Van der Ruit en Balk verrassen Okker redt zich opnieuw met veel pijn en moeite DEN HERTOG GROTE VERLIEZER VAN BAANTITELSTRIJD Excuses SPARTA (eredivisie) NED. MILITAIR ELFTAL Tennistoernooi Hilversum André Nelis klasse apart bij Solings Nog meer renners naar WK Pim PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD AMSTERDAM (GPD) De 23-jarige Frans van der Ruit kreeg dan eindelijk de achtervolgingstitel waar hij jarenlang op geloerd had. Drie keer was de Amsterdammer tweede ge- wordn en vorig jaar nog derde. Nu dan lag nadat Klaas Balk Fedor den Hertog 's morgens had uitgeschakeld voor de finale de weg open. Balk. die voor die sensatie had gezorgd was in de eindstrijd niet meer bij machte om Van der Ruit in moeilijkheden te brengen. Maar Balk was eigenlijk al tevreden Samen met Van der Ruit had hij als rebel de prognoses van de KNWU omgekegeld. Door hun prestaties drongen Balk en Van der Ruit zich in de nationale ploeg voor de wereldkam pioenschappen. Klaas Balk en Frans van der Ruit behoorden met Tino Tabak tot de laatste jongens, die niet de troetelkinderen van de KNWU- officials waren. Maar er is sinds Brno, toen de ploeg losgeslagen was, omdat er en dat is de KNWU-officials zélf kwalijk te nemen géén goede leiding was wel het een en ander gebeurd. Frans Mahn heeft nu de leiding gekregen van de baanrenners (min de stayers die voortreffelijk werden en worden opgevangen door Martin Wierstra). Mahn heeft voor de start van het seizoen geprobeerd de garde van de lastige jongens te prikkelen Hij liet weten dat hij het liever met jonge jongens wilde proberen dan met de generatie Balk. Mahn zegt nu: „Ik wilde ze op stang Jagen. Ik wilde kijken of ze zoveel karakter hadden dat ze wilden bewijzen beter te zijn dan die jongeren. Ik zag dat het gebeurde. Balk en Van der Ruit leefden als monniken. Vroeger was dat wel anders en het tweetal reed voortreffelijke wedstrijden, vooral op de weg". Maar Balk werd toch maar gepas seerd voor de één kilometer tijdrit, terwijl hy op dat nummer kampioen werd. Dus die prikkel leverde Balk en Van der Ruit weinig reeëls op (ze kregen praktisch geen wedstrijd in het buitenland te rijden). Mahn: ,.Ja, maar Balk had twee weken voor het kampioenschap vervelende din gen over me te zeggen, die geen steek hielden. Normaal zouden der gelijke uitlatingen al voldoende ge weest zijn om hem drie maanden te schorsen". Balk was nóg meer in mi neur geraakt omdat hy door een dubbel contract twee weken werd ge schorst en daardoor het Nederlands kampioenschap op de weg niet kon meerijden. Donderdagavond koos Klaas Balk echter eieren voor zijn geld. De cou reur uit Badhoevedorp („Hy zou met cyn kwaliteiten minstens zo goede renner als Peter Post kunnen wor den", zegt Mahn) wilde praten met Mahn. de bondscoach. Hij bood zijn excuus aan: „Kyk", oordeelt Mahn, .,dat kan ik zeer waarderen. Dat is ruiterlyk. Hij kon er niets meer mee winnen. We zijn allemaal wel eens eigenwijs. Ik ook. Maar als je dan het lef hebt om excuus te maken, vind ik dat geweldig". Daarom nam Mahn het vóór de finale tussen Van der Ruit en Balk gereden werd op voor het tweetal in een gesprek met de sportoommis- sie. Dat had uiteindelijk tot resultaat dat Balk en Van der Ruit toch voor uitzending naar Leicester in aanmer king kwamen, hetgeen ook een rid derlijk gebaar van de KNWU bete kent. Men liet het prestige gelukkig iet prevalenren. Amsterdam gaat bij de sportpar ken De Eendracht in Osdorp en El zenhaven in Nieuwendam wegen noemen naar de sportjournalisten Joris van den Bergh, Tom Scheurs en Hans Meerum Terwogt. Dat is goed nieuws. Dan weet je tenminste waar je voor werkt, als sportjourna list. Voor zover ik heb kunnen na gaan, is het de eerste keer dat stra ten worden genoemd naar sportjour nalisten. Sportbestuurders en sport- cracks waren al eerder in het stra tenplan opgenomen. Utrecht bijvoorbeeld heeft lanen en dreven vernoemd naar Lo Brunt (KNVB), Fanny Blankers-Koen (at- leitiek). Jaap Eden (schaatsen en wielrennen) Peeters (wielrennen), Pahud de Mortanges (concours hip- pique), Geesing (judo), Lotsy (voet bal), Broekhuyzen (korbal), Pim Mu iier (van alles en nog wat) en Max Euwe. Wat daarby opvalt is. dat niet alle betrokkenen het tijdelijke voor het eeuwige leven hebben verwisseld, al zullen ook de levenden al verze kerd kunnen zijn van het feit dat hun naam voor eeuwig in onze sport- historie verankerd ligt: Fanny Blan kere, Max Euwe, Anton Geesink. De drie sportjournalisten die Amsterdam gaat vernoemen, zijn alle drie dood. Dat wel. Over een van de drie, ik zal maar niet zeggen welke, hoorde ik laatst nog een aardig verhaal. Hy was er zo een die het leven leefde zoals het geleefd moet worden, dus voor een romance resp. flirtation meer of minder schrok hy niet te rug. Als Nederland op zondag tegen België moest spelen (ik spreek nu van ver voor de oorlog natuurlijk), dan ging hij 'i maandags al van huis, om ginder de boel te verkennen. Dat noem ik nog eens hart voor Je Dit gesprek werd mogelijk gemaakt door de betrokken renners zelf Klaas Balk had namelijk Fedor den Hertog op een zeer verrassende wyze uitge schakeld voor de finale. Na drie ron den al was hij een volslagen kans loze figuur geworden, maar met nog twee ronden voor de boeg dreef Balk het tempo zo enerverend hoog op dat tij de grote achterstand op Den Her tog kon nivelleren. Beide renners schoten op het oog gelijk over de streep. Knipperlichtjes gaven een voordelige stand voor Den Hertog te zien. Aankomstscheidsrechter Koop mans had Balk als eerste zien finishen. Boven de jurytafel riep KNWU-voorzitter Van Dijk. „Den Hertog was sneller" S por (commissie voorzitter Van Steenbergen liet zich door zijn bondsvoorzitter niet hein- vloeden Hij - als commissie-voorzitter - in de merkwaardige rol als speaker liet weten dat beide renners dezelfde tijd hadden gemaakt 5.03.9 Later, toen Hassink In de tweede strijd van de halve finales door Van der Ruit was verslagen, werd bekend gemaakt dat de klokken nog eens gecontroleerd waren en dat Balk met vijfhonderdste seconde verschil had gewonnen. Een knappe", maar aan vechtbare conclusie natuurlijk omdat er geen elektronische tijdmeting werd toegepast en er bij achtervol gingsraces van grote afstand af met de hand geklokt moet worden. Voor Den Hertog, die later nog de grootste moeite had om Hassink naar de vierde plaats te verwijzen het werd wéér een lastige beslissing voor de jury was deze gang van zaken een trieste toestand. Den Her tog had zijn seizoen een dag tevoren ineen zien storten toen bekend werd dat de Tour de l'Avenir niet gereden zou worden. Daarop had hy zyn hele seizoen afgestemd. Hij zou gaan be wijzen hetzelfde te kunnen als Joop Zoetemelk en dan overstappen naar de profs. Maar er zou geen „kleine Tour" komen. En nu greep hy ook naast de achtervolgingstitel. Fedor I klaagde: „Ik was niet in vorm. ik heb pijn in myn keel. Net alsof er een stuk glas of een graat in myn keel is blyven steken die er niet uitwil". Den Hertog liet een arts nog in zyn keel kyken, maar er viel niets te constateren. Den Hertog: ,,Ze zeggen wel- hy zeurt weer. maar ik ken mezelf toch Als ik ziek ben. ben ik ziek". Eén was er die niet somber keek om het verdwynen van Den Hertog uit het achtervolgingstoernooi: Joop Middelink. „Fedor kan zich nu op de weg. de ploegentydrit en de indivi duele, titelstryd concentreren, wy hadden afgesproken dat hy een tyd van 4.55 zou moeten maken om in Engeland op de baan te kunnen starten. Hy bleef er ver boven". En de jonge Hassink die uitein- deiyk toch in de achtervolgingsploeg is terecht gekomen als 19-jarige de butant: „Dat ryden op de baan is ADVERTENTIE Bezoekt WOENSDAG 5 AUGUSTUS AS. op het Warmunda sportpark te WARMOND de voetbalwedstrijd Aanvang 18.30 uur. Entree f2,50 voor volwassenen en f 1,voor jeugdigen t.m. 14 jaar. iets afschuwelyks Net alsof je op De huldiging van de Strijd doelloos voor zich uitstaart. een home-trainer zit. Dat is eigen- om het Nederlands kampioen- zicaaien Frans van der Ruit 'lei lyk niets voor my. Maar nu ik in schap achtervolging bij de ama- en Klaas Balk 2e) blij met hun de ploeg zit, rijd ik natuurlyk wel zo hard mogelyk. Je wordt er een ervaring rijker door' AMSTERDAM <GPD) De laatste beslissingen voor de sa menstelling van de ploegen voor de wereldkampioenschap pen in Leicester zyn gister avond genomen na de baan- kampioenschappen in Amster dam. Klaas Balk en Frans van der Ruit werden gekozen voor het nummer individuele achtervol ging Peter Nieuwenhuis (Utrecht). Arie Hassink (Nee- de), Henk Brand (Roderwold) en Nanno Bakker 'Wieringer- werfwerden gekozen voor de ploegenachtervolging. Van Lis- sum kon zich door werkzaamhe den niet vrymaken voor de we reldkampioenschappen. Hy werd vervangen door Brand De ploeg maakte donderdag by een trainingsrit een tyd van 4.39.2. De limiet was 4.40. De ploeg zou met deze tyd in Brno. waar vorig jaar om de Regen boogtruien werd gestreden zesde zyn geworden Voor de wegploeg amateurs werd Jan Janbroers, die mo menteel In de Ronde van Schot land rydt, aangewezen als zesde man. Van Katwyk en Beugels werden als reserves aangewezen voor de prof ploeg op de weg. De prof ploeg voor de baan werd vrydagavond nog uitge breid met stayer Piet van der Lans. wiens Engelandreis tot dat moment nog niet zeker was ge weest. De profs voor de baan- kampioenschappen in Leicester zyn nu: Sprint: Leyn Loevesyn (Am sterdam) achtervolging: Leo Duyndam (Poeldyki en Piet Hoekstra Dokkum stayers: Piet de Wit (Wormen achter Stakenburg, Jaap Oud- kerk (Naarden) achter De Graaf en Piet van der Lans (Den Haag) achter Van Roey teurs: terwijl de verslagen favo- bloementuilen: zij zijn alsnog ge- riet Fedor den Hertog (l./ wat kozen in de ploeg voor het we reldkampioenschap. MUIDEN «ANP» De Belg An dré Nelis heerst oppermachtig in de Solings tijdens de Holland Week II op het IJsselmeer In de tweede race I was de ex-Fïnn crack wederom di-1 reet na de start onbereikbaar Wim i Maarse is met 2—2 de beste Neder lander. De overige buitenlanders 1 sppelden gisteren geen rol van bete kenis. De verrassingen onder de Neder landers waren niet van de lucht. In de Flying Dutchmanklasse viel Jan Verhagen sterk terug Hy moest we-1 gens een overtreding de stryd veria- ten. Blok won. Guus Bierman kwam op de finishlyn enkele meters te kortj om Freek ten Herkei naar de derde plaats te verwyzen Blok heeft nu met 2—1 duidelyk de leiding in het klassement Kees Boon kon zich slecht aan de kop van het Finnjol- lenveld handhaven en werd terugge wezen door Douze. die met pen forse voorsprong won Boon finishte als tweede en Loek Kruver als derde Achter Douze (21» delen Hans Brandts (3—4) en Loek Kruyeri4— 3) de tweede en derde plaats. In het Dra ken veld was Poppe gis teren de man. die het uit twaalf bo ten bestaande veld over het IJssel meer leidde Dirk Groot eindigde als tweede. Freeh, die als 4de aankwam staat nu met 1—4 ln totaal tweede achter Poppe (21' De derde plaats is voor Dirk Groot (32>. HILVERSUM „Loop je even mee" zei gistermiddag om ongeveer half vier Tom Okker. „ik wil graag een stukje eten. Ik ben zo leegDat was begrijpelijk want hij had net weer een heel moeilijk karwei moeten klaren. De kleine, stevige Australiër Phillips-Moore, op de wereldranglijst zeker niet bij de eerste twintig geklasseerd, dwong Tom Okker na een slo pend gevecht tot een vijfde set. Het leek er aanvankelyk niet op dat het voor Okker een gevecht zou wor- 1 den. Uitstekend begon hy de party door de eerste set via 0—1, 1—1. 5—1 met 6—2 voor zich op te eisen. Phil lips Moore had geen antwoord op de i korte ballen, waarmee Okker hem naar voren haalde om hem dan feil loos te passeren. Aan het net toeft de Australiër, in tegenstelling tot zyn landgenoten, niet zo graag. Waar- schynlyk omdat hy met zyn postuur bevreesd is te worden overlobd. Maar in de tweede set tekende zich eigen- lyk al het verdere verloop van de wedstrijd af. Phillips-Moore voor kwam met zyn diepe drives, die naarmate de stryd vorderde aan scherpte wonnen, dat Okker de dropshot hanteerde „Maar", aldus Okker. „ik had nog adem genoeg over om die tweede set te pakken. Daarna zien we wel weer verder", dacht ik .De derde set was snel bekeken went Phillip-Moore stoomde via een vroege doorbraak van Okkers service via 3—0 en 4—1 naar een onaan tastbare 61 setwinst. Rust De rust van tien minuten had op het drive-trime van Phillips-Moore geen nadelige invloed „Op gras maakt hy natuurlyk tairg niet zoveel tegen ons klaar", oordeelde Roger Taylor, die het onzekere tennis van zyn collega-prof toch kenneiyk niet zo plezierig vond om naar te kyken .Dan haalt hy tegen Tom hooguit een set. Tom moet doodop zyn om hem zover te laten komen. Maar Phillips-Moore wint het niet. daar ben ik zeker van". Okker nam met 2—0 de leiding in de vierde set Twintig minuten later had Phillips-Moore de setstand ge- lyk getrokken met een gemak alsof het zijn dagelyks Werk is spelers, die veel hoger zyn geklasseerd van links naar rechts over de baan te dirige ren. Gelukkig had Okker het laatste woord „Vooruit heb ik tegen mezelf gezegd, er dient hoe dan ook gewon nen te worden. Die vent kan toch niet doorlopend zo scherp blyven passeren. Hy zal in een vyfde set toch wel eens aan precisie inboeten Ik ben dus voorzichtig aan steeds meer gaan aanvallen en het tempo gaan verhogen. De vroege doorbraak van de service van Phillips-Moore was voor my een mentale opkikker Hy was heel duidelyk aangeslagen Ik heb meteen alles op myn service gezet en toen ik die binnen had. met de nodige pyn overigens, was ik ze ker van de party". Het werd inder daad een royale winst met 6—2, „Het Ls jammer voor het publiek", vond Okker, „dat ik er geen daverende winst van heb kunnen maken, maar dat was gewoon niét mogëiyk Het feit dat wij by de top van de profs horen wil alleen maar zeggen dat wy meer potjes winnen dan de an deren en niet dat we altijd en vooral gemakkelyk winnen. Van de tien keer dat ik byv. tegen Phillips- Moore speel zal ik acht keer aan het langste eind trekken en er misschien twee verliespartyen aan overhouden. Dergeiyke nederlagen calculeren we gewoon in als bedrijfsrisico". By de dames plaatste Kerry Mel ville van Australië zich togen Sto- fanie Johnson- Defina in de finale, 75, 62. „Een heel wat gemakke- ïyker party voor my dan tegen jul lie Schaar", was haar mening direct na afloop van de wedstryd. „Tegen haar kon ik maar niet besluiten op welke kant lk zou gaan aanvallen Dan weer dacht ik op links, als ze daar een paar keer had gemist, en dan sloeg ze ineens weer een paar winners uit die hoek Op rechts was het precies hetzelfde Tenslotte ben ik maar zo n beetje alles doorelkaar gaan spelen. Aanvallen en weer wat verdedigen in de hoop dat ik haar zou kunnen afmatten. Het is gelukt maar nogmaals, ik ben biy dat ik er zo goed van ben afgekomen". Illusie over de afloop van de fi nale niemand twyfelt er ook maar een seconde aan dat in de andere halve finale de Duitse Helga Nies- sen door Margaret Court in twee sets wordt geklopt maakt de kittige Australische zich niet „Als lk manr een goede score bereik. Daar zal lk wel voor vechten!' Wat de dubbelspelen betrof, daarin verloren Tom Okker en zyn Britse partner Roger Taylor zeer verras send in twee sets van de jonge, voor- treffeiyk op elkaar ingespeelde Australiërs Dent en Alexander: 68. 5—7. De zwakste man van het vier tal was Taylor, die steeds op vitale momenten zyn service verknoeide Trudy Walhof en Betty Stove kre gen. zoals verwacht, ln de halve fi nale van het damesdubbelspesl klop van de combinatie Marg Court Helga Niessen. In de eerste set deed de Westduitse vrijwel niets en het kwam dan ook niet onverwacht dat deze met 97 naar het Nederlandse tweetal ging In de tweede en derde set kregen Walhof—Stove geen kans: 1—8. 2—6. vak hebben. Op een keer <zo wil het apocriefe verhaal, het zal wel niet waar zyn. dus ik kan het rustig ver der vertellen) bleek de voorzitter van de Belgische Voetbalbond door toe vallige omstandigheden gezegend U zijn met een zeer welgeschapen echt genote, die zich echter voor voetbal weinig interesseerde Op de een ol andere manier had onze straat naam- drager haar weten to versieren, en vlak voor de wedstryd fluisterde hy Kick Geudeker (naar wie ook we) eens een straat genoemd mag wor den. evenals naar ir. van Emmenc: en Henk Terlingen» ln het oor: J weet het. hè Kick. vóór elf uur een halve kolom!" En hy verdween mei de vrouw van de Belgische voorzit ter, Kick Geudeker met de opdrachi achterlatend ook voor zyn krant eer wedstrydverslag te schrijven en pa baller een straat naar zich genoemd kreeg. Op de lyst van internationals die meer dan 25 keer in het Neder lands elftal speelden, slaat hy wel iswaar nog net onder Eddy Pleters Graafland, maar die bereikte zyn aantal ton dele als Feyenoorder. An- Jeriesen staat met 46 wedstrijden pas op de achtste plaats. Het zal Bennie Muller, die nu naar Holland Sport is overgeheveld, plezier doen te we ten dat de eerstvolgende voetballers- straat naar hem genoemd moet wor- ien, want met 42 wedstryden is hy Ie eerstvolgende Amsterdammer Noppes U zult moeten toegeven, dat is het ware vakwerk, daar kunnen die kwajongens van vandaag nog een puntje aan zuigen. Overigens kan niet alleen Utrecht op sportstraten bogen, ook Amsterdam heeft zyn Stadion weg, Stadionkade en Stadion straat, plus de Marathonweg en de Olympiaweg. Dat ls toch ook alle maal sport, laten we wel wezen. Ka- rel Lotsy heeft verder in Buitenvel- dert een straat toegewezen gekregen, en ook tolt Amsterdam in het Geu zenveld, in de buurt van een sport complex, nog de Han Hollanderlaan, het Herman Bon pad. het Ander ie- senhof. de Jaap Edenstraat. de Van Karnebeekstraat en het Willem Mu- lierhof. Het doet daarby een beetje vreemd aan. dat niet de algemeen bekende namen „Pa Bon" «organisa tor van schoolvoetbaiwedstryden en Pim Muiier werden gebruikt. Welis waar heette Muiier. die voetbal naar Nederland bracht, en de Elfsteden tocht en de Vierdaagse by wyze van spreken „opgerichte" (geen Neder lander is op sportgebied ooit zo crea tief geweest, het mag dan to zelden vriezen voor de Elfstedentocht en de Vierdaagse mag dan wel eens ver water en in de regen, maar voetbal len doen we nog steeds offi cieel Willem en niet Piet, maar we kennen hem alleen als Pim, en bo vendien: hy heette Willem Johan Herman, dus zo consequent ls men nu ook weer niet geweest. Het zou me trouwens verbazen, als Han Hol lander officieel Han heette. Wat intussen opvalt is. dat Utrecht er niet voor terugdeinsde ook leven de sportmensen te vernoemen (Euwe Geesink. Fanny Blankers-Koen). al hoorde ik van mevrouw Euwe wel, dat de Max Euwela&n langs de ach terkant van een ry hulzen loopt, zo dat niemand ooit een brief hoeft te adresseren aan de Max Euwelaan). terwyl Amsterdam zich liever be perkt tot overleden sportbestuurders, sportcracks en sportjournalisten. Het is toch op zyn minst curieus te noe men, dat Utrecht straten heeft ge noemd naar zulke volbloed-Amster dammers als Euwe en Fanny Blan kers-Koen. en dat Amsterdam wat hen betreft nog in gebreke ls geble ven. Wel doet het weer logisch aan. dat Wim Anderlesen als enige voet- Ik heb nog even by Heerenveen ;einloimeerd of men daar een Abe -enstrastraat had. maar dat bleek geenszins het geval Ook ln Rotter - Jam, toch geen stad die wars is van >port zou Je zo denken, heeft men zich beperkt tot een sportwyk met namen als tonnisstraat, rugbystraat, hockeystraat, wielrenstraat etcetera. Sportcracks zyn echter nooit aan de beurt gekomen, een voorstel daartoe is eens verworpen Dat herinnert me er overigens aan. dat in Heerenveen toch nog één crack vernoemd ls, het gemeentehuis staat er aan: Crack - state Ovaal Feyenoord gaat. net als PSV al eer der deed. „ovale doelen" installeren Niet dat het doelvlak ovaal wordt al zou dat esthetisch gezien waarschyn- ïyk wel zo mooi zyn), maar de doel palen en de lat krygen een byna ronde, ovale vorm Eddy Treytel Juicht bet toe, evenals Tonn/ van Leeuwen, want de kans op een bles sure by een uitval togen de scherpe kant van de vierkante doelpaal, was nooit denkbeeldig. Met ovale doel palen zal dat risico kleiner zyn Te kenend voor de Nederlandse laksheid op dit gebied, is het feit dat zulke doelpalen en lat ln het buitonland allang ingeburgerd zyn: in Enge land. West Duitsland, maar ook ln Spanje, om maar eens iets te noe men Een gevolg zal zyn, dat de bal minder vreemde capriolen maakt, als hy tegen de onderkant-lat of bin nenkant-paal wordt geschoten Het ligt voor de hand te veronderstel len. dat een schot togen de paal of de lat by ovalen houtwerk 'een ach terhaalde term overigens, die ovalen palen en .Jatten" zyn van metaal eerder tot doelpunt promoveert, dan by vierkantig houtwerk Deze nieuwe vorm van de palen en lat komen ook tegemoet aan het voornamelyk .jon de karakter van het voetbalspel. Gaat u maar na: de bal is rond. de middencirkel ls rond, by een penalty wordt de bal op een stip gelegd, en ga zo maar door Hoewel, nu ik er goed over nadenk t veld is recht hoekig. het strafschopgebied en het doelgebied zyn rechthoekig, het doel ls rechthoekig, het „magisch vier kant" is rechthoekig, het driehoek- spel ls hoekig, alleen die effectvolle vrye schoppen van Plet Keizer en Wim van Hanegem hebben iets boog vormigs, maar voor het overige re geert toch de rechthoek ln het hui dige voetbal. Mlsechien ls het daar om toch het beeto. als tot een com- promis besloten wordt: de llnkerpaal nieuwerwets ovaal, en de rechtorpaal ouderwet* vierkantig' en d« lat na tuurlijk gekarteld, wat zullen we nou krygwv) I Kerry Melville in finale Het programma voor het week einde ziet er als volgt uit: Zaterdag: halve finales heren enkelspel: Taylor OB Alexander Austr.). Halve finales damesenkelspel: Margaret Court (Austr.) Helga Niessen <W Dld Finale herendubbelspel Alexan der Dent (Austr.)—Bowrey David son 'Austr.) Finale damesdubbelspel Court/ Niessen (Austr. WDld Krantzcke/ Melville 'Austr.). Halve finales gemengd dubbelspel: Stove Bowrey 'Ned Austr'—Sand- berg Maud <Zwe Za Zondag; finale dameeenkelspel: Court of Niessen—Melville Finale herenenkelspel Okker— Taylor of Alexander Finale gemengd dubbelspel Shaw/ DavidsonStove Bowrey of Ssnd- berg FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11