„Ik zing het liefst in echte nachtclubs" Voordelig f40.- l lm Éi J Er zal veel moeten veranderen" T elevizier-dissertatie onderwerp van kritiek 8 Dagen kris-Krasdoor Nederland NS-Vakantie- dagtochten De ster van Knokke heet Samantha Jones samen op reis met NS op zaterdag of zondag Spanje moet het opnemen tegen de Britse ploeg Ontslag voor tv-regisseur VARA beëindigt Coronation Street Festival-baas Nellens jr.: en aióteren S DONDERDAG 16 JULI W7G LEÏDFCH DAGBLAD PAGINA 5 -1 KNOKKE (GPD) Eén van de werkelijke groten, zoniet de grootste in Knokke is de Engelse zangeres Samantha Jones. Vijfentwintig jaar en in haar land een ster, die meetelt. Samantha. heeft een verrukkelijke, wat hese stem. Een stem met hardgebakken randjes, die je nekharen omhoog brengt. Ieder heeft zijn eigen smaak, maar haar song ,JMy wayis zeker niet de slechtste van het festival. .Als we in de finale komen, ga ik „My way" zeker weer zingen. Ik ben er verknocht aan". Dat „als we in de finale komen" is een bescheidenheid die Samantha siert, maar voor iedereen is het een vaststaand feit, dat de Britse ploeg in de eindstrijd zit. .Langzamerhand begint bij ons de idee door te breken, dat Knokke belangrijk is. We missen nog steeds de televisie-uitzendingen van het festival, maar ik heb zo'n Idee, dat ook dat gaat veranderen. De moeilijkheid ligt hem in het ge brek aan zendruimte voor dit soort muziek. Misschien als ITV twee er komt, dat dan het echt showwerk en de popmuziek meer kansen krijgen". Samantha Jones, al voor de Beat les in Liverpool actief op de podia van deze Mersey-stad, brak door met een daverend succes in „Thank you lucky stars", een televisie-programma voor beginnende artiesten. Daarna was er werk genoeg en haar naam kwam met die van de Beatles, de Everley Brothers en Cliff Richard op één affiche. Samantha's naam kreeg klank en als één van de allereerste Britse pop artiesten vertrok ze naar Amerika. Ze maakte plaatopnamen in Nash ville en deed daar enkele televisie show. „Ik herinner me nog alles van die reis. Ik weet nu nog dat ik om ze ventien minuten over vier 's middags in Cleveland (Ohio) landde met het vliegtuig. De perfecte manier van werken, het improvisatievermogen van de vakmensen, die binnen en buiten de studio's voor me zorgden, maakte alles tot een verbluffende be levenis. Nog altyd is Amerika voor mij de „mama". Er is een tijd geweest dat de Ame rikaanse muziek de Britse „charts" overheerste. De opstanding van de Beatles heefit daaraan een eind ge maakt en het chauvinisme tot grote hoogte opgedreven. Voor mij zit Ame rika echter nog altijd ruimer in de mogelijkheden dan Engeland. Ze be schikken over meer eersteklas produ cers en technici". Miss Jones heeft gewerkt in vrijwel alle Europese landen. Ook Nederland heeft haar al enkele keren op het 6cherm gezien. „Op 15 augustus is er weer een show van mij in Nederland". Vóór die tijd heeft ze nog bundels contracten af te werken. Langs de Belgische kust, in Frankrijk, in Spanje en in Engeland. Binnenkort zal haar meest recente lp „A girl called Sam" ook in ons land worden uitgebracht. „Het liefst zing ik in echte nacht clubs. Een beetje sophisticated. Dat is mijn stijl. In de atmosfeer van die clubs kan ik het best werken, de meeste kracht in mijn songs leggen. Een hartewens van mü is een con tract voor de „Talk of the town". De „Talk" is een beroemde Londense club, waar men in het hoogseizoen bij wijze van spreken Sammy Davis jr. en Tom Jones achter elkaar kan zien". Maar soms denk ik ook aan een andere richting". Ter verduidelijking: maandag avond klom Samantha Jones met haar ploeggenoten Bobby Hanna en de Duitser Johnny Tame op het klei ne toneeltje van de nachtclub „Number One", dat deel uitmaakt van het Casino-complex. Met de uit stekende JJ-band en de aanwezige go-go-giris werd een soul-session ge maakt, waar de vonken vanaf spron gen en die het publiek in de club volledig in extase bracht. „Dan voel je hoe je anders kunt werken. Impulsiever. Knetterend van de spanning". Net als alle andere le den van de Britse equipe valt Saman tha Jones op door haar vriendelijk heid, die deel is geworden van een professionele houding. Uit haar mond zal nummer een negatieve op merking komen over de andere ploe gen, die bepaald minder van kwaliteit zijn. Uitgezonderd de Spaanse dan misschien. „Waarom zouden we niet vriende lijk zyn. Maar vergeet niet, dat fou ten me razend kunnen maken. Als ik tijdens plaatopnamen in Engeland moet werken met mensen, waarvoor ik geen achting heb, krijg ik de groot ste ruzies. Dan ben ik niets minder dan een kreng van een meid. Wij van de Engelse ploeg hebben el kaar pas leren kenrien op de boot, maar dat betekent geen belemmering voor ons. Wij weten allemaal wat we kunnen en moeten doen om het max- ximale te leveren. De nummers zit ten er geheid in, tot in alle nuances". Samantha Jones is kandidaat voor de persprijs, al heeft ze deze dan min der nodig dan anderen. „Ik zou het geweldig vinden. Niet omdat die prijs een sleutel is tot een schatkamer vol contracten. Zo'n prijs is een erken ning van een geleverde prestatie en elke artiest vindt zoiets fijn. Boven dien maakt het de managers en pLatenmensen gelukkig, want zij heb ben weer enkele kostbare regels voor onze biografieën". ADVERTENTIE In de VARA-gids HILVERSUM (GPD) Het proef schrift over de Televizier-af faire, waarop mr. dr. L. van Vollenho ven, directeur van de Rotogravure Maatschappij in Leiden, op 3 juni promoveerde, is onderwerp van kritiek in ticee artikelen in de Vara-gids. Deèe artikelen moeten overigens nog in de gidsen van 18 en 25 juli worden geplaatst. De schrijver, Vara-Gids-hoofdre- dacteur G. P. Bakker, betitelt pro motie en proefschrift zowel als „een beschamende vertoning" als een „zeldzame gebeurtenis". Dit laatste slaat dan op het feit dat, aldus de heer Bakker, men doc tor in de rechtsgeleerdheid kan wor den door een spiegelgevecht tegen een wetstekst die niet bestaat.. Het proefschrift van mr. Van Vol lenhoven keert zich namelijk tegen het auteursrecht van de omroep op de programmapublikaties en met na me tegen artikel 22 van de omroep wet. Volgens de Vara-Gids richt de heer Van Vollenhoven echter zijn bestrijding van dit artikel op een volslagen achterhaalde en dus niet in de wet voorkomende tekst. De tekst, waartegen mr. Van Vollenho- ADVERTENTIE 2 of 3 personen f 10.-p.p. 4 personen f 8.75 p.p. 5 personen f 8.p.p. 6 personen f 7.50 p.p. voor een hele zaterdag of zondag onbeperkt trein reizen. NS-legitimatiebewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS ven van leer trekt, is de allereerste tekst, die in het ontwerp van de omroepwet 29 april 1966 heeft ge staan, maar die door nota's van wij ziging en amendementen in de Twee de Kamer anders is komen te luiden. De Vara-Gids laat ook van de ar gumenten, die de promovendus ge bruikt om aan te tonen dat het Ne derlandse omroepbestel niet deugt, weinig heel. De heer Bakker van de VARA schrijft over „een opgewarmde maaltijd" en „oude argumenten in een nieuw proefschrift". Volgens de Vara-Gids is het Juist dat in Nederland de programmage gevens worden beschermd. De situa tie in ons land is trouwens als men die met bijvoorbeeld Engeland ver gelijkt aan de soepele kant. (ADVERTENTIE) Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. NS-Identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS HILVERSUM .GPD) De VARA heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau in Hilversum verzocht regisseur Ben de Jong te mogen ontslaan. Tussen Ben de Jong, die in de tien jaar dat hij in dienst van de VARA is, grote shows met Rudy Carrell, Mies Bouw man en Tom Manders heeft ge maakt, en zijn werkgevers is verschil van inzicht ontstaan over zaken die zich in de strikt persoonlijke sfeer afspelen. Als het GAB akkoord gaat met de ontslagaanvrage, dan zal aan de dienstbetrekking van Ben de Jong bij de VARA waarschijnlijk pas vol gend jaar een eind komen. Plannen van Ben de Jong? „Misschien ga ik free-lancen in Duitsland. Ik daoht, dat ik met mijn ervaring daar wel een goede kans zal hebben". SAMANTHA JONES kreng Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit meer dan 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS (Van onze correspondent) HILVERSUM (GPD) De VARA is van plan na 230 afleveringen van de populaire televisie-serie .Coronation Street' op te doeken. Als de vereni gingsraad er in zijn vergadering van 5 september as. mee akkoord gaat, zet de VARA achter de puur mense lijke maar weinig schokkende bele venissen van de bewoners van een grauwe straat in Manchester een punt. Met die 230 uitzendingen heeft de VARA nog maar een derde deel van het totaal van ruim 600 afleverin gen, die de serie telt. op het scherm gebracht. By de makers, de Engelse Granada-televisiemaatschappij, gaat men overigens onverdroten voort met het creëren van nieuwe stof voor de roddels van Ena Sharpies. De VARA heeft twee redenen om een eind te maken aan de serie: ten eerste vindt men het om program matische redenen moeilijk om een uitzendtijd voor .Coronation Street' te vinden en ver dier is men van me ning dat het na 230 afleveringen welletjes is geweest. NEDERLAND 1 3.30 - 6.25 6.45 6.55 7.04 8.00 8.20 10.30 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.49 8.00. 8.20 9.10 9.30 Vakantieprogramma, in kleur (NOS) Tour de France: reportage van de 20ste etappe (NOS) Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) Piknik: live-reportage die het midden houdt tus sen een Engelse country-fair, een klein popfestival en een piknik (VPRO) Journaal (NOS) Vervolg Piknik (VPRO) Journaal (NOS) Vanavond in Knokke KNOKKE (GPD) Het quintet, dat Fr ankrijks zangfaam in Knokke overeind moest houden, heeft gister avond pittig uitgehaald. Nadat drie vertegenwoordigers van deze ploeg hun microfoon weer aan de floorma nager hadden gegeven, stond Frank rijk vóór op Engeland. De Britten waren duidelijk in de tweede ver snelling naar de finale gereden. Na de eerste drie Fransen bleek het ta lent echter opgesoupeerd, waardoor de einduitslag toch nog negentien punten onder die van de Engelsen kwam te liggen (329 tegen 310). Het was vooral Noelle Cordier, die het herstel van de Fransen be lichaamde. In de eerste ronde kreeg ze 55 punten van de matig geïmpo neerde Jury mee naar haar hotelka mer. Gisteravond werd haar totaal echter zo zeer opgeschroefd (met 66 punten), dat de blonde zag er es uit Parijs, 27 jaar oud, morgenavond een plaats zal krijgen in de Europese ploeg. Met de Spaanse Dova, haar ploeggenoot Julio Iglesias, de Britse zangeressen Andee Silver en Saman tha Jones zal zij overeind moeten bllijven in het Amerikaanse geweld. Helen Sheperd kon na het optreden van Noelle haar aspiraties op een plaatsje in die sterrengalerij wel In de asbak gooien. Andee Silver zong „Yesterday" en zag daarby af van enige instrumen tale hulp. Een „stuntje", dat de zaal en de jury kennelijk hogelijk appre cieerden. Met Dova heeft zij de grootste lof van de Jury ln dit tour- nooi tot nu toe gekregen: 68 punten. Ook Samantha Jones haalde on danks moeilijkheden met haar stem de buit binnen, die haar krachtens de verhoudingen toekwam. Haar 63 punten en de zeer redelijke noterin gen van Bobby Hanna en Tony Christie verzekerden de Britse ploeg een plaats tegenover Spanje van avond in de „kleine finale", die van half tien door de Tros zal worden uitgezonden. Het is moeilijk om voorspellingen te doen rond die finale tussen Span je en Engeland. De puntenaantallen ontlopen elkaar weinig. De ploeg van Spanje dry ft op twee uitschieters. Dova en Julio Iglesias, terwyl de Engelsen gelijkmatiger verdeeld ta lent hebben, dat echter één zwakke plek heeft in de jonge Jeff Collins, die met zyn oude rockers enkele ja ren te laat het kanaal is overgesto ken. KNOKKE (GPD) „Ik ben me er zeer van bewust, dat het festi val van Knokke dringend veran dering behoeft. De opmerkingen, die vooral dit jaar naar voren ko men over de statige imago van de zangwedstrijd zijn juist! Van avond zal ik er met de interna tionale jury over spreken. „Ik stel me zo van het volgend voor: het aantal ploegen zou moeten worden uitgebreid tot negen. Elke ploeg zou drie artiesten moeten om vatten. De beste artiesten onder hen kunnen dan tegen de Amerikaanse ploeg aantreden in de zogenaamde super-finale". Dat zegt de belangrijkste man ach-- ter het 12 jaar oude spektakel van Knokke. Jeacques Nellers jr. (35). Zyn vader heeft weliswaar nog de supervisie, maar de dagelijkse leiding berust bU de in Luik opgevoede zoon. Hij spreekt door zijn Waalse opvoe ding schemerig Vlaams en geeft bui ten zijn vaste voertaal Frans de voor keur aan het Engels. Jeacques Nellens Jr. is een veel ge kritiseerd man, en dat beseft hi). Aks belangrijkste stem in het kapittel moet de vernieuwing van het brok „establishment"dat „Europese beker voor zangvoordracht" heet van hem komen. „Laten we ervan uitgaan, dat de landen het volgend jaar dus drie ar tiesten uitzenden. Weliswaar zullen daartegen protesten rijzen, maar het lijkt me dat kleine landen zoals Ne derland ermee gebaat zullen zijn. Ze kunnen zo moeilijk artiesten van voldoende gewicht vinden. Ik zou dan de landen van nu willen handhaven, dus Spanje, België, Nederland, En geland. Duitsland en Frankrijk. Daarby zouden drie nieuwe ploegen moeten komen. Eén ploeg kan wor den opgeleverd door de drie Scan dinavische landen, één door een aan tal oostblokstaten (zij zijn al wel in de jury vertegenwoordigd) en een ploeg door bijvoorbeeld landen als Italië, Zwitserland en Oostenrijk". „Ik ben ervan overtuigd dat de te levisiemaatschappijen uit de landen zeker interesse zullen opbrengen. Zij hoeven niets te betalen voor hun opnamen in Knokke. Het is onder deel van de publio relations, waar voor mijn vader en ik hier uiteinde lijk zitten". „Ik begrijp, dat er wat verouderde muziek wordt gebracht. De afstand tussen underground om maar eens iets te noemen en deze liedjes is erg groot. Toch zal dit genre er altijd blijven. Wij willen het een festival van het „chanson" houden met de bijbehorende sfeer. Hetgeen niet weg neemt dat er hoognodig moet wor den veranderd. Ik heb ook overwo gen om duo's of trio's toe te laten, maar daartegen pleiten twee zaken. In de eerste plaats gaat er dan toch muziek klinken die niet past in de sfeer van het festival. Daarvoor zyn er andere mogelijkheden genoeg. In de tweede plaats is er een prakti sche moeilijkheid: waar laten we al die versterkers en andere instrumen ten. Het wordt dan voor de televisie ook wel erg moeilijk. Verder zou men kunnen overwegen één artiest uit een groot aantal landen uit te no digen, maar ook daarvoor zyn er al festivals. Het .Eurovisie Songfesti val" is in dat opzicht het bekendst. Dit in Knokke is vóór alles een wed strijd tussen teamaT Eén van de verwijten, die chef Nel lens naar zijn hoofd gegooid krijgt is de hoge gemiddelde leeftijd van de jury. „Kijk> als ik U uitnodig naar Knok ke. gaat er een brief naar uw hoofd redacteur. Hij beslist en 't is dus heel goed mogelijk dat hij een oude baas naar Knokke stuurt. Zo is het ook met de jury. Ik vraag diverse televi siemaatschappijen iemand voor de jury te sturen en dan moet ik maar afwachten wie zij competent ach ten, hoe oud of ze zijn, en of het toe vallig mensen zijn die een reisje no dig hadden. Tefgn het bezwaar van een wat oudere jury klinkt de mu ziek, die tijdloos is en niet direct om jongeren gilt. Toch ben ik het wel eens met de protesten daarover. Een man als Bob Rooyens ls verrukke lijk in de jury. omdat hij bij elke be spreking zijn mond tenminste open doet en wil discussiëren over de mogelijkheden van het festival. HU is erbU betrokken. Dit jaar vind ik de jury wel competent en plichtsge trouw. Maar er is binnen de leden een generatieconflict, zoals ik dat heb met mijn vader van tijd tot tijd". Pipo de Clown (NOS) Journaal (NOS) Van Gewest tot Gewest (NOS) Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme (NOS) Journaal (NOS) De dief van Washington, tv-film, in kleur (TROS) Rendez-vous met de pianist Sandor Vidak (TROS) Twaalfde Europese beker voor Zangvoordracht in Knokke: finale (AVRO) Journaal (NOS) De AVRO organiseerde gister avond een soort .Piknik" over de jazz. een overdekte „jazznik", met Ben Bunders als gespreks leider en een programma-op bouw die, om met Misja Men gelberg te spreken, voorzag in „een stukje muziek en daarna een stukje sprekend decor". Mengelberg voelde zich gemani puleerd, hij wilde geen stukje sprekend decor zijn, maar een laadje wilde hU toch wel open trekken het programma was toen al twee-en-een-half uur op stoot), dat van de grammofoon- platenmaatschappyen. Van een jazzplaat moeten er blykbaar 2500 verkocht worden, maar er worden er maar 200 verkocht (zei iemand van de business), en Mengelberg antwoordde daar op dat in eigen beheer ge maakte platen toch wel per dui zend verkocht werden, en toen kwam er inderdaad weer een stukje muziek. Dat was niet erg, zei Ben Bunders, want wU willen de kU- kers geen afgerond geheel geven van één onderwerp, maar hun een overzicht bieden van wat er in de jazz omgaat en hun daar mee iets te overdenken geven. Zo werden er. tussen een groot aantal korte jazz-sessions door, enkele stellingen geponeerd jazz is politieke muziek, zei Boy Wallagh, en Pete Felleman vond dat de jazz van de con certzaal terug moest naar het Kralingse Bas), waardoor we al les by elkaar weliswaar gema nipuleerd werden, terwyl al die onderwerpen inderdaad halver wege ln de keel bleven steken, maar uiteindelUk kwam er toch een aardig bezienswaardig pro gramma uit de bus met twee portrettengalerijen, enerzijds ge vuld met beikende, merendeels Amerikaanse jazz-musici op film of beeldband, en anderzUds gevuld met de vanouds beken de Nederlandse hoofden, van Boy Edgar via Pim Jacobs tot Ruud Bok, zal ik maar zeggen. Aan het slot werd er even geïmproviseerd, de piano en an dere spullen werden toen Ulings naar het midden gereden bin nen bereik van de camera's, maar toen wilden Boy Edgar ca. niet meer, er moest maar een alternatief programma op de proppen komen, en dat kon, er werd weer een filmpje ingezet, waarmee op eenvoudige wUze werd aangetoond hoe de Neder landse jazz ook zonder subsidie van de regering (waarom in de discussie gevraagd werd) ver vangen kan worden door iets dat in principe niet slechter van kwaliteit is De AVRO kwam gisteren ook nog met een documentaire over de verpleegster, die goed in elkaar zat, en waarin enkele suggesties werden gedaan om het nog steeds bestaande tekort op te heffen. Een verkorting van de opleiding bUvoorbeeld. een opleiding buiten de ziekenhuizen om, vermindering van het huis houdelijk werk voor de verpleeg sters. en het vak aantrekkelyker maken voor mannen. Staatsse cretaris Kruisinga bleef er nochtans van overtuigd, dat we de komende jaren met een te kort zouden blyven kampen. In Engeland, hoorden we, heeft de regering 24 miljoen gulden be steed aan een wervingscampag ne via advertenties, maar het effect daarvan was nog niet meetbaar. Bepaald niet het slechtste filmpje was gisteravond de So- cutera-bUdrage over het begrip „collecte". Frits van der Poel, uit zyn as herrezen <de geruch ten willen dat hU komend sei zoen weer op het scherm terug komt, als tegenwicht voor Sal Tas waarschynlyk), vervulde er als interviewer een belangrijke rol in. Prof. dr. mr. Diepenhorst en Mies Bouwman behoorden tot de rest van de cast. Tot de cast van de film „Buccaneer" behoorde, als de blonde geliefde van Lafitte, de „Zweede gouver nante" Inger Stevens, die enkele maanden geleden aan een over dosis slaaptabletten overleed. En 's avonds laat kwam Studio Sport nog met een extra repor tage over de Tour de France, waarin Henk Terlingen Rini Wagtmans interviewde. Op het laatste nippertje kregen we nog een rectificatie op de eerder gp- geven uitslag van de gistermid dag gereden étappe. Niet Gui- mard had de étappe gewonnen, zoals men om half elf meldde, maar Raymond. Snel, correctief ingrUpen. televisie op zUn best, zullen we maar denken. Nico Scheepmaker VOOR DONDERDAG 1« JI7LL Hilversum I AVRO 18.00 Nwb. 18.11 Radlojoum. 18.30 Licht lnstrum. ens. en lichte or- gelmuz. 19.00 Stereo Big Band Beat mod. muz. 19.20 Nabesehouw. Tom- de France 19 30 Nwb. IKOR 19.35 Kerk veraf en dlchtby 19.40 Mens en Bij bel: gesprekken over de liturgie AVRO 20.05 Stereo Uit het land van de rijzende zon radio fllharm. ork. mod. Japanse muz. 21.20 Geen kwartier hoor spel 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radlo- Hllversum II 298 m. NCRV' 18.00 TUd vrU voor muz ln verslag IBM schaaktoernooi in Amster dam 19.00 Stereo Lichte gram. muz. 19.15 Leger des Hellskwartler gr. 19.30 Ontvoerd een radiospel voor de zomer avond 20.50 De Jeugd op eigen wieken serlehoorspel 21.20 Stereo Lichte gram. muz. 21.30 Stereo Amusem. muz. opn. 21.50 Kerkorgelconc. klas. muz. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.38 Par lementair dagoverz. 22.50 Vakantietoe slag een progr. met act. Inform, over alle facetten van het toerisme 23.15 Jazztlme 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 17 Jl'LI Hilversum I 402 m. Radlojourn. 8.30 De groenteman NOS 9.00 Intern. Spectrum mod. koorwer ken en muz opn. 9.35-9.40 Waterstan den AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt. gr. 11.00-11.02 Nws. 1130 Stereo Musiceren op kasteel De Ne mer laer e tHaaren. klas. kamermuz. 11.55 Beursber. NOS 12.00 Blik op de wereld pop. progr. over ontwik, hulp: Overheldsvoorl. 12.30 Uitz. voor de landbouw NOS 12.40 Stereo D&namuz gr. 12.50 Recht en slecht praatje 13.00 Nws VARA 13.11 Act. 13.20 Stereo se- ml klas. muz. gr. E.O 14.00 Ruimte: Radlomagaz. met. 1. Zingend getuigen gew. muz. gr. 2. Instr. van God 3.Meer dan een lied geschied, van een bekend lied 4. Act. nws. over zend. en evang. 6. Overdenk. NOS 15.00 Aspekten van de kamermuz. mod. en oude kamermuz. Sn. 15.45 Toerismo toeristische Inform t binnen- en bultenl. VPRO 16.00 VPRO Vrijdag gevar. progr 10.00 Nws 17.65 Me<L Hilversum II 298 m. KRO 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo Badlnerle klas. muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overwegi: le Jeugd Toerlngclub l.s.m. NCRV Inform. 100-8 10 Nws. 8 11 Voor de j tips voor de vakanties 8.45 Voor de hulsv». 8.00-9.10 Gymn. voor de vrouw 9.45 Wie ls ln godsnaam Jezus Chris tus lez. 10 00 Stereo Aubade klas. muz. gr. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken 11.5 Med. 12.00 Stereo Van twaalf tot twee gevar. progr. 12.22 WIJ van het land 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 1300-1305 Raden maar 14.00 De Profiteur hoorspel TROS 14.55 Stereo Cone a la carte klas. ver- zoekpl. progr. 16.00 Nws. 16.03 Disco drlve-ln: de showbusiness op de korrel genomen 17.30 Sportkompas. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9 02 De Eddy Becker Show 10 00 Nws. NOS 11.00 Nws. 1103 De Felix Meurders Show VPRO 12 00 Nws 12.03 Top-30 NOS 13.00 Nws. 13 03 Radio Tour de France Popmuz en report. Tour de France 14.00 15.00 en 16 00 Nws. AVRO 1700 Nws 1702 Ra dio Journ. 17.05-18.00 Zingende bou- Se gevar. pl. progr. voor automobllls- n. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOS 18.25 Tour de France Samenvat, van de 21e etappe 18.45 Pipo de Clown NOS 18 55 Journ AVRO 19 04 Een klaarlichte dagdroom kindermusical NOS 20 00 Journ. AVRO 20 20 Dit ls Tom Jones This Is Tom Jones muz. show 21.10 AVRO's Sportpanora- ma 21.45 Voor de Vuist weg NOS 22 50 22.55 Journ. Nederland II. NOS 18 45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 VrU Uit progr. over het wel en wee van de recreatie KRO 19.30 De Debbie Reynolds Show NOS 20 00 Journ KRO 20 20 Politie New York Wie ls hy tv-fllm 20 45 Graaf Oarl Gustav von Rosen film- portret van 'n vechtende pacifist. 21 30 Eurovisie Songfestival Knokke 1970: Super finale Europa US NOS 23.00 K. Journ. 23.05-23.36 Uittocht Samenvat, van de directe report, over de verkeers drukte progr. van de Beierse tv. VOETBAL Het Deense elftal is gisteravond ln Turijn wereldkam pioen damesvoetbal geworden. In de finale versloegen de Deense dames Italië met 3—0. ZEILEN De Europese, wereld en Olympische kampioen Paul Elv- ström heeft gisteren de eerte race van de strijd om het Europees kam pioenschap ln de Solingklasse gewon nen. Dit kampioenschap wordt ge houden naby het Noorse waterspor t - centrum Hankoe, dat niet ver van de Zweedse grens ie gelegen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5