FILES VAN 20 KILOMETER EN PROPVOLLE TREINEN Aardige one-man-show Wim Kan 0 Première in Paviljoentheater Zeker twintig slachtoffers door verkeer en verdrinking Vijf reddingen uit zee voor Scheveningen Nieuwzeelandse brassband aan kop op 't WMC BENZINEKAN ONTPLOFT: 3 JONGENS IN BRAND Popfeest in Aix werd een fiasco en cjióteren programma IfANDAG 3 AUGUSTUS 1970 LEIDSCTÏ DAGBLAD PAGINA 5 LEIDEN Het afgelopen week- 1 einde is het op de Nederlandse ver keerswegen bijzonder druk geweest. Ook de Spoorwegen stonden voor een enorme toevloed aan reizigers. Zaterdag direct al kwam het tot fi levorming en vertraging op het weg- vak Maarsbergen-Oudenrjjn. Er ont stond een file van twintig kilometer. Tussen Bodegraven en Oudenrijn be droeg op een gegeven moment de aaneengesloten rij auto's vijftien ki lometer. In de buurt van Bergen op Zoom constateerde de Rijkspolitie een file van vijf kilometer. Pas te gen een uur of drie in de middag kwam een einde aan de opstoppin gen. Gisteren in de loop van de avond was het weer bijzonder druk op de belangrijkste wegen. Voor Uithoorn stonden de auto's vier kilometer lang „mannetje aan mannètje," bij Hoevelaken had de file eenzelfde lengte. Omstreeks zeven uur bewo gen zich op de zogenaamde Zeeland route op de weg voor Oude Tonge de auto's in een langzaam rijden de rij van bijna tegen kilometer voort. Tussen Maarn en Oudenrijn kwam het tegen half tien tot een rij van tien kilometer. De langste file ontstond gisteren op de provinciale weg Heemstede-Hilversum en Hoe- velaken-Hilversum waar reeksen langzaamrijdende auto's van bijna eenentwintig kilometer voorkwamen. Omstreeks elf uur gisteravond werd de situatie weer enigszins normaal. Treinen De treinen waren het afgelopen weekeinde propvol. Op sommige stations moesten zelfs reizigers ach terblijven. De topdrukte viel zater dag tussen tien en elf uur. De Spoorwegen die al het beschikbare materieel hadden ingezet signaleer den geen noemenswaardige vertra gingen. Ongelukken Het intensieve verkeer eiste de af gelopen dagen zeker veertien slacht offers. Een zevenjarig meisje werd vrijdag in haar woonplaats, Krimpen aan de Lek, aangereden. Zy over leed zaterdag in een Rotterdams ziekenhuis. Bij een botsing met een tegenligger op een weg in Eersel raakte de eenentwintigjarige be stuurder van een personenwagen die links reed zo ernstig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis over leed. In het Friese Hallum kwam zaterdagnacht een eveneens linksry- dende jongeman om het leven toen sijn personenauto frontaal op een andere auto botste. Een twaalfjarige jongen die vrijdag toen hij met twee vriendjes fietste op de Gemaalweg in zijn woonplaats Kreil (NOP) van achteren door een auto werd aange reden, stierf zaterdag in een zieken huis in Emmeloord. Een 57-jarige vrouw die in Capelle aan den IJssel een kruising overstak en geraakt werd door een auto, overleed giste ren in het ziekenhuis in Rotterdam. Op de onverlichte weg van Acht maal naar Zundert ls zaterdagavond een 17-jarige bromfietser uit Zundert door onbekende oorzaak tegen een tegemoetkomende personenauto gereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Een 33-jarige Duitser ls zaterdag avond op het circuit in Zandvoort verongelukt. Hij reed met zijn grote personenauto, als bezoeker van het circuit, te snel door de bocht, waar- (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Politiemen sen en leden van de Haagse vrijwil lige reddingsbrigade hebben in het weekeinde voor de kust van Scheve ningen vijf mensen van een wisse, verdrinkingsdood gered. Een 34-jarige PTT ambtenaar uit Lunteren raakte gisteren door uitputting in moeilijkheden. Toen de reddingsbrigade bij de drenke ling kwam was deze al buiten be wustzijn. De man is in het Haagse ziekenhuis Westeinde opgenomen. Korte tijd later werd een 20-Jari- ge jongeman uit Kalumerzwaag eveneens uit het water gehaald. De man raakte in moeilijkheden in een sterke muistroom. Na de redding, werd hij wat gekalmeerd en kon worden heengezonden. Een 7-Jarig meisje uit Den Haag werd gered door een strandbezoeker, die bemerkte dat het kind aan de kop van een golfbreker voor de boulevard in moeilijkheden raakte. Het meisje kon niet zwemmen en had veel water naar binnen ge kregen. Zij is opgenomen in het Ju liana kinderziekenhuis. De vierde redding vond bij dezelf de golfbreker plaats. Een groepsleid ster en haar 21-jarige collega E. C. uit Roterdam, raakten in een mui- stroom in moeilijkheden Later bleek dat zij slechts matig konden zwem men en voor het eerst in zee gingen. Dank zij het optreden van twee agenten waren zij weer snel op het strand. Beiden trokken de drenkelin gen met een redklos op de golfbre ker waardoor de Rotterdamse groeps leidsters enkele schaafwonden op liepen. Voor seinpost in Schevenin gen heeft gistermiddag tenslotte de politieboot Ciska een 12-jarig meis je uit Den Haag uit zee gered. Door de sterke stroom kon het meisje niet meer terugzwemmen. na de wagen enkele malen over de kop sloeg. Met zeer ernstige verwon dingen werd de man in een zieken huis in Haarlem opgenomen, waar hij later in de avond is overleden Gisteren zijn in het Wilhelmina- g as thuis in Amsterdam twee mannen overleden aan verwondingen, die zij eerder bij een verkeersongeluk had den opgelopen. Zaterdag stapte een man, van wie de identiteit nog steeds niet bekend is, op de Dam onver wacht van een vluchtheuvel. De conducteur van een passerende tram kon het voertuig niet meer op tijd tot stilstand brengen. De voetganger liep ernstig hoofdletsel op. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Een 19-jarige Jonge man uit Amsterdam, die vrijdag nacht met zijn auto tegen een per ceel aan de Prins Hendrikkade reed, werd daarbij ernstig gewond. Gister middag overleed hij in het zieken huis. Zaterdagmiddag is in Sittard een 53-jarige man uit Sittard, terwijl hij zijn auto bestuurde, door een hart infarct getroffen en overleden. Zijn auto reed in volle vaart door en schepte een 51-Jarige voetgang ster uit Sittard. Zij werd ongeveer tien meter meegesleurd en klemgere den toen de auto tegen een boom tot stilstand kwam. Het slachtoffer liep levensgevaarlijke verwondingen op. Zaterdagmiddag is een vierjarig meisje uit Rosmalen vlak bij de ouderlijke woning door een per- KERKRADE ANP) De National Band of New-Sealand in Kerkrade heeft gisteren de leiding genomen in de mars- en concertwedstrijden van het zesde Wereldmuziekconcours. Voor 30.000 bezoekers marcheerde de Nieuwzeelandse brassband in het stadion naar 231,5 van de maximaal 240 te behalen punten. In de con certwedstrijd stelde de band zich kandidaat voor de door Koningin Ju liana beschikbaar gestelde WMC- wisselprijs met 345 van de 360 pun ten, hetgeen een eerste prijs met lof van de jury opleverde. In de show-wedstrijden klommen de Nieuwzeel anders bovendien naar de tweede plaats. In deze categorie be haalde de band, die de duizenden muziekgasten in Kerkrade ook nog trakteerde op een inheemse Maorie- show met danseressen en krijgshaf tige dansers, 168,5 punten en bleef daarmee in de nabijheid van de Ame rikaanse Carlisle Band, die met 175,5 van de 180 punten de WMC-show- lijst aanvoert. sonenauto aangereden en ter plaatse overleden. Het meisje liep plotseling van achter een geparkeerde auto de weg op. waardoor de automobilist haar niet meer kon ontwijken. Bij een autobotsing op de brug over de Noord in Alblasserdam zijn zaterdagavond twee doden en twee gewonden gevallen. Een 40-Jarige man uit Sliedrecht slipte, vermoede lijk onder invloed verkerend, op de brug met zijn auto en kwam op de andere rijbaan frontaal in botsing, met een auto. waarin een gezin uit Capelle a. d. IJssel zat. De man was op slag dood, evenals de 42-Jari- ge moeder uit het gezin. De vader en een kind van tien Jaar werden gewond. Een driejarig Jongetje uit Oploo werd gistermorgen door een passeren de auto gegrepen, Juist toen het zon der uit te kijken de straat waaraan hij woonde, wilde oversteken. Hij overleed ter plaatse. Verdronken Zeker vijf mensen zijn het afgelo pen weekeinde verdronken. Een vierjarig meisje uit Weert viel in een grote put in een bos aan de Maarheezer Huttendijk in Weert en verdronk. De put is vorig jaar bij graafwerkzaamheden ten behoe ve van het legerkamp Budel ont staan. Er wordt regelmatig gezwom men. Een dertienjarige Jongen uit Utrecht is zaterdagmiddag in het Henschotermeertje in het nog niet voor publiek opengestelde recreatie gebied van de stichting „Utrechtse heuvelrug" onder Woudenberg om het leven gekomen. Nadat eerst ge ruime tijd na vermissing van de Jongen in de omgeving gezocht was, haalden duikers van de brand weer vroeg in de avond het lichaam op. Hoewel duidelijk staat aangege ven dat het gebied niet mag wor den betreden, gaan herhaaldelijk mensen het gebied in. Er wordt dan gezwommen vanaf het strandje in aanleg bij het meertje. Gistermorgen is uit de haven van het Eindhovens Kanaal het lijk op gehaald van een 42-jarige vrouw uit Eindhoven. Aangenomen wordt dat, de vrouw zaterdagavond in het ka naal is gevallen en verdronken. Een 15-Jarig meisje uit 's-Hee- renberg verdronk gistermiddag tij dens het zwemmen in de Sloterplas in Amsterdam West. Het meisje, dat bij een vriendin in Amsterdam lo geerde, kwam op gegeven ogen blik niet meer boven water. Diver se mensen zijn in het water gespron gen om naar het slachtoffer te zoe ken. Na vele vergeefse pogingen is de brandweer er tenslotte in ge slaagd om het stoffelijk overschot op te halen. Gistermiddag is op het Nollen- strand bij Vlissingen een Amerikaan se matroos door verdrinking om het leven gekomen. De matroos was afkomstig van een van de ma rineschepen in de haven van Vlis singen. De reddingboot „Javazee" uit de haven van Breskens heeft tezamen met een boot van de ma rine naar de matroos gezocht. Na tien minuten werd de matroos, die met een maat aan het zwemmen was, uit het zeewater opgevist. Po gingen om zijn levensgeesten weer op te wekken mislukten. Een driejarige is zaterdagmiddag omstreeks kwart over twaalf op de Hamsestraat op Opheusden ge meente Kesteren», in de nabijheid van de ouderlijke woning, overre den door een auto en gedood. Het kind liep tussen enkele geparkeerd staande auto's de rijbaan op. Een passerende automobilist kon niet meer uitwijken. SCHEVENINGEN (GPD) De schuchterheid, waarmee Wim Kan de derde versie van zijn programma „Hop, hop, hop" uiteindelijk als one-man-show is komen presenteren, straalt de bezoekers van het Scheveningse Paviljoentheater al uit het gedrukte programmma tegemoet. Daarin heet het namelijk Ook al aan de one-man-show?Nou ja, Wim Kan alleen bestaat eigenlijk niet da's net zoiets als de grootste helft". Waarna hij deze gedrukte kwinkslag ombuigt om op een even behendige als elegante manier zijn vrouw Corry (aan zijn zijde) en zijn pianist Ru van Veen (aan zijn vleugelte intro duceren. Maar al mag de kwalificatie van het programma dan ook niet letterlijk door de realiteit worden gedekt aan het slot van zijn optreden demonstreerde Kan het nog eens door al zijn mede werkers van achter het toneel in het applaus te laten delen zijn nieuwste optreden mag wel degelijk een one-man-show worden genoemd. Het is zeker geen onaantrekkelyke ook. In het eerste deel van de show treedt Wim Kan zijn publiek verras sender, anders tegemoet dan men de laatste jaren van hem gewend was. Zijn entree by voorbeeld als hippe vogel is zeer gek, mooi inventief en met een voortreffelijk gevoel voor nu ances opgebouwd, precies ook de juis te afstand leggen tussen de genera ties, wier versohil in uiterlijkheden hier zo gemoedelijk op de korrel wordt genomen. Ook de manier, waarop hij verder door dit program- madeel voor de pauze heenloopt, ty petjes makend, een enkel liedje zin gend, een rake imitatie neerzettend, past zeker in wat theaterbezoekers in deze dagen een onderhoudende one-man-show plegen te noemen. Corry Vonk heeft daarin een ta melijk bescheiden, maar wel uitste kend op haar specifieke talenten af gestemd aandeel gekregen haar be jaarde prostituee is een van haar be tere nummers van de laatste jaren. En het succesnummer „Een vader hart" heeft, nu de rol van (de niet meer aan het gezelschap verbonden) Wieteke van Dort door Corry moest worden overgenomen, nog aan heer lijk-malle expressie gewonnen. Wat het tweede deel van de riiow betreft, kan ook weer op het gedrukte programma worden teruggevallen. Daarin staat namelijk aldus een anonieme meneer op de derde ry midden dat de grote verrassing by Wim Kan altijd is, dat er na de pauze komt wat iedereen verwacht. En daar is geen woord teveel mee gezegd. Misschien wel een enkel woord te weinig. Want ook in dat programma- gedeelte is ruimte voor een verras sing ingebouwd, die de gemelde me neer op de derde rij midden niet kan hebben voorzien. Maar om die te be leven zult u naar het Paviljoenthea ter moeten gaan. Hetgeen beslist geen zware opgave genoemd mag worden. Ook al niet. omdat Harry Wlch op het toneel een aantal mooie ky lodingen heeft neer gezet. Die schuiven in en alt het ge zichtsveld, als bewijs dat ook bi) Wim Kan de toneeltechniek voor niets meer staat. Een enkele keer valt hij zelfs nog wat al te nadrukkelijk op die techniek terug. Want al zal het, vooral bij zo'n première, zijn zelfver trouwen wat steun hebben gegeven, adis een wat minder trefzeker maar live optreden van een man als Wim Kan is toch altijd te prefereren boven welke ingeblikte perfectie ook. Drie v's Maar dat zal wellicht onder de drie v's van Voor Verandering Vatbaar uit het al vaker geciteerde programma vallen. Wanneer Wim Kan dan ook nog tot de overtuiging zou kunnen komen dat „Kort is de roem best eens op de helling mag de idee is grandioos, maar de uitwerking is te lang, loopt wat pointeloos weg dan zal zijn wet schuchter aangevan- WIM KAN gen one-man-avontuur volkomen ge slaagd mogen heten. Dan zal zijn programma namelijk, gecombineerd met een zonder twijfel binnen enkele dagen te constateren duidelijker zelfvertrouwen en een daaruit dan voortkomend flitsend er tempo met nog iets minder dan los se onderdelen lyken te bestaan, met nog iets meer theater zijn geworden. En dat is het enige, dat Wim Kan alleen nog nodig heeft, om perfect amusement te kunnen worden ge noemd. DEN HAAG (ANP» Drie Jongens uit Scheveningen hebben brand wonden opgelopen toen één van hen, een 12-jarige een brandend stukje koudvuur in een kan benzine gooide, waardoor deze ontplofte. Buren schoten te hulp en rukten de Jongen de kleren van het lijf. Hij werd ln zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opgenomen. Een 10-Jarige rolde zich over de zanderige grond en wist zo de vlam men te doven die zyn kleding in brand hadden gezet. HU heeft niet temin ernstige brandwonden over zUn hele lichaam opgelopen en is in een ziekenhuis opgenomen. De der de Jongen, eveneens van twaalf Jaar kreeg lichte brandwonden. De Jon gens hadden de kan benzine gevon den in een slooppand. AIX-EN-PROVENCE (AP) —Het eerste Franse popfestival in de open lucht is vandaag geëindigd met een vrUwel zeker financieel verlies voor de organisatoren onder leiding van de vroegere parachutistengeneraal Claude Clement. Clement verklaarde, dat het be zoek zo gering was, dat het festival gesloten zou worden in plaats van nog 24 uur door te gaan zoals in de bedoeling had gelegen. Politieramingen spreken van 10.000 bezoekers op de psychedelisch ver lichte weide. Gerekend was op een opkomst van 100.000 bezoekers. Het festival begon zaterdagavond met ongeregeldheden uit protest te gen de entreeprys van 35 gulden. Claude Clement wist het aanvanke lijke verbod van de burgemeester van Aix om een popfestival te doen hou den te omzeilen door de naam van de manifestatie te veranderen in „langdurig concert". Clement zei dat het verbod er de oorzaak van was dat slechts een tiende van het verwachte bezoekers aantal was komen opdagen en hy dreigde schadevergoeding te zullen eisen van de burgemeester. NEDERLAND I 6.45 Plpo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Hier is Lucy, tv-serie, in kleur (VARA) 7.30 Wereld Muziekconcours in Kerkrade (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Achter het nieuws (VARA) 8.45 En die man die kiest een vrouw, speelfilm (VARA) 10.35 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 De 21e Eeuw: Leven ln de ruimte, documentaire van de Amerikaanse tv CBS, in kleur (NOS) 7.30 Scheepsjongen van Bontekoe. vervolgverhaal (NCRV) 7.37 De wetten van de wildernis: serie over het dieren leven in de wildernis van Centraal Afrika, in kleur (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Met liedjes het land in (NCRV) 9.10 Ik zie. ik zie. quiz (NCRV) 9.20 Met speciale opdracht: Detective Jordan, tv-film, in kleur (NCRV) 10.10 Hier en Nu: actualiteitenrubriek (NCRV) 10.25 Een hemel op aarde?: beroemde Duitse kerken: de hoofdkerk van het Westfaalse Soest (NCRV) 10.35 Journaal (NOS) In bepaald opzicht een uniek programma was de extra afle vering van Panoramiek, waarin vier oppositionele Russen hun bedenkingen (om het maar eens zo eufemistisch te zeggen) ken baar maakten inzake de wijze waarop hun land geregeerd wordt. Uniek hierom, omdat voor het eerst in het bestaan van de Sow jet-Unie een derge lijke kritiek openly k voor tv-ca- mera's wordt uitgesproken door Russen binnen de Sowjet-Unie, die zich bovendien niet van achteren lieten filmen, maar met naam en gezicht in beeld kwamen, donders goed wetend wat zU riskeerden. Want de een, Pjotr Jakir, had al 13 jaar in kampen doorgebracht, de ander Amalrik was al drie jaar naar Siberië verbannen, de derde Boekovsky, bracht al zes jaar door ln psychiatrische inrich tingen. gevangenissen e.d., en de vierde smokkelde een boodschap op de band uit een kamp waar hy al twee jaar vertoeft. Het kyken naar het opmerkingen gaf my ongeveer het zelfde ge voel als het kyken. jaren gele den. naar dat stokoude filmpje waarop je een met vleugels uit geruste Fransman van de Elf el- toren zag springen. Je hart kneep samen terwijl je naar zyn voorbereidingen keek, want je wist dat hy even later te plet ter zou vallen. Hetzelfde is het geval met deze CBS-reportage. Jakir, Amalrik en Boekovsky wisten dat zy door deze verkla ringen hun vryhekL althans hun „op vrije voeten zyn", met vrij grote zekerheid zouden ver liezen. Als je dan toch zegt wat je nuttig oordeelt voor je land en volk. dan mag je officieus toch wel als een „held van de Sowjet-Unie" beschouwd wor den. „Ze zullen ons slaan en doden", zei Jakir. „maar dat zal de mensen er niet van weerhou den er andere gedachten op na te houden". Boekovsky. die di rect nadat hy vry gelaten was aan Theodorakis. die ook juist vrijgelaten was door de Griekse kolonels, een briefje schreef waarin hy hem aanspoorde nu ook eens te komen kyken hoe de Russische kampen er uit zagen, zei dat de essentie van hun stryd de stryd tegen de angst is. dank zy welke het dic tatoriaal systeem kan voortbe staan. „In deze strijd is het persoonlijke voorbeeld van groot belang. Ik heb gedaan wat ik goed achtte, ik heb gezegd wat ik wilde, en zie, ik leef nog, ik rit niet in de gevangenis. Voor my en voor veel mensen is dat zeer belangrijk het be- wyst dat het mogeiyk is om te vechten, en dat het ook nood zakelijk is te vechten". Ginsburg vertelde op het ge smokkelde bandje dat in het kamp in korte tyd 16 politieke gevangenen waren gestorven by gebrek aan medische hulp, en Amalrik, wiens recente arresta tie hoogstwaarschijnlijk te wy- ten was aan dit interview, was van allen nog het meest ..out spoken". zeggend dat het Sow- jet-regime niet liberaler, maar steeds seniel er werd. Ik heb de eer Almarik een beetje persoon lijk te kennen, ik was dus be- j paald niet verbaasd toen ik zag wat hy allemaal zei. met sou- vereine kalmte de strop aan trekkend en zyn leven weer voor enkele jaren aan de autoritei ten overdragend. Maar hy is zo verdomd eeriyk en van alle angst ontbloot, dat hy op de vraag of hy de Sowjet-Unie zou willen verlaten, zichzelf niet wyselyk beperkte tot het ant woord: „Ik ben ontevreden met het politieke systeem, maar dit in 't land waar ik ben gebaren en ik hoop dat alles binnen af zienbare tyd zal veranderen. Nee. ik wil dit land niet verla ten". So far so good. Maar dan denkt-ie: dat is het volledige antwoord nog niet. en hy voegt eraan toe: .„Een andere kwes tie is. dat als ik voor myn ge boorte had kunnen kiezen ik er de voorkeur aan had gegeven in een ander land te worden gebo ren". Dat laatste zal hy zeker op zyn boterham krijgen, tydens het proces dat tegen hem wordt voorbereid. By de nabespreking was ik zelf betrokken, dat heb lk dus helaas zelf niet gezien. Zater dagavond bood „Zo maar een zomeravond", dat een beetje slap in de was zat (ik twyfel aan de improvisatie by „Impro visatie" het is op deze manier niet goed meer), een sterk on derdeel: ,,Zo maar een vraag" met Ton van Duinhoven als hoofdpersoon. Zoals zyn vrien den al voorspelden was hy lang van stof, maar wat hy zei was gelukkig heel zinnig. Simon Carmiggelt, Petra Laseur en Di- mitri Frenkel Frank bleken hem goed te kennen. Dimitri maakte ondertussen handig wat reclame voor zyn eigen werk, maar zorg de ook voor het beste citaat. Als meest beruj denswaar dige eigenschap van de Nederlandse Jeugd (Van Duinhoven: het ver mogen om zichzelf te zyn), noemde hy „de voorkant van de meisjes". NICO SCHEEPMAKER. VOOR MAANDAG 3 AUGUSTUS HUvrnom I 402 m. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal 18.26 Ik verbind u door praatje 18.30 Stereo Krabbel® ln de kantlijn licht muz. progr. en praatje 19.30 Nws. RVU 19.36 Het Ruusbroec Genootschap NOS 20.06 Stereo Jazz ln aktle opn. 20.66 Stereo Zeven miljoen molekulen hoor spel 22.00 Gamma van Alpha en Beta, progr over recente vorderin- Sn ln de wetenschap. 22.30 Nws. 22.40 ed_ AVRO 22 43 Radlojourn. NOS ,22 56 Stereo Metro's Midnight Music -Licht muz. progr. met Metropole Ork. instrum. trio en sol opn. 23.55-24.00 Nws Bllvmmi n 2AH m. NCRV 18.00 8tereo Meisjeekoor en licht lnefcrum. sextet 18.19 Stereo lich te gram .muz 18.30 Nws 18 41 Act. EO 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld veelgevraagde geestelijke muz. 19.20 Reformatie en reveil gesprek: 19.36 Muz. Intermezzo 19.46. Opbouw wekelijkse bijbelstudie NCRV 20.00 ste reo Conc. gebouwork. en sol seml klas. en klas. muz. 21.35 8tereo Gl- taarmuz af gewis, met zang gr. 22.00 Stereo Licht ens. met zangsol opn. 22 20 Avondoverdenk 22.30 Nws. 22 40 Stereo PI. nws. 23.30 Stereo Vers ln het gehoor voordracht van poëzie. 23.56 24.00 Nws. OBAMMO FOO VPL.VPBV- PROGRAMMA (Over de 4e HJn) van 18-20 nar 1. Wolfgang Amadeus Mozart I sln- fonla Concertante ln Es gr.t. KV 364, (30 min.). Allegro maestoso Andante. Presto Yehudl Menuhln. viool. Ru- dolf Barshal, altviool Bath Festival or kest o.l.v. Yehudl Menuhln. 2. Conc. voor plano en ork. nr. 28 ln D gh t. KV 537 („Km tnfcv Allegro, Larghetto. e.) 29 merata Academica van het 8alrbur ger Mozarteum Sol. en dirigent Oéza Anda. IL Franz Schubert Symph ln C gr. t. op. po6th. 56 min. Andante Al legro ma non troppo Andante con mol- to Scherzo. Allegro vivace Allegro vi vace Allegro vivace Philharm. orkest van BerlQn o.l.v. Wilhelm Furtwang- ler. VOOR DINSDAG 4 AUGUSTUS Hilversum I 40e m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 Stereo Lichte gram. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.20 Stereo Lichte gr. muz. 8.30-8.33 De groenteman 8.50 Morgenwijd. NOS 9 00 Uitgebreide re port. of herh. NOS progr. 9.36 Water standen 9.40 Muz. uit de Middeleeu wen en Renaissance opn. AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt gr 11.00-11.02 Nws. 11.30 Rondom 12 pro gram. voor de vrouw 11.55 Beurs be r. Overheldsvoorl. 12.30 Natuurbescherm laar 1970 ls maar een begin. Spre kers de heren J. J. Zweer es en J. Swart AVRO 12 40 Toppers van toen gr 1300 Nws 13 11 Radlojourn NOS 13.30 Spiegel van Belgle muz. en nws van onze zuiderburen 14.00 Promenade Matinee Pro Arte Trio en promenade ork. amusem. muz. AVRO 15.10 Ame rikaanse muz. van onze eeuw VII muz. laz. 15.35 Oude lnstr. uit het prlvé-be- muz. l 18.10 over Spanje en zyn muz' 16.35 Jtereo It het pi zit van de violist Jaap Schröde lez. 18.00 Nws. 16.03 Kwlapel qu. Vamo6 a Eechuachar Vil serie nwe gram. pl. met toel. 17.30 Trefpunt discussie rubr. voor act. zaken 17.55 Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws T.ll Het levende woord 7.16 Stereo Op het eerste ge hoor gr. klas. muz. 7.26 Horen en zien 7.30 Nw». 7.32 Act. 8 00 Nws 8.11 Klas. gew. moa gr. 8J0 Nwe. a32 Touring- club med. inform, en goede tips 8.45 Stereo harprecltal gr. klas. muz. 9.00 Gymn. voor de huisvr. 9.10 Stereo har monie ork. gr 9 35 Schoolradio by de tyd een voorlichtend progr. voor ou ders. onderwysmedewerk en andere, opvoeders 10.00 Het blijvende Israël: bybelse verkenningen 10.15 Italiaanse operafragm. gr. 11.00 Nws. 11,03 Ste reo Klas ork. muz. gr. 11.25 Voor de zieken 11.55 Med. KRO 12 00 Stereo v. Twaalf tot twee gevar progr. 12 22 Wy van het land 12.26 Med. t.b.v. land en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act 13 00 13.05 Raden maar 14.00 Stereo Muslësta een licht muz. progr 14.30 Pizzicato muz. middag magaz 16.00 Nws. 17.00 Over- heldsvoorl. De 10e zitting van de Ad viesraad voor Culturele Samenwerking tussen de landen van het Koninkrijk. Spreker drs. M. D. Thys 17.10 Voor ds kind. 17.15 Hal Jeugdprogr. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep 10.00 10 00 Nws 11.00 Nws 11.03 Een opvallend vroiyke gevar. visite: 12.00 Nws. 12.03 Een opvallend vroiyke gevar. visite vervolg 13.00 Nws. 13.03. Eksprea licht pl .progr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show 15.00 Nws 15.03 Drie draal 16.00 Nws. 16 03 Mix 120 Min rtjp en groen op alle toe ren. 17.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. KRO 15.00 16.25 Vakantieprogram. NOS 18.45 Plpo de Clown NOS 18.55 Journ. AVRO 19.04 Vaders tegen wil en dank Family Affair tv serie 19.30 Wat nu mr Deeds mr Deeds goes to town tv serie NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 Peyton Place tv feuilleton 21.05 Wereld muz. conc. te Kerkrade 21.15. De Familie Markureli uit Wadkoplng: The Markurells of Wadkoplng tv feuil leton. 21.55 AVRO's Televlz. Magae. NOS 22.45-22 50 Journ. Nederland n. NOS 18.45 Plpo de Clown NOS 18.55 Journ NOS 19.04 Kunstrubr KRO 19.30 Muz. ln vrhe tyd de Harmonie Crescendo uit s Herenberg NOS 20.00 Journ. KRO 20.20 Brandpunt 2100 De Andy Williams Show 21.50 Naakt door de hel Japanae tv-feuilleton 3. NOS 22.65-23 00 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5