...Als li nu nog even tekent Rentedaling zit er op korte termijn beslist nog niet in Nu is het tijdvoor Beschuit met aardbeien. Duits blad heeft dreigbrief al voor u gereed liggen Nieuw model van Volkswagen Over 5 jaar Het doel van Van den Doel TERDAG 4 JULI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1 EIDSCH DAGBLAD nkele opmerkingen, genoteerd op 79ste lustrum van de Leidse uni- iitelt. Eerst één van de gespreks- er na de rede van prof. Mandel: ink u wel, meneer Mandel. U t ons de weg gewezen de weg de revolutie.. Die weg moeten dus op en, eh, dan is het nu "Pauze voor de Leidse revo- e dus. en reünist op de dag van de ifl- it. afgelopen zaterdag."Hier op lerva lijkt het wel een begrafenis", sen die twee opmerkingen heeft het Leidse lustrum afgespeeld een congres vol aarzeling, apa- en twijfel. Aarzeling over hoe te delen in de toekomst, als stu- t, als wetenschapsman, als uni- ilteit als geheel. en lustrum dat de onzekerheid lonstreerde bij een academisch jrmde generatie, die van een loze zekerheid leek. Jarenlang is lustrum van de universiteit een gelegenheid geweest van het Is Studenten Corps, dat het orga- erde voor en door haar leden, nadruk lag op galabals, diners, orally's. concours hippiques en re- ;ies. Het corps, voor haar leden bron van zelfvertrouwen, een tische sociale eenheid", waar je plezier van kon hebben, regel- ïet allemaal. at was vijf Jaar geleden eigenlijk zo. 1965 bracht een gigantische ïluchtopvoering van Tijl Uilen gel van Hugo Claus, geanimeer- eesten voor het Leids Studenten >s en haar reünisten ie snel de veranderingen in ons {schappelijk bestel plaatsvinden het nu afgelopen lustrum zeer elijk gedemonstreerd. De nadruk op het congres Wetenschap en Eijn, niet op het feesten De deel- ers van dit congres kwamen Bwaar niet in groten getale, maar uit alle hoeken. Het stijlvolle irum van weleer, dat echter zo- n buitensloot, was verdwenen. De nklüke familie, anders triomfaal leezig, was slechts hier en daar rezig. Prinses Margriet liet zich op een overigens slecht be lt reunistenbal, prinses Bea- kwam met haar man slechts een iagje naar Leiden, studentencorps toonde zich mat nzeker, en in zichzelf verdeeld, was nog wel een feestterrein uwd. maar de belangstelling was overweldigend en het lawaai weerstanden op bij de omwonen- op een wijze die tot voor enkele nog ondenkbaar was geweest lover de h.h. studenten, congres Wetenschap en Welzijn natuurlijk niet zonder meer ge ld worden genoemd. Daarvoor het tezeer het congres van de ïische minderheid en vooral van fwezige meerderheid. De akoes- was adembenemend slecht, had men wel wat meer aan- it aan mogen besteden in plaats omstreden "environment". Kr n geen interruptiemicrofoons, fo- leden hielden uit angst voor Khe linkse studenten? ellen- e inleidingen en doemden hun eraars tot machteloosheid. Van druk en gezellig congres was sprake, van de verschillende cershoeken werd geen gebruik sakt. conclusies van de werkgroepen n niet daverend, bij sommige groepen moet men zich afvra- welke hoogleraren hierop hun pel hebben gedrukt. Er is een ijst te vullen, die een klaagmuur kortom. ir er zijn toch ook winstpunten breking van het exclusivisme het corps. Een toegejuicht eigen- lustrumtoneelstuk. En dan het latiespel, waaraan 150 studenten grote verve hebben deelgeno- Zo'n spel is voor de buitenwe- een ellendige chaos. Een duide lijn tekent zich pas zeer gelei- k af, maar de grote verdienste it men de deelnemers ook werke- ïetrekt bij het onderwerp. In dit was dat ook een duidelijk ei- problematiek, namelijk de uit ing van de nu al omstreden Veringa voor reorganisatie van Hoger Onderwijs De moeilijkhe- die deze wet in de praktijk gaat »eren, kwamen zelfs in dit chao- ie spel al tot uiting. dat moet een aanwijzing zijn. men over vijf jaar toch het 80ste rum van de universiteit gaat vie- Aan de vorm van die viering grote aandacht worden besteed dan in een aansprekende i, die deelnemers niet verplicht stil zitten en luisteren.. Om een beeld te noemen: geen eindeloze van deskundigen (er hadden dit- trouwens tal van ministers af- gdi .maar één deskundige in hoek met een groep studenten, rbjj het vraag- en antwoordspel gemakkelijker verloopt. >k zal het onderzoek dat uitmond en lustrum, aanzienlijk moeten len verdiept Met andere woor- geen dagje over- en 'n dagje on- ntwikkeling. maar een löespit van die problemen en die zaken de voorrang verdienen. Alweer voorbeeld: er zou een project len komen, waarin de relatie van universiteit met de stad Leiden it bestudeerd Per slot van re- ng is dat een relatie die vierhon- jaar oud is Als het dan nog Miteitswaarde heeft, zou de uni- fteit aan de gemeente Leiden an de Vereniging van Nederland emeenten een andere oplos- kunnen aanbieden voor de fi dele verhouding met het rijk. e politieke partij D'66 leeft vaag Wee im de universiteit in te kelen voor gerichte onderzoaken lit de volksvertegenwoordiging ^unkt, dat daar in Leiden een be- riee kan worden gemaakt. Ei Wogen de reünisten best een ou tfits lustrumfeest. JRS Helaas hebt u op alle tot dusver gezonden brieven niet ge reageerd. Daarom hebben wij als juridische afdeling de op dracht gekregen, u gerechtelijk te doen vervolgen. Alvorens de daarvoor noodzakelijke maatregelen te nemen, zouden wij u nog een laatste gelegenheid willen geven, deze zaak buiten gerechtelijk af te handelen. De uitgeverij heeft op basis van de door u ondertekende overeen komst een hoge provisie uitbe taald aan de vertegenwoordiger en bovendien aanzienlijke admi nistratieve kosten gemaakt. Voorts werden u tot nu toe twee exemplaren geleverd zonder enige betaling uwerzijds. U heeft met de uitgeverij een rechtsgeldige overeenkomst gesloten en deze eenzijdig ontbonden door uw wei gering het abonnementsgeld tot nu toe te voldoen. Wij kunnen niet aannemen, dat u het tot een gerechtelijke vervolging zult willen laten komen en wij ver zoeken u daarom hiermede voor de laatste keer, of het abonnementsgeld (tenminste een kwrataal a f 800 plus aanmaningskosten ad f 1.60, of wanneer u van verdere toezending van het blad afziet de minimum schadevergoeding ten bedrage van f 16.60 (incl. de aanmaningskosten) binnen tien dagen over te maken. Bovendien zyn uiteraard f 5.40 ver schuldigd voor de u reeds geleverde tijdschriften, in totaal dus een be drag van f22,- Mochten wij na afloop van deze termijn niets van u hebben verno men. dan geven wij deze aangele genheid onherroepelijk- door. De kosten heeft u dan aan u zelf te wijten". Jazeker, zo'n brief ontvangt u. zeer binnenkort. Het enige, dat u hoeft te doen om te bereiken dat u op een dergelijke manier bedreigd en ge- intimideerd wordt, is eventjes stil blijven staan bij een vriendelijke jon geman of jongedame, die u op straat aanspreekt. Of door hen te woord te staan, als zij aan uw deur bellen. U begrijpt hopelijk al uit welke kwade hoek de wind waait. De dreig brief is er een van de Duitse Hein- rich Bauer Verlag, die Nederland ADVERTENTIE door colporteurs laat afschuimen om wurgcontracten te krijgen voor ab- bonnementen op zijn blad Neue Mo de. De brief is gedrukt. Alleen uw naam en adres hoeven e»r nog maar boven gezet te worden. De Duitse uit geverij heeft er stapels van gereed liggen. Onlangs reeds hebben wij gewaar schuwd tegen de schandalige col- portagemethoden van het Duitse mo deblad. Reacties uit hqp publiek op onze publicatie geven ons alle aan leiding opnieuw te waarschuwen: luister nooit naar het gladde ver haaltje vaft colporteurs met Duitse modebladen en zet bij hun nooit een handtekening. Wat zij ook zeggen. Tenzij u allang van plan was een abonnement op een Duits modeblad te nemen. Maar weet dan wel dat u de losse nummers voor dezelfde prijs in de tijdschriftenhandel kunt kopen. En weet ook, dat u met een dwangsom bent verbonden, en dat niet alleen uw eventuele brieven, doch ook uw opzegging aan het eind van een abonnementsperiode grote kans lopen genegeerd te worden. Hoe komt dat nu. dat iemand zo'n dreigbrief krijgt, waarin men de mo toren van de overvalwagens reeds hoort starten om naar het huis van de ongelukkige geadresseerde te rij den? De brief waarvan wij de tekst ci teerden. werd ontvangen door een dame die nooit een abonnement op het blad Neue Mode had willen neb ben. De dame luisterde maar met een half oor. omdat zij grote haast had en bovendien helemaal niet op straat aangesproken wilde worden. Toen zij wilde doorlopen, zei de jongeman dat zij het blad wel cadeau kon krijgen, ter kennismaking, dan kon zij zelf j zien of het haar beviel. De dame was blij van hem af te zijn en pak te het blad aan. Maar. zei de jon geman. zij moest wel even haar handtekening zetten, omdat hij die gratis bladen tegenover zijn baas moest verantwoorden. De dame te kende en ging vervolgens snel op zie kenbezoek. In april en vervolgens in mei be zorgde de post haar tot haar ver bazing nog meer van deze Neue Mode-exemplaren. En daarna kwamen de rekeningen. De dame dacht, ik heb daar niet om gevraagd ze kunnen wel zoveel proberen, en reageerde daarom ook niet. Zo hebben wij meer klachten ge kregen. Van iemand, die men had wijsgemaakt dat zij slechts voor een abonnement van drie maanden te kende. Zo'n abonnement bestaat na tuurlijk niet. Zij wordt nu belaagd met aanschrijvingen om het abon nementsgeld voor een heel jaar. Arme student Klachten voorts, van mensen die door pseudo-studenten tot medelij den waren bewogen. Pas op voor die zielige studenten. Zij verdienen min stens f 12.50 aan uw handtekening. In de agressieve colportage voor tijdschriften en boekenclubs haalt een beginneling al gauw 300 gulden per week en een geroutineerde col porteur die het tot 900 gulden per week brengt, is geen uitzondering. Geen medelijden met colporteurs, dus. Zij verdienen meer dan u. en zijn zelden werkelijk student. De colporteurs hebben lak aan u en dat heeft de Duitse uitg. Hein- rich Bauer ook. Ondanks een klacht over valsheid in geschrifte het vervalsen van een handtekening die wij haar onlangs overbrachten, vindt zij dat zy het Nederlandse pu bliek nog netjes behandelt. Wie door een colporteur wordt bedrogen, moet volgens haar maar zien op eigen kas ten en met harde bewijzen de zaak recht te zetten. Bij zo'n zaak is het zetten van een handtekening een ding om heel erg mee op te pas sen. Een van de meest gerucht makende zaken van het afgelopen universitair lustrum was het .en vironment" in de Pieterskerk. Op aandrang van de kerkvoogden werden de kippen rond het graf van Boerhaave verwijderd (Foto LD/Holvast) Aangetekend Deze maand ongedateerd kwam de dreigbrief van de Heinrich Bauer Verlag. De dame deed het eni ge juiste wat men in zo'n geval kan doen: zij stuurde een aange tekende brief aan de Heinrich Bau er Verlag, waarin zy de oplichterij door de colporteur beschreef en zet te er bovendien in dat de Duitse uit geverij de toegezonden modebladen weer bij haar kon komen terugha len. Zoiets kost dan wel f 1.25 voor de brief en het aantekenen, maar dat zyn de kosten die men moet nemen, want het zal wel niet in de hoofden van deze ongemanierde Duitse za kenlieden opkomen, die kosten, plus de narigheid die iemand heeft ge had, te vergoeden. Volkswagen zal nog dit jaar naast de 411 een volledig nieuw model op de Duitse markt men gen in de duurdere middenklasse: de K 70. Voor deze auto is in Salzgitter een nieuwe fabriek ge bouwd. die binnenkort zal worden geopend. In Nederland zal deze wagen niet eerder dan begin 1971 op de markt worden gebracht. De nieuwe auto lijkt sterk op de Ro 80. wat niemand zal ver bazen, die weet dat de basis voor dit model werd gelegd door N.S.U. en naderhand door Volkswagen j werd overgenomen. Opvallend is1 het grote raamoppervlakEnkele bijzonderheden: onafhankelijke wielophanging met teerpoten rondom, waarbij de achterwielen worden geleid door reactiearmen, vier-cilindermotor (1,6 liter) met hoge koppel is geplaatst boven de aangedreven voorwielen, schijf remmen voor aan weerszijden van het differentiëel. De VW K 70 zal leverbaar worden met twee ver schillende (luchtgekoeldemoto ren en in twee verschillende uit voeringen. Met 75 pk. of 90 pk.. beide ook als L-model. Voordeel van de L b.v.: slaapstoelen voorin. Over de prijs is nog niets te zeg gen. DEN HAAG (GPD) Wie een zaak wil beginnen, een huis laat bouwen of een auto moet finan cieren, schrikt als hij hoort hoe veel rente hij moet betalen. Per centages van om en nabij de tien procent.zijn daarbij eerder regel dan uitzondering. En zelfs bij dit hoge percentage blijken de ban ken maar mondjesmaat geld be schikbaar te kunnen stellen van wege de knellende kredietpolitiek j van de centrale bank. Ook instellingen als bijvoorbeeld j ziekenhuizen die onderhands geen geld meer kunnen lenen, betalen hun tol. Op de onlangs uitgegeven obliga- tieleninger. moest een rente van 91? j procent worden betaald ondanks de I garanties die een ziekenhuis bij het aangaan van een lening kan bieden. J Geld is op het ogenblik erg schaars. En alles wat schaars is doet een hoge prys. Vroeger zyn er ook perioden geweest waarin de rentestand zeer hoog was. Het laatst nog in het be gin van de jaren twintig Maar die perioden waren meestal kort van duur en daarna zakte de rente te rug tot een veel lager niveau Van daag de dag heeft het er veel van weg dat deze door velen verblij de rentedaling wel eens lang op zich kan laten wachten. Ja, het i6 zelfs de vraag of de hul- i dige generatie ooit een lagere rente zal kennen. Want ondanks recessie- verschijnselen. sluiting van bedrijven, dalende aandelenkoersen die toch zouden kunnen wijzen op enige ont spanning, met als gevolg een daling van de investeringen en ook een mo. gelijke daling van de rente, ziet de toekomst voor diegenen die een lage rentevoet van pas zou komen, er maai- weinig hoopvol uit. Inplaats van een lage rente ver wachten experts in de jaren zeven tig juist een hoger renteniveau dan in de afgelopen jaren. De investe ringen zullen dan nog duurder wor den De huizen nog verder in prijs stijgen. Geld lenen wordt straks zo duur dat de mens zich wel vier keer mag bedenken voordat men een con tract tekent. Hoe komt het nu dat de i rente zo hoog blijft. De cijfers van j de banken en de spaarbanken gaan toch steeds omhoog. Ook de verzekeringsmaatschappijen, die jaarlijks aanzienlijke bedra gen aan geldkapitaal bijeenbrengen blijven nog steeds groeien .Welke fac toren zijn dan ln het spel die een rentedaling tegen gaan? In de eerste plaats is de hoge rente een gevolg van de nog steeds voortwoekerende inflatie. De meeste Europese regerin gen streven naar volledige werkge legenheid en economische groei Daarbij wordt een groter beroep ge daan op de welvaartbronnen dan deze in feite kunnen opbrengen. De gevol- gen zijn evident. Economisch beleid zonder inflatie is tegenwoordig dood- eenvoudig niet mogelijk. Omdat de waarde van het geld steeds zakt zal ieder die geld aan een ander wil lenen verlangen, dat hij een hoge prijs betaald. In die prys wordt de inflatie dan voor een deel inge calculeerd. Door de inflatie blijft de rente dus hoog. In de tweede plaats hangt de hoge rente nauw samen met de tekorten op de betalingsbalans en het handhaven van het huidige sys- teen van vaste wisselkoersen. Om de zwakke valuta te beschermen wordt door de monetaire autoriteiten de ren tevoet omhoog getrokken om te voor komen dat kapitaal onbeperkt het land uitvloeit. Door de onderlinge verbondenheid van de kapitaalmarkten plant deze renteverhoging zich ook elders voort. Tenslotte speelt een rol dat men de geldhoeveelheid steeds meer is gaan beschouwen als een middel om de consumptieve vraag te beïnvloeden. Een verhoging van het disconto maakt het geld duurder en als ge volg hiervan wordt de consumptieve vraag afgeremd, zo luidt de redene ring. Aangezien door de inflatie de con sumptieve vraag de laatste jaren steeds verder is gestegen en niemand terug wil naar een lager niveau, is in het huidige tijdsbestek een poli tiek van rentedaling een vrijwel on mogelijke opgave geworden. Daar komt bij dat zowel in de openbare als in de particuliere sector een haast niet te verzadigen vraag naar kapi taal bestaat. Geldverslindend Deze snelle technologische ontwik keling dwingt bedrijven snel af te schrijven en veel te investeren om de concurrentie de baas te blijven. Niet voor niets zyn op het ogenblik de fu sies aan de orde van de dag. Ze zyn een duidelijke aanwijzing dat deze concurrentie steeds scherper wordt en men steeds zuiniger met zijn in- vesteringsgelden moet omspringen. Ook de overheid blijft met de regel maat van de klok geld uit de kapi taalmarkt pompen om te kunnen vol doen aan de verlangens van haar welvarende maar veeleisende on derdanen. Wij denken maar aan de sociale voorzieningen, de veiligheid, het on derwijs, het wegennet, de woning bouw. de steun aan de landbouw etc. consumptieve vraag blyft het aan bod van middelen ver achter. Zelfs de hoge belastingen zijn niet vol doende om het gat tussen bestedin gen en besparingen te helpen dich ten. En zo lang de regeringen geen kans zien om de touwtjes aaneen te knopen zien zij zich gedwongen het instrument van de inflatie te blijven hanteren met alle nadelige gevolgen vandien. Bezorgdheid Is er dan desondanks toch enig uitzicht op een daling van de rente j op een langer termyn? Op korte ter mijn zeker niet. Op lange termijn zal er natuurlijk een keer komen in I de renteontwikkeling. Die kan on- j mogelijk blijven stijgen. De bomen j groeien nu eenmaal niet tot in de he- j mei. Op een gegeven ogenblik zal de wal het schip keren. Deze keer zal voornamelijk moeten komen van een I daling van de vraag. I Zodra de vraag achter blijft op het J aanbod zal de rente terstond reage- j ren en gaan zaken Wat staat ons I dan echter te wachten. De investe- j ringen van de bedrijven zullen da len. Dat is geen gunstig teken. Wan' het betekent een daling va n de toekomstige werkgelegenheid. De overheid zal drastisch moeten bezui nigen. Het is de vraag of dit poli tiek haalbaar is. En de betalingsba lans zal over lange periode overschot ten moeten laten zien. niet op de ka pitaalrekening, want deze overschot ten kunnen een gevolg zijn van het binnenstromen van buitenlands vluchtkapitaal. maar op da lopende 1 rekening. I Dat wil zeggen, de handelsbalans moet verbeteren en de dienstenbalans moet een groter saldo overlaten. Wat Wat heeft de Pv.d. A. in de Twee de Kamer in de afgelopen week be wogen tydens de debatten over de stand van de woningbouw de moue in te dienen die ook de steun van re geringspartijen heeft gekregen? Meenden de socialisten op aan sporing van drs. Van den Doel dat zij hierdoor de regeringspartijen kon den verlokken tot een afkeuren van het beleid van minister Schut? Of meende de oppsotie de regeringspar tijen in een onmogelijke uitgangssi tuatie voor de komende verkiezingen te kunnen manoeuvreren? Het is afgelopen week niet hele maal duidelijk geworden. Wat wel vaststaat is dat geen van beide be doelingen in feite is gelukt Een af keuren van het beleid van minister Schut stond niet in de motie van de PvdA. Het stond wel in de motie van D'66, maar die werd grandioos ver worpen. De regeringspartijen ertoe verleiden zich uit te spreken tegen het toekennen van een hogere prio riteit aan de woningbouw is natuur lijk geen utopie. Zeker nu de verkie- zineswapens gewet zyn. Het was toch wel te voorzien dat de steunpilaren van de regering de motie van de heer Van den Doel zon der enig bezwaar konden steunen als ze vasthielden aan de letterlijke tekst en daaraan bovendien verbon den een steun in de rug van de mi nister. Oppositiebouwer Van den Doel had in eerste instantie van het bouwde- bat weinig goede woorden voor mi nister Schut. Letterlijk zei hij dat de ze minister niet langer in staat is het woningbouwbeleid te voeren. Uitdruk kelijk eiste hij nog dit jaar een ver hoging van de produktiecijfers met 5 000 woningen en toen kwam de mo tie: „Verzoek de regering in de be groting voor 1971 aan de volkshuis vesting een hogere prioriteit toe te kennen dan in de begroting voor 1970 is toegekend". Een zeer opbouwende uitspraak waarmee niemand problemen had. De regeringspartijen verklaarden zich nadrukkelijk voor een geleidelijke op voering van de bouwciifers in de ko mende jaren. Dat komt geheel over een met de strekking en de inhoud van de motie. Minister Schut kon zelfs ontspannen glimlachen en de strekking van de motie sympathiek noemen. Wat gebeulde er toen? Van den Doel haastte zich te verklaren dat 't feit dat de minister de motie sym pathiek vindt voor hem juist een be wijs is dat het beleid tekort is ge schoten. in elk geval dat er een ander bouwbeleid nodig is De regerings partijen distantieerdon zich van de mondelinge toelichting van de socia list en bleven in de zuivere tekst van de motie steun aan de minister zien. Dat ook Van den Doel inzag dat zijn motie verkeerd geformuleerd was bleek wel uit (ie direct daarna opgestelde radikale motie van de heer Janssen. Daarin eist deze duidelijk mede namens Van den Doel de be doelde 5.000 huizen. Mocht het de bedoeling van de so cialisten zijn geweest door hun el- gen motie een algehele afkeuring van het bouwbeleid te krijgen dan is dit duidelijk mislukt. Een laatste poging van drs. Van den Doel in zijn stem verklaring bij de motie van afkeu ring van D'66 «..ik vraag me af of de steun van deze motie nog wel no dig is na de afkeuring die in mijn motie ligt besloten"» bracht daarin geen verandering. Het waren overi gens loze woorden, want als de so cialisten in hun motie zo duidelijk de afkeuring zelf proefden, dan had den ze Inderdaad de motie van D'66 als niet meer ter zake doende niet hoeven te steunen. Moet men dan aannemen dat het van het begin af aan de bedoeling van de PvdA is geweest de regerings partijen in moeilijkheden te brengen door ze te laten verklaren dat de wo ningnood niet volksvijand nummer één is en dat de bouwproduktie rtiet behoeft te worden opgevoerd? Dat zou toch te simpel zijn. Dan had de motie toch duidelijk een andere tekst moeten hebben. Ook dit plan is dus niet gelukt. Wat heeft de PvdA dan bewogen? Het blijft de grote vraag. Misschien was alles toch niet zo goed door dacht als het moest lijken. Drs Van den Doel heeft momenteel andere za ken aan zijn hoofd. Hij is volop be zig met het afronden van zijn studie en was daarom al enkele weken niet in de Kamer verschenen. Dit studieverlof heeft hij voor het bouw- debat onderbroken. Wellicht heeft de voorbereiding van een promotie hem parten gespeeld en heeft hij deze keer de voorbereiding van zijn deel ln het woningbouwdebat niet met de zelfde degelijkheid kunnen verrich ten als hij normaal pleegt te doen. Hoe het ook zy. voor een proef schrift van drs Van den Doel bliift als laatste stelling nog altijd moge lijk: ..Overigens ben ik van mening dat het woningbouwbeleid van mi nister Schut nog steeds faalt". dit laatste betreft wyst de recente ontwikkeling juist op het omgekeer de. Wij geven in het. buitenland steeds meer uit dan buitenlanders aan ons uitbetalen. Wordt hierbij gevoegd dat de Ame rikaanse betalingsbalans nog steeds grote tekort an blijft tonen en dat de positie van de ckïllar daardoor onder hevig is aan een voortdurend proces van erosie en dat deze Amerikaanse dollar nog steeds als een sleutelva luta of verrekeningseenheid wordt beschouwd, dan is er zelfs voor de op timisten reden tot bezorgdheid over de verdere monetaire ontwikkeling. Verlaging van de rente zit er op het ogenblik voor zover wij dat natuur lijk kunnen bekijken, echt niet in.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7