers van de ploeg zich een weg door de enthousiaste menigte naar het gemeentehuis Foto Leidsch Dagblad/Will Dijkman poor Will Dijkman) |EN AAN DEN RIJN er grote menigte heeft fond de Alphense zes peg (tweede in West en op 16 september Ne- vertegenwoordiger in op het plein voor het raadshuis enthousiast fld. Het kostte de zeskam- leite zich van de bus een ianen naar het bordes van (is van de gemeente". jneester mr. R. M. Gallas ik er graag bij zijn ge- r ambtsbezigheden verhin- it) was op Schiphol aanwe- j het chartertoestel van de Tnet de zeskampers aan boord ifecte landing maakte. Hij tanige Alphense ploeg voor prtertoestel van de KLM te de terugreis vanuit Ber- \d gemaakt. was de eerste die de Nederlandse fi nalisten voor Verona begroette. Bloe men had hij namens het gemeente bestuur meegebracht voor de dames. Een geste, die zeer op prijs werd ge steld. Vliegtocht ten de tijd door het spelen van po pulaire melodietjes, die door de vele honderden wachtenden spontaan werden meegezongen. Toen de ploeg arriveerde steeg er een luid gejuich op. Het was half acht. „Gemangeld" door de enthousiaste supporters be reikten de spelers en speelsters het bordes en daarna de hal van het raadhuis. De vliegtocht van Berlijn <over Denemarken) verliep in de beste stemming. Er werd nog wat nage kaart (voor de zoveelste maal op de ze dag) over de strijd in West-Ber- lljn en er werden prognoses gemaakt over de eindstrijd in Verona. Captain Aad van Ommen die bij het binnenvliegen van ons land nog even in de cockpit kroop en de stuur- knuppel ter hand nam: We zullen ons in de komende dagen terdege I lle werk gesien. We begre Burgemeester Gallas hield namens het gemeentebestuur een toespraak: Als ik jullie zo voor mü hebben geleverd. Hij hoopte, dat men in Italië veel succes zal hebben en met even veel inzet aan de strijd zal deelnemen. Keihard 1 Dick van Bommel (NCRV): „Het I was prettig met jullie te mogen sa menwerken. Alphen heeft een kei- harde ploeg met een echte wed- Hu 1de strijdmentaliteit. We hopen met jul lie in de finale goed voor de dag te daar kunnen komen. Captain van Ommen is een uitstekend ploegleider. Dank voor de gave en onkreukbare leiding zie staan, moet ik weer denken aan en hulde ook voor de wijze waarop al die spelen, waaraan jullie zo en thousiast hebben deelgenomen. Via het televisie-scherm hebben we jul- moeten voorbereiden. Het zal veel energie en opoffering van vrije tijd i kosten, maar dat is nodig willen we j een eervol resultaat bereiken. Kei- hard zullen we er tegenaan gaan. j Reeds lang voor de aankomst van j de bus met de zeskampers stonden velen te wachten voor het gemeen tehuis. De „Klomperfluters" bekort- pen niets van die diskwalificatie. Gelukkig heeft dat de deelneming van de ploeg aan de finale in Vero na niet in de war gestuurd. Het scheelde echter maar een haar". Dank bracht mr. Gallas aan alle ploegleden en aan captain Aad van Ommen voor hun geweldige inzet en aan hen. die in de voorbereiding van het team zo'n belangrijke bijdrage je geheel alleen de meest ingrijpen de beslissingen moest nemen. NCRV-woordvoerder Van Bommel betreurde het. dat burgemeester Gal las door dringende ambtsbezigheden verstek had moeten laten gaan. ..Toch hebben we u niet zo heel erg ge mist, want u echtgenote heeft u op voortreffelijke wijze vervangen. Alle aanwezige burgemeesters stonden ver stomd van de charmante wijze waarop zij steeds weer optrad. Haar toespraak in zes talen heeft grote in druk gemaakt". Captain Aad van Ommen als laat ste. „Dank voor de woorden. Juiste conditie, doelgerichte training en teamgeest waren het, die ons zo ver brachten. Keihard beginnen we za terdag met de training, want een week later moeten we weer naar Ve rona. De tijd is kort. Ik doe een drin gend beroep op werkgevers en school besturen mijn ploegmakkers voor de strijd in Italië nog enige dagen vrij af te geven. Velen van hen hebben voor deze zeskamp hun vakantie 1970 geheel opgeofferd. Zij hebben geen enkele vrye dag meer. We hopen op uw medewerking, want als dat niet lukt zullen we genoodzaakt zijn een ande re ploeg samen te stellen. Dat is niet bevorderlijk voor de eenheid" Nadat de zeskampploeg zich op het bordes nogmaals had laten huldigen door de enthousiaste Alphenaren werd in de hal van het gemeente huis nog een dronk uitgbracht op het behaalde succes en op een goede afloop van de strijd in Verona. Diny de Heij ontvangt op Schiphol uit handen van burge meester mr. R. M. Gallas de ruim schoots verdiende bloemen. De hoepel waarmee zij de eerste prijs in het ringwerpen behaalde heeft zij als trofee mee naar Alphen genomen. Foto Leidsch Dagblad Will Dijkman

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9