B. en W. trokken T rekvlietdemping door Leidse raad DE LEID SE 'Vergeten' groep opvangen HEIDE BLOEIT IN HEEMPARK Actie „De Zijl wordt voortgezet Verwarring in laatste bijeenkomst 5° Ontsiering van binnenstad Wegdek Rapenburg Stand in Leidse liengelcompetitie Postduiven- nieuws ZWANENZANG MET NACHT VERGUNNING DINSDAG 25 AUGUSTUS 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Op het laatste moment is er nog een wijziging aangebracht in het testament, dat de Leidse gemeenteraad gis teravond in zijn laatste vergadering in de huidige samenstelling heeft nagelaten. Na een urenlang debat met een verwarrend en onduidelijk slot kon men constateren, dat de raad in meerder heid akkoord is gegaan met de demping van de Trekvliet en de aanleg van een weg om het de universiteit mogelijk te maken te beginnen met het Witte Singel-complex en voorts heeft be sloten in fasen te werken aan de verdere verkeersvoorzieningen in dit stadsdeel, voortvloeiend uit het wegenplan. Met een door het college geamendeerde wijziging in het oorspronkelijk voorstel, waaruit de fasering spreekt en kan worden afgeleid, dat het werk als één pakket moet worden gezien, ging de raad akoord. Ing na tlP' 5 ft Voor de vele toehoorders op !e publieke tribune werden enkele 35 lingen duidelijk in het debat en bij ie stemming. Veel bleef onduidelijk. VdA-er Verboom vertolkte toch wel le mening van de toehoorders, toen ik- nj zeidat is een poppenkast ini ie poppen om de raadsleden on- erbiedig zo te noemen dansten «slist niet in de maat. ook niet van iun fractie. By de stemming bleken leningen in fracties verdeeld, o.a. [i de KVP, de prot- chr groep en de ,M 'SP. Zonder stemverklaringen bleef een flink stuk onduidelykheid lig- 1) ai over het waarom". Ook raads el den bleken moeite te hebben met un antwoord, getuige op een gege- en moment het „tegen"voor" an mevr. Geelkerken prot. chr.) Duideiyk werden enkele zaken: De scheidende driemansfractie van M Boerenparty bleek met PSP-er mptmeyer voorstander van intrek- van het raadsbesluit van vorig waarby f 22 miljoen is uitge- Irokken voor dit totale werk. Ze ^klaarden zich pal tegen de uitvoe- van het universitaire Witte Sin- ilan. Amptmeyer haalde het ver- erby en wees op de zj. onzinni- fietsroutes. die voor bezoekers van Witte Singelcomplex zyn gepro- cteerd: over niet bestaande brug- „zeker met een waterfiets") en spoorlyn („zeker met een hoge ets"). BP-er Pompe verklaarde na- zyn fractie niet tegen de ver voersvoorzieningen. maar wel tegen Witte Singelplan te zijn. De PvdA kreeg van het college zwart-op-wit garanties van ge- ijj puteerde staten en ministers, dat werk als één pakket wordt ge en aldus zal worden behandeld, deze kring bleek de door een deel de KVP-fractie gedeelde mening bestaan, dat het voor de univer- :eit noodzakelyke werk wel zal wor- uitgevoerd, maar dat de rest op lange baan wordt geschoven. An- woordvoerders sloten zich by socialistische fractieleider Van au, ken aan, maar weinigen volgden voorbeeld, toen hy voorstelde vorig jaar aanvaarde en door >Dj deputeerde staten op budgettaire %ndslag niet goedgekeurde besluit handhaven. Eén pakket Eén pakket. Dat was uitgangspunt Van Aken, toen hy het onhe il- ijpelijk noemde, dat het college dit voorstel kwam. Curieus, zei over het gedrag van B. en W. vorig jaar achter GS stonden, f het werk in één pakket wilden en voorstanders van splitsing zyn. in Leiden een op prioriteiten af- «temd beleid zou worden gevoerd, Van Aken eerder de verhoging i de spoorlyn LeidenAlphen wil- idan de demping van de Trekvliet. sprak zyn angst uit, dat de las- van het werk gaan drukken op rente van de kapitaalreserve en, lien niet toereikend, bijv. op de 0 miljoen van het schouwburg- vond KVP-er De Wilde achter die geen deel-voorstel wilde en nieuwe college niet voor 1971 Üe binden. Wat de verkeersvoor- Qingen betreft vroeg hy naar de innen aan het eind van de Trek- ft. DS '70-er Versnel dacht in de- - ïde richting: onzekerheid over uitvoering en de nieuwe 7-S houwburg kunnen we dan wel af- krjjven. Beleidsuitzicht Ds. Kret (prot. chr.) vroeg naar de GS onaanvaardbare conse- es om niet met het werk te tanen. Is dat: de universiteit kan bouwen? Of is dat het feit, dat weg op de Trekvliet een kruis- zal geven en de noodzakelyk- d van een brug by het Noord- fjjiseplein? Zich als raad neerleg- by deze oplossing dragen GS id(.^irdoor mede-verantwoordelijkheid? toemde het raadslid afhankelyk negatief. Hy vroeg of er een be- itauitzicht voor de komende jaren toekomstig college en raad niet te knappen met een onaanvaard- erfenis, liberale woordvoerder Portheine zich by de financieringsvragen 1 en bracht verder het viaduct afsluiting van de Witte Singel de belangen van de bewoners ter Hy vroeg uitvoerig overleg de eigenaars van 70 betrokken "den. 13# d« Si zyn financiële portefeuille mag leeg zyn, de woordenschat van wet houder Harmsen bleek schier onuit- puttelyk. Hy poogde de verkeerde indruk weg te werken, dat de zaak niet meer als één pakket wordt ge zien en alleen om praktische finan ciële redenen is gesplitst. Hy voerde daarby aan. dat GS en de betrok ken departementen ervan overtuigd zyn, dat het één niet los te denken is van het ander en dat de volg- plannen medewerking zullen krijgen. Gedeputeerden staan byv, achter B en W. in het overleg met de Spoor wegen over de verhoging van de spoorlyn. Harmsen's collega van openbare werken Piena spon dit nog wat uit door mee te delen, dat GS de by- drage van de Spoorwegen te gering vinden en dat er binnenkort een ge sprek is. Wat de volgende werken betreft vertelde de wethouder, dat de brug over het Galgewater er gewoon moet komen, dat daar een voorstel voor komt met een bedrag, dat dan wordt afgeschreven van de nu in principe te verlenen ruim f 14 mil joen voor de werken na de Trek- vlietdemping kosten ruim f 7 mil joen). Van Aken vond de verdediging van het voorstel nog slechter dan hy Als ik zo door de binnenstad van Leiden loop valt het my telkens weer op, dat het aanzien van de winkelstraten steeds meer achteruit gaat. Het is tegenwoordig heel gewoon dat er overal maai- plakkaten wor den aangebracht, terwijl er toch een plakverbod is? Keurig geverfd hout- ijzerwerk of geverfde muren worden niet ontzien. Ook winkels, verkeersborden en mo numenten moeten het ontgelden. Voor de gemeenteraadsverkiezingen waren het de a-sociale communis ten. socialisten en de politiek on geschoolde provo's van D'66 die de stad met plakkaten hadden behan gen en daarmee hun achterbuurt- mentaliteit moesten tonen. Nu zijn afgelopen weken weer an deren aan de gang geweest om de stad ontoonbaar te maken. Het wordt hoog tyd dat de zwy- gende meerderheid, die zich kapot ergert aan deze zwynery, eens haar stem laat horen by het gemeente bestuur, dat veel te slap optreedt tegen die a-sociale elementen. W DE JONG. Leiden. Ruim 1 jaar geleden zyn er om .vat voor reden ook, werkzaamheden verricht onder het wegdek van het Rapenburg. Sindsdien zit het ge deelte tussen Kloksteeg en de Gyse- laarsbank nog steeds vol kuilen met als gevolg, dat als het heeft gere gend er flinke plassen ontstaan. Als wielryder heeft men geen an dere keus dan er dwars door heen te rijden met alle nare gevolgen van dien, want probeert men ze te ont wijken, dan loopt men de kans aan gereden te worden door achterop komend verkeer (immers wielrijders tellen toch niet meer op de weg). Zelfs al heeft het niet geregend, hobbelt men dusdanig door deze kuilen, dat het moeilijk wordt op het rechte pad te blyven. Als men ten slotte by de Stoplichten by de Gyse- laarsbank hoek Breestraat aankomt is daar geen enkele voorziening voor wielrydend verkeer getroffen. Vrywel alle automobilisten stop pen tegen de trottoirband en de wielryders moeten maar zien waar ze blyven. Ik spreek de wens uit dat zowel de Gemeente afd. Bestrating als de Verkeerspolitie hierin verbe tering zullen brengen. W. FREEKE, Leiden. had gedacht, omdat de wethouder van financiën geen concrete toezeg gingen had kunnen doen. Het betoog van Harmsen heeft ons de mist inge stuurd. aldus de socialistische woord voerder, die zei, dat de raad de uni versiteit in de diepste ellende stortte door alleen een handreiking van f 7 miljoen te geven. Hy stelde voor in plaats van dat van B en W 't voor stel gewoon ('t „pakket-besluit" van vorig jaar» te handhaven, een voor stel, dat KVP-er De Wilde mede on dertekende. Portheine vond het antwoord niet zo onbevredigend, Kret wilde van het college horen wat voor universiteit en stad het beste is en Driessen (KVP) noemde het voorstel-Van Aken aantrekkelyk. Opnieuw kwa men de wethouders aan het woord, aangevuld door burgemeester v. d. Willigen „Ik heb het moeilyk om als curator van de universiteit iets te zeggen" die mededeelde, dat het college van curatoren zeer gelukkig zou zyn met een „ja" van de raad tegen het. voorstel van B. en W. Hy ontraadde het voorstel- Van Aken. Geharrewar over en weer, ondui delykheid ten top. Schorsing voor beraad. Daarna een door de burge meester ook wat onduidelyk naar voren gebrachte amendering van het college op zyn eigen voorstel. Kenmerkend beeld uit de laat ste raadsvergadering: PSP-er Amptmeijer tussen twee lege I stoelen. Hij raakt in de nieuive i Op de achtergrond twee schei- raad zijn fractiegenoten kwijt, dende PvdA-raadsleden, Gransch I (links) en Hewitt. Zeven raadsleden, van ivie er Voor en tegen zes weggaan de BP-ers Nijssen, Het voorstel-Van Aken kwam in stemming. Het werd verworpen met 26 tegen 8 stemmen, dezelfde stem verhouding, die het collegevoorstel om het besluit van vorig jaar in te trekken in zyn voordeel meekreeg. Vervolgens werd over de andere pun ten gestemd: votering van ruim f7 miljoen voor de demping en van nog- eens ruim f 14 miljoen voor het ver volg. Hierby bleek de stemverhou ding anders. Met 20 tegen 14 stem men werd het voorstel aanvaard. Voor de bouw van een nieuwe Aca demisch ziekenhuis is een wyziging van het bestemmingsplan Morskwar- tier nodig. De raad hechtte zijn goedkeuring aan een voorbereidings- besluit nadat verscheidene leden in formaties hadden getrokken en wet huider Piena had geantwoord, dat hierin een vondst zit van 350 wo ningwetwoningen. Voor speeltuin en volkstuinen komt de zaak door deze wyziging ook veel beter te liggen, zei hy. Een politiek spel met erfpacht als inzet by het fractieberaad over de komende vier jaar werd gespeeld rond het voorstel om grond te ver kopen aan de stichting Ons Doel voor woningbouw. De PSP-ers Ampt meyer en De Vroom en bleken tegen verkoop. Anderen, o.a. de PvdA-frac- tie, in principe ook. maar woordvoer der Van Aken stelde, dat dit prin cipe thans nog niet als uitgangs punt kan worden gekozen. Na 1 sep tember wordt dat anders, maakte hy KVP-er Driessen duidelyk, die het spel had uitgelokt, o.a. door te vra gen naar de mening van de ove rigens niet aanwezige socialist Den Dubbelden, die voorzitter is van de stichting Ons Doel. De raad benoemde de heer C. L. Schotel tot conrector aan de Louise de Coligny-scholengemeenschap. Pompe en Koppen v.l.n.rop de j links achter en zijn fractie- voorgrond), Lambermont (KVP) genoten De Bree en De Wilde I (rechts achter). Het oude college, waarvan twee leden niet in de nieuwe raad te rugkeren: tiveede van links DS '70-er Sannes en tweede van rechts PvdA-er Piena. Mevr. Den Haan (WD). KVP-er Menken (naast Sannes) en ..rechtsbuiten" Harmsen (prot. chr. groep) zijn kandidaat. Verder op de foto de burgemeester en de secretaris. (Foto's LD/Holvast) Receptie A. Haasnoot LEIDEN In verband met het zil veren jubileum van de heer A. Haas noot. algemeen voorman by de firma Ballego en Zonen, wordt zaterdag ochtend in restaurant ,De Doelen" een receptie gehouden. Vanaf 10.45 uur wordt de gelegenheid tot geluk wensen opengesteld. LEIDEN In het Heempark bloeit thans de heide. Heide planten, waartoe ook azalea's en rhododendrons behoren, stel len zeer speciale eisen aan de grond. Ze wensen een zuur rea gerende grond met veel lucht erin, dus los van struktuur zoals zand- en veengrond, en daaraan mankeert het juist rondom Leiden. LEIDEN Tienduizend mensen hebben zich door ondertekening van een stuk van die strekking uitgespro ken voor behoud van het zwembad „De zyr in Leiden Noord. „Tweeduizend van deze handteke ningen komen van buiten de wyk", constateerde vergader-voorzitter Van Westbroek gisteravond tydens ene byeenkomst in de Medusastraat- school met grote voldoening. De vele belangstellenden, onder wie zelfs mensen uit Leiden Zuid-west. be raadden zich over de te nemen stap pen. Een juist beeld van de te voe ren actie kon tydens de vergadering niet worden uitgewerkt. Hiermee gaat zich nu een speciaal actie-comité be zighouden. Byna leek het erop, dat de hele ac tie niet nodig was. Ex-wethouder van openbare werken en één van de trouwste Zyi-zwemmers, A. J. Jon- geleen, vertelde, dat hy van de wet houders gehoord had, dat „De Zyl" niet gesloten zou worden. Zijn mede deling werd door de vergadering ont vangen met uitbundig applaus, dat snel wegstierf, toen hy eraan herin nerde, dat de huidige wethouders nog maar een week zitten. Daarom werd besloten de ictie voort te zetten. Op de Leidato zal geprobeerd worden nog meer handtekeningen te werven, ter- wyi er op Postbus 217 ook sympathie betuigingen worden verwacht. Zwem vereniging „De zyr heeft aangebo den om voor de nodige financiën te zorgen door een wedstryd te spelen tegen een representatieve tegenstan der. De recette van de wedstryd zal de actie ten goede komen. HAZERSWOUDE De Evenemen tencommissie in Hazerswoude, die in eerste instantie van mening is, er niet te zyn óm de evenementen, hoopt na de volgende vergadering, op 2 september, concrete zaken ter tafel te brengen. De leden van de commis sie, waarin Sport en Jeugdraad, KPJ en Vakantie Aktiviteiten Ha zerswoude (VAH) zyn vertegenwoor digd, zyn van oordeel, allereerst een stimulerende en coördinerende taak te bezitten en in geval van hiaten een uitvoerende taak te hebben. De „vergeten" groep hoofdzake- ïyk te vinden in de leeftydsgroep bo ven twintig jaar dient op een of andere manier te worden opgevangen in de besteding van haar vrye tyd. Kleuters, bejaarden en geestelyk en lichameiyk gehandicapten verdienen speciale aandacht, is de mening van de commissie. De nieuwe bevolking dient tevens de kans te krygen zich in de gemeenschap te integreren. Hier hebben we merendeels zware kleigronden met een fyne korrel- struktuur en kalkryk. De meeste hei- desoorten verdragen dit niet en gaan dood. Daarom kunt u in uw tuin al leen door toevoeging van heel veel tuinturf of turfmolm aan de grond met succes rhododendron's en heide kweken. 1 In ons Heempark was dit hetzelfde, 1 maar gelukkig troffen we in de on dergrond by het graven van de vy- vers veen aan en dit hebben we in een dun laagje van ca 8 cm (meer hadden we niet) rond de vyvers aan gebracht. Het was echt een gok. maar de heide groeit er goed op en ver meerdert zichzelf, door uitzaaiing. De vernieuwing van de heide is dus verzekerd, want na een aantal jaren verouderen de planten snel en de heide gaat achteruit. Vroeger op de Drentse en Veluwse heide graasden er schapen. Deze aten eerst het on kruid weg, zoals gras. jonge berg en dennebomen. Ze hielden de heide kort en daardoor in stand. De boeren plagden elk jaar een deel af en ge bruikten de heideplag als strooisel in de stal (potstal). In het voorjaar werd de aldys verkregen mest op de rogge- akker verwerkt. Oude stukken heide werden met zorg afgebrand en aldus verjongde de heide zich en bleef in- takt. By het verdwynen van de scha pen kregen grassen en berken de overhand en zo verdween de heide om plaats te maken voor bos. Dat is zo de natuurlyke kringloop. Tn ons De -Leidse hengelcompetitie is voortgezet in de Ryn. De stand is nu: 1 DVS I 23 pt326 st.; 2. Sp Vrien den I 20 pt., 244 st.; 3. Z. West I 16 pt., 199 st.; 4. DW 16 pt.. 185 st.; 5. HSV I 15 pt., 212 st.; 6. DVS II 15 pt., 160 st.; 7. Sp. Vrienden II 14 pt., 217 st.; 8. Hengelsport 13 pt., 209 st.; 9 Zaalberg 13 pt., 135 st.; 10. De Bra sem 12 pt., 218 st.; 11. S en G 12 pt., 116 st.; 12. Ruisvoorn 9 pt., 179 st.; 13 Z. West II 6 pt.. 97 st.; 14. HSV n 6 pt., 126 st.; 15. De Leede 2 pt., 28 stuks. Persoonlyke hoogste: 1. J. v. Loon jr. 84 st.; 2. I. Mazurel 79 st.; 3. W v. Berkel 69 st.; 4. J. Schouten 68 st.; 5. W. v. Loon 64 st. park worden du ook gras, zaailing, berk en andere planten met zorg uit de heide gewied. De heidebloem is een van de laat ste leveranciers van honing voor de byen. In ons parkje is deze oogst mi niem, er zyn veel te veel byen en te weinig heide, maar op de grote hei develden worden nog steeds korven en kasten geplaatst Niet elk jaar is de oogst rijk. eigenlyk geeft de heide maar ééns in de vyf jaar een goede oogst aan honing. De heide is zeer afhankelyk van het weer! Is het te droog, dan groeit de heide slecht, is het te koud en nat weer met veel onweer, dan honingen de bloemen niet. Het juiste midden komt slechts zelden voor, vandaar dat de prys voor echte heidehoning zeer hoog is. Het is heerlyk om languit in de heide te liggen: de heide is droog, veerkrachtig en ruikt lekker. Maar doet u het s.v.p. niet in ons parkje, we hebben er zo weinig van en de hei is by ons zo kwetsbaar. LEIDEN De Leiderdorpse post duivenvereniging De Rijnklievers hield twee vluchten: één vanaf Roo sendaal (68 km, 428 oude en jonge duiven, gelost om 8.45 uur met ZW wind) en één vanaf St. Ghislain Hornu (afstand 197 km, 163 jonge duiven, gelost om 12.15 uur met NO wind). Uitslag van de eerste wedvlucht: 1. N. Hogervorst; 2. en 5. J. Verstraten, 3. A. Dubbelaar, 4., 7. en 9. A. v. d. Dop en zn.. 6. J. v. d. Wal, 8. J. Ze venhoven, 10. gebr. Kok. Uitslag van de tweede wedvlucht: 1. en 10. Bruines-Borst, 2. en 4. N. v. d. Linden, 3. D. Zwaan, 5. en 7. Gebr. Kok, 6. J. Zevenhoven, 8. v. Alphen-Habraken, 9. W. v. d. Kooy Postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht vanaf St. Dizier, waarby 128 duiven in concours wa ren. Aankomst eerste duif om 16.49 uur. Uitslag: 1. 4, 9 en 10. P. Mooten, 2. J. Siera, 3 W. Tolboom, 5. S. Kos ter. 6. en 8. W. Kop, 7. W. van Oosten. Leidens oude raad zong gisteravond zyn zwanenzang. De meeste van de zestien scheidende raadsleden deden dat in stilzwijgen, enkele stonden in de laatste vergadering van hun stoel op om nog iets te zeggen. Optimisten hadden ervoor gezorgd, dat de echtgenote's van de scheiden de wethouders Piena en Sannes al vóór half tien aanwezig waren. Ze moesten tot kwart voor twaalf hun ziel in lydzaamheid bezitten. Toen was de agenda afgewerkt. En om ten slotte een afscheidsdronk uit te bren gen in de burgerzaal was by wijze van spreken nachtvergunning nodig, want toen sloeg de stadhuisklok kort maar duidelyk één uur. Vyf afscheidskwartieren gingen daaraan vooraf, waarvan burgemees ter v. d. Willigen ook nu in de verT gadering aansporend tot kort spreken liefst drie kwartier nodig had. Een flink deel daarvan gebruikte hy om de liefde en trouw voor Leiden te schetsen, die de socialist Piena aan de dag heeft geelgd sinds hy in 1939 in de raad kwam De laatste acht jaar droeg hy de zware portefeuille van openbare werken. De gemeente gaf de scheidende wethouder een hengeltas-met-inhoud mee. Het vertrek van DS '70-er Sannes noemde de burgemeester een ramp voor Leiden. Wy zullen het helder in zicht van de wethouder, die acht jaar de eveneens zware portefeuille van onderwijs, jeugd- en sportzaken en cultuur heeft beheerd, missen. Voor hem was er als geschenk een pro jectiescherm. Beide scheidende wethouders spra ken woorden van dank. De heer Pie na memoreerde om vyf over half één intussen 62 te zyn geworden en dus de helft van zyn leven raadslid te zyn geweest. Hy drong aan op eens gezindheid in het raadswerk. De heer Sannes gaf de nieuwe raad deze wens mee: houd de stad bestuurbaar. Over KVP-er De Bree inmid dels al naar huis zei de burge meester goede dingen, die dit raads lid in 17 jaar voor de stad heeft ge daan. Goede dingen soms ook ra ke „katten" somde hy voorts op van de overige scheidende raadsle den, die hy stuk voor stuk onder ae loep nam. Ze kregen als aandenken een presse-papier mee. PSP-er Van 't Zelfde daalde voor dit afscheid van de publieke tribune af naar zyn plaats, waarvoor hy in deze vergadering had bedankt, ter- wyi hy in de nieuwe raad niet is ge kozen. Van DS' 70-er Sannes was er niet zo'n briefje het stond althans niet op de lyst van ingekomen stuk ken maar wel een mededeling, dat zyn opvolger op de lyst (Zunder- man) is benoemd verklaard tot lid van de raad. De geloofsbrieven van dit al jaren zittende raadslid moesten kennelyk worden onderzocht en wer den in orde bevonden. Op voorstel van B. en W. besloot de raad het rapport van de rechtsge leerde raadsman van de gemeente af te wachten op een schryven van Su rinaamse studentenorganisaties om te bevorderen, dat zy in de gelegen heid worden gesteld de Stadsgehoor zaal te huren. PvdA-er Van Aken, die nog wacht op het antwoord op zyn vragen over deze zaak. vroeg en kreeg de toezegging, dat de Surinaamse or ganisaties bericht krygen, dat een be slissing op hun schryven is uitge steld. En daarmee was de oude raad in grote lynen door de „oude koek" heen. Volgende week neemt de nieu we raad de plaatsen in en daarover werd nu „in de wandelgangen" ge fluisterd: Hoe gaat het college er uit zien nu naar men aanneemt de commu nisten op drie van de vier PAK-wet- houders zullen stemmen, de Kabou ter met het PAK meegaat en de DS '70-er tegen de twee WD-kandidaten zal stemmen, waardoor deze wellicht geen meerderheid halen? Wat gaat het worden op 1 september? Op welke stoel moet de secre taris zitten? Er staan er maar zeven achter de collegetafel en een achtste is er niet. De zesde wethouder zal de gebeeldhouwde zitplaats van de heer v. d. Poel wel innemen. Wat gaat het nieuwe bestuur doen aan het bereiken van de 100.000ste inwoner? Dat is een wrang vraagje als men weet, dat de 100.000 waarschyniyk al in september van boven naar beneden zal worden overschreden Eén plannetje geno teerd: het betreffende gezin met een versierde verhuiswagen uitgeleide doen naar Leiderdorp of Oegstgeest Dat zyn drie .overgangsperiode- notities" van onze raadsverslaggever, die ook ditmaal overgaat tot de orde van de nacht. HANS MELKERT

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3