Bejaardenvraagstuk krijgt in Warmond alle aandacht Zoeterwoudse raad contra G.S. over de woningbouw I De Roode Leeuw treedt uit KNBB ER MOETEN NOC 6 2WONINGEN GEB WORDEN Stereo-installatie (f2000,-) gestolen BRONS VOOR SERVEERSTER Medische diensten Benoemingen Libanon stuurt veertien Mirages naar Parijs terug PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 JULI 1970 Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN (Van onze Warmondse correspondent) WARMOND Het bejaardenvraagstuk staat ook in War mond, evenals in vele andere gemeenten, in de volle belang stelling, waarbij de bouw van bejaardenwoningen een pro bleem van de eerste orde is. De heer C. Zoetemelk, secretaris van de woningstichting „Warmunda" en voorzitter van de stichting huize ,,St. Liduina", was gaarne bereid over deze, voor de bejaarden zo belangrijke aangelegenheid, nadere bij zonderheden te verstrekken. Het is in de gemeente genoeg zaam bekend, dat de zorg voor de bejaarden hem bijzonder ter harte gaat, hetgeen hij meermalen op overtuigende wijze heeft bewezen. Het streven, aldus de heer Zoete- echtparen als alleenstaanden be- melk, is er momenteel opgericht om de bejaarden zo lang mogelijk hun zelfstandigheid te laten behouden. Dit streven leidt er toe de bouw van kleine zelfstandige bejaardenwonin gen zoveel mogelijk te bevorderen. De inrichting, de efficiënte ruimte- verdeling, de korte looplijnen e.d. van deze woningen maken het mo gelijk de bejaarden met een mini mum aan inspanning zelf de huis houding te laten doen. Het is de be- rioehmg om de bejaardenwoningen zoveel mogelijk tussen de andere wo ningen te situeren. Hierdoor blijven de bejaarden bij het normale ge meenschapsleven betrokken. Voordeel De bouw van bejaardenwoningen als onderdeel van een verzorgings tehuis heeft het voordeel van de mo gelijkheid van directe hulpverlening. De bouw van bejaardenwoningen achter huize „,St, Liduina" pas daar door uitstekend in het huisvestings patroon van de Warmondse bejaar den. De gemeente heeft momenteel de beschikking over 16 bejaardenwo ningen. Van deze woningen zijn er acht gebouwd in 1953. Zij zijn gele gen aan de Scheepmakersdam. In 1969 zijn acht woningen gereed ge komen in het bestemmingsplan „Endepoel" aan de Van Duivenvoor- denstraat. Momenteel zijn naast hui ze St.-Luidina nog twaalf bejaarden- woningen in aanbouw, waarvan ver wacht mag worden dat deze in okto ber gereed zullen zijn. De bewoners van de in het be stemmingsplan „Endepoel" gebouw de woningen kunnen bij ziekte geen beroep doen op huize „St.-Liduina". Wel zijn deze woningen van een alarminstallatie voorzien, die met huize St.-Liduina verbonden is. In tijd van nood. d.w.z. voor het verle nen van de eerste hulp, kan dan een beroep op het personeel van huize St.-Liduina worden gedaan, en in bepaalde gevallen verstrekt huize St.-Liduina tegen vergoeding van de kosten, warme maaltijden, De be jaardenwoningen zijn zowel voor Kurzaal, 20,30 uur: Een avond aan zee met Paul van Vliet. ZATERDAG Kurzaal, 20.30 uur: Een avond aan zee met Paul van Vliet. ZONDAG Theater Pepijn, 16 uur: Frans Elzen kwartet. DONDERDAG Kurzaal. 20.30 uur: Een avond aan zee met Paul van Vliet. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De drie musketiers", 14 Jr Dag. 2.30, 8 Asta: „Woodstock", a.l. Dag. 2 en 8. Bijou: „The Italian Job", a.l. Dag. 2. 7.16. 9.30. Zond. ook 4.15. Camera: „Samen uit, samen thuis", a.l. Dag. 2,16, 7.15, 9.30 Zond. ook 4.30. Cineac: „Kuifje en de zonnetempel", »:i. Dag. 9.30, 11.30 enz. t/m. 9.30 Zond. vanaf 1130. City: „Terugkeer naar de Alpenpla- neet- 14 Jr. Dag. 2. Ö.45. 9.15. Zond. 1 45, 4, 15, <3.45, 9.15. Corso: „Goodbye mr. Chips", a.l. Dng. 2. 8.15 Du Midi: „Gejaagd door de wind". 14 jr. Dag 7.46, „Jungle boek", a.l. Dag, (beh, woe en zat) en zond. 2,30. Euro Cinema: „B enHur". al. zat., zond., woe 3.45, 7.46. Ov. dng. 1.30, 7.45, Flora: „Joseflne. een meisje voor ledereen". 18 Jr Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond, 2. 4.30, 7. 9.15. Krlterion„Leeuw ln de winter". 18 Jr. Dag. 2.30, 8. Metrooole Tuschinski: „West side 6tory", 14 Jr. Dag, 2 en 8 Odeon: .Mickey Mouse jubileert", а.l Dag. 11.46. 2. 4.16. 8. Zat. ook б.45. Olympla: „The dlrty dozen", 14 J. Dag 2 en 8 Passage: „De non van Monza". 18 1. Dag. 2.30, 7, 9.30. Zond. 1.45, 4.15, 7. 9.30. Rex: „Tijd voor de wolven", 18 J. Dag. 9.30, 11.30 enz. t/m 9.30. Zond vanaf 1.30. Roxy: „Honderd geweren" 18 J. Vrij zat 2.30, 7, 9.15. Zond. 7, 9.16. Ma dl woe 2.30, 8 15. Royal 70: „Wanted", 18 Jr. Vrij t/m zond 2.30, 7, 9.15 Ma t/m. Woe 2.30, 8 uur. Royal op zolder: „Piraat der 7 zeeën". 14 jr. Vrij t/m. zond. 2,45, 7.30 9,30 Ma t/m woe 2.45. 8.16, Seinpost: „Met de pil meer mans", 18 I Dag. 8 15. zond. ook 2 Studio de Luxe: „Melsjesinter- n«n( k)t", 18 Jr. Dag. 2.15. 7.15, 9.30 /at en zond 1.30. 4, 7.15, 9 30, Studio 2000 „Ik zing mijn lied", a.l. Dag. 2. Zond. 1.30, 4 Dag. 8: „Leeuw in de winter", 18 Jr. De Uitkijk: „Easv rider". 18 Jr. Dae. 2 30, 7.15, 9.30. Zond, 2, 4,16, 7.16, 9.30. stemd. Toewijzing Om voor toewijzing van een be jaardenwoning in aanmerking te ko men moet men 65 Jaar of ouder zyn. Door de woonruimte-advies com missie wordt ieder geval afzonder lek bekeken. Eén van de bh de toe wijzing in aanmerking komende as pecten is de doorstroming. Verschil lende bejaarden wonen namelijk in woningen, die voor hen, na het ver trek van de kinderen te groot zijn ge worden. Door de bouw van bejaar denwoningen verkrijgt de bejaarde 'n betere aan de behoefte aangepaste hulsvesting, terwijl de vry komende woningen aan dc daarvoor ln aan merking komende jonge gezinnen kunnen worden toegewezen. Zij die voor een bejaardenwoning in aan merking willen komen worden op 'n wachtlijst geplaatst en op deze wachtlijst komen nu ongeveer veer tig gevallen voor. Met de bouw van vorengenoemde 28 bejaardenwoningen is het huisves- tingsvraagstuk van deze categorie, woningzoekenden nog geenszins op gelost. De bejaarden in deze gemeen te maken ongeveer 10'/ van de be volking uit Van deze 10% of onge veer 450 inwoners moet voor een derde in bejaardenwoningen kunnen worden ondergebracht. Bij een be zettingsgraad van 1.7 betekent dit voor Warmond, dat, 90 woningen nodig zijn. Er zouden dus nog 62 wo ningen gebouwd moeten worden om aan de behoefte te kunnen voldoen. Geen grond Saskia Maria, dr. van H. P. L. M. j Beuman en M. H F. van Roermund; Ralph Ramón, zn. van M. P. K. Buur- man en K. C. Stücken; Virny Julika. dl. van C. N. J. Kortekaas en J. G. Y. Zilverentant. Kitty, dr. van T. L Langeveld en E. Jansen; Paul, zn van J, J. van der Blom en C. A van Stee- c'.en:; Marco Franciscus. zn. van F. Mulders en F W. van der Horst; Wie- be Adriaan, zn. van A van de Vreede <®n E de Jonge: Nlcolaas. zn van N van Rijn en N Darleijn; Frederik Willem, zn van L. H. van Rijn en Y. E. J. de Wolf. Cornells Hendricus Ma- ïia, zn. van C. H. M, de Jongh en N Buurman: Eric Andre, zn van G A. Llaak en R. A. Loots; Carlien, dr. van K Fillppo en M, van der Wal. ONDERTROUW I» H J. van Ham en W F. Schelleken»; P. A dc Jong en A Krnlt. J. P. Rot mens-en en 1 F Flohr: J. Groenendijk en J. A G Kanbier; J G. van Velsen en E. M. Voskuil; W. H M van BChooten en A Krook; N C M de Groot en K. Leensvaart: F A, Elstftk en S. R Simmons. J C Janssen en M La Rooij: W. Bronsgeest en T Visser: J Meiivogel en J S Monteba; J. F. Valkenburgh en J. J. W. van der Piuijm; J. P, A I. Wanders en P. W Hulsman; J A C Beemsterboer en M. I H P. van Noort; W. H Cornellssen en V. M. van Muljden; J. W F. Heybroek en M. C. Westermann; H. van Es en TI. W. Achilles; A. van der Weg en M. I B van Meizen GETROUWD J. Voorma en M Mellema; H Ot.to 1 en A Prins; J. A C. van der Bom en I I. Oudshoorn: C, Habraken en E. van Steenbergen; J, Straathof en A. van j den Broek; G, P van der Vaart en M Breedeveld; H. Rodenhuis en C. J. M. van KulJercn; W, Geus en J A. Janssen; 8 L Langeveld en J Rijsbergen; J J Bink cn A. Tlsseur; J. de Jone en B. H Knevel; I Ba- I \elanr en C Ruls: J A W, le Malr en M M. Nctscher. OVERLEDEN O Kulk. 73 J. mail. A. Neuteboom 8 mnd, zoon; J de Vink 89 j„ wed van A Delfos; W Prevo. 85 j man; 1 G Sommellng, 57 man. J C .steenvoorden, 81 J„ wed van L, Ver haar, S den Ouden. 19 J dochter; W F. G. Murphy, 57 J., man. De gemeente heeft echter momen teel geen bouwgrond meer beschik baar. De enige mogelijkheid om nog woningen te bouwen is de moes tuin achter huize St. Liduina. In de ze tuin zouden nog 24 woningen ge bouwd kunnen worden. Het stich tingsbestuur van huize St. Liduina, beijvert zich reeds geruime tijd om dit plan van de grond te krijgen. Het ziet er momenteel naar uit, dat de ondernomen pogingen met succes be kroond zullen worden. Nadat deze woningen gebouwd zijn blijft er ech ter nog een tekort van 38 woningen. Voor de bouw van deze woningen zal in het bestemmingsplan „Zwanburg" een mogelijkheid moeten worden ge schapen. Als middel om aan de be zwaren, die aan de oude dag ver bonden zijn. tegemoet le komen, is de beschikking over een verzorgings huis onontbeerlijk. De vraag voor wie het verzorgingshuis nu eigenlijk be stemd is. vormt een vraagstuk dat ln kringen van de bejaardenzorg nog steeds in discussie is. Volgens de huidige opvattingen is een verzorgingstehuis een tehuis, dat huisvesting biedt aan bejaarden, die om medische en of sociale rede nen, verzorging nodig hebben, of die uit dit oogpunt opneming in een verzorgingshuis wensen Voor het katholieke volksdeel heeft de ge meente de beschikking over het be jaardentehuis St. Liduina. Dit te huis heeft 19 tweepersoons en 26 één persoons kamers, zodat de totale capaciteit 64 bedden bedraagt. Er van uitgaande, dat 10% van de beiaarden voor opneming in een ver zorgingstehuis ln aanmerking komt, zou in deze gemeente met 45 bedden kunnen worden volstaan. De capaci teit van huize St. Liduina is dus vol doende om aan de behoefte van de gehele gemeente te kunnen voldoen Voor de huisvesting van de pro testantse bejaarden is enige jaren geleden de „Schutse" inSaseenheim gesticht. Dit tehuis heeft een regio nale bestemming. Zo gezien ia het probleem van de huisvesting van bejaarden nog lang niet opge lost. maar er wordt hard aan ge werkt. OEGSTGEEST In de nacht van woensdag op donderdag ls een Inbraak gepleegd in de woning aan de Laan van Oud Poelgeest 1. De Inbreker verschafte zich toegang tot het huis, waarvan de bewoners met vakantie waren, door het inslaan van een keukenruit. Voor zover men kan nagaan is een stereo-installatie ter Waarde van f 2000,— meegenomen. Aan de Prins Hendriklaan 20 ver schafte inbreker<s> zich toegang tot het pand door een ruitje van de voordeur in te slaan. Alleen het twaalf Jaar oude t.v.-toestel ver dween. ZOETERWOUDE De KVP- Dat werd gedaan door de heer P. fractie in de Zoeterwoudse raad van Hofwegen. Deze motie kreeg de heeft gisteravond een motie inge diend. waarin met klem wordt ge protesteerd tegen het besluit van G.S.. het raadsbesluit om het aantal te bouwen premiewoningen in de de door de flat van 3 op 5 woon lagen te brengen van 24 naar 40. WASSENAAR - Gisteren heeft wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd mejuffrouw Annie van der Lecq, serveerster in het raadhuis, afscheid genomen uit gemeentedienst. In het raadhuis werd 's middags een afscheidssamen- komst gehouden, die door alle amb tenaren van de secretarie en deputa ties van de andere gemeentediensten werd bijgewoond. Loco-burgemeester 8. J. van den Bergh sprak namens het gemeente bestuur de scheidende Annie toe,- dankte haar voor al liet werk, dat zy gedurende zo lange tijd voor de gemeente heeft gedaan en deelde haar mee. dat haar de bronzen ere medaille. verbonden aan de orde van Oranje Nassau was toegekend. Als afscheidscadeau van het gemeente bestuur bood hij haar een set mini- tafeltjes aan. De heer L. G. Oosterling sprak daarna namens de gemeenteraad. Dit dankwoord ging vergezeld van een doos bonbons en een enveloppe met inhoud en - als persoonlijke atten tie van de spreker een exemplaar van het door hem geschreven boek „Wassenaar, oase in de randstad". Mevrouw A. J. le Coultre-Foest verraste mej. Van der Lecq met een gouden broche met parel namens de leden van het college. Tenslotte sprak gemeentesecretaris E. F. Zwartelé namens de ambtena ren. Ook hij bedankte Annie van der Lecq voor de goede diensten, die zy steeds aan de ambtenaren heeft de- wezen. Het afscheidscadeau van de ambtenaren was vierledig: een pro jectiescherm en projectietafel, een kapstok en een gang spiegel. Er begon daarna in de hal van het raadhuis een geanimeerde afscheids receptie. Leiderdorp: dokter Van 't Woud. Hoofdstraat 40. tel. 30070. Wijkver pleging zr. Van Leeuwen. Dorpsstraat 50, Koudekerk, tel. 01714—2605. Oegstgeest: dokter Hugenholta, Wllhelmlnapark 2, tel. 52255. Voorscheten: dokter James, Leid- seweg 51. tel. 2520. Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20. Leiden, telef. 21522, Wijkverpleging Gezondheids centrum. Van Wijngaardenlaan 2. tel. 2177. Warmond: dokter Walenkamp, tel. 01711—2220. Wijkverpleging zr. Meijs- sen, Vermeerstraat 2. Voorhout, tel. 02532—7796. Wassenaar: dokter Römer, Laai ge Kerkdam 56. tel. 2501 en dokter De Jong. Wittenburgerweg 188. tel. 9124. Apotheek: Wassenaarse Apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402, Tandarts Hazenberg. Santhorst 39, tel. 5535. Zoeterwoude: bij ongevallen aan de Rijndijk bellen 01714—2278. volle instemming van de vroede va deren. Burgemeester J. A. Detmers na het besluit: Ik hoop van harte, dat G.S. alsnog met het raadsbe sluit zullen instemmen!. Het was een zeer korte vergade ring. De meeste agendapunten wer- 'den met een hamerslag afgedaan. Nadat de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden in orde waren bevonden, werd de heer J. W. van Kliffen benoemd tot tweede waarnemend secretaris. Er werd een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen vastgesteld, waarin bepaald werd. dat tijdens de rondvraag niet meer dan twee vra gen per raadslid mogen worden ge steld. Ten aanzien van het voorstel tot restauratie van de Burmaatse Ver laat merkte de heer J. van Diemen op, dat hij zich moeilijk met de naam kon verenigen. De rondvraag leverde nog enige vragen op. In verband met het ge vaar voor de automobilisten zag de heer J. van Diemen langs de Nieuwweg geen bomen. Zyn collega raadslid C. v. d. Veer pleitte echter Eén van de vele straten in Voorschotens nieuwe uitbrei dingsplan „Noord-Hofland" heeft „Ik zing mijn lied". i 4 Dug. 1 en 9.15: „Ik b«n 18 Jr. Dr. D. P. den Os, te de naam Slcenberghenlaan ge- Leiden, lid van de Commissie moder- kregen. Wanneer men echter het nisering Leerplan Scheikunde, is ge- I rekend van 1 mei 1970 benoemd tot bord nauwkeurig leest, blijkt er v00rzitter van tee commissie. een fout te zijn gemaakt. Het moet zijn Steenberghelaan! Deze straat is namelijk genoemd naar mr. M. P. L. Steenberghe, die tijdens de tweede wereldoorlog als minister van economische zaken deel uitmaakte van de Nederlandse regering in balling, schap (Londen). (Foto LD Holvast) Ir. H. G. H. Gooren, te Leiden, is aangewezen als gecommitteerde bij de eindexamens van de opleidingen voor stuurmansleerling en leerling- scheepswerktuigkundige. 'Van onze correspondent) PARIJS Het Parijse avondblad „Le Monde" ontleent aan het Jood se tijdschrift ,.Arche", dat de rege ring van de Libanon 14 Franse Mira ges aan Frankrijk wil teruggeven die in het jaar 1966 zijn besteld. De vliegtuigen zijn 18 maanden geleden geleverd, maar het kleine Libanese leger heeft geen ei-varen piloten om met deze ingewikkelde machines te kunnen omgaan. Volgens genoemd tijdschrift is een deel van deze Mi- voor het behoud daarvan in Zoeter- raf?es al in Frankrijk teruggekeerd woude. De heer Straver verzocht B. in v°or defensieve wapens. en W meerpalen te plaatsen bij de brug nabl) de Noord Aa. Eenmansfractie-leider A. van der Poel wilde de eigenaars van snack bars tegemoetkomen door te vragen het sluitingsuur te verlengen. Bur gemeester Detmers: Nimmer ls daar voor door de exploitanten by B. en W. een verzoek ingediend, Raadslid P. van Hofwegen: Er bestaat geen behoefte aan een latere sluiting. De heer P. van Hofwegen maakte bezwaren tegen de by een komst in „De Drie Eendjes" over het plan Helneken. Deze bezwaren zullen in openbare werken op 3 augustus na der worden behandeld. Raadslid C. v. d. Veer: De aanwezigen hebben naar myn mening tot volle tevre denheid een antwoord op hun vra gen ontvangen. Bovendien krygen ze als ze de vragen schrifteiyk hebben ingediend ook nog een uitvoerig antwoord. Motorfiets uitgebrand LEIDEN Vannacht omstreeks twee uur is er op het Steenschuur een motorfiets vrijwel geheel uitge brand. De oorzaak van de brand was waarschijniyk kortsluiting by het starten. Het vuur is door de brand weer geblust. Bestuurder van de mo torfiets was een 21-jarige man uit Leiderdorp. Gouden penning voor scheidende Rode Kruis- cominandant WASSENAAR Aan de heer C. W. Bachofner, die enige tyd geleden afscheid nam vaxi het Wassenaaj-se Rode Kruiskorps, na by na 40 jaren trouwe dienst, laatsteiyk als groeps commandant.. is door het hoofdbe stuur van het Roode Kruis de leg penning in goud toegekend. Reeds tweemaal eerdei' was de heer Bachofner onderscheiden- in 1956 met medaille van verdienste in' brons en in 1967 de medaille van verdienste in het zilver. Officieus geeft men in Parijs aan het terugsturen van de 14 Mirages door Libanon de volgende uitleg: in het Midden-Oosten wil de regering van Libanon neutraal biyven of al thans zo min mogeUJk direct by de oorlog worden betrokken. Door de Mirages terug te geven wil de Liba non zich onttrekken aan de druk van Egypte en Syrië. Beide landen kunnen geen Mirages kopen door het Franse embargo, maar zouden hun piloten gaarne met deze vlieg tuigen willen laten oefenen. Het is geen toeval, dat de als regel goed ingelichte regering van Israël via ge noemd tijdschrift het bericht over deze 14 Mirages heeft gepubliceerd Want de vraag mag worden gesteld waar deze 14 Mirages heengaan en aan wie zfj thans door Frankryk zul len worden geleverd. Nu de Libanon geweigerd heeft zal de regering van Lybië aan Egyptische en Syrische piloten toestaan te oefe nen met de door Lybiè bestelde Mi- r&ges. die eind van dit jaar of begin volgend jaar zullen worden geleverd. VRIJDAG Breestraat 19. Sociëteit Twenty, 8.3011 uur nam. Oude Vest 13. Evangelisatie chrl». tengem. Ecclesli, 8 uur nam. Ruilclub Boshuis (achter Hof lata 7) 79.30 uur nam. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. VolU Evangelie, spr. dhr. Bulthuis, 8 uur nam. Pieterskerk. Orgelconcert Lulgl Ci- leghin, 8.15 uur nam. ZATERDAG Met Witte Huls Oegstgeest. Schaak, sociëteit Palamedes. 2—6.30 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twentwil, 8.3011.30 uur nam, ZONDAG Pinkstergemeente. Oude Rijn 3: Eikerbout. 3 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Jungle boek", a. 1. Dag 2 30. 7 en 9.16: „In de doodsgreep van het rode masker", 18 Jr. Vrij. en zat, nachtvoorst. om 11.30 uur: „Dj slachter van Baltimore", 18 Jr LIDO: „West side story", 14 Jr. Dag. 2.30 en 8. LUXOR: dag. 1.30 en nieuwsgierig blauw' REX „Le grand restaurant", i Dag. 7. 9 15, Zond. ook 2.30 en 4.! Dag 2 30: „Onkruidzaaiers ln Fabel- tjeaiand", a.l. Vrij. en zat. nachtvoorit. om 11,30 uur: „Fanny Hill", 18 Jr. STUDIO: „Kuifje en de zonnetent, pel", dag 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45, TRIANON: „John en Mary", a.l. Dat 2.30, 7. 9.15. Zond. 2.15, 4.30, 7, 9.1? TENTOONSTELLINGEN LakenhalVanttaa-tentoonstelling dagelijks van 10—6 uur. zondags vin J—5 uur (t/m. 23 aug.). Rijksmuseum van Natuuriyke Hlato- rle Raamsteeg 2: „150 Jaar museum', Ma t/m zat van 10-10 uur. zond. H uur nam. (t.e.m. 13 augustus) De Lakenhal. Dag 10-4 uur zondig 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden (III penburg 38) Werkd. 10 uur voorm. uur nam. Zond. 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkundi (Steenstraat 1) dag 10-5 uur. Zond* 1-6 uur nam. Oase '70: oase-saemnlevlng ln ÏTO Afrika tot 12 oktober. Ned. Legermuseum Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voonn 5 uur. nam. zond- en feestdagen 1-6 Rijksmuseum voor de geschledeni der natuurwetenschappen. Dag 10-4 zon. 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg (Klkkir polder) Flora van eigen bodem d&| van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 11): Grafiek dl. za 1-6 uur nam. ooi fpe-club anno 1866 ma- za 10 uu voorm. 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half sep iember, dinsdag tot en met zaterdi 10-5 uur. zondag 1-5 uur na. Hortus Botanicus tot 30 sept. dag» lljks van 9 tot 12 en van 1.30 tot opzondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pllgrlmfathers herdeo kingsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober) Galerie Van der Vllst: Wandkledi van Mathilde van wyk, gouaches plastieken van Han Faken, collagi van Batavus. gouaches van Machte! Hooyen en schilderijen van Amp Sml dinsdag tot en met zr""* uur (Tot 1 september) Avond- en nachtdienst apotheku le Lelden Leiderdorp, Oegstgeelt en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gévalle) apotheek Zuid-West. Brahmslaan 3 tel. 21522. apotheek R. van Bree Smailenburg te Leiderdoro. tel. 428' en de Oegstgeestse Apotheek. Willie j minapark 8. Oegstgeest .tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur. zondag-, avond- en nachtdienst apotheek Voorschoten wordt waargl nomen door apotheek Zuid-Weat. WEEKENDDIENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadpl ge men de eigen hulsarts. Daarna t« zondagnacht 24 uur uitsluitend t<x spoedgevallen dokterstelefoon 22223. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. \cad.Ziekenh Maand, en woensd. c.e.i vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdag 13.00 14.00 uur, zaterdag, zondag, alg. chrli en nationale feestdagen 14.3015.3 uur. Gynaecologie en verloskundi 19.0019.45 uur, za chrlst. en nationale feestdagen dovii dien 13.3014.30 uur. Klnderkllnli maandag te,m. vrijdag 18.1619.0 dinsdag 13,0014.00 uur, zaterdag 180 16.00 uur, zondag, alg. chrlet. en tlonale feestdagen 14.3016.00 i Praematuren (alleen voor ouden maandag t.e.m. vrijdag 1919.15 uu zaterdag en zondag 14.1514.30 uur. De tivaalf bejaardenwoningen, die naast huize St. Luduina in Warmond worden gebouwd en waarschijnlijk in oktober zullen worden opgeleverd. (Foto LD, Holvast) 95 NOORDWIJK Het district Bol lenstreek van de Koninkiyke Neder landse Biljartbond raakt met ingang van het nieuwe seizoen een vereni ging als lid kwyt. De Roode Leeuw uit Oegstgeest. eik seizoen goed voor de organisatie van een of meer kam pioenschappen, heeft gemeend uit de bond te moeten treden. Dit werd bekend gemaakt in een rondschrijven aan alle verenigingen in het distriet. Als beweegreden wordt opgegeven, dat men tydens het toernooi om de Van den Z wet-wissel - beker moellykheden had ondervon den met een zich minder sportlef ge dragende speler van een andere ver eniging, De Roode Leeuw zegt dit risico van een onsportieve speler niet meer te willen nemen. Uit het mededelingenblad van het District Bollenstreek biykt echter, dat er achtergronden zyn. De betrokken speler, die zich misdroeg ls gestraft. Het districtsbestuur wees echter De Roode Leeuw als verliezer van deze wedstryd aan. omdat het team van de vereniging in stryd met de wed- strydreglementen een ongerechtigde speler liet deelnemen. In elke tak van sport is in zo'n geval het betrokken team verliezer. Soms worden boven dien nog punten in mindering ge bracht en zelfs boeten opgelegd. De Roode Leeuw trachtte voor zich recht te krygen bij het bondsbestuur. Een gesprek met de bondsvoorzitter leverde geen resultaat op. Een over treding van het wedstrydreglement staat geheel los van overtredingen van spel- en arbitragereglement en daarover bleef verschil van mening bestaan. De wüze waarop De Roode Leeuw gemeend heeft te moeten bedanken namelijk via een rondschrijven heeft in het district Bollenstreek be vreemding gewekt. Een bedankbrief pleegt alleen aan het secretariaat te worden gezonden. Dlaconessenhul8. D&g. 1* kl 11- 13 15 14 N 19-20 uur. 2« kl. «n 3» k 13 15 14 en 19-20 uur, klnderofdllll 13 15 14 en 18.30-19.15 uur. Ellsabethzlekenhuls Dag 14-16 18.45-19.30 uur kraamafdefing 16-16 18.45-19.30 uur. Annakliniek Dag. 13.30-14.30 en bo vendien op dinsdag vrtldag en zattf dag van 18-19 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 1> 14.30 's zondags 11-12 en 14-15 uur. Jelgersmakllnlek Maandag t.lJi vrijdag 16.46-17.45 uur. Zaterdag 18-' uur zondag 11-12 en 13-16 uur. WtMRAPPÜKTEN I I Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder zwaax bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. Luchth. R'dam zwaar bew. Twente zwaai' bew. Vllssingen zwaar bew Zuid-Limburg zw bew. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm V/enen Zürlch 22 14 1 22 14 0 22 13 0 19 12 0 23 15 0 ■20 16 0 16 0 12 0 15 0 16 0 22 24 mist 14 onbewolkt 24 15 0 onbewolkt 26 20 0 zwaar bew. 32 19 0 licht bew. 23 15 0 onbewolkt 26 13 half bew 25 16 0 licht bew. 26 16 0 onbewolkt 32 17 onbewolkt 14 0 Ucht bew. 16 11 1' 28 i» j. ii 36 13 OA 1§ 0 16 OJ onbewolkt zwaar bew. half bew. half bew. geh. bew. A1 zwaar bew. 24 14 onbewolkt 35 14 J onbewolkt 34 20 0 licht bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. 20 12 u half bew. 27 15 J onbewolkt zwaar bew onbewolkt zwaar bew. 19 0 28 16 J 29 20 0 17 0 20 10 J 30 14 0 29 18 OJ

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2