Protest bij stoplicht Jongste raadslid van Leiderdorp wethouder LEIDATO: 20.000 Breuk tussen K.V.P. en P.C.P. in Voorschoten LEIDSE RAAD KOOS COMMISSIES Wat er te doen is Sidney J. v. d. Bergh niet in Wassenaars college van b. en w. Warmonds aftredende wethouders herkozen x Zoeterwoudse Hoge Rijndijk-bewoners willen betere beveiliging van kinderen bij Meerburgkerk File-vorming In Zoeterwoude GEEN MOEILIJKHEDEN BIJ BENOEMING WETHOUDERS PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 ZOETERWOUDE Ongeveer 200 moeders hebben gisteravond om tien uur op de Hoge Rijndijk bij de stoplichten bij de Meer burgkerk een demonstratie ge houden. De passerende automobi listen werden met duidelijk op het wegdek geschilderde letters erop gewezen „dat de dood op kinderen loert". Aanleiding tot deze demonstratie was, dat 's middags omstreeks vier uur de ongeveer vierjarige E. Wou ters by het oversteken was aange reden door een tractor met aan hangwagen, waarvan de bestuurder een inwoner van Zoetermeer door het rode stoplicht was gereden. De kleine werd ernstig gewond op genomen in het Leidse Diaconessen- huis. De demonstrerende moeders wil den door deze demonstratie de over heid erop wijzen, dat het steeds meer voorkomt, dat automobilisten rode stoplichten negeren. De rijkspolitie uit Zoeterwoude en Leiderdorp hiel pen de demonstrerende moeders door het verkeer te regelen. Door de actie werd het verkeer ge blokkeerd, maar erger was het dat het wegdek spiegelglad werd door de via de autobanden verspreide verf. Een wegens defect getrokken auto bus slipte en kwam dwars over de weg te staan. Toen een zandauto van de provincie de gladheid ging bestrijden door zand te strooien steeg er een luid protest op. Ook tijdens de gemeenteraadsver gadering werd geprotesteerd. Onge veer 25 mannen kwamen hun bezwa ren uiten tegen de gevaarlijke ver keerssituatie op de Hoge Rijndijk bij de Meerburgkerk. Burgemeester J. A. Detmers, die gistermiddag reeds een bezoek had gebracht aan de ouders van het gewonde knaapje, betreurde de onachtzaamheid van de tractor bestuurder tegen wie proces-verbaal is opgemaakt. Dr. Pley (Vrije Lijst) ging ook uit voerig op deze zaak in. Hij verzocht om meer toezicht, maar hoe dat te regelen bij gebrek aan politie mannen. Burgemeester Detmers zeg de met spoed te zullen streven naar een regeling. Ook rijkswaterstaat moet in deze zaak worden gemoeid. Er werd een commissie benoemd, die het probleem van de verkeers veiligheid by deze oversteekplaats nader zal bekijken. Zij bestaat uit wethouder P. van Hofwegen, dr. Pley en architect Van Leeuwen namens de gemeente en de heren Plantinga en De Bruin namens de bewoners. Protesterende moeders schil- waardoor de automobilisten erop. kinderen loert", deren letters op het wegdek, I gewezen ivordt „dat dc dood op (Foto LD/Holvast) HAZERSWOUDE Door werk zaamheden aan de Rijndijk in Ha- zerswoude, waardoor het verkeer uit de richting Leiden en Alphen aan den Ryn over een baan moest wor den geleid, ontstond vanmorgen een file van enkele kilometers lang. Van af de Leiderdorpse brug tot Koude kerk kroop het verkeer als een slak vooruit. WOENSDAG Breestraat 19 Sociëteit Twentwel. 8.3011 uur nam. j Stadhuis (trouwkamer;: Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Academ. Ziekenhuis (Heelkunde): E.H.B.O.-cursus. 8 uur nam StadsgehoorzaalHulshoudshow Lan- gezaal 10 uur voorm.10 uur nam Voorschoten, Kasteel Duivenvoorde 1 Llederenavond Ank Reinders 8.30 uur nam. DONDERDAG i StadsgehoorzaalHuishoudshow Lan- gezaal 10 uur voorm.10 uur nam. Titus Brandsmalaan 76: De Dulk- |boot: Clubhuiswerk handenarbeid, j 810 uur nam Levendaal 101: Ontmoetingsavond stichting Huisvesting Werkende Jon geren, 8 uur nm. VRIJDAG Rijnlandslyceum: Volle Evangelie samenkomst. afd. Oegstgeest. Spr. de heer Bulthuis. 8 uur nm. Breestraat 19. Sociëteit Twentwel. 8.3011 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie chris- tengem. Ecclesia, 8 uur nm. Koningskerk: Ruilclub, 7.30—10 u namiddag. Stadsgehoorzaal: Najaarsshow Langezaal, 10 uur vm tot 10 u. nm. ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Najaarsshow Lan gezaal. 10 uur voorm -10 xiur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel. 8.3011.30 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- sociëteit Palamedes. 25.30 uur nam. LEIDERDORP In de komende vier jaar zal het jongste lid van de gemeenteraad van Leiderdorp te vens de functie van wethouder ver vullen. Het is de door het PAK als kandidaat daartoe naar voren ge schoven heer E. Drenth, 24 jaar en student biologie. De heer C. Meer burg werd herbenoemd en de derde wethouders-zetel werd ingenomen door de kandidate van de VVD, me vrouw D. W. Tichler-Moerman. De kandidaatstelling van mevrouw Tichler werd pas maandagavond be kend, door de onverwachte terug trekking van drs. J. Ph. van Oostrom Hij kan zich in verband met de eisen die zjjn werkkring nu eenmaal stelt en zijn a.s. promotie niet volledig beschikbaar stellen als wethouder. In verband hiermee vroeg de heer J. M. Tieken schorsing van de vergadering voor nader overleg, maar de raad had toch slechts een kwartier nodig om met de genoemde kandidaten te komen. DS '70 probeerde nog wel de heer J. Nievaart. die gedurende 12 jaren deel uit maakte van de raad. waar van 8 jaar als wethouder, als kan didaat te stellen, maar hy kreeg maar 4 van de 14 stemmen. De Leider- dorpse raad telt 15 leden, maar drs J. Vlieger kon wegens verblijf in Amerika niet aanwezig zijn. Daarna volgde een lange procedure te weten de benoeming van leden voor diverse commissies. Op voorstel van de heer J. Reugebrink (prot. chr.) werden de gemeentebelastingen iüet ondergebracht in de commissie fi nanciën, maar in die van strafver ordeningen. In de commissie van financiën werden gekozen de heren mr. J. G. WARMOND De benoeming van de wethouders gaf in de Warmond- se raad geen enkele moeilijkheid Met algemene stemmen werden de beide aftredende wethouders de he ren mr. V. C. Groenendijk (KVP) en G. Tulp (Prot. Christelijke Groe pering) als zodanig herbenoemd. Als leden van de commissie finan ciën werden benoemd: lid en voor zitter G. J. v. d. Kroft, plv. lid A. J. Heemskerk. Lid en plv. voorzit ter C. G. Heijl plv. lid G F. J. Vel- lekoop. lid: A. C. van Moorsel plv. lid A. J. G. Bakker. Commissie ontwikkeling: lid en voorzitter A. J. Heemskerk, plv. lid G. J. v. d. Kroft. Lid en plv. voor zitter Th. de Winter, plv. lid C. v. d. Zalm. lid: h. Verbeek-Kempe naar, plv. lid A. C. va nMoorsel. Commissie Bedrijven: Lid en voorzitter A. L. G. Bakker, plv. lid Mw. H. Verbeek, Kempenaar. Lid en plv. voorzitter G. Vellekoop, plv. lid Th. de Winter, Lid C. v. d. Zalm plv. lid C. G. Heyl. Commissie sport aangelegenheden: Lid en plv. voor zitter C. v. d. Zalm plv. lid A. C. van Moorsel. Commissie economische aangele genheden Lid en plv. voorzitter H. Verbeek-Kempenaar plv. lid C. G Heijl. Commissie agrarische aangelegen heden Lid en plv. voorzitter A. C. van Moorsel plv. lid C. v. d. Zalm. Contact commissie voor sociale aangelegenheden Lid en plv. voor zitter plv. lid Th. de Winter. Als le den voor commissie sportaange- legenheden werden benoemd G. Schavenmaker, P. J. Huis, J. P. de Winter, MeJ. E. Broxterman. Als lid van de Gewestraad Leiden werd benoemd de heer G. v. d. Kroft. Besloten werd de in de toe komst te houden raadsvergaderin gen vast te stellen op de vierde dinsdag van elke maand. Mede werd besloten de te maken notulen van de te houden vergadering drastïschte beperken en hierin alleen de geno men besluiten op te nemen, waarop van Roijen. drs. J. Vlieger. J. Nie vaart. J. M. Tieken en C. N. Boot. In de commissie Leidse agglomeratie de heren drs. J. Vlieger, ir. R. Poels, J. 'L. J. Toelen en J. Nievaart. De onderwijs-commissie zal bestaan uit de heren J. Reugebrink, drs. J. P. v. Oostrom, J. L. J. Toelen en J. Nie vaart. In de commissie openbare werken mevrouw mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij en de heren dr. J. W. Hekkelman. ir. R. Poels. J. M. Tieken. C. N. Boot en H. Jongeman en in de commissie strafverordeningen, verkeer en ge meentebelangen mevrouw mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij en de heren mr. J. G. van Roijen. J. Reugebrink. J. L. J. Toelen, C. N. Boot en H. Jong man. Als lid van de Gewestraad werd gekozen de heer J. L. J. Toe len en het college 2al zich intern beraden over de wethouders-afvaar diging. De woonruimte-adviescommissie is geheel vervallen, omdat de verdeling van de woonruimte een zaak is van huur en verhuur, waarbij de plaatse lijke overheid allen een controleren de functie nog heeft. In een bijzon der geval zou vordering echter wel denkbaar zijn, want de mogelijkheid tot vordering van woonruimte is blijven bestaan. Van deze bevoegd heid mogen B en W. geen gebruik maken dan nadat terzake door een vorderingscommissie is geadviseerd. In hun voorstel tot instelling en be noeming van een dgl. commissie schrijven B en W. dat de leden van de huidige woonruimte advies com missie in de loop der jaren een grote ervaring met deze zaken hebben op gedaan en dat is voor hen reden de leden voor een jaar tot 1 oktober 1971 opnieuw te benoemen. In de vordering-commissie werden gekozen mevr. E. Prins-Haveman. mej. M. v. d. Voort, de heren C. J. J. van der Meer. A. G. van Osnabrugge en E. J. Veldhuizen. De overige voorstellen, in hoofd zaak het onderwijs betreffende wer den z.h.s. aangenomen. Voordat de vergadering werd ge sloten, werden de heer en mevr. L. Los vanaf de tribune de raadszaal binnengeleid. De heer Los is gedu rende 22 jaar raadslid geweest en de wijze waarop hij zijn taak heeft ge zien en volbracht, aldus burgemees ter M. A. van der Have, is voor het college reden geweest hem te benoe men tot ere-burger van de gemeente Leiderdorp. Aan mevr. Los werd door wethouder mevr. D W. Tichler- Moerman bloemen aangeboden. De heer Los dankte voor de hem verleende onderscheiding, waarmee hij erg bly was. hij stelde, dat het werken als raadslid voor hem geen moeten was geweest, maar een gunst. LEIDEN Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid dr. R. J. H. Kruisinga heelt hedenochtend in het labo ratorium voor fysiologie van het Leids Academisch ziekenhuis een symposium geopend over de be handeling van kanker met ge neesmiddelen. Bij zijn aankomst op het terrein werd de staatsse cretaris (rechts) begroet door de geneesheer-directeur van het A.Z., dokter M. W. Jongsma. (Foto LD/Holvast) WASSENAAR De benoeming van de wethouders in Wassenaar tijdens de gemeenteraadsvergadering van gisteravond heeft geen ingrijpende wijzigingen gebracht in de politieke samenstelling van het college. Had den in de afgeloper zittingsperiode de KVP en de VVD ieder twee wet houderszetels. in het nieuwe college is de situatie zo. dat, naast 2 VVD- wethouders, 2 CCP-wethouders zul len optreden, waarvan er een mr. N. W. A. Brink tot de KVP be hoort en de andere, mr. dr. W. F. van Gunsteren tot de ARP. Wat de VVD-wethouders betreft, mevrouw A J. Ie Coultre-Foest. die ook in de afgelopen periode een wethouders zetel bezette, werd herkozen. Als tweede VVD-wethouder werd be noemd mr. G. C. van Dijk. De heer Sidney J. van den Bergh legde, voordat de wethoudersverkie zingen begonnen, een verklaring af Hij deelde mede, dat hij door zijn fractie eenstenjmig uitgekozen was als de eerste kandidaat voor het wethouderschap in de komende pe riode. Uit besprekingen met de grootste fractie die van de Com binatie Christelijke Partijen, die 9 zetels telt werd echter duidelijk, dat men de verkiezing van de heer Van den Bergh wel wilde steunen onder de voorwaarde, dat slechts één VVD-er. in het nieuwe college zitting zou nemen. „Mijn partij en ik zelf", aldus heer Van den Bergh, „hechten echter de grootste waarde aan, in h belang van Wassenaar, zoals wy d> zien, dat de tegenwoordige samei stelling van het college met 2 VVI wethouders en 2 CCP-wet-houde gehandhaafd zal blijven". Dit blei evenwel slechts bereikbaar, indien d portefeuille van financiën, die do de heer Van den Berg beheerd wen zou worden overgedragen aan ee vertegenwoordiger van de CCP. E heer' Van den Bergh heeft daarr besloten zich niet voor een hervei kiezing beschikbaar te stellen, gezie het grote belang dat hij voor h( bestuur van Wassenaar ziet in ee plezierige samenwerking tussen c twee grootste partijen, die over ee grote meerderheid in de raad b» schikken. De heer Van den Berg verklaarde tenslotte gaarne aan h« werk van de raad te blyven deel nemen, Bfj de verkiezing van de eerst wethouder verkreeg mr N. W. i Brink 20 stemmen, terwijl 1 stem o de heer S. J. van den Bergh wei- uitgebracht, De tweede stemming le verde 15 stemmen op voor mevroui A. K. J. le Coultre-Foest, 4 voo mevrouw G. J. van den Bosch-Bret houwer en 1 stem voor zowel mr. C C. van Dijk als voor de heer S. J van den Bergh. ZOETERWOUDE De benoeming I werken" onder zijn beheer krijgen er van wethouders in Zoeterwoude de heer A. C. J. Duindam (KVP) heeft niet veel moeilykheden opgele- zal de financiën van de gemeent» verd. De heer P van Hofwegen gaan behartigen. iKVP) zal de portefeuille „openbare echter, wanneer dit noodzake lijk mocht blijken, wel kan worden afgeweken. Nu het Lageland niet meer in de raad vertegenwoordigd is werd een voorstel gedaan om uit de bewoners van het Lageland een commissie samen te stellen, die B en W. van advies kan dienen bij problemen, die zich daar in de toekomst zullen voordoen. B. en W. zegden toe de ze suggestie in nadere overweging te zullen nemen: evenals een voor stel om op een of andere wijze meer voorlichting te geven aan de ingezetenen van de in de raad te behandelen en behandelde aangele genheden. De eerst volgende raads vergadering werd vasgtesteld op dinsdag 22 september a.s. De commissies zijn als volgt sa mengesteld: Commissie openbar» werken: voorzitter: P. van Hofwe gen; leden: J. J. Bosman, D. Huls bos, P. de Jong. dr. T. A. Pley, er G. W. J. de Groot. Commissie financiënvoorzitter: A. C. J. Duindam; leden: A. J. J Eversteyn, W. M. v. d. Ploeg, L. J. v d Post, A G Engelkes en H W. M Sies. Commissie industrieschapburge meester, wethouder openbare wer ken, dr. T. A. Pley en D. Hulsbos, Gewestraad: de burgemeester en A. G. Engelkes. Commissie waterleiding: D. Huls- I bos. j Naar aanleiding van een verkeers- I ongeval aan de Hoge Rijndijk, waar- bij een vierjarig meisje werd over- I reden door een tractor met aanhang wagen. werd door de raadsleden lang gedebatteerd. Dr. Th. A. Pley (Vrije Ljjst) vroeg zich af of de ver- keerslichteninstallatie niet zal kun nen worden verbeterd. Burgemeester J. A. Detmers be- j loofde met spoed maatregelen te zul len treffen. Maar hierin moet ook rijkswaterstaat worden betrokken, i Op verzoek werd er eencommissie j van onderzoek ingesteld. Hierin heb- ben de heren Van Leeuwen, P. van Hofwegen en dr. Pley namens de ge meente zitting. De heren Plantinga en De Bruin hebben dit namens de bewoners. Als 20.000ste bezoekers kwa- I dato. Het paar, dat 29 oktober men gisteravond mej. T. de Haas hoopt te trouwen, bezocht de Lei en de heer P. Rietkerk op de Lei- dato om inkopen voor de uitzet I te doen. VOORSCHOTEN Het aantal wethouders van Voorschoten is uit gebreid tot vier. In dit college zijn de vier graotste groeperingen ieder met een wethouder vertegenwoordigd. Na een drie uur durend beraad werden gekozen tot wethouder baron R. W de Vos van Steenwijk <VVD>; W J. Iestra (Prot. Christ iMr. T. C. Es- selaar (KVP) en dr. P. S. Pels (PvdA). Een voorstel van orde van D'66 tot het direct verdelen der por tefeuilles binnen het college van B en W. werd met 17 tegen 2 stemmen verworpen. „De verdeling van de taken ge schiedt door het college zelf en niet door de gemeenteraad Geheel ten onrechte en in strijd met de gemeen tewet heeft de raad hier voortijdig over gediscussieerd, aldus burge meester L. de Kool. die een vermoei de indruk maakte na de zeer verwar rende uren voor de stemming. Het kwam tijdens de wethouders verkiezingen tot een complete breuk tussen KVP en Prot. Christ. Groep, die met één programma de verkie zingen ingingen. De heer W. J. Iestra (Prot Christ.) stelde emotioneel, dat KVP en Prot. Christelijke Groep wel bij elkaar horen, maar helaas nog niet passend zijn aan elkaar. Ander half Jaar geleden, aldus de heer Ies tra, is de verloving bekend gemaakt tussen deze twee groepen Het is een zeer moeilijke verloving geweest, hoe wel KVP enige tijd geleden trouw plannen had, heeft de Prot. Christ Groep besloten de lastige KVP-ver- loofde niet te volgen. De Prot. Christ Groep zal volgens het vastgelegde LEIDEN Het eerste werk, waaraan de nieuwe gemeente raad van Leiden gisteravond be gon na de verkiezing van zes wet houders, bestond uit de benoeming van een groot aantal commissie-le den. Een hele klus, want de stadhuis- klok wees al twee uur aan voordat de vermoeide bodes eindelijk de deur achter het laatste raadslid konden dicht doen. De commissies zien er als volgt uit Commissie Financiën: In 't Veld, Elsgeest. Ham, De Jong, Hoeven, Amptmeijer. Zunderman, Kuy- per, Gerkema. Commissie GGD: Kerling, La- mers, Van Buel, Docter, Hoeven. Commissie Endegeest: Dirks, La- mers, Van Buel. Kappeyne van de Coppello, Hoeven. Commissie Onderwüs: Van Peype, Geelkerken, Cornelissens, De Jong, Hoeven, Zunderman, Oosterman, Gerkema. Commissie slachthuis: Den Dub belden, Elsgeest, Ham. Kappey ne van de Coppello. Commissie openbare Werken: Verboom, Leeuwenburgh, Dries- sen. De Jong, v. d. Blom, Ampt meijer, Zunderman, Kuyper, Gerkë- ma. Commissie personeelszaken: Waal, Lamers, Ham, Portheine, Hoe ven. Zunderman, Oosterman. Commissie sociale zaken: Kerling, Lamers, Van Buel, Portheine, v. d. Blom, Zunderman, Oosterman, Ger kema. Commissie lichtfabrieken: Van Baaien, Elsgeest, Ham, v. d. Blom. Commissie kasbeheer en krediet wezen: Van Dam, Elsgeest. Ham, v. d Blom, Zunderman. Rechtskundige commissie: Van der Horst. Geelkerken, Driessen, Kap peyne van de Coppello, Amptmeijer. Commissie sport- en jeugdzaken: Kwik, Leeuwenburgh, Cornelissens, i Kappeyne van de Coppello, Hoeven, j Zunderman, Gerkema. Commissie werkplaatsen: Ver- j boom, Lamers, Van Buel, Hoeven, j Commissie reiniging, havens en warenmarkten: Jonker, Elsgeest, Ham. Kappeyne van de Coppel- d. Blom. Zondervan. Voorzitter: Commissie civiele verdediging: Dirks, Houtman, Driessen. Commissie voor de rekeningen: In 't Veld, Elsgeest, Ham, De Jong, v. j In t Veld. Commissie agglomeratie vraag stukken: Van Aken, Houtman, Driessen, Portheine, v. d. Blom, Zunderman. Kuyper. Commissie Groenoordhal: Kwik, Elsgeest, Ham, Kappeyne van de Coppello, Hoeven. Zunderman, Kuy per. Leden van de Gewestraad: Van Aken, Den Dubbelden, v. d. Horst, Geelkerken, Houtman, Driessen, Docter, v. d. Blom, Zunderman, Kuyper. Lid commissie spaarvcrordening: Waal. Plaatsvervangend lid: Van Dam. Verkeerscommissie: Jonker, Hout man, Driessen, Amptmeijer. Recreatieraad: Kwik. Van Buel. Huisvestingscommissie: V. d. Blom. Commissie bedrijfstechnische school: Van Peype. Zunderman, Van Soest. De Clerq, Jansen, Van der Vlist. Mabesoone, Sweris, Frère- Jean. Culturele raad: Kappeyne van de Coippello, Van Dongen-te Nijenliuis, V. d. Hulst-Mengerink, Kuenen, Brouwer, Buurman, Hogendoorn, De Klerk. Koningsveld, Lunsingh Scheurleer, Nagel. Plaatsvervangend lid: Amptmeijer. Commissie Lakenhal: Waal, Hout man, Van Buel. Oosterman. Schöf- fer. Herfst. Lunsingh Scheurleer, Schutte. Hakkaart. Schooladviesdienst: Jonker. Burgy, Vermeulen-Meijers, Roosenschoon, Ter Haar Romey-Wachter. Guley, Swager, Mulder, Goddyn-van Dooren. Tissen. De Wit. Commissie gemeentelijke archief dienst: Waal. Houtman, Van Buel. Amptmeijer. Bomhoff. Meyer, De Smldt, Wieder. Commissie voor de beroepschrif ten: Waal, V. d. Horst, V. Peype, Geelkerken, Elsgeest. Driessen. Ham. Kappeyne van de Coppello. De Jong. V. d. Blom. Amptmeijer. Kuy per. Adviescommissie inzake het huis- vestingsvraagstuk: Kerling. Leeu wenburgh. Van Buel, V. d. Blom, Amptmeyer. Wanrooy, Van Nienes. Zwikker. Commissarissen Leidsche Duinwa ter Maatschappij: In 't Veld, Geel kerken. Monumentencommissie: Den Boer. Terwen, Rozzen, Van der Zanden. V. d. Sterre, Schutte. Meijere-Huizinga. Burgerijfonds: Branderhorst, V. Eek, Goslings, Groen, Meyer. programma een eigen koers volgen. De verklaring van de heer Iestra volgde op een zeer lang betoog van drs. A. F. van der Laan <KVP),i waarin deze de VVD ni,et de geschik te kandidaat vond voor een porte feuille van openbare werken en hy het betreurde, dat na het laatst ge houden overleg de Prot. Christelyke Groep de kant van de VVD gekozen had. Dr Pels (PvdA) wilde een afspie gelingscollege zien, zonodig zou de raad als waakhond kunnen fungeren en moeten fungeren indien een wet houder niet de koers zou volgen van de meerderheid van de raad. Mr. J. Goossens (D'66» steunde de KVP en verweet de PvdA dat zy thans be reid was om de VVD de portefeuille van openbare werken te gunnen. Mr. baron De Vos van Steenwyk (VVD) wenste geen sollicitatiepraatje te houden. Hy stelde dat de VVD op de wethouderspost zou zitting nemen voor de belangen van iedere burger. Na enige schorsingen kwam de elgenlyke stemming. Baron de Vos van Steenwyk (VVD) werd gekozen met 10 tegen 9 stemmen (tegen KVP, PvdA en D'66)W. J. Iestra (Prot. Christ.) werd gekozen met 15 stem men; Mr. T. C. Esselaar (KVP) kreeg 18 stemmen. Tot verrassing van de overvolle publieke tribune werd de kandidaat van de PvdA, dr. Pels met 9 tegen 10 stemmen verslagen door zyn fractiegenoot de heer Mennema. Uit de stemming viel af te leiden, dat VVD en Prot. Christ. Groep de heer Mennema hadden gekozen. De heer Mennema nam zyn verkiezing niet aan en voor de tweede stemming verklaarde de Prot. Christ. Groep de kandidatuur dr. Pels te steunen. By deze stemming verkreeg dr. Pels 14 stemmen. Burgemeester L. de Kool zei, dat de vorming van het wethoudersteam 'n zeer moeilijke zaak was geweest, maar sprak de wens uit dat dit col lege snel een team zou worden in het belang van de gehele gemeenschap.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2