PORT t)ETBALKRANT AUGUSTUS 1970 <Foto Bob Friedland&i LGINA 2: De NV Philips perste in PSV heel wat meer watt dan anders. „De bazen zijn wat verder gaan denken", zegt trainer Linder Barry Hughes zegt over voetbal: „Het is voor 60% tactiek, voor 30% geluk en voor 10% de hulp van Onze Lieve Heer daarboven". 1GINA 3: Ernst Happel ging naar Roemenië om Ut Arad te bekij ken, Feijenoords eerste tegenstander voor de Europa Cup, en sprak vervolgens met twee monden. In Roemenië zei hij vol lof over Ut Arad te zyn, op Nederlandse bodem schilderde hij de Oosteuropeanen af als een zacht ei. 1GINA 4: Johan Cruijff licht Ajax even door. Piet Keizers nieuwe taak ligt op het middenveld. .Massaal verdedigen is niets voor ons". LGINA 5: Voor UVS was het voetbaljaar 1969-'70 huilen met de lamp uit. De blauwwitten speelden met een gemiddelde van nog geen één gescoord doelpunt per wedstrijd. Samen met onze redacteur Ruud Paauw neemt Aad Koren de blauwwitte defecten door. AGINA 6: Boudewijn Willems, reserve-doelman van UVS, wilde na het vorig seizoen naar Lugdunum. Het ging niet door. Waarom niet? Op deze pagina ook: „Alphense clubs moeten fraaie veldencomplex waarmaken". AGINA 7: Ex-UVS-er Jan van Duyn moet dit jaar by ADO door breken. Het is zijn derde seizoen bij de Hagenaars. Hij heeft veel ge leerd. De vraag is alleen of het voldoende is om een plaats bij de Haagse top te krijgen. AGINA 9: Bennie Sassen van Altior is een man die je drie keer passeert en dan nog niet voorbij bent. Hij bezit erg mooie bijnamen: „de Turk" en „Cowboy". Volgens echtgenote Willy blijft Bennie voet ballen „tot ze hem eruit schoppen". Redacteur Cees Onvlee vernam van haar ook enkele zwakheden van de Turk. Op deze pagina ook: overzicht van de eersteklassers Afd. Leiden. AGINA 10: Onze sportredacteur René Vos ging na waarom de pu- I blieke belangstelling voor het amateurvoetbal zo verontrustend sterk I is teruggelopen: „Betonvoetbal schrikt de kijkers af". AGINA 11: Piet Kraak, in eigen land als trainer verguisd, bouwt bij het Deense Aalborg aan een nieuwe toekomst. Terugblikkend op I LFC zegt hij: „Ik had het daar naar mijn zin. Maar er was te wei nig materiaal. En het zat ook niet mee". ^AGINA 13: Wat leeft er bij de tweedeklassers van de Afdeling Lei- den? In deze kolommen een samenvatting van hoop en verwachtin gen. Er is nog altijd veel onbehagen aan de Boshuizerkade, een vel dencomplex met een onuitputtelijke bron voor gekibbel. •AGINA 15: Ger Vooys (de doelman van Quick Boys die naar AZ '67 ging) was bijna met voetballen gestopt, jjedere week maakte ik mijn traditionele fout. Ik heb er slapeloze nachten van gehad". •AGINA 16: Tjerk Hoogeveen is trainer van Ter Leede. Goede sfeer is voor hem erg belangrijk. Trainen is niet zijn beroep, maar zijn hobby. Een van zijn uitspraken: „Het klinkt misschien vreemd, maar ook de vrouwen spelen mee". PAGINA 17t Frank van Dam is de spits van Teijlingen. Hij is al ge ruime tijd door een blessure uit de roulatie. „Mijn knie schiet voort durend op slot", vertelde hij onze verslaggeefster Henriëtte v. d. Hoeven. 'AGINA 18: Dick Heemskerk („de rous") speelt zijn halve leven al voor Noordwijk I. Hij vertelt iets over de sfeer bij de roodwitten. Sommige spelere moet je opjutten, andere met rust laten". Zier „Het geheim van Noordwijk". (PAGINA 19Veteraan Floor van Duyn ontpopte zich vorig jaar als de „aanjager" van Quick Boys. Zijn conditie is nog altijd wonderlijk goed. „Ik heb geloof ik erg grote longen", vertelde hij redacteur Bert Paauw. Het doelpunt van de vaderlandse voetbalcompeti tie 1969—1970. Het doelpunt, waarmee Ajax een einde maakte aan de laatste illusies van Feijenoord op de prolongatie van de nationale titel. Het doel punt ook. dat Feijenoords doelman Eddy Treytel zijn plaatsje onder de lat in de Europa Cup-finale tegen Celtic kostte. Dat doelpunt gescoord door Wim Suurbier vanaf de zijlijn omdat Eddy Treytel (te?) zwaar ge hinderd door Johan Cruijff de hoge inzet miste wordt door de nog altijd verbitterde Treytel aan gevochten. Weet hij: „Als scheidsrechter Dorpmans had gefloten, en dat had hij moeten doen want het was een overtreding, dan gebeurt er verder helemaal niets. Dan had ik gewoon in Milaan onder de lat gestaan. Maar Dorpmans floot niet en toen dacht iedereen opeens: hoe moet dat nu in vredesnaam met Treytel tegen Celtic, dat ook van die knapen bezit die er bij een hoge voorzet keihard inklim men?" Treytel verder terugkijkend: „Ik zal de laatste zijn. die beweert dat ik in die periode géén fouten heb gemaakt. Natuurlijk hing het niet van die ene goal af. Ik beweer alleen: het heeft de doorslag gegeven". Die zware klap heeft geschokte Eddy Treytel zélf verwerkt. ,Jn m'n eeentje. Logisch. Want wat gaat vreemden jouw ellende aan? Trouwens: de meeste mensen genieten van de pech van een ander. Die pret gunde ik ze niet"- Treytel, de ontluisterde, niet tegen Celtic. Trey tel bij Feijenoord naar de achtergrorid. Tóch tekent hij een nieuw contract, dat hem voor een seizoen aan de Stadionclub bindt. Terwijl het toen nog niet bekend was, dat Eddy Pieters Graafland er mee zou stoppen". Treytel: „Ik wist dat ik óf Pieters Graafland er nu mee zou stoppen of niet, onder de lat zou komen in het nieuwe seizoen. Dat had Happel mij verteld, toen ik eens met hem in de auto naar de training reed. Happel zei toen: alleen door die geruchten over de komst van Jan van Beveren ben je uit vorm geraakt. Maar Van Beveren komt niet. Jij wordt de man. Toen besloot ik onmiddellijk te tekenen". De ,Jclap van Milaan" dreunt niet meer na bij Eddy Treytel. In tegendeel: Jk ben er volledig over heen. Ik wil er niet eens meer aan denken. Ik ga alleen trachten er een zo goed mogelijk seizoen van te maken. Voor Feijenoord en voor mezelf".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17