kiest Cyprus Scherp conflict van Portugal en Vaticaan Rogers in Saigon G 'Links en rechts kruisjes rondstrooien oskou houdt Joodse intellectuelen vast STRAUSSOVER BRANDT: „EEN POLITIEKE DON QUICHOT' 'Onze partij' Machtsstrijd Na audiëntie aan rebellenleiders SNEL HERSTEL VAN BANDEN BELGIE-KONGO WISSELING In vogelvlucht ENORM ENGELS KREDIET VOOR ZUID-AFRIKA Prinses Son ja had miskraam ITERDAG 4 JULI W70 EETneCH DAGBLAD PAOINA 8 (Van onze correspondent drs. F. G. van Hasselt) NIKOSIA (GPD) Cyprus wacht op merkwaardige ver kiezingen. In de eerste plaats omdat zij gehouden kunnen wor den nadat enige maanden geleden het eiland nog ten prooi was aan aanslagen en staatsgreep-geruchten en terwijl volgens de woorden van president Makarios 'de vijand nog steeds bin nen de muren is'. In de tweede plaats zijn zij merkwaardig omdat zij 'dubbel' zijn. NEURENBERG (DPA) Met scherpe aanvallen op de „Oost-poli tiek" van de Westduitse soeialistisch- liberale redering: heeft de voorzitter van de Beierse Christelijk-Sociale Unie. Franz Josef Strauss, gisteren in Neurenberg het CSU-congres ge opend. Wat de regering door haar Aartsbisschop Iakovos, gees- leider van de Grieks-Ortho- Kerk op het westelijk half- heeft in Lincoln Center in York gepleit voor „amerika- van de door hem ge- kerkgemeenschap met haar twee miljoen leden. Op de foto: de aartsbisschop tijdens de mis bij de opening van een congres van kerkelijke leiders met leken, waar deze en dergelijke proble men aan de orde zijn gekomen. OPENHAFEN (AP) In een Letland gesmokkelde brief heeft groep van 27 Joodse intellectue- een beroep op Westelijke geleer- gedaan hen te helpen toestem- g te krijgen naar Israël te emi- en. „Hier zijn wij veroordeeld tot rongen assimilatie", aldus de welke in de synagoge van Riga handigd werd aan de echtgeno- bn een Amerikaanse geleerde die een congres had bijgewoond, vertelde, dat zij meteen na hun comst reeds benaderd waren door mokkelen van immigranten Engelsen, onder wie de schip van een vissersboot zijn in staat beschuldiging gesteld voor het lensmokkelen in Engeland van hdiase immigranten. De politie de de rechtbank mee dat de drie volledige bekentenis hadden af- gd en hun verdediger zei „dat zij ïaïeve wijze gezwicht waren voor mogelijkheid om gemakkelijk geld erdienen". Irafvermindering Een militair van appel in Athene heeft giste- 30 de 45-jarige mevrouw Manghakis. iej genote van professor in de rechts- h enschappen George Manghakis, elf maanden gevangenisstraf ver- ieeld omdat zij had gezegd dat le[ r man by zyn ondervraging door idb militaire politie was gemarteld, en spronkelijk was zy tot 4 jaar ge- genisstraf veroordeeld maar in ustus vorig jaar werd die straf ninderd tot twee jaar. Zij zal Jenkele dagen in vrijheid komen. tegolf in Marokko In de Zuid- 11. okkaanse badplaats Agadir is een )rd-temperatuur gemeten van 47 ien Celsius in de schaduw. De fcaak hiervan moet gezocht wor- 1 in een hete woestijnwind die in zuiden van het land een onver- -Jhte hittegolf heeft doen ontstaan, langs de kust zelfs nog nachte- temperaturen van 32 graden ius. Vele toeristen brengen de iten dan ook op het strand door. InsdaR staking in Italië De Italiaanse vakbondsfederaties n officieel bevestigd dat zy voor wide week dinsdag een algemene tag hebben uitgeroepen, om ver- tóe sociale en economische her ringen af te dwingen. Het wordt lerde algemene staking dit Jaar. vakbonden willen een beter wo- bouwbeleid, belastingherziening ïervormingen op het gebied van sport, gezondheidszorg en andere eden. atoomproef Het Franse isterie van Defensie heeft mee- eld dat „een sterke, experimen- bom vrydag in het proefcentrum te Stille Oceaan tot ontploffing ebracht, in aanwezigheid van de lister n Defensie en de verte- foordiger van de minister voor nschappen en industriële ont ging. De proef is boven de van Mururoa genomen. j Joden, die zeiden „dat hun verlan- gen om naar Israël te gaan een punt bereikt had waarop de mogelijke con- j sequenties van hun optreden hun niet meer kon schelen". Hij zei dat de t meesten van degenen, die de brief hadden ondertekend hun acade mische beroepen hadden opgegeven 1 en nu gewoon handenarbeid verrich- ten om te voorkomen dat zij geno- teerd worden als mensen die onmis- I baar zijn voor voor de Sowjetrussi- sche economie. Dit was de tweede noodkreet van deze soort welke de laatste zes weken uit de Baltisohe staten in Kopenha gen is bekendgemaakt Eind mei ont ving opperrabijn Bent Mechior een brief van zeven Joden in Wilna (.Li- tauen), waarin de gehele wereld om hulp gevraagd werd om aan de ver volging te ontsnappen en naar Is raël te kunnen emigreren. »oc (tens- "kkeh SAIGON AFP, Reuter) De Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Rogers, is vandaag in Saigon aangekomen, waar hy een bespre king zal hebben met zyn collega's van de landen, die aan de oorlog in Vietnam deelnemen. De minister kwam uit Manilla. Hier had hy een bijeenkomst van de ministerraad van de Zuidoostaziatische Verdrags organisatie tZOAVOi bygewoond. „De tyd is gekomen om aan de onderhandelingstafel te gaan zitten", zo verklaarde Rogers bij aankomst in Saigon. Hij zei dat hij van pre sident Nixon de opdracht had ge kregen na te gaan „of er nieuwe politieke initiatieven zouden kunnen worden genomen". De Verenigde Staten, aldus de minister, „zijn vast besloten op zoek naar een politieke oplossing voor de tragische vraag stukken in dit deel van de wereld". De ministerraad van de ZOAVO heeft gisteren aan het einde van haar tweedaagse vergadering in Ma nilla een communiqué gepubliceerd waarin zij ,.de soevereiniteit, onaf hankelijkheid, neutraliteit en terri toriale integriteit van Cambodja bin nen de huidige grenzen" steunt en de „Noordvietnamese aanvallen" ver oordeelt. De ZOAVO steunt het ver zoek van Cambodja om hulp om zich te verzetten tegen Noordvietnamese pogingen het land te domineren. Grieken en Turken gaan zondag apart naar hun eigen stembussen. De Grieken om 34 afgevaardigden te Kiezen, de Turken om de 15 zetels te vernieuwen van degenen die in 1964 uit het gemeenschappelijk par lement van 50 gelopen zijn. De Tur ken kiezen bovendien nog eens 15 af gevaardigden voor het parlementaire lichaam dat ook vóór 1964 al van hen zelf was. De Turken hebben geen partijen maar voor elk van hun twee parlementen is er een lyst. waaruit zij hun favorieten kunnen kiezen. Er zijn 102 kandidaten voor 30 ze tels en, mischien als tegenwicht te gen aartsbisschop Makarios, is er ook een geestelijke, 'n imam bij. De ver kiezingsstrijd in het Turkse deel van Nikosia draagt tot nu toe een erg kalm karakter. De Grieks-Cyprioten hebben te maken met vyf partijen. Vier da teren uit de laatste anderhalf jaar; de vijfde de communistische AKEL is reeds 45 jaar oud. Ook de Grieken zullen op dit eiland, waar iedereen elkaar wel min of minder kent voornamelijk op perso nen stemmen. Dit leidt tot nog een andere merk waardigheid. Het eiland is verdeeld in zes provincies, die ieder een be paald aantal personen in het parle ment afvaardigen Nikosia is de dichtsbevolkte provincie en beschikt over 12 van de 35 zetels. De kiezer wordt nu uitgenodigd zijn eigen ideale twaalftal aan te wyzen. Hij heeft dus niet één maar twaalf stemmen en kan zijn gunsten naar j alle kanten verdelen. In de meeste j gevallen komt het erop neer dat hij in het stemhokje een beetje tuurt naar namen van mensen die hem aanstaan uitsluitend mannen en dan letterlijk links en rechts kruisjes gaat rondstrooien. Hij kan bijvoorbeeld stemmen op een communist en op een man die de onmiddellijke aansluiting van Cy prus bij het ondemocratische Grie kenland wil. als beiden hem maar als mens betrouwbaar lijken. De één kan hem b.v. hebben geholpen by 'n j moeilijke rechtzaak, de ander bij een I zware ziekte. Onder de kandidaten zijn dokters en advokaten inderdaad I verre in de meerderheid. Technisch is het ook mogelijk om op één partij te stemmen. Niet alleen naast elke naam maar ook onder elke partijlijst is ruimte voor eén kruis. Vult men het laatste in dan heeft men dus voor alle kandida ten van één party gekozen. Gewoon lijk heeft men dan nog stemmen over en kan men nog op een tweede par ty stemmen. Twee partyen. de AKEL en de Ma karios vijandige demokratisch nationale, wekken hun kiezers uit drukkelijk alleen op „onze partij" te stemmen! Dit houdt dus in beide gevallen verspilling in. Het aller merkwaardigste is dat de communis ten van alle partijen het minste aan tal kandidaten heeft gesteld: voor heel Cyprus slechts negen en voor de provincie Nikosia slechts twee. Het komt erop neer dat de AKEL, die langzamerhand deel uit is gaan maken van het Cyprische establish ment. bang is deze verkiezingen te winnen. Ze blijven liefst onopval lend binnen de zelfgekozen perken omdat ze weten dat .een klinkende overwinning tegenkrachten kan op roepen. En zo komen we vanzelf weer op de eerste eigenaardigheidhet doorgaan van deze verkiezingen met een nationale garde, die geheel onder junta-getrouwe Griekse officieren staat die ook in het onderwijs al sterk zijn gepenetreerd Deze zullen het niet op prijs hebben gesteld dat donderdagavond bij de AKEL-mee- ting Theodorakis' muziek over het centrum van Nikosia schalde. Te no teren valt terloops ook dat deze com ponist bij de zeer Moskougetrouwe AKEL nog niet uit de gunst is. Op het communistische radiostation „Stem van de waarheid" wordt hij al niet meer gespeeld omdat hij zich heeft gedistantieerd van de Moskou- getrouwe Griekse communistische party. De avond tevoren hadden ijselijke Griekse militaire marsen hetzelfde plein beheerst, tijdens de meeting van de Demokratische Nationaüsten onder de zenuwarts Evdokas. wiens partyblad Gnomi hem nog trots af- afbeeldt in 't bovenpak waarin hij vorige maand rondliep, omdat hij Makarios schriftelijk had beledigd Ook van deze partij weten we dat zij in het parlement slechts een beperk te of misschien zelfs in het geheel geen rol zal spelen. De machtsstrijd gaat tussen de drie overige en wel voornamelijk tus sen de Verenigde Partij van Kliridis en het Demokratisch Centrum onder Lyssarides. Eerstgenoemde partij hoopt wel op een absolute meerder heid in het parlement en zy heeft dan ook overal evenveel kandidaten gesteld als de provincie te vergeven heeft. Niet dat zij ooit de regering ten val zal kunnen brengen. Cyprus kent het Amerikaanse regeersysteem het parlement is alleen wetgevend en wetweigerend. Kliridis zegt ook dat hy in het geheel geen vijandige bedoelingen heeft tegen de regering die door Makarios vlak voor de ver kiezingen nog grondig is veranderd. Toch wordt hier gefluisterd dat Kli ridis, eens Makarios' kroonprins ge noemd, niet meer het volle vertrou wen van de aartsbisschop heeft sinds de mislukte moordaanslag waarbij naar wordt verondersteld ook oud minister Georgatzis betrokken was die later zelf werd vermoord. Ge orgatzis was tweede voorzitter van de Verenigde Partij. Makarios' sympathie zou nu uit gaan naar de overigens onduideüjke progressieven onder dokter Odysseus Joannidis en vooral naar het Demo kratisch Centrum onder de neutra- litische Lyssaridis. Makarios' lijf arts. De laatste beschuldigt Kliridis ervan zich, nu de aanslag is mislukt, met zyn party te lenen voor een op lossing van het Cyprusprobleem in NAVO-verband onder buitenlandse pressie. recente politiek jegens Oost-Europa verspeeld heeft kan in jaren niet meer worden goedgemaakt, zo ver klaarde hij. Strauss betitelde bondskanselier Brandt als de „Don Quichot van de Duitse buitenlandse politiek" en sprak van een „waaghalzige rit over het moerassige terrein van politieke avonturen" Met Oost-Europa moet onderhandeld worden cp gebieden waar geen wereldbeschouwelijke en politieke tegenstellingen van onover brugbare aard bestaan, maar weder kerige materiële belangen. Daar moet men de wil tot overgang van confron tatie naar onderhandelingen nagaan en tot uiting brengen. Het past bij de .theatrale komediantenstijl' van de regering, dat de inhoud van de af spraken tussen staatssecretaris Egon l Bahr en de Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken Gromiko het i publiek bereikte via kranten en tyd- schriften. Parlement en publiek zijn voorgelogen toen men van „onverbin dende voorbesprekingen" sprak. Wie kennis nam van het gepubliceerde, j kon niet de minste twijfel meer neb ben dat het ging om verdragsformu leringen en gemeenschappelijke teksten die klaar waren om gedrukt te worden, aldus Strauss. Deze drie schoonheden ne-rechts- Noella Afonso uit Spanje: men in Miami Beach. Florida. Bella la Rosa uit VenezuelaMos- V.S. deel aan de ..Miss Univer- jit Ziporin uit Israël, se"-wedstrijd. Van links naar VATICAANSTAD (AP) Por tugal heeft gisteren zijn ambassadeur bij het Vaticaan teruggeroepen uit protest tegen een gesprek, dat Paus 1 Paulus woensdag had met drie rebel lenleiders uit de Afrikaanse Portu gese gebiedsdelen. De ambassadeur Eduardo Brazao, diende gisteren een formeel protest in bij kardinaal Vil- lot, die de buitenlandse politiek van het Vaticaan behartigt, kort nadat bekend was geworden, dal de paus met de drie rebellen had gesproken. Het bclrof hier Santos uil Mozam- 1 bique, Cabral uit Portugees Guinee en Neto uit Angola. Zij waren in Rome voor een conferentie over „so lidariteit met de volkeren van de Portugese kolonies", georganiseerd door verschillende organisaties, waar onder Italiaanse vakbonden. Op de ze conferentie werd Portugal veroor deeld als een koloniale macht, ge steund door de Verenigde Staten. En geland en de NAVO. Volgens monseigneur Vallainc heeft het trio met de paus gesproken na de algemene audiëntie die de paus el ke woensdag houdt in de Sint Pie- ter. „Zy bevonden zich temidden van andere personen, die gewoonlyk een gesprek met de paus hebben na de audiëntie in de Sint Pleter" zei mon seigneur Vallainc „Zy vroegen of zy de paus een blijk van toewyding mochten tonen". Volgens monseig neur Vallainc duurde het gesprek met de paus met de drie zeven minuten Hy wilde niet zeggen waarover ge sproken was. De Portugese ambassadeur heeft gisterochtend vroeg per vliegtuig Ro me verlaten op orders van premier Caetano. die hem donderdagavond per telefoon naar huis ontbood. Aan genomen wordt, dat de pauselijke nuntius monseigneur Sensi, ge vraagd zal worden Portugal te verla ten. De plotselinge beslissing om de ambassadeur terug te roepen heeft veel buitenlandse waarnemers in Lissabon verrast. Het harde stand punt van Caetano wordt gezien al6 een concessie aan conservatieve en traditionalistische elementen, allen aanhangers van de vroegere premier Salazar, die nog steeds zeer actief zyn in de regering „Caetano moet naar rechts opschuiven en zijn te genstanders tevreden stellen als hy aan de macht wil blijven", zei een van zijn naaste medewerkers. De by eenkomst in Rome, waarop Portugal werd uitgemaakt voor een kolonialistische natie die niet bereid Bijgelegd De Geneefse ontwa peningsconferentie is gisteren her vat nadat de Sowjet-Unie en de Ver enigde Staten een donderdag ont staan meningsverschil over de aan wezigheid van e Russische onder secretaris-generaal van de Verenig de Naties Koetakow hadden bijge legd in een privégesprek. Veel sneller dan de banden tussen Nederland en Indonesië zyn die tus sen België en zyn vroegere kolonie Kongo gerestaureerd. Ofschoon de Kongo niet meer dan ruim een hal ve eeuw heeft geduurd zij eindig de in 1960 met de stichting van de republiek Kongo-Kinsjasa (wel te onderscheiden van 't voormalige Franse buurland Kongo-Brazzaville is er in slechts tien jaar tyd en vooral in de laatste vyf jaren zoveel verbeterd, dat Koning Boudewyn en Koningin Fabiola de gelegenheid van het eerste tienjarige zelfstandig heidsjubileum konden aangrypen om een officieel staatsbezoek te brengen Zó goed zyn de betrekkingen thans, dat Koning Boudewyn en president Moboetoe niet aarzelden in Kinsjasa een vriendschapsverdrag te onderte kenen. Wel is het aantal Belgen, dat thans aan de opbouw in Kongo me dewerking verleent niet zo groot als vóór 1960 toen waren het er 80.000 thans zyn het er 50 000 maar voor al de technische bystand van enige duizenden Belgen heeft de relaties aanzienlijk verbeterd. Koning Boude wyn en Koningin Fabiola viel dan ook een buitengewoon harteiyke ont vangst ten deel. Kongo's staatshoofd heeft al het mogelijke gedaan om het zijn gasten aangenaam te maken. Het spreekt wel vanzelf —men kan hem dat moeilyk kwalijk nemen dat hy daarby ook aan de belangen van zijn land heeft gedacht. Hy weet maar al te goed, dat buitenlandse contacten op den duur alleen ten vol le aanvaardbaar zyn als er een re- delyk evenwicht bestaat. Welnu, te genover een economisch zeer mach tig Amerika acht hy een groeiende invloed van België niet alleen gewenst maar ook noodzakelijk, temeer om dat Belgie een kleine staat is, dia minder neiging heeft van zyn finan cieel -economische banden gebruik te maken dan een of andere super mogendheid. Terecht merkt 't Fran se dagblad "Le Monde" op, dat ook Brussel waarde hecht aan herstel van de vroegere verbindingen. Het waar deert Moboetoe om zyn krachtig opt treden tegen middelpuntvliegende klachten, om de oprichting van een leger dat sterk genoeg is om even tuele aanvallen te weerstaan, om de gezondmaking van de financiën en om dé ontwikkeling van de bodemschat ten. Voor beide partyen betekent het aanhalen van de vroegere betrekkin gen voordeel: terwijl de Belgen ge legenheid kunnen krijgen hun onder nemingsgeest weer te ontplooien in een gebied dat zy van vroeger ken nen. levert de 39-Jarige president Moboetoe een bydrage aan de finan cieel-economise he versterking van zyn land, dat hy "het hart van Afri ka" pleegt te noemen. De kopermy- nen van Katanga werken weer op volle capaciteit, hier en daar worden grote dammen aangelegd om de land bouw te bevorderen en het financiële tekort van een miljard gulden is ver anderd in 'n overschot van byna de zelfde omvang. Moboetoe mag dan een man zyn met een ijzeren hand, wat hy tot nu toe heeft fijereikt in het belang van zyn vyftieh miljoen onderdanen is niet gering. India's premier mevrouw Indira Gandhi is niet gemakkeiyk voor haar medewerkers. Gelukkig maar, want leiding geven aan een land met 550 miljoen inwoners eist byna het on- mogelyke van zyn bestuurdersMe vrouw Gandhi heeft om die reden zojuist enkele belangrijke verande ringen in haar regering aangebracht Zo is de minister van Buitenlandse Zaken Dinesj Singh, voorheen een van haai- nauwste en trouwste aan hangers. overgeheveld naar het mi nisterie van Industriële ontwikkeling. Hy had het namelyk gewaagd zich in zeer kritische zin uit te laten over de Indiase economie. Mevrouw Gandhi pleegt in dergeiyke zaken niet lang te aarzelen en haar ant woord op Singhs kritiek kwam dan ook eigenlyk hierop neer: als u het zo goed weet, knapt u het dan zelf maar eens op. Daarby komt. dat het ministerie van Buitenlandse Zaken in India lang niet meer de betekenis heeft als ten tijde van haar vader. Jawaharlal Nehroe. die de alom er kende leider van de politiek-neu- trale landen was en by herhaling op reis voor besprekingen met gelijkge zinden. Mevrouw Gandhi's belang stelling is, in tegenstelling tot die van haar vader, veel meer naar binnen gericht.-Zy acht volkomen terecht de binnenlandse problemen zo groot van omvang, dat zy daaraan voorrang geeft. Singhs kritische uit latingen kwamen haar dan ook eigenhjk by zonder gelegen. Tegely- kertijd bleek er trouwens nog een andere welkome verandering in India's regering mogelyk. De minister van Binnenlandse Zaken Chavan had namelyk bewezen over grote be stuurskwaliteiten te beschikken en toen een van diens vrienden ook al kritiek oefende op de financiële en economische toestand in India, greep mevrouw Gandhi deze gelegenheid aan om ook het ministerie van Fi nanciën beter te bemannen. Chavan had weliswaar laten blyken. dat hy het niet eens was met de afkeurende opmerkingen van zyn vriend, maar ze kwamen dan toch in elk geval uit zijn omgeving. Niet zozeer als „straf" maar vooral uit vertrouwen in Chavans kwaliteiten is deze nu aan het hoofd van „Financiën" ge komen Dat heeft bovendien het voordeel, dat mevrouw Gandhi die taak. die zyzelf tydelijk in handen had genomen, nu aan een bekwame medewerker kan overlaten. Zelf heeft de minister-presidente titans Chavans vroegere functie aan Bin nenlandse Zaken op zich genomen. Geen wissewasje, want er zijn in In dia ontelbare vraagstukken, die om een oplossing roepen. De godsdien stige contrasten (tussen hindoes en mohammedanen), de spanningen op taalgebied waar allerlei groepen hun eigen taal koning willen laten kraai en, de tegenstellingen tussen cen traal bestuur en regionale overheden, de kwestie van de afschaffing van de voorrrechten der vroegere vorsten en nog tal van andere problemen vragen zoveel tyd en geestkracht, dat mevrouw Gandhi er haar handen meer dan vol aan zal hebben. Dit laatste gold natuuriyk ook voor haar taak aan Financiën, maar op dat ge bied kon zy haar begaafdheid om tegenstrijdige partyen by elkaar te brengen lang niet zo ruim ontplooien als nu mogelyk zal zyn. Nog een voordeel voor mevrouw Gandhi- «►"'er anderhalf jaar staan er in India ver kiezingen voor de deur. En tegen die tyd wil de mirdster-presidente vol komen gereed zijn om haar persoon lijke invloed in de resultaten van die stemming tot uiting te brengen. RL is om onafhankelykheid te verlenen aan zyn enorme Afrikaanse bezittin- J gen. is door de streng gecensureerde I pers van Portugal scherp aangeval- j len. In een commentaar op de affaire heeft het Vaticaanse dagblad de Os- j servatore Romano zyn afkeuring uit- I gesproken over de „ongerechtvaardige 11nterpretaties" die de Italiaanse pers had gegeven aan de ontmoeting van de paus met de rebellen. „De pau» ontvangt, door zyn roeping, al diege- nen die zijn steun en zyn zegen ver zoeken. Aldus geschiedde ook by de i personen in kwestie die binnen het strikt religieuze kader van de wekelykse audiëntie in staat wa- j ren om de paus te benaderen. De paus I sprak enige woorden van begroeting tot hen en maande hen trouw te zyn I aan de christelyke beginselen waar- mee zy zyn opgevoed". I JOHANNESBURG <8PA) De yzer- en staalindustriekorporasie van Zuid-Afrika (YSKOR) heeft, binnen enkele weken na de algemene verkiezingen in Engeland en het aan het bewind komen van de regering- Heath, het grootste exportkrediet ont vangen, dat ooit aan een Zuidafri kaans concern werd verleend. De re gering hi Londen verleende YSKOR een krediet van 650 miljoen gulden met het oog op de uitbreidingsplan nen. Dit krediet is de eerste aanwy- zing. dat het 650 miljoen gulden vergende plan voor het scheppen van exportfaciliteiten te Saldanhabaai door middel van uitbreidingen aan het spoorwegnet en de haven, door gang zal vinden. Tot YSKOR's uit breidingsprogramma behoren om. een nieuw hoogovencomplex te New castle. verbeteringen en uitbreidüigen aan bestaande hoogovens en vergro ting van de mynen. Volgens de plan nen voor Saldanhabaai zal jaariyks 11 miljoen ton yzererts worden uit gevoerd. die Zuid-Afrika ruim een half miljard gulden aan vreemde va luta per jaar zullen opleveren. OSLO (AP) Kroonprinses Sonja van Noorwegen, die begin vol gend jaar een baby zou krijgen, heeft een miskraam gehad, aldus deelde het koninkiyk paleis gisteren mede. De prinses keek naar haar echtgenoot. Kroonprins Harald, die by Hankö aan een zeilwedstryd mee deed, toen zy zich onwel voelde. ZU werd overgebracht naar een zieken huis. De kroonprinses huwde met de kroonprins op 29 augustus 1968 en dit zou haar eerste kind geworden zyn. Volgens het medisch bulletin waren er geen complicaties en is de to«6tand van da prinses bevredigend.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9