Keessie" Springer 40 jaar in haring A lleen hengelaars haalden de volle winst naar Leiden MIDDENSTANDSEXAMEN LEIDEN MEER INSPRAAK HUISEIGENAREN LEIDENAAR BEGON OP ZIJN DERTIENDE Ingelanden Haarlemmermeer: Vijfentwintigste uitwisseling in Oxford ATTENTIE Rijnklievers GESLAAGD wil inlichtingen over bezoek van minister MAANDAG 6 JULI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Door Cees Combee) LEIDEN/KATWIJK AAN ZEE .Keessie" (Cornells) Springer zit nu al veertig jaar in de ha ring. Is het een v onder, dat de ze Leidenaar er alles van weet? Met kennersblik keurt hij op de „dammen" van de reders en bij de koelhuizen in Katwijk aan Zee de partijen haring, die straks aan de afslag zullen wor den verhandeld. Wanneer er een kantje bij is, dat hem bevalt koopt hij het. Anders niet! Bijna iedere morgen is haringverkoper Springer op de Katwijkse haringafslag aanwe zig. Vaak reeds om vijf uur, soms al eerder. Hij drinkt dan de no dige kopjes koffie, praat met collega's, handelaren en reders. Iedereen daar in dat gebouw van de Katwijkse Rederijvereni ging „Vuurbaak" kent Keessie. Net zo goed of misschien nog be ter dan zijn Leidse klan ten. Keessie Springer is een ge zellig verteller. Ergens in een hoekje van het Katwijkse afslag gebouw de meeste handelaren zijn nog aan het kijken, doch de Leidse haring- en vishande laar heeft het al gezien ma ken we een praatje met hem. Over vroeger en nu. Onderwijl reikt hij aan z'n zware-van-de weduwe en werkt hij met smaak een „bakje" kopje koffie naar binnen. Als ontbijt funge ren enige spritskoeken. Als ie hem zo hoort, dan is er heel wat veranderd in de haring bij vroe ger. Overigens is dat natuurlijk reen nieuws. Alles is immers ver anderd! Hoe Keessie nu veertig jaar geleden in de haring te recht gekomen is weet hij niet zo heel precies meer. Er moest thuis geld in het laadje komen. Springer heeft altijd een groe drang naar zelfstandigheid ge had. Vandaar, dat hij met ha ring ging venten. Keessie die naam duidt op zijn betrekkelijke kleine gestalte ging als jon getje van amper 13 jaar de wijk in. Met haring natuurlijk. Het juk niet de twee emmers drukte zwaar op zijn tengere schouders. Als hij 's avonds thuis komt is hij zo moei als een hond. Glun derend zegt hij tegen moeder: ,,'k Heb er vandaag 200 aan de man gebracht. Dan moet u weten, dat een harinkje toen schoongemaakt vier cent kostte, en drie voor een dubbeltje. Springer heeft in heel Leiden gevent. Als hij in die beginperio de f7. per dag beurt is hij dik tevreden. Hij zegt: ,,'k Zal maar niet vertellen hoeveel er van die f7. nog onder de klanten bleef staan. Het was heel wat! Dat juk wordt na enige jaren een bakfiets. Hij heeft zomers een raste standplaats op Kor eva 3 r- straat en op woensdag en zater dag kan men Keessie vinden op de Leidse markt, namelijk op de Karnemelkbrug. Daar verkoopt hij haring en verse vis. Op za terdag samen met zijn Leidse vriend en collega Cor Schaap en met de Katwijker Dirk Harte - veld. Ze hebben dan samen een grote kraam en werken sam-sam Keessie Springer gaat in het ha- ringsssizcen iedere morgen vroeg naar de Katwijkse afslag. Zelf mag hij niet kopen. Dat doet de oude Katwijkse roker Piet Schaap voor hem. Wel zoekt hy z'n party uit en drukt op de knop, die de afslagklok moet stil zetten. Het lichtje achter het nummer van Schaap gaat dan branden, doch die weet dan wel hoe laat het is! Springer tenslotte: 'k Ben Lei den altijd trouw gebleven. Ook met mijn handel. Een fijne stad met fijne mensen, waarmee je goed zaken kunt doen. Door mijn werk ken ik heel wat Leid se huisvrouwen. Ze kopen graag bij me. Ik doe ook alles om ze een goed harinkje ze kosten nu zo'n f 0,75 wel een verschil, by veertyg jaar geleden te bezorgen en ook op het gebied van verse vis brengen we het al lerbeste op de markt. Nog lang hoop ik zo door te mogen biy- ven gaan. *k Ben immers pas 53 HAARLEMMERMEER De Ver eniging van Ingelanden in Haarlem mermeer heeft in een brief aan het provinciaal bestuur van Noord-Hol land haar teleurstelling uitgespro ken over een besluit van de Verenig de Vergadering van het Hoogheem raadschap van Rynland om via een reglementswyziging het bedrijfs leven enige zeggenschap te geven by de waterzuivering. „Het bedrijfsleven heeft minder belang bij de heffing waterkwaliteit dan de kleine huiseigenaren", merkt het bestuur van de Haarlemmer - meerse vereniging op. „De bedrij ven berekenen deze heffing in hun pryzen door aan de consument. Maar de kleine huiseigenaren kun nen dat niet". De vereniging wil Juist de positie van deze huiseigena ren verbeteren. Vorig jaar al richtte het ingelandenbestuur een brief tot het Hoogheemraadschap van Ryn land met het verzoek de wyze van publicatie van de officiële bekend- ADVERTENTIE makingen te verbeteren en het re glement zo aan te passen, dat ook I de huiseigenaren inspraak krijgen Nu is het stemrecht van Rynland gebaseerd op een minimum grond- j bezit van één hectare. De omslag I gebouwd wordt niet geiyk gesteld met de omslag onbebouwd. Hierdoor is van enige deelname van het gebouwd I eigendom aan het bestuur van Rijn land niets te verwachten, want de oppervlakte der huizen is gemiddeld niet meer dan 250 vierkante meter. I De Vereniging zegt in haar brief I aan de provincie: „Begrijpeiyk zyn wy er byzonder over teleurgesteld dat in deze tyd, waarin de woorden i medezeggingschap en inspraak niet j van de lucht zyn, men zelfs weigert om een zo oud recht als het geza- meniyk stemrecht naar de geest van het reglement toe te passen. Wy I zouden het daarom op prys stellen I indien de reglementswyziging niet werd goedgekeurd en dat u het Hoogheemraadschap wilt adviseren het minimum voor het stemrecht te verlagen. LEIDEN Een nieuwe handi cap in het Leidse verkeer, sinds vanmorgen veroorzaakt door de afsluiting van de Hoge Rijndijk tussen Wilhelminabrug en Room. burgerbrug. In vier dagen zal dit gedeelte ivorden geasfalteerd. Het snelverkeer moet omrijden, openbaar vervoer en langzaam verkeer maken van de ventwegen gebruik. (Foto LD/ Holvast) (door Pieter Taffijn) OXFORD/LEIDEN De 25e internationale uitwisseling Leiden-Oxford behoort tot het verleden. Gistermorgen vroeg kwamen de 82 deelnemers op het Leidse station aan na een geslaagde week in Oxford. Op hartelijke wijze werden de Lei- denaars in Engeland ontvangen, met als hoogtepunten een stijl volle ontvangst op dinsdagavond door de Lord Mayor in de Town Hall en het afscheidsfeestje op vrijdagavond. Grootste afvaardiging was ditmaal die der hockeyers: een dames en een herenteam. Alle spelers waren nog g en dus onervaren en dat be tekende dat de Engelse teams vele malen de volle winst grepen. De da mes speelden tegen Adastral en ver loren met 9-1. de eer werd gered door Helene Lefeber. Tegen The Et ceteras werd het een 6-0 nederlaag. De heren startten hun wedstrydreeks met een 3-1 verlies tegen MG Abing don, het Leidse doelpunt kwam van de stick van Alexander Mörzer Bruins. De Hawks Hockeyclub Oxford boekte een 4-0 zege op de Nederlan ders, Preset Steel won een hard duel met 3-0. Vrydagavond werd er nog snel een extra wedstryd gespeeld tus sen een team van Oxford en één van Leiden, ieder bestaande uit 9 spe lers: het bleek onmogelyk iedereen te pakken te krygen. De Leidenaars kregen nu loon voor het vele werken en wonnen met 3-2 dankzy treffers van Rolf de Boer, Gert Jan Burki en Michael Kimman. Tussen al deze wedstryden werden er ook nog enige duels tussen mixed teams bevochten, die allen in Britse zeges eindigden. Voor 't eerst De jeugdige waterpoloploeg (maxi mum leef tyd 18 jaar) startten met een grote nederlaag tegen Leaming ton. Dit team bleek één van de sterk ste te zyn van Engeland en dus was de 9-1 score verklaarbaar. Bert Soet redde de Leidse eer. Voor het eerst Sinds 25 jaar wist het waterpoloteam van Oxford een overwinning te boe ken op de Leidse gasten: 4-2. Bram en Joop Siera brachten ieder één doelpunt op hun naam. Ook in deze sport gingen de Nederlanders echter Piet met lege handen naar huis. In een byzonder harde en onprettige wedstryd werd de Reading Swim ming Club met niet minder van 6-0 I verslagen. Joop Siera schoot driemaal raak, de andere treffers kwamen van de hand van Bert Soet, Hans Smidt en Lambert Leenheers De schakers kwamen heel wat ke ren achter de borden De eerste avond werd er al tegen The Oxford City Chess Club gespeeld en misschien door de vermoeidheid kwam de Leid se afvaardiging niet verder dan twee remises, en dus een 4-1 nederlaag. Tegen The Cowley Chess Club werd het een 3-3 gelyk spel, van Kidlington werd met 1 '-j-4% gewonnen De be- langrykste wedstryd was die tegen het officiële Oxford team, een ont moeting die vier jaar geleden met grote cyfers verloren ging en nu een 3-3 gelyk spel opleverde. De tafeltennissers kwamen slechts één keer officieel achter de tafels, met daarvoor een oefentournooi- tje. Hierin wist Wim van der Poel met een Engelse dame als eerste te eindigen by de mixed couples. In de „echte" wedstryd verscheen Oxford met de twee beste spelers van de stad in de gelederen en boekte zo een 5-3 overwinning. Voor Leiden wist Wim van der Poel twee partyen te win nen, Hans Waayer zegevierde één maal. De tweede teams speelden ge lyk, dankzy winstpartyen van Tom Brouwer (2), Clemens van Kempen, Piet Bik en Piet van der Staak. By de dames werd het een 7-1 verlies, alleen Margret Waayer wist tot winst te komen. Forellen Het meeste succes bleken de drie Leidse hengelaars te boeken, zy wisten alle ontmoetingen in winst om te zetten. Zo wist Du Pau tydens een wedstryd 8 brasems en 5 snoe ken te verschalken, Marck sloeg 11 snoeken aan de haak. De Leidenaars oordeelden dat de Engelsen veel te zwaar visten (met 30/100-snoer) om tot goede vangsten te komen. „De Engelsen waren erg goed om onze snoekvisjes te vangen" verklaarden ze. Een buitenkansje was het vissen in een forellenvijver van een beslo ten club. De brandweer heeft in de week in Oxford een behoorlyk inzicht ver kregen in de opbouw van het werk van hun Britse collega's. Byzonder onder de indruk kwamen de Leide naars van het bezoek aan het na tionale oefencentrum in Moreton-in- Marsh. Op een oud vliegveld werd voor 5 miljoen pond verbouwd en het resultaat mag er zyn. Alle mogelyke branden kunnen worden gesimu leerd: zo ligt er een gedeelte van een schip, maar is er ook 'n fabriek, een huis en een warenhuis op te bouwen In het oefencentrum wordt de meest moderne communicatie-ap paratuur toegepast. De huisvrouwen hadden als altyd zeer veel contact met hun Engelse „collega's". Natuuriyk waren er di verse koffievisites en tuinfeestjes, maar er werden or-k bezoeken ge bracht aan een comprehensive school, een bakkery en de omgeving van Oxford. Parkeergelegenheid heeft O by mis voor de deur. OI op èen mi nuut alstand v. d. Wertstraat, Oude Ryn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr (Ir. Dries- senstraat) Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken ln te zien. Onze traditie „altyd voor deliger' geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel" En toch vak-standing al6 echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den Doet er üw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen. horloges klokken, cas settes. verzilverde geschenk artikelen. brillant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwellei - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Postduivenvereniging „De Rynklievers". Wedvlucht uit Roosendaal afstand plm. 68 km. In concours 466 jonge duiven, gelost om 7.00 uyr. met westenwind. Uitslag: 1. A. v. d. Dop en Zn., 2. J. Brugman, 3. Bruines-Borst. 4. J. Zevenhoven, 5. M. Jongeleen, 6. Gebr. Kok. 7, idem. 8. A. v. d. Dop en Zn, 9. V. Alphen-Habraken, 10. P. Veelenturf. LEIDEN De volgende leerlingen van de technische school, Haagweg Leiden slaagden voor het bewijs al gemene ontwikkeling voor het be- roepsonderwys J. Admiraal Noord wyk, A. P. Baak Lisse, J. de Best. Katwyk/ zee, G. Bruynes Alphen a d. Ryn, J. Houwaard Katwyk Zee, G. J. van Leeuwen Warmond, Th. J. Opdam Rypwetering, M. van dei- Plas, H. J. du Prie Leiden. J. F. Valentyn, Ter Aar. R. Coster Leiden. LEIDEN —Het bevreemd de frac tie van de Party van de Arbeid, dat de raad niet is ingelicht over het voornemen van minister Beernink van Binnenlandse Zaken om Leiden te bezoeken en een week daarna ook niet over 't besprokene en de conclu sies van dit bezoek. De fractie neemt aan. dat belangrijke onderwerpen zyn besproken met de minister en zyn financiële adviseur. De PvdA heeft deze bevreemding neergelegd in een brief aan 't college van B. en W waarin de fractie in 't belang van de bestuurbaarheid van de gemeen te vraagt om inlichtingen. In ver band met het aftreden van de zit tende raad per ultimo augustus as. acht de fractie het noodzakelyk de wens uit te spreken, dat de raad op kortst mogelyke termyn uitvoerig en gedetailleerd wordt ingelicht. Met name zou zy gaarne willen verne men of er meer bekend is geworden omtrent het lot van de door de raad vastgestelde begroting voor 1970 en omtrent de besluiten van gedeputeer de staten waarby goedkeuring wordt onthouden aan raadsbesluiten inzake het tennispark Zuid-West, het Witte Singel-project en de inrichting .En degeest". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Zwolle W. C. Ho- vius te Katwyk aan Zee. LEIDEN Geslaagd zyn voor het middenstandsexamenM. Adema Leiden, J. Th. M. Agterop Leiden, C. B. A van Alphen Noordwykerhout, P. J. M Alsem Oudewetering, L. G. Altorf Wassenaar, J. A. den Ambt man Berkel en Rodenrys, A. M. A. Angevaare Voorhout, G C. P. J. Baak Leiden, R. S. M. Bakker Roe lof ar endsveen, J. A. Bal Voorschoten, P B Barnhoorn Sassenheim, B. J. Barnhoom Noordwyk a. Zee, H. J. P. M. ter Beek Leiden, P v Bee- len Katwyk a. Zee, P. M. Belt, Lei den, P. J v. d. Berg Leiden, M v. d. Berg Warmond, C. M. v d. Berg, Lisse, E. J. M. v. d Berg Noordwy- kerhout, B J. Berghuis Katwyk a. Zee, G. de Best. Katwyk a Zee. M. R. G. Z. M. v Beurden Leiden, J. J. P. Bezemer Alphen a. d. Ryn, H. v. Biezen Sassenheim. P. F. Binken Lei den. A. Binnendyk Koudekerk a. d. Ryn. L H. Blom-v Ast Bodegraven, H. Blonk Zoeterwoude. P. G. Blyden- stein Leiden. K. G. G. J. Bader Ze venhoven, J C Beugelsdyk War mond. C E. H. v d. Bosch-Doe! Noordwyk a. Zee, P L. v. d. Burg Voorschoten. P. v. Delft Rynsburg, T. v. Duuren, Leiden, A. G. M. Boere Aarlanderveen. W. C J. Boeters-Lan- geveld Alphen a. d. Ryn. A. Bogaards Oegstgeest. P J. M. v. Bohemen Stompwyk, W. Boom Leiden, J. P. Bos Alphen a. d. Ryn, A. v. d. Bosch Reeuwyk. J. Bosma Alphen a. d. Ryn, G. R H. den Breejen Lisse. P. Bremmer Hazerswoude, M. E. Stuif bergen- v. Ginhoven, Lisse, G. Brinksma Zoetermeer, R. Broer, Sas senheim, S. J. Bulk Rynsaterwoude, V. W.'v. d. Burg Noordwykerhout, A. J. Burgerhout Katwyk a. d. Ryn, R. A. J. Croes, Leiden, C. J. Cornelis- sen Alphen a. d. Ryn, C. A. v. Dam Warmond, F. L. v. Dam Bodegraven, J. M. N. v. Dam, Warmond, P. M. Th. Demoet Alphen a. d. Ryn, M. C. A. A. v. Dieinen Lcimuiden, H. D. B. Doddema Bodegraven. H. Domburg Bodegraven. D v. Donk Alphen a. d. Ryn, J. M. Durieux, Katwyk ad. Ryn, A B Boon Voorschoten. D. C. Duyndam. Noordwijk. B. v. Duyven- bode Katwyk a. Zee, A. A. J. v. Dyk Noordwyk. J. G. P v. Dijk Voor hout, T. v Dyk Katwyk a. Zee. C. J. M. v. Dyk-Molenkamp. Leiden. A. C M. v. Éeden Noordwyk. J. v. Eg- mond-v. Teylingen Woubrugge, J. Eilens Katwijk a. Zee, J. Erades Lei den, B. v. Es Leiden, Th. A M. E- vers Leiden. T. Tieleman Leiden, J. G. M. Tulpen Leiden, R J. A. van Tul pen B<xiegraven, E P M v. d. Geer Voorhout. J. G. C M. v. d. Geer Voor hout, J P v. d. Geest-Mulder Noord wyk. P M A. Gerritsen Leiden, M. P. Gentjes Nieuw-Vennep, G J. Glas bergen Rynsburg. M. T. J. Groen Benthuizen, P. N. Gueraix Leiden, T. C. Guyt, Katwyk a. Zee, J Gys- man Leiden, J. v. d Haak Noord wyk, A T Haasnoot Noordwyk, J. Haasnoot Katwyk a. Zee. J. N. Haas noot Rynsburg. A J v Egmond Rynsburg. C. A Gordyn Wassenaar, L. J. C. v. Haaster Rijnsaterwoudr, B. G. J. Heemskerk Rynsburg. J. J. v. d. Hoed Leiden. G. J. Hooger- vorst Oegstgeest. C. J. H. Land- wehr-Johan Sassenheim. J. B. N. v. d. Berg Valkenburg. H. Choufoer Leiden. A. J v. Haasteren Voorhout. M. C. G Hachmang. Noordwyk. P. G. v. Hage Sassenheim, H. v. Harskamp Alphen a. d. Ryn, R. M P. J, Hart veld Langeraar. A. H. v. d. Haven Leiden, A J. v. Berge Henegouwen Leiden. H. N M. Heemskerk Noord wyk, L. J. M v. Hensbergen Noord wykerhout, L P M. C Hermkes Val kenburg, A. Hegbroek Leiden. Ph. v. d. Heyden Leiden, R. B. v. Heynin- gen Alphen a. d. Rijn, C. J, Heyns Ter Aar, J. v. d. Hoek, Hazerswoude, F. R. Hoexum Warmond, L. A. Hoo- genboom Roelofarendsveen, C. M. W. de Hollander Oegstgeest, S. J. den Hollander Voorschoten, N. A. Holle beek Leiden, T. A. M Hoogenboom Roelofarendsveen. J. M. Hoogerweri Nieuwkoop, R. E Hoogkamer Voor schoten C G J. v. d. Hoorn Sassen heim: F. Th. M. v. d. Horst Lisse; J. H. Huisman Alphen a. d. Ryn; C. Th. L. M v. d. Hulst. Voorhout; M. W Hykoop Bodegraven: J. Janssen Valkenburg; J. C Jongejans Bode graven; P. J. v. Kampen Voorhout; Th. v. Kampen Leiden; W. J. v. Kampen Voorhout; N. A J J. Ka pel Noordwyk; A. J. Kastner Leiden; C. J. M Kempen Aarlanderveen; P. C. H. v Haasteren Leiden; C A E. R Kengen Leiden; G. P. Th. M. v. Resteren Voorhout L G. v. Resteren Voorhout: J. S J. Kiekert Leimui- den; N C. v Kleef Katwyk a. Zee; J P J Klein Roelofarendsveen;* J. M. A. Koek idem; N. P. H. Koek idem; C. W. Koemans-v. d. Slot Noordwyk; C. J. Kolker Alphen a. d. Ryn; P A. J Koning Sassenheim; M. H J. de Koning, Lisse; G. Kool- haus Leiden; A. G M. Koomen De Zilk; B. G Kooreman Leiderdorp. P Koorn Zwammerdam, A. L. v. d. Pauw Kraan Leiden, J. Kriek-Sinteur Leiden, L. Koster Alphen aan den Ryn. J J. Kromhout Rynsburg, W. C Kromhout id.. N. Kroon Lisse. J. M. H. Kroone Leiden. P. J. Kroone id., A. v. d. Kwaak id.. B. S. v. d. Kwaak Noordwyk, A. Lagraauw Lei den. N. P. Langerak Leiden, J. v. d. Leede Aarlanderveen. A. L. v. Leeu wen Zwammerdam. M J. M. v. Leeu wen Leidschendam. G. v Leeuwen- Verburg Alphen aan den Ryn, M. C. v. d. Lelie-Dietz Leiden. L. C A. Lesmond Zoetermeer, M. E. Leyger Voorschoten, M. Leyger-v Geest id., H. G. J. v. d. Linden Alphen a. D Ryn, J. M. v. d. Linden Zeven huizen, G. Lindhout Noordwyk, G. v. d. Lip Ter Aar, P. M. Lommerse Noordwykerhout. G. Las Nieuwe We tering, H. v. d. Lugt Haarlemmer meer, E. v. Luiing Woubrugge. W. v. Luyk Hazerswoude, G. M. v. d. Maat- Brunt Leiden, A. P. M. v, d. Meer Oude Wetering, C. W. V. v. d. Meer Hoogmade, J. C. v. d. Meer Benthui zen, J. H. G. M. v. d. Meer Oude We tering, J. P. M. v. d. Meer Noord wyk, P. C, v, d. Meer id. M. A. A. Melchior Lisserbroek, H Mens Sas senheim, C. Th. M Meskers War mond. M. E. v. d. Mey Katwyk aan Zee, R. v. d. Mey Rynsburg, H. A. C. M. Meyer Zoeterwoude. A. Nolleman Voorschoten, J. de Mooy Rynsburg. E. E. Musscher Leiden. N. G. C. Nachtegeiler Leiden, J. M. v. d. Neut Alphen a. d. Ryn, G. M. v. Niekerk- de Vetten Sassenheim, S K v. Noort Lisse, W Notenboom Rynsburg. G v. d. Oever Katwyk. J. H. J. Okker- sen De Hoef. G. A. Oltshoorn Stomp wyk, L. J. A. Onderwater Lisse, J. Ooms Valkenburg. P. B. Th. M. Oost- dam Katwyk, H. W. Oosterom Voor schoten, J. A. Ouwehand Katwyk a. Zee, N G. Ouwehand id., W. G. Overdevest Zoeterwoude. J. B. Paauw Rynsburg, R. v. d. Plas Katwyk a Zee, J. J. v d. Ploeg Ha zerswoude, B. Plu Leiden. J. Plug Noordwyk a. Zee. J. IJ. M. Ponsioen Alphen a d. Ryn, Sj. Postma Lei den, A. Ravensbergen Oegstgeest, R. Reitsma Lisse. G. de Ridder-v. d. Laan Leiden, J. M. J. v. Riel Leiden, P Rietdyk Woubrugge. G. J. Rode- wyk Roelofarendsveen, V. Roos-Bloe- mendaal Katwyk a. Zee, J. A. de Rooy Leiden. P. Rooyakkers Oegst geest, A. Roubos De Kaag. J. C. M. v. Ruiten Roelofarendsveen, W. J. Rylaarsdam Nieuwkoop. R. P. Ry- Ung Voorschoten, C. A v Ryn Zoe terwoude, H. J. v. Ryn De Kwakel. J. v. Ryn. Katwyk a Zee, W. L. v. Ryn, A. W. G. v. Rys, Katwyk. H. C. v. Ryt, Zoeterwoude; J. H M. v. d. Salm, Rynsaterwoude. A. G. M. v. d. Sandt, Alphen a d Ryn; N. Schaap, Katwyk a. d. Ryn, S. Schlebroek, Leiden, R. Schmidt, Zoeterwoude; 'c. Schrama, Sassenheim; M. B. F. Schrama, Voorhout; T. C. Schyvers, Oegstgeest; A. Siersema-Brinksma, Zoetermeer: B. P. Sies, De Hoef; S. M. Sieval-v. d. Lelie. Leiden: R. Th. M. Olinkert, Voorschoten; F. J. Sloos, Leiden; D. M. C. Slootweg, Valken burg; J. P. Slottje, Lisse; P. C. M. Spaan, Sassenheim, H. A. Sira, Voor schoten; F. v. Spronsen, Noordwy kerhout; N. v. Staveren. Rynsater woude; W. J. A. Steenvoorden, Noordwyk; W. P. M. Stolwyk, Bode graven; N. A J. Stouten. Leiden; J. A. v. Briemen. Lisserbroek; A. C. J. Suyten, Stompwyk; I. Hong Tan, Leiden, P B. Tilma, Sassenheim; B. v. Tol. Abbenes: R. W. p. Talman. Noordwyk; C W v. Tuyl, Voorscho ten; J. A A. M. v. Uffelen, Bode graven; A. Uljé, Leiden; M Vallent- goed, Leiden; L. S Verbeek, Oegst geest; L. C. M. v. Veen. Bodegraven; H. M. A. Compier, Leiden. A. v. d. Velden. Leiden; G. P. v. Veldhuizen. Bodegraven; G. L. M. v. Veldhuizen, idem; A. M. v. Velzen, Leimuiden, J. H. Verburb, Aarlanderveen ;M. J. Verburg, AarlanderveenJ. H. Ver- degaal, Warmond; H J. Vermeent, Alphen a. d. Ryn; D. J. Vermey, Nieuwveen; J. Vermet. Lisse; TJ. Veenhoor-Efde. Sassenheim; A H. Versloot, Bodegraven; G. J. N. Ver- sluys, Warmond; M. C. M. Versluys, idem; A. Versteeg, Wassenaar; K. Verwey, Alphen a. d. Ryn; C. H. R. de Vet. Oegstgeest; S. S. M. de Vet ten, Leiden; A. H. Vink, Oegstgeest; W. Vletter, Oegstgeest; L. C. v. d. Vliet, Leiden; J. H. w. r. v. d. Vlist, Zwammerdam. L. J. Vlugt, Buiten kaag; J. Voets, Woubrugge; N. Vonk. Sassenheim; N. W. de Vos. idem; A. v. Vulpen. Bodegraven, D. Vyl- brief, Leiden; W. J. Wechgelaar. Kat wyk a. Zee, P. Th. A. v. Weckho- ven, Voorhout; A. P. M. Westgeest, Noordwyk; B. G. M. Weyers. Lisse; A. Wittema. Sassenheim; C. W. M. df Wrinta, Warmond; H. de Win te- Wou brugge; J. de Winter, Rynsbun J. de Wit. Nieuw-Vennep; A. de w* te. Katwyk a. Zee; L. C. Wittem1' Rypwetermg; C. A. v. d. Wyk, 'l_ den; H. J. A. M. Wynands, No^" wyk; C. A. M. Wysman, Alphen Ryn; H. J. Zuidema. Leide» Zwaan. Katwyk; H. C. v. d. 7,aan« Voorschoten, B. P. W. de 2"Ügcr, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3