taak s een slown te naken Gaat tennis brok heroïek verliezen? Douze heerst ook in Holland Week I Cees van Oyen: Pipo de Tweede foordwijkse schilders _xposeren eigen werk n oude bokkingrokerij Viswedstrijden Gebroeders Spijker naar Hongarije Tijdschema ZURE GEZICHTEN RIJ EINNZEIEERS OK-jollen Leidenaar Guldemond aan leiding Zeker Olympiajollen DINSDAG 28 JULI 1970 LLIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 lieu - IILVERSUM/LEIDEN (GPD) „Journalisten voor Van by. en naar de kantine sturen". )eze simpele boodschap ligt op het bureau van de NCRV- tier. Het is geen permanente order, niet elke dag staat de tan s te trappelen om de acteur-zanger-cabaretier Cees van k en te spreken. Maar nu is een uitzondering op zijn plaats. kranten meldden het al dan niet op de voorpagina: ..Cees Oyen neemt Pipo-rol over". Aan het ja-nee-ja spelletje 0 sen Cine-Centrum en Cor Witschge (Pipo 1) is een einde ge- iiu nen. Het Nederlandse volk kan weer gerust in de sponde ^ppen. moet even op Pipo de tweede •steitblauw kostuum, rose overhemd t« hippe India-shawl» worden ge- maar dan komt hy plotse- met soepele tred uit de repetl- »mer. .Sorry voor het lange sWj hten, we waren bezig aan een spel-repetitle. Ik maak zo'n slor- 150 hoorspelen per Jaar. zullen j^aar gaan zitten? vaj h' maken Je zowat krankzinnig met hun gezeur. Komt er weer één of an dere krant aan de telefoon. De Al melose Avondpost of weet Ik veel welk blaadje Meneer, hoe zit dat nou met dat contract? Meneer hoe zit 't zus. meneer hoe zit het zo Mensen-kinderen ik krijg er wal van. En het mooiste van alles is, dat lk van niets weet. Ik ben het laatst ^1». het is een emotionele affaire bij de cast gekomen, ik weet het die Pipo. Een week of vyf, zes minst. Het enige wat lk weet is. dat ben ik voor die rol benaderd, ik een taak heb, mijn taak ls een is echt niet zomaar van de ene clown te maken. Ze hebben me een andere dag gegaan hoor. dat ontraot voorgelegd diat schitterend 8 ik Je verzekeren. Ik wil best die is. verrot leuk. Ik heb myn hele le- q gaan spelen als het maar geen ven nog nooit zulk geld verdiend. Dat j. ip van iemand anders wordt. An- rnnt.rarf. Is vnllrnmen ufp a-at Hanht van iemand anders wordt. An- contract ls volkomen safe. wat dacht man. andere rol. Cor Witschge Je dan. ik ben ook niet op m'n ach- clown, dan ik een andere clown ideJ*'1 er geen lmitatie van maken. m( leren zijn bovendien zeer scherp- iigZe zijn het scherpainnig- .jjjj lubliek dat Je kan hebben". aar hoe moet dat dan met die iche Pipo-termen als „sapperde- met al due duidelijk Cor seliichge-kreten? 118 a. dat weet ik allemaal nog niet irecies. Het script was al gedeel- geschreven toen ik ineens binnenvallen, er was toen nog sprake van laten we maar zeg- een breuk. Ik geldt bü de om- samen met Malle Pietje «Piet de chaotische ouwe spul- uit Swiebertje» als de stem- i-gpecialist, lk zal dus echt wel goeie vorm vinden. Een andere natie en zo doet al vreselijk veel r ik heb gewoon nog geen tyd id om me daar mee bezig te hou- ik loop me rot voor grote schoe- dan moet ik daar weer ineens grote gele broek komen passen, eet niet wat daar allemaal aan zit". oe vindt hy het om een figuur Pipo, een creatie waar Cor schge toch 12 Jaar aan gespijkerd t. over te nemen? laar komt iedereen nou mee alsof ik degene ben die Witsch- let brood uit de mond stoot, 't Is vervelende affaire, de mensen terhoofd gevallen Was Witschge verdrietig? Dat kan ik me best voorstellen, ik vind het erg siellg voor die man. Ik kan me best indenken hoe hy zich voelt. Maar geloof me. het is een normale, eerlyke zaak. Witschge krygt een contract aangeboden, hy gaat daar niet mee akkoord, o k. zeggen ze. dan zoeken we een ander. En toevallig ben ik die ander. Hamlet Als Ko van Dijk twintig jaar Ham let speelt, wil dat nog niet zeggen dat hy ook Hamlet is. Ik zal die Pipo anders doen. misschien beter, mis schien zeggen ze ook wel: Nee Van Oyen, je hebt het leuk geprobeerd, maar voor ons hoeft het niet meer. Het enige wat ik wil zeggen is dit: ik moet een clown gaan maken, een pipo, en lk wil die taak zo goed mo gelijk doen. Is Cees van Oyen al meer voor de tv ojogetreden? „Ik zou het wel denken, ik heb eigenlyk al van alles gedaan. Je zou kunnen zeggen dat ik cabaretier van huis uit ben. Maar ik heb ook gezon gen met de Leidse Sleuteltjes, ik heb in Oebele gestaan, ik heb een eigen cabaret gehad. En dan maak ik nog die hoorspelen. Ik heb een 60 tot 80 IOORDWIJK In een oer- ïïdwijkse omgeving, een vroe- bokking rokerij aan de ifdstraat, hebben twee jonge denaars een schilderijen-ex - iUe ingericht. Iffen werk is daar te zien van heren F. de Best '22) en K. ndam (23), beide toegewijde denaars van de schilderkunst. kunst zit De Beet al van Jongsaf et bloed. Graag had hy naar de lemie gewild, maar vader, of- zelf amateur-kunstschilder, daar geen brood in. Floor werd scheepswerktuigkundige, doch zich in vrye tijd aan de schil- unst wijden. Daartoe ging hy tr meer ln de leer by de Haar- aquarelist Poppe de Mave. Ook tte hy in een emallle-atelier. In richting wil hy zich verder ont- telen. lias Duindam beoefent de schil- wnst als hobby. ,,Ik ben", zegt •elf. „een zondagsschilder". Klaas erktulgbouwkundlg tekenaar van *p, maar wil ook buiten zijn vak tief bezig zyn. het werk van deze Noordwykse teur-schilders valt een duidelijk 'erschil op te merken. Duindam ®t zijn kunst non-figuratief. Hy fceert een aantal byzonder fraaie Posities en daarnaast ook een •act aandoend strandgezicht. Na- "gebeurtenissen als de zondvloed ®weer imponeren hem kenneiyk. werkt soms met verschillende «rialen. vooral met polyester. ook met tempex en hout. Van «tuk aangespoeld strandhout cre- hy bijvorbeeld een vis. De Best spreekt het onderwerp «maar toch ls het abstracte hem geheel vreemd. Een enkele non- figuratief werk noemt hy „een slip pertje". Sommige van zyn schilde- ryen hebben een exotisch motief maar ook zyn er prachtige stillevens en een unie* meisjesportret naar model gemaakt. De expositie in de voormalige bokkingrokery van de Fa. Van der Deyi aan de Hoofdstraat is tot en met 8 augustus as. dageiyks te be zichtigen van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur nam. uitzendingen voor de radio gehad met Piet Ekel, een soort Tom Poes en Ollie B. Bommelserie. Verschrik- keiyk leuk. Maar je krygt zo ontzet tend weinig reacties op een radio programma. Dat ls met dat blauwe oog anders, als je voor de tv één keer poep zegt, bereik je meer dan met duizend radio's. Nee. ik vindt ra dio typisch het einddoel van toneel spelers. ze worden wat ouder, begin nen het reizen beu te worden en stappen naar de hoorspel-afdeling. Mooie werktyden en geen bus in bus uit meer. Je ziet veel oudere acteurs by de hoorspelen". Ziet Van Oyen niet op tegen de confrontatie met Neerlands na geslacht? Ach. welnee, ik kan er niet eens tegenop zien want als de serie gaat draaien zyn de opnamen op Ibiza al lang en breed achter de rug. De kinders zullen in het begin, de eerste minuten denken: hé. dat is Pipo niet, maar ik geloof niet dat ze het niet zullen accepteren. Ach. 't Is allemaal zo betrekkeiyk9 Waar gaat de nieuwe Piporhisto- rie eigenlyk over? Geheim „Wel, het zyn een boel ingewik kelde toestanden rond een ei. Maar we hebben een afspraak gemaakt dat de clou voorlopig geheim blijft. Het zyn vyftien uitzendingen van een half uur en er wordt langzaam maar zeker naar een zekere climax gewerkt. Het is voor de kijkertjes die al kun nen lezen niet leuk om in de krant te lezen hoe 'het allemaal af gaat lopen". NIEUWKOOP De personeelsver eniging van de metaalwarenfabriek P. de Rooy en Zn. heeft een viscom- petitle over drie avonden georgani seerd. waaraan ongeveer 20 leden hebben deelgenomen Voor wie de meeste vissen zou van gen was een fraaie beker beschik baar gesteld. In totaal bedroeg de buit niet minder dan 607 vissen. Win naars op de drie avonden waren achtereenvolgens. J Eys, T. Eys en D. de Rooy. De eindstand tenslotte was: 1. D. de Rooy met 99 vissen en bekerwinnaar, 2. D. Eys '89', 3. J Eys <79). 4. Fr Beek «56». 5. B v. d. Geest <53» en 6. A. Hoek 31 DEN HAAG (.ANP) Een Neder landse jeugd-waterpoloploeg maakt van 3 tot en met 16 augustus een tournee door Hongarije. De ploeg be staat uit: Bouwmeester 'DJK», J de Boer en H. Drenth (beiden Zwem- lust», A. Buunk en R. Koster (beiuen Meeuwen'. B. van Esch (TZV>, E. Goudena en R. Musdorp (ZIAN'. Ru- ciie Selbeck (DZV), de gebroeders A, en J. Spyker 'De Zyl), B. Stam (DZVen U. Wiersma (Neptunus, Amersfoort) Atletiek De Franse polsstok- springer Francois Tracanelli heeft by wedstryden in het Stade de Colombes in Parys 5 m. 40 gespron gen. Tracanelli verbeterde daarmee het Franse record van Hervé d'En- causse (5.37» en tegeiykertyd de bes te prestatie van een Junior atleet, die tot zaterdag op naam stond van de Amerikaan Carrigan. Een paar markante tennis- records: Langste party ooit gespeeld (aantal spellen): Newport- 1967: Dick Leach en Dick Dell versl. Tom Mozur en Len Schloss (allen VS) met 3—6. 49—17, 22—20. In to taal 147 spellen. Langste wedstrijd ooit ge speeld (duur): Salisburv- 1968: Cox en Wilson (Eng.) versl. Pasarell en Holmberg (VS) met 26—24, 17—19, 30— 28. Tydsduur: 6 uur en 23 minuten. Langste herenenkelspel: Warschau-1966: Taylor (Eng.) versl. Gasiorek (Po len) met 27—29, 31—29, 6—4 (128 spellen, duur: 4 uur en 35 min.). Langste damesenkelspel: Lo cust Valley (1966): Kathy Blake (VS) versl. Elena Su- biratz (Mex.) 12—10, 6—8, 1412 (62 spellen). Langste gemengddubbelspel: Forest Hills-1948. Bill Tal- bert en Marg. Dupont versl. Falkenburg en Gussie Moran (allen VS) met 2725, 57, 61 (71 spellen). Langste enkelspel Davis Cup: Cleveland-1968: Ashe (VS) Santana (Sp) 1113, 75, 13—15, 6—3 (82 spellen). Een heel byzondere party (geen record) werd in 1949 in Los An geles gespeeld: Schroeder en Fal kenburg versl. Pancho Gonza les en Hugh Stewart met 36 34, 3—6, 4—6, 6—4, 19—17. LEIDEN Het bericht van gisteren uit New York, dat by de komende Open Amerikaanse tenniskampioenschappen op Fo rest Hills de lengte van een set beperkt wordt tot ten hoog ste 13 spellen, zal op de sterk aan traditie gehechte tennisge- meenschap ongetwyfeld diepe indruk hebben gemaakt. Voor het eerst wordt in een zeer be langrijk toernooi (Forest Hills) doet alleen in naam. niet in be zetting onder voor Wimbledon» een poging gedaan de tijdsduur van een tennisparty van tevo ren in grote mate aan banden te leggen. De profs hebben al jaren geleden geëxperimenteerd met partylengte en telling «zy gebruikten oa een soort tafel- tennisscoreL maar dat gebeur de alleen ln exhibities. In de gewone toernooien heeft men steeds de van oudsher bestaan de spelregels gehandhaafd Dat •betekent dat tennis een van de weinige sporten is. waarbij de tijdsduur van een wedstryd on gelimiteerd is. Een party kan in een uur bekeken zyn, maar de gevallen dat de spelers twee uur of nog meer op de baan staan, zyn legio. Een set is pas beslist bij een verschil van twee spellen. Dat kan bereikt zyn by 64, maar ook pas bij 10—8. 11—9. 18—16 of by 3432, zoals in 1966 gebeurde in de party Bowrey (Austr.) Seixas 'VS» tydens de kam pioenschappen van Pennsylva nia. Voetbal, hockey, korfbal, tafeltennis, boksen, basketbal, zy alle hebben een tydsafbake- ning. Tennis kent die niet. Er is alleen de bepaling dat een party hoogstens vyf sets mag duren dat is dan ook alles. Die grillige, moeilyk te voor spellen tydsduur is een van de grootste aantrekkelykheden van tennis. In de tennishistorie zijn juist door het ontbreken van die limiet een groot aantal duels in de herinnering blyven voortleven gevechten zo mach tig. zó uitputtend en zó boor devol dramatiek als sport maai' zijn kan. Wie herinnert zich niet om maar een af gekloven voorbeeldje te noemen dat heroïsche gevecht tussen Drobny en Patty in Wimble don-1953? Een stryd die 4'v uur in beslag nam en 93 spellen vergde. Drobny won met 86. 16—18. 3—6. 8—6, 12—10 Het duurde een paar weken voor de spelers de vermoeie nissen van die party te boven waren. Hoe fascinerend lange, span nende partyen ook mogen zyn, hoe moeiiyk zy ook los te den ken zyn van het huidige top- tennis. toch is het vreemd dat niet al eerder een poging werd gedaan de tydsduur van een partij voorshands wat te be grenzen. Want in de moderne tyd wil men liefst alles stroom- lijnen. plannen en in tydsche- ma's onderbrengen de we reld heeft haast Tydrovende partyen kunnen nadelig zyn voor het speelschema in een toernooi. En de organisatoren van nu willen dat soort onge makken het liefst tot een mini mum beperken. Zy hebben toch al zo veel aan hun hoofd 'geld en de steeds grotere beslomme ringen van de organisatie Maar niemand heeft tot dusver met zyn handen aan het spel- reglement willen zitten. Forest Hills waagt het er op en de ten niswereld zal met meer dan ge wone interesse naar de open Amerikaanse kampioen- shcappen kijken. Slaagt de proef dan kan men er zeker van zyn dat het nieuwe sys teem snel overal in de praktyk zal worden gebracht. De man die in New York het nieuwe plan voor de Am. kampioen schappen ontvouwde, was Bill Talbert <51». wedstrijdleider op Forest Hills. Talbert is niet de eerste de beste. In de jaren veertig behoorde hy tot de sterkste spelers ter wereld <nr. 3 op de wereldrangiyst van 1949». Hy werd. samen met de fameuze Gardnar Mulloy. vier keer Amerikaans kampioen dubbelspel en kwam uit voor zyn land in de Davis Cup. eerst als speler, later als een zeer bekwame niet-spelend aan voerder. Met de Australiër John Bromwich geldt hy als de beste kenner van het dubbel spel in de na-oorlogse periode Er zit een beetje tragiek ln het feit dat Juist Talbert de aan kondiging van de setverkorting moet doen. Was een dergelyke maatregel een Jaar of twintig eerder gekomen, wellicht was hy zelf Wimbledon-kampioen geworden. Want hy had alle capaciteiten van een groot kampioen, behalveeen yzersterke body. Talbert. ïyder aan suikerziekte, herstelde al- tyd wat moeilyk van lange, zware partyen Talbert heeft gewezen op een groot voordeel van de setver korting. zuiver in sportief op zicht Je voorkomt dat een spe ler die na hard vechten en met setstanden van 1210 en 15—13 een overwinning heeft geboekt zó vermoeid is dat hU in de volgende ronde eenvoudig kans loos is tegen iemand die nog maar nauwelijks een krachtsin spanning heeft behoeven te le veren. Dit is inderdaad een heel zinnig argument. Toen Drobny Patty had uitgeschakeld in 1953 na 4'z uur stryd werd hy een paar dagen later, nog doodver moeid. door de Deen Nielsen ln drie sets opgerold. Aan de andere kantwat zal de setbeperking op het wed strijdspel zelf voor invloed heb ben? Gaat er een stukje apar te heroïek uit het tennis ver- dwynen? Misschien. Drobny Patty zou vermoedeiyk nimmer dat historische gevecht zyn ge worden als de sets toen al tot 13 spellen beperkt waren. Zo'n match krygt dan onvoldoende diepte Hetzelfde zou gezegd kunnen worden van vele andere lange gevechten uit het verle den. Het ls mogeiyk dat daar- I voor in de plaats nu een ander lantrekkelyk facet gaat treden De tyd. of liever: Forest Hills, zal het leren. Het is moeilyk Je van het oude. vertrouwde los te maken, maar een ingreep ïykt toch niet te vermyden De hui dige tijd vraagt. Ja eist een ze kere begrenzing van de speel- tyd En ook Talberts argumen tatie werpt veel gewicht in de schaal. RUUD PAAUW WIELRENNEN De zusjes Keetie en Bella Hage hebben zich gisteren op de Apeldoornse wielerbaan ge plaatst voor de finale achtervolging om het Nederlands kampioenschap Deze eindstryd kon geen doorgang vinden wegens regen en zal nu woensdag worden gehouden. Voetbal Rode Ster Boekarest heeft de Roemeense voetbalbeker gewonnen. Het versloeg in de finale van het nationale bekertoernooi stadgenoot Dynamo met 21 na een voorsprong van 10 bij de rust Gedrang bij de OK-jollen op het IJsselmeer. OUD LOOSDRECHT (GPD» Finncrack Kees Douze ruilde ln de Kieler Woehe zijn boot met Hellemans. Douze zag geen brood meer in zijn oude schip. Met het schip van Hellemans begon Dou ze aan een pijlsnelle opmars. In Kiel waren hiervan reeds de voor tekenen waarneembaar. In de Neuw Loosdrecht-week was hij onbereikbaar voor iedereen Zo ook in de Holland Week I. Giste ren ging de „Ilpa" zo snel over het water, dat zelfs Douze er geen verklaring meer voor heeft. Met 2-1-1 is zijn hoofdprijs nu reeds veilig. Vele goede Flnn-zellers trokken een zuur gezicht, toen kort na de start plotseling de wind een draal maakte en dit betekende voor velen een misslag. Enkele mindere jongens zaten juist aan de goede zyde van het eerste kruisrak en kwamen hier door in de kopgroep terecht. Kees Kruyer, tweede in totaal, zat ook ln die hoek waar de klappen vielen en In de ouderdom van 78 jaar is in Laren 'NH» de kunstschilder Ge rard Huyser. hoewel hy reeds lang ziek was. nog vry onverwachts over leden. Hy was van vele landelijke kunstenaarsverenigingen lid en van de Gooise schildersvereniging was hy secretaris. Huyser heeft veel ge- exposeerd, niet alleen in ons land, maa ook daarbuiten o.a. in Casa blanca. Algiers en Tunis. In 1921 vetwief hy de Cohen Gosschalkprys. HAMBURG <ANP» De Leidse zeiler Wim Guldemond, die zyn titel verdedigt, staat na drie wedstrijden van het Euro pese kampioenschap zeilen in de Sharpie-klasse. dat gehouden wordt op de Elbe vlakbij Ham- burg-Blankenese. op de eerste plaats.. Hy heeft vier punten voorsprong op de Westduitsers Hans Dominik «6.9 pnt) en Hans Ka hier 8 2. Tweede wedstryd: 1. Dominik <W-D1»: 2. Bohmer 'W-Dli; 3 Jörg (W-Dl); 4 Guldemond Ned»5. Ka hier <W-D1>: 6 Goedjes (Ned Derde wedstrijd: 1. Gulde mond; 2. Kahler; 3. Peters <W- Dld». 4. Dominik; 5. Bohmer; 6. Jörg. finishte als zevende Douze ontsprong de dans keurig en zeilde ver voor het veld over de baan. Daar de andere plaatsen in han den kwamen van zeilers als Jaspers f2) en Dubbelman (3', die normaal niet in dit stuk voorkomen, blijft Kruijer zijn tweede plaats in totaal behouden Hans ln der Maur (3-3-4) loopt echter snel in op Kruijer. Interessanter was de strijd in de Flying Dutchman-klasse. waar op de vierde dag van dit zeilgebeuren de kopstukken Blok. Bierman. Ten iler- kel en Schipper, dicht by elkaar ble ven. De krachtsverschillen waren ge ring, zodat er fel werd gevochten om de leiding. Blok had zyn experimen tele zeilen vervangen door een oude set en alles liep nu beter aan boord van de „Brave Hendrik 4". De Hage naar ontwikkelde een redeiyke snel heid en maakte zich halverwege het gevecht los van de kop. Freek ten Herkei bood nog even tegenstand, maar daarna ging Blok er als een haas vandoor. Bierman (3) bleef de opdringerige Schipper (4» de baas. Ten Herkei heeft door sijn tweede plaats de leiding in het klassement verloren aan de combinatie Blok-De Jong, die, nu hun schip weer op gang komt, de beste kansen hebben voor de hoogste eer. Drie zeilers kunnen, met nog één dag te zeilen, al op hun lauweren gaan rusten. Stephan de Jong (Clip pers». Bart Kraan 'Valken' en Frits Wessel ln de Schakels. Dit drietal behaalde maandag een derde over winning. Ook een serieuze hoofdprys- kandldaat ls Henny Scholtz ln de pampus-klasse. Onder een grauw wolkendek, waar uit gestadig de regendruppels vielen, vochten de vier sterksten: Besseling. Labouchers, Scholtz en Sytema om een dagzege. Telkens zocht deze kop groep elkaar op. Kruisende nam Scholtz plotseling de vlucht en was daarna niet meer te passeren. Ent- hoven drong zich pas aan het einde van de stryd onder de koplopers en sleepte op slimme wyze op de val reep nog een derde plaats uit dit vuur. Besseling finishte als tweede Scholtz is met de score 10-1-1 vry wel niet meer te passeren voor de hoofd prijs. By afwezigheid van alle kopstuk ken in de OK-Jollen. die deelnemen aan de Europese kampioenschappen op het IJsselmeer voor Enkhuizen, kunnen op Loosdrecht de zeilers van de tweede rang enkele pryzen be machtigen. Loer mans (1-1-1) is fa voriet voor de hoofdprys. De Jeu (2-3-4) bezet ln totaal de tweede plaats. De Nederlanders Roelof Wester en Hans van Pagee spreken een aardig woordje mee in het Europese OK- jollenkampioenschap op het IJssel meer voor Enkhuizen. Van de Scan dinavische landen die in deze klasse reeds Jaren domineren, heeft Karl Johansson (Zweden) de leiding in het klassement. Wester (2-6) en Van Pagee <1-9) staan direct achter hem. Dat de Scandinaviërs gewend zyn met ruw water en een stevige bries bleek duidelyk ln de tweede race om de titel. Van de 74 deelnemers voelen de meeste noordelingen zich direct op hun gemak en kwamen sterk naar voren Toch handhaafden de mees ten van de veertien Nederlanders zich uitstekend onder het buitenland se geweld. Vrijwel alle oraniezellers eindigden by de eerste twintig. In de ochtenduren was de wind Iets minder en toen speelden de va derlandse zeilers, die het voordeel van eigen terrein hebben, een be- langryke rol. De Zweden Karlsson en Johanson grepen direct na de start de leiding Dit bleef zo. totdat het veld voor de wind verder ging. Van Pagee en Wester passeerden toen met gemak de beide Zweden. Daarna behoefden beide Nederlanders alleen nog maar hun positie te verdedigen. Van Pagee won uiteindelijk, Wester werd tweede, Karlsson derde en Jo hansson vierde. 's Middags was het aan de kop een geheel Scandinavische aangelegen heid. Achter Johansson werd de Deen Kjolhede tweede, Karlsson leg de beslag op de vyfde plaats. Wester werd zesde en Van Pagee negende. Het klassement laat zien dat Jo hansson met 8 punten al iets ls uit gelopen op Wester (14,7 punten). Van Pagee '15 punten» en de Zweedse wereldkampioen 1969 Karlsson met 15,7 punten. Jan Wolthuis uit Wildervank heeft gisteren op het Zuidlaardermeer de nationale titel zeilen by de Olympia- jollen behaald. Wolthuis werd in de vierde race tweede en in de vyfde manche derde. Met nog een wedstryd te zeilen is de Groninger onbereik baar geworden voor de concurrentie. Oud-kampioen Cees Scheen uit Hoo- gezand zegevierde zowel ln de vierde als vyfde serie. De eindstand luidt: 1. Wolthuis 'Wildervank» 6537 punten, 2. De Jong iHoogezand» 4664 3. Hof (Hee renveen» 4555, 4. Scheen (Hooge- zand) 4348, 6. Wessels 'Sappenneer.» 4157.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11