De Miereweide Katwijks verwacht 100.000ste ALPHENAAR WAS GEK OP AUTO'S «TB DICK TIMMERMANS: EXPLOITATIE VERWACHTINGEN .VAN NIEUWE OPENLUCHT-ZWEMBAD OVER TROFFEN Automobilist uit Leiden omgekomen Gewonden in liet Leid se verkeer Bejaardenwoningen bij „Sophiehuis HAAGSE AGENDA 4. erbeek jaar bij Medische diensten 1 H. 25 telefoondienst Wedvluchten Gezellige middag voor bejaarden PAGINA 1 LETDJCH DAGBLAD (Door Cees Combee) KATWIJK Miereweide-directeur Dick Timmermans is een gelukkig man. Over enkele dagen kan men de 100.000ste be zoeker aan het fraaie openluchtzwembad begroeten. En dat twee maanden na de opening. Zelf zegt hij ervan: De raad van beheer is uitgegaan van 100.000 bezoekers per jaar. Dan zouden we (met de gemeentelijke subsidie van zo'n f. 40.000.-) de exploitatie rond hebben. Het zit er nu dik in. dat we het totale subsidiebedrag niet nodig hebben. Misschien komen we financieel uit zonder een beroep te moeten doen op de gemeentelijke kas. Maardan moeten we bij de sluiting van het open bad toch minstens komen op 150.000 bezoekers. Het is een haalbare kaart als het weer meewerkt, want het is nu pas half juli. Katwyks nieuwe aanwinst op sport en recreatiegebied het openlucht- bad „De Miereweide" werd 16 mei geopend. Veertien dagen later dan gepland was. Het aannemingsbe drijf Van Rhijn Katwijk NV. dat 'n voortreffelijke accommodatie bouw de, had in de wintermaanden met wat tegenslagen te kampen gehad «U-enge vorst, x-egen en nog meer. Daardoor werd, ondanks alle maat regelen, de datum van oplevering overschreden. Dergelijke tegenslagen ontmoet men in de bouw geregeld en er is heel weinig tegen te doen Goed, op 16 mei dus konden de eerste zwemliefhebbers een duik ne men in het verwarmde nieuwe zwembad. Er werd een dankbaar ge bruik van gemaakt. Door de echte liefhebbers wel te verstaan. Het weel was namelijk van dien aard. dat zwemmen in een openluchtbad nu niet bepaald aantrekkelijk was Zeker niet om er de gehele dag te vertoeven. ZOETER MEER LEIDEN 'GPDt Op het kruispunt Voorweg Vla mingstraat met de J L. van Ree weg in Zoetermeer heeft zich van morgen een botsing voorgedaan, die i het leven heeft gekost aan de be- i stuurder van een personenauto, de 1 72-Jarlge heer B. G. Vodegel uit Lei den. Een vrachtauto, verleende geen voorrang aan de personenauto. De bestuurder van laatstgenoemde auto werd uit de wagen geslingerd en kwam onder c'e fvto 'e'-echt Hii werd naar het ziekenhuis Ursula in Wassenaar overgebracht, waar h(j is overleden. Bus botst Grote klap Juni met het stralende zomerweer bracht de grote klap: „De Mierewei- de"-loketten binnen- en buiten bad werden door maar liefst 88.500 bezoekers tsters) gepasseerd. Daarbij dient opgemerkt te worden, dat het bezoek aan de overdekte zeer miniem was. Want wie gaat in een binnenbad zwemmen als de zon stra lend schynt en het warm is? Toch byna niemand. Zy die dat wol deden waren hoofdzakelijk degenen, die zich de zwemkunst eigen wilden ma ken. De lesklanten dus! Dick Timmermans 'k Had er een beetje op gerekend, dat we de eerste week van Juli de 100.000ste zouden kunnen begroeten. De weergoden waren ons echter niet gunstig gezind. Kou en regen. Slechts één dag was stralend. Toen boekten we meteen 'n record: 6600 bezoekers«sters» zochten verfrissing in „De MiereweideDat was 7 Juli. Verbazend zo druk als het was. M'n medewerkers en medewerk sters kwamen ogen tekort om te ky- ken of er zich geen „ongeoefenden" in het diepe bad begaven. Gelukkig hebben we geen moeiiykheden ge had. Ook deze week was het weer mis. Misschien kan ik zelf nog bij de huldiging zyn van de 100.000ste. Tot volgende week zaterdag ben ik op herhalingsoefening in Olrschot. Als het echter een paar dagen stralend weer is dan bereiken wre de 100.000 eerder. Wanner Dick Timmermans het over het zwembadpersoneel heeft spreekt hy altyd ove. „myn mede- werkerststers»". Hij weet heel goed. dat ze met z'n allen er voor moeten zorgen, dat er een goede sfeer In „De Miereweide" heerst en dat alles op rolletjes loopt. Daarover heeft hij niet te klagen. Die Miereweide-wer kers stersvormen een hecht team en ze gaan op zeer prettige wyzo hoe hun oudere kinderen zich ver maken. Dat behoeven ze niet alleen in het water, doch kunnen dat ook op de speelweide met allerlei speel - werktuigen en zandbakken doen Vooral die zandbakken zijn „in" Die ontdek je in geen enkel ander bad, zegt Dick Timmermans, omdat men bang is zand in het water te krijgen Dat doet hier geen opgeld, 't Zand krijg ik toch wel als het een beetje waait of stormt". Miereweide-directeur Dick Timmermans in gesprek met zweminstmeteur Piet van Duijn. Foto LD J. v. Duyn. Katwijk aan Zee met de „klanten" om. Timmermans: We werken met z'n allen heel pret tig Je moet op elkaar aan kunnen Of Je nu de zorg hebt voor de ma chinekamer of dat Je aan het loket de gasten begroet, 't Is één grote schakel. Populair VRIJDAG: Kurzaal Scheveningen: Een avond ar zee met Paul van Vliet. 8.30 uur nam I LltDAG: Congresgebouw: Margo Fonteyn en Rudolf Nurejef in Giselle. 8.15 uur nam ZONDAG Theater Pepijn Kwartet Chris Hlnze, 3 uur nan-.. HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo: Gentleman Dlei Jerico, 14 J. Dag 12.15, 2.30. 7 en 9 15 uur. Zat. en zond. ooi: 4 45 uur. Asta: Woodstock, a.l. Dagelijks 2 en 8 uur. Bijou: The Italian Job, a.l. Dag 2. 7 15 en 9.30 uur. Zond. ook 4.30 uur Jouera: For love of Ivy. 14 J. Dag jok 4 30 uur. 2 15. 7.15 en 9.30 uu.. Zondag ook Cineac: Kuifje en de zonnetempel, ai Dag 9.30, 11.30, 1.30 en 3.30 uur Zondag vanaf 11.30 uur. Droom van een vrouw, 14 Jaar Dag. 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Cltv: Terugkeer naar de Alpenpla neet. '14 Jaar Dag. 2, 6 45 en 9.15 uur. Zondag ou.. 1.45 en 4.16 uur Corso: Goodbye mr. Chips. a.l. Dag 2 en b urn. Du Midi: Gejaagd door de wind 14 taai Dai7.45 uur Kritcrion: Hell in the Pacific. 14 Jaar Dag. 2.15. 7 en 9.15 uur Re\: DJango. de bastaard, 14 |aar, Pag. 9.30. 11.3L. 1.30, 3.30. 5.30 7 30 en 9.30 uur. Zondag anaf 1.30 uur. 1 Zwemmen is in Katwyk populair ge worden sinds in november 1967 het sportfondsenbad „De Miereweide" werd geopend. Dat biykt wel uit het feit, dat niet minder dan een kleine 6000 ouderen en vooral ook Jongeren zich de zwemkunst hebben meester gemaakt. De tyd, dat in Katwyk bij na niemand kon zwemmen, lijkt voorgoed voorby. Vooral het school zwemmen is enorm populair. Onder die 6000. die een diploma behaalden, is het merendeel zeker zeventig procent Katweker. De overigen komen uit Rijnsburg, Oegstgeest. Valkenburg, Voorhout, Noordwyk en Sassenheim. Door de opening van het buitenbad is de belangstel ling voor het „lessen" belangryk toe genomen. De ouders, die met hun kleinen een dagje of middagje aan gename verpozing zoeken in .De Miereweide". beseffen hete noodza- keiyk het is, dat hun kroost zwem men leert. Een lachende Dlck Timmermans: Kijk. die twee dames die daar hun baantjes zwemmen. Ze moeten in totaal 10 kilometer afleggen om het gouden KNZB-lnsigne te ontvangen voor de Trim-actie en zyn verplicht dagelyks 500 meter achter elkaar af te leggen konden vorig Jaar nog geen slag maken en nu trekken ze met gemak hun baantjes. Het zyn trouwe klanten, die byna iedere dag komen. Zwem-instructeur Piet van Duyn slaat ze nauwlettend gade en zal, als de 10 km zyn volgemaakt. 't bewys ondertekenen. Dat moet dan worden opgestuurd naar de KNZB en na enkele dagen volgt dan het insigne of de draagspeld. Zondags rustig „De Miereweide" is de laatste we ken nogal in het landelyk nieuws geweest. Oorzaak: het gesloten zyn op zondag Daaraan is nu een einde gekomen door een (verstandig) be sluit van de Katwykse gemeente raad. Hoewel we de principiële bezwaren van een deel van de vroe de vaderen zeker kunnen respecte ren. geloven we. dat de zondagsrust meer gediend wordt door het open zyn van het bad van half twaalf tot vier uur. dan door de herrie van de krakers. 't Heeft echter op de twee zonda gen dat het open bad nu de poorten heeft ontsloten, beslist niet storm ge lopen: op de eerste zondag werden er 203 bezoekerssters) geregistreerd en op de tweede 609 't Waren hoofd zakelijk pure zwementhousiasten en dus geen mensen, die dagrecreatie kwamen zoeken. Misschien, dat het op een warme zondag drukker wordt Dat moet echter nog worden afge wacht. want de badgasten er wor den in „De Miereweide" op werkda gen wel wat Duitsers en Denen ge registreerd komen in hoofdzaak voor de zee en niet om in een zwem- I bad te vertoeven. Aan een ding ergert Dick Tim mermans zich mateloos Enigs zins geïrriteerd zegt hy: Er staan hier op het terrein tientallen afval- manden en dan moet Je op een druk ke dag. wanneer iedereen het bad j heeft verlaten, eens zien hoeveel 1 rommel er ligt: plastic bekertjes, klokhuizen van appels, schillen van sinaasappels, papier en weet ik wat niet meer M'n medewerkersisters) zyn 's avonds heel wat tijd kwijl om al die rommel op te ruimen, zodat ce speel- en lig weiden weer een schoon aanzicht krygen. Moet dat nu zo. Werkeiyk. ik begryp de men sen niet. Ze gooien toch thuis ook het afval niet in de kamer neer. Ik hoop. dat daar nog eens verandering in komt. Het is meer dan erg! Over enkele dagen wordt de al eerder het geval zijn geweest. 100.000ste bezoeken ster i aan h et doch de weersomstandigheden Katwijkse openluchtbad ..De staken een spaak in het wiel. Miereweide" verwacht. Dat zou Foto LD J. v. Duyn. Katwyk aan Zee LEIDEN —Een 16-iarige inwoner van Hazerswoude kreeg een been breuk. toen hy gistermiddag om streeks twee uur met zyn brommer op de hoek van de Hoge Rijndijk en de Stadhouderslaan teeen een per sonenauto botste. Een 65-jarige duo passagier. eveneens uit Hazerswou de. liep als gevolg van de aanrijding verwondingen aan knieën en voeten op Op de hoek van de Sweelinck- laan en de Valeriusstraat botsten gistermiddag omstreeks kwart voor één een autobus en een personen auto tegen elkaar. Een 68-jarige bus- passagiere kreeg door de schok een lichte hersenschudding, Bus en au to werden flink beschadigd. Op de Vyf Meilaan werd gister middag omstreeks twaalf uur een 61- jarlge Leidenaar van zyn brommer gedrukt door een inhalende vrachtwa gen. De bromfietser kreeg een shock. Emblemen Miereweide-directeur Timmermans heeft iets nieuws uitgevonden, waar aan degenen, die een zwemdiploma hebben behaald, direct herkenbaar zyn. Het zyn plastic-embleem - pjes voor het A- en B-diploma, die dan aan de rechterzijde op de zwem broek of het badpak moeten worden bevestigd. De badmeesters kunnen de geoefende zwemmers en zwemsters er zo uithalen. Hy is daarmee de enige van de zwembaden in de omgeving, die deze emblemen uitreikt. We za gen zelfs kinderen van vier en vyf Jaar. die zich met zo'n embleem ge tooid in het diepe bad voortbewogen. Ook voor Timmermans geldt het de vies: Jong geleerd, oud gedaan! Hy Juicht het toe als reeds op zeer Jeug dige leeftijd met zwemles wordt be gonnen. Niet alleen in he. diepe-, 'naar ook in het ondiepe- ei kleuterbad is het erg druk op warm- dagen Tien tallen moeders mei Kinderwagens zitten op de banken o' op het gazon langs het kleuterbad om toe te zien Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Ansel Arjan, zn van P. A. Schutte en J. N. Armajanl. Anneliea-Jacob?., ur van W Slingerland en J. Boekkooi Jacoliene-Francien, dr. van W. Slinger land en J. Boekkooi; Jeroen, zn. van O. Hornkamp en A. J. Groenewold: Rosalia, dr. van W. F. G. J. Stoetzer en M. R. Conde Asorey; Nicole Elisa beth, dr van L J. N. Muusers en N J Regeer; BfeUy, dr van A Bremmer in J van Krallngen; André Jacques. Ln. van A. J. van Zanten en W. Vooijs, Martin, zn. van N. M. Guijt en P J. van Kralingen: Albert Peter, zn. van •v Nyenhuls cn C. Simon; Cornelia Geertrulda, dr. van E. H. Baron van Tuyll van Serooskerken en H Haniscb ten Cate; Dennis. zn van B Mark en C. C C. Boot, Wlepkje Heieen. dr van B. D Oosterman en J C. Gaar keuken. Eva, dr. van J. K. Boer en G. A Heijmans. GEHUWD N. J. M. Smits en M. B T. Boerak ker; C J. L M. Meijer en L Y. Grob- be; H. A. van den Berkmortel en M 3' B A Diepstraten; A. M. Beers en J Vitner; E B Brinkman en A. J. E. van Hoven: P. J. J. Heemskerk en W. O. Nagtegaal OVERLEDEN. A. Parlevliet, 79 J., vrov^w. W. J Stolwijk. 75 J wed. van Q J Onder water: M. H Kroon. 86 J., echtgen. van P. A. M. Riebeek; M. C. Hanno. 79 J.. echtgen. van P. H. van Egmond; N Keljzer. 73 J man: C. Wagemans 70 j.. man; A. van der Leen. 49 J„ vrouw E. M M van Oosten. 73 j vrouw; G L. Le Rov. 56 J.. man; W. F. van C-'urcom. 27 J., vrouw; W J van der steen, 79 J man; C. J. Gottenbos,- 64 J., man. WASSENAAR Het bejaardente huis „Sophiehuis". zal worden uitge breid met 20-bejaardenwoningen. wanneer de Wassenaarse raad ten minste akkoord gaat met de wijzi ging van het bestemmingplan, dit besluit zal een z.g. voorbereldingsbe- sluit zyn. Het is de bedoeling de bejaarden woningen in de woningwetsector te laten bouwen door een der plaatse lijke bouwverenigingen De heer P. M. van Leusden heeft de medewerking van het gemeente bestuur gevraagd voor de bouw van vijf woningen op het terrein aan de Stoeplaan tegenover de kerk van de Goede Herder. In het bestaande uit breidingsplan is een wat andere si tuatie voorzien; twee huizen aan de Wittenburgerweg, een aan de Stoeplaan. al zal er via een achter- uitrit een uitweg naar de ventweg langs de Wittenburgerweg worden aangelegd om te voorkomen dat het aantal uitritten op de Stoeplaan ver groot wordt. B. en W hebben tegen deze nieuwe bebouwingsopzet geen bezwaren, maar de commissie ruimtelijke orde ning uit de raad die zich over de plannen heeft gebogen, geeft de voorkeur aan de oorspronkeliike be bouwingsopzet. B en W hebben nu toch besloten, gezien de aan de heer van Leusden gedane toezeggingen, deze kwestie aan de raad voor te leg gen. Gaat de raad wel met de nieu we opzet akkoord, dan zal een voor- bereidingsbesluit voor een wijziging van het uitbreidingsplan genomen móeten worden. De Impulse Film NV in oprichting heeft het gemeentebestuur gevraagd per 1 juli voor de tyd van het door de Rijksgebouwendienst ontruimde deel van de voormalige tramremise voor drie maanden te mogen huren De NV wil het remisegedeelte ge bruiken als filmstudio voor het op nemen van een speelfilm. B. en W, stellen de raad voor de verhuur voor f 2762.90 per maand goed te keuren. De gezondheidstoestand van enke le beuken op het terrein voor het raadhuis, is zodanig, dat maatrege len genomen moeten worden om de ze bomen in stand te houden. Er is advies ingewonnen van de gebroe ders Copijn uit Groenekan. die des kundig zyn op het gebied van de boomchirurgie. De kosten van een behandeling van de 8 beuken waar het hier om gaat bedragen f 38.000. Aan de raad wordt voorge steld dit bedrag beschikbaar te stel len. Leiderdorp; dr. Kenne. Gans straat 2 tel 44898 en wijkverpleging zr. v. d. Leer. B. C. Cortslaan 34 tel 23109 Oegstgeest: dr Roelants, Frans- Halslaan 10 tel 53747 Huisadres Aert van Neslaan 625 tel 53865. Voorschoten: dr. Kostense. Voor straat 23 tel. 2493 Voorschotcnse Apo theek, Leidsewcg 66 tel. 2525. Wyk- i verpleging Van Wyngaardenlaan 2, I tel. 2177. Warmond: dr. Walenkamp telef. 2220 zr. Van Paassen Kerkdam 1, Kerkdam tel. 2250. Wassenaar: dr. Van Eisingen tel 6870 en dr de Jong Wittenburgerweg 188 tel. 9124 Wassenaarse apotheek Schouwweg 32. tel 2402 tandarts Ok- huizen Rozeveldlaan 21 2586 Zoeterwoude: Bij ongevallen aan de Rijndyk bellen 01714-2278. WEEKRAPPOKIE1N 0. S S s «9 3 Z" j, a O Amsterdam licht bew 15 10 0.6 De Bilt half bew 16 10 0.4 Deelen regen 15 10 0.1 Eelde zwaar bew. 16 11 0 Eindhoven zwaar bew 14 10 0.5 Den Helder zwaar bew. 16 12 1 Luchth. R'dan zw bew 15 10 0.3 Twente zwaar bew. 15 10 0 5 Vlissingen zwaar bew. 15 12 0.4 Zuid-Limburg zwaar bew. 13 10 05 Aberdeen zwaar bew. 15 11 0 Barcelona half bew. 27 17 0 Belgrado zwaar bew. 17 13 4 Berlijn onbewolkt 19 10 0 4 Bordeaux onbewolkt 21 8 0 Brussel half bew. 15 8 0.3 frankfort zwaar bew. 15 10 0 Genève half bew. 16 8 0.1 Grenoble half bew. 16 10 0 Helsinki geh. bew 18 10 1 Innsbruck regen 11 7 14 Kopenhagen licht beu- 17 10 1 I issabon onbewolkt 35 20 0 I.ocarno half bew. 24 10 0 Londen zwaar bew. 19 12 0 Luxemburg zwaar bew. 13 9 0 Madrid onbewolkt. 30 14 0 Malaga onbewolkt 26 20 0 Mallorca half bew. 26 16 0 München regen 13 9 1 Nice onbewolkt 23 16 0 Oslo onbewolkt 19 10 0 Parijs zwaar bew. 17 7 0 Rome onbewolkt 23 14 0 Stockholm zwaar bew. 12 10 2 Wenen regen 16 10 9 Ztirlch zwaar bew. 14 10 0.9 WASSENAAR Zaterdag wordt 's middags de traditionele wielerron de van het Oostdorp gehouden. In verband daarmee zal in een groot aantal straten na 13 uur geen ver keer meer worden toegelaten. Aan de bewoners wordt verzocht hun ge parkeerde auto's voor die tyd te ver- wy deren. WASSENAAR De heer H. A. Verbeek viert donderdag zyn 25-jarig ambtsjubileum by de telefoondienst. I De heer Verbeek is werkzaam by de technische administratie voor de te lefoonnetten van Wassenaar, Voorschoten en Leidschendam. In het clubgebouw van de SV Wasse naar wordt die dag van 16.00-17.30 uur een receptie gehouden. WARMOND De postduiven- i vereniging hield voor de Jongen dui ven een wedvlucht vanaf st. Kath. Waver 126 km Aantel ingekorfde vogels 168. De uitslagen lulden: Diemei en v. Dyk 1, 11., H. de Koekoek 2, 7, 8. 9. 10., G. Zandbergen 3. 6., A. v. d. Drift 4.. J. Smeets 5. WARMOND De Warmondse be jaarden hebben in 't. Trefpunt een gezellige middag gehad. Met klaver- Jassen, biljarten en verscheidene an dere gezeligheidsspelen. De uit slag luidt: Kruisjassen: l.J. Sikking, 2. J. de Feyter, 3. J. Montagne. 4. Mervouw Mesker, 5. Mevrouw Duijnhoven, 6 Mevrouw Styn. Verschillende spelletjes: 1. Mevr. v. Dam, 2. Mevr Mulder, 3. Mevr Singeling. Biljarten: 1. J. Heemskerk, 2. M. RUnbeek. Een geweldig tuinfeest in „Meerrust" sloot de bijzonder ge slaagde Kaagweek en de evenemen ten rond dit sportgebeuren af. VRIJDAG Rijnl. Lyceum, Oegstgeest Evangelie, spr. dhr. v, d. Brink, 8 nam. Konlngskerk Ruilclub. 7.3010 nam Oude Vest 13 Evangelisatie cl engem.: Ecclesia, 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twem 8.3011 uur nam. Pieterskerk: Concert Conco Youth Chorale. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Sociëteit Twen: 3 3011.30 uur. Het Witte Huis. Oegstgeest Sch iciëteit Palamedes. 25.30 uur i Vijf Melplein: BP Jeugd Grand iinale 2 uur nam. Groenoordhal-terreln Défilé SU toccht, 2 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3 Pinkstergemeente, J. Eikerbout, 3 uur nam. Terrein Groenoordhal. Stockct cing, 2 uur nam. Zijlsingel 2. Evangellecentrum, evang. J. Bisschop, 10 uur. voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twen' 1 8.30—11 uur ham. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. voor oorspr. christendom, spr. i N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6. Kerk van Christus de heiligen der laatste dj 1 11 30 uur voorm. 1 Hogewoerd 175. Vergadering Jehi J Getuigen. 2.304.30 en 5 157.15 j nam. Rest. Bijhorst Wassenaar. Drlt dienst. 10.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal Turks 1 leest. 7 30 uur nam. MAANDAG Akelellaan 43. Oegstgeest Info: tie-avond Baha'ls, 8 uur nam. DINSDAG Ztjlslngel 2. Evangellecentrum, evang J. Versteeg. 8 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twen 8.3011 uur nam. Steenschuur. Leidse Ver. van zegelverzamelaars, 8 uur nam. Diamantplein 27. GesprekM Baha'l gemeenschap. 8.15 uur m Stadhuis (wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Gemen 7-8 uur nam. Breestraat 19. Spreekuur Chr, gratlecentrale. 7-8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spre» sociale raadsvrouw. 46 uur Breestraat 19. Sociëteit Twen 8.3011 uur nam. DONDERDAG Tltus Brandsmalaan 76 Clubi werk De Duikboot (handenart 810 uur nam. Stadsgehoorzaal. Jeugdvakant zlgheden, optr. Conny Vink e.a. nam. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: In de doodsgreep vai rode masker. 18 Jaar. Dag. 7 en v' Jungle Boek. a.l. Dag 2.30 zondag 2 en 4 u. Vrijdag en zat. u nachtvoorstelling; Sumuralplrs Jaar. LIDO: West Side Story. 14 Jaar. 2.30 en 8 uur. Ll'XOR: Heintje. Ik zing mijn a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.16 uur, ook 4.45 uur. REXLe Grand Restaurant, a.l. 7 en 9 15. zondag ook 2.30 en 4. Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland Pag. 2.30 uur. Vrijdag en zat de 111.30 uur nachtvoorstelling: Fann hp' 18 jaar. v STCDIO: Kuifje en de zonnel a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, ook 4.45 uur. nete cle i TRIANON: John en Marv. 18 DEN HAAG ALPHEN AAN DEN RIJN Een 33-jarige trans portarbeider uit Alphen aan den Ryn bleek zeer gesteld te zyn op auto's. Dat wil zeggen als object van Inkomsten. Op zichzelf is daar geen bezwaar tegen, maar wel de wyze waarop hy die inkomsten ver kreeg. Zo had hy o.a. in Bodegraven en Zwammerdam eeit auto gesto len. Ging het niet om de auto, dan pleegde hij diefstallen uit geparkeer de auto's. Toen hij op 31 maart een auto in Alkemade had gestolen, liep hy in de val. De transportarbeider heeft zich voor de Haagse recht bank te verantwoorden gehad, waarby de officier van justitie een jaar gevangenisstraf eiste met aftrek van het voorarrest. Volgens verdachte was hy tot de diefstallen gekomen doordat een vriend hem op sleeptouw had ge nomen. Enkele auto's zyn intussen weer by de eigenaren terug geko men. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en de Alphenaar veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk met proef tyd van twee Jaar. Twee arbeiders zaten in Alphen aan den Ryn in het koper- en kabel- draad. Ze waren er bezig met sloop- werkzaamheden en volgens hun ver klaring by de Haagse politierechter w aren ze van mening, dat het oud spul was. Daarom hadden ze het maar ten eigen bate verkocht „Hetgeen betekent, dat het voor de baas ook nog waarde had" con stateerde de officier van jus- j tic. Hoe dan ook, verdachten had- den er niet zoveel kwaad in gezien, zo verklaarden zy. „Maar het zou wel anders zyn geweest, wanneer het uw spullen waren geweest, die door een ander waren verkocht", waagde de officier te veronderstel len. De officier wilde rekening houden met het nog blanco strafblad van verdachte en ook, dat het geen gro te party betrof. Daarom eiste hy tegen ieder f200. boete „Dat is vier keer zoveel als wy er voor hebben gekregen" klaagden de Alphenaren De rechter vond dat blijkbaar ook nogal fors, het werd tenslotte terug- I gebracht tot f 100. Dag 2 30. 7 en 9.15 uur. zondag >P cn 4.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Natuurlijke H I rie Raamsteeg 2: „150 Jaar muse li- Ma t/m zat. van 10-16 uur, zondof uur nam. (t.e.m. 13 augustus), I De Lakenhal. Dag 10-4 uur zo ,p 1-4 uur. |,c I Rijksmuseum van Oudheden penbwrg 33) VVerkd. 10 uur vooii J j uur nam. Zond. 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor VolkenkiJplj (Steenstraat 1) dag 10-5 uur. Zo: ee) 1-5 uur nam. Oase '70; oase-saemnlevlng ln Afrika tot 12 oktober. Ned. Legermuseum Geopend m dag tot en met vrijdag 9 uur vo 5 uur. nam zond- en feestdagen Rijksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen. Dag 10- zon. 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg polder) Flora van eigen bodem van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Grafiek di. za 1-6 uur nam. iee-club anno 1866 ma- za voorm. 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half tember. dinsdag tot en met zate: 10-5 uur. zondag 1-5 uur na. Hortus Botanicus tot 30 sept. lljks van 9 tot 12 en van 1.30 tot opzondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pllgrlmfathers 1: klngsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober) Galerie Van der Vlist: Wandkli van Mathilde van Wyk. gouaches plastieken van Han Faken, coll van Batavus, gouaches van Macb Hooven en schilderijen van Amp dinsdag tot en met zaterdag van uur (Tot 1 september). Geopend voor spoedeisende geva! Apotheek van Drlesum. Mare 110. 20406. Apotheek Voorschoten. Lei weg 66. Voorschoten, tel. 01717- en Apotheek R. van Breest. Snul burg te Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur, de nü dienst en de zondagdlenat van Oegstgeest8e Apotheek wordit waal nomen door Apotheek van Drie» WEEKENDDIENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raad ge men de eigen huisarts Daarni zondagnacht 24 uur uitsluitend spoedgevallen dokterstelefoon 2221 BEZOEKUREN ZIEK E N H U IZE.V Acad.Ziekenh Maand, en woensd t' vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdag 11 14.00 uur, zaterdag, zondag, alg. ch en nationale feestdagen 14.30—1 uur. Gynaecologie en verloskW 19.0019.45 uur, zaterdag, zondag. Christ, en nationale feestdagen bot dien 13.30—14.30 uur. Klnderklt maandag t.e.m. vrijdag 18.15—1 dinsdag 13.0014.00 uur, zaterdag I 16.00 uur. zondag, alg chrlst et tlonale feestdagen 14.30—16 00 Praematuren (alleen voor oud maandag t.e.m. vrijdag 1919.15 zaterdag en zondag 14.1514.30 ua Dlaconessenhuls. Dag. le kl U 13 15 14 N 19-20 uur. 2e kl. en 3e 13 15 14 en 19-20 uur, klnderafdt 13 15 14 ©n 18.30-19.15 uur. Elisabethzlekenhuis Dag 14-18 18.45-19.30 uur kraamafdellne 15-lf 18.45-19.30 uur Annakllniek Dag. 13.30-14.30 en, vendien op dinsdag vrijdag en b1 dag van 18-19 uur Endegeest dinsdag en vrijdag 14 30 's zondags 11-12 en 14-15 uur. Jelgersmakllnlek Maandag I vrijdag 16.45-17.45 uur. Zaterdag uur zondag 11-12 en 13-15 uur. ld

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2