Wij zijn benieuwd naar uw vakantie-ervaringen VLAM SLAAT IN DE PAN VAN DE CONJUNCTUUR Ookvoor u: CV Economen krijgen schrik op schrik SC Dimplex Bejaarden tehuizen en de rompslomp Ontwikkelingshulp Veronica geeft miljoen voor Nierstichting ZATERDAG 36 AUGUSTUS 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1 DEN HAAG (GPD) Een aantal (niet-commerciële) bejaardentehui zen in ons land verkeert in ernstige financiële zorg. Dat is het gevolg van het strakke prijsbeleid, dat sinds begin vorig jaar wordt gehan teerd en ook van toepassing is op de bejaardenoorden. Daar komt nog bij dat de aan het begin van dit Jaar in gediende onthef f ingsaanvra gen in traag tempo worden behandeld, waardoor de moeilijkheden nog gro ter worden. Van enkele bejaardente huizen is bekend dat zij zich genood zaakt hebben gezien kortlopende le ningen bij banken af te sluiten tegen een rente van 10 procent om aan hun verplichtingen te kunnen blijven vol doen. Dit geheel zal er waarschijn lijk toe leiden dat de bejaarden in tehuizen, die zelf de kosten moeten betalen (ongeveer een derde van de rond 100.000 bejaarden in tehuizen) geconfronteerd worden met tariefs verhogingen met een terugwerkende kracht over een periode van een half Jaar tot acht maanden. Drs. A. M. A. J. Janssen, secreta ris van de contact-commissie lande lijke organisaties van bejaardenhui zen (die ruim duizend bestuurlijk ge leide r.-k.-, prot. chr.-, humanisti sche en algemene bejaardenhuizen overkoepelt» zegt: „Het nationale pryzenbeleid, zoals dat sinds begin vorig Jaar wordt gevoerd, leidt tot structurele moeilijkheden voor de be jaardenhuizen. Aan dringend noodza kelijke verbeteringen komt men niet toe. De personeelsmoeilijkheden ko men scherper naar voren en de stichtingsbesturen weten niet meer welke kant ze op moeten." Hoe is deze situatie ontstaan? De spanningen rond de tarieven van de bejaardentehuizen ontstonden bij de invoering van de nieuwe omzetbe lasting, de btw, in januari van het vorige jaar. In het, najaar van 1968 was het al duidelijk dat de tarieven voor de meeste tehuizen met 8 pro cent tot 12 procent omhoog zouden moeten. Dit o m. als gevolg van ver betering van de salariëring van het personeel, het aantrekken van meer en beter personeel, het aanbrengen van verbeteringen in sommige tehui zen en het inhalen van eerder ont stane exploitatieverschillen. Voor be paalde tehuizen was zelfs een verho ging van 20 procent tot 25 procent noodzakelijk. In april vorig Jaar werd de prijs- stop afgekondigd. Weliswaar werd de reeds doorgevoerde tariefsverho ging van 8 procent tot 12 procent gesanctioneerd. Maar door de pry- zenbeschikking was het niet moge lijk in het afgelopen Jaar nog kosten stijgingen door te berekenen. Die stijgingen zouden moeten worden verwerkt in de tarieven per 1 Janua ri en 1 juni 1970. In februari 1970 kwam een prijzenbeschikking tot stand, waarbij het de bejaardenoor den werd toegestaan de tarieven met 4 procent te verhogen. Er werden naar schatting 700 tot 1000 onthef- fingsaanvragen ingediend, omdat vrijwel alle tehuizen aan een mini male verhoging van 7 procent tot 8 procent niet konden ontkomen. Bij de behandeling van de honder den ontheffingsaanvragen is een gro te achterstand ontstaan. Dat moet vooral worden geweten aan de amb telijke rompslomp op dit terrein. Op grond van de wet op de bejaarden oorden ligt het toezicht op de tarie ven van de bejaardentehuizen in han den van de colleges van Gedeputeer de Staten. Ontheffingen van het lan delijke prijsbeleid worden echter ver leend door het departement van economische zaken. Zo was het dus nodig om de ontheffingsaanvragen via de provincies te laten lopen. De colleges van G.S. beschikken echter niet over een uniforme richtlijn. Het resultaat: naar schatting lig gen er nog minimaal driehonderd aanvragen op afhandeling te wach ten. Het Juiste aantal staat niet vast omdat het niet bekend is hoeveel aanvragen er nog op de provinciale griffies liggen. Op herhaald aandringen van de contact-commissie is deze maand een nationale pryzenadviescommis- sie geformeerd. Die moet de afhan deling van de ontheffingsaanvragen bespoedigen en landelijke normen voor de tariefstelling creëeren. Drs. Janssen signaleert daarbij een merk waardig feit: „In tegenstelling tot de bejaardenhuizen hebben de zie kenhuizen en verpleegtehuizen geen last gehad van de prijzenbeschikkin- gen. Het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid voert voor deze instellingen een structureel be leid." Drs. Janssen ziet de financiële moeilijkheden van de niet-commer ciële bejaardentehuizen als een on derdeel van een weinig geslaagd be jaardenbeleid. De bejaardenzorg res sorteert onder een aantal ministe ries, zoals Sociale Zaken en Volks gezondheid, Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk en wat de tariefstelling betreft Economische Zaken. Dat is op zich zelf al een handicap. Bovendien wor den op deze ministeries de aangele- I genheden, die bejaarden betreffen niet op gelijk niveau behandeld. Weliswaar is er een interdeparte mentale commissie, die het bejaar denbeleid moet coördineren, maar volgens drs. Janssen werkt het hele systeem weinig efficiënt. DEN HAAG (GPD) De meeste Nederlanders zijn weer terug van vakantie. Met hun ervaringen, hun uitgeruste zenu wen. hun foto's en dia's, hun meegesmokkelde flesje wijn of hun bosje hei. Het verzamelen van foto's tot en met bosjes hei is meestal een probleemloze zaak. Anders is het gestemd met de soort ervaringen en de daarmee samengaande zenuw- opknap. Elke vakantie is wat dat betreft een risico. Slechte erva ringen betekenen een verknoeide kans op plezier en rust, die meestal pas over een jaar weer terugkomt. Goede ervaringen geven wat „pep" mee voor de eerste periode van werk- of schooltijd. Onzekerheid Slechte ervaringen treffen niet al leen de klanten van malafide reis organisatoren, wier slachtoffers ver oorzakende praktijken elk seizoen wel weer in het nieuws komen. Een onverwacht (en werkelijk ge beurde) slechte ervaring kan er ook zo een zijn: een gezin gaat per vlieg reis naar Mallorca. Het weer is pri ma. de hotelkamer goed, de verzor ging uitstekend. Maar wie is komen vliegen heeft als regel geen auto bij zich en toch wil het gezin wel eens een autotochtje maken op het Spaanse eiland Wel, op Mallorca kan Je in som mige plaatsjes om de tien huizen by een garagebedrijfje een auto hu ren. En de huurprijzen zijn er laag. Het gezin kiest een aardig Fiatje uit, waarmee voor slechts f. 17.50 per dag onbeperkt gereden mag worden. Vergeefs wachten Dat „onbeperkt rijden" valt tegen. Want ze komen er net mee tot mid den in de bergen, vermoedelijk we gens een kapotte koppeling en dan geeft het Fiatje de geest. Ze bellen het verhuurbedrijfje op en dat be looft dat er een monteur wordt ge stuurd. Nadat zij zeven uur lang vergeefs op die monteur hebben ge wacht, nemen zij een taxi terug naar hun hotel. Einde van een verspeelde vakantiedag. De volgende dag jgen zij van de autoverhuurder te ..oren: „Wat wilt u nou eigenlijk met uw geprotesteer. Zo'n auto wordt dag-in-dag-uit ver huurd, dan is het toch logisch dat er mankementen aan komen?" Later horen zij van andere vakan tiegangers legio van dergelijke vakantie-bedervende ervaringen: op Mallorca worden hoofdzakelijk sloop auto's verhuurd. Zij weten bij een andere verhuurder zelfs nog vier meisjes te redden, die de bergen in willen gaan met een auto die on danks aangetrapte voetrem en aan getrokken handrem nog makkelijk met een hand vooruit is te duwen. Commentaar van de verhuurder: „Dan hadden ze er bij moeten zeg gen dat ze er de bergen mee in wil den". Later Informeren zij bij hun reis organisator of die weet waar op Mallorca dan w e 1 betrouwbare auto's te huur zijn. Antwoord: wy krijgen altijd klachten over alle plaatselijke verhuurders. Behalve de dure internationale autoverhuurders Herz en Avis zouden wy echt ook geen adres weten waar wij iemand heen zouden durven sturen". Bungalowpark Een heel andere ervaring: een ge zin gaat, vroeg in het seizoen, samen met kennissen op vakantie in een Nederlands bungalowpark. De beta ling is vooraf, zy tellen ruim zes honderd gulden huur neer. Een week vóór hun vakantie krijgen zy van de exploitant een stencil toegestuurd, waarin staat dat het splinternieuwe bungalowpark weliswaar geheel ge reed is om hen voor een comfor tabele vakantie te ontvangen, doch dat er nog een paar uiterst geringe ongemakken zullen zijn, omdat er nog een paar allerlaatste werkzaam heden worden uitgevoerd. Daarom als vriendengebaar. een reductie van vijftig gulden op de huurprijs. Het gezin heeft zelf geen auto en laat zich per Volkswagenbusje met zijn bagage naar de andere kant van het land vervoeren. Daar, in het bungalowpark, constateert het in derdaad enkele „kleine ongemak ken". Bulldozers Zoals deze: het beloofde riante restaurant is nog niet klaar, in plaats daarvan is er een hoekje waar men hooguit een spiegelei kan eten. Het overdekte zwembad staat vol met schildersladders. Zware bull dozers zwoegen de hele dag overal op het terrein rond. De wegen en paden zijn diepe rupsbandsporen. Nadat het in dit „luxe vakantie park" enkele dagen wanhopig over het leven van zyn kleine kinderen heeft gewaakt, vertrekt het gezin de man overspannen naar huis. Het krijgt zyn geld terug, dat wel. Maar wie vergoedt de doorstane narigheid en de verspeelde vakantie week? Slechte vakantie-ervaringen zijn er in allerlei toonaarden. Zoals die van Nederlandse toeristen met de politie in het Belgische Luik, die hen urenlang de stad laat rondrij den op zoek naar een doorgaande weg. omdat die politie geen Neder lands wenst te verstaan. Of met het hanteren van wisselkoersen in som mige streken, waar men in winkels en café-restaurants by het betalen met vreemd geld uiterst grof wordt afgezet. Goede ervaringen zijn er eveneens. Zoals die van vele Nederlanders die de Belgische Ardennen of Frankrijk herontdekken en daar vaak lage prijzen en voortreffelijke service ont moeten. Allemaal ervaringen, die iedereen maar elk jaar apart voor zich zelf moet hebben. Met vreugde en ple zier. of met schade en schande. Dat lijkt ons een stuk onnodige onzekerheid voor de consument vakantieganger. Wij stellen ons voor dat de lezers van deze rubriek ge zamenlijk voldoende vakantie-erva ringen op tafel kunnen brengen om elkaar een bruikbaar overzicht te kunnen geven van goede en slechte vakantiekansen. Een dergelijk over zicht willen wij over enige tijd in onze klantenrubriek opnemen, zodat u er rekening mee kunt houden, by het maken van volgende vakantie plannen Daarom deze oproep: Hebt u opvallend goede of slechte vankantie-ervaringen gehad in dit seizoen, meldt ze ons. Zend ze ons zo spoedig mogelijk toe in een bon dig. doch volledig, zakelijk briefje of op een briefkaart. Een van de vele kaarten uit het buitenland. Goed of slecht nieuws. Vermeld vooral namen. Namen van landen, plaatsen, hotels, café-res taurants, campings, winkels, orga nisaties, enzwaarop uw ervarin gen betrekking hebben. Hebt u foto's, die deze ervaringen illustreren, stuur ze dan mee op. U ontvangt ze later weer terug. Zet vooral ook uw naam en adres op uw brief of briefkaart. Wy ge bruiken uw naam in geen geval in het vakantie-ervaringen-artikel dat wy op grond van uw reacties zullen schryven. Maar het kan wel nodig zyn dat wy over bepaalde kwesties nog even navraag by u doen. Vandaar. En zet s.v.p. in de linker bovenhoek van uw brief of briefkaart: „Vakantie-ervaringen". Nauweiyks is de econoom bekomen van de zorgen over de narigheid voor de wereldeconomie, die zouden kun nen voortspruiten uit de Amerikaan se inflatiebestryding. of er komen zorgwekkende klanken uit de Bonds republiek en uit Groot-Brittan- nië over de economische zorgen. Als klap op de vuurpijl wordt daarna aangekondigd dat de economie van ons land minder sterk is. Het is bepaald niet zo dat er een economische terugslag voor de deur staat. Integendeel, het was de bedoe ling van minister Witteveen ervoor te waarschuwen dat het momenteel zo goed gaat. dat in conjunctureel op zicht devlam in de pan dreigt te slaan. De betrekkeiyke rust aan het economische front heeft de beste- dingsdrang doen toenemen, de indu strie, vooruitlopend op de kostensty- ging en op de vraagvermeerdering van het publiek, tracht door omvang- ryke investeringen in de pas te bly- ven. De overheid heeft zich ook niet onbetuigd gelaten met haar uitgaven voor vermeerdering van het algeme ne welzyns en welvaartspeil. Oververhitting Natuuriyk was het allang bekend dat de handelsbalans steeds verder uit het lood komt te hangen, omdat de importen in sneller tempo toene men dan de export. Ook duidde de toenemende spanning op de arbeids markt erop dat de conjunctuur in 'n stadium van oververhitting geraakte. Het verminderen van de persooniyke besparingen by de spaarinstellingen was eveneens een aanwyzing dat het met de bestedingen crescendo ging. Uiteraard past het hoogste gezag- dienaars een waarschuwend woord te laten horen als zy menen dat er ont wikkelingen voordoen, die voor het algemeen welzyn weinig bevorderlijk zijn. Het mag de bevolking goed gaan, maar niet te goed, want overal waar te voor staat deugt niet. Ook dienen zy by voorbaat hun straatje schoon te vegen voor de maatregelen, welke in de komende begroting zullen worden aangekon digd en die waarschyniyk olie op het politieke vuur zullen werpen. Het Centraal Plan Bureau heeft door omstandigheden van buitenaf de plank misgeslagen by het opstellen van de prognoses over de economie in de loop van 1970. Niet aan touwtje Niemand zal dat het bureau kwa- ïyk kunnen nemen, want 't is uiterst moeilyk om maanden tevoren te voorspellen hoe de zaken zich in de rest van het jaar zullen ontwikkelen. Men heeft de mensen nu eenmaal niet aan een touwtje en vooral niet de invloed uit het buitenland. Het is toch al knap dat het Planbureau aan de hand van grafieken en statistie ken een inzicht kan geven in een mo gelijk te verwachten „trend", welke gehandhaafd kan biyve-n als zich geen byzondere omstandigheden voordoen. In elk geval biykt nu dat de voor spelling voor 1971, die by de begro ting in te dienen nota van de macro- economische verkenning ter tafel zullen komen er anders zullen uitzien dan op grond van onlangs verstrekte mededelingen mocht worden ver wacht. Zorgenkinderen De laatste maanden hebben zich 'n aantal factoren voorgedaan, welke de conjunctuur sneller hebben aange wakkerd dan mocht worden verwacht Een zorgenkind blyft de prysbewe- ging. want naarmate de bestedings- drang toeneemt en de investeringen omvangryker worden des te groter is de kans op een nieuwe eruptie aan het pryzenfront. Vooral omdat de lonen zich in op waartse richting biyven bewegen me de ten gevolge van de groeiende spanningen op de arbeidsmarkt. De vakbeweging is niet geneigd om in de gegeven omstandigheden mee te wer ken naar het zoeken dc-ub-itil-ce6ei sing, welke het gevaar van de infla- tleeplraal zou moeten keren, ziet het ernaar uit dat straffe beperkingen moeten worden ingevoerd. Per saldo kan geen enkele regering, in welke politieke jas zy is gestoken, er onderuit om maatregelen te ne men die het economische bestel in goede banen moeten houden. Het is bepaald nog niet zo dat nu al een ideale situatie is bereikt, maar er kan niet ontkend worden dat er van overheidswege getracht wordt om door geven en nemen een zo geiyk- matig mogelyke ontwikkeling mo- geiyk te maken De komende mil joenennota zal dan ook wel in het teken staan van het pogen om te voorkomen dat de economie in een slop geraakt, maar anderzyds ook dat al te hard van stapel wordt gelopen. De aankondiging dat de door de Kamer reeds aanvaarde belastingver laging per 1 januari 1971 zal door gaan is een aanduiding dat er een doelbewuste koers wordt gevaren. Door de aansluiting by de Europese Economische Gemeenschap heeft ons land de verplichting op zich genomen om geleidelyk aan tot een uniforme belastingheffing te komen. Aangezien Nederland van oudsher de belastingdruk het zwaarste deed liggen op die op de inkomens, terwyi andere landen de inkomsten voor de schatkist meer in de sfeer van de be stedingen byeen trachten te brengen, moet er een zekere aanpassing plaats vinden. Door het geperfectioneerde be lastingstelsel hier te lande staat Ne derland als enige op het voetstuk van de loon- en inkomstenbelasting Het spreekt dan ook vanzelf dat als er aanpassingen moeten komen, die van onze kant worden vereist omdat het gemakkelyker is om 13 miljoen men sen uit een ander fiscaal vaatje te la ten tappen dan de honderden miljoe nen by de andere EEG-partners. In dit kader moet dan ook het streven worden gezien om te komen tot ver laging der inkomstenbelasting. Teneinde de inkomsten voor de schatkist óp niveau te houden en te gelijk wat aan de bestedingen te sleutelen is het nodig dat de be lasting op de bestedingen wordt op getrokken. De omzetbelasting nieuwe styl, beter bekend en berucht als de b.t.w., komt daarvoor het eerst in aanmerking. Blykbaar bestaat er in het buiten land meer vertrouwen over de situa tie in ons land dan er by onze eigen mensen aanwezig blijkt te zyn. An ders zou de toevloed van buitenlands kapitaal niet onverminderd voort gaan. De Nederlandse he Bank moet voortdurend op de valutamarkt interveniëren om de aangeboden dol lars over te nemen. Zou dat niet ge beuren dan zou de koers van de gul den weieens zover kunnen uitschie ten dat de internationale speculatie er als de kippen by zou zyn om ons betaalmiddel als revaluatiegeld ten troon te verheffen. Zolang de handelsbalans uit het lood blyft hangen en de loon- en prysbeweging niet tot rust is geko men. kan er geen sprake van zyn dat de koers van de gulden ten opizchte van die der andere valuta zou wor den opgetrokken. Niemand voelt ervoor om het hoofd in de strop te steken. Vertel dat ech ter maar eens tegen de bezitters van het internationale vluchtkapitaal, dat van het ene oord naar het andere trekt om te profiteren van een gun stige rentevoet en tegelykertyd een vooruitgeschoven post bezet ingeval de koers van de munt toch zou wor den opgetrokken. ADVERTENTIE U woont in een huurhuis en u wilt toch graag CV? Met Dimplex elektrische radiatoren bouwt u kamer voor kamer uw eigen CVop. Zonder hoge installatie- kosten. Gelijkmatige warmte. Minimaal stroomverbruik. Dokumentatie bij uw elektrohandelaar of bij Nerim N. V. Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel: 01850-42311 Als Indonesiës president Soeharto diens woord spreekt wiens „brood hy eet',' zal hy alleen maar zeer lovend kunnen spreken over de Nederlandse ontwikkelingshulp aan zyn land, wanneer die tydens zyn staatsie be zoek aan de orde komt. Niet alleen verstrekt Nederland onder supervisie van minister zonder portefeuille Udink omvangryke financiële en technische bystand, het stimuleert ook in aanzienlyke mate de interna tionale hulp. IJver, die, voor wat be treft Indonesië, nadrukkeiyk niet wordt gesteund door belangryke par ticuliere organisaties voor ontwikke lingswerk. De NOVIB in een nota aan regering en Kamer over de be groting '70: „De Nederlandse finan ciële hulp aan India en Pakistan dient te worden uitgebreid, gezien hun bescheiden aandeel in de Zuid- oost-Aziatische hulpverlening". Een woordvoerdster van de „stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen": „wy voeren opdrach ten van de wereldraad van kerken uit en die stelt Indonesië op één lyn met andere landen". In deze zin heeft het verleden najaar uitgebrachte evalua tierapport van een aantal we- tenschappelyke bureaus geconclu deerd. dat de ontwikkelingshulp aan Indonesië teveel aandacht kreeg. Ten onrechte werd aangenomen dat de vroegere relaties tot grotere effecti viteit van de hulp zouden leiden. In 1966. toen de betere betrekkin gen tussen Den Haag en Djakarta voor het eerst in harde valuta wer den bekrachtigd, sprong Nederland voor 66 miljoen gulden by in het her stel van de stukgedraaide Indonesi sche economie 22 miljoen als gift, de rest in de vorm van „zachte" le ningen. De tweede portie (1967) was wat minder, 54 miljoen, maar het jaar daarop liep de hulp al tegen de honderd miljoen en in '68 werd die overschreden. Verleden Jaar verleen de Nederland voor 125 miljoen hulp en voor '70 is totaal 143 miljoen toe gezegd. Daarmee staat Nederland op de derde plaats van het lystje van ne gen landen, die deel uitmaken van de op zyn initiatief opgerichte intergou- vermentele groep inzake Indonesië CIGGI). Volgt het op partners als Ja pan (voor dit jaar ruim 500 miljoen gulden toegezegd» en de VS (450 mil joen gulden, exclusief voedselhulp). Miljoenenverslindende projecten in Indonesië zyn, in het jargon van mi nister Udink. een nationaal instru mentatie instituut (3.3 miljoen), landbouwvoorlichting Lombok (1.6 miljoen), grafisch centrum (6.8 mil joen», Djarunsoluna development project (8.1 miljoen) en textielindu strie (11.4 miljoen). Alle op- en aanmerking van kriti sche „buitenstaanders" ten spyt, vol hardt „ontwikkelingshulp" in zyn beleid, dat het zelf zo heeft geformu leerd: „Zowel by de financiële als de technische bystand is gebleken, dat concentratie van de Nederlandse hulp het effect daarvan ver groot. Hierby is van belang dat door de concentratie ervaring wordt opge daan met de administratie en de ge woonten van het ontvangende land, dat inzicht wordt verkregen in de aard en de omvang van de hulpbe hoefte en goed functionerende con tacten tusen de administraties van het gevende en ontvangende land als mede de administraties van andere donorlanden kunnen worden opge bouwd". De reële aanvulling op deze ont wikkelingsformule wordt geleverd door het bedryfsleven, met name de Nederlandse bedryven die al weer vestigingen in Indonesië hebben. Die bieden de handelspolitieke factoren, waaraan ook ontwikkelingshulp niet altyd zo vreemd is als wel wenseiyk zou zyn. In een memorie van toelichting zyn de kamer midden Juli dertien bedry ven genoemd die een „vestigingsver gunning" in Indonesië hadden gekre- gekregen. Daaronder Philips, Hei- neken, Unilever, Billiton, Hoogovens en in de zuivelsector Domo en Fries land. Hoezeer de betrekkingen tussen Dja karta en Den Haag zyn genormali seerd moet nu vooral uit Soeharto's bezoek biyken, maar in de financieel- economische sfeer is dat al veel eer der bevestigd. Het was Nederland, dat in 1966 het initiatief nam tot het by- eenroepen van een groep landen en internationale instanties die bereid waren tot hulpverlening aan Indone sië. Februari 1967 is de eerste con ferentie van de IGGI-partners in Amsterdam gehouden. Sindsdien is Nederland voorzitter, waaraan oude en nieuwe economische betrekkingen niet vreemd zyn. Uit die Nederland se positie spreekt ook Indonesisch vertrouwen. HILVERSUM (ANP) Radio Ve ronica heeft met de verkoop van twee lp's met bydragen van uitslui tend Nederlandse artiesten, die daar voor hun royalties hebben afgestaan, enkele andere acties en acties van scholieren en studenten een bedrag van een miljoen gulden byeen ge bracht voor de Nederlandse Nier stichting. Het bedrag werd door Veronica- directeur D. Verwey gistermiddag tydens een byeenkomst in Hilver sum op symbolische wyze overhan digd aan de voorzitter van de Ver eniging tot Steun aan de Nierstich ting Nederland, de heer B. J. F. Steinmetz. Het bestuur van de Nierstichting zal in overleg met de wetenschappe- UJke raad van de stichting (bestaan de uit hoogleraren van alle medische faculteiten in ons land) een belang- ryk deel van het geld gebruiken voor de uitbreiding van de techni sche faciliteiten.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7