lokkende Taylor bood weinig genstand Pasma gaf voorsprong rijs tegen Blommendaal Spanje en W-Duitsland in de interzone-finale Sterkste dames naar Roomburg-toernooi ker won finale in Hilversum zonder moeite Okker verdiende 11.250 gulden Tennisjeugd heeft slechte conditie tinistoernooi Katwijk aan Zee Enny Siemons sterkste in Vught Smith bedwong Arthur Ashe SKICE STRUD OM DE DAVIS CUP ÏDAG 3 AUGUSTUS 1970 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD lfVERSUM Propvolle tribunesbelangstelling van prin- i katrix en prins Claus, een stralend blauwe hemel met af e een zuchtje wind die verkoeling bracht in de warmte e fel brandende zon en een geplande finale in het heren- spel van de duurste professionals in de verzameling van t-virtuozen die tennisbaas Jan Mulder eens per jaar weet ikken voor het vertonen van hun vaardigheden op het 11 rond het Melkhuisje. De omstandigheden voor een lig sluitstuk van de open internationale kampioenschap en Nederland konden eenvoudig niet beter zijn. werd dat sluitstuk een anti- en vormde een schril con- let de geweldige gevechten, die le afgelopen dagen zijn gele- Eevechten waarin de „dure j", Okker en Taylor, een >1 hebben gespeeld. De oor- in het mislukken van de gro- id was de over de arbitrage ide Taylor. Zaterdag nog had ^ische Engelsman het ook toen [irijke publiek financieel is r in Hilversum dit jaar wel er goed uitgesprongen ge- iroverd, toen hü na een twee ihterstand tegen Australië's man Alexander terugkwam en »t de alleszeggende score 16, —3, 86, 86 na een 03 m het voordeel van Alexan- Geen reclame ten verspeelde hij de sympa- jlkomen en echt niet alleen t publiek. Zoals de Zuidafri- Brenda Kirk en de Australi- terry Melville, die het duel dakterras van het Melkhuis- den dat lieten merken toen h lieten ontvallen: „Taylor nu zeker geen reclame voor Hü is toch een prof. Hij. meer n wü. moet in staat zün om :e fouten in zün nadeel te in- q". Overigens voegden zü aan deel onmiddellük toe, dat zü trage in dit toernooi niet best Inderdaad was het voor Tay- i de zenuwslopende halfe fi- gen Alexander nog zichtbaar enen én in het hoofd had zit- Et zo plezierig toen de aller mal in de eindstrüd foutief in «deel van Tom Okker werd Maar Taylor won de zo be - :e eerste fase: 64. Daarna ;r in feite niet meer aan te comen. Tom Okker speelde ïens zoals men dat hier zo ran hem ziet. De service met uitsluitend de volley waren de velddekking bijzonder de drives telkens weer van iternationale klasse. Vooral op chand, waarmee hü afwisse- nerp gesneden laag wegschie- HILVERSUM (ANP) Tom Okker heeft büna een derde ge- j deelte van de 10.000 dollar (36.000 gulden) aan prüzengeld in Hilversum veroverd, name- |'j lük 3125 dollar, zünde 3000 als winnaar van het herenenkel- li spel en 125 als verliezer in de halve finales van het herendub- bel. Na Okker staat Taylor, verliezende finalist in het best betalende nummer, het heren- I enkelspel, op de tweede plaats. Pas na zeven heren komt de onbetwiste koningin van Hilver sum, Margaret Court, op de achtste plaats, maar de dames worden in de tenniswereld voor hun inspanningen „mager" be loond. De lüst van prüswinnaars ziet er als volgt (alle prijzen in dollars) uit: Okker 3125, Taylor 1375, Alexander 1000, Bowrey 900. Davidson 875, Phillips Moore 625. Dent 525, Margaret Court 325. Maud en Kerry Melville 225, Battrick 150, Bartoni, Di Matteo en Win nie Shaw 125, Helga Niessen 100. Karen Krantzcke, Stefanie Johnson en Christine Sandberg 75. ROGER TAYLOR lijnrechters tende ballen en even voorbü het servicevak de baan uitspringende topspins afleverde. .Drie factoren", zei Kerry Melville, „zün aanwüsbaar voor Taylors gedrag Ten eerste de vermoeiende 5-setter tegen Alexan der. Zo'n partü voel je na dagen nog. De eerste bal in deze wedstrüd die in zün nadeel werd geteld en op zün minst een let had verdiend en dan. en dat is wel doorslagge- 1 vend, het sterke spel van Tom waar hü op dit moment gewoon niet te- I gen op kan". Service We geloven dat de kleine Austra lische het daarmee bü het rechte eind had. Er zou nog een factor kunnen worden gegeven. Het grote wapen van de Engelsman (dat hem op Wimbledon via Rod Laver en de Amerikaan Clark Graebner in de halve finale bracht», de service, func tioneerde niet. En als die service het niet doet. zakt Taylor terug van een top-professional tot een speler van goede internationale klasse, zo als er vandaag de dag wel twintig of dertig in de wereld rondlopen. Dat is het verschil met Tom Okker. die nog andere pülen op zün boog heeft dan alleen service en volley. Jam mer dat Taylor niet meer voldoen de adem over had na zün, evenals dat bij Tom Okker t geval was, met zoveel pün en moeite afgelegde weg naar de finale. Slecht geheumeurd als hü op het gravel vaak is, kan van hem niet worden gezegd dat hü niet weet te vechten. Dat heeft hü wel bewezen tegen de Griek Kalou- geropolos en later tegen Alexander Het publiek wilde hem in de vierde set. waarschünlük met de gedachte aan zün moedige verweer tegen het bovengenoemde duo in het hoofd, nog wel aanmoedigen. Hü kreeg zelfs als hü een volley, service of passing van zün racket liet komen die Okker kansloos maakten een warmer app laus dan Nederlands tennis parade paardje. Neen, het publiek wilde wel, Tom Okker ook, maar Taylor persé niet. Volkomen ongeïnteresseerd stond hü na de derde set wat te küken naar een op baan no 3 oefenende Krantzcke. De Australische no 4. mrs. Taylor, die troostend een arm om de brede schouders van haar echtgenoot sloeg en hem trachtte te bewegen er in ieder geval iets aan te doen („Come darling, je kunt beslist veel beter dan wat je nu laat zien") kreeg ten antwoord: „Sorry, ik kan het niet meer verwerken, al die slechte be slissingen op een rij. In Holland is het moeilük winnen". Dat was niet alleen een grote on- billükheid aan het adres van zün collega-prof, maar ook onjuist. Twee jaar geleden immers triomfeerde in dit toernooi de Zuidafrikaan Robert Maud in de finale tegen de Hongaar Istvan Gulyas. Tom Okker na af loop: „Ik heb na de derde set nog bü het teruglopen naar de kleedka mer tegen Roger („Hij is echt geen kwaaie vent, hoor"» gezegd, dat het echt niet allemaal foute beslissingen in zün nadeel waren. Maar ik lean met aan de lopende band Iets vragen, als Roger meent dat hü weer wordt geflest". Gelukkig is Okker blüven spelen voor wat hü waard is. De cü- fers waarmee hü won behoeven geen nader commentaar: 46, 60, 61, 6_3. Toen prinses Beatrix de kam pioenstrofee uitreikte, moest Taylor ijlings worden teruggehaald. De En gelsman had al koers gezet in de richting van de kleedkamer. Was de finale herenenkelspel een teleurstelling, de finale-damesenkel spel was dat niet minder. Kerry Melville was totaal niet opgewassen tegen het krachtspel van Margaret Court. De 6—1, 6—1 zege die de onbe speelbare Wimbledon-kampioen op het score-bord liet aantekenen, geeft niet eens een scherp beeld van de werkelüke krachtsverhouding. Mis schien zal Kerry Melville nog eens één van de groten worden, maar dan zal zü toch wel moeten leren de grüze oellen bü haar tennisacties te laten meespreken. Nu huppelde zü in het door haar opponente gestelde patroon van aanval ten koste van zekerheid Uit handen van prinses Bea trix ontvangt Tom Okker de prijs voor het herenenkelspel van de internationale kampioenschappe van Nederland in Hilversum. Onder: Margaret Court met de trofee voor het damesenkelspel. Van de finale tegen Kerry Melvil- e maakte zij bijna een demon- 'ratie. LEIDEN Het toernooi om de Open Leidse tennistitels is voor j wat de dames van Nederland be- j treft met recht een generale voor de komende nationale kampioenschap pen. Behalve Ada Bakker zullen straks op Roomburg aantreden: Ma- rüke Schaar, no. l geplaatst op de nationale Betty Stöve. na. 2 ge plaatst, Judith Salome. Trudy Wal hof en Tine Zwaan, resp. no. 6. 5 en 4. Dat wü Judith Salome als nr. 6 geplaatste noemen vóór Tru dy Walhof en Tine Zwaan vindt zün oorzaak hierin, dat wü de plaatsing niet geheel in overeenstemming achten met de huidige speelsterkte Dat Tine Zwaan hoger wordt ge klasseerd is aannemelijk, maar het geldt bepaald niet ten aanzien van Trudy Walhof. Men zou toch eens af moeten stappen van de regel d at plaatsingen geschieden op grond van bij een vorig titeltoernooi behaal de resultaten maar die plaat sing moeten afstemmen op de recen te spelkracht. Bü de heren is dat in derdaad het geval, want niet Niek Fleurv als Nederlands kampioen maar Peter Soeters, vorig jaar niet eens finalist staat no. 1 geplaatst. Is de sterkte in dit toernooi om de Open Leidse tennistitels dus voor wat de dames betreft alleszins bevredi gend te noemen, dat is niet zo voor wat de heren afdeling aangaat. Slechts een geplaatste geeft op Roomburg acte de presence, te weten Plet Veentjer, op de nationa le kampioenschappen met 'n plaats- cüfer 7 gewaardeerd, hier met een plaatscüfer 1 Een en ander neemt niet weg dat er tooh van goed ten nis zal kunnen worden geno ten, want vrüwel alle spelers, die direct onder de nationale top zit ten (en het verschil is niet zo groot) zullen Piet Veentjer proberen de winst te betwisten. Interessant is dat bü de dames twee tennisoefenmees- ters van de partü zullen zün. en dan niemand minder dan de kampioe ne en de runner-up Geertje van der Valk en Hanke Faasse (niet te ver warren met de Noordwükse Hank Faase» In de B-categorie is de deel neming. zoals altüd, overweldi gend. Vele gegadigden moesten wor den geweigerd. Van de partü zullen hier zün de dames Josine van der Koogh, Joly Drok verdeükink, Yvonne van der Storm. Agnes Goe- inans Blaas. Annie Meüer den Elzen Anja Monod de Froideville, Co van Berge Henegouwen etc. Bü de heren geven acte de presence H. Munch, R Koggink. R. Blom- mendaal. P. Burki. G. Pasma, Van Galen Last, Dankelman' Dankel- man, C Dekker. J. Ufkes etc MAASSLUIS iANP) - De Neder landse tennisjeugd (tot 16 jaar) heeft in Maassluis een zware neder laag geleden tegen de Italiaanse Ju nioren. De oorzaak van de eindstand 623 was vooral het ontstellend gebrek aan conditie van de Nederlandse meisjes en jongens, die wat inzet en techniek niet veel onderdeden voor hun zuidelüke rivalen. Uitslagen enkelspel: jongens: Merkensteyn 'Ned)— Borea (It) 1—6. 26: BrilScaramuzzi 57. 36: Van MourikRovatti 46. 06: RuysPoccenti 64, 4—6. 7—5; Fok—Fontana 1—6. 4—6; Van Mourik—Rossi 3—6. 7—5, 6—2; Lind—Rovatti 36. 75. 6—2; Bril— Borea 3—6, 46; Van Merkensteün— Scarmuzzi 2—6, 6—3, 3—6; Ruys— Fontana 2—6 06: Fok—Possen tl 3—6, 5—7. Meisjes: KredietLupo 26. 06; EekhoutBregante 46. 06; Rei- musDe Caspari 64. 3—6. 46; Palm—Atzori 6—1, 3—6, 2—6; Palm —De Gaspari 36. 06; Reimus Atzori 26, 36; Van der Eekhout Lupo 16. 26; KredietBregante 4—6, 6—8. ADVERTENTIE ?WIJK Gerard Pasma-Blommendaal, de finale van jrenenkelspel B in het tennistoernooi te Katwijk, leek ïsliste zaak te zijn, toen Pasma na 6-3, 3-6 in de derde 3-0 kwam en 4-2. Maar Blommendaal is voor Pasma oeilijke tegenstander vooral in mentaal opzicht. De vrees ten come-back van Blommendaal bleef als het ware kle in Pasma's spel. het even mis ging met de i die missers net Kwamen in eke momenten van de games I Pasma zün greep op de Üenderogen en de rustig en tnnissende Blommendaal ruk- edreigd op naar de zege: Jen tweede goede prestatie isma's teamgenoot van de fikse SV in twee weken tüd. week immers haalde Blom- .1 ook de finale van het sterk toernooi in Noordwük. Jam- it hü in deze eindstrüd geen ie kon nemen op Jan de die hem in Noordwük met •-2 terugwees. Blommendaal nu heel wat beter in. Het keren in tennis. De ene week kansloos in een eindstrüd. de andere week geen missers wanneer het er op aankomt De B-categorie werd in Katwük overigens toch beheerst door Noordwükers. Hanke Faase In het damesenkelspel liet Hanke Faase, die In Noordwük verrassend Carola van Frayenhoven de pas naar de finale afsneed, zien dat die prestatie geen uitschieter was. Nu bleef zü mevr. Oey, die Co van Ber- ge-Henegouwen had geklopt in een drie-setter, na een zenuwslopende eerste set (13—11) toch royaal de baas: 6—1 in de tweede set. Een enorme verrassing leverden in het herendubbelspel Otto Koenders en I Har Meüer door de aloude combina tie Pasma Bröring in drie sets terug j te wüzen: 86, 46, 10—8! Voor j Har Meüer. die zichzelf kwalificeert als een enkelspeler bü uitstek, een succes waaraan hü ongetwijfeld met plezier zal terugdenken. Het was zün harde forehand, die in het duel de doorslag gaf. Otto Koenders kreeg op die forehand de kansen om aan het net in te grüpen en maakte daarvan gretig gebruik. Het ge- i mengd dubbelspel leverde de com- binatie Kees van Meurs mej. Claas- sen de overwinning op tegen de Noordwükse combinatie Blommen daal/Hanke Faasse: 64, 63 Verdere uitslagen: HEC: Bier manTaapken, 61, 62. DEC: mevr. Kostense—mej. Stevens, 6—4, 16, 75. GDC: mevr. LempersZ Asselbergsmevr. Reusink/Keme- ling, 6—3, 64. HDC: Bierman Taapken—Modderman/Blüsmb. 60, 53. HED Hagedoorn—Roovers, 6—4. 1—6, 8—6. DED T. de Beer— I. v. d. Meer, 6—3. 6—4. ■■Éi (een patroon dat Margaret kan spe len met haar soms griezelige contro le) gewillig mee naar de ondergang. Een ding hoeft zü bepaald niet meer te leren. Roger Taylor (hoe sympa thiek hü buiten de baan ook is) wel, namelük op beheerste wüze verlies accepteren. Een punt in het voordeel van Melville. Niemand minder dan haar befaamde landgenoot Frank Sedgman heeft eens gezegd, na het behalen van zün eerste Wimbledon- titel: de weg naar de top is gepla veid met nederlagen! Uitslagen: finale herendubbelspel: Bowrey/Davidson versl., Alexander Dent (Austr.» 6—3, 64, 62. finale VUGHT Enny Siemons was het afgelopen weekeinde de succesvolste deelneemster aan het internationale jeugdtennistoernooi (tot en met 21 jaar» in Vught, waarin voorts enige Spanjaarden sterk de aandacht trok ken. Zij bereikte drie eindstrüden en behaalde twee titels. Enkele uitslagen: dames enkelspel, finale: Ennie Siemons versl. Anne- loes Schothorst 6—1. 63. Heren en kelspel finale: Higueras versl Mun- tanola (Sp> 6—2. 64 Dames dub belspel: Enny Siemons Yvonne van der Storm versl. Ingrid Bader Ma rie Dogger 64, 62. INDIANAPOLSI 'ANP» De Amerikanen Stan Smith en Cliff Rickey hebben zich gisteren ge plaatst voor de finale van het kam pioenschap van de Verenigde Staten op verharde banen Smith versloeg in de halve eindstrüd Arthur Ashe met 108, 6—2 en Richey klopte ti telhouder Zeljko Franulovic (Joego- Sl.) met 97, 6—4. In de kwartfina les had de Joegoslaaf een overtui gende zege geboekt op de Ameri kaan Clark Graebner: 62, 62. Het toernooi wordt in Indianapolis gehouden. Bü de dames zal de fina le gaan tussen de Amerikaanse Lin da Tuero en de Franpaise Gail Chanfreau. Tuero kwam zo ver door Nancy Richey met 97, 7—5 uit te schakelen en Chanfreau bedwong in de halve finales Rosemary Casals met 6—2, 63, damesdubbelspel Karen Krantzke Kerry Melville (Austr.)Marg. Court I Helga Niessen (Austr./W. Did.) 36, 9—7, 7—5, finale gem. dubbelspel Winnie Shaw Davidson 'Eng Austr Christine Sandberg Maud (Zwe. Z A 4—6, 6—3. 7—6. FRANK BONTE Warm? Heerlijk verkoe lende Skice ijs-eau de cologne verkwikt la minute! 'n Wondertje van koelte I COOLOGNE ïanBOLDOOT SAO PAULO POONE -ANP' - Spanje en West-Duitsland hebben dit weekeinde in resp. Sao Paulo en Poone de interzone-finale bereikt van het toernooi om de Davis Cup. Spanje versloeg Brazilë met 30 en Spanje zegevierde met dezelfde cü- fers over India. De laatste enkelspe len van deze ontmoetingen zün der halve van geen enkel belang meer. De interzone-finale West-Duitsland - Spanje zal in een Duitse plaats wor den gespeeld. West-Duitsland zat na de eerste dag op rozen in de strüd tegen In dia in Poone De 31-jarige Wilhelm Bungert versloeg met groot gemak de Indiër Mukerjea in straight sets 6-2. 7-5, 6-3. En daarna liep de linkshandige Christiaan Kuhnke in verrassend korte tüd het verweer van Premjit Lall omver. 6-4. 6-4, 6-3. Lall en Mukerjea boden in het dubbelspel wat meer tegenstand Vooral de derde set 'na 6-4, 4-6» werd hard bevochten. De Indiërs slaagden er echter niet in zoals in de tweede set de opslag van Bungert te doorbre ken. In de 23ste game verloor Mu kerjea sün service waarmee de Duitsers een voorsprong in sets van 2-1 veroverden. Bü 7-7 waren zü tot viermaal toe slechts twee slagen van setwinst geweest. In deze game moest het spel herhaaldelük worden onderbroken, omdat de 5000 bezoe kers niet tot rust te brengen waren. nadat de umpire een beslising van een lynrechter had herroepen. De rust na de derde set werd met vüftien minuten verlengd omdat het lichtjes begon te regenen. Na de hervatting doorbraken Kuhnke en Bungert direct de opslag van Muker- jev. waarna ze in de laatste game ook nog de service van Lall pak ten (6-4, 4-6, 13-11, 6-3». Met de overwinning in Poone re vancheerde West-Duitsland zich voor de nederlagen, die het leed in 1966 en 1968. CHRISTIAN KUHNKE liep vlot over Lall heen Spanje had al evenmin ultzonder- lüke moeite met Brazilië. Ook hier viel de beslissing reeds op de twee de dag. Manuel Orantes versloeg Thomas Koch met 6-1, 6-3, 3-6, 6-1. Manuel Santana won met 3-6, 6-3, 2-6. 6-0, 6-4 van Edison Mandarino en in het dubbelspel klopten Santa na /Gisbert Mandanino en Koch in drie sets: 6-1, 6-4, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9