'OP VENTOUX WAS MERCKX AAN PLAFOND' Onzekere Fleury stelde erg teleur tegen Ehrlich Veel uitvallers tijdens derde etappe Vierdaagse Directeur van reisbureau IFA gearresteerd Rob Meijer geheel in vernieling Rusland voor op Amerika BEZORGER Vrouiv strikt man Ploegleider Loammie JDriessens: IÏSTERDAMMER IN 3 SETS AAN DE KANT GEZET Na reis naar Indonesië die niet doorging LEIDSCH DAGBLAD - 'IJDAG 24 JULI 1970 PAGINA lï LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD BRUSSEL (ANP) „Er zyn zeker weJ vfóf of zes firma's die Eddy Merckx willen contracte ren. Maar als het van m|j zou afhangen dan zou het Willem 2 worden", zei ploegleider Lom- me Driessens donderdag tijdens een informele bijeenkomst in de huurt van Brussel. „Want ik probeer nu al een paar jaar om samen met Ton Vissers een team te vormen. Het is echter tot nu toe mislukt". Ton Vissers zou in dat geval de publiciteitsman in de tandem zijn, een functieverdeling waar tegen de Oisterwijker in het ge heel geen bezwaar heeft. Vissers, eveneens aanwezig in België, zei het ronduit. Dat hij de samen werking met Driessens wel op prijs zou stellen, maakte de Ois- terwijkse carnavalsprins als volgt duidelijk: „Lomme en ik zijn weliswaar niet dezelfde ty pes. maar wij heben wel dezelfde streken". Het valt overigens te betwijfelen dat de combinatie tot stand komt, want bij Willem 2 zou men volgens Vissers er niet voor voelen om aan de hoge financiële eisen van Mcrckx te voldoen. ..Maar dat kan natuur lijk nog altijd anders worden. Merckx immers trekt zoveel pu bliciteit dat hij zichzelf betaalt". Driessens vertelde overigens dat Faemino wei wil doorgaan als Merckx bijtekent. „Maar dat is helemaal de vraag. Het contract van Eddy met de Italianen loopt eind van dit jaar af en het zal van de onderhandelingen af hangen of hij bij Faemino blijft. Eddy wil namelijk zo weinig mo gelijk koersen en dat is tegen de zin van de Italianen. Die zul len blijven eisen dat hij naast de Tour de France ook de Ron de van Italië rijdt en dat zou Eddy nu juist niet moeten doen. Toen er na de Mont Ventoux een electro cardiogram werd ge maakt. bleek dal Eddy aan zijn plafond was. Naar mijn mening zou Merckx zich dan ook moe ten beperken lot de klassiekers en de Tour de France. Want an ders gaat hy niet lang meer Lomme Driessens, die in het verleden ook fenomenen als Fausto Coppi en Rik van Looy als ploegleider diende, moet in tussen als iedereen afwachten wat Merckx over zijn toekomst gaat beslissen. „Dat is nameiyk het grote verschil met vroeger. Bij Coppi en Van Looy maakte ik de dienst uit. Maar die wa ren dan ook als vry onbekenden bij mij gekomen. Merckx niet. Die kwam al als een grote en teveel raadgevers rond zich" Driessens liet tenslotte door schemeren dat het hem niet veel PÜn zou doen als zijn contract met Merckx eind van dit jaar niet verlengd zou worden. „Voor mij is het eender waar en met wie ik werk", zei de Belg ta melijk onverschillig. veel mogelijk punten te scoren. Het technisch overwicht was echter ge woonweg te groot, 63. 6—2 voor de somber kijkende Roemeen. „Ik moet resultaten boeken" zei hij na afloop van de partij, „want zo gauw ik een paar nederlagen incasseer word ik weer teruggeroepen. Zo gaat dat bij ons". Een reden temeer te geloven dat de Zuidafrikanen Pattison en Baaleson nog een harde noot zul len moeten kraken. Baaleson wees gisteren Landwehr terug met (door Frank Bonte) OORDWIJK Voor Niek Fleury is het tennistoernooi in rdwijk, althans voor wat betreft het herenenkelspel A. •bij. Gisteren werd de lange Amsterdammer, die tegen Sie al in moeilijkheden kwam, aan de kant gezet door lich. Zowel Sie als Ehrlich zouden tegen Fleury in de vorm rin hij verleden jaar nationaal kampioen werd geen schijn kans hebben gehad. Hoe komt het dat deze stellig talent- e speler de „mist" is ingegaan. Fleury na de Davis-Cup wed- in Griekenland vanwege het gen van een pilsje persona non geworden bü de KNLTB? Dat nminste de verklaring die men DV gelederen, de vereniging voor Fleury al sinds Jaar en dag imt. geeft voor de matige vorm in de nationale kampioen mo- ieel steekt. Hoe het zy, duide- dat er mentaal iets schort bij ry. Juist toen men dacht dat hij zijn mentale tekortkomiri- heen was, na het behalen van itionale titel, heeft de teleur- g van de Davis-Cup wed- tegen de Grieken hem weer in talaise teruggestort. Tegen Ehr- won hy de eerste set nog met marge, 62, maar in de twee iet was een serie winners van ch al voldoende om Fleury van ook te brengen. Met 62 in de set etaleerde Ehrlich de on- heid van de DDV'er nog eens p. Aangenomen dat de lezing Hen in DDV geeft voor het tepunt" van Fleury, Juist is, toch nog eens met de Amster- iner worden gepraat. Een straf onaanvaardbaar, maar er wel een weg terug voor de ge le worden open gelaten. :er Soeters, evenals Fleury Da- up speler leek tegen een felle landse ook al aan het einde de weg te zyn in dit toernooi, erloor tenminste de eerste set maar liefst 2—6! Toen Con !se begon te denken over een ssende zege, sloeg Soeters on- hartig toe. Weggeveegd werd landse met het soepele spel dat re als geen ander speler in Ne- ad momenteel spelen kan. Los- lemakkelijke service met dito ïand en forehand en een gave 60. 6—1 Het enige wat rs mist is het vermogen zich nd te concentreren. Daardoor heel wat onnodige ballen buiten de lijnen hetzij in het mmendaal kon het niet volwer- legen de Roemeen Nuresan, die de zes toernooien die hij in ons al heeft gespeeld toernooien een sterke A-bezetting er leen een heeft verloren. Ster- in die toernooien heeft hij maar twee sets hoeven prijs te De stoeren Noordwijker staat or bekend dat hy nimmer op- Hy bleef dus proberen om zo- ADVERTENTIE 60, 75. In de tweede set schakel- de de Zuidafrikaan op een lagere versnelling terug en de felle Land wehr greep de hem geboden kans om te spelen gretig aan. Baaleson hield de teugels echter doorlopend goed in handen. Bij de dames had Els Veentjer de nodige moeite met mej. Sliepen. Het kostte haar drie sets om de onver wachte tegenstand te breken. 3— 6, 75, 63. Een score die omtrent het wedstrijdverloop boekdelen spreekt. Josine van der Koogh deed het tegen Carol Johnson- Dellna, twee haar geleden nog een van de eerste tien speelsters van de VS heel behoorlijk. Deze zeven spellen die zij maakte, de Amerikaanse won met 6—3, 64, won zij niet via ca- i deautjes maar dankzij eigen verdien ste. In het damesenkelspel B. kwam Hanke Faase, te elfder ure nog tot het toernooi toegelaten, na de uit schakeling van de no 1 geplaatste Carola van Frayenhoven weer een ronde verder. Spelend zoals de af- gelopende dagen zou het geen ver bazing hoeven te wekken als zij het toernooi won. Uitslagen De voornaamste uitslagen van gis teren zyn: Tweede ronde: Herenen kelspel: Baaleson (Z.-Afr.» versl. Landwehr Ned) 60, 75. Derde ronde: Laudin (TsJ.-Sl) versl. Kool <Ned> 6—0. 6—3. Erhlich (Ned versl. Fleury (Ned) 2—6, 6— 4. 6 2. Soeters (Ncd) versl Con- standse (Ned) 26, 60. 61, Nure san (Roemi versl. Bloemmendaal (Ned) 6—3, 6—2. Damesenkelspel: Schaar (Ned) versl v d Pol <Nedi 6—2, 6—1.. Bo tha (Z-Afr) versl Kaufmann (W Did; 62, 6—3, Overton (Z-Afr) versl. A. Salome (Ned) 6—1, 60; Rossouw (Z-Afr) versl Taphoorn (Nedi 6—3, 6—2, Salome iNed> versl. Kaiser W-Dld) 6—0, 6—4. ADVENTENTIE Zeuenhcuvelenweg eist 199 slachtoffers rink louter Kabouter Jonge Oude jenever GROESBEEK (GPDi Fraai mogen de bossen zijn en gastvrij I de bevolking, 't pittoreske Groes- i beek, eenzaam liggend tegen de Duitse grens, is voor Vierdaagse- lopers gelijk een nachtmerrie met hartkloppingen. Vrolijk en en thousiast, zij 't reeds geforceerd, trekt men nog door de kleine dorpskern, maar eenmaal in de plaatselijke dreven beland, wor- den lachende gezichten verbeten, verdwijnt de soepele tred en dob beren kreukelaars als wrakhout naar de kant. Zo ook gisteren, toen maar liefst 499 van de 11.892 gestarte wande- i laars uitvielen. Een indrukwekkend aantal, temeer daar vorig jaar „slechts" 346 man de derde etappe vroegtijdig verliet. De naam Groesbeek zou op zo'n Vierdaagsedag een synoniem kun nen zyn voor bloed, zweet en tra nen. En dat alles vanwege die uiterst fraaie, zeer bosrijke, maar o zo lastige zevenheuvelenweg. 4000 meter lang en met voor wandelaars bergen van de 1ste categorie. Op deze lijdensweg breekt voor velen het uur van de waarheid aan. Hier verdwijnen bij tientallen de zwakke broeders van het parcours. H et zijn de kreupelen die op voddige gymnastiekschoenen of schreef getrokken sandalen liet aan- tal blaren met de minuut zien groei- en. Maar het zijn ook de doordau- wers die op sponsen kussentjes lopen. De kreupelen kappen reeds bij de eerste heuvel en vragen om onmiddellijk vervoer naar de ver- zorglngspost. De diep gekwelde l doordauwers strompelen verder tot de tweede of derde heuvel om dan I vervolgens onder de ogen van vaak I honderden toeschouwers totaal ver- moeid in elkaar te zakken. Gisteren j waren dat er ongeveer 50. Maar. elke medaille heeft een keerzijde. Zo zijn er ook de „berg- j specialisten". Zwitsers, Duitsers en i de Noren. Zij voelen zich hier ln hun element en vliegen over de heuvels Deze Vierdaagse-wandelaars geven in Groesbeek hun vermoei de en gewonde voeten rust. Er waren gisteren maar liefst 499 uitvallers. als waren het dalen. De Amerika- i nen. vroeger liét grote showelement, i houden zich tegenwoordig rustig en j lopen onopvallend tussen de getrain- I de burger groepen. Een hoofdstuk apart vormen de Israëli's. Spierpijn i en blaren schijnen hen vreemd te zijn. Lichtvoetig, bijna zwevend, „verteren" zij de wandelkilometers, onderwijl de nodige dansjes uitvoe rend en iedereen groetend. Israël is dan ook nog het enige deelnemende land zonder uitvallers. Het extreem grote aantal uitval lers op de derde dag valt ook voor i de organisatoren moeilijk te verkla ren. Wel wordt er op gewezen dat dinsdag vele wandelaars stijve spie- I ren hebben overgehouden van het slechte weer tijdens de eerste mars- I dag. Vermoedelijk is een groot deel I van hen gisteren uitgevallen. LEIDEN: Het moest er maar eens van komen. Onze oude was levensgevaarlyk geworden, losse draadjes, rammelende toestanden, dit waren enkele redenen waarom ik door m'n vrouw gestrikt werd eens j eindelyk mee te gaan om zodoende interesse te tonen voor haar huishou- delyke problemen. Als man heb je daar geen notie van en zeker niet van wasproblemen. Het zal u inmiddels wel duidelijk zyn geworden dat we op zoek waren I naar een nieuwe elektrische was-1 vrouw. We zijn enkele willekeurige zaken ingestapt en hebben ons op de hoogte gesteld van wat er zoal te koop wasen dat is heel wat.' Enigszins verward liepen we weer buiten en wisten het niet meer zo goed. Och en U weet hoe vrouwen zyn, ineens kreeg ze een idee en I wilde naar de Haarlemmerstraat, daar had n 1 een familielid een was automaat gekocht. Na rijp beraad zijn we de vierwie- Ier ingestapt en koersten richting Haarlemmerstraat, waar tot m'n ver bazing in de Pelikaanstraat, gren zende aan de Haarlemmerstraat, een ruim parkeerterrein aanwezig was. Vlot geparkeerd. 30 passen lopen en we stonden waar we zijn moesten. Mijn eerste indruk was „dit is een speciaalzaak". We werden prettig en deskundig te MEDEMBLIK <"GPD) - Rob Meyer, kandidaat voor de wereldtitel in de Vauriën, kan zich na 1, 1. 4. 1, veel permitteren. Zelfs een 28ste plaats ln de vijfde race. Voor het eerst Kwamen de Fransen Farges en Le Bihan goed op dreef. Farges won en Le Bihan werd tweede. Meijer mag cieze race als slechtste resultaat af trekken en zal er dus geen onrus tige nacht van hebben. Wel werd het Meijer kort na de Start even zwart voor de ogen. Een flottielje boten met toeschouwers lag dusdanig in Meijers vaarwater, dat ce Amsterdammer geheel ln de ver nieling raakte. Na alle consternatie lag hij vrijwel in de aohterhoede. Wel rukte Meijer nog vele plaatsen op, maar verder dan een 28ste plaats kwam hij niet. De Fransman Far ges. die in de vierde race al aan de korte golfslag op he' IJsselmeer be gon te wennen en derde werd. ging er als een haas vandoor. Niemand kwam hem op de Olym pische driehoeksbaan nog tegen. Pit tig was nog wel de strijd om de tweede en derde plaats Le Bihan en de Groninger Tans kruisten de degens. In de laveerrakken was Le Bihan echter de meerdere van Tans en dit leverde de Fransman latei' een verdiende tweede plaats op. In het algemeen klassement wordt de ranglijst aangevoerd door vijf Ne derlanders. Die ranglijst ziet er als volgt uit, waarbij het slechtste re sultaat reeds is afgetrokken 1 Meijer (Nedi 8 pnt.: 2. Tans (Ned) 23.7 p.; 3. Huizenaar (Ned) 28,7 p 4. Cal- denhoven (Ned) 29,7 p.; 5 Pannevis (Ned39 p. De uitslag van de vyfde en voor laatste race luidde: 1. Farges >FY); 2. Le Bihan Fr3. Tans <Ned>: 4. Caldenhoven (Ned); 5. In 't Veld 'Nedi; 6. De Voogt iNed); 7. Wal- lon (Belg), 8. Vanderstricht (Belg>; 9. Huizenaar (Nedt; 10. Segaar <N). Atletiektopper met matige prestaties LENINGRAD 'ANP) De eerste dag van het treffen tussen de atle- tiek-grootmachten Rusland en de Verenigde Staten heeft niet de top- i prestatie» opgeleverd die algemeen waren verwacht. De weersomsian- digheden in Leningrad waren dan ook bepaald niet ideaal. Tijden?, de i wedstrijden regende het voortdurend en het polsstokhoogspringen dat voor oe eerste dag op het programma stond, moest verplaatst worden naar vandaag. De Amerikaanse dames, die vorige week in Stuttgart al hun meerderen moesten erkennen ln hun Duitse te genstandsters. staan na de eerste dag al ruim achter: 4826. Het verschil bij de heren ls geringer: 5552. Opvallend was de nederlaag van de Amerikaanse sprinters tegen Va ler i Borsov, de Europese kampioen van 1969. De tijd 10,4 voor win naar Borsov was naar Interna tionale maatstaven gerekend van middelmatig niveau. Een verrassing was de dubbele ne- aerlaag van de Russen op de IC 000 meter. Frank Shorter, de Ameri kaanse kampioen, maakte zich na 4000 meter met een tussensprint los en zegevierde in een van de beste tijden (28.22.8), die dit seizoen op deze afstand is gemaakt. Een tegen valler voor de Amerikanen was het zwakke lopen van Swensson op de 800 meter. De 19-jarige Amerikaan, die vorige week in Stuttgart het Amerikaanse record op 1.44.8 bracht, kwam niet verder dan de laatste plaats in 1.55.2. De race leverde een overwinning op voor Evgeni Arnazov met 1.45.6. De Russen boekten op de eerste aag zes overwinningen, waarvan drie dubbele op het hinkstapspringen, ko- gelslingeren en de 20 km snelwan delen. Bij de dames brachten de Ameri kaanse loopsters alleen de 100 meter tot winst. De opvallendste prestatie leven-de de Russin Loedmllla Bragina, die de 1500 meter won in 4 m. 16,8 s. woord gestaan en als man wil Je er toch wat meer van weten dan alleen het simpel indrukken van een paar knoppen, het is onbegrypelyk hoe zo'n eenvoudig te bedienen apparaat tech nisch zo gecompliceerd is en het werd me in ieder geval duidelijk dat des kundige na-service onontbeerlijk is. En waar kun je beter terecht als by een Landelijk Erkend Installateur. De service, de fabrieks- of impor teurs garantie ls op elk apparaat maar dan ben Je afhankelijk van de fabriek of Importeur en die zit vaak ver weg en tussen storing en herstel ling van de automaat kunnen enkele weken zitten. Dit is nu de kracht van deze zaak dat ze de service voor een groot gedeelte ZELF verrichten zodat de reparatie vaak binnen en kele dagen is geschied. Dit gaf voor ons de doorslag. Het een en ander vergelijkend kwamen we tot onze keus. een kleine automaat omdat die gemakkelijk onder de tafel in de keuken staan kon en toch met de normale wascapaciteit van 5 kg Het aansluiten was eenvoudig uit te voeren, zonder breken of boren. En voor een redelijke prijs. Na plaatsing kregen we een goede demonstratie en een groot gratis pak waspoeder En een plezierige bijkomstigheid, de prijzen over de gehele linie hon derden guldens goedkoper. O Ja. dat adres op de Haarlem merstraat 250 ls Swaak. Voor ons was het een goede keuze, gaat U ook eens langs als U aan een „nieuwe" toe bent of loop eens gewoon naar binnen als U in de buurt bent en toevallig een batterijtje voor uw zaklamp nodig heeft. AMSTERDAM (GFD) Met de arrestatie van de 29-jarige R. Soe- bardjo is nu zo goed als zeker het doek gevallen over de reis die 61, meest Indische Nederlanders naar Indonesië zouden maken. Soebardjo is gisteren in arrest gesteld, verdacht van oplichting en verduistering tot een bedrag van om en nabij 100.000 gulden. Het gezelschap van 61 had voor de reis geboekt bij de International Friendship Association, het eenmans- bedrijfje van Soebardjo in Londen Toen de adspirant-reizigers zondag op Schiphol verschenen, kregen zy j van de Garuda Indonesian Airways te horen dat men niet aan boord kon omdat de passageprijs niet was voldaan. Internationale luchtvaartbepalin gen schrijven voor groepsreizen voor dat een maand voor vertrek 10 pro cent van de prijs moet zyn betaald en dat enige dagen voor de reis wordt aangevangen de rest wordt voldaan. De tien procent heeft de Garuda wel ontvangen, de rest niet. Soebardjo kon niet anders doen dan zich terugtrekken, toen de boel op Schiphol in het hondeird hep. Hy beloofde voor woensdag, als weer een Garuda-toestel naar Djakarta ver trok. de zaak in orde te maken. Maar woensdag had de Garuda nog geen cent meer binnen. Enige van de gedupeerden stapten naai- de politie en deden aangifte van oplichting. Soebardjo werd op gehaald om zijn gedragingen te ver klaren. Hij had oude schulden afbetaald, zei hij. maar met Caledonian Airways had hij een contract gesloten om de reis te laten doorgaan. Caledonian Airways dat in het verleden ook wel passagiers van Soebardjo had gehad, bleek nu evenwel nergens van te we ten. Het geld zit in Djakarta, be weerde Soebardjo vervolgens, en alles komt nog dik voor elkaar. Voor vrijdag zou de Garuda geld in huis moeten hebben om een nieuwe reservering te kunnen maken. „Ons is wel gevraagd voor 60 plaatsen te boeken een heeft het blijkbaar op gegeven maar daar beginnen we met deze man niet meer aan", aldus een vertegenwoordiger van de Garu da. „Als de reis weer niet door zou gaan zouden we met open plaatsen blyven zitten die we anders door an dere passagiers hadden kunnen la ten bezetten". De afdeling zwendel en oplichting van de Amsterdamse centrale re cherche heeft ook niet zo erg veel vertrouwen in de beweringen van Soebardjo. Zij vond er aanleiding ge noeg in om de man voorlopig in ar rest te houden. ADVERTENTIE WITTE SINGEL 1, LEIDEN Voor ons krantenbedrijf zoeken wij een van minstens 15 jaar. WIJ BIEDEN een goed loon. WIJ VRAGEN verantwoordelijkheidsgevoel, accura tesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op werkdagen van 8.3017.30 uur bij de heer J. Breedeveld.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19