Woonwagens bij Sportlaan Uw Leidsch Dagblad I Vrouwen demonstreren tegen achteruitzetting mm fxl Belhamels" kwelden Noordwijkse patient Dief werd bestolen mee op vakantie [N VOORHOUT WEDVLUCHTEN I x' wE j CITROEN-G.S. IN TWEE UITVOE RINGEN Start winterwerk Herv. Jeugdraad LE1DS JAAR BOEKJE 1970 Alpheuse zeskampers maken zich op voor de strijd DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 (Van onze streekredactie) VOORHOUT De woonwagenbewoners hebben in de Bollenstreek Voorhout tot hun favoriete „kampplaats" gekozen. Zo zag het er gisteravond ten minste uit. Op het terrein aan de Leidse Vaart-Sportlaan staan al sinds enige dagen vijf woonwagens, waarvan de bewoners om finan ciële steun bij de gemeente hebben aangeklopt. Vertrekken is wat moeilijk want één van de bewoners beschikt niet meer over een auto om zijn wagen te verplaatsen. In een speciale vergadering hebben B. en W. besloten, dat de auto, waarvan de koopprijs minimaal ligt tussen de f 750,- en f 1500,-, gekocht mag worden. Dit is de tweede auto in vrij korte tijd. De soepele behandeling, die Voor hout de woonwagenbewoners heeft gegeven, lokt echter steeds meer woonwagens naar de gemeente. Gis teravond om vijf uur reden opnieuw vijf woonwagens het dorp binnen. Omdat op het terrein aan de Sport laan geen plaats meer was, sloegen zU hun kamp op aan de Linnaeus- laan in een der nieuwe woonwijken. Vannacht of vanochtend in alle vroegte zijn deze wagens naar de Sportlaan verhuisd. Het is een situatie geworden waar noch de omwonenden, nooh het ge meentebestuur erg gelukkig mee zijn. Voorlopig is daar echter weinig aan te doen, want men beschikt niet over een woonwagenkamp. Dat was ook tot vóór januari 1970, vlak na de moeilijkheden in Hazerswoude en Woubruyge en enkele andere plaat sen in de Rijnstreek helemaal niet -j nodig. Op een enkeling na, die geld voor benzine vroeg, dat kreeg en in alle rust vertrok, hebben de Voorhou- ters in geen twintig jaar met woon wagenbewoners te maken gehad. Buitensporig In januari leek het ook allemaal nog niet zo vaart te lopen. De amb tenaar van Sociale Zaken had min of meer „vaste" klanten, die na geld voor kleine reparaties, benzine en leeftocht, de gemeente weer verlieten. Tot zover ging het allemaal goed. B. en W. zagen de problemen van deze nomaden, die meestal een flink gezin hadden. Na wat telefoneren met Den Haag en de voorlaatste pleisterplaats werd alles vrij soepel geregeld. Dit lankmoedig optreden lijkt het gemeentebestuur nu een beetje op te breken, want na de eer ste grote eis, een auto (die met enig wenkbrauwenfronsen werd ingewil ligd) probeerde iemand een niéuwe woonwag enlos te peuteren. Dit vond men zelfs in Voorhout een buiten sporige eis. Het feest ging niet door. Probleem Van de baan is daarmee het pro bleem voor Voorhout nog lang niet. Zolang er geen woonwagenkamp (je) is, kunnen alle „nomaden" bij So ciale Zaken blijven aankloppen, om een bijdrage. Ook de acht tot tien wagens, die nu in het dorp staan, vormen een ernstig probleem, dat een tactvolle maar doortastende handel wijze vereist. De oude raad, die vrijdagavond bij eenkomt, zal er beslist het nodige over te zeggen hebben. Een beslissing over het al of niet inrichten van een tijdelijk woonwagenkamp (je) voor twee of drie wagen zoals Boskoop in der tijd in allerijl heeft gedaan in afwachting van de resultaten van het overleg met de Bollenstreek-ge meenten, moet de nieuwe raad voor zijn rekening nemen. LEIDEN De Leidse Postdui- venverenigin g „de Vriendenclub" heeft een wedvlucht gehouden van uit Roosendaal. In concours waren 425 diuven. Uitslag: 1 en 5 Gebr. Van de Voorn; 2 en 8 J. Veilbrief Jr.; 3. R. Pet; 4. J. van Seggele; 6, 7 en 9 H. Wansink; 10 J. Beekman. De vlucht uit St. Chrislain (met 91 Jonge duiven) werd gewonnen door C. de Ridder (1, 5, 8 en 10); 2. Ge br. Van de Voorn; 3. J. Knijnenburg; 4. J. Ludlage; 6 en 7 H. Holtrop; 9. L. Koopman. ADVERTENTIE üw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als O wilt helpen, door g gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantleformuller. dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, t ons niet op te bellen voor opzending of inhouamp van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES is: j Naam: Straat: pn n hj r_ no. Wij hebben een Maand Postabonnement Ons VAKANTIE-ADRES te: Woonplaats: Kwartaal doorhalen wat niet van toepassing is Straat no. plaatsnaam provincie 8.v.p. in bloklettera. (Bij tijdelijke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen, maar wel datum le en laatste dag van inhouding). li OPZENDEN/INHOUDEN: doorhalen wat niet verlangd wordt. Ie dag laatste dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. new» »ia».*;*»»»».***» tosten van opzending/inhouding. Voor Nederland, België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f0,60 per dag. 'oor tydelijk in te houden kranten wordt bij restitutie van net te veel Staalde abonnementsgeld f0.50 in mindering gebracht voor administratie- tosten. Verzoeke tevens om een vlotte terugbetaling te bevorderen uw gironummer h het vakje rechts onder punt 3 te vermelden. De woonwagens aan de Sport laan. (Foto LD/Holvast) DEN HAAG (GPD) Op niet mis te verstane wijze heeft de Haag se politierechter mr. Stolk gisteren zijn toorn geuit over het optreden van enige opgeschoten jongens, die vorig jaar naar pas thans blijkt zich hebben .geamuseerd" ten koste van een geestelijk gestoorde patiënt van de psychiatrische inrichting „Dr. mr. W. van den Bergh-Stichting" in Noordwijk. Vier Haagse jongemannen in vitte jassen namen van het terrein van de inrichting een patiënt mee in hun auto. Gierend van het lachen om zijn reacties op hun plagerijen reden zij een eind met hem om, totdat zij hem ergens voor een politiebureau uit hun auto lieten. Drie van de vier daders moesten gisteren voor de Haagse politierech ter terechtstaan terzake van enige NEW YORK, PARIJS (APP DPA) In Amerika hebben gisteren vrou wen geageerd tegen de tenachter stelling waaronder naar haar mening de vrouw te lijden heeft. De belang stelling voor deze manifestaties was echter aanzienlijk minder dan de or ganisatrices hadden verwacht. In de VS gaven slechts zeer weinig vrouwen gehoor aan een oproep om woensdag niet naar het werk te gaan. In New York was het werkverzuim bij de grote ondernemingen nauwe lijks hoger dan op andere dagen. In Washington hielden omstreeks het middaguur circa duizend vrouwen een betoging, waarbij zij pleitten voor het recht op kosteloze abortus en de op richting van gratis kinderdagverblij ven. In New York werd in tegen woordigheid van dertig „Dolle Mi- na's" een gedenkplaat onthuld ter herinnering aan Susan Anthony, één van de bekendste ijveraarsters voor het vrouwenkiesrecht dat vijftig jaar geleden in Amerika werd ingevoerd. Rond 25.000 vrouwen hielden een be toging in een grote straat in het hartje van New York. Het verkeer in de buurt kwam tot stilstand. Aan het hoofd van de stoet reed een auto waarin enkele „strijdsters van het eerste uur" zaten. De vrouwen had- DEN HAAG/ALKEMADE V ooi- de Haagse rechtbank moest een ne gentienjarige bankwerker uit Alke made zich verantwoorden voor dief stal van een auto. Hij reed daarmee naar Rijpwetering en vervolgens naar Leiden. Onderweg kwam hij in bot sing met een andere wagen. Ook in de omgeving van Bodegraven zou hij zich aan diefstal schuldig hebben gemaakt. Uit een woonboot in Reeuwijk zou hij ook een slaapzak hebben gestolen die vervolgens weer door een andere dief werd wegge nomen. Volgens verdachte was het alle maal een gevolg van onenigheid die hfj thuis had. De officier verweet hem echter, dat hij in feite te lui is om te werken en het liefst op bed ligt. De eis luidde drie maanden ge vangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. De rechtbank heeft vonnis gewezen en verdachte veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en indien no dig. psychiatrisch toezicht. den spandoeken en borden bij zich waarop onder meer stond: „Voor ge lijk werk, gelijk loon" en „zusters, sluit u bij ons aan". In Parijs probeerden ongeveer tien leden van de „Beweging voor de be vrijding van de Franse vrouw" onder de Are de Triomphe 'n krans te leg gen voor „de vrouw van de onbeken de soldaat". Volgens haar is er altijd nog iemand onbekender dan de „on- In Washington werden, even als in New York, optochten ge houden door betogende vrouwen. Foto: een groep in Connecticut Avenue in de Amerikaanse hoofd stad. bekende soldaat", dient vrpuw. De de- monstranten onder vie enkele j schrijfsters werden echter direct aangehouden en voor ondervraging naar een politiebureau gebracht. De nieuwe middenklasser van Ci troen waarvan wij enkele dagen geleden een foto plaatsten zal in twee uitvoeringen op de markt ko men. De G.S.-Confort gaat inclusief btw f. 7.995,- kosten, de G.S.-Club komt op f. 8.695,-. De tweede uit- I voering is luxueuzer, b.v. met klokje, I met verse-luchtaanjager, met een achteruitkijkspiegel met dag- en nachtstand, met hogere leuningen j en verstelbare passagiersstoelen, met moquette op de vloer enz. Motorisch Is geen verschil tussen beide uitvoe ringen. Beide wagens zijn uitgerust met een 61 SAE-pk leverende 1015 cc luohtgekoelde boxermotor met twee bovenliggende nokkenassen. De i wagen is slechts 1.35 m. hoog. 4.12 lang en 1,6 m. breed. Aan de ge luidsisolatie is bijzondere aandacht besteed. De Citroën -GS heeft schijf remmen op alle vier wielen. Voor de aflevering van aantallen van enige betekenis in Nederland moet men rekenen op begin volgend Jaar. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marnix Ernest, zn. van P. J. Krab bendam en J. Schop; Nataeja Ludwie- na. dr. van J van Doorn en J. A. van Steenbergen; Anthonle Cornells, zn. van D. Stravers en L. Vooljs; Mar cel Leonard, zn. van J. L. van Vliet en W. P. van Of wegen; Edith, dr. van C. H. Bijl en L. Landman; Judith Loes, dr. van J. P. Kikkert en M. F. Mugge; NIJnke Elisabeth Catharlna. dr. van C. de Zoeten en T. N. Klkstra; Ger- rlt PI eter Willem Johannes, zn. van W. J. Kokkedee en W. Burggraaf. GETROUWD C. G. Walter en J. M. van den Boo- gaart; S. J. Platteel en J. J. Mulder. OVERLEDEN W. L. van der Ham, 69 J.man. diefstallen en baldadige vernielingen. Alle feiten wen begin vorig jaar gepleegd. De politierechter sprak er dan ook zijn misnoegen over uit, dat deze zaken pas thans door het open baar ministerie ter zitting werden voorgebracht. De officier van justitie, jhr. mr. Van de Poll, legde uit hoe door al lerlei omstandigheden het vooronder zoek telkens was opgehouden, onder meer doordat een verdachte niet mee werkte aan een psyohiatrisch onder zoek. Voor de daders betekende dit uitstel van berechting een geluk bij een ongeluk. „Want als het niet al zo lang geleden gebeurd was, zou ik zeker onvoorwaardelijke gevangenis straf hebben geëist", zei mr. Stolk. Nu werden zij veroordeeld tot geld boetes en voorwaardelijke gevange nisstraffen. Zij werden niet vervolgd wegens wederrechtelijke vrijheidsbe roving van de Noordwijkse patiënt, omdat het slachtoffer vrijwillig was meegegaan. LEIDEN In de Pieterskerk wordt zondagochtend om 10.30 uur een jeugddienst gehouden, waarin de start van het Jeugdwerk na de vakan tie plaatsvindt. Allen, die op een of andere wijze bij het Jeugdwerk, zo wel in wijken als op het centrale vlak, betrokken zijn, worden hier ver wacht. Voorganger is de hervormde Jeugdpredikant, ds. C. H. BUI. LEIDEN Verschenen is het Jaarboekje voor geschiedenis en oud heidkunde van Leiden en omstreken 1970. voor de vereniging Oud-Leiden gedrukt door A. w. SUthoff's Uitge- versmaatschappij NV in Leiden. Dit tweeënzestigste deel wordt be heerst door twee belangrijke onder werpen: de herdenking van het feit, dat 350 jaar geleden de Pilgrim Fa thers na een elfjarig verblijf in Lei den vertrokken naar Noord-Amerika en de restauratie van het oude Sint- Elisabethgasthuls, waarbU een ver pleeghuis vcpr chronlsche-zieke be jaarden is gebouwd, dat in de loop van dit jaar in gebruik zal worden genomen. Verder bevat het boekje, dat er ook ditmaal keurig verzorgd en over zichtelijk uitziet, een aantal jaarver slagen. een korte kroniek van Lei den en omstreken over 1969. In me- moriam en een aantal andere bij dragen als „Ontmoetingen op het Ra penburg", „Een kijkje bU een Leidse regentenfamilie", „Het industriecol lege", „Heidens in Rijnland" en „Een Warmondse boerenboekhouding". Aanval op politie Vanochtend vroeg is in New York het vuur ge opend op twee agenten die op straat liepen. Beiden werden gewond maar het gelukte hun een van de aanval lers dood te schieten. De twee an deren, van wie een gewond was,wis ten te ontkomen. De overval ge schiedde in een wUk waar kortge leden een aantal arrestaties was ver richt wegens handel in verdovende middelen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense (zeskamp) ploeg voor de t.v.-wedstrijd „Spel zonder grenzen" vertrekt zaterdag om half drie naar Schiphol. Rechtstreekse beelden van deze strijd, die woensdag 2 septem ber wordt gehouden, zullen worden uitgezonden vanuit de congreshal van de dierentuin in de Duitse hoofdstad. Voor het vertrek komt de gehele ploeg met leiders om twee uur nog in het gemeentehuis bijeen waar een korte bespreking zal worden gehou den. Ongetwijfeld zal burgemeester mr. R. M. Gallas „zijn pupillen" daar nog een laatste „sterkte" toewensen. Een dag na de wedstrijd, donder dag 3 september, arriveert de ploeg om tien minuten over zes weer op Schiphol. Indien Alphen als beste Nederlandse ploeg eindigt, dan gaat men veertien dagen later naar Verona voor de landelijke finale van de best geplaatste landenploegen. Op de foto twee (board) nijlpaarden die een on derdeel van de wedstrijd vormen. Nu genieten de kleintjes nog even van de goedaardige reuzen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11