Rosewall geelt T ay lor stijllesje Sterren „stralen ifilmkomedie Films in Leiden Ir KALLENBERG GAF WINST TEGEN DE MEUERE WEG Weer een stripheld op het wittedoek SCHUVEL' CITROEN Plezierigste huisheerlijke persiflage AUSTRALISCHE FINALE OP WIMBLEDON: NEWCOMBE-ROSEWALL Toernooi 'De Munnik HIET GEHEIM YAN SANTA VITTORIA >rl LIDO 'The secret of Santa Vittoria' is een kostelijke film. 3, POP EN SEX BIN CAMERA Lachen en griezelen Elvis blijft nog 'n week vrijdag 3 juli 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA II LONDEN (GPD) De 35-jarige Ken Rosewall, die lange tijd alleenheerser in het wereldtoptennis der profs was, heeft gistermiddag op een koud en stormachtig Wimbledon voor de derde maal in zijn glorieuze carrière de finale bereikt. Een [eeftijd waarop dat niet meer mogelijk leek. De kleine, tanige fneester uit Sydney baande zich binnen twee uur tijd een weg fiaar de laatste ronde tegen de Britse prof Roger Taylor. Hij (rersloeg de arbeiderszoon uit Sheffield, die negen jaar jonger |s, zelfs nog fraai uitzichtloos met 6-3, 4-6, 6-3, 6-3. (door Frank Bonte) LEIDERDORP Wie m een tenniswedstrijd met 0-6, 2-4 en 0-40 achterstaat zal waarschijnlijk niet zo bar veel illusie» meer koesteren over een alsnog gunstige afloop. Toch zijn er van die spelers en speelsters die zich ook bij een dergelijke I stand nog niet verslagen voelen. Dat zijn doorgaans ook die I spelers en speelsters die, afhankelijk van hun mogelijkheden, ..eruit halen wat er inzit". Gisteren gaf T.E.A.N.S. no. 1 Rein de Meyere op „De Munnik'1 in zijn partij tegen Lodewijk Kallenberg duidelijk aan dat hij zonder enige twijfel tot de bovengenoemde cate gorie tennissers behoort. Van 06, 24 en 40—0 op de service van Kal lenberg kwam hQ terug en won!, 06 6—4. 6—4! „Ik heb een gruwelijke fout ge maakt" zei Unicums vechtjas Kal lenberg. in dit toernooi vanwege zijn Zaterdagmiddag zal de Austra- ische virtuoos in de eindstrijd \og in oog komen te staan met fajn stadgenoot John Newcombe '26)die ook vorig jaar zover twam en toen in vier sets zijn \laats werd gewezen door landge- ioot Rod Laver. Newcombe ivan- lelde nu vrij comfortabel de eind- trijd binnen door de 32-jarige \panjaard Andres Gimeno hard- ïandig op te ruimen met 6-3. 8-6. 1° Men kan niet anders dan verheugd Ijn over het feit, dat een verrukke- jjke tennis-artiest als Ken Rosewall p zijn ,oude dag" 't nog zover heeft ebracht. En iedereen gunt het deze ^•ote vertegenwoordiger uit de klas- feke school van harte. Maar het ëeft natuurlijk wel te denken, dat zo- Its kon gebeuren temidden van rit en jonge spelers zoals Arthur Ashe 'ony Roche, Dennis Ralston, Stan onith, Bob Lutz, en niet te vergeten ïize Tom Okker. Men is dan wel geneigd zich af te fagen of we met dat moderne ten- lis van kick-and-rush wel op de goe ie weg zijn. Waarschijnlijk niet voor pver dat het artistieke tennis volle- ftg uitsluit, maar het zou er ook op kunnen wijzen, dat de spelers toch zo tegen de dertig moeten lopen voor dat zij in het veeleisende toptennis volkomen "rijp" zijn. Vooral nu sinds enkele Jaren de doorknede profs, gevormd in het befaamde Amerikaanse tenniscircus van Jack Kramer, zich meer met "amateurs" zijn mogen gaan bemoeien. In ieder geval, Ken Rosewall heeft Roger Taylor, die het laatste jaar veel sterker is gaan spelen, voor ei gen publiek duidelijk uit de doeken gedaan, dat het kunstig hanteren van het racket het tomeloze slaan nog makkelijk kan overvleugelen. Geleerd Taylor mocht dan van te voren een bepaalde tactiek door Yareslov Drob- ny zijn ingefluisterd de man die zestien jaar geleden daarmee ten kos te van Rosewall de Wimbledon-ti- tel op zyn naam bracht de Austra liër "negeerde" dit souffleren en won toch. Want in die zestien Jaar is Rosewall met tennissen niet alleen schatrijk geworden, maar hij heeft er ook nog wel wat bijgeleerd. Die tactiek van Drobny bestond, in het kort gezegd, hierin: Rosewall niet te hard en niet te diep trachten te passeren, waardoor hij dan met de volley in moeilijkheden moest komen Inderdaad werd de kleine Australiër nog al eens verrast door de geslicede duikende ballen, maar de snel en prachtig balans lopende Rosewall herstelde zich meestal op tijd en sloeg dan toch nog rechtstreekse winners. Misschien is Taylor door de ze tactiek ook wel enigszins afgeleid waardoor hij bijvoorbeeld op de vol ley en de drive, vooral op de fore hand. meer fouten maakte dan tegen deze geroutineerde tegenstander ver antwoord was. Hij vermeed ook, vreemd genoeg, evenals Roche, te weinig de geweldige backhand van Rosewall, die een wereldfaam heeft verworven. Waarschijnlijk omdat men togen de meeste spelers gewend is op die zijde aan te vallen De dubbele fouten zaten Rosewall, evenals in zyn vorige partij tegen Roche, nog aleens dwars. In de eer ste set veroverde hij Taylors servi ce na 4-3 en besloot de eerste set met een service-ace. De nodige deining betekende het plotselinge verlies van de tweede set door de "oude meester", toen hem na 4-5 zijn service ontglipte door sla gen in het net. En vervolgens meteen een doorbraak van de Brit na 0-1, dankzij weer die listige halfcourt-bal- len. Maar Rosewall counterde ogen blikkelijk en overrompelde zijn te genstander na 3-3 op zijn beurt met vlijmscherp gesneden back-hands. De beste strijd van de hele partij ontbrandde nu, maar Rosewall had steeds het laatste woord en verover de ook nog met veel elan Taylors opslag tot slot. teneinde met eigen service de vierde set te kunnen be ginnen. De dreiging van de snelle neder laag tekende zich steeds duidelijker af. want de Brit maakte jammerlijke fouten op de drive en de volley en werd tenslotte overweldigd door Ro- sewall's sterke wapen, de back hand. De Australiër had na veertien jaar opnieuw de finale van Wimble don bereikt. „Ik ben niet bang voor Newcombe", bekende de doodnuch- tere Aussie na afloop, door zijn dikke donkere haar strijkend. Newcombe Over de andere halve finalp kunnen we zeer kort zijn. Andres Gimeno was al veel verder gekomen dan hij ooit had gedacht op het snelle gras. hy had aanvankelijk niet eens wil len meedoen. Tegen Newcombe ge- Roger Taylor kansloos loofde hy klaarblijkelijk niet genoeg in zichzelf, hoewel hü de onstuitbare Australiër in de tweede set nog een lange tüd kon temmen. Na een on derbreking van drie kwartier wegens regen ging de Spanjaard in de derde set echter binnen het kwartier kans loos ten onder met 6-0, hetgeen wel een droevig afscheid betekende. HERENENKELSPEL, halve fina les: John Newcombe A us i -Andreas Gi meno «Spa» 6-3 8-6 6-0. Ken Rosewall «Aus» - Roger Taylor <Gb» 6-3 4-6 6-3 6-3 DAMESDUBBELSPEL, halve fina les: Rosemary Casals Billie Jean King (VS»-Karen Krantzcke'Kerry Melvil le Aus» 6-2 8-6. Francoise Durr Virginia Wade <Fra/ Gb) - Helen Gourlay Pat Walkden Aus/Z Af» 6-4 0-6 6-3 GEMENGD DUBBELSPEL, vierde ronde Bowrey/Stouve (Aus Ned» - Nastase/ Oasals «Roe VS» 2-6 4-6 Mc Millan/Dalton 'Z Af Aus) - Graebner/Graebner (VS) 6-3 6-3. I LONDEN (AP» De nieuwe Brit se regering heeft gisteren in de troonrede aangekondigd dat zij van rJan is de bepalingen voor de Im migratie van niet-blanken te ver scherpen. Later deelde premier Ed ward Heath in het Lagerhuis mee: Dit land zal niet meer permanent op grote schaal immigranten toela ten". Oud-premier Harold Wilson ueschuldigde Heath onmiddellijk ..te proberen een nieuwe klasse van staatsburgerschap in te voeren waar- bij de inwoners van de oude en nieu we landen van het Gemeenebest als vreemdelingen worden behandeld". Hoewel hij beperkingen op de im migratie aankondigde legde Heath e- de nadruk op dat ..zijn regering recht wil doen aan allen die reeds n het land zijn. onverschillig hun ras. geloof of kleur" KWARTFINALES: Mc MillanDalton(Z AfAus) - ÏHWI/ Harter <Chi/VS> 6-1 6-3 Irvine'Gourlay (Rho Aus» - Stfl- well/Truman (GB» 7-5 6-2 Metreveli/Morozova (Rus) - Ruffels Krantzcke 6-4 5-7 7-5. HERENDUBBELSPEL, halve fina les. Ken Rosewall'Fred Stolle (Aus) - Ilie NastasCIon Tirlac (Roe) 6-4 3-6 10-8 0-6, wegens duisternis afge broken. prima prestaties op de distrtcteteam- pioenschappen en vooral het toernood van de Leidsche Hout no. 4 ge plaatst in het enkelspel B. .Jk dacht aat ik het me bij die stand wel kon veroorloven wat vriendelüker te spe len. Ik ben gaan meetennissen met de Meyere. Hij ging beter spelen en ik slechter. Op gegeven moment luk- be my vrijwel niets meer. geen drop- shot, geen drives. Ik doe het nooit meer zoiets. Voortaan. "en Kal lenberg liet er geen twijfel over be staan wat hy zal aanvangen wan- I neer hy weer eens in zo'n situatie I belandt. De regen voorkwam gisteren dat Paul Klever ook exit ging uit het |herenspel B na als geplaatste speler al uit C te zijn gewipt. Frans Enge lenburg stond na Pluvius' tussen- I komst met 61. 10 stevig aan de leiding. De hervatting van de partü Enge lenburgKlever leverde eerstgenoem de de wine*. op. 61, 64. Jaap Temminck, met de districtskampioen Hans Keizer gedoodverfde finalist, i had met Piet Vroegop geen enkele J moeite. 61. 62. „Piet is qua spel- I kracht teruggelopen" vond Room- j burgs hard-Litter .hij mist de no- |dige vastheid op zyn drives. Vong jjaar zou ik niet zo eenvoudig als nu I hebben gewonnen". I Ton Crépin liep gisteren tevreden (lachend rond. In het herenenkelspel C had hy zich weten te handhaven. [Morshuis moest capituleren voor de ditmaal op de kritieke momenten (risico's vermydende Crépin (62, 4—6, 6—2» I De no. 1 geplaatste speelster in :het damesenkelspel B. district «kam - j pioene Milou Penseel, kwam gisteren ook nog even in actie. Een spel maar. dat zij overigens snel won. Toen viel jde regen met zulke bakken uit de hemel dat er aan verder tennissen j niet meer behoefde te worden ge- I dacht. remaakt door de befaamde Amerikaanse producer-regisseur p Itanley Kramer. Hij is de man die het heeft aangedurfd om Üobet Crichtons gelijknamige boek tot een soort tragi-komisch TAXijkspel te maken met in de hoofdrollen sterren als Anthony Anna Magnani, Virna Lisi en Hardy Kruger. Hoewel JGy Engels in wordt gesproken ademt de film een typisch Ita- Mijaanse sfeer. Het heeft Kramer meer dan vier G'^jmaanden gekost om voor zyn film- GAjverhaal de juiste lokatie te vin- gjden. Het werd tenslotte een dorpje ARjniet ver van Rome waar deze spek- CAMERA „Montery Pop" grabaant de weg naar een 'nieuw soort {musical. De film werd opgenomen itydens het internationale popfes tival, dat op een zonnig weekeinde 'op het schiereiland van Montery (uitbarstte als één van de veelvul dige aardbevingen van Californië Het festival was een mengeling 'van popmuziek. Oosterse ritme en 'blues. In het overvolle park traden onder meer op de Mamas en Papas. aOtls Redding, Scott McKenzie, Si mon en Garfunkel, The Animals en «•vele andere sterren. De film, die alleen 's middags iwordt vertoond, kan worden ge zien als een voorloper van „Wood- stock". Niet alleen het festival op zich werd verfilmd. Ook laat men de bioscoopbezoekers een kykje achter de schermen zien. Zo krijgt men een idee wat er voor komt kyken om een dergelyk evenement op te zetten. Pop-liefhebbers, die geen gele- hadden het festival in het Kralingsebos by te wonen, hebben de kans om iets van de sfeer te (proeven. Lliefhebbers van sex-films kun- nlajnen in de avonduren hun hart in het theater aan de Hogewoerd op- __^halën. „Met myn lippen op jouw ^mond" is een verhaal van een „ge- y ((lukkige familie". Clara, de echtge note van een ambitieus man, vindt lin een jonge badmeester, alles wat ze in haar huweiyk niet heeft on- idervonden. De verhouding met de Ijongen brengt haar tot rypheid. Als ze alles aan haar man ver telt beschuldigt deze haar en dreigt met een scheiding. In een ogenblik van neerslachtigheid neemt zij een grote dosis slaaptabletten in die haar noodlottig wordt. taculaire geschiedenis zich «op nieuw» afspeelt. Met deze sterbe zetting en met die lokatie kon het by na niet anders of er moest een aanvaardbaar filmprodukt tot stand komen. „The secret of Santa Vittoria" is het verhaal van de pantoffelheld Bombolini (Anthony Quinn) die na de val van Musso lini min of meer door een toeval tot burgemeester van het dorp wordt verheven. Hy is een soort clowns- figuur die door zyn hielenükkery de minachting heeft verworven van zyn vrouw Rosa (Anna Magnani). De pantoffelheld wordt pas held op het moment dat een Duitse le gereenheid de uit ruim één mil joen flessen bestaande wynvoor- raad van Santa. Vittoria weg wil komen halen. De wyn is het bloed van de bevolking en de domme Bombolini wil dat voor geen prys door de kelen van de bezetters la ten vloeien. Hü komt daarom op het idee om die gigantische voor raad met behulp van alle dorpsbe- LUXOR Het programma in het theater aan de Stationsweg is deze week tweeledig. In de middaguren een vrohjk fimpje voor de jeugd, in de avonduren griezelen voor de ouderen. Het speciale jeugdprogramma brengt een film van Stan Laurel en Oliver Hardy. Na de televisie serie „Comedy Capers" behoeft men zelfs de jongeren van vandaag niet meer te vertellen wie Oliver en Hardy waren. Twee komieken uit een nog niet zo ver verleden, die het met hun dikopgelegde grollen en grappen ook nu nog wel doen. In de avonduren (ook op zon dag) kan men heerlijk griezelen aan de Stationsweg bü „Bloed van de vampier" Niets is te gek, geen effect is te dol. Donald Wolfit en Barbara Shelly vertolken de hoofd rollen in dit lugubere verhaal, dat voor de liefhebbers een kleurrijk lievelingsgerecht is. woners in een naby het dorp gele gen grot te verbergen. De flessen worden inderdaad uit de wynkel- ders gehaald en door middel van een levende ketting van mannen en vrouwen een filmisch hoog tepunt!,stuk voor stuk naar de bergplaats getransporteerd. Deze magistrale flessenscène schynt ove rigens tot stand te zün gekomen dank zy de medewerking van de Cinzano-fabrieken. Waar haal je als filmmaker anders zoveel duizen den wijnflessen vandaan? De film wordt overigens heel spannend als REX Dat Elvis Presley nog steeds in de gunst is, bewyst wel de prolongatie van de keiharde cow boy-film. waarin hy als „Charro" de hoofdrol vertolt. Elvis, een ex- bandiet, heeft de bende de rug toe gekeerd en wil in het vervolg de kost op een eerlyke manier ver dienen. De leider van de boeven denkt hier echter anders over Hy „verminkt" Charro dusdanig dat hy beantwoordt aan het signalement van een dief waarop de politie reeds lang Jacht maakt. de bevelvoerend officier. Hardy Kru ger. achter de geheime voorraad plaats probeert te komen. Op het moment echter dat Bombolini bü- na een kogel door zün hoofd ge jaagd krygt, wint hy de liefde van zyn vrouw terug. Door dit hele ver haal speelt nog een liefdesaffaire tussen een adellyk juffertje (Virna Lisi) en een gedeserteerde Itali aanse soldaat (Sergio Franchi». maar dit moet tl echt voor lief nemen. De film biedt plezierige ontspanning en is een gang naar de Steenstraat zeker waard. Drie sterren uit Het ge heim van Santa Vittoria". V.l.n.r. Anna Magnani, Virna Lisi en Anthony Quinn. STUDIO Stripfiguren verfil men is een modieus verse hynsel. Al tweemaal heben we in het kleine theatertje aan de Steenstraat films kunnen zien van de stripheld As- terix en zyn kornuiten. Vorige week kon de jeugd kennis maken met de fabeltjesfilm en deze week ls Kuif je aan de beurt. Op een regenachtige middag in de zomervakantie betekent dat een „uitverkocht huis". Spytig voor de allerjongsten, die nog niet lezen kunnen was het dat het filmver huurkantoor de moeite niet heeft genomen om de film na te synchro niseren. Voor een film, die toch afgestemd is op een zeer jeugdig publiek, hoorden we nu vlotte moe ders verklaringen geven by de film. Omdat „Kuifje en de zonnetem pel" ook als boek is uitgebracht in Nederland bood het aardig verge lijkingsmateriaal. En met dat. boek voor ogen is het ons eigeniyk een beetje tegengevallen. We misten een beetje de actie die uit de strip boeken zo naar voren komt. Twee figuren, de gebroeders tweeling ko men bijvoorbeeld lang niet zo goed uit de verf als in het boek. Misschien was het voor een be langrijk deel te wyten aan de vrü toonloze stemmen, die de stripfigu ren tot leven brachten. De Frans talige Belgen hebben daar met de Gallische pet naar gegooid. Ook een onderbreking van het. verhaal aan het slot om een van de figuren en kele minuten een liedje te laten zingen haalde de vaart er een beet je uit. Getuige de reacties van de jeugd zaten er echter toch wel voldoen de spannende en grappige ogen blikken in, er werd tenminste flink meegeleefd met de gebeurte nissen op het witte doek. We had den overigens wel venvacht dat het voorprogramma ook een beetje af gestemd zou zyn op de jeugd. Een reclamefilmpje over vakantie in Marokko is nu niet bepaald dat gene. waarop de jeugd zit te wach ten. ADVERTENTIE 0 UBBEl GESTOOKTE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN TRIANON „Het plezierigste huis in Londen' is heerlyke, dolge- draafde persiflage van een soort dat helaas veel te weinig in de bioscopen wordt aangetroffen. Er wordt in dit werk van regisseur Philip Saville heel wat op de korrel genomen: de dolle mina's van 1900. de kuise meisjes, de zeer onkuise meisjes, de prostitutie, het vroegere Britse superioriteitsgevoel en nog zo het een en ander. Niet alle grap jes en vondstjes zyn leuk of- boeiend, maar er is alles büeen vol doende om het hart op te halen. „Het plezierigste huis in Londen" büjkt inderdaad een heeriyk huis te zyn. Het kolderverhaal is geplant in het Londen van 1900, waar de suf fragettes voor het eerst van zich doen spreken. Een vrouw moet op behoorlyke wyze haar geld kunnen verdienen als zy alleen staat en niet via een bordeel, zo vindt de aanvoerster. Zy richt, samen met een schuchtere jongeman, een pro per tehuis voor gevallen meisjes in. Maar op hetzelfde moment, zet een neef van haar met grote bekwaam heid en originaliteit n schitterend bordeel in elkaar, waarin aan elke wens van de cliëntèle. hoe buite nissig ook. voldaan kan worden. Het mooie daarby is dat hy zyn beste krachten voor een groot deel recruteert uit het onberispelijke te huis van zyn nicht. De gevolgen zyn uiteraard tamelyk gek, daar voor heeft regisseur Saville wel alle kansen aangegrepen. David Hemmings speelt zowel de rol van de schuchtere helper als de geraffineerde bordeelchef. Het laatste gaat hem wat beter af dan het eerste. In een byrolletje is nog te zien Sharon', die ook in da tv- •erle „Please Sir" speelde.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13