J)e Vara heeft ons en schop gegeven" Brandpunt-team in hongerend Jemen J$oze Marijke-Mammaloe-Bakker: Correctconcert door Feike Asma programma Aanvulling KI P-kern programma I anavond tv-reportage over noodgebied Arrestaties op rockfestival en gióteren BDAG 11 AUGUSTUS 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 >n id IONINGEN (GPD) „De Vara is zwak en heeft kilo's boter »t hoofd. Cor Witschge (Pipo) en ik hadden nooit verwacht ieze omroep, die nog steeds de naam heeft socialistisch |n, ons gewoon een schop zou geven. De Vara heeft de „Pipo de Clown op Bizarra" aan Cinecentrum uitbesteed een veel te klein bedrag en daarvan zijn wij de dupe ge en. Witschge wordt vervangen door de van de werkeloosheidswet ende Cees van Oyen en ik door Jeanine van Wely. Het is ver gelijk, zij gaan strijken met wat vooral Cor in twaalf jaar opgebouwd: hij alleen is immers Pipo". V. "n9(, jfce m v I jp de beeldbuis altijd vriende- Mammaloe (Marijke Bakker) 'el op het grasveldje bij haar i het Drentse Zuidwolde ge- 011 boerderijtje stampen van over de „affaire-Pipo". Voor 't Tia maandenlang te hebben ge- t spuwt ze haar gal in de flat de VARA een en ander al doorzetten en er alsnog al zorgen dat Witschge en zij j bekende rollen zullen kunnen 0[; vervullen, is er aan de hand in de vol- Marijke „vol met intriges en toordjes-gooierij-zittende om- ;n filmwereld"? 0 de clown op Bizarra" is il van een televisieserie, waar- Ie VARA de jeugdige kijkers nterseizoen wil amuseren. De en hiervoor zouden met in- ,jan deze maand onder regie —tekstschrijver Wim Meuldijk ins huis op Ibiza worden ge- ite. (ARA bestelde de serie bij Ci- rum (die daardoor producent Het merendeel van de me- J Aers aan de vorige Pi po-pro- (die op 't ogenblik door de iroor de tv wordt herhaald) »en contract aangeboden en zo Marijke Bakker, toen begon- en t, moeilijkheden, Pipo en Mammaloe 1 dat contract zo gek, dat we 11 4t konden accepteren. Ik zou 55' dan de helft gaan verdienen >r is de zaak nog veel extre- bij een normale drama- nrndnktte van een willekeuri- roep (die tarieven zijn goed iedere omroep gelijk). Daar- moest ik afstand doen en flj uiteraard ook alle andere erkers van alle rechten op van herhalingen, relayering, aan buitenlandse televisie- b, foto's en ook van vergoedin- dien er van de serie van een m zou worden gemaakt". Afstand ke Bakker over de totstand- van het contract: „Op Ibi- Leen Valkenier (tekstschry- fefen de Fabeltjeskrant) een aast dat van Wim Meuldijk ^uteur). Bij een gemoedelijk aatje komen de commerciële len van Meneer de Uil ter Gevolg: Wim Meuldijk praat Jf top Visch van Cinecentrum en teurscontracten blijken dus- Ite zijn opgesteld, dat Pipo, laloe, Kluk-Kluk en andere s een afgerond bedrag krijgen loden en daarmee was de if. Van alle verdere (financi ng inlokkelyke) rechten moeten ^"^tand doen. is te zot om los te lopen: een e gage en ook nog geen rech- iclusie: de hele ((Pipo)-buit verdeeld voordat ons een werd aangeboden. Inspraak dus niet bij. Over onze rug- rorden de producers rijk. Ik r overigens bij dat de Vara dit nad mogen toestaan. Als deze voor de Pipo-serie te wei- ad had, had men het niet te- >'n laag bedrag moeten uitbe- i want het resultaat is nu een lige herrie onder de acteurs I niet verenigd in de NVT (Ne- Ise Vereniging van Toneelkun- ps)". Mammaloe vervolgt met te i dat zy met Cor Witschge Ci- trum heeft aangeboden om te- Ie aangeboden (lage) gage te Eals zy maar de rechten zou- bben by eventuele herhaling- L „Maar het ging allemaal niet Klap op de vuurpyl is wel, dat Collega's helemaal niet solidair b dat de NVT als de nieuwe lerle met Cees van Oyen en jie van Wely straks begint zich an opdoeken omdat dan geble- dat ze toch geen vuist kan ll", aldus Markye Bakker. Ilicht toe:„Cees van Oyen liep ww, dus die kon wel wat geld [ken. Van Jeanine van Wely de motieven niet waarom zy itract heeft geaccepteerd. Joeks (Kluk-kluk) heeft een jmtract by impressario Ben Es- n 'en die moest dus wel, maar - fad Adèle Bloemendaal, die het lene altyd zo goed voor had por Witschge, ook heeft gete- tvind ik ronduit bedroevend. Molenberg daarentegen heeft iankt voor de eer". kwef itdrul volgt die door deze hele gang van zaken is gewekt als zouden Pipo en Mamma loe te veel geld willen hebben. Marijke: „Dat is perse niet waar. We zouden zelfs onder de normale gage werken als we onze rechten maar behielden. Het kardinale punt is echter dat de Vara de serie tegen een veel te laag bedrag heeft uitbe steed en deze handeling die ge tuigt dat de Vara boter op het hoofd heeft heeft ons de das omgedaan". Ondanks de affaire-Pipo geniet Maryke Bakker van de mooie na tuur by haar pas verworven boerde rijtje en., van de duizenden kinde ren die nog steeds komen kyken naar de voorstellingen in de pro vincie. Trots vertelt ze dat de Winschoter rolschaatsclub al een protestbrief heeft geschreven naar Vara's actualiteitenrubriek „Achter het nieuws" en naar Vara's ombuds man drs. Marcel van Dam. „De brieven liggen daar al een poosje, maar ze verdwynen in de bureaula den, want deze affaire durft men niet op de beeldbuis te brengen om dat dat zeker ledenverlies betekent", aldus Maryke Bakker. MARIJKE BAKKER te zot om los te lopen DEN HAAG (ANP) Gisteren is verschenen een nieuwe visie van het concept-kernprogram van de KVP. zoals dat destijds is opgesteld door een stuurgroep onder leiding van prof dr. P. Steenkamp. Het ont werp is thans aangevuld met een aantal nieuwe programmapunten en gewijzigd naar aanleiding van de be vindingen van de werkgroepen uit de KVP en gepubliceerd in het thans verschenen augustusnummer van KVP 70, het maandblad van de KVP. In het concept-programma wordt o.m. voorgesteld de opheffing van discriminatie jegens de homofie le mens. Toegevoegd is de opmer king, dat een minderheid dit punt in een kernprogramma overbodig acht. „zy vraagt zich af, of er nog discri minaties voorkomen, waartegen de overheid kan optreden. Men kan het toch geen discriminatie noemen, dat homofielen geen huweiyk kunnen sluiten?", aldus de toevoeging. Het punt betreffende de besnoei ing van de strafbepalingen terzake van stimulerende en verdovende mid delen werd aangevuld door de toe voeging: „Met name voorzover deze (middelen) de consumptie van zoge naamde soft drugs betreffen". Op 7 november zal het kernpro gram definitief door de KVP-party- raad worden vastgesteld. Tot 11 sep tember bestaat er gelegenheid tot de bespreking van het concept-kernpro gramma in de afdelingen. Op 12 december zal de KVP-partyraad het urgentieprugram KVP, ARP en CHU vast stellen. In het maandblad is opgenomen een advertentie van het KVP-party- bestuur, waarin het zegt contact te zoeken met KVP-leden die in aan merking willen komen voor een kan didatuur voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Gegadigden zul len worden beoordeeld door een daar toe ingestelde onafhankeiyke advies commissie. e 8 fehOni d HILVERSUM (GPD) Twee miljoen hongerende mensen, een volkomen uitgedroogd land. moe ders zonder melk voor hun ba by's, een voor tachtig procent waardeloze veestapel en een groot aantal mensen met be smettelijke ziekten als malaria, dysenterie en tuberculose. Met deze trieste feiten werden drie man van het Brandpunt team, te weten Ed van Westerloo (reporter), Ruud van Buren (ca mera) en Rob van de Veer (ge luid), veertien dagen lang gecon fronteerd toen zij opnamen maakten in Jemen (in de streek Tehama) voor de Brandpunt uitzending van vanavond (8.20 uur Nederland 2). „De allervoornaamste oorzaak van deze situatie", aldus Ed van Wes terloo vlak na zyn terugkomst in Ne derland met vier uur filmmateriaal, „is de grote droogte: drie en een half jaai heeft het niet geregend. Deze noodtoestand is pas aan het einde van de achtjarige burgeroor log in maart van dit jaar aan h*;t licht gekomen. Premier Mohsin al Aini heeft in februari van dit jaar verschillende landen om hulp gevraagd, maar nul op zyn rekest gekregen. De UNO- vertegenwoordiger in de hoofdstad San'a' heeft eey alarmerend rapport uitgebracht over de kritieke voedsel situatie daar. Er is niet of nauwe- lyks op gereageerd". Op zeer korte termyn is er vier- Te laag kwestie wil Maryke Bakker Itdrukkelyk rechtzetten en dat volgens haar onjuiste indruk honderd duizend ton voedsel nodig, zegt Van Westerloo, eenvierde daar van is door verschillende landen en otganisaties beloofd. Het Rode Kruis In Noordwijks Grote Kerk NOORDWIJK Voor een vry tal- I ryk gehoor opende Feike Asma zyn orgelconcert in de Grote Kerk in j Noordwyk-Binnen gisteren met de bezonken Fantasia in c-moll van j Joh. Seb. Bach. Aansluitend hierop Pachelbels levendige Praeludium, Fuga met de inzet van zes chroma tische tonen en ciaconna, oorspron- kelyk een driedelige Spaanse dans- soort. De drie volgende Choralvorspiele JACKSON. MICHIGAN (AP) Meer dan honderd personen zyn ge arresteerd tydens het rockfestival van Goose Lake, dat door naar schat ting 200.000 jongeren is bygew xrnd. De meeste arrestaties zyn verricht op beschuldigingen van druggebruik. Sheriff Charles Soutwordt verklaar de dat zyn agenten voor naar schat ting 50.000 dollar aan verdovende middelen uit een auto hebben ge haald. Het rockfestival duurde van vrijdag tot maandag. Lass mioh dein sein und bleiben van Strunck, Ach Gott vom Himmel sie darein van Krebs en Herr Jesu Christ dich zu uns wend van Kirn- berger, troffen door de fyn gere gistreerde melodievoerende stemmen. Een hoogtepunt in het programma was stellig de prachtige Toccata und Fuga van Max Reger, sterk door het contrapuntisoh verloop en de mach tige harmonische stuwing. Merk waardig is het hoe by Reger de kun stige structuur en sensitiviteit elkaar aanvullen. Cesar Franoks bekende Prélude, Fugue et Variation sloot hier zeer mooi op aan. In al de genoemde werken speelde Asma met een grote rust en dienovereenkomstig by zonder correct. Hy besloot zyn recital met de Fan tasie ,Een vaste Burg is onze God' van Jan Zwart, een werk, dat Feike Asma kennelyk na aan het hart ligt. Het is dan ook een trouvaille van de componist om met het min of meer heroisohe melodisch gegeven een innerlyke zekerheid te omlysten. Onder de verheugend vele orgel concerten van dit seizoen nam dat van gisteren een aparte plaats in. H. W. in Nederland heeft 25.000 Zwitseree franks (20.000 gulden) toegezegd. Een paar dagen geleden kwam het eerste schip met voedsel aan, dat oorspronkeiyk voor Tanzania be stemd was. Aangezien de situatie in Jemen veel ernstiger is zette men de koers daar naar toe". .Maar ja", zegt Van Westerloo, „wat is acht honderd ton graan? Als de hulp verlening echt op gang komt, begin nen volgens hem pas goed de pro blemen: het transport. „De haven van Hodeida kan nauwelyk6 grote schepen ontvangen of ze zullen bui ten dc haven moeten lessen en met klotne bootjes aan land gaan. Er zijn geen opslagfaciliteiten. Dan het transport naai het binnenland Toen wy door de woestyn reden met een speciale Landrover haalden we niet meer dan veertig kilometer. Dat worden geweldige problemen. In UNO-krlngen denkt men aan militaire acties, met helikopters on der meer. Ook wordt gedacht aan voedseldroppings in dubbele zakken. Dat brengt weer grote risico's met zich mee", zegt Van Westerloo spy- tig, „en parachutes zyn te duur". De vliegvelden van de Duitse lucht macht zyn niet berekend op grote vliegtuigen. „Een vliegtuig van de Duitse luchtmacht dat met tweeën twintig ton voedsel in de hoofdstad landde liep twee lekke banden op". Verschrikkeiyke ervaringen, zoal6 Van Westerloo zelf zegt, deed het Brandpunt-team op als een dorp be zocht werd. „Iedereen liep hard weg voor de camera, kennelyk met de gedachte dat het een geweer was. Alb we dan eindeiyk hun vertrouwen een beetje gewonnen hadden dacht men dat er een geneeskrachtige wer king van uitging. Dat vond ik af schuwelijk. Het dorpshoofd knipte Het Brandpunt-team aan het werk in hongerlijdend Jemen. met dc vingers en gaf de mensen opdracht zieken, lammen en kreupe len op te halen die dan voor ons neergezet worden, of we die maar even bilden genezen. Ja dan deel je maar asperientjes uit, je voelt je zo machteloos en moedeloos. Het trieste is dat er over dit gebied geen cyfers bekend zyn. Het Rode Kruis is bezig om een soort wetenschappe- ïyk onderzoek in te stellen in wat voor stadium de ondervoeding ver keert onder de bevolking. Dat het zeer ernstig en een chronische on dervoeding is, is voor iedereen dui delijk". Op de vraag of het publiek op een gegeven ogenblik niet „overvoerd" wordt met dit soort zaken, zegt Van Westerloo: „By deze zaak niet, die is totaal onbekend We zyn ook de eerste journalisten geweest die door deze streek trokken. By teveel publi citeit is het mogeiyk dat de mensen het andere net opzetten als ze die verschrikkeiyke beelden zien. Toch blyft het myns inzien nodig het te blyven doen. Volgens een officiële schatting van de Verenigde Naties zyn er tot nu toe ongeveer driehonderd mensen uit sluitend door de honger gestorven. De dood van duizenden andere is door de droogte en het verschrikke iyke klimaat tot 50 graden Celsi us overdag en de honger ver sneld. Met de technieken van tegen woordig zou het oplossen van een dergelyke noodtoestand een onder geschikt probleem moeten zyn. En dat wilden wy juist in de uitzending naar voren laten komen: de mensen confronteren met het probleem en de oplosbaarheid daarvan". NEDERLAND I 3.30 6.45 6.55 7.04 Vakantieprogramma, in kleur (VARA) Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) Vaders tegen wil en dank, tv-serie. In kleur (AVRO) 7.30 Wat nu, mr, Deeds, tv-serie, in kleur (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 9.05 De familie Markurell uit Wadköping, tv-feuille- ton, in kleur (AVRO) AVRO's Televizier Magazine (AVRO) Journaal (NOS) Wereldkamp. wielrennen in Leicester, in kleur (NOS) 10.00 10.50 10.55 NEDERLAND II 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Kunstrubriek (NOS) 7.30 Muziek in vrye tyd: Het Middelburgs Kamerkoor (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Brandpunt (KRO) 9.00 Hammerveld Jazzfestival in Roermond, in kleur (KRO) 9.50 Naakt door de hel, Japanse tv-feuilleton (KRO) 10.55 Journaal (NOS) Om de waarheid te zeggen begon ik gisteren met een zeke re irritatie naar „Yonitsj" te kyken. volgens de programma bladen de dramatisering van één van de hoogtepunten uit het proza van Tsjechow. „Yonitsj" is een verhaal van twintig bladzyden, waarin niets, maar dan ook by na niets gebeurt, en dat ik niet graag tot de hoogte punten van Tsjechows verhalen zou willen rekenen. Er moest sprake zyn van een wedden schap, dacht ik: „maak een film van IVz uur over een ver haal van twintig bladzyden. waarin niets gebeurt." Daar kwam dan nog een lichte irri tatie by over het feit dat de Russen altyd en eeuwig terug grijpen op Tsjechow-verhalen. die zich in wezen slecht lenen voor verfilming. Toen ik zeven maanden geleden even in Mos kou was. was de meest geaffi cheerde nieuwe film alweer een bewerking van één van Tsje chows verhalen, en ik kan u verzekeren dat die knap verve lend was. Het is een onmisken baar teken van bloedarmoede in de hedendaagse Russische film- schryfkunst. dat er steeds weer terug gegrepen wordt op die ene verhalenschrijver van ze ventig jaar geleden, vandaar dus die lichte irritatie toen ik begon te kyken. Maar zie. ik had buiten de waard, of beter: buiten de re gisseur gerekend: Josif Heifits, die vooral naam heeft gemaakt als regisseur van de best ge slaagde Tsjechowverfilming die ooit gemaakt is. „De dame met het hondje." Hy citeerde haar trouwens nog even, op het sta tion, toen we haar heel even langs zagen lopen met haar wit te keeshondje aan de lyn: een hommage van de regisseur aan zyn wereldsucces uit 1960, acht Jaar eerder. Achteraf gezien is het geen wonder dat Heifits dit verhaal „Yonitsj" koos, want ook „De dame met het hondje" is even kort en er gebeurt byna even weinig in. bovendien zyn beide verhalen door Tsjechow in dezelfde periode geschreven, het ene in 1898, het andere in 1899. Heifits heeft namelyk geen verhaal nodig. Hy maakt zelf het verhaal, met oneindige de taillering en kleine trekjes (een munt die over de grond rolt te gen een muizenval aan, een man die passeert met een spar telend varken in een jutezak) en daarby schrikt hy er niet voor terug Tsjechow te „ver meerderen" met situaties die in het verhaal nergens te vin den zyn (de splinter in de duim van Katja, haar hysteri sche scène thuis, de ruzie in het hotel, het lenen van een frak by vrienden), en ook met teksten die Tsjechow niet ge schreven heeft, by voorbeeld de teksten die Katja's moeder voorleest. Heifits heeft zelf voor de dramatische bewerking ge zorgd, en dat betekent dat hy niet alleen als regisseur in staat is de sfeer en de geest van Tsjechows verhalen uitmuntend in beeld te brengen, maar zich ook als schrijver zo zeer in Tsjechow weet te verplaatsen, nooit en te nimmer on-Tsjecho- viaans aandoen. Wat de beelden betreft, had hy zichzelf natuuriyk een hand je geholpen door de dorpsscènes op te nemen in Melichowa, het vroegere landgoed van Tsje chow. waar hy in 1897 woonde voordat hy naar Frankrijk ver trok. Terug in Moskou, op 2 ju li 1898, maakte Tsjechow mel ding van „Yonitsj" en die zelf de maand gaat hy weer terug na^r Melichowa. Regisseur Hei- fit; had van het verhaal nog een raamvertelling gemaakt, door Tsjechow zelf aan het begin en het slot nog even in te voeren, waarby hy klaagt over de cho lera die is uitgebroken: actue ler kon het al niet. nu er op nieuw uit Rusland berichten ko men over een cholera-epidemie. In zyn brieven uit die tyd rept hy overigens niet over cholera, wel over zyn tegenzin om te schryven: „als ik tegenwoordig zit te schrijven, of er aan denk dat ik zou moeten schryven, word ik van zo'n afkeer vervuld alsof ik soep eet waar net een kakkerlak uit gehaald is ver geef my de vergelyking. Niet het schryven zelf staat me te gen, maar die literaire entou rage, waarvan je je niet kunt losmaken en die je overal met je meedraagt, zoals de aarde haar atmosfeer meedraagt." NICO SCHEEPMAKER VOOR DINSDAG 11 AUGUSTUS Hilversum I. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn 18.25 Gevar. progr. t.g.v. 20-Jarig be staan Stichting Moveo 18.55 Stereo Jazz Spectrum oude en mod. jazz 19.30 Nws. 19.35 Vanavond gevar. pro gram. 21.00 21.10 W. K. Wielrennen te 22.25 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radlojourn. NOS 22.55 Zin-Tuig nr. 23 kunstrubriek, 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Ste reo Eigen fabrikaat lichte muz. opn. 20.00 Schwetzlnger Festsplele 1970: operamuz. opn. 21.30 Ba bel kunstkro niek 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverz. 22.50 De zingende Kerk muz. In de lit. 23.05 Stereo Jazz In Den Bosch opn. 23.30 Stereo lich te gram. muz. 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 12 AUGUSTUS Hilversum I 402 m. VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strydl. 7.23 Stereo Lichte gr. muz. en Inform. 7.33-7.38 Van de voor pagina VPRO 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 Stereo lichte gra- muz. 8.35-8.40 Van alle markten thuis praatje voor de hulsvr. 9.05 Stereo Uit eigen huls opnamen 9.35 Waterst. 9.40 Een beetje nws. Jeugduitz. 10.00 Lich te gram. muz. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw 12.00 Stereo Hallo Volluk licht muz. amu- sem. progr. 12.54 Voor het platteland 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Een avond aan zee met J'aul van Vliet cabaret- 1 )ken portret 14.00 Stuttgart met sol. operetteconc. 14.50 Stereo Pianorecital klas. muz. 17.20 Stereo Altviool en plano mod. muz. 17.55 Med. Hilversum n 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo Op het eerste ge hoor gr. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32 7.60 Act. TROS 8.00 Nws. 8.11 Luister uit én thuis verzoekpl. progr. voor de militairen 8.30-8.32 Nws. 9.00 9.10 Gymn. voor de hulsvr. 9.30 Voor de kleintjes 9.45 Stereo Klas. muz. fr. 10.16 Voor de vrouw 11.00 Nws., 1.03 Act. 11.55 Med. KRO 12.00 Ste reo Van twaalf tot twee gevar. progr. 12.22 WIJ van het land 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 13.05 Raden maar 1400 Zon der drempelvrees gesprekken met kin deren NCRV 14.10 Stereo Mod. muz. opn. 15.00 In 't zilver progr. voor ou dere luisteraars 16.00 Nws. 16.03 Voor de Jeugd 17.00 Stereo Twlen Popradio voor t(w) leners 17.35 Maranatha- toogdag van het Zoeklicht report. 17.50 OverheidsvoorlichtingNatuurbescher mingsjaar 1970 en de recreatie. Spre kers de heren J. J. Zweeres en J. Zwart. Hilversum III 240 m. NCRV 9.00 Nws. 9.02 Zing zing zing licht vok. muz. 10.00 Nws 10.03 Men- glemuze nieuw verschenen op pla ten voorzien van kritisch comm. EO. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound een progr. boordevol muz speciaal voor jonge mensen AVRO 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op een vrolhk pl. progr. 13.00 Nws. 13.03-13.06 Radlojourn. 14.00 Nws. 14.03 Gimmick pl. progr. 15.00 Nws. 15.03 Arbeldsvlt. pop. verzoekpl- progr. 17.00 Nws. 17.02-17.05 Radlo journ. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. AVRO 17.00-17.35 Voor de kind. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Puffenstuf tv serie voor de Jeugd CVK IKOR RKK 19.30 Kenmerk wekelhkse Inform, rubr. over kerk en samenleving NOS 20.00 Journ. 20.20 Ultz. Sticht. Socutera NOS 20.25 De vrouwen van de generaal Waltz of the toreadors speelfilm rijkskeuring 18 laar 22.05 Studio Sport waarin o.a. Wereldkampioenschap Wielrennen te Leicester 22.45-22.50 Journ. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. AVRO 19.04 Trompet Karnaval Openluchtconc. met ork Wllly Schob ben 19.30 Nationaal Phlllppyns Bal let NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 15 augustus 1945 Slot zonder einde docum over de Nederlanders ln de Japanse kampen 20.45 De wonderlijke wereld ene i isons progr. ln samenwerk met de ORTF 22.05 Ber- van reptielen en amphlblsch film 21.35 Affiche H chansons j lUn Beriyn (Berlin..Berlin) fllmlm- Jressle van Beriyn NOS 22.25-22.30 our EL.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5