Kindercorso in Rijnsburg Arie van Staveren voelt zich thuis op Spangen Dictatuur in Leiderdorp Cottaar directeur NOC van FEESTDAG IN BLOEMENDORP; OPBOUW VAN "DAG MET BLOEMENBEGONNEN Vandalen gepakt Zomerfeesten in Wassenaar De onbewoonbaarverklaring van panden aan de Dwarswatering PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 JULI 1970 Het vermaakcentrum op het plein van het winkelcentrum „De Hof- tuin" trok de hele dag veel belang stelling en ook werden de patates frites, paling en fruitkraampjes al le eer aangedaan. Het feest werd begunstigd door fraai weer. Dat is ook wel eens anders geweest. RIJNSBURG Het is vandaag feest in Rijnsburg. Wie zich maar even heeft kunnen vrij maken is niet aan het werk ge gaan en anders heeft men toch vanmiddag vrijaf genomen. Het is de „familiedag" voor de Rijnsburgers. Velen, die in andere delen van het land wonen, zijn naar het bloemendorp gekomen om dit feest mee te maken. Deze dag vormt een onderdeel van de door de oranjevereniging georganiseerde feest week, die als climax zal krijgen het bloemencorso „Dag met bloemen", dat zaterdagmiddag van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden en terug zal rijden. Met de opbouw van deze bloemenstoet is men vanmorgen begonnen. Het wordt een avond en nacht van hard werken in „Flora" voor de arrangeurs en bindsters en binders. Morgen rond het middaguur moet alles klaar zijn voor de ju rering. De Rynsburgse feestdag be gon vanmorgen reeds om zeven uur met een reveille vanaf de toren trans, geblazen door leden van de muziekvereniging „Wilhelmina". Mochten de Rijnsburgers door dit trompetgeschal nog niet gewekt zijn, dan werden ze dat een half. uur later wel toen de drumband DWS door het dorp trok. Erg veel belangstelling trok de zanghulde voor het raadhuis met medewerking van „Wilhelmina" on der leiding van de heer C. van Delft Burgemeester B. H. Koomans wees in een toespraak op de grote waar de van het Oranjehuis voor ons volk en dankte de oranjevereniging voor het organiseren van deze feest- week. Ook de voorzitter van de O.V. de heer C. de Moolj. richtte zich tot de zangers en zangeressen en bood dirigent Van Delft een bloemenhulde aan. Om tien uur vertrok van het ter rein van de veiling „Flora" een lange stoet van kinderen met vaak fraai versierde fietsen, autopeds en wagen tjes. Er waren ook leuke groepen bij. Voor het versleren had men in hoofdzaak gebruik gemaakt van gladiolen. De feestelijke stoet, begeleid door de plaatselijke korp sen en bestaande uit ongeveer 150 kinderen, trok veel belangstel ling langs de route door het dorp. Bij de individuele deelnemers (sters) gingen de prijzen naar (ere prijs) Jeanette v. d. Eykel, le prijs Dirk v. d. Eijkel. 2e prijzen Daan en Rietje van Nieuwkoop. 3e prijs Astrid Hogewoning, 4e prijs Allie Ho ge woning. Er werden vanmiddag wedstrijden gehouden in het ringrijden met til- burys. tonnetjesteken voor paren en boegsprietenlopen en vanavond zou den volgen kruiwagenrace voor het raadhuis, lampionoptocht en stoe lendans. DEN HAAG (ANP) De heer Jan H. M. Cottaar zal per 1 januari 1971 ir. A. Paulen opvolgen als directeur van het Nederlands Olympisch Co mité. De heer Paulen had. in ver band met zijn toenemende werk zaamheden voor de internationale atlëtiekfederatie IAAFi en meer in het bijzonder naar aanleiding van zijn aanwijzing tot technisch gedele geerde van de IAAF voor de Zomer spelen van München. aan het NOC- bestuur verzocht van zijn directeurs functie te worden ontheven. De heer Cottaar (55». momenteel chef van de sportredaktie van de Nieuwe Rotterdamse Courant, treedt al op 1 oktober 1970 bij het NOC in dienst. Drie jonge Zwitsers gaan veertien dagen in volkomen af zondering in een Apollo-capsule doorbrengen. Het zijn drie hobby isten uit Grotzenbach die er twee jaar over hebben gedaan om een duplicaat te maken. Ze willen meemaken hoe het is om twee weken in volkomen afzondering te leven. Nunimeruitbreiding C telefooncentrale in Katwijk KATWIJK Op 1 augustus zal een belangrijke nummeruitbreiding, in de telefooncentrale Katwijk zijn voltooid. Op die datum zal deze cen trale zijn uitgebreid met 1 700 num mers, waarmede dan de totale num mercapaciteit op 6.700 is gekomen Een en ander betekent, dat voor Katwijk de bestaande wacht lijst voor telefoonaansluitingen zal zijn opgeheven. De jaarlijkse feestdag in Rijnsburg is begonnen met stra lend weer. Heel wat mensen wa ren op de been om te kijken naar het kindercorso, dat vanmorgen door de straten van het bloemen dorp trok. (Foto LD Holvast) NOORDWIJK Dank zij de waakzaamheid van omwonende kon de Noordwijkse politie de hand leg gen op een 16-jarige inpakker uit Voorhout en diens 14-jarlg vriendje uit Noordwijk. die zich in de toch al spaarzaam verlichte villawijk „De Zuid" bezig hielden met het vernie len van straatlantaarns. Zij bevon den zich met een groepje jongens op de Rembrandtweg en gooiden al lo pend niet minder dan acht dure gla zen mantels van de lantaarns stuk. Een paar bewoners, die zich erger den aan dit vandalisme, slaagden er in de oudste van de beide knapen te grijpen en aan de inmiddels gewaar schuwde politie over te geven. De an dere knaap nam de vlucht, doch kon al spoedig door de recherche worden opgespoord Tegen beide jongens werd pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl zij te vens aansprakelijk zullen worden ge steld voor de enkele honderden gul dens belopende schade. WASSENAAR Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag or ganiseert de Wassenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilhelmina" het traditionele zomerfeest met ker mis. De kermis zal weer gehouden worden op het terrein aan de Dr. Mansveltkade. Het programma van de feesten vermeldt voor donderdag 6 augustus: 's morgens kinderspelen tekenwedstrijd Starr enburglaan 19.00 uur Berkheistraat kuipjesteken voor dames en heren van 15 jaar en ouder. Op vrijdagmorgen ringsteken te paard op het Burchtplein. 14.00 uur Sophiekehuis voor bejaarden een klaverjas- en pandoermiddag, voor de jongeren is er boegsprietlopen en een watertoernooi in de Zijlwatering ter hoogte van de van Groenevelt- laan. 's Avonds is er om 7 uur weer ringsteken te paard door een z.g. loopsluis in de Berkheistraat. Zater dagmorgen 8 augustus begint om half 8 in de omgeving van de van Groe- neveltlaan een viswedstrijd. Om 10 uur in de morgen is er een nieuw programma-onderdeel: een roeiwed- strijd in rubberkano's op het water van de ijsbaan aan de Backersha- genlaan voor de jeugd van 6 tot en met 12 Jaar. 's Middags 2 uur: pol- stokspringen over de Zijlwatering en 's avonds half 8 een stertocht van drie muziekkorpsen vanaf resp. de Schoolstraat, het Rozenplein en het Molenplein naar het kermisterrein aan de Dr. Mansveltkade. Vanaf 1 augustus kan voor de verschillende spelen en wedstrijden worden inge schreven aan de volgende adressen: Kerkstraat 71. Langstraat 47. Ach terweg 6 en VW-kantoor Johan de Wittstraat. Het Nijmeegse NEC speelde voor i 10.000 toeschouwers op eigen veld ge- lyk tegen de Schotse club Hiber- r.iains. De eindstand was 11. NEC I opende de score in de laatste minuut I voor rust met een doelpunt vam Oos- terveld. De Schotten maakten in de 77ste minuut door McBride gelijk. LEIDERDORP De gemeen te Leiderdorp geeft dus inderdaad toe er is géén bestemmingsplan voor de Dwarswateringkade, maar intus sen worden wU alvast uit ons eigen huis gezet. Eerst zegt de heer Ho- gendoorn er is een plan in voorbe reiding en enkele alinea's verder dat het reeds gemaakt is en nog slecht* de goedkeuring van de raad behoeft, zonder dat wü belanghebbenden er gens in gekend worden of inzage in het plan krijgen om eventuele bezwa ren in te dienen (o.i. machtsmis bruik). Ik woonde in Leiden in 2 kamer tjes zonder keuken of w.c. met 2 kin deren. Doordat we toch niet bij huis vesting Leiden of Leiderdorp aan hoefden te kloppen voor een huls hebben wij gespaard om zelf wat te kopen. In Leiderdorp werd. terwfjl ik toch als onderhoudsmonteur bij Du- risol ln Leiderdorp werk. ons verzoek om als woningzoekende te worden in geschreven door de heer Van Garde ren geweigerd. Na herhaald verzoek zfjn wij per 20 maart 1970 ingeschre ven. Op ons verzoek in de Dwarswa teringkade nr. 4 te mogen wonen (desnoods tijdelijk» antwoordde hij: „Dit krot wordt dichtgespijkerd en gesloopt, (dictatuur). Mijn schoonvader had aan de Dwars wateringkade 2 huisjes en wist, dat nr. 6 leeg zou komen. Dit huis was eigendom van een vriend van hem. die er zelf geen belang by had. zo dat wij het mochten kopen. De voor malige bewoners wilden er graag uit, omdat het te klein was voor hun ge zin van 6 personen en zeer zeker niet vanwege vochtigheid of andere ge breken. Nr. 4 van mijn schoonvader kwam eerder leeg en vanwege onze urgentie <5 jaar inwoning) zijn wij na het opknappen voorlopig hierin gegaan. Nr. 6 wordt nu ook volledig gerestaureerd en de gronden van onbewoonbaarverklaring zijn hiermee komen te vervallen. De heer Hogendoorn zegt verder, dat hü het niet elegant vindt een woning te gaan kopen, die eerst on bewoonbaar is verklaard. Even zo vrolijk is ons huls (nr. 6) bij Raads besluit van 29 sept. 1969 onbe woonbaar verklaard en per 6 novem ber werd ons pas gevraagd of wij het aan de gemeente wilden verko pen. dus né de onbewoonbaarverkla ring. Evenmin is het elegant dat de huizen onbewoonbaar werden ver klaard zonder ons daarvan officieel in kennis te stellen, (dictatuur» Wat het opknappen betreft: echte vakmensen (geen papieren vakmen sen» hebben verklaard, dat het wel degelijk verantwoord is deze huizen technisch en economisch weer in be woonbare staat te brengen, zoals reeds bewezen is met nr. 4. Laat ze maar komen kijken! Dat vertikken ze. Toen mijn schoonvader vorige week de gemeentesecretaris, de heer Hobo. opbelde beweerde deze zelfs, dat wij er niets aan gedaan hebben. Zuiver bewijs van onwil. De heer Hogendoorn zegt nog: het is maér een privé-belang. Natuurlijk is het dat voor ons, waarom die klei nering. Waar blijft het menselijk recht in zijn eigen huis te wonen? Dan nog het bestemmingsplan: Nu beantwoordt het hier nog aan zijn agrarisch-landelijke bestemming, zoals de heer Galjaard voor Gedepu teerde Staten verklaarde, dat het moest worden. Hoe komt de heer Ho gendoorn dan aan een stede bouwkundig plan voor Leiderdorp? Het grote belang voor de Leiderdor pers. Wie kampeert er in zijn eigen gemeente? Wat waterrecreatie be treft zal men eerst lid moeten wor den van de Leidse Studentenroeiver enigingen en met zijn sportpark nog westelijker valt zijn park mooi in het water en in de gemeente Leiden. J. F. Slingerland. Dwarswateringkade 4, Leiderdorp. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Jungle boek", al. dag. 2.30. zon. 2 en 4; „Ik ben nieuwsgie rig (blauw)", 18 Jr. Dag. 7 en 9.15; vrij. en zat. nachtvoorst. 11.30: „De terugkeer van Dracula", 18 Jr. LIDO: „Weet Side Story" 14 Jr. Dag. 230 en 8. LUXOR: „Le gendarme de Salnt- Tropez" a.l. Dond. 30Juli t/m. maan dag 3 aug.: 2.30, 7. 9.15. Zon. ook 4.45; ..Le gendarme in New York". al. dinsd. 4 aug. t/m. vrijd. 7 aug 2.30, 7, 9.15: „Op vrijersvoeten" a l. Zat. 8 aug. t m woensd 12 aug. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. HEX: „Wolven ln ba^le-dress". 14 jr Dag 7 en 9.15. Zon ook 2.30 en 4 30 „Onkruidzaaiers ln fabeltjesland" a l. 2.30; vrijd. en zatmachtvoorst 11.30: „Het badhuis van de 7 zalig heden". 18 Jr. STUDIO: „Samen uit. samen thuis" al. dag. 2.30. 7. 9 15. Zon ook 4.45 Ochtendvoorst 10.30: „Sjors en SJlm- n»le ln het land der reuzen", a.l. TRIANON: „Jerry ln de boot", a.l. Dag. 2.30. 7, 9.15 Zond. ook 4.30. TENTOONSTELLINGEN LakenhalVanltas-tentoonstelllng, dagelijks van 105 uur, zondags van I5 uur (t/m. 23 aug.). Rijksmuseum van Natuurlijke Histo rie Raamsteeg 2: „160 Jaar museum". Ma t/m zat van 10-16 uur. zond, 1-4 uur nam. (t.e.m. 13 augustus). De Lakenhal. Dag 10-4 uur zondag 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 33) Werkd. 10 uur voorin. 6 uur nam. Zond. 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde, (Steenstraat 1) dag 10-5 uur. Zondag 1-5 uur nam. Oase '70: oase-saemnlevlng ln NW- Afrika tot 12 oktober. Ned. Legermuseum Geopend maan dag tot en met vrfldag 9 uur voorm. 5 uur. nam. zond- en feeetdagen 1-5 u. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Dag 10-4 u. zon. 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flqra van eigen bodem dag. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 en 11): Grafiek dl. za 1-6 uur nam. cof- fee-club anno 1866 ma- za 10 uur voorm. 11 uur nam. van 8 uur voorm. 5 uur nam. Avond- en nachtdienst apotheken te Lelden Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Zuid-West. Brahmsïaan 20, tel. 21522, apotheek R. van Breest Smallenburg te Lelderdom, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhel- mlnapark 8. Oegstgeest .tel. 53274. De zaterdagdienst na 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek Voorschoten wordt waarge nomen door apotheek Zuid-West. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. \cad.Ziekenh Maand, en woensd. t.e.m. vrijdag 19.00-19.45 uur. dinsdag 13.00- 14 00 uur, zaterdag, zondag, alg. chrlst. en nationale feestdagen 14.3015.30 uur. Gvnaecologle en verloskunde: 19.0010.45 uur. zaterdag, zondag, alg. chrlst. en nationale feestdagen boven dien 13.3014.30 uur. Kinderkllniek maandag t.e.m. vrijdag 18.1519.00, dinsdag 13.0014.00 uur, zaterdag 15.00 16.00 uur, zondag, alg. chrlst. en na tionale feestdagen 14.3016.00 uur. Praernaturen (alleen voor ouders) maandag t.ejn. vrijdag 1919.15 uur, zaterdag en zondag 14.1514.30 uur. Dlaconessenbuls. Dag. le kl 11-12, 13 15 14 N 19-20 uur, 2e kl. en 3e kl. 13 15 14 en 19-20 uur, kinderafdeling 13 15 14 en 18.30-19.15 uur. Ellsabethzlekenhuls Dag 14-15 en 18.45-19.30 uur kraamafdellng 15-16 en 18.45-19.30 uur. Annakllniek Dag. 13 30-14.30 en bo vendien op dinsdag vrijdag en zater dag van 18-19 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13- 14.30 's zondags 11-12 en 14-15 uur. Jelgersmakllniek Maandag t.e.m. vrijdag 16.45-17.45 uur. Zaterdag 13-15 uur zondag 11-12 en 13-15 uur. (Door Henriëtte v. d. Hoeven» ROTTERDAM WARMOND Onbevangen wandelt hy, ge kleed in een donkerblauwe bla zer met clubembleem en donker grijze pantalon, want „unifor miteit" is het parool van trai ner George M. Kessler. in de Ridderzaal van het Sparta kas teel rond. Hij maakt hier en daar een praatje met collega's en nieuwe bekenden, hij voelt zich op „Spangen" echt thuis. Arie van Staveren, de zeven tienjarige Warmondse havo scholier. die vorige compe titie nog in 't eerste elftal van amateur vierdeklasser Warmun. da uitkwam en nu een tweeja rig b-contract heeft bij de Rot terdamse eredivisieclub Sparta, is al helemaal ingeburgerd. In een hoekje van de overvolle Ridderzaal waar Kessler zijn „strijdmacht" aan de pers voor stelde vertelt de blonde War- monder hoe^ hy nu juist bij Sparta terecht is gekomen „Het eerste contact was met de talentscout, maar ook de heer Kessler heeft er de hand ln ge had. dat ik een contract voor Sparta tekende. Hij had me ver scheidene keren gezien in het Net andse jeugdelftal. Spar ta was ook de eerste vereniging, die een poging deed mij onder contract te krijgen. Later kwa men ook Holland Sport en Tel star met aanbiedingen. Maar voor alles wil lk mijn havo studie goed afmaken en die ge dachte heeft, de doorslag gege ven bij de keuze van Sparta De heer Kessler gaat met de direc- 'eur van mijn school praten hoe de training geregeld moet wor den dat zal wel 's avonds zijn". George Kessler, die het be langrijk vindt, dat zijn spe lers naast de voetballerij een, goede andere maatschappelij ke positie hebben zegt: „Ik heb er zelfs 'n premie opgezet, wan neer hij er eind van het school jaar goed doorkomt". Trainingskamp Het trainingskamp de Hun neschans in het Drentse Exloo is Arie. die de tien dagen kon meemaken, omdat de schoolva kanties al begonnen waren, uit stekend bevallen. Meegevallen is eigenlijk een beter woord Hij heeft zijn medespelers goed le ren kennen. „Ik dacht, toen ik het woord trainingskamp hoor de dat het. een hotelletje zou zijn met allemaal sportvelden er omheen. Dat was gelukkig niet zo. wP zaten midden tussen de vakantiegangers". De Hunnenschans ln Exloo Is een groot bungalowpark midden op de heide, dat in augustus of ficieel wordt geopend. Deson danks was het er. toen Sparta daar in „afzondering leefde", vol met vakantiegangers. Wel had den de Spartanen een eigen af deling van het gebouw, zodat zij niet gestoord werden door het lawaai van de andere vrolijke vakantiegangers. Een wekker was ook niet nodig, want iedere ochtend zette „chef-comman- der" Kessler, als het tijd werd om op te staan, de radio op een centraal punt in het Sparta- kamp. Vooral de eerste dagen de jongens er als de kippen bij om dat lawaai af te zet ten. Maar ze hebben het best naar hun zin gehad, al vonden sommigen de avonden wat aaal. Arie van 8taveren en *yn De ex-Warmunda-speder Arie van Staveren. clubgenoten hebben er wel moe ten aanpakken. Het was beslist niet kalmpjes aan. Iedere dag werd er stevig aangepakt: sprint jes trekken, een partijtje spelen en andere oefeningen. Enfin het hele programma moest nauwge zet worden afgewerkt. „Het was wel pittig, maar lk heb het aar dig kunnen bijhouden", wel ben ik een paar pondjes afgevallen", zegt Arie. Goed aangepast Met de aanpassing bulten het veld hoeft Van Staveren weinig moeilijkheden gehad. „Je bent meteen in het team opgenomen: Ook in de eerste wedstrijden, die hij voor zijn nieuwe club speelde is het wel aardig gegaan. „Ach in het begin, de eerste wedstrijd tegen Drente, was ik natuurlijk wat zenuwachtig. Het is wel een verschil of je in Warmunda I staat opgesteld of in Sparta I, maar de tweede wedstrijd tegen Winschoten was lk aardig op dreef. Tegen tweeën loopt het en na de borrel en de gezellige lunch met bestuur en spelers worden contractspelers naar de kleedka mers gedirigeerd om zich te ver kleden voor 'n korte demonstra tietraining. Keurig in het gelid marcheren ze even later ln licht blauwe trainingspakken en don kerblauwe kreuklerenschoentjes het veld op. Alles streng gedis ciplineerd. want dat is een van de belangrijkste programmapun ten van Spartas trainer. Arie van Staveren heeft geen bezwaar togen 'n beetje discipline. „Voor sommgie spelers is het echt no dig. Voor mij maakt het niet veel uit". Zijn oude club Warmunda ls hij toch nog niet helemaal ver geten, Hij ontspant zich hele- naal als we daarover gaan pra ten. Dat kan ook niet anders, want nog vers ligt het afgelopen seizoen met de kampioenskan sen in zyn geheugen. „Met War munda weet je het nooit, voor de vorstperiode draaiden we echt lekker, maar de overwintering zijn we niet zo best doorgeko men. Toen ging het ineens mis". Een voorspelling voor het ko mende seizoen durft hy niet te wagen: „Er is wel veel ver anderd".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2