TOCH NOG MINI'S BIJ FERAUD De provincie loopt achterstand op westen sterk in ■few Vermis Ie vlieger is springlevend ANJER-PRIJZEN INGEKEND HOOG Regering sommeert de politie Alleenwonende vrouw gewurgd in Leeuwarden orkijkcreaties bij alle Parijse couturiers Centraal Planbureau concludeert: In Suriname: Toeristen zwaar gedupeerd Drees jr. it PvdA en bij DS'70 >ep Purple ior Avro-tv Rijnklievers DIRECTEUR NATIONAAL VLIEGTUIGBEHEER Goed vlieger Geen ruzie PAO 21 JUU 1970 IJS <GPD) Ook Parijs op de midi-mode over. Pre- jf jaar nadat Courrèges de een flink stuk korter i waren gisteren op de van de Franse mode- de tot halverwege de kuit le creaties weer in de sa- rug. Maar ondanks de ve- trs stof vinden de Parijse iers dat man en vrouw eheimen meer voor elkaar hebben. Vandaar dat Jac- Stérel als vervolg op zijn spectaculaire mannenjur- oor de komende winter jci's lanceerde, waarmee en wel in een erg lastig worden gebracht. PAGINA T I Voor de bh-fabrikanten moet de start van de Parijse shows een zwar te dag zijn geweest, want nog nooit durfden de ontwerpers zo eensgezind zoveel doorkijkcreaties op het plan kier te brengen. Zelfs het klassieke modehuis Molyneux deed aan de doorkijkmode mee. Nog even en de vrouw die niet in het openbaar haar boezem durft te tonen kan wel thuis blijven omdat iedereen haar ouder wets vindt. In de fameuze nachtclub Cra zy Horse, waar Liz Talor al heel wat glaasjes heeft leeggedronken, lieten de accessoiresf abrikan ten danseres sen hun creaties showen. De bibi's, Foufou's en Fanny's deden hun uiter ste best om de kleine details die zo vaak over het hoofd worden gezien zo fraai mogelijk uit te laten komen. Maar lange gebreide sjaals, brede ceintuurs, stola's met franjes en ve terlaarsjes zijn dan ook onmisbaar OFARENDSVEEN On- k zomer moesten de rozen- in de kassen de verwarming tn om zodoende voor een e temperatuur te zorgen. Dit schien het enige nadeel voor Want het waren juist de le nog voor redelijke prijzen waren. rok de prijs iets aan, maar esproken duur. zoals met ai re bloemen, was bij de rozen niet het geval. Uiteraard ver- e het koude weer een gerin- nvoer van de bloemen, met binnenlandse markt nog als dat er een ongekende vraag port was. Binnen enkele da- de prijs van de anjers op tot de hoogte. Tot boven de veer- per stuk in de maand juli Sim-soorten mag men als het H betitelen als kers tpr Ij zen van zomerprijzen gouden prijs betaalde men voor de irissen b.v. Impe- f. 3,75 en voor Prof. Blaauw .40 per bos. Prijzen voor de Ier glas om van te watertan- zeker verwacht men dat niet teelt van buiten. Ditzelfde or de gladiolen tot f. 2.80 per voor Colvilleis op gelijk ni- zullen deze laatste nu spoe- imd zijn. De Wirrals Supre- zü het nog wat traag, ver- door de troschrysanten van voor worden thans beste no- verkregen n.l. tot f. 1,90 Voor Ornithogalum betaalde f. 2,40 per bos, en wat te van prijzen tot boven de gul- bos voor o.a. Segetum, Asters, Leeuwenbekken. Statice. Frees ia etc. Natuurlijk bleven de jaarrondchry- santen in deze hoge waardering niet ten achter. Voor Spider betaalde men zelfs nog tot f 4.00 per bos. Voor de kweker dus reden tot tevre denheid. al zal men men er bij en kele groeperingen in de handel hier over misschien wel een andere ge dachte hebben. bü het nieuwe modebeeld. Uiteraard voegde Jacques Estérel, vindingrijk als hij is, daar nog de nodige nieuw tjes aan toe. zoals een suède knap zaktas en de kettingkraag. Al op de eerste dag van de Parijse shows vielen de collecties in twee modelijnen uiteen. Louis Féraud, de enige ontwerper die nog een paar mini-rokken met maxi-mantels com bineerde koos evenals Venet de mo derne. strak functionele midi-lijn. terwijl Molyneux en Jacques Estérel terug grepen naar de romantiek van ver vervlogen dagen. Cognac-bruin, okergeel, paars, zwart en oranje kwamen echter bij alle ontwerpers als de favoriete mode kleuren uit de bus. Terwijl men het ook over 'n geaccentueerde taille, een wüduitklokkende rok en een vrij smalle schouderlijn was eens gewor den Estérel gaf traditiegetrouw om 12 uur 's nachts zijn première onder het motto: mijn vier bekentenissen. Zijn collectie was een mengeling van neo-klassieke en sportieve creaties, van uni-sex, jurken voor mannen en van uiterst krappe body-stokckings, die ook zowel door mannen als vrou wen kunnen worden gedragen. Maar het mooiste waren zijn Marokkaanse kaftans, die ongetwijfeld in Samt Tropez net zo n gouden toekomst te gemoet gaan als de mannenjurken die op het ogenblik uitzonderlijk goed worden verkocht. Folklore Louis Feraud kan voor de komen de winter nog steeds niet genoeg van de Zuidamerikaanse folklore krijgen Vandaar dat zijn witte mini-jurkjes met strakke bovenlijfjes en lange mouwen en gerende rok weer kleu rig waren geaplikeerd. Féraud ge bruikte er niet alleen vilt maar ook lakplastic, knopen en zelfs gordijn franje voor. Dat alles zonder zijn strakke functionele lijn uit het oog te verliezen. Inkopers van confectiefa brieken waren zo enthousiast met zijn doorzichtige herderinnenjurkjes met poffende mouwen dat deze wel binnen een paar weken in de rek ken van de kledingmagazijnen zul len hangen. Evenals trouwens de tot een hand breedte boven de enkels reikende mi- di's met de zoom en de kraag van gordijnkwastjes. Als u in de winter nu persé een bontjasje wil hebben neemt u dan liever een bontbolero Een creatie die openhangend op een leren mini-rok moet worden gedra gen. Féraud maakte ze voor zijn echtgenote Mia Fonsagrives, het be deesde Amerikaanse meisjes, dat in Quartier Latin de boetiek van Eli zabeth Taylor runt. Terwijl Féraud met zijn sublieme collectie er niet veel moeite mee zal hebben om Cour règes en Ungaro als de meest avant- gardistische ontwerper van Parijs te verslaan, stak Venet met een tech nisch zo goed uitgebalanceerde show zelfs de modehuizen Dior, St. Lau rent en Lanvin naar de kroon. Ve net liet de prachtigste cape jassen en broekrokken showen. Creaties die hij met midi-japonnen met aange knipte mouwtjes combineerde. Dat alles in cognac, paars, grijs en ca mel. Het enige nieuws wat ik u van Molyneux kan melden is dat de jur ken er nog saaier zijn. Zes doorkijk- bovenlijfjes en geraffineerde splitten veranderden daar niet veel aan Jacques Estérel toonde van nacht zijn wintermode 1970. Uni sex ontbrak daar niet in Dit reiscostuum in uni - sex - stijl kreeg de naam co gnac mee. PARAMARIBO (ANP) De Su rinaamse regering sommeert de po litie om onmiddellijk haar normale taken te verrichten, aldus de Suri- naamse premier dr. J Sedney gis- (eravond in een regeringsverklaring Ivoor de Surinaamse televisie. „De Surinaamse regering wil op geen enkele wijze de rechten van een vakbond schenden, maar zal niet kunnen toestaan dat het bestuur van de politiebond de leiding van het politiekorps overneemt" De premier zei dat de regering vandaag een dagorder zal uitgeven, maar hij richtte zich reeds nu tot alle politiebeambten individueel om indachtig hun ambteed, onverkort, hun plicht te doen. Premier Sedney zei verder, dat de politiebond, terwijl de onderhande lingen tussen de regeringscommissie en het bondsbestuur nog niet waren beëindigd, een aantal acties had aan gekondigd. waardoor dit bondsbestuur aan het gezag was gekomen, iets dat nimmer getolereerd kan worden. In een brief aan zijn leden had de bond onder meer gesleld Nog maals wordt duidelijk gemaakt, dat de leden van niemand en dan ook niemand opdrachten in strijd met het actiebesluit hebben aan te nemen en uit te voeren. In dit actiebesluit schreef het bondsbestuur voor, wel ke werkzaamheden wel door de poli tiemannen mochten worden verricht en welke niet. DEN HAAG <ANP> D-Tours nv, de internationale reisorganisatie van het Dirk van den Broek-concern in Amsterdam neemt de kosten voor haar rekening die voor haar vakan tiegangers in Spanje zijn ontstaan .JML» doordat in Sitges de eigenaar var tocht ingesteld naar de dader van een Spaans bemiddelingsbureau is dc moord op de 75_jarige weduwe gearresteerd Verschillende Neder LEEUWARDEN (ANP) De Leeuwarder politie heeft een speur- HAAG (OPD) Professor junior heeft zijn lidmaat- in de Partij van de Arbeid i. Hij is lid geworden van 1 van afgescheiden sociali6- 70. Drees jr. is thesaurier-gene- het ministerie van Finan- in broer, mr. J. M. Drees, mkele weken geleden voor de dankt. un Drees is nu alleen nog n met de PvdA door oud- ■president dr. W. Drees. die stelling tot zijn zoons lid is RSUM Voor de liefheb- symfonische en progressie- uziek brengt de AVRO tele- avond van 19.04 tot 19.30 Nederland I een optreden op rm van de Engelse groep ïrple' Deze uit vijf man be- jroep werd opgericht in 1968 eerste single „Hush". opge- h juli 1968, wist in Amerika dringen tot de top-vijf. Vol- tenning in Engeland onder groep pas in 1969 toen de brple" samen met The Ro- dlharmonic Orchestra on- van Malcolm Arnold The Royal Albert Hall >o for group and orchestra" bracht. De balletgroep In («programma bestaat uit de Jager, Laiwah Tsai en toning. f De Lei der dorpse post- «niging „De Rijnklievers" wedvlucht gehouden van- ibeek Bever, over een af- fi ongeveer 140 km. In con- wen 365 jonge duiven, die 'uur werden gelost met een wind. l.J. van Leyden, 2. 3. M. Jongeleen, 4. A. v. zn„ 5. gebr. Kok, 6. J. 7. j. Pracht. 8. A. v. d. tt.. 9. gebr. Kok. 10. J. de "fcnschappen midfond: 1. A. 9 en zn., 2 N. v. d. Linden, Griensven. DEN HAAG (GPD) De provincieheeft een goed deel van zijn achterstand op de Randstad Holland ingelopen. Dit blijkt uit de recente studie van het Centraal Planbureau van de ontwikkelingsmogelijkheden voor de Nederlandse economie op middellange termijn. Een aanzienlijke trek uit de randstad naar de rest van het land wcrrdt echter ook tegengegaan door dat velen in het westen des lands nog een op het verleden gebaseerd beeld van ..de provincie" hebben. Of. zoals het planbureau het voor zichtig formuleert„Natuurlijk zijn er verschillen wat de infrastructuur betreft tussen de regio's, maar die wijzen niet in één richting. ..Men kan zich ook afvragen of het beeld dat velen van noord, oost, zuid en west hebben niet eerder wordt be paald door het verleden dan door de actuele situatie. Wanneer het gaat om het verzor gingsniveau van een regio en de ont wikkelingsmogelijkheden daarvan is de infrastructuur een goede maatstaf. Infrastructuur, dat zijn in het alge meen de voorzieningen die bepalend zijn voor het werk- en leefklimaat: wegen, woningen, recreatiemogelijk heden, het peil van het onderwijs. Uit de studie van het planbureau blijkt dat het noorden, het oosten en het zuiden op tal van punten de vroegere afstand hebben verkleind en soms zelfs hebben ingelopen. Enkele voorbeelden: wat de wo ningsituatie betreft bereikt west nog de tweede plaats bij de woningvoor raad per 1000 huishoudingen, maar de verschillen zijn betrekkelijk ge ring. Het kwantitatieve woningtekort is echter in het westen op één na het hoogst. Terwijl het tempo waar in dit verbetert door nieuwbouw on gunstiger is dan in de „provincie". Noord, zuid en oost hebben boven dien de achterstand van na de oorlog ten opzichte van het westen by de aansluiting van woningen op gas. elektriciteit en water praktisch inge haald. Ook wat de ruimte voor scho len. woningen en kérken aangaat blykt de randstad er niet gunstig voor te staan in vergelijking met de provincie. Meer zwembaden Opvallend is ook dat het noorden en het oosten des lands meer zwem baden hebben per 1000 inwoners dan het westen. De cijfers zijn: noord: 0,09 zwembaden per 1000 inwoners, oost: 0,06, west: 0,04, zuid: 0,04 en het gehele land: 0.05. Het opvallend grote aantal zwembaden (maar ook sportvelden en -banen en gymnas tiekzalen) ln het noorden des lands is mede te danken aan de daar uit gevoerde projecten ter verbetering van de sociale infrastructuur en ter bestrijding van de werkloosheid. Daarentegen neemt op het gebied van de volksgezondheidszorg het westen des lands een hoge positie in wanneer het gaat om het aantal zie kenhuisbedden. De culturele recrea tie biedt in de randstad grotere mo gelijkheden dan ln de andere lands delen, de voorsprong is hier aanzien lijk. Belangrijke veranderingen zyn ook opgetreden in de deelneming aan het onderwijs ln de regio. In noord, zuid en oost is in de na-oorlogse jaren een sterke uitbreiding van lager tech nisch onderwijs tot stand gekomen, de deelneming aan dit onderwijs is in het noorden, oosten en zuiden ho ger dan in het westen. Voor de tech nische opleidingen op middelbaar ni veau zijn de verschillen tussen de landsdelen niet groot Opleiding I Het gemiddelde opleidingsniveau is ook nu nog in de randstad het hoogst. Vooral het noorden blyft hier achter. De verschillen tussen de landsdelen zijn relatief het grootst voor de hogere opleidingsniveaus. Zo is bijvoorbeeld het aandeel van per konen met een middelbaar, semi- hoger en hoger opleidingsniveau in de beroepsbevolking in het westen meer dan 50 pet hoger dan in het noorden en het oosten. Op grond van een reeks regionale karakteristieken is het planbureau tot de slotsom gekomen dat de regio nale ontwikkeling in de komende ja ren enig optimisme rechtvaardigt, vooral de ongelijke verdeling van de werkloosheid heeft in de afgelopen Jaren geleid tot een politiek van sti muleringsmaatregelen, vooral ge richt op het wegnemen van de soms hoge werkloosheid. Als gevolg daar van is in het bijzonder in het noor den des lands een duidelijke verbe tering van de situatie opgetreden. Voor de toekomst mag een voort zetting van deze ontwikkeling worden verwacht, zo meent het planbureau Kleine omvang Resumerend kan het volgende wor den gestelddoor de voortdurende krappe arbeidsmarkt in de randstad Holland en daarnaast het ontstaan van een naar verhouding minder aantrekkelijk woonmilieu in het wes ten is de traditionele trek naar het dichtsbevolkte deel van ons land om geslagen in een trek uit de randstad naar de andere landsdelen, zij het nog in kleine omvang. Dat de be trekkelijk ruime arbeidsmarkt in de „provincie" nog niet tot een grotere uittocht heeft geleid zou kunnen sa menhangen met het beeld dat velen in het westen hebben van de overige regio's. Een beeld, dat zoals ge zegd teveel door de situatie van het verleden wordt bepaald. Volgens het planbureau is onder de thans heersende omstandigheden, waaronder het tegenwoordige regio nale beleid, niet te verwachten dat zeer velen uit de randstad naar de noordelijke provincies zullen gaan. Dergelijke belangrijke „vestigings overschotten" voor het noorden des lands, wenselijk geacht in het kader van de bevolkingsspreiding (de twee de nota ruimtelijke ordening), zullen er niet komen Hooguit kan in de gegeven situatie het werkoverschot van het noorden verdwijnen. landse reisbureaus zijn door deze ar restatie in moeilijkheden gekomen omdat deze eigenaar, een Duitser met de naam Hackh. de door de bu reaus gestorte appartementenhuur niet had afgedragen aan de eige naars van de appartementen. Dezen eisten opnieuw betaling van de reis bureaus. waartoe de meeste niet in staat zijn. Uit Sitges liet de directeur van D-Tours nv het ANP weten dat er op dat moment een zestigtal op zon dag gearriveerde Nederlandse toeris ten niet konden worden onderge bracht in de voor hen bestemde ap partementen. Deze gedupeerden, die geboekt hadden bij de reisbureaus die niet in stoat zijn de huur nog maals te betalen, kunnen misschien onderdak vinden als zy bereid zijn zelf de appartementenhuur te be talen. Volgens de mededeling van de di recteur van D-Tours is de Spaanse politie „demonstratief attent" op de ontwikkeling, omdat zy wil voorko men dat deze Nederlanders de ap partementen zullen ..kraken". D-Tours nv heeft zondag overeen stemming bereikt met de eigenaren van de door haar gehuurde apparte menten aoor de verschuldigde huur prijs opnieuw te betalen. mevrouw H. IJsselstein van der Vel de. die gistermiddag om vijf voor twee levenloos in de woonkamer van haar huis aan de Gysbert Ja- piexstraat te Leeuwarden werd aan getroffen. Tot dusver ontbreekt van de da der elk spoor. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door de omstandigheid dat het slachtoffer weinig of geen omgang had met haar buren, geen familie had en een nogal zonderling leven leidde De moord, die zondagavond na ne gen uur moet zijn gepleegd, werd ontdekt door de politie die was ge waarschuwd door een der buren. Deze hadden zowel zondagavond laat als maandagmorgen vroeg de hond van de weduwe steeds Jankend buiten zien lopen. Dat gebeurde an ders nooit. Het dier kwam door gaans pas buiten als ook de wedu we haar woning even verliet. Men waarschuwde daarop de politie. De voordeur van de woning leek ogen schijnlijk dicht, maar bleek toch niet te zijn afgesloten. De betrokken politieman kon zo naar binnen gaan In de voorste woonkamer trof hij het lichaam van de bewoonster aan Zij lag op de vloer met een oude wollen lap en een stuk elektrisch draad om de keel gesnoerd. Haar ADVERTENTIE 4 modellen in reiskoker Verkrijgbaar bij de erkende Drogist- en Parfumeriezaken schedel bleek met een scherp voor werp, mogelyk een bijl, te zijn In geslagen De weduwe was bij de Leeuwar der politie bepaald geen onbekende. Men beschikt by de politie over dik ke dossiers vol klachten van de nu vermoorde vrouw, waarin meestal werd geklaagd over wanbetaling van haar huurders. Dikwijls werd de politie verzocht achterstallige hu ren te incasseren. Ook waren er al lerlei andere klachten, die over het algemeen weinig of niets om het lijf hadden. Het slachtoffer maakte er overi gens toch een gewoonte van brieven met klachten te versturen, niet al leen naar de politie, maar ook naar het gemeentebestuur, naar het mi nisterie van Binnenlandse Zaken en zelfs naar de koningin. Over een mogelijk motief voor de moord tast de politie nog ln het duister, omdat o.m. nog niet kon worden nagegaan of er geld of kost baarheden in huis zijn geweest, die een roofmoord aannemelijk zouden kunnen maken. Het onderzoek van de woning is trouwens toch al bij zonder moeilijk, omdat er een on voorstelbare chaos heerste. De oude vrouw kwam nooit meer op de bovenverdiepingen, hoewel zy op de begane grond ook maar nau welijks een voet kon verzetten van wege de grote party oude spullen, een stuk of zes kachels, allerlei ser viesgoed, kledingstukken, gordynen en dekens. De situatie wordt ook ge tekend door het feit dat de woning niet was aangesloten op elektriciteit en gas en dat het toilet niet was aangesloten op de riolering of een andere afvoermogelljkheid Zondagavond omstreeks negen uur werd de weduwe door de buren het laatst gezien toen zy met haar hondje in de richting van het cen trum wandelde. Pas veel later op de avond liep de hond alleen buiten. (Van onze correspondent'. DEN HAAG (GPD) Een tip van de directeur van N.V. Nationaal Vliegbeheer in Den Haag, de heer K. A. la Brée, kan opheldering ver schaffen in het onderzoek naar de mysterieuze verdwijning van Ma theus Pieter de Zeeuw (32), die als piloot deelnam aan hulpvluchten naar Biafra. De heer La Bree evenals zyn col lega P. Nooteboom, chef technische dienst Nationaal Vliegtuigbeheer. menen de sinds negen maanden ver miste vlieger op 10 juni gezien en ge sproken te hebben in een hotel op het eiland Wight. Pieter de Zeeuw zou zich aan hen hebben voorge steld onder de naam Mans van der Vlugt, eigenaar van een vliegtulg- ferrybedryfje in Florida. De heer La Brée, die in de krant Pieter de Zeeuw onmlddellyk van de foto herkende als de man die hij als Hans van der Vlugt had ontmoet, licht toe „Ik was op Wight om een vliegtuig te kopen. In gezelschap van de heer Nooteboom en een vlieger, 8tevens genaamd, zat ik in een hotel waar meerdere vliegers logeerden. Nooteboom kwam in gesprek met ene Hans van der Vlugt, een avontuurlyk uitziende man met een tanige, bruin gebrande huid en kort. borstelig haar". Hy vertelde dat hy een vliegtuig naar Amerika moest brengen. Hy zei: „Het is een aantrekkelyke busi ness, ik kryg er vyfhonderd dollar voor als ik zo'n ding overvlieg, zyn verhalen klonken nogal overdreven, maar vyfhonderd dollar voor het overbrengen van een vliegtuig was naar onze mening niet eens veel. Maar ja, ik heb wel meer van dat soort jongens ontmoet. Ze vertellen vaak fantastische verhalen". Volgens de Hagenaar heeft Hans van der Vlugt geen woord gezegd over zyn medewerking aan de hulp- vluchten naar Biafra „Hy zei wel dat hy pas nog een vliegtuig naar Afrika had gebracht en dat hy een keer met 'n toestel in het water had gelegen. Hy had een Amerikaanse vergunning op zak en merkte op dat hy by de luchtmacht had gewerkt. Al deze feiten kloppen met het ver haal over Pieter de Zeeuw in de krant". De heren La Bree en Nooteboom zochten, nadat zy Pieter de Zeeuw van de foto herkenden, contact met de Air Convooi Coöp, een luchtvaart- maatschappy in Florida. De woord voerder van deze maatschappy be vestigde dat er by hen een Hans van der Vlugt werkt, die de Canadese nationaliteit heeft. Volgens de maatschappy zou Hans van der Vlugt een moeder hebben ln Nederland. Hy zou getrouwd zyn ge weest met een indiaanse vrouw, van wie hy inmiddels weer ls gescheiden. Men typeerde hem als een avontu rier, maar ook als een zeer goed vlie ger. De heren La Brée en Nooteboom twyfelen aan de mogeiykheid dat Pieter de Zeeuw het slachtoffer is geworden van een geheimzinnig vliegtuigongeluk in Marokko, waar vorige week op een berg een vlieg tuigwrak werd aangetroffen. De heer La Bréet Jk kan me vooratellen dat de familie van de vermiste vlieger denkt dat hy by dat ongeluk betrok ken is geweest. Wanneer Iemand maanden zoek is, neemt men dat vaak zonder meer aan. Maar wan neer Hans van der Vlugt werkeiyk Pieter de Zeeuw is. en daar twyfel ik niet aan, dan ls hy springlevend in Amerika". Het verhaal van de heren La Brée en Nooteboom is een grote verras sing voor de familie van de vermiste vlieger. Mevrouw M. Beetstra-de Zeeuw, die de hoop byna had opge geven en denkt dat haar broer met zyn vliegtuig is verongelukt in Ma rokko, kan eerst geen woord uitbren gen. Dan, zenuwachtig: „Oh nee. is dat acht waar? Het zou natuuriyk iets geweldigs zyn. Ze was er zeker van dat hyIk kan het niet ge loven. Maar waarom doet hy dan zo geheimzinnig, waarom mogen wy niet weten waar hy zit? Er ls niets aan de hand met hem en zyn fami lie. We hebben geen ruzie gehad of zoiets, heus niet Hy kwam altyd hier. Hy schreef brieven naar mijn moeder en plotseling horen we niets meer van hem. Misschien dat hy wat avontuurlyk is, maar hy is een sympathieke, rus tige figuur. Hy kon wel eens goed kwaad worden, maar iedereen die hem kent zegt dat Pieter oneven wichtig is". De naam Hans van der Vlugt zegt mevrouw Beetstra helemaal niets. „Nee, ik zou niet weten waarom hy zich zo noent. Ik denk dat iemand anders hem heeft aangeraden zyn naam to veranderen, dat kan niet anders. Pietor was snel te beïnvloeden. Als je tegen hem zei: dat en dat moet je doen. dan deed hy dat ook. Wie weet wat er aan de hand is. Ik her inner me dat hy ooit voor een maat schappy heeft gewerkt onder een andere naam. Dat had to maken met zyn vluch ten naar Biafra. Hy deed het op aan raden van die maatschappy. dat weet ik zeker. Hy laat zich zo vlug op zyn gemoed werken. Er moet iets zyn, anders zou hy zich geen Hans van der Vlugt noemen".

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7