vloot Koninklijk zilver voor M. J. Dieben Kanonschoten begeleidden jIN DELFSHAVEN KEERDE RUST PAS LAAT WEER ATTENTIE - fondje friSs Ontvoerders in Uruguay eisen vrijlating van gevangenen Cijfer drie DS. G. P. KLIJN OVERLEDEN De Snelvlieger en De Blauwkras Visclub F.V.C. PAGINA 3 - ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U by ons voor de deur. Of op een minuut afstand v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze van zoveel voor zoveel" maar het gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Kerkelijk Leven ADVERTENTIE MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 - HBID3CH DAGBLAD 970K— LEIDEN Het Leidsch Dagblad had vandaag een gouden jubilaris in zijn midden. Het was de heer M. J. Dieben, die gisteren het feit herdacht, dat hij vijftig jaar geleden als leerling-handzetter bij ons bedrijf in dienst trad en thans als machinezetter jubileerde. Een korte onderbreking van de werkzaamheden een krant moet altijd weer op tijd verschijnen bracht commissarissen, directie en personeel in de kantine bijeen om „Tinus" eens hartelijk te huldigen. In het midden van de L.D.-kring be vond zich ditmaal ook de loco- bur gemeester, wethouder S. Menken, die tijdens een toespraak meedeel de, dat het H.M. de Koningin be haagd aan de jubilaris (bij bevorde ring) de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De bronzen eremedaille werd reeds uitgereikt bij zijn 40-jarig jubileum. De nieuwe directeur van het L.D., de heer G. Koopman, vond, dat de jubilaris er een nare eigenschap op na hield. Sinds twee dagen in functie zijn voorganger de heer Van Dishoeck, stond tien jaar geleden by 't 40-ja- rig jubileum voor hetzelfde feit moet hij nu iemand toespreken met een 50-jarige L.D.-ervaring achter de rug. In deze halve eeuw, aldus spre ker, hebt U met byzondere veer kracht en toewüding tal van proble men, mede veroorzaakt door het aanbrengen van ingrüpehde tech nische verbeteringen, weten op te vangen. Op voorbeeldige wijze hebt gy uw taak opgevat en zich volle dig ingezet voor alle belangen van het dagblad. Een enveloppe met in houd onderstreepte deze lovende woorden. De heer S. Platteel. voorzitter van de Personeelsvereniging, herinnerde eraan, dat de jubilaris aan de wieg van deze vereniging heeft ge staan. De heer Dieben maakte zich tn het verleden in organisatorisch en technisch opzicht reeds zeer ver- diensteiyk voor de inmiddels opge heven voetbalvereniging van het MONTEVIDEO (Reuter) De linkse „Tupamaros", die vrydag een Amerikaanse functionaris en een Braziliaanse diplomaat ontvoerden, hebben zondag van de regering van Uruguay de vrijlating van alle gevangen guerrillastryders geëist in ruil voor de invryheidsstelling van de twee ontvoerde mannen. De eis was vervat in een commu niqué, achtergelaten by een plaat- seiyk radiostation. Men neemt aan dat er in Uruguay tussen de 80 en 100 guerrillastryders gevangen zitten. By het communiqué waren met de hand geschreven brieven ingesloten van de twee ontvoerde mannen. De 49-Jarige Daniel Mitrione van het Amerikaanse Bureau voor interna tionale ontwikkeling en de 41-jarige Aloysio Mares Dits Gomides, eerste secretaris van de Braziliaanse am bassade in Montevideo. In het com muniqué wordt voorts gezegd dat Mi trione, die by zyn ontvoering door een kogel in de schouder werd ge troffen, aan de betere hand is. L.D., waaruit mede onder zyn toe doen de personeelsvereniging is voortgekomen. Een vereniging, die hy ook een aantal jaren als bestuurs lid heeft gediend. Namens de P.V. werd een fruitmand aangeboden. De bedryfsleider, de heer O. Croi- set, wees er o.m. op, dat de heer Dieben reeds enkele jaren na zyn komst by het L.D. hy was toen nog maar zeventien jaar een ei gen zetmachine kreeg toegewezen. Een machine, waarop hy nog dage- lyks zyn produktie levert. Jarenlang heeft de heer Die ben op deze ma chine o.m. „De Sleuteltjes" en de kerkdiensten kritisch gezet. Op uw machine was U van „alle markten thuis". Namens het Jubileumfonds overhandigde de heer Croiset de ju bilaris een bedrag onder couvert. De heer Dieben, die dankte voor de prettige samenwerking met zo wel oude als jonge typografen, merk te o.a. op. dat het cyfer drie in zyn vyftig L.D.-jaren steeds een be- belangryke rol heeft gespeeld. Hy kwam drie maanden op proef, hoor de daar niets meer van en maakt vandaag de vyftig jaren vol. Voorts werkte hy in deze halve eeuw onder drie directeuren, drie hoofdredac teuren, drie bedryfsleiders en drie afdelingschefs. Na afloop van dit feesteiyk ge beuren, dat ook werd bygewoond door de echtgenote van de vrydag afgetreden directeur, was er voor allen gelegenheid om de heer en me vrouw Dieben met jubileum en ko- ninkiyke bevordering geluk te wen sen. In de middaguren de krant was toen „dicht" volgde voor het personeel eveneens in de kantine van het bedryf, een geanimeerde re ceptie. DRIEBERGEN In de leeftyd van 63 jaar is in Driebergen over leden ds. G. P. Klijn, hervormd pre dikant, die vooral grote bekendheid verkreeg als eindredacteur van het veertiendaagse evangelisatieblad ,,De Open Deur". Ds. Klyn, wiens gezondheid al ge ruime tyd veel te wensen overliet en zich sterk voor de oecumene in teresseerde. was eerst geruime tyd als dagbladjournalist werkzaam by het voormalige C.H.-dagblad „De Nederlander" in Den Haag. Op latere leeftyd volgde hy een theologische studie en werd predikant in de Ned. Herv. Kerk. Hy diende achtereen volgens de hervormde gemeenten in Westerschelling (1937), Aaken (1940) en Charlois (1945). Sedert 1947 was hy predikant in algemene dienst met byzondere opdracht voor het open-deur-evangeliesatiewerk en als zodanig toegevoegd aan en betrok ken by het werk van de hervormde stichting Kezfc en Wereld in Drie bergen. Ds. Klijn. die de geestelijke vader was van de veel beluisterde Ikor- radio-serie „Henk en Lien", was één van „de achttien", negen hervormde en negen gereformeerde theologen, die rond 1960—1965 de toenadering tussen hun beider kerken krachtig wilden stimuleren. Velen leerden hem kennen als centrale verbin dingsman voor ons land voor de Duitse Kirchentage. LEIDEN/ROTTERDAM Kanonschoten weerklon ken (uit een klein losse-flodderkanonnetje) en scheeps- 1 toeters begonnen te loeien, toen zaterdagmorgen omstreeks 30* half tien aan de Oude Vest het sein werd gegeven dat de 7. trossen los konden. Op dat moment maakte een vloot van i4 bijna zestig antieke jachten zi en jj" haven. Het gebeuren trok eer g~ wel van buitenlanders er lb sers als van Leidenaren. Voor deze feesteiyke uitvaart moest het verkeer in de binnenstad wor den omgeleid. De vier bruggen over de Oude Vest, van de Marebrug tot en met de Schry versburg, bleven na- ig, melyk meer dan een uur in omhoog 411 geheven stand, opdat de schepen in één langgerekt konvooi het Ryn- en Schiekanaal op konden varen. Hoe- wel de gevolgen wel merkbaar waren voor het stadsverkeer, bleven opstop- ag pingen tocht uit. Uitbundig nagezwaaid door de tal- r. loze kykers, die zich op de wallekan- 8 oen heerlyk lieten koesteren door 't «onnetje zette de vloot koersn n. Rot- gg' terdam. In Delfshaven namen de schepen de ligplaats in de voorha- v. ven en de middenkous. Opgewacht door de RDM-band n- Dockyard en lieftallige schonen met m. hartige hapjes, verzamelde de bont- Ul gekleurde menigte zich voor Tromp en Rueb op de voorhaven. Bier en jenever bleken het, evenals 350 Jaar geleden, uitstekend te doen om dorst weg te spoelen. De stemming werd nog uitbundiger if- dan zy al was, iets dat de Duitse en ur Amerikaanse tv-ploegen aan boord van het vlaggeschip „De Eersteling", die als eerste Leiden uitvoer, meters :h op voor de reis naar Delfs- geweldige belangstelling, zo- l veel Amerikanen en Duit film deden verschieten. De kade vul de zich met dansende en zingende mensen. In goede stemming zetten de 250 schepelingen na de borrel koers naar het stadhuis, waar de avondmaaltyd in de burgerzaal gebruikt zou worden. De „pot" was in overeenstemming met wat de Pilgrimfathers zo'n 350 jaar geleden nuttigden: „eenpans- maaltyd" bestaande uit: gebakken aardappelen, wortelen, erwten, spek en kip verorberde het scheepsvolk met zichtbaar genoegen. Na de maaltyd werd de Rotterdamse bevol king weer met hun aanstekeiyk wer kende vreugde verrast, zy vormden een publieke vermakeiykheid en een extra C '70-attractie. Moegedanst, gelachen en gezongen zochten de schepelingen rond mid dernacht de kooien op. 't Duurde tot ver na middernacht eer de rust over Delfshaven weerkeerde. Driehon- derdvyftig jaar geleden kende Delfs haven die rust ook niet. Nog niet by de gemeente Rotterdam ingelijfd, was het een bloeiende haven. Daar kozen de Pilgrimfathers 350 jaar ge leden Delfshaven, om vandaar scheep te gaan naar Amerika. Loco-burgemeesterwethou der S. Menken, speldt de heer Dieben de Koninklijke onder scheiding op. (Foto LD/Holvast) NED. HERV. KERK LEIDEN De Leidse Postduiven vereniging „De Snelvlieger" hield een wedvlucht met 220 jonge duiven v.a. Tergnier. De uitslag luidt als volgt: J. Roest 1-5, J. Schouten 2-7, F. v. d. Zeeuw 3. F. Jansen 4. B. Delsasso 6. M. de Lange en zn. 8, J. van Seggelen 9-10. De eerste duif deed over deze wedvlucht 11.39 uur. Aan deze vlucht nam ook de Post duivenvereniging „De Blauwkras" deel. In concours lagen in totaal 133 duiven. De eerste duif kwam na 11.52 uur binnen. De uitslag was als volgt: H. Sladek 1-4-7, A. Houweling 2-9. W. Gysman 3-5-6. H. Moenen 8, M. Flip- DO 10. LEIDEN De visclub FVC hield gisteren in Oude Wetering een vis- wedstryd. waarvan de uitslag als volgt luidt: I. W. Minke 31 stuks, 3230 gram, 2. J. Gorlee 18. 2910, 3. J .Minke 36, 2200, 4. J. Minke jr. 30. 2000, 5. W. Minke jr. 18, 1600, 6. G. van Iterson jr. 22, 1270, 7. J. Boom 7, 980. 8. J. Füippo 15. 900, 9 A. Minke 10, 750, 10. G. van Iterson 3. 170. Aangekomen tn Delfshaven wachtte de opvarenden een oud-Hollandse pot, die men zich net als trouwens de vader landse dranken best liet sma ken. Pas diep in de nacht werd het rustig in. Rotterdam. Beroepen te Zegveld S. P. v. As- senbergh te Veenendaal. Bedankt voor Zaandam A. Vroeg- op te Grootegast en Doezum. GEREF. KERKEN Beroepen te Opperdoes J. W. Huis man, kand. te Scheveningen die dit beroep heeft aangenomen. BAPTISTENGEMEENTE Beroepen te Almelo J. Bouritius te Emmen. Als eerste van de zestig an tieke jachten wrong het zeeschip De Eersteling middenzich een weg door de Oude Vest. De reis ging zaterdagmorgen naar Delfs haven. in het spoor van de Pil grim Fathers die 360 jaar geleden zo op weg gingen naar het be loofde land. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3