Nieuwe bewoner is tegen abnormale doorlichting LEAO EN MAVO VUIL VOOR STADHUIS Geef 'm 'n doodklap Promoties j Merkwaardig soort Leidse A folklore in Franckstraat i Ten hoogste één lid van elke fractie in raadscommissies -V Üp intract Controle 'Mafu-strip van Bayer. Vrijstelling van reinigings rechten en omroepbijdrage Bevoegd Financieel ACTIE VAN BUURTCOMITE OVER BRAVE HENDRJKKEN IN LEIDEN u Z*- Parkeer perikelen in Leiden voor politierechter boENSDAG 8 JULI 1970 &EIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 I (Door Hans-Ludo van Mierlo) aa| LEIDEN „In Leiden valt mij een merkwaardige behan- ijeling ten deel, die niet alleen nodeloos grievend is, maar ok bestemd is gewoonte te worden". Dit vertelt de heer Bouke tgt uit Culemborg, per augustus leraar aan de Louise de Co- y-scholengemeenschap. De reden van zijn verontwaardi- ,De abnormale doorlichting door de buurtbewoners die k moet ondergaan om een flat aan de Cesar Franckstraat te pnnen betrekken." een flat aan de Caesa*- ,t leegkwam ontving ik zij de medewerking van eige- en gemeente op korte termijn ing om daar te wonen. Het echter gewoonte, dat ik my te- zou verstaan met de admini- ?ur van een vereniging, die de van de C. Franckstraat en j Mozartstraat een tijd; geleden Mden opgericht. Toen ik die heer 23 Juni belde. ik met zijn gemalin, die mij kortaf op wees, dat een ballotage- isste zou beoordelen of ik wel «lieerde in de wijk. Ik moest rder maar na zevenen bellen, de ünotianaris kon niet voor kleinig- iden gestoord worden, i in terugbellen was vergeefs, om* de bewindsman op vakantie was was zo vrijpostig 29 juni de voor- eegter te bellen, die informeerde naar beroep, leeftijd, hobby's. Mijn gave diende ik schriftelijk te be hartigen, en op 2 juli, tijdens een aarty niet ongebruikelijk bij pa- ciërs zou en passant mijn ge- pt.iiktheid beoordeeld worden. In het 'ot [leden waren nl. affreuse zaken ttasseerd: een homofiel op de flat een neger familie: tot overmaat )Ufi ramp nog kinderrijk ook! gehoorzaamde en de party be- i vigde het mijn aanwezigheid in ncipe niet gans onverdragelijk te nd|den. Maai- om zekerheid te heb- ack zal de voorzitter in hoogst-eigen °feoon een inspectiebezoek bij mij ^^is afleggen en zal dienaangaand vOog decideren. Tot zover heb ik normaal meege- maar dit vind ik echter te ab- worden. Ik denk niet van nlf, dat ik zoveel waard ben. ik weiger te geloven dat de tter en andere leden van het zelf zulke superbe mensen Al krijgen ze de hele buurt vol academisch gevormden, dan m er nog altijd gelukkige en on mensen bij zijn". voorzitter van de buurtvereni- de heer J. Lugtenburg, is ver over zoveel onwetendheid van Culemborgse leraar. „Die club wij niet opgericht', vertelt „Dat is allemaal geregeld in het t dat de kopers van de flats .1 hebben moeten onderteke- k. Die buurtvereniging is een ver- pargument geweest van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Ze heeft een practisch nut: toezicht op het onderhoud, de algemene be drijfsvoering en toezicht op de na- loving van de reglementen. Volgens het reglement mogen de bewoners van de flat geen hinderwekkende hobby's hebben en ze mogen in de flat ook geen beroep uitoefenen Daarom waren dat ook dingen die ik aan die leraa? moest vragen". U heeft de heer Jagt goed be vonden voor de flat. Waarom gaat dan nog eens speicaal kijken in Culemborg? ,De rest van het bestuur is op va kantie. Daarom ga ik om kennis te maken kun je zeggen, maar ook om te controleren of het wel waar is wat hij zegt. Hij kan wel zeggen dat hy leraar is. maar hy zou bijvoor beeld ook een woonwagenbewoner kunnen zijn, of hij zou hinderver- wekkende hobby's kunnen hebben" De heer Jagt zegt dat er „af freuse" zaken gepasseerd zijn als een homofiel en een negerfamilie op de flat. „Dat is juist. Daar hebben we veel hinder van gehad". Wait voor hinder was dat? .Die negerfamilie, die nu weg is, heeft in het begin veel aanpassings moeilijkheden gehad. Later ging het veel beter. Van die homofiel hebben r ons verzekerd, dat dit artikel alleen we nog steeds veel last. Hy bevuilt bestaat om er zeker van te zijn dat het trappenhuis, maakt herrie na bewoner aan de financiële ver- ADVERTENTIE Maar niet van dat primitieve a.u.b. Niet van je pats-boem-mis- „au-m'n-hand". De intelligente doodklap is groen en genadeloos. Mafu-strip. Van Bayer. Gewoonophangen of neerzetten. Tot ongerief van vlieg, mug, wesp en mot. U pakt ze allemaal in één klap met de Mafu-strip. Moordstrip. De beste tip LEIDEN Burgemeester en wet houders hebben de afdeling Leiden van D'66 geantwoord vooralsnog niet over te gaan tot wijziging van de richtlijnen voor het verlenen van vrijstelling van reinigingsrechten. Momenteel zijn plm. 1700 personen vrijgesteld van betaling van reini gingsrechten, waardoor de gemeen te Jaarlijks tenminste f 51.000. aan Inkomsten derft en voorts nog een belangrijk offer moet brengen door de noodzakelijke voorzieningen bij I het ambtelijk apparaat. Bovendien I ontvangen deze personen gratis van gemeentewege ieder 100 plastic zak ken per jaar. hetgeen de gemeente jaarlijks plm. f 15.000 kost, ook weer afgezien van de administratiekosten. Een verruiming van de normen zou een verslechtering van de toch al reeds uitermate slechte financiële positie van de gemeente betekenen, wat onaanvaardbaar is. Voorts zegt het college in antwoord op een brief van D'66, dat B. en W. de bevoegdheid ontbreekt om het vrijstellingsbeleid voor de omroep bijdragen te verruimen. tien uur en laat altijd de radio hard spelen. We zyn dan ook van plan daar maatregelen tegen te gaan nemen". Volgens de heer Lugtenburg is zijn bevoegdheid tot selecteren van ge gadigden voor de flats geregeld in art. 10. lid 3 van het reglement voor splitsing in appartementen van flat gebouwen, vastgesteld door de N.V Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Dit artikel luidt: „Ten einde de toe stemming van het bestuur te verkrij gen een ander zyn woning te laten bewonen zal de eigenaar zich schrif telijk moeten wenden tot de admini strateur onder verstrekking van alle gegevens welke dienstig zijn voor de beoordeling van de gegadigde en zijn gezin. De administrateur roept dan binnen veertien dagen een verga dering bijeen waar beslist wordt over de toelaatbaarheid". Van de zijde van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten werd plichtingen zal kunnen voldoen. „Alle bewoners hebben namelijk een ver plichting aan de vereniging. Het is van belang, dat ze liquide genoeg zijn daaraan te voldoen. Het is de directe taak van de administrateur hierop toe te zien". Zouden de flatbewoners aan de hand van dit artikel een medebe woner op andere dan financiële gronden kunnen selecteren? „Nauwelijks. Daar is het artikel niet voor bedoeld. Het gaat om fi nanciële en niet om maatschappe lijke omstandigheden". De heer Jagt vindt de hele gang van zaken maar een „merkwaardig soort Leidse folklore". Maar daar laat hij zich niet door weerhouden. „Ik vind het onzin om me nu be ledigd terug te trekken. Mijn voor ganger, ook een leraar, heeft dat wel gedaan. Bang voor tegenacties ben ik niet. die de gemeenteraad in de komende zittingsperiode zal tellen, zal het aantal niet vertegenwoordigende fracties in de raadscommissies weer groter zijn dan thans het geval is. indien het huidige ledental van deze commissie ongewijzigd blijft. Aange zien deze situatie ongewenst is leggen b. en w. in de vergadering van 3 augustus as. het volgende voorstel aan de raad voor. Om te bewerkstelligen, dat alle fracties in beginsel een vertegen woordiger in alle commissies kunnen hebben, zou te overwegen zijn de Verordening op de raadscommissies zodanig te wijzigen, dat het aantal leden van iedere commissie op negen wordt gesteld. Deze oplossing heeft echter het bezwaar, dat opnieuw een voorstel tot wijziging zou moeten worden ingediend, indien het aantal fracties weer zou zyn veranderd. Voor de kleinste fracties is het uit tijdgebrek moeilijk, zo niet onmo- Dat zie ik niet in. Ik ben niet van i gelijk, om aan het werk van alle plan me als de lastige buurman t» commissies deel te nemen, ook al zou gaan gedragen. Ik heb het nageke- i het aantal commissies worden be ken. Juridisch sta ik goed. Ze kun- perkt. Het lijkt b. en w. daarom be nen niets tegen me ondernemen". ter een zodanige regeling te treffen, LEIDEN Met de negen fracties,dat in de eerste vergadering van elke nieuwe zittingsperiode van de ge meenteraad het aantal leden van iedere commissie bij afzonderlijk be sluit wordt bepaald, met dien ver stande, dat ten hoogste één lid per fractie daarin zitting heeft. Tussen de raadsfracties onderling zou dan voorbereidend informatief overleg moeten plaatshebben, zodat in be doelde vergadering vanuit de raad een voorstel kan worden gedaan over het aantal leden van elke commissie. Om in het bovenste apparte ment van deze flat op de hoek van de Cesar Franckstraat en de Mozartstraat te kunnen wonen moet men eerst door de buurtbe woners geschikt bevonden wor den. (Foto LD/Holvast) B. en w. zeggen, dat er naar ge streefd moet worden om door samen voegingen te komen tot inkrimping van het aantal commissies, dat in vergelijking met andere middelgrote en ook grotere gemeenten in Leiden vry groot is. Omdat de mogelijke sa menvoegingen afhangen van de por tefeuilleverdeling van burgemeester en wethouders zal een concreet voor stel eerst kunnen worden gedaan in de nieuwe zittingsperiode. Daarbij zou dan tevens de vanuit de raad be pleite instelling van commissies voor de economische zaken en de grond zaken en eventuele andere aangele genheden betrokken kunnen worden LEIDEN Een nieuw verhaal van de man, die zijn gemeentelijk hart heeft verpand aan het Heempark langs de Oegstgeester- weg Vorige keer heb ik u beloofd iets te vertellen over de „Brave Hendrik". Echt, stelt u zich van de plant zelf niets voor. Het is een lid van de fa milie van de ganzevoetachtigen, zoals het bekende akkeronkruid de „Mel de". Maar het vreemde van de Brave Hendrik zit ook niet in de mooie Pijlvormige bladen. De plant is sterk afhankelijk van stikstofryke grond, en waar vinden wy die? De plaats waar de Brave Hendrik by uitstek groeit is het achteraf van de ouder wetse Brabantse kroegjes, nabij de plaats waar de goegemeente even verpoost na het gebruik van vele biertjes. En daar deze plaatsen in ons land steeds zeldzamer worden verdwijnt ook de Brave Hendrik meer en meer. Vraag er de tuinman eens naar als u in het park komt. Nu naar de mooi bloeiende toort sen, hoge tweejarige planten, die zich in het eerste jaar uitsloven om een prachtige bladrozet te vormen voor de opslag van reservevoedsel, om dan het Jaar daarop omhoog te schieten tot wel twee meter hoogte en rijk te bloeien met goudgele bloemen Daarna wordt het zaad gevormd in onnoemlijke hoeveelheden, waar na de plant sterft om weer plaats te maken voor andere soorten. In het park groeit zo het reeds genoemde mottekruid en nu bloeien ook de gro te broers volop, zoals de stalkaars, de zeldzame windbloemsoort, de ko ningstoorts en niet te vergeten de zwarte toorts. Bij de heide bloeit nu de vlas- leeuwebek en al zie je hetze niet aan, toch familie van de toortsen. Het zijn prachtige planten met gro te gele bloemen met een oranje mas ker en als u de plant goed aan kijkt ziet u de bek van een leeuw in deze bloem. De muurleeuwebek bij de put en op de muur zult u nu ook herkennen. Het zijn allemaal zusters van onze bekende tuinplant „de leeu webekken", maar deze is gekweekt en hoort dus niet in het Heempark thuis. Nu we toch in de hoek bij de heide zyn. let eens op het heideanjertje. een schattig klein rood anjertje uit de rivierdalen van IJssel en Dinkel, vry zeldzaam. Het wordt door vlinder bestoven, daar alleen him tong lang genoeg is om de honing te vinden (die van andere insecten is te kort). Zo is er nog een beest, dat ik even noemen moet. nj. het skeletteermotje in de Gelderse roos. Deze rupsjes zijn niet in staat het hele blad op te eten. maar wel het bladgroen weg tussen de nerven, zodat de nerven als een skelet overblijven. Let maar eens op. Ze doen natuurlijk schade aan de struik, maar die is sterk genoeg en herstelt zich wel. Spuiten doen wij natuurlijk inh et Heempark niet, want vergiftigde rupsen doden vogels en ieder moet toch leven! d,LEIDEN Van de Noordeinde- polen'gemeenschap voor LAVO en in Leiden zijn geslaagd: (waar plaatsnaam niet is vermeld, is e Leiden) "Middenstandsdiploma: P. J. Barn- Lgjjprn, Noordwijk a/Zee; K. A. v. d. nalfrg; P, G. Blijdenstein'; J. Boxma, >henJ. Gysman; J. J. v. d. Hoed; ad» B. Heyningen, Alphen: P. getforn. Alphen; E. v. Luiing, Wou- Migge; R. Rijling, Voorschoten; N. mVp. Katwijk; S. Schiebroek; P. fMfTilma, Sassenheim; J. H. W. R. v. Vlist, Zwammerdam: L. J. Vlugt, syten Kaag: H. de Winter, Wou- jer Lgge. ilgemene Vrouwelijke Vorming I: tfE M, Dias, AlphenR. I. Feddes, (o >{>hen;'G. v. Mourik. Alphen: A. S. Oosten* W- P. J. H. Schaper, Al- jUgemene Vrouwelijke Vorming H: Bavelaar, Leiderdorp: A. Brouwer, "jzerswoudeM. J. Coorn, Katwijk; idhtH. v. Dijk, Alphen: J. M. G. Eg- U; L. J. Haasbroek. Katwijk; J. J. deer; M. P. v. d. Kraan, Sassen- rn; M. kroon, Leiderdorp: J. W. Leeuw; A. Lugthart, Katwijk; A. ,.p M. Lugthart, Katwijk; N. v. d. "Ms, Katwijk; E. L. Robbers, Oegst- st; P, Verhoog, Hazerswoude; D. 'Id' ster, Alphen; M. de Bruyckere, le derdorp; A. v. Driel, Leiderdorp; e J. Hagemans; H E C Hogewoning, d*ordwyk; B. v. Hoorn, Leimuiden; 7 At? Jong* Leiderdorp; M. M. W. ling, Sassenheim; C. Roest, Lei- wo:dorp; c. G. v. Tol, Boskoop; T. lari ■duvri. Alphen; I. Vonk, Alphen; vil Wittebol, Alphen. Vinkelassistent: H. v. Beelen, Kat- k; J. H. R. Bonthont, Leiderdorp; ■da-A de Bruin, Alphen; A. J. Cuve- M. Fluit; A. A. de Groot, Lei- K. Harteveld, Katwijk; K. >idonk, Leiderdorp; R. Kroon, .^jBiuiden; M. de Ligny; E. J. A. Maas, Leiderdorp; C. Ph. E. Regtuyt, Zwammerdam; A J. Siera; H. Ver- hoork. Voorschoten; J. B. A .Broek huizen', Wassenaar; A. Dunki Jacobs, Leimuiden; M. K. v. Egmond. Lei derdorp; J. Hauwert, Oegstgeest; H. Holswilder; H. Kasteel. Rijnsburg; M. Kiel: A. Kraayenoord, Katwijk; F. Langezaal; M. v. d. Marei, Kat wijk; J. Nell, Alphen; C. Ouwehand. Katwijk; F. Rincks, Katwijk; J. Smit Noordwyk; J. W. M. v. d. Velden. Al phen; F. L. Wouters, Katwijk; E. R. Boogaards; H. v. d. Berg, Koudekerk; P. B. Gravenkamp, Katwijk; A. Kamphues; W. G. Klok. Katwijk; H. J. Noordervliet; R. J. A. Pret, Lei derdorp; C. W. Roest, Ter Aar; H. G. Ruardy, Alphen: J. G. v. Termey, Zwammerdam; A. v. Veen, Ter Aar; R. Visser; R. Ch. v. d. Woerd; A. Zaal, Leiderdorp; A. C. E. v. Biezen. Wassenaar; W. Duyvenbode. Oegst geest; L. R. Philipsen; J. v. d. Klauw Lisse; H. v. d. Lagemaat; W. v. Oor- de: Ch. J. v. d. Panne. Alphen; S. J. Filippo; A. P. v. d. Vliet; J. Wan- sink; J. J. R. de Wit, Boskoop. De volgende leerlingen van de Paulus-Mavo behaalden het MULO- diploma: uit Leiden: P. Cornelisse, R. Effert, N Franken, M. v. Haast recht, M. Keijzers, R. Koreman, Th. Langeveld, R. v. Leeuwen, J. v. Lin den, B. v. d. Sanden, A. Stikkelman. J. Stolwijk, J. v. d. Voort, A. Vrou- wenvelder, B. Lebens, A. v. d. Drift. J. Hazes, R. Hoogeveen, Fr. Lange veld, G. v. Leeuwen, J. Plouvier, B. v. d. Steeg, R. v. Tol, P. Verra, Chr. Witte, B. Zoetemelk, J. v. d. Zon, Fr. Betcke, T. ten Broek, Tr. de Bruyn, P. Ciere, R. Dumas, Th. Frentrop, P. H esse ling, Th. Lamboo, Fr. Lepelaar. M. Montagne, R. Raap horst, H. v. Rumt, M. Sloos, J. Touw, Fr. v. d. Veer, H. Visser, H. Werk hoven, A. Doove, H. v. Dorp, A. de Goede, P Ham, A. Juffermans, H. Kriek, W. v. d. Maden, R. Peterse, C. G. G. J. van Steenis. R. Plasschaert, S. v. d. Schalk, W v. Schalk, B v. Toor, M. Verhoeven', G. Wolvers. Uit Leiderdorp: J. v. d. Maat, R. Ebskamp, M. Pieters, V, Molkenboer, P. Eerden, T. Steenber gen. Uit Oegstgeest: H. Fles, L. Nieuwland, C. Strijk. C. Lubbe, R. Videier, A. Witteman, M. Tap, A. Huiberts. Uit Rijnsburg: Fr. Mulder. Uit Valkenburg: M. v. d. Stijn. Uit Zoeterwoude: P. v. d. Salm. S v. d. Salm. W. v. Sc hie, H. Smit. Uit Hoogmade: R. Hoogeboom, R. Wol vers. M. Wolvers, R. v. Goozen, A. Kapteijn, L. Borst. I. Zwetsloot. Uit Oud-Ade: G. v. d. Geest, G. v. d. Hulst, L. v. d. Poel, C. v. d. Geest, A. v d. Geest, C. Witteman. Uit Hazerswoude: W. Menken'. Uit War mond: P. v. d. Geest. Uit Oude-We- terlng: P. v. d. Kraan. Uit Noord- wijk: W. v. d. Meer. Uit Woubrugge: J. Jansen. Uit Voorschoten: R. Bak ker. Van de 103 kandidaten slaagden er precies 100. LEIDEIN Aan de Leidse uni versiteit zjjr gepromoveerd: Dc heer E. M. Janssen uit Rot terdam tot doctor in de faculteit der letteren op een proefschrift „Jacob Burckhardt und die Renaissan- (Erster teil der Jacob Burck- hardt-Studien)". De promotor was prof 0r. Th. J. G. Locher; mevrouw M. S. Knaap-van Meeu wen uit Voorschoten tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift „A revision of four genera of the trible leguminosae-Caesalpinioideae- cynometreae in Indo-Malesia and the pacific). Promotor was prof. dr. LEIDEN Gisteravond gooide een groep mensen van het buurtcomité Uiterste Gracht, Vestestraat, Groe- nesteeg en Middelste Gracht een grote hoop vuil voor de deur van het Stadhuis. Dit was de laatste symbolische actie van de buurt met het doel wederom aandacht te ves tigen op de verlangens. Tevoren hadden zij een onbewoond krot op de Uiterste Gracht openge broken en een gedeelte van de in houd van deze vuilopslagplaats op een auto geladen. Men reed naar het Stadhuis en wierp het afval voor de deur aan de kant van het Stadhuis plein (op foto LD/Hol vaat). Op vrijwel hetzelfde ogenblik stop te een auto met twee rechercheurs, die de auto van het buurtcomité te genhielden. Kort daarop werd de deur van het stadhuis opengetrokken en een groepje agenten dat naar bui ten kwam zorgde ervoor, dat de aan stichters meegingen naar de Zonne veldstraat. Alle anderen gingen uit eigen beweging. Op het politiebureau gaf iedereen zijn of haar naam op en zei waarom hij aan de actie had deelgenomen. De auto van het co mité werd in beslag genomen. De eisen die de buurt aan het col lege van b. en w. heeft gesteld in een brief, gedateerd 22 juni, zijn: De gemeente en d« dienst voor bouw- en woningtoezicht moeten alle huizen in de buurt controle ren en de eigenaren dwingen de gebreken te repareren. Een aantal onbewoonde krotten en andere opslagplaatsen van vuil en afval moet worden opgeruimd en afgebroken. Een aantal bedrijfspanden, maga zijnen en opslagruimten moet worden gecontroleerd door de rei nigingsdienst en zonodig ook wor den afgebroken. Van de zijde van het gemeente bestuur zei men dat het buurtcomitc een ontvangstbericht heeft gekregen van de vorige brief en dat er intern op korte termijn aan de zaak ge werkt wordt. „Maar wat verwachten ze daar eigenlijk", aldus een woord- mité het gemeentebestuur slechts ge- voerder, „een termijn van veertien durende 2 maal 24 uur de gelegen- dagen is wel heel erg kort". held alsnog positief op de verlangens In de brief, die het gisteravond in in te gaan. Ons geduld is op, aldus de bus heeft gedaan, geeft het co- het buurtcomité. De reinigingsdienst heeft de hoop vuil opgeruimd. De politie heeft elf processen-verbaal opgemaakt en vanmorgen de in beslag genomen auto vrijgegeven. DEN HAAG/LEIDEN/RIJNSBURG „Strijd en ruzie om een parkeer plaatsje zijn aan de orde van de dag," zo constateerde de officier van justitie bij de Haagse politierechter. Toen een 33-Jarige vertegenwoordiger uit Rijnsburg in Leiden in de Bree- straat een plekje had ontdekt en ge reed stond daar achteruit in te ril len, schoot een andere autobestuur der toe en dook in de opening. Het geen daana volgde, werd ook ter zit ting niet helemaal duidelijk Vast stond wel. dat er een botsing plaats vond, waarbij omstreden werd. of de vertegenwoordiger al of niet opzette lijk achteruit reed tegen de „inschie- ter" Nu werd —behalve het veroor zaken van een aanrijding aan de vertegenwoordiger ook verweten, dat htf na de aanryding was doorgere den. Weliswaar had hij op enkele tientallen meters van de plaats van het gebeurde gestopt en volgens getuigen gekeken of er aan zijn auto schade was. doch daarna reed hij w»-g. „Ze hadden alle tijd gehad om mijn nummer op te nemen," al dus het standpunt van de vertegen woordiger doch de officier consta teerde, dat dit volgens de wet niet voldoende is. De bestuurder van de auto is verplicht zich bekend te ma ken. In elk geval vond de officier on., voldoende vaststaan, dat verdachte de aanrijd ng opzettelijk was begaan, maar aangereden was er en daarvoor luidde de eis f 70,boete en voor het wegrijden f.150 boete en voorwaarde lijk ontzegging van de rijbevoegd heid gedurende vier maanden. De verdediger betoogde, dat de bestuur der van de aangereden auto blijk had gegeven zelfs het minimaal weg- fatsoen niet in acht te nemen door gauw het plekje in te pikken, terwijl verdachte duidelijk bezig was achter uit daar in te rijden. De rechter vond het bewijs dat de aanrijding aan de schuld van verdachte was te wyten, niet geleverd, wel voor het doorrijden en legde daarvoor f150 boete en voorwaardelijk drie maanden ontzeg ging rijbevoegdheid op, met proeftijd van twee jaar.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3