Je proeft wat je rookt! ...dat is Samson halfzw; een leeuw van een shagj TELETYPISTE Rusland toont klasse tegen fel Polen: 6-1 A. een monteur B. leerling monteur SLEUTELTJES Koerstips Aanvoer van jonge waspeen neemt toe Orde van „Gulden Closetpot TYPISTE Century (120 van Ton Kantebe', Onspeelbaar in de Mors Woningnood LEIDSCH DAGBLAD I I Woningruil te Leiden WINKELRUIMTE te huur, Een pak oude kranten 0.84 per 5 KILO PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD DIN8DAG LEIDEN De heer Chr. Rykhoff, chef van het verkoopkantoor van Technische Unie in Leiden, is 40 jaar aan het bedrijf verbonden. Ter gelegenheid hiervan werd gistermid dag in de toonzaal van het verkoop- nische Unie in Amsterdam Hy door kantoor aan de Oude Singel een re ceptie gehouden. De heer Rykhoff begon op 15-jari- ge leeftijd in het magazijn van Tech- eró Achrijoen liep het hele bedryf. Na eerst chef van het verkoopkantoor in Haarlem te zyn geweest, werd hij op 1 mei 1965 chef in Leiden, een verkoopkan toor met op het ogenblik 36 man per soneel. Op 1 juli jl. is de heer Rijkhoff ge huldigd in Amsterdam door de vol tallige directie van Technische Unie Beheer. Hier werd hem een radio combinatie overhandigd. Gisteren ontving hy van het perso neel behalve een schommel bank en 'n plantenbak de onderscheiding van de „Gulden Closetpot", met het oog op al het sanitair, dat door de jubi laris verkocht is. Op de foto (LD/Holvast) wordt hem de onderscheiding omgehangen door de heer Van Wyk DUINDIGT, 8 JULI - 4,30 UUR Deauvilleprys: litis Hollandia, Iva- novna Heather, Itsie Bitsie, Iwan H - Ostendeprijs: Jojo Buitenzorg, John Areta. Jacco Buitenzorg, Jaocb B - Brighton prijs: Indien His Areta, He liotroop R, Irona Buitenzorg - Ro- meprys: Gay. Horizon d'Or, Icare Quick, Illya Kuryakin - Heihof Eros- prijs. Heros, Acoeleranda, Master Philip, Espressia S - Plymouthprys: Gert Jan. Happie T. Guido Six. Hib- ma A - Meranoprys: Don Camillo, Erica, Elite Mac. Amad Kin ley - Badeb-Badeb-prijs: Goodwill Gay Way, Eros Kinley, Edel Hollandia - Simorte Wendy-pry": Indian Cress. Pixicata. Telstar I, Cambrousard - Claire Fontaineprijs: Gudo van Bon- ni, Pair Dale, Gamecock, Frances G. Naar aanleiding van het stukje In het Leidsch Dagblad onder „Lezers schrijven" betreffende speeltuin „On der de Watertoren" het volgende: WU in het Morskwartier hebben hetzelfde. Speeltuin altijd vol on kruid! Kinderen spelen er sporadisch wegens gebrek aan toezicht. En dat terwyl we in Leiden speelruimte te kort komen. Voetballen in de omtrek niet toegestaan. Zou het nu niet mogelijk zijn het volgende te organiseren. 1. Moeders volgens een rouleersys teem toezicht houden (voorbeald klaar over). 2. De zystroken gebruiken voor tuin. (volgens de vroegere schooltuinen). 3. Tegels eruit, gras erin. Openstellen voor de kleinen tot 5 uur. 's Avonds voor by toerbeurt voetballen, korfballen enz. enz. Ook de vaders zouden kunnen helpen met schilderen enz., want ook dit biyft op een zeker punt steken. Is het ook niet mogelyk om de toekomstige kinderverzorgsters en kleuterleidsters van de diverse vakscholen, die toch een stagejaar moeten maken hierby in te schakelen. Moeders en vaders, helpt de speel tuin „Het Morskwartier" voor de kinderen speelbaar te maken. A. H. M. de Best-Franse, Stuwstr. 7, Leiden. Men heeft onlangs nog kunnen lezen dat de heer J. Iterson (huis eigenaar) beweert, dat het timmer en metselwerk vyftien keer in prys is toegenomen. Toch heb ik nog niet gezien dat de huiseigenaren daardoor aan de grond komen te zitten. In de gemeenteraad is gezegd, dat de huur ders recht hebben op een volwaardige woning. De huiseigenaren zouden re paraties moeten laten aanbrengen als de huren verhoogd werden. Wat is daar van gekomen? De huizen wer den verkocht en deen nu dienst als pakhuizen. Of er werden gastarbei ders in gestopt en dat bracht dan heel wat meer op. Ik woonde tot voor kort zelf in een oud huis. waarvan de laatste huur negen gulden per week was. Dit totaal uitgewoonde huis heeft nu nog 10.000 gulden opgebracht vanwege die ellendige woningnood. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor het eerst werd in de afgelopen week geen waspeen van de oude oogst meer aangevoerd aan de Kat- wykse groenteveiling. Daarnaast nam echter het aanbod van jonge waspeen gestadig toe en bereikte een totaal van 190.000 kg, tegen 103.000 kg in de voorafgaande week. Naast de sorteringen Al en A2 kwam er nu ook een behoorlyke hoeveel heid BI aan de veiling, waarvoor goede belangstelling bestond, ook van de zyde van de exporteurs. Per kist van 20 kg waren de prij zen van' verschillende soorten en kwaliteiten als volgt: Al f7,30 tot f 12,50 (f 11,50 tot f 18,-), A2 f4,50 tot f 11.80 (f4.80 tot f 14.90) en BI f 11,20 tot f 15,10. By een iets gerin ger aanbod maakte de bospeen goe de pryzen. namelyk le kwaliteit f 0,50 tot f 1,08 (f 0.67 tot f 0.96) en 2e kwa liteit f 0,23 tot fC.73 (f 0.32 tot f 0.80) per bos. Al naar gelang van de afmetingen ging eerste kwaliteit bloemkool weg voor f 0,16 tot f 1.39 (f0.39 tot f 1.45) en tweede kwaliteit voor f 0,16 tot f 1,03 (f 0,16 tot f 0.94) per stuk. Kroten waren sterk wisselend in prys en werden verkocht voor f 0,13 tot f 0.19 (f 0,12 tot f 0,14) per b06 en f 1,80 tot f10,- (f 10,10 tot 10,80) per kist van 20 kg. Voor andyvie, waar van de hoeveelheden sterk toenamen, werd f 0,16 tot f 0.40 (f0,26 tot f0,33) per kg betaald. Prei werd, in ver schillende kwaliteiten' en zowel van oude als nieuwe oogst, verhandeld Op de afdeling van ons zich steeds uitbreidend dagblad, waar de redactionele tekst en de adver tenties worden getypt, is plaats voor een Ook bestaat de mogelijkheid voor een om tot teletypiste te worden opgeleid. Zij, die hiervoor belangstelling hebben, moeten beschikken over een goede kennis van de Nederlandse taal. Vlot en accuraat kunnende typen is een vereiste. De werkzaamheden zijn o.a. zeer geechikt voor iemand die telexiste is of was. Tijdens de opleiding wordt een goed maandsalaris betaald. Schriftelijke sollicitaties aan en Inlichtingen by LEIDSCH DAGBLAD N.V. Witte Singel 1, Leiden voor f 0,14 tot f 1,02 (f0.13 tot fl,15) per kg. Bonen alhoewel iets goedkoper dan voorheen, waren desalniettemin stevig geprijsd: prinsessenbonen f2,- tot f2,50 (f 1,70 tot f 3,50) en sny- bonen f 0,50 tot f2,50 (f 1.10 tot f 2,60) p. kg. Tuinbonen deden f 0,28 tot f 0,50 (f0,39 tot f0.52) per kg. Rabarber kwam by gering aanbod, vry aardig uit de bus met f0.22 tot f 0,25 (f 0,15 tot f 0,24) per kg. Sla was vry redelyk geprijsd: eerste kwaliteit f 0,10 tot f0,25 <f0.12 tot f0,36) en tweede kwaliteit f 0.06 tot f 0,13 (f 0.06 tot f 0.28 per krop Gunstige verkoopresultaten be haalde de spitskool, die de klok pas seerde voor f 0,35 tot f 0.53 f 0,06 tot f 0,52) per kg. Een goed produkt wa ren ook de uien met opbrengsten van f 0,36 tot f 0.94 f 0.24 tot f0,53) per kg en f 0,12 tot f0.22 (f0.ll tot f 0,18per bos. Een enkel partytje tomaten ging weg voor f 5,_ tot f 5.60 (f 4,90 tot f 6,50) per bakje van 6 kg. By beperkt aanbod noteerde de ra- dys f0,10 tot f 0,23 (f 0,25 tot f 0,30) per bosje. Simon Ouwerkerk in Rotterdam: Spanje wordt de verrassing ROTTERDAM ANP> „Die Polen zyn my. ondanks him nederlaag, ontzettend meegevallen. Dat wil zeggen dat het voor ons dubbel moeiiyk wordt om in onze poule op de eerste of tweede plaats te eindigen", was het commentaar van Jan Bultman, die het Neder landse jeugdzevental coacht, op de wedstrUd Rusland-Polen (6-1). Deze ontmoeting, die door de voltal lige Nederlandse afvaardiging naar het eerste toernooi om het Euro pees kampioenschap jeugdwaterpo- lo belangstellend werd gadegesla gen het niet spelende Nederland zit immers met deze landen in groep a en de eerste twee plaatsen zich voor de finalepoule was in derdaad zeer leerzaam. Al was het maar om iets op te steken van het gedisplineerde en efficiënte spel van de Russen. Vooral Akimof. Komof en Msvenier- adze, die elkaar blindelings wisten te vinden, tilden de kwaliteit van hun team naar grote hoogte. Toch zou de score nimmer tot 6—1 zyn opgelopen als de Poolse poloërs in het laatste kwart, toen het score bord nog een dragelyke stand aan wees, niet volledig uitgeput waren Wicsynski werd door Dondik en Akimof eenvoudig voorby gezwom men en hierin lag de oorzaak van drie Russische doelpunten binnen een minuut, die de eindstand op 6-1 brachten. Het grootste plezier echter zullen de toeschouwers in het fonkelnieuwe zwemstadion „De Plompert", dat in de schaduw van het opryzende Rotterdamse sportpaleis gelegen is, beleefd hebben aan de wedstryd Hongarye-West-Duitsland. De ma nier waarop de Duitsers via hun spitsen Becker en Droge in het laatse kwart een achterstand van 1-3 ombogen tot 'n gelykspel (3-3) maakt een vergeiyking met het voetbelelftal van Helmut Schön gerechtvaardigd. Zeker wanneer men bedenkt dat Hongarye zo sterk werd geacht dat het niet samen met Italië en Rusland, de twee an- a dere geplaatsten, werd ingedeeld. De Italiaanse jeugd: met de zwakke Britt wilden. Na vier pei stand 9-0 voor It^ een flauwe afspiegel het aantal kansen, gens kregen. Spanje Duitsland door velen voor een hoge klasser, rig met 8-3 van Tsjj en lykt inderdaad in mssingen. „Let op myn woordet de verrassing van dit den", had Simon oj van de twee leiders landse waterpoloplo) aanvang van het toe na de eerste middag choslowakye in poule klop kreeg van Span) naar uit dat Ouw krygt. De Spanjaarden die ii Juannen", Rubio, S (scoorde viermaal) hi Iers hadden, waren vc i neel, maar ook in teel 'n klasse beter dan hi ders. Hoe formidabel i uithoudingsvermogen l vooral in het derde ki 1 via een sterke tua stand van 2-2 naar 6-: In poule a rekende G met België (8-5) Do j ken kunnen de Griek het feit dat de zwakk maal tegen scoorden, j over de manier waaro hun verdediging orga DEN HAAG —Het reserve-team van Ajax L. heeft in Den Haag voor een verrassing gezorgd door HCC 4 op eigen grounds te verslaan. Via 60 voor 2 (lunch) sloten de nog onge slagen Hagenaars op 177 voor 7 na 3 uur en 45 minuten batten, waarna de Leidenaars voor de moeilyke op gave werden gesteld oïjr 45 minuten 178 runs te r Dankzy een voorti fcury van Ton Kanteb^ out. waarvan 13 x 4 en" hy goed gesteund doo* been (11) en Rik van cl de Ajax-reserves de ze 5 met nog 3 overs te 8 Te huur 3 k. benedenwoning met tuin op het zuiden, ideaal voor ouder echtpaar c.q. te koop beneden- en bovenwoning, waarvan eerstgenoemde leeg te aanvaarden. Te ruilen voor 4/6 kamerwoning. Huur of koop. Nette stand. Brieven onder nummer 44682 bureau van dit blad. centrum stad, 46 m2, voor kantoor enz. In overleg spoedig te aanvaarden. Brieven bureau van dit blad onder nummer 44664. Schildersbedrijf H. P. Jansen Oude Singel 20, Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar werk te Wassenaar, Muwi-plan Zyiwatering GEROUTINEERDE NIEUWBOUW SCHILDERS Tarief-object. Aanmelden dageiyks op het werk by de uitvoerder P. Ba by n, event. Oude Singel 20, Leiden, tel. 0171022271. ïfgehaald aan Bureau Witte Singel 1 In onze moderne garage Ie Leiden, Rynsburgerweg kunnen wy voor het onderhoud van het wagenpark plaatsen Ervaring in dieselmotoren strekt tot aanbeveling. Men moet genegen zyn deze werkzaamheden ook 's avonds - waarvoor onregelmatigheidstoeslag wordt betaald - te verrichten. De nieuwe CA.O. waarborgt een goede loonregeling, waarderingspremie en uitstekende sociale voorzienin gen. Werkkleding wordt verstrekt. Personeelsleden - en hun gecsin - hebben vry vervoer op het gehele lynennet. Sollicitaties aan: Afdeling Personeelszaken Hoofdkantoor N.Z.H. LEID SE VA ART 396, HAARLEM. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Mij. N.V. Diverse goederen en diensten gevraagd Te koop gevraagd een ln gne- staat zynde reiBwleg. A. Henzen. Bachstraat 464. bed bank 1 pers- Gevraagd grote poppenwa- voor leeftijd van kind van Oude Rhljnalchtweg 41 54281. Lessen en clubs 10 autoryfrssen voor 147,50 vervolg en losse lessen f 8, BTW Inbegrepen gratis VW fotoinstructieboek. Autorij schoolcombinatie „De Cen trale" Aanmeldingsadressen. Alphen a. d. Ryn Hoofdstr. 257 tel. 3752 bgg 5599, Lelden Morsstr. 36 tel. 42503, Voor schoten Prof. Kam. Onnee- planteoen 13 tel. 5834. x Filmclub Zuid Holland beeft nog plaats voor enige leden. Tevens voordelige sexfllms te huur en te koop. Tel. 01727— 3865 en 010-241654. X >- M De shag waarbij een man zich man voelt Eerlijke tabak, puur en pittig. Shag die je werkelijk proef elke keer ais je opsteekt. Een lange draad, dus prettig c En meer dan veertig sigaretten uit één pakje. Dat is Samson halfzwaar. Gewoon de lekkerste shag!> 1,45

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8