DRUK OP CAIRO EN MOSKOU VAN DE VS „Quick Boys hééft in Noordwijk 'n kansje" Natrinon! Zoutarm dieet? Parijse urm Moore fint na arrage Vietnam- vindt in overleg Bonn geen niet uit Romantiek impasse NAJAARSBEURS vakbeurzen verlichting inter decor toelevering meubelindustrie Soeharto Voetbalprognoses Leo U. erj Arabische Liga zou over Jordanië en Palestijnen gaan praten HIO Rotterdam eroepingswerk De Sleutelstad naar toernooi Opening kinder dagverblijf TKlJDAG 4 SEPTEMBER 1970 LEEDSCH DAGBLAD PAGINA 17 ADVERTENTIE «ON. ned. aarbeurs UTRECHT LgEPTFMD OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN: werkdagen van 9-18 uur zondag 6 september van 10-18 uur voordelige trein-toegangsbiljetten op ca 170 stations verkrijgbaar WASHINGTON (AFP, Reuter, AP) De Amerikaanse am- issadeur in Moskou, Jacob Beam, en de Amerikaanse verte- nwoordiger in Cairo, Donald Bergus hebben opdracht ge- egen de Russische en de Egyptische regering direct eraan herinneren dat het voor de uitvoering van het vredesplan n de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, William jgers, noodzakelijk is dat de militaire status quo in het ge- ed van het Suezkanaal geëerbiedigd wordt. tadio Cairo heeft de Amerikaanse iedeling dat het bewijzen heeft bestandsschending door Egypte poging genoemd ,.om de gemoe ten in Israël tot bedaren te bren- en te verhinderen dat Israël de ise van Gunnar Jarring blijft on- mijnen". [et Amerikaanse ministerie van tenlandse Zaken zou de laatste leggen aan een nieuwe ver- h waarin gezegd wordt dat pte, na het ingaan van het be id, verscheidene Russische lucht- taketbatterijen binnen de be- idsgrens heeft geplaatst. OTTERDAM (ANP) De Duit- Hauke Schmidt heeft op de ide dag van het CHIO in Rot- lam de Prijs van de Kralingse- gewonnen, een internationaal ltspringconcours over 753 meter, midt reed op „Espartaco" en no de 92.1 seconden, uitslag is (lengte parkoers 753 16 hindemissen, 21 sprongen, gte hindemissen maximaal 1.40 max. rijtijd 113 sec.) 1. Schmidt 11) met „Espartaco" 92.1 sec., 2. pson (Can.) met „Australis" 93 3. Maathuis (Ned.) met „Prince sson" 98,7 sec. e Britse amazone Ann Moore met haar paard Psalm de Prijs de Scheepvaart, die tevens gold eerste kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs van de stad Rotter- L Ann Moore versloeg in een acht concurrenten. Uitslag age over een parcours van 414 er (max. tijd 71 sec.) met 8 hin- lissen en 11 sprongen (max. n Ite 1.70 m.) Ann Moore (Gbr.) op Pslam 0 ten 53,4 sec., 2. Anneli Drum- ld Hay (Gbr.) op Xanthos II, i,8, 3. Bartram de Balanda (Fra) ird 7-64.9, 4. David Broome Gbr. Manhattan 8-51.3, 5. Steenken il.) op Tasso 12-50.2 rijs, van Erasmus, internationaal ngconcours Take your own line slnemer mag zelf zijn parcours le jjfüen) 1. Dziadczyk (Pol.) Via Vitae O en 64.0 sec., 2. Smith (GrBr Jim 0-64.2, 3. Steenken (Wdl.) ness 0-67.1, 4. Maathuis (Ned ny 0-70-2., 5. Brugman (Ned.) K» 0-78.6. 'H$r, kt ifl >01 e U De NED. HERV. KERK te Utrecht, H. Jongerden JVeenendaal, te Leusden J. P. v. >n te Katwijk aan Zee. te Lek- erk C. Groot, predikant voor 48 angewone werkzaamheden (Her- nde gemeente Paramaribo). Lnsd angenomen naar Doorn E. Bou- grin! b te Urk, die bedankte voor Rot- Koudum en Giesen-Rijswijk lgeï|rbetei'd bericht), naar Twijzeler- de J. L. Couvee te Nieuwweerdin- voo Dreischor J. W. lokking, predikant voor buiten- rwgffc>ne werkzaamheden (koop- rdijpredikant te Rotterdam) voor npen P. J. Bos te Ameide. GEREF. KERKEN edankt: voor Boerakker R. de 56te Neede. GEREF. KERK (vrijgemaakt) ipen te Nieuw Leusen P. idens te Roznburg. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt buiten verband) angenomen naar Balk-Veecaten. -« Scheltens te Zuidwolde. VRIJ EVANG. GEM. te Winschoten W. de te Nijverdal. te Apeldoorn D. Jonge te Ierseke. De nieuwe Amerikaanse diploma tieke activiteit is een reactie op de herhaalde Israëlische klachten over bestandsschendingen door Egypte. Men wil in Washington niet de kans lopen dat Israël zich terugtrekt van het vredesoverleg waartoe de VS het initiatief hebben genomen. Nadat Israël sedert het begin van het bestand negenmaal by de Ver enigde Naties had geklaagd over Egyptische bestandsschendingen, ver klaarde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington gisteren dat ook de Amerikanen bewijzen van bestands schendingen hebben. Men gaf Israël de verzekering dat Amerika niet zal toelaten dat de Israëlische veiligheid minder wordt. Pas zondag Eerder op de dag vergaderde het Israëlische kabinet gedurende vyf uur. Na afloop werd bekend dat am bassadeur by de Verenigde Naties Tekoah niet voor zondag naar New York zal terugkeren voor hervatting van het vredesoverleg. Minister van Defensie Dajan die dezer dagen met aftreden had gedreigd verklaarde na afloop dat er geen sprake meer is van een eventueel ontslag en dat de genomen besluiten volkomen in over eenstemming zyn met zyn standpunt. Dajan en zijn medestanders zouden binnen het kabinet gelijk hebben ge kregen. Hij was van mening dat de vredesbesprekingen niet kunnen wor den voortgezet als er niets wordt ge daan aan de Egyptische bestands schendingen. Van welingelichte zyde werd ver nomen dat Israël nog geen crisis met Amerika wil en geen stappen zou doen die het vredesoverleg zou den kunnen verstoren. De Israëlische oud-premier David Ben Goerion heeft gisteravond pre sident Nasser geprezen omdat deze heeft ingestemd met het Amerikaan se vredesinitiatief. Hij noemde Nas ser de belangrijke staatsman van de Arabische wereld. In antwoord op vragen zei Ben Goerion dat de Israëlische regering er goed aan gedaan heeft, het Ame rikaanse vredesinitiatief te aanvaar den. Binnen tien jaar zal er vrede zyn in het Midden-Oosten, zei hy. Volgens meldingen uit Amman werd ook gisteren nog in de omge ving van de Jordaanse hoofdstad gevochten tussen Jordaanse militai ren en Palestijnen. Het Palestijnse Rode Kruis meldde dat bij de ge vechten van dinsdag in Amman 32 doden en 169 gewonden zyn gevallen. De Iraakse pantsereenheid ten noorden van Amman zou verster king hebben gekregen van voertui gen die normaal by Mafrak, verder LEIDEN De Sleutelstad is uit genodigd om het komende weekein de in de Westduitse plaats Gladbeck deel te nemen aan een sterkbezet in ternationaal waterpolotoernooi. De Leidenaars zullen met twee teams in het water komen. De Gladbecker Schwimverein was de eerste buiten landse vereniging, die na de oorlog in Leiden een wedstrijd speelde naar het noorden, gestationeerd wa ren. Tientallen vrachtauto's en pantserwagens zyn naar gecamou fleerde schuilplaatsen overgebracht. De hoezen die de wapens tegen het woestijnstof moesten beschermen, zijn weggehaald. Vliegtuigen van de Jordaanse luchtmacht zouden de afgelopen dagen verkenningsvluchten boven het bewuste gebied hebben uitgevoerd. Contact Het Palestijnse verzet zal ieder contact met de Jordaanse regering weigeren zolang het Jordaanse leger haar stellingen rond Amman blyft innemen, aldus een gisteren gepu bliceerde verklaring van Al Fatah. Uit het communiqué blijkt dat en kele vertegenwoordigers van het Palestijnse verzet na de gevechten van gisteren contact hebben gehad met de chef-staf van het Jordaanse leger, Hadissa, om te overleggen over een gezamenlijke verklaring om de rust in Amman te herstellen. Al Fatah eist ook de verwijdering uit het leger van „verdachte elemen ten", met name van Zeid Ben Sjaker, een neef van Koning Hoessein, die in juni al onder druk van de Palestij nen is ontslagen als commandant van de pantserbrigade. Volgens Al Fatah heeft Sjaker gisteren opdracht gegeven tot de beschieting van een Palestijns kamp. hetgeen de Palestij nen met een raket-aanval moesten beantwoorden. Koning Hoessein 'had het kabinet gevraagd contact op te nemen met het centraal comité van de Pales tijnse verzetsorganisatie „om de discipline in hun rijen te verzeke ren en provocatieve acties te voor komen". De Raad van de Arabische Liga zou besloten hebben in spoedzitting bijeen te komen, om opnieuw te pro beren de elkaar in de haren gevlo gen Jordaanse legereenheden en Pa- I lestijnse guerrillastrijders uiteen te halen. Premier Meir van Israël na j afloop van een politieke bijeen komst gisteren, tijdens wélke zij de VS vroeg om druk uit te oefe nen op Moskou en Cairo- (Van onze correspondent) PARIJS <GPD) De hoop van sommige ongeneeslijke optimisten dat de Parijse Vietnamconferentie giste ren. na twee jaar. met de daadwer- j kelijke aanwezigheid van de beide voornaamste delegatieleiders nu ein- delijk todh eens een stapje voor waarts zou mogen maken, is al weer in rook vervlogen. De Noordvietna- mese delegatiechef Xean Thuy. die juist vorige week uit Hanoi in Pa rijs was teruggekeerd, kondigde voor zijn entree in de conferentiezaal de journalisten weliswaar aan dat hy met veel goede wil zou luisteren of zijn nieuwe Amerikaanse gespreks partner, ambassadeur Bruce moge lijk iets nieuwe te vertellen zou heb ben. Dat nieuws heeft hij gisteren ech ter niet vernomen, want na afloop van de zitting deelde de Vietnamese diplomaat de pers mee dat de Ame rikanen nog altijd niet erkenden dat I een oplossing van het conflict nooit I gevonden zou kunnen worden, zolang zij Vietnam niet eerst verlaten had den. De diplomatieke waarnemers in Parijs zyn over het algemeen van oordeel dat de conferentie nu min stens nog een a twee maanden pas op de plaats zal blijven maken. Op dat moment treedt in Vietnam het regenseizoen pas in. dat misschien een nieuwe wending aan de mili taire operaties zou kunnen geven. De beslissing van de oorlog zal, zo luidt ook in Parijs nu toch wel de over heersende mening, niet aan de groe ne tafel maar. helaas, op het slag veld moeten vallen. (Van onze correspondent) BONN (GPD) De romantiek van een traditioneel staatsbezoek, die Nederland niet te bieden had, zal president Soeharto vandaag ook in Bonn niet vinden. Dat ligt echter minder aan de strenge veiligheids- (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK/NOORDWIJK Leo Pluimgraaf is weer terug. Vorige week vierde het Katwykse „enfant- terrible" officieel zyn come-back by Quick Boys in de eerste competitie wedstrijd tegen Zwart Wit '28 Mor gen zal „de Pluim", in zyn jonge ja ren eens een veelbelovend contract speler by het Haagse ADO en daar na een vaste keus van zaterdag- bondscoach Evert Sterk dan ook weer „gewoon" van de partij zyn in de eerste streekderby: Noordwijk— Quick Boys Getructe Leo Pluimgraaf! (27) leeft in het Quik Boys-nieuwe-(Hal- kes-)stijl de gehele week al naar de „big match" toe Hij weet, dat het Katwijkse publiek van hem toch het ADVERTENTIE Zoutarme melk van Nutricia. Lekker om zó te drinken en gemakkelijk in gerechten te verwerken. Natrinon van Nutricia. fcpocdaaoBteof' een en ander verwacht dit seizoen En in de strijd tegen Noordwijk ligt voor hem een mooie kans om zich waar te maken Om zijn klasse (voor al inzicht en routine) maar vooral ook zijn vroeger zo gevreesde schot en verraderlijke kopballen te tonen Zelfverzekerde Leo Pluimgraaf be seft echter ook, dat het bepaald niet gemakkelijk zal gaan Zegt hy rus tig: „Het zal voor ons in Noordwijk niet meevallen Zo'n derby is altijd Iets aparts Maar er zit voor ons toch wel een kansje in Zoals het zater dag in de tweede helft tegen Zwart Wit ging, was het prima" In die overwinning op Zwart Wit '28 (3—1), die in feite pas na de rust tot stand kwam, had vooral de nieu we Katwykse aanwinst Ron Verheul een groot aandeel Bewondert de wat overschaduwde Pluimgraaf eerlijk: „Verheul kan het echt wel. Hij heeft zaterdag ook een paai* mooie goals gemaakt. Maar ook hij zal zich moe ten inpassen in het elftal. Soms is ie nog een beetje teveel balverliefd. Maar een aanwinst is hij zeker'. Voor de strijd tegen Noordwijk heeft Quick Boys' nieuwe oefen- meester Halkes (Pluimgraaff„Hy is even rustiger alle spelers kun nen met hem ook goed opschieten: misschien omdat hy nog niet zo oud is") dan ook gekozen voor een ba sis-opstelling, die weinig afwijkt van LEIDEN - Maandagmiddag 21 sep tember zal burgemeester Van der, Willigen het kinderdagverblijf ope nen, dat de stichting Dagverblijven voor gehandicapten voor Leiden en omstreken heeft ingericht in het pand Rynsburgerweg 140, het team, dat zaterdagmiddag na de rust in het veld stond. Slechts voor de vorige week gewisselde Wim van der Plas heeft trainer Halkes eer plaatsje in zijn voorhoede ingeruimd Bovendien zal verdediger Leen Aan- dewiel weer als wisselspeler'fungeren De voorlopige opstelling van Quick Boys is: Floor Schaap; Aad Remmelzwaal. Arie Haasnoot. Bram Barnhoorn, Arie Verdoes, Leen de Best, Floor van Duyn: Ron Ver heul, Wim van der Plas. Leo Pluim graaff en Koos Klinkenberg Noordwijk In Noordwijk willen trainer Ben van Duyl en de elftalcommissiele den tot op het laatste moment wat mysterieus een slag om de arm hou den wat betreft, de opstelling Veel mogelijkheden tot verandering (om zetting van het elftal, dat vorige week in Werkendam de competitie te leurstellend startte met een l—0 ne derlaag tegen Kozakken Boys zijn er echter niet Zeker is wel. dat cen trumverdediger Cees Spaanderman, hersteld van zyn lichte enkelblessure weer als „buffer" voor laatste ver dediger Anton Marijt zal fungeren De ex-SJC'er Hans Westgeest zal daar door waarschijnlijk een linie opschui ven naar het middenveld, waar wel licht Gerard Duindam zijn plaatsje zal verliezen Met „de Stip" heeft Van Duyl dan een „geheim wapen", dat in de tweede helft of als midden velder öf als extra-aanvaller kan worden ingezet De vermoedelijke opstelling van Noordwijk: Jaap van der Niet; Mar cel Kuipers, Anton Marijt, Cees Spaanderman en Jaap van Keste- ren; Hans Westgeest, Kees Karsten, Dick Heemskerk; Aat Vermin, Albert Spaanderman, Rudy Bröring Prognoses De pronosea van Leo Pluimgraaff voor de tweede oompetitie-ronde Leo Pluimgraaff oude bekenden" Ter LeedeIJseelmeervogels 3 („Ter Leede verdient gewoon een punt"), Noordwyk—Quick Boys 3 („Laat ik voorzichtig zyn"), Rijns- burgse Boys-Arnemuiden 1 („Die jon gens willen graag net zo hoog voet ballen als wij"), RWH-SIZO 1, ARC Haaften 3, SMS—SCZ '58 2, Hoofddorp—RCL 2, UVS—Semper Altlus 1, Ornas—Koudekerk 2, Ha- zerswoudse Boys—Nieuw Lekkerland L SVOW—Oegstgeest 3, Katwijk— Hoekse Boys 1, DSVPTAW 3, Wou i bruggeHeinenoord 1 i maatregelen a (lleen De GauHe lm Aba Eban hebben in de Bondsrepu bliek een even zware bewaking ge noten) dan aan de uiterst koele sfeer in het regeringscentum aan de Rijn en aan het programma voor de ko mende dagen. Sinds het hoog in het Zevengeberg te gelegen hotel Peters berg, eigen dom van een Eau de cologne-fabri- kant, is gesloten, tobt Bonn met het vinden van een behoorlijk logies voor hoge gasten. President Heine- mann heeft, met het oog op de be zoeken van Koningin Juliana en twee Scandinavische Koningen, al eens de verzuchting geslaakt: „Be hoop dat de majesteiten niet al te veel haast hebben". Voor president Soeharto is nu mid den in de koel-witte blokkedoos van ministeries en parlementsgebouwen het „Hotel am Tulpenfeld" afge huurd. Een belangrijk pluspunt van dat hoten en zijn praktisch boomlo ze omgeving is de eenvoudige be veiliging. De bewaking in Bonn is toevertrouwd aan 300 politiemannen, terwijl de bemanning van een aan tal helikopters in staat van paraat heid zal verkeren. Grote vrees voor anti-Soeharto- uitbarstingen is er overigens in de Bondsrepubliek niet Prof. Wert- heim is uit Amsterdam naar Bonn gereisd om er vanmiddag tegen standers van Soeharto's regiem toe te spreken over „Indonesië van daag", maar dat gebeurt binnen de muren van de universiteit. Op het grootste plein in de stad zyn van daag en morgen brochures en strooi biljetten te verkrijgen, waarin tegen de toestanden in Indonesië wordt ge protesteerd, vanavond is er een „po litiek nachtgebed" onder het motto „fascisme in Indonesië" en vervol gens een herdenking van de doden der Indonesische massamoord. De grenzen met Nederland hebben een bijzondere controle gekregen om te voorkomen dat demonstranten in grote getale uit ons land komen. Een vliegtuig van de Luftwaffe, dat hem tot zondag ter beschikking Is gesteld, brengt Soeharto vanoch tend van Ypenburg naar het vlieg veld Wahn, waar president Heine- mann de commissie van ontvangst leidt. In plaats van een vorstelijke intocht is een helikoptervlucht naar Bonn voorbereid, een vlucht waarbij de,landingsplaats uit veiligheidsover wegingen geheim wordt gehouden. Een vleugje historische sfeer le vert 's avonds niet Bonn. maar het wat noordelijker gelegen BrühL Westduitslands presidenten plegen daar van de Noordrijnland-Westfaal- se regering het oude slot Augustus- burg te lenen voor plechtige ontvang sten van buitenlandse staatshoofd den. Heinemann's afkeer van „Frack und Scharpe" heeft niet verhinderd dat er vanavond in groot tenue hof gehouden kan worden. Bij de mu ziek van Johann Stauss' Kaiserwal- zer zullen de beide presidenten wel licht ontspannen van gedachten kun nen wisselen over hun als historisch geboekstaafde staatsbezoeken aan Nederland. Al na deze dag krijgt het bezoek sterk een zakelijk karakter. Het* past in de veranderde politieke si-, tuatie in Bonn en ook in de voor zichtige Indonesische buitenlands® politiek, dat Soeharto als eerste be zoekend staatshoofd geen visite aan West-Berlijn brengt om daar vanaf het bekende platformpje een sombe re blik over de muur te werpen. Op Soeharto's programma staan Bre men en Hamburg. De Indonesiërs hebben voorgesteld een bilaterale regeringscommissie met de verdere verbetering van de kontakten te bels ten. Verwacht wordt voorts dat de Duitse indus trie- en handelskamer het initiatief zal nemen voor de oprichting van een vereniging ter verbetering van de economische samenwerking, die de voorloper zou kunnen zijn van een Westduits-Indonesische handelska mer. In de nacht van zondag op maan dag vertrekt president Soeharto. na een samenkomst met leden van de 3800 man sterke Indonesische ge- Loesaka. Minister van Buitenlandse Zaken Malik zal al een dag eerder nar Loesaka reizen om er de confe rentie der niety gebonden Inden voor te bereiden. W2M TIMMBRfl

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17