Geen toekomst meer voor draadomroep F anclubz wendel rond Heintje ,VPRO wilde geweld belachelijk maken" Teleac-cursus Russisch 'geslagen' door Spaans Tweemaal zoveel belangstelling voor Hilversum 3 vandaag Drie aanklachten tegen Duitse journalist' Tijdens Tour de France Radio Nordsee geeft het op Aardbeien voor BBC Succes voor 'Muzeval' Uitgetreden AR- radiealen willen nog eens praten BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN „Houtwerf-Leiden" - N.V. RADIOPROGRAMMA TTRTTÖAO 54 JULI 1970 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) Het gaat langzaam maar zeker berg afwaarts met de draadomroep. Per jaar verliest deze PTT-dienst dertigduizend abonnees, deels door opzegging, maar voorname lijk door het afstoten van on rendabele netten. De dienst leed vorig jaar, on danks het opheffen van niet ren dabele netten, een verlies van vijf miljoen gulden. Dit jaar zal de verliespost vermoedelijk oplo pen tot vijf en een half miljoen. Het aantal abonnees lag begin mei het laatst bekende cijfer op 268.000. Alweer enige tijd geleden heeft de PTT de principe-beslissing genomen dat de draadomroep geleidelijk wordt opgeheven. Men is thans bezig de netten waarvan de onderhoudskosten groter ble ken te zijn dan de inkomsten, te liquideren. Met de netten die weinig onderhoud vergen, wordt op het ogenblik weinig haast ge maakt. Het is zelfs zo dat in bepaalde steden met goede exploitatie-re sultaten nog nieuwe aansluitin. gen te krijgen zijn. Er is zelfs een wachtlijst van een kleine duizend aspirant-abonnees. De PTT heeft onlangs architecten en aanne mers nog gevraagd om bij nieuw bouw in „exploitatie gebieden" rekening te houden met de draadomroep. Het gaat er om dat de opstijgleidingen niet alleen draden voor de telefoon maar ook voor de draadomroep moeten kunnen bevatten om later onno dige brekerij te voorkomen. Ook de exploitabele netten zul len op den duur echter moeten verdwijnen. De PTT waagt zich niet aan de voorspelling wanneer het zal gebeuren. De technische en administratieve organisatie wordt steeds kostbaarder, de overheadkosten gaan zwaarder drukken De publieke belangstelling voor de draadomroep is zeer matig. De draadomroep, particulier initia tief uit de jaren twintig en in 1940 op gezag van de Duitse be zetter door de PTT genaastheeft zijn grootste bloei beleefd in het begin van de jaren vijftig De opkomst van de televisie en van de high fidelity radiotoestel len brachten de draadomroep 'n gevoelige klap toe: men wenste niet het vol geschakeerde fre quentie-modulatie geluid van de draadomroep, men préfereerde een eigen toestel waarbij de hoge tonen konden worden wegge draaid ten gunste van de lage. Bovendien was in die tijd een eigen radio een duidelijk sociaal distinctiemiddel. Dat is nu dan wel voorbij, maar de draadom roep blijft toch voornamelijk bij die categorie mensen in trek die vooral luisteren naar de „klas sieke" vierde lijn een redelijk groot aantal luisteraars welis waar maar toch te gering om daar een dure dienst voor in stand te houden. GELEEN (GPD) Meer dan 10.000 in West-Duitsland woonachtige fans van het zangidool Heintje zijn in de afge lopen maanden de dupe geworden van de zwendelpraktijken van de 20-jarige boerenzoon Helmuth Bröderhausen uit Löhne, een plaatsje in Westfalen. Onder het motto „Heintje-club, Hauptstelle Deutschland", stichtte Bröderhausen een fanclub. De aanhangers konden lid warden door een jaarcontributie van 12 mark te storten. Grammofoonplaten, hand tekeningen en bijeenkomsten in aan wezigheid van het zangwon der .hoogstpersoonlijk" werden in het vooruitzicht gesteld. Geen van de fans hoorde echter taal noch teken nadat de 12 mark waren overgemaakt. De boerenzoon, momenteel voortvluchtig, hield aan deze opliohterspraktijken een maand salaris van naar schatting 20.000 mark over. Bröderhausen 'verwierf' de fans en daarmee ook hun geld door het plaatsen van advertenties. De innoud daarvan was nogal erg suggestief en voor elke geestdriftige aanhanger een aansporing om niet langer te wachten met lid worden van de club. De tekst: „Onze Heintje-club ver stuurt dagelijks 2000 handtekeningen en ongeveer 1800 grammofoonplaten. We hebben reeds 19.972 fans. Zestien medewerkers beantwoox-den dagelijks ongeveer 4000 brieven". Bröderhau sen liet weten dat hij Journalist was bij de Hannoverische Allgemeine Zei- ting, een bestaande krant, uitgegeven door Heinrich Bauer. Bij de Duitse justitie liggen thans drie aanklachten wegens oplichting. Eén daarvan is van de Hannoveri sche Zeitung, die zegt dat Bröder- haxisen nooit bij haar in dienst is eens twee gedichten naar deze krant gestuurd die ook geplaatst werden. Grammofoonplatenmaatschappij Ari- ola in Duitsland (voor ons land wat Heintje betreft CNR-Leiden). waar mee Heintje een contract heeft, be klaagde zich eveneens bij de justitie. Men vindt dat de goede naam van Heintje en van de firma in opspraak zijn gebracht. De derde aanklacht is van Hein tjes vader, de heer Simons in het Belgische La Calamine. Vader Si mons liet ons gisteravond weten „Ik laat het er natuurlijk niet bij zitten. Heintje is op het ogenblik in Berlijn voor een nieuwe film. Het is duidelijk dat hij beschermd moet worden tegen dit soort daden". Op de vraag of er ook boze reac ties op Heintjes huisadres zijn bin nengekomen, wilde de heer Simons liever niet ingaan. Hij zei: „Het is duidelijk dat wij hieraan ook niets kunnen doen. Bröderhausen heeft zich de haat op de hals gehaald van de bestaande Heintje-fanclubs, die het wèl goed menen met hun leden". Volgens moeder Simons zijn er dat alleen al in Duitsland 270. Fanclubs van Heintje zijn er verder in Neder land, Zwitserland, België en Luxem burg. Beraad Ongeveer 25 vertegenwoordigers dels met vader Simons in La Cala mine beraad gevoerd over de chaoti sche toestand die is ontstaan. Men kwam daarbij tot de slotsom dat Bröderhausen moet worden aange pakt. Die raad heeft vader Simons opgevolgd. geweest. Wel heeft deze boerenzoon van Duitse fanclubs hebben inmid- HILVERSUM (GPD) De zender Hilversum 3 werd naar alle waar schijnlijkheid in de afgelopen Tour de France-periode (26 juni tot 19 juli) ruim tweemaal zoveel beluis terd als normaal, terwijl de luister dichtheid van concurrent Veronica op het normale niveau bleef. Dit is een van de voorlopige con clusies van het onderzoek, dat het bureau „Intomart" in opdracht van de afdeling studie en onderzoek van de NOS heeft ingesteld naar de be luistering van Hilversum 3 tijdens de Tour de France, toen door de NOS bij wijze van experiment onder de titel .Radio Tour de France" op door-de-weekse dagen van 13.00 tot 17.00 een voor het derde net nieuwe programmaformule werd geïntrodu ceerd met vaste presentatoren op vaste uren. Het onderzoek bestond uit een mondelinge ondervraging van een groep van ca. 575 personen, die repre sentatief mocht worden geacht voor de Nederlandse bevolking van 15 jaar en ouder. Het onderzoek had plaats op 16.17 en 18 juli. Gedurende de drie dagen, tijdens welke het onderzoek plaatsvond, was Hilversum 3 van uur tot uur steeds de meest beluisterde zender met een gemiddelde luisterdichtheid van ca. 15 pet of 1,35 min luisteraars. De luisterdichtheid van Veronica was in die periode 7 a 8 pet. De belangstel ling voor Hilversum 1 en 2 samen was 2 3 pet. Normaal is de luisterdichtheid van Hilversum 3 ongeveer gelijk aan die van Veronica, met een lichte voor sprong van laatstgenoemde. De erva ring heeft geleerd, dat de Tour de France-reportages deze verhouding ten gunste van Hilversum 3 be ïnvloedden. Dit jaar is deze toename echter aanzienlijk groter geweest dan in de voorgaande jaren. Het grootste deel van de stijging van de beluiste ring van Hilversum 3 wordt verklaard door nieuwe luisteraars. Tijdens de onderzoekperiode was de totale luisterdichtheid (alle zen ders samen) ruim anderhalf maal zo hoog als normaal het geval is. De luisterdichtheid tussen 13 en 17 uur lag in die periode van uur tot uur steeds rond de 26 pet. Medio juni 1970 werd op die uren een luisterdichtheid van rond 16 pet gemeten. Ongeveer 2/3 van de ondervraag den luisterde de afgelopen drie we ken tussen 13.00 en 17.00 wel eens naar de radio. Bijna de helft van de ondervraagden luisterde in deze we ken wel eens naar Hilversum 3. Naar Hilversum 1 of 2 luisterde ruim een derde wel eens en naar Veronica 1/3. Van degenen die in de afgelopen drie weken tussen 13.00 en 17.00 wel eens naar Hilversum 3 hebben ge luisterd vond ca. 1/3 de muziek in die periode beter dan vroeger. Iets minder dan 1/3 vond dat er geen ver schil was en slechts een op de tien ondervraagden vond de muziek iets slechter. Wat minder dan 1/3 had hierover geen mening. Ruim 1/3 van de luisteraars naar Hilversum 3 vond de presentatie de afgelopen drie weken beter dan vroe ger. Ongeveer 1/5 vond dat er geen verschil was en een zéér kleine min derheid vond deze slechter dan vroe ger. Ongeveer 1/3 had geen mening hierover. Van de vier vaste presenta toren (Joost den Draaijer, Eddy Bec ker, Lex Lammen en Herman Stok» bleek de naam van Joost de Draaijer het bekendst. HU werd mede daar door ook het meest als de beste disc- jockey genoemd. Op de open vraag of naast de tour- reportages andere verschillen in het programma van Hilversum 3 waren opgevallen, antwoordde ca. 1/5 van de ondervraagden bevestigend. Later in de ondervraging werd de vraag ge concretiseerd. („Voor de Tour de France was de programma-opbouw op Hilversum elke dag anders. Tij dens de Tour de France-periode was deze elke dag hetzelfde. Was u dit opgevallen?"). Op deze vraag ant woordde ca. 40 pet van de onder vraagden bevestigend. Aan ca. 60 pet van de luisteraars naar Hilversum 3 is deze wijziging dus voorbijgegaan. Uit het onderzoek bleek, dat iets minder dan de helft van de onder vraagden veel of tameiyk veel be langstelling voor de tour had. Iets minder dan de helft had weinig of geen Interesse voor dit wielerevene- menfc. LONDEN (Reuter) Radio Nord- zee International schijnt de strijd tegen .storingen' van de Britse rege ring nu definitief te hebben opgege ven. Het schip van de Zwitserse pi ratenzender, dat al enige tijd voor de ootkust van Engelad lag, heeft donderdag het anker gelicht en koerst nu in de richting van Neder land, daarmee de vele pogingen op gevend met zijn pop-programma's de Britse huiskamers te veroveren. Toen in de afgelopen maand juni de conservatieven in Engeland aan de macht kwamen scheen met de aankondiging van de regering dat ze commerciële radiouitzendingen zou toestaan de toekomst van Radio Nordsee International verzekerd Maar Christopher Chataway, de nieuwe minister voor de PTT, maak te al gauw duidelijk dat hij geen piratenzenders zou accepteren. Twee dagen geleden erkenden de piraten in een telegram aan het ministerie in Londen hun nederlaag, en zeiden naar Nederland te zullen terugkeren LONDEN (AP) Het gebouw van de British Broadcasting Corp. (BBC) is gisteren bekogeld met plastic zak ken aardbeien jam om te protesteren tegen het vermeende storen van het pop music station Radio Geronimo, dat vanuit Monte Carlo zendt. De BBC heeft het. storen van Radio Ge ronimo ontkend. Tegen twee mannen is proces ver baal opgemaakt wegens beledigend gedrag en het veroorzaken van ma teriële schade. BRUSSEL (ANP) De Neder landse cabaretgroep .Muzeval' uit Utrecht heeft gisteren op het hu morfestival in het Belgische plaatsje Heist de prijs voor de beste groep ontvangen. Het is een geldprijs van omgerekend bijna 500 gulden. HEINTJE (SIMONS) Prof. Wiersma: Geen maatregelen tegen radio-uitzending op 1 mei DEN HAAG (ANP) Staatssecre taris prof. mr. K. Wiersma van Jus titie kan zich verenigen met de be slissing van het openbaar ministerie AMSTERDAM (GPD) De uit getreden AR-radicalen hopen eind ju li of begin augustus een gesprek te hebben met ARP-voorzitter dr. H. Veerman. In een brief herinnert drs. J. P. Feddema de partyvoorzitter aan zfjn opmerking, dat hij contact met de uitgetredenen op prijs zou stellen. Feddema laat Veerman in de brief namens de inmiddels opgerichte werkgroep-Bundeling weten dat hij een uitnodiging van de AR-voorzit ter gaarne zal aanvaarden. De heer Veerman was voor com mentaar niet bereikbaar, omdat hij met vakantie is. UTRECHT (ANP) In het tijd vak januari 1968 tot en met juni 1969, toen stichting Televisie-Academie (Teleac) in totaal 17 cursussen uit zond, was de cursus „Russisch voor beginners" een „topper" met 14.390 cursisten. Deze cursus werd in dit tijdvak alleen overtroffen door de cursus Frans voor gevorderden met 23.971 deelnemers, zo blijkt uit het jaarverslag 1968-'69 van Teleac. De ze cursussen zijn overigens inmiddels weer „geslagen" door de van januari tot juni Jl. gehouden cursus Spaans (27.000 cursisten). Uit een door Teleac ingesteld on derzoek, waarbij de cursisten een vra genlijst kregen thuisgestuurd, bleek onder meer dat bij .Russisch" het cursistenpubliek voor 39 procent uit vrouwen bestond. De cursussen „no ten en tonen" en „Frans" gooiden bij de kijkstei-s zeer hoge ogen met resp. 53 procent en 47 procent. Mannen volgden vooral specifieke vakcursussen (export, groenteteelt onder glas) en hebben meer belang stelling dan het zwakke geslacht voor wiskundige en technische cursussen. Daarbij tekent Teleac wel aan dat veelal de man het cursusbedrag van zijn giro liet afschrijven en als cur sist de vragenlijst invulde, maar dat de vrouw in vele gevallen meekeek. De meeste geënqueteerden vonden de wijze van stofbehandeling goed, en men was over het algemeen ook te spreken over de presentator en presentatrice. Wel waren de late tijd stippen van uitzending van Teleac (na het tweede NOS-journaal) aan leiding tot kritiek: „Indien men een gewoon gezinsleven leidt en een nor male dagtaak heeft kan men een serie nauwelijks goed volgen", aldus de geënqueteerden. in Amsterdam om geen stappen te ondernemen tegen de VPRO in ver band met een door deze omroepver eniging verzorgde radiouitzending vanaf de dam in Amsterdam, op 1 mei j.l. De bewindsman heeft dit meege deeld in antwoord op schriftelijke vragen van het eerste-kamerlid dr. P. G. van de Vliet (WD), die o.m. had gewezen op de zijns inziens sub versieve acties waartoe in deze radio- uitzending werd opgeroepen. Deze ac ties haddein tot doel, aldus de heer Van de Vliet, een op het gebouw van een kledingmagazijn (Peek en Clop- penburg) door de politie geplaatste tv-camera te doen verdwijnen. Het openbaar ministerie baseerde, aldus prof. Wiersma, deze beslissing op een verklaring van de betrokken VPRO-reporter, volgens wie gezocht was naar een vorm van radio-uitzen ding waarin „het stomme geweld" dat in Amsterdam op de eerste mei fol klore schijnt te worden belachelijk zou worden gemaakt. Daarbij was ge kozen voor de ironische, relativeren de vorm. De uitzending was, blijkens de ver klaring van de VPRO-verslaggever, een dag of zes tevoren met verschil lende personen doorgesproken. Daags tevoren had „De Telegraaf' krenken de woorden aan het adres van de VPRO en de VARA gewijd over het door hen uitgelokte en gesteunde ge weld. De daarover in de uitzending besproken woorden moeten in dit lich worden bezien. „De hele entourage, de beschouwende vorm, de ironie en het muziekje vanuit Krasnapolsky er steeds tussendoor kan men niet van papier aflezen. Dat moet men ge hoord hebben Wie de hele uitzen ding heeft gehoord kan alleen maar constateren, dat wij het geweld be lachelijk hebben willen maken, het tegendeel dus van opruiing". In gelijke zin hebben andere per sonen in dienst van de VPRO, die met het programma te maken heb ben gehad, zich uitgelaten, ao besluit prof. Wiersma. Minister dr. M. A. M. Klompé van CRM, namens wie dit antwoord me de werd gegeven, houdt 't er even eens op dat de betreffende uitzen ding een relativerende is geweest en dat zij daardoor geen gevaar oplever de voor de openbare orde. (ADVERTENTIE) Showroom: Nieuwe Rijn 87, telefoon 34544 (4 lijnen) NEDERLAND I 6.45 6.55 7.04 8.00 8.20 9.45 10.35 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.30 7.37 8.00 Pipo de clown (NOS) Journaal (NOS) Trefpunt: over christen en kunst (Evang. Omr.) Journaal (NOS) Zo maar een zomeravond (gevarieerd amuse mentsprogramma) (VARA) Mannix, privé detective, tv-film (VARA) Journaal (NOS) Pipo de clown (NOS) Journaal (NOS) Over filmkijken en fllmmaken (NOS) Scheepsjongens van Bontekoe (NCRV) Dierenleven in Centraal-Afrika (NCRV) Journaal (NOS) 8.20 Spel zonder grenzen (NCRV) 9.35 Barenboim over Beethoven (klassiek muziekpro gramma) (NCRV) 10.00 Hier en nu (NCRV) 10.25 Koorzang (NCRV) 10.35 Journaal (NOS) Er is geen twijfel mogelijk: Tros' tienstrijd is het mafste te levisiespel dat ooit vertoond is. Stel u voor. een zaal vol mensen, van wie er tien door een bal te vangen aan de wedstrijd mogen deelnemen. Er wordt steeds in paren van twee gestreden, in een afvalrace: wie verliest is af. wie wint komt in de volgende ronde tegen een nieuwe tegen stander. Wat zijn de opgaven? Eerst moeten ze met een elek tronisch geweer op een dieren- decor schieten. Daar zie je als kijker thuis niets van, en in de zaal waarschijnlijk ook niet. Daarna moet er om het hardst geschreeuwd worden, dat kim je tenminste horen, vervolgens moet er om het snelst geroffeld worden, dan kim je horen en zien tegelijk, en vervolgens wordt er een magnetisch voet balspel gespeeld, waarvan de aanwezigen op de tribunes niets kunnen zien. Het blikjes lopen stelt niks voor, maar je kunt het zien. Het tele-schenken is tenminste voor het kijken nog wel aardig, vervolgens moeten ze met een ringetje „ergens" langs zonder „ergens" te raken daar valt ook bitter weinig aan te zien), en van het kogeltjes opvissen met een magneet uit een trechter, ziet het aanwezige publiek al helemaal niets. Ten slotte moeten nog twee bootjes elektronisch naar de overkant van een bassin gestuurd wor den U merkt wel. voor de tv-kijker valt er erg weinig aan af te zien, voor de aanwezigen in de zaal is het helemaal een maffe bedoening, zoals ook wel uit de flauwe reacties valt op te ma ken. Maar het mafste van het geheel heb ik nog niet verteld. Er zijn 10 deelnemers. Zodra iemand twee keer achtereen wint «bijv. het hardst blèrt en het snelst roffelt), dan heeft de tiende deelnemer al geen kans meer. Want wie wint krijgt 10 punten, en brengt ook nog zijn eigen rangnummers in, dus als nr. 2 twee keer wint heeft hij 22 punten, terwijl nr. 10 hoog stens een keer kan winnen en 20 punten kan verdienen. Gé Maas winkel, die dit spel leidt, ver telde aan het begin dat veel kij kers tegen deze puntentoeken ning geprotesteerd hadden om dat de laatsten veel minder kans hebben om te winnen dan de eersten Hij weerlegde dat op een ma nier die het vermoeden beves tigt, dat er bij de Tros een an dere logica gehanteerd wordt dan by andere omroepen. Num mer 10, zei hy, kan 20 punten helen, en er zijn een heleboel spelers die meteen al verliezen en met minder punten aan de kant komen te zitten, of die één keer winnen en toch minder punten halen dan nummer 10. Dat is natuuriyk zo. Maar het probleem was niet, dat nummer 9 en nummer 10 net zo goed konden verliezen als de ande ren, het probleem was, dat ze niet net zo goed konden winnen! Neem gisteren nummer 9. Waar om hy nog speelde was niet dui- deiyk, want toen hy aan de beurt kwam had nummer 6. die het snelst blikjesliep. het beste tele-schonk, en het minste raak te, al 36 punten, terwyl nummer 9 hoogstens 29 punten kon ha len en nummer 10 hoogstens 20. Het spel was dus elgenlyk al af gelopen, temeer omdat er geen tweede of derde pry zen aan vast zitten. Nummer 9 won alles waaraan hy deelnam, maar moest toch genoegen nemen met wat aan prysjes overbleef, na dat winnaar 6 de vouwfiets uit het aanbod had gekozen, en de rest onder alle negen verliezers verdeeld moest worden. Enfin, het is natuurlyk maar een spel letje, maar het is wel een slecht spelletje, en ook een vervelend spelletje met steeds diezelfde te rugkerende opgaven. En waarom dat orkestje „De Nieuwe 5" heette, zal ook wel eeuwig een raadsel biyven, tenzy het een naam is die al veertig jaar stand houdt. De VPRO herhaalde .Dear Janet Rosenberg", een uitste kende éénakter, en vertoonde „Ik kom later naar Madra", een korte film van Adriaan Dit- voorst die zich daarna revan cheerde met „Paranoia". Tevo ren had Joop van Tyn onder andere de discriminatie van de langh&rigen, als burger in Am sterdam en als buitenlander aan de grens, als bericht uit de zo mer gekozen. NICO SCHEEPMAKER VOOR VRIJDAG 24 JULI Hilversum I 402 m. VPRO 18.00 Nws. 19.30 Nws. VARA 21.00 Fragm. uit de opera I. Purltanl. v. Belllnl gT. 22.20 Stereo Radio Ka- merork. mod. muz. 22.30 Nws. 22 40 Med. 22.45 Act. 22.55 Stereo Serenade In blue licht pl. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Kerkorgelconc. klassie ke en mod. muz. 18.30 Nws 18.41 Hier en Nu met o.a. report. IBM schaak toernooi 19.00 Wereldpanorama 19.10. Veel gevraagde gew. muz. gr. 19.40 Wijd als de wereld wekelijkse Intern, oriëntatie ln kerk, zend. en oecumene 19.50 Kinderkoor 20.05 Stereo The sound of musical progr. van musical fragm. 21.23 Het hedendaags muz. theater muz. lez. TROS 22.00 Aktua ra dio magaz. met report, kom. en muz. 22.30 Nws 22.40 De Bevaerd Hier ca- baretprogr. 23.10 Apollo XXI. een fan tastisch ruimtevaart mysterie 23.30 Stereo Midnight gram. 23.55-24.00 VOOR ZATERDAG 25 JULI Hilversum I 402m. VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strydl. 7.23 Weekeind Jeugd- j5rogT._VPRO 7.54 Deze dag VARA 8.00 135 gevar. progr. 10.30 Stereo Licht lnstrum. ene. 11.00 Nws. 11.03 Stereo Jazzmuz. gr. 11.10 Licht orgelspel 11.25 Ooeteuropese kro niek 11.45 Stereo Fanfare ork. gr. 12.05 Stereo StrUkork. 12.40 Tus sen start en finish act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 Vara Varia 13.13 Act. 13.23 14.35 Radio Jazz Magaz. 15.0 Progr. gewijd, aan Beethoven 16.00 Nws 16.03 Scan pop. progr. over electronics VARA 16.15 Stereo Radio Filharmo nisch Hoornkwart mod. muz. 16.35: Artistieke staalkaart 17.10 De scala. 1918-1926 opera arta'6 gr. 17.65 Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het leven de woord 7.16 Stereo Op het eerste ge hoor klas. muz. gr. 7.2ö horen en zien 7 30 Nws. 7.32 Hier en Nu act. 8.00 Nws. 8.11 Stereo Te Deum Laudamus klas. muz.gr 8.30 Nws. 8.32 Tourlngclub tips en Inform, voor de vakantie. 8.45: 8tereo Lichte gram. muz. 8.57 Stereo Promenade ork. met zangsol. 9.35: Gymn. voor de hulsvr. 9.46 8tereo: Grand Gala du Dlsque Classlqne 11.00 Nws. 11.03 Pastoraat en levenskunst: lez. 11.16 Stereo Seml klas ork. muz. gr. 11/. Med. KRO 12.00 Zonder grenzen rubr. over missie) en zend. 12.10 Uit balans ultz. ln samenwerk, met het NKOV 12.14 Marktber. 12.16 Over- heldsvoorl. Vast en Zeker een program, van het ministerie van soc. zaken en volksgezondh. met Inform, over de soc. verzekeringen 12.26 med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.60: Bulten!. Comm. NOS 13.00 Vliegen de eohyven gram. pL progr. voor da militairen KRO 14.00 Stereo PM een weekblad met veel plaatjes 16.00-16.02: Nws. NOS 16.30 Inzet progr. over ama teuristische muz. beoefening HIRO: 17.00 HIRO Magaz. 17.15 Gasten van de week. Hilversum III 240 m. KRO 9.00 Nws. 9.02 Djlnn gevar. program. 10.00 en 11.00 Nws. NOS 12.00 Nws 12.03 Gevolmachtigd een konlnk te rijk voor de door u gevraagde plaat NCRV 13.00 Nws. 13.03 Nee. we noe men geen namen licht pl. program, met verzoeknum. 14.00 en 15.00 Nws 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea ge var. licht muz. progr 17.00 Nws 17.02- 18.00 Hier en nu wekelijkse sportshow met lichte pl. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS 16.00 Journ. VARA 16.02 Dag- Ouder VARA's Zangconcours voor: Jaardenkoren 17.00 17.35 Voor de jeugd NOS 18.00 Sport 1 Athletlek report, van de Nat. Kamp. schap, te Haarlem 2. Zwemmen report, van de Nat Kamp.schappen te Leeuwarden: 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. AVRO 19 04 AVRO Rallycross 1970, 3e wedstr. NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 Drieluik I Nieuwe Oogst II Wie ben lk III. Goed geoogst Tour de chant 21.50 High Caparral tv film 22.40 Wereld muz. Concours, report, uit Kerkrede NOS 22.50-22.55 Journ. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.58 Journ. KRO 19.04 Gesprekken met kind. 19.30 De Debbie Reynolds Show NOS 20.00 Journ. KRO 20.20 Operet tefestival Bandltenstrelche operette v. Suppé. door de Bayerlsche Staatsope- rette met sol. NOS 22.45-22.50 Journ. GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA (Over de 4e l(|n) van 18-20 nor. Richard Wagner I. Uit „Lohengrtn- Voorspel Elnsam ln trüben Tagen Nun sel bedankt Nle solist du mlch bef ragen Treullch gefUhrt Das sllsse Leid verhallt, wlr slnd al- leln In fernem Land. unnahbar eu- ren Schrltten Men lteber Schwan. ach. dlese letzte traur'ge Fahrt Fi nale (51 min.) Otto von Rohr. baa (Koning Heinrich): Lor enz Fehenber. ger. tenor (Lohengrin); Annelles Kup per, sopraan (Elsa von Brabant); He lena Braun, mezzo sopraan (Ortrud); Hans Braun. bariton (Heraut van de Koning); Koor en Symphonic Ork. van de Beierse Omroep Dirig Jochum. Mrlgent Eugen II. uit ..Die WalkUre le bedryf 71 min. Voorspel Wes Herd dies auch sel TrAgst du Sorge, mlr zu ver- traun Schlafst du. Oast? Maria gang Wlndgassen, tenor )slegmund)a Josef Orelndl. bas (Hunding); Würt- tembergs Staatskork. Stuttgart. Diri gent Ferdinand Leltner.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5