[olland boekt winst weeKera-tiD Toekomst van Nurburgring in gevaar «jegen en wind vergallen ezier op Kagerplassen Rob Hartoch remise tegen Poloegajewski evoSuon Post begint weer in Chaam lif van Eland tyersprijs vti L Go Ahead Kampen wil niet spelen IMHOFF EN DE GROOT AAN KOP IN BORDEAUX IBM-toernooi begonnen Promotie voor Sleutelstad 2 Duizendponder Goya krijgt veel bezoek C I ier uitvallers in Apeldoorn BAAN-DER-BANEN ZAL INGRIJPEND MOETEN WORDEN VERBETERD N, if 8 IDA O 15 JULI 1970 PAGINA II LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (Van onze zeilm.ed.ewerker) 'OND Even dreigde gisteren de gehele teamstrijd Friesland in de Regenbogen totaal door de wind in ierd te lopen. In een dicht regengordijn probeerden Viese regenboogzeilers met noodmanoeuvres hun spul- edden. Alleen Puck de Vries hoorde zijn mast ver- kraken en moest de strijd staken. De Hollanders i echter rustig verder en werkten zo een jiks deel achterstand in deze gouden Kaag week weg. De Frie- Ien nog 3x/2 punt van hun formidabele puntenwinst t.) over en of dat voor nog twee zeildagen genoeg zeer de vraag. De Hollanders willen tegen elke prijs dat ze ondanks verzwakking toch de baas zijn op ter. ilteit neemt niet weg dat agzeilers onmiddellijk de de mouwen hebben ge- Puck de Vries weer aan mast te helpen Toen De strijdperk moest verlaten Ie Wilde in de voorhoede de Kaagzeilers Möllers te ger rukte ook op, maar d ongelukkig moment de loeiharde wind van tm aanzetten de spin- QH de Friezen verloren aldus op Caatje van Warmond, eeg Booy de gelegenheid e finishen voor zyn ploeg- Metzelaar. nu: 55 punten voor de en 58% voor de Kaag- Beter Eenzijdig >81 *n Regenboograce waren beter op dreef. Ondanks Ht de regen bleef neerstro- Jack de Wilde er na het als een haas vandoor. Nie- de 28 regenboogzeilers meer te pakken. Zelfs Wfjk niet. Wel deed de r Van Wijk zijn uiterste De Wilde ging ongehoord Ie baan of, zoals de Frie- de route, finishschip, de „Sing ritrok zich een droevig 'y^iter Van Wyk gingen Al- lebuis over de eindlyn. leerden beiden de verkeer- Daar Jager en anderen )p de huid zaten was hier aan te doen. Jager werd e derde. Voor Van Sta- er een vierde plaats. Op behoudt Van Wyk met ding op De Wilde '31) Staveren (44). en Hilversum (Eigen berichtgeving1 •11e Eland zette giste- nningenreeks voort in Prijs der, Zomerstayer^ meter. Direct verzekerde I-zoon zich van de kop- rolgd door Ex Nancv, S en Meylo. In de lin- cht fouteerde Eland en was er direct by om de te nemen Jan v. Dooye- Igeerde zijn paard echter f de leider steeds bedrei- it ingaan van de rechte C; s Eland naar de kop en wertuigend in 1.25.4 km- list, die 20 meter moest &S reef Fluitlijster ten leste tweede plaats. Voor Fla- bleek de 40 meter handi- hy werd vierde, sende zege boekte leer de Leeuw, die met de Jader getrainde Empereur 17 prima 1.23 8 km-tyd Guv Hofnar klopte. UITSLAGEN, ley-prljs. Ie afd 1. Hero J. W Koster) (1.27.8). ndia. 3. Handsome Mac pl. 2 40, 1.70, 2.30. kop I, trio 188.70. t-prljs. Ie afd.- 1 Ido van M. Smit) (1.28.1). 2. Ida 3 Hentenprlse. Toto w »0. 2.10, 10.90 .kop. 590. •y-prljs, 2e afd.: 1. Ge- Wagenaar Jr.) (1.27.1). 2. t, 3. Island Queen. Toto w. 2.40, 1.40. kop. 10.30, cov 4or -Prjs: 1. Darling Hol- A. Hartman) (1.20.9) 2 Eronlca W. Toto w. 5.00 E10, 1.40. kop. 17.40, cov 130. I» der Zomerstayers1. Tar. Dooyeweerd(1.254). 3. Fluitlijster S Hoto w 1.60. 2.30. kOD. 4 90. cov tóprljs: 1 Hadewych <M 126 2). 2 Hamran, 3 Han- 2 50. pl 1.20. 1 80. 1 70 ZJP" 6.80 T* "'prijs: l Gav Rodnev (J ent »»rd) (1.23 3). 2 Gieteling Bond W Toto w 170. pl 14.70. kop. 8.50. cov. 8.00. •lnprljs- 1. Interest (M. C 80). 2. Had Je me maar. 3 •to w 8 30 pl. 2.00. 2.10, '70 .cov 6 80 «Js- i. Empereur CH (C. (1 23 8). 2. Guv Volann. toto w 7.60. pl. 1 80. 2 60. JO. cov. 7.50. trio f222 70 wils .tweede afd.: 1 Idool J W Hoevenbos) (1.28.3). £*org. 3 Ivonne Hanover pl. 2.10. 1.90. 1.70, kop 580. "omzet f276.536.—. Erg eenzydig begint de stryd in de nieuwe Franse 470-klasse te wor den. Op maandag kreeg Nater nog enige tegenstand van Behrend, doch op de tweede zeildag was de kleine Warmonder heer en meester in het nog' zwakke veld Ook de enkele Franse 470-zeilers komen er in het geheel niet aan te pas. Behrend ver loor gisteren door een kapotte spin naker-gordel veel terrein, maar ein digde toch nog verdiend als tweede. De andere buitenlanders in deze vijf tigste Kaagweek «waarvan het fees telijke karakter dreigt te verregenen) zijn enkele Engelse solozeilers. Ook zy hebben niets in te brengen tegen het Nederlandse overwicht. Paul Kaan behaalde glorieus een tweede dagzege. Ditmaal won Kaan van Jan van Werkhoven en Dirk Coster. Heel ver achter Kaan staat Peter Vollebregt <26» in totaal op een tweede plaats. Weinig energie behoefde eveneens Rolf von den Baumen in de Valken te verspillen. Het veld is na het drukbezette na tionale kampioenschap gewonnen door Bart Kraan met een forse voor- tori KAMPEN (ANP GPD) De za terdagvoetbalclub Go Ahead Kampen heeft de KNVB dinsdag schriftelijk medegedeeld de resterende tijd van de op 13 juni afgebroken wedstrijd tegen Spakenburg niet uit te zullen spelen. De wedstrijd zou woensdag worden voortgezet. De KNVB heeft Spakenburg telegrafisch op de hoogte gesteld van het niet doorgaan van de wedstrijd. De KNVB zal Go Ahead Kampen een dezer dagen schriftelijk mede delen welke straf de vereniging op -rond van het reglement krijgt opge legd. Spakenburg overweegt intussen ge rechte ly ij ke stappen te ondernemen togen Go Ahead Kampen op grond van belediging. Gisteren bracht De Telegraaf een artikel op de sportpagina waarin de Kanrpense vice-voorzitter Boonstra opmerkte: „Spakenburg is een gevaar voor het topvoetbal. We bedanken voor de eer. We stellen de gezond heid van onze spelers niet in de waagschaal. Het lykt me bovendien van de KNVB een gevaarlijk besluit om Spakenburg te laten promove ren. Want als ze net zoals ze tegen ons by Henk Kiel deden, elke top- speler van de tegenpartij in elkaar trappen, dan neemt de KNVB wel wat risico door Spakenburg in de eerste klas te plaatsen". Spakenburg-preases Van Goor: „Ze stellen ons als een stel messentrek kers voor en dat is de laatste drup pel. Bovendien hebben onze spelers geen schuld aan de rel in Ermelo, dat hebben we grondig onderzocht". BORDEAUX (ANP) Een derdie plaats in de derde race om het wereldkampioenschap zeilen in de 470-klasse, dat ge houden wordt in de Gironde bij Bordeaux heeft Fred Imhoff en Wibo de Groot op de eerste plaats in het klassement ge bracht. De Nederlanders hebben lang het veld aangevoerd, maar in het laatste rak werden zij ge passeerd door twee Franse boten. De uitslag van de derde wed strijd is: i. Poisson /Londeix ('Fr)2. Yves en Herve Carré (Fr): 3 Imhoff De Groot (Ned' Het klassement na dne wed strijden is: 1 Imhoff De Groot 24.7 pnt.: 2. Poisson/Londeix 26; 3. Jean Claude en Alain le Borgne (Fr) 29.7. sprong bijzonder zwak Rolf von den Baumen, opgegroeid aan de boorden van de Kagerplassen. speelt met de concurrentie Piet van Buren, die bij de eerste start op maandag te vroeg was, finishte a>ls tweede voor Van Slooten en Van der Veen. Zeer teleurstellend is voor Mole naar het verloop van de sterrenraces. Maandag eindigde Molenaar fraai als eerste. Door een protest van Rous werd Molenaar gewipt. Gisteren was hij weer een, doch was in de tweede ronde door de finishlijn gevaren en gediskwalificeerd. Paul Knoop (12) staat er op de ranglijst nu het best voor. Mej. Van der Ham «24) volgt in tweede positie. Resultaten De uitslagen van de tweede dag van de vijftigste Kaagweek waren: Holland-Frieslandteamwedstrijd: 1 Kon. Zeilvereniging Sneek 32 «tot. 55); 2. Kon. Watersportver. De Kaag 22,75 «tot. 58,50). Finnjollen: 1. De Vries, 2. De Ruyter. Flying Junior: 1. Van Vianen, 2. Zuidema. Schakel: 1. Wessel, 2. Amsterdam. Pampus: 1. Van Tongeren, 2. Greevelink. Euro pa—Mothklasse: 1. Wilton, 2. Ar nold. Solo: 1. Kaan, 2. Werkhoven. Vaurien: 1. De Voogt. 2. Meyer. 12- voetsjollen: 1. Reyers. 2. Daniels. 470- klasse: 1. Nater, 2. Behrend. Valken: 1. Rolf v. d. Baumen. 2. Van Buren Regenboog: 1. De Wilde, 2. Van Wyk. Spanker- 1. Borsboom, 2. Kryten- berg. 16m Streekplasse 1. Kort, 2. v. d. Kooy. Vrijheid: 1. Stas, 2. v. d. Boogaard OK jollen: 1 De Haas, 2. Huybrechts. Stern: 1. Rous. 2. Knoop. Voetbal De voetbalrel die vorig iaar september in de Italiaanse stad Caserta ontstond omdat de Italiaan se voetbalbond de plaatselijke club wegens onregelmatigheden de promo te naar een hogere afdeling ont nam heeft voor veertien oproer kraaiers een onaangenaam gevolg ge kregen. Gisteren veroordeelde de rechtbank veertien personen, die de hand gehad hebben in de onlusten welke het leven in Caserta enkele dagen volledig ontwrichtten tot ge vangenisstraffen van zes maanden tot drie Jaar. Voetbal Ovar Bergmark, de 40- jarige coach van het Zweedse voet balelftal, heeft bekend gemaakt zijn functie in november neer te leggen Bergmark, die 94 keer voor het Zweedse elftal speelde en ook een tijd prof was bij de Italiaanse ver eniging Roma. heeft vijf jaar de leiding gehad over de Zweedse na tionale ploeg Bergmark motiveerde zijn beslissing met ..Ik h?b nu lang genoeg bij de bond gewerkt, ik zou nu graag een vereniging gaan trai- uen". (Van onze correspondent) AMSTELVEEN (GPDi Peter Post gaat het weer proberen. In de Acht van Chaam, Nederlands bekendste criterium (volgende week woens dag», gaat de Zesdaagse-keizer na byna een half jaar non-actief de str^d met zifn collega's weer aan. Of hy de 100 kilometer zal beëin digen kan hy nog met geen zeker heid zeggen „Kyk. 100 km. trainen is heel wat anders dan 100 km. wedstrijd en daar komt nog bij dat ik voor die 100 km. wel conditie genoeg heb, maar dat ik toch nog flinke pijn aan m'n zitvlak heb. Of ik dat twee en een half uur volhoud, weet lk niet". Peter Post ziet de nog komende cri teria als welkome aanvulling op z'n trainingsprogramma, dat lo gischerwijs op de winter is afge stemd. ,Jn september begint de eerste Zesdaagse in Londen en daar wil ik weer by zyn. Ik ben nu wel bezig met zaken, maar ik kan niet zo met de sport stoppen. Ik probeer nog twee jaar te fietsen en dan, als ik het zelf wil, ermee ophouden. Maar niet door een ziekte roemloos uit de sport verdwijnen. Dat kan ik niet hebben." redeneert de wils krachtige Post. AD VERTEN TIE ALPHEN A D. RIJN Het reser veteam van De Sleutelstad is gister avond gepromoveerd naar de reserve hoofdklasse. De Leidse ploeg, die verleden jaar nog in de res. tweede klasse speelde, rekende in Den Hoorn in Alphen aan den Rijn met de re serves van AZC af: 23. Cees van Hooidonk. Fried Elsinga en Ed Klaassens zorgden voor de Leidse doelpunten. AMSTERDAM (GPD» Na de illustere opening van het IBM- schaaktoernooi, maandagmiddag in het Esso Motorhotel, is men gister- j middag overgegaan tot de orde van I de dag. De eerste ronde begon om 1 uur, achter de borden vrijwel de ge hele meesterschare (Slechts het toe stel van Tringow kwam enkele uren te laat op Schiphol aan». En het publiek stond vijf ryen dik achter de afscheiding, om het spel op de de monstratieborden te kunnen volgen. De onvermijdelijke voorzichtige verkenningen snel resulterend in puntendelingen werden royaal ge compenseerd door loodzware combi- natieryke partyen. De drie Russen trokken alle registers open. Wereld kampioen Boris Spasski ging met de Joegoslaaf Gllgaric een fel gevecht om het initiatief aan. Gligoric won „het initiatief", hij offerde daartoe twee kwaliteiten. Later op de avond werd tot remise besloten. Hartoch ging niet bepaald gerust achter het bord zitten. Begrijpelijk, als men grootmeester Poloegajewski krygt te bestrijden, die een half jaar geleden kampioen van de Sowjet- Unie werd en in '65 de grootmeester- groep van het Hoogoventoernooi won. Kandidaat-meester Hartoch hield kranig stand en behaalde een krappe remise. Het derde spel, dat in de schijn werpers geraakte, was dat tussen Geiler en Hort. Samen, ruw geschat. 375 pond. welk gewicht ook hun par tij kenmerkte, „een positionele dui zendponder", zoals dat in het jargon heet. Ook hier was remise het resul taat. Van de andere ontmoetingen mag Donner-Jongsma worden genoemd De zwartspeler, die drie jaar geleden kandidaat-meester werd. vecht in dit toernooi voor zijn laatste kans op de meestertitel. Als hy namelyk geen meesterresultaat boekt vervalt het resultaat uit '67 en moet hy weer on der aan de ladder beginnen. Na een knap middenspelgevecht voort vloeiende uit een ouverture die Jongsma op zyn duimpje kende is een vreemd eindspel ontstaan. Of het is remise, of Donner wint We zullen er nog wel meer van horen. De meesters speelden genadeloos op winst. Dat lukte in 5 van de 6 partijen. Complimenten aan Timman en Prins voor hun partyen. Ga eens met uw gezin naar het Evoluon in Eindhoven; een permanente expositie gewijd aan de mens, natuur en techniek. U kunt er kennis maken met de wonderen der wetenschap en een blik werpen in de toekomst. Het is een onvergetelijke ervaring voor jong en oud. Het Evoluon staat in Eindhoven, direkt aan de rondweg en is het hele jaar geopend (behalve op le Kerstdag en Nieuwjaarsdag). Dagelijks van 10-18 uur. Op zon-en feestdagen van 12-18 uur. Er is een modern zelfbedieningsrestaurant. „aktie expo", gesticht door Philips. s V i DEN HAAG (ANP» De tentoon stelling van werken van Goya in het Mauritshuis in Den Haag heeft tot I nu toe 20.000 bezoekers getrokken. Van hen komt ongeveer 75 procent uit Nederland. By de buitenlandse bezoekers ziin de Amerikanen, de Engelsen, de Fransen, de Duitsers en de Belgen het sterkst vertegenwoor digd. De Goya-tentoonstelling zal nog tot en met 13 september in het Maurits huis te zien zyn, op maandag tot en met vrijdag van tien uur 's morgens tot toen uur 's avonds, op zaterdagen van tien tot vyf uur en op zondagen van elf tot vyf. Uit een Londens museum, de O'Hana Galleries, is gisteren een schildery van Renoir gestolen. De waaide van het schildery. dat een landschap voorstelt en 48 by 33 cm meet, wordt geraamd op 130.000 gul den. Uitslagen GrootmeestergroepCirlc «Z.S1.»— Ree 4: Janosevic «Z. SI.)Uhl- mann O.-dld) 4; Tringow j (Buig.)Scholl 4; Donner— Jongsma afgebr.; Spasski «Rusl.»— I Gligoric «Z. SI.) 4; Langeweg— Csom «Hong.» 44; HartochPo loegajewski «Rusl.) 4: Geiler (Rusl.)Hort (Tsj.) 4. Meester groepTatai (It.)Cort- lever 10; Timman—Piket 10; Ma- rovic (Z.-Sl.)—Hammann 10: Van Geetv. d. Weide 4—4; Adorjan (Hong.»Bednarski «Pol.) 44: Westerinen «Fin.»Prins 01 De partij WesterinenPrins had het volgende verloop: Wit: Westerinen. Zwart: Prins. 1. e2-©4 e7-eö; 2. Pbl-c3. Pb6-c6: 3. Lfl-c4 Lf8-c5; 4. d2-d3 Pg8-f6; 5 Pc3-a4 Lc5-e7; 6. Pgl-e2 d7-d5; 7. e4xd5 Pf6xd5; 8. 0-0 0-0; 9. Pa4-c3 Lc8-e6; 10. Lc4-b3 Dd8-d7; 11. Pc3-e4 h7-h6; 12. Lcl-d2 Ta8-d8; 13. Kgl-hl a7-a614. f2-f3 f7-f5; 15. Pe4-c3 Le7-c6, 16. Pc3-d5 Le6xd5; 17. Ld2- POLOEGAJEWSKI c3 Lc5-e3; 18. Ddl-el Ld5xb3 19. a2xb3 Pc6-d4; 20. Lc3xd4 e5xd4. 21. del-b4 Dd7-c6: 22 Db4-c4~ Dc6xc4; 23. b3xc4 Tf8-e8: 24. g2-g4 f5-f4; 25. Tfl-dl Te8-e5; 26. c2-c3 g7-g5; 27. Khl-g2 a6-a5. 28 Tal-a2 b7-b6; 29. b2-b4 d4xc330 Pe2xc3 a5xb4; 31. Pc3-d5 b4-b3; 32 Ta2-b2 Le3-d4: 33. Tb2xb3 Te5-e2-r 34. Kg2-hl Td8-a8, 35. Pd5-b4 c7-c5; 36. Pb4-c6 Ld4-e3; 37. Pc6-e7-s Kg8-f8: 38. Pe7-d5 Ta8- a2. 39 Pd5xe3 f4xe3; 40. Tb3xb6 Te2xh2 41. Khl-gl Ta2-g2 Wit geeft het op. Tennis Spanje heeft een vry- wel onaantastbare voorsprong geno men in de finalewedstrijd uit groep A van de Europese zone in het ten nistoernooi om de Davis-beker tegen Zuid-Slavië. Orantes en Santana gaven in de eerste enkelspelen tegen vesp. Spear en Franulovic slechts een set af. Uitslagen: OrantesSpear 64. 62 62. SantanaFranulovic 64 l6 6-4. APELDOORN (GPD) De Apel- doornse vierdaagse wandelaars zijn op hun pad in zuidelijke richting door Beekbergen. Loenen. Lieren en Ugchelen van de eerste tot de laat ste minuut vergezeld geweest van regen. Eerst een aarzelend lichte motregen, die allengs overging in fikse buien. Dat betekende echter geen ontmoe digde wandelaars, integendeel. Er heerste een bijzonder opgewekte stemming in de diverse cafe's, waar rustposten waren ingelicht. Talrijke deelnemers verkozen zelfs regen bo ven grote warmte, omdat zich bij hoge temperatuur veel eerder blaar- vorming voordoet-. Op deze eerste dag hebben de EHBO-posten dan ook bijzonder wei nig te doen gehad. De eerste wande laars waren 's ochtends al om kwart voor twaalf in .Orpheus' terug. Bij óe sluiting van het startbureau bleek dat er vier uitvallers waren geweest, zodat 1184 deelnemers de tocht van de eerste dag hebben volbracht. BONN (GPD) „Wie na de race i zegt: ik ben gek op de Nurburgring. die liegt Vandaag herinneren de Duitsers zich dat niemand min der dan wereldkampioen Jackie Stewart dat eens heeft gezegd. Van dezelfde grootmeester is de uit spraak: „De Nürburgring is een mooie groene hel" De fouten van de racebaan waarop tot dusver 30 auto coureurs (onder wie de Nederlander Carel Godin de Beaufort) en twintig ralleyrijders het leven verloven, wa ren in de brede kring bekend. Nu de „ring" vorige week is afge keurd voor de races om de Grote Prijs van Duitsland, is de veront waardiging niettemin groot. En op z'n minst een deel van de schuld wordt de Nederlanders in de schoe nen geschoven. Het dagblad Die Welt schreef maandag: „Sinds de dood van Piers Courage in Zandvoort is het veranderd: als de Nederland se organisatoren nameiyk de lang vereiste vangrail hadden gemon teerd. was de Engelse rijder waar schijnlijk niet verbrand". Een feit is dat na de gebeurtenis in Zandvoort de Grand Prix Drivers Association (G.P.D A.1, de vakbond van autocoureurs, zich op de gevaren van het beroep heeft beraden. De conclusie was dat men zich in de toekomst streng aan de noodzakelij ke beveiliging zou houden. De Nür burgring. die <5p 2 augustus de voor het wereldkampioenschap meetellen de Grand Prix van Duitsland zou be leven, ervoer als eerste dat belangen van fabrikanten en organisatoren on dergeschikt kunnen zyn aan die van coureurs. De kleine groep mannen die het veldwerk verricht heeft grote macht zolang zij eensgezind ope reert. Dat laatste is het geval geweest. Afgelopen woesdag verraste een de legatie van de G.P.D.A.. onder lei ding van coureur Jochen Rindt, die zijn sporen op „de ring" heeft ver- dieny, de Nürburgring GMBH met de mededeling dat een inspectie van de baan onbevredigend was verlo pen. Ze legde een lijst van achttien punten voor, die onmogelyk tydig zou kunnen worden ingewilligd. Zes tien kilometer vangrail by voorbeeld is niet binnen enkele weken voorhan den. Afgezien nog van het feit dat er achthonderdduizend mark voor op tafel zou moeten komen. Nu is de Nürburgring een oude on derneming. De baan, fraai door de dichtbeboste Eifel slingerend (174 bochten) werd in 1927 geopend. Voor vyf mark heeft iedere zondagryder de kans zyn krachten met die van zyn auto te meten op de baan. Per Jaar maken daar naar schatting hon derdduizend automobilisten gebruik van Het schouwspel wordt op zon- nige weekeinden door duizenden ge volgd. De Nürburgring is het doel van talloze uitstapjes. De mogelykheid dat de toekomst van die racebaan in het gedrang komt. lykt dan ook een nationaal ge vaar. Dat een baan. die tientallen ja ren de loodzwaren auto's toeliet, die met zo n 100 kilometer per uur door het bos gleden, niet meer voldoet nu het baanrecord op 170 kilometer is gekomen en de auto's niet meer de helft van hun vroegere gewicht heb ben. is niet verrassend. Het snelle hoogteverval van driehonderd me ter geeft coureurs nu en dan de in druk dat zy van een schans springen Dc bomen, die indertyd de baan ver fraaiden, zyn nu een gevaar extra voor de zeer brandbare snelheids monsters. Maar voor velen blykt het allemaal moeilyk te verwerken. De baan zal ingrypend moeten worden verbeterd: honderden bomen moeten verdwynen. de beveiliging moet aanzieniyk worden uitgebreid, etc. De Nürburgring GMBH is van plan alle eisen uit te oeren om volgend jaar weer de formule -I-wa gens op haar baan te hebben Maar Inmiddels geeft ze óók de rechtsgeldigheid van het besluit van de georganiseerde coureurs laten on derzoeken. Immers waarom kwam men pas enkele weken voor de grote wedstryd met langbekende bezwa ren? Is er een actie tegen de populaire baan. ..de baan-der-banen-gaande De Kölner Stadtanzeiger heeft ont dekt dat Joachim Bonnier. de Duitse president van de G.P.D.A.. al begin vorige week de veel minder bekende Hoeken heimring in de buurt van Hel dalberg voor de Grand Prix by zyn j collega's heeft aanbevolen. Twee da gen later besloot de organisatie tot i boycot van de baan in de EifeL Hockenheim krygt nu op 2 augustus de formule-1 - wagens. Als troost zul len op de Nürburgring de formule- II-auto's rijden. De indruk wordt gewekt dat spra ke is van een spelletje tussen de cou reurs en de Duitse automobielclub, die de bouw van de „motodrom" van Hockenheim gedeeltelyk voor haar rekening heeft genomen. Ook Housch ke von Hansteln. de president van de Duitse automobielclub, heeft met de coureurs onderhandeld. Wordt de baan in Hockenheim de grote con current voor de Nürburgring. die z'n faam dankt aan z'n grilligheid en z'n gevaren en daarom voor de moderne snelheidsmonsters te gevaariyk wordt? Een beveiliging door mannen in brandvaste pakken op alle gevaar- lyke punten, zoals men dit in Ame rika kent. is op de Nürburgring ou- denkbaar.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13