Vier weekeinden chaos verwacht op Duitse snelwegen MEER DAN 220 DODEN Grote jacht op juwelenrovers Kabinet Rumor weer naar huis r.- t - Q N.v. v. d. velde Citroën Surinamers overwegen aanklacht tegen directeur Gehoorzaal Zaterdag begint het eerste Op 2 augustus eindigt laatste! Zwart weekeinde voor burgerluchtvaart Leidenaar overvallen en beroofd van geld (3uc/ Qlteaws Gevaarlijk KANS OP ONWEER SPECIALIST Regerende partij wint in Mexico - öpgeiiclit T maart 18tö v MAANDAC 6 JÜCf T970 No. 33136 DAGBLAD recteur: E. A. E van Diahoeck Hoofdredacteur: Dra. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 16.15 per kwartaal (postabonnementen f 18.55), f 5.40 per maand (by vooruitbetaling), losse nummers f 0,25. Witte Singel 1, Leiden - Giro 67055 Telefoon Directie en ^diawictratie: 25041; Redactie: 21507 Overvolle wegen betekenen ook drukke grensposten. BONN (GPD) In minstens vier weekeinden zullen deze omer chaotische toestanden heersen op de Westduitse Autobahnen. De eerste daarvan (11 en 12 juli) brengt voor Nederlandse akantiegangers waarschijnlijk geen grote hindernissen en rgernissen met zich. Dan beginnen vakanties in het noorden an de Bondsrepubliek en in West-Berlijn. Met name bij Ham- Ojurg en bij de grensovergangen naar Berlijn wordt met ver- eersopstoppingen rekening gehouden. Een weekeind later zal chter de grote route naar zuidelijke vakantiegebieden over- elast zijn. Op 18 en 19 juli begint namelijk de hoolvakantie en daarmee de grote ttocht in Noordrijnland-Westfalen, volkrijkste deelstaat. Bovendien n twee dagen eerder de vakan- in Hessen en Rijnland-Paltz be nnen. De AD AC. de Westduitse zus rorganisatie van de ANWB. voor- elt het „op één na ergste weekeinde n het jaar". De normaal al over laste Autobahn Keulen-Frankfort- annheim zal vrijwel zeker met een nge file van zuidwaarts trekkende eristen gevuld zijn. De AD AC adviseert voor dit week- nde: „Vertrekt u in geen geval op Üdag na beëindiging van het werk. sn eerste omdat oververmoeide rij- }(rs gevaarlijke rijders zijn. Ten reede omdat op vrijdag na 22 uur et druk vrachtwagenverkeer moet orden gerekend (het weekeinde zelf |n de Autobahnen voor vrachtwa- ms Verboden). Als u richting Mün len rijdt, tank dan bijtijds aan een eg pompstation. Verschillende sta ins, vooral die vanaf Würzburg tot wrbij Neurenberg, zullen overbelast n. En maakt u een zo groot moge- ke boog om München heen". Het weekeinde, waarvan de ADAC rwacht dat het alle andere in ukte zal overtreffen, is dat van 25 26 juli. Terwijl het vakantiever- ler al volop in beweging is, begin- Cin dan bovendien de schoolvakan- ts in Beieren en Baden-Württem- rg en tal van fabrieksvakan- bs. Het belangrijkste advies voor de- dagen is: vermijdt München i advies dat de ADAC trouwens r het gehele vakantieseizoen geeft. de route naar het zuiden is het ter via Karlsruhe of Stuttgart te den. Bovendien is het nuttig te we- >wn dat de Reschenpas vermoedelijk 46 Inder druk zal zijn dan de Brenner. Op 1 en 2 augustus beginnen er en vakanties meer, maar alge een wordt verwacht, dat de drukte goed weer nauwelijks geringer zal '43 dan in het voorgaande weekein- Oe Bilt verwacht van heden tot psdagavond tl Aanvankelijk droog en zonnig weer t matige zuidoostelijke wind en bcimum temperaturen omstreeks graden. Later toenemende bewol- gevolgd door regen of onweer afkoeling en windruiming naar het eerst in het zuiden het land. Opgemaakt te 12.40 uur) 7 juli op: 4.29 uur: onder 21.00 uur op: 8.19 uur; onder 22.51 uur. water te Katwijk te 5.27 en 17.49 laagwater te 1.25 en 1342 uur. Het ministerie van Verkeer in Bonn heeft de afgelopen maanden getracht het aantal hindernissen op de wegen zoveel mogelijk weg te nemen. Boven dien is onder het motto „veilig naar het doel" een actie ontplooid, waarin vakantiegangers via pers en tv wordt geadviseerd de weekeinden zoveel mogelijk te vermijden. Bij benzine stations is in het kader van die actie gratis een wegenkaart verkrijgbaar, waarop gunstige routes zijn aan gegeven die de Autobahnen zoveel mogelijk vermijden. Een brandweerman trechts boven) blust de smeulende restanten van de bij Toronto neerge storte DC-8 van Air Canada, waarin 106 mensen om het leven zijn gekomen. ADVERTENTIE v. ZUYLEN V. NIJEVELTSTR. 372. WASSENAAR, TEL. 3013 7.QETERWOUDSEWEG 23 - LEIDEN - TELEFOON 2115S I nummer bestaat uit 16 pagina's DEN HAAG (GPD) De Haagse politie heeft zaterdag ochtend 'n 22- jarige loswerkman aangehouden die inmiddels bekend heeft een half urn- eerder een 58-jarige Leidse houtbe werker op hardhandige wijze be werkt te hebben en hem te hebben bestolen van een portefeuille met. 85 gulden. Het slachtoffer werd hevig bloe dend, zwaar gewond aan zijn hoofd en met twee lichtgeslagen ogen door enkele agenten bewusteloos aan getroffen. Met spoed werd de man naar het ziekenhuis vervoerd. Later moest hij ook nog worden geopereerd in de ooglij derskliniek De Leidenaar bleek die avond te hebben doorgebracht in een café, waar hij de loswerkman had ont moet. Toen hij omstreeks half vijf enigs zins onder invloed het café verliet, liep de loswerkman kwasi-vriend- schappelijk met hem mee. Even la ter gaf hij plotseling de 58-jarige man een paar klappen in de nek. Verder deelde hij enkele rake schop pen uit. Zonder zich verder om de zwaargewonde en hevig bloedende man te bekommeren nam hij diens portefeuille uit zijn binnenzak en verdween. De loswerkman ging onmiddellijk naar huis om zijn kleren die even eens onder het bloed zaten schoon te maken. Even later kreeg hij blijk baar toch spyt, ging terug, volgde het bloedspoor en kon op dezelfde plaats als het slachtoffer was ge vonden worden aangehouden. Aanvankelijk zei hij niets van de zaak af te weten, maar na enig aan dringen bekende hij de roofoverval. Een motief voor zyn daad had de man nie*. ADVERTENTIE UW SCHOENEN STUK? geen bezwaar. Terwijl u winkelt maken wij ze klaar. NYLON HAKJES, v.a. f 1,95 p.p. TEXILON HAKKEN 3 x sterker dan nylon 2,95 p.p. ZOLEN EN HAKKEN reeds v.a. 6,50 p.p. Ook klaar terwijl u wacht. KRAMERS KOREVAARSTRAAT 17A, LEIDEN schoenrep. sinds. 1929. Geopend maandag 13.30 tot 18 uur, Overige dagen 8.30 tot 18 uur. Zaterdag 9 tot 17.30 uur. ROTTERDAM (ANP) Tientallen Nederlandse politiemannen hebben gisteren vergeefs jacht gemaakt op drie mannen, die ervan worden verdacht de juwelierszaak Siebel aan het Stadhuisplein in Rotterdam te hebben beroofd van een groot aantal kostbare arm banden en ringen met een waarde van vele tienduizenden guldens. Mannen van de Utrechtse gemeen tepolitie achtervolgden de 3 van de roof verdachte mannen zondagmor gen vroeg op de rijksweg Utrecht- Arnhem. waarbij snelheden van te gen de 200 kilometer per uur wer den bereikt. De Utrechtse politiemen sen verloren bij Ede de aansluiting met de in een Alfa Romeo in de rich ting Duitsland wegvluchtende die ven. De spectaculaire actie begon na dat twee Rotterdamse jongens zon- tXVan één onzer redacteuren) LEIDEN De Surinaamse Stu denten Unie en de Surinaamse Or ganisatie van studenten overwegen een aanklacht wegens smaad in te dienen tegen de heer I. Milikan. di recteur van de Leidse Stadsgehoor zaal. Zy zijn voornemens dit te doen als de heer Milikan niet terugkomt op de uitspraken, die hij in een inter view in het Leidsch Dagblad heeft gedaan over feesten van beide orga nisaties. De heer M flikan deed hierin ui- spraken naar aanleiding van mede delingen op het universitaire lus trumcongres Hier nam het z.g. alu- miniumcomité als oppositiegroep stelling tegen hem. omdat hij het on mogelijk zou maken voor de Suri naamse studentenorganisaties fees ten te organiseren in de Stads gehoorzaal. De besturen van de organisaties zijn van mening, dat de heer Mili kan dingen heeft gezegd, die perti nent onjuist zijn. waardoor de ver houding tussen Surinamers en Ne derlanders wordt geschaad. Zij achten de uitspraken van de Gehoorzaaldirecteur (o.a over dron kenschap, gebruik van verdovende middelen, het plegen van geslachts gemeenschap in het openbaar, het molesteren van suppoosten en kel ners) lasterlijk en beledigend voor de Surinamers, die uit het gehele land naar Leiden kwamen om de nachtfeesten by te wonen. De Surinamers menen, dat dn ach teraf wordt gezegd om te verdoeze len. dat de zaalexploitant uit politiek oogpunt bezwaren had tegen de cul turele onderdelen van de feesten Zij beschuldigen de heer Milikan van demagogisch en discriminerend op treden ten opzichte van de Surina- dagmorgen rond vijf uur de politie hadden gemeld dat twee mannen in een witte Fiat met hoge snelheid 't Rotterdamse stadscentrum hadden verlaten, nadat zij bij de juwelier aan het Stadhuisplein de etalage hadden leeggeroofd. De dieven had den, vermoedelijk met een beton- schaar, het dikke traliewerk voor de etalage opengeknipt en vervolgens de ruit met een steen ingegooid. Kort na de melding van de twee jongens ontving de Rotterdamse re cherche getuigenverklaringen waar uit bleek dat de van de kraak ver dachte mannen aan de Goeree.se- straat in Rotterdam de witte Fiat hadden verlaten en waren overge stapt in een Alfa Romeo, die daar met draaiende motor klaarstond. Een chauffeur had al in de auto plaatsgenomen snel gelarmeerde patrouillewagens van de Rotterdam se politie slaagden er niet meer in de gezochte Alfa Romeo in het vi zier te krijgen. De auto werd even later wel weer gesignaleerd op het verkeersplein Voorburg by Den Haag. maar pas by Utrecht kon de politie beginnen aan een jacht die een redelijke kans van slagen leek te hebben. j Op de vrijwel verlaten Ryksweg naar Arnhem konden de achtervol gende politiemensen de snelle auto van de rovers aanvankelijk nog wel bijhouden, maar in de buurt van Ede verdwenen zy door enkele tactische manoeuvres uit het gezichtsveld van de achtervolgers. De jacht op de ro vers wordt op het ogenblik door Ne derlandse en Duitse politiekorpsen voortgezet. TORONTO (DPA. RTR, AP) Het is een zwart weekeinde voor de burgerluchtvaart geweest. Vrijdag, verongelukte ten noorden van Bar celona een Comet van de Britse luchtvaartmaatschappij „Dan Air" 112 mensen vonden de dood toen hun toestel tegen een berg vloog. Brand In. Alaska kwamen zes personen om het leven doordat een gecharter de DC3 met 27 personen aan boord kort na de start van het vliegveld van McGrath neerstortte. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich o.a. 25 brandweerlieden die zouden worden overgebracht naar een plaats waar 51 branden woeden. Gisteren stortte op acht kilometer van de internationale luchthaven Malton by Toronto een Douglas DC8 van de Canadese luchtvaartmaat schappij „Canada Air" brandend neer. 77 betalende passagiers on der wie twee kinderen 22 perso neelsleden van „Canada Air" en ne gen bemanningsleden kwamen by de ze vliegramp om het leven. Het toestel, dat van Montreal op weg was naar Los Angeles, had voornamelijk vakantiegangers aan boord, onder wie een aantal Ameri kanen die van een weekeinde in Ca nada naar huis terugkeerden. De meeste passagiers waren Canadezen. In Toronto zou een tussenlanding worden gemaakt. Het, is het op één na ernstigste ongeluk met een Canadees vliegtuig Op 23 november 1963 stortte een vliegtuig van Air Canada neer bij Ste. Therese in Quebec, waarby 118 personen omkwamen. Moestuin ADVERTENTIE Voor (klassiek of modische Pantalons, kolberte, kostuum* Haarlemmerstraat 185 im m Volgens mededelingen van een verkeersleider van de luchtha ven meldde de piloot van de DC-8, nadat hy een bocht had gemaakt om te kunnen landen, dat de buitenste motor aan stuurboord en de rechter vleugeltop in brand stonden. Hij kreeg opdracht hoogte te winnen en brandstof trachten kwijt te raken. Kort daarop viel de motor naar beneden en kwam op de landingsbaan terecht. Ooggetuigen zagen het brandende toestel met de neus om laag loodrecht naar beneden duiken. Kort voordat de Douglas bij een boerdery in het dorp Castle More terechtkwam, hoorde men een explosie en werd een grote vuurbal zichtbaar. In 't wrak van de verongelukte DC- 8 zijn alleen maar een stuk vleugel van ongeveer 2VS meter lengte en de resten van het blauwe uniform van een stewardess gevonden. De brandende Douglas kwam terecht in een moestuin' op ongeveer twintig meter afstand van de boerdery van de uit Nederland afkomstige Sytze Burgsma, die daar met zijn vrouw Janna en tien kinderen woont. „Wij wonen hier nu al vier jaar en zien de vliegtuigen komen en gaan. Wij zyn nooit bang geweest dat zo iets zou gebeuren", aldus Burgsma. De boer was onmiddellijk naar ht - wrak toegerend, maar „alles was stil. Ik hoorde geen kreten of iets dergelyks. Ze hebben ook niet veel kans gehad het te overleven", aldus Burgsma. De 112 slachtoffers van de ramp met de Britse Cornet zijn gisteren op de begraafplaats van Arbucias. dichtbij de plaats des onheils ter aarde besteld. Op een enkele uitzon dering na is het niet mogelijk geweest de verminkte overblijfselen van de Slachtoffer* te Identificeren. Mariano Rumor: tactiek? ROME (Reuter, AP) Het Ita- liaansei-oalitiekabiiiet uit vier par tijen heeft vandaag na een kabinets vergadering van een kwartier beslo ten af te treden. De reden is een ge schil tussen socialisten en christen democraten over het bestuur van de pas gevormde gewesten in Italië. Het aftreden van het kabinet Ru- mor. het 31ste in het naoorlogse Ita lië, kwam aan de vooravond van een algemene 24-uursstakirlg. De re gering had drie dagen geleden een beroep gedaan op de drie grote vak verenigingen om deze staking af te gelaston. De bonden wezen het ver zoen af omdat i: de period- die is verstreken sinds de afkondiging van de staking geenszins de bereidheid van het kabinet bleek zelfs maar op onderdelen tegemoet te komen aan, de wensen van de vakverenigingen. Morgen zullen veertien mil joen Italiaanse arbeiders net als aan het begin van de stakingsgolf in november 1969 niet naar het werk gaan. De spoorwegen, de PTT de ver voersbedrijven en het telefoon verkeer worden volkomen lamgelegd. De openbare nutsbedrijven zullen, net als de ziekenhuizen wel blyven werken. De Italianen zullen niet ln hun kranten kunnen lezen hoe de staking verloopt. Uit protest tegen de concentratieverschynsel in de kran tenwereld staken, zetters, drukkers, en journalisen. Premier Rumor heef vanoch tend pesident Saragat in het Quiri naal zijn ontslag aangeboden. De socialisten staan op samenwerking, met de communisten in de gewesten Uml ria en Toscane. De christen democraten eisen een voortzet ting van de nationale coalitie op re gionaal niveau. Hoewel het conflict over deze zaak al geruime tijd slui merde kwam de ontknoping toch nog als een verrassing. De Laaste dagen gingen in de Italiaanse hoofdstad geruchten dat de christen democra ten, gezien de resultaten van de laatste verkiezingen op 6 Juni. aan stuurden op nieuwe verkiezingen. MEXICO (AP) Volgens niet of ficiële uitslagen heeft de kandidaat van de regerende party Ecchevaria de verkiezingen die de afgelopen da gen in Mexico ztfn gehouden gewon nen Ecchevaria zou zyn gekozen met een stemmenaantaJ dat dat van zjjn dichtsbtjzynde concurrent acht voudig overtrof. De toekomstige pre sident riep gisteren, al op tot een gesloten Latynsamerikaans front en tot het bouwen aan een beter Mexi- I Uit het Leidsch Dagblad van 6 Juli 1870: Op een tentoonstelling van schilderijen te Rotter- j dam wordt 'en jongmensch aan een schilder voorgesteld Deze vraagt hem: „Wat te Uw specialiteit" Beesten schilder", antivoordt het jongmensch. De schilder vraagt hem: Jiebt U hier ook iets ingezondenHet portret van mijn vader mijnheer". (Historisch). Advertentie—Zomerzorq li Groote vocale en instr urnen- II tale soirées np woensdag 6 en en donderdag 7 juli. En- trée 49 cents de persoon. Aanvang ten 7 ure.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 1