Reuma-patient heeft van arts maatschappelijke steun nodig Mens werkt hard aan zijn eigen ondergang GESLAAGD VOOR EXAMEN IN LEIDEN Dr. Bakker hoogleraar dierlijke oecologie Lustrumrede rector en eredoctoraten Leiden middelpunt van bijna complete „Eurotransplant Lustr um-„viermg DRS. A. MABELIS: 'En toch rijden vrouwen beter Doodskoppen kosten gemeente twee mille PIETERSKERK Komt U naar Noordwijk! Hotel-Rest. Hollander J akschool Boshuizen Gez verzorgstérs VRIJDAG 26 JUNI 1970 LEIDSCfl DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN De arts moet tijdens 6e behandeling van patiënten met chronische reumatologie steeds ook geestelijk naast zijn patiënt blijven staan, hij dient hem ervan te overtuigen dat zijn kansen op genezing aanzienlijk beter zijn dan voorheen, en de medici hebben voorts de taak te trachten er voor te zorgen dat de arbeidsplaatsen van reumatici behouden blijven. Wanneer zich op jonge leeftijd reumatische ver schijnselen voordoen moet de pa tiënt in staat gesteld worden een zo hoog mogelijke schoolopleiding te volgen teneinde hem een goede kans te geven op een geslaagde aanpassing of herscholing. Dit stelde prof. dr. J. Goslings, die als rector magnificus heden middag in de Stadsgehoorzaal de traditionele rede hield ter gele genheid van het lustrum van de Leidse Universiteit. Na zijn rede werden eredocto raten uitgereikt aan prof. M. Ba- taillon, prof. dr. C. de Duve en W. R. Maxted. resp. uit Parijs, Leuven en Londen. Onderscheidingen Prof. Goslings behandelde in het eerste deel van zyn rede over „Reu matologie in de loop der eeuwen" de geschiedenis van de kennis en be handelingswijzen van dit complex van aandoeningen. Hij verdiepte zich voorts in de vraag, wat de bijdrage is in het wetenschappelijk onderzoek van het nieuwe specialisme reuma tologie, dat zich sinds de tweede we reldoorlog ih de meeste landen als onderdeel van de inwendige genees kunde heeft ontwikkeld. Hij besprak in eerste instantie de verbetering van de klinische methodologie met zo ex act mogelijke vaststelling der gege vens over de voorgeschiedenis, symp tomatologie en verloop van de ziekte en het zoeken naar een proef stelling om tot wetenschappelijk verantwoor de statistische conclusies te kunnen komen over de waarde van eventuele oorzakelijke factoren en over het ef fect van toegediende geneesmidde len. Vervolgens ging hij in op het speurwerk in het laboratorium, onder meer omtrent de normale vorm, functie en chemische samenstelling van het bindweefsel, het substraat van alle reumatische aandoeningen, met Inschakeling van de modernste technieken van de basiswetenschap pen en het onderzoek naar de om standigheden, waaronder afwijkingen ln de normale samenstelling kunnen ontstaan. Arbeid Bij de behandeling van patiënten met reumatische aandoeningen dient men niet slechts oog te hebben voor de persoon, maar tevens voor zijn plaats in de maatschappij. De arts moet de patiënt ook ten aan zien van die problematiek blijven steunen en begeleiden De patiënt moet er van overtuigd worden, dat de prognose in het geheel veel beter is dan vroeger werd aangenomen. Zelfs by ernstige gevallen van reu- matoide arthritis kan worden bereikt, dat na tien jaar bij tweederde van de patiënten de activiteiten van het proces nog binnen zodanig redelijke grenzen blijft, dat zij hun oude dan wel nieuwe beroep kunnen blijven uitoefenen. Nu volledige genezing nog niet mogelijk is, is het mede de taak van de medici, de arbeidsgelegenheid voor reumapatiënten te behouden. Daarvoor is een zo hoogwaardig mo gelijke opleiding van belang voor pa tiënten. die op jeugdige leeftijd reu matische aandoeningen ontwikkelen. Prof. Goslings drong voorts, daar zelfs de interdisciplinaire behande ling in gespecialiseerde reumacentra zich op het niveau van de technische uitvoering concentreert, aan op aan vulling van een somatische controle door de behandelende arts met een constante psychische begeleiding door ter zake deskundige psycholo gen, zo mogelijk in een vast teamver band. Behandeling Tot besluit van de bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal werden de drie eredoctoraten verleend. Voor prof. Marcel Bataillon, die het doctoraat honorus causa in de letteren ver wierf, trad prof. dr. S. Dresden als promotor op. Hy schetste de weten- schappelijke verdiensten van prof. Bataillon, die administrateur «verge lijkbaar met permanent-rector mag nificus) is geweest van het Collége de Prance. Vooral zijn Erasmiaanse studieën zijn van groot belang ge weest. Als promotor voor prof. dr. Chris tian de Duve trad prof. dr. P. J. Gaillard op. Hy noemde als belang- rykste werk van deze medicus de ontdekking van een voordien geheel onbekend onderdeel van de levende cel, het lysosoom, dat hy op basis van zyn waarnemingen reeds had ge postuleerd. Voor Winston Ralph Maxted F.I.M.L.T. fungeerde prof. dr. W. R. O. Goslings als promotor. Hy noem de in het byzonder het belangryke werk van deze Londense geleerde op het gebied van classificering van streptococcen. LEIDEN Zwitserland en Oo6- tenryk hebben zicha aangesloten by de in Leiden gevestigde organisatie voor orgaantransplantaties „Euro- transplant". By deze organisatie, die na Transplant) en de samenwerking van Engeland met deze organisaties, kan thans gesproken worden van een vrijwel gesloten net van trans plantatie- en typeringscentra, waar- LEIDEN By K.B. is dr. K. Bak- determine succes in competition for ker, tot dusverre lector in de alge- food emong lervae of Drosophila menne dierkunde aan de Leidse Uni- nelagonaster' Daarna werkte hy. versiteit, benoemd tot gewoon hoog- daartoe in staat gesteld door een leraar in de dierlyke oecologie. stipendum van de Nederlandse Or ganisatie voor Zuiver Wetenschappe- Ds. K. Bakker, di ein 1931 te Win - Ujk Onderzoek, tien maanden aan terswijk werd geboren, volgde het een veldonderzoek over populatiedy- in 1968 op Nederlands initiatief van Leiden het middelpunt vormt, werd opgericht, waren reeds aange- Juist deze week werden door tus- sloten West-Duitsland, België en Ne- senkomst van Eurotransplant twee derlend. Besprekingen zyn gaande j nieren van Giessen naar Rome en over de aansluiting van Joego-Sla- I één nier van Leeds naar Bern ge- vië. I transporteerd. Hoewel de organisaties in begin sel zyn opgericht voor alle orgaan transplantaties. vervullen zy tot nog toe vrywel uitsliutend een rol ten aanzien van de niertransplanta ties. Sinds de oprichting twee jaar ge leden heeft Eurotransplant ongeveer 250 niertransplantaties uitgevoerd; 54 in 1968, 95 in 1969 en byna 100 in de eerste helft van 1970. Aange nomen mag worden, dat Eurotrans plant dit jaar een rol zal spelen by ruim 200 niertransplantaties. Dank zy de oprichting van over eenkomstige organisaties elders in West-Europa Skandiatransplant, Eurotra nspant - Ita lia en Franco-Ibe- midelbaar onderwijs te Haarlem en studeerde vervolgens biologie aan de Leidse Universiteit, waar hy in 1957 het doctoraal examen aflegde In hetzelfde jaar verbieef hy voor we- tenschappelyk onderzoek enige maan den aan het Station Biologique te Roscoff. Vier jaar later promoveerde hy by prof. dr. D. J. Kuenen cum laude tot doctor in de wis- en na tuurkunde op een proefschrift, geti namica van wantson aan het Im perial College Field Station te Sil- wood Park. Sunninghil. Engeland. Dr. Bakker, die na zyn kandi daatsexamen als assistent en later als wetenschappelijk ambtenaar op ae afdeling Oecologie werkzaam is geweest werd in 1964 benoemd tot letcor in de algemene dierkunde. I welk ambt hij in 1965 aanvaardde i met een openbare les over de bete- ADVERTENTIE teld „An analyse of factors which kenis van concurrentie by dieren. (Van een onzer redacteuren) LEIDEN De snelle bevol kingstoename de verhoogde toe name van de produktie en con sumptie en het gebrek aan plan matig beheer zijn de drie belang rijkste oorzaken van de milieu verontreiniging volgens- drs. A. Mabelis, die gisteravond in het museum van Oudheden een lezing hield in het kader van de lus trumviering in Leiden. De mens is hard bezig aan zijn eigen on dergang te werken. De medewerker van het Leids Zoo logisch instituut constateerde, dat het zeer moeilyk is vast te stellen wanneer de verontx-einiging van bo dem, water en lucht de grens van het toelaatbare passeert. De vraag of een mens ziek is of niet, is zeer moeilyk te beantwoorden. voor al wanneer het gaat om zyn geeste lijke gezondheid. Als voorbeeld noemde drs. Abelis de geleidelyke opname van giftige stoffen als gechloreerde koolwater stoffen, kwikverbindingen en DDT „In Japan deden zich onlangs raad selachtige sterfgevallen voor; het bleek dat de mensen schaaldieren hadden gegeten met een zeer hoog kwikgehalte. Ook in Zweden hebben zich reeds ernstige verontreinigingen gemani festeerd. Er werden een verbod uit gevaardigd om vis uit bepaalde me ren in Zweden te eten, omdat het gevaar voor de gezondheid oplever de. Maar nog altyd zyn in ons land organische kwikverbindingen in de handel", stelde drs. Mabelis vast. DDT miteerde uitbreiding van het wegen net. Een frappant voorbeeld noemde drs. Mabelis het plan van de PPD om in de buurt van de Oude Maas een laan met wilgenbomen aan te leggen. Daarvoor zou een reeds be staande wilgelaan gekapt moeten worden. Autosportweek Noordwijk BOTERMARKT 14 dagen ..WANDELPROMENADE". Neem de gelegenheid w aar om in volle rust onze collectie Exclusieve meubelen te bewonderen, waarby wy Uw byzondere aandacht vragen voor onze antiek eiken Castle Furniture WANDKAST in middeleeuwse styi. BULTHUIS BOTERMARKT 28 Hy vestigde eveneens de aandacht op het gevaai'iyke DDT dat zeer langzaam ontleedt en oplost in vet. Baby's, die moedermelk drinken kry- gen op dit ogenblik al twee tot zes maal zoveel DDT naar binnen als aanvaardbaar is voor volwassenen. Overigens wil het feit, dat we van bepaalde stoffen geen last hebben, nog niet zeggen dat er indirect geen schade wordt aangericht. De vergiftiging van het Rynwa- ter vorig jaar juni heeft ons alle maal aangespi'oken, maar zyn we ook zo gealarmeerd door het feit dat er steeeds minder kikkers komen, dat roofvogels zeldzaam worden en de grote sterns dreigen uit te sterven? Zy waai-schuwden ons tot nu toe wanneer er gevaar dreigde, maar wie waarschuwt ons straks, zo vroeg drs. Mabelis zich af. Een pleidooi hield drs. Mabelis voor het weer opnemen van de af- valprodukten in de natuuriyke kring loop. De vervuiling van het milieu is in feite niets anders dan de versto ring van de cyclus. Het gebrek aan planmatig beheer van de mens blykt volgens hem duidelyk uit de ongeli- Verkeer Graag wil ik naar aanleiding van de ingezonden stukken over de meer dan banale wyze waarop 'n deel van de studenten het lustrum meent te moeten vieren, enkele kanttekenin gen maken. Ten eerste t.a.v. het artikel van de heer Spruit, dat ik ten volle onder- 6chryf. Ik ben geen lid van de Herv Gemeente, derhalve weet ik niet op welke wyze en onder welke voorwaar den het kei'kbestuur de Pieterskerk voor bepaalde activiteiten heeft af gestaan. Wel ben ik van mening, dat er by de overeenkomst van de zyde van het kerbestuur garanties moe ten zyn gesteld, dat de kerk slechts voor die activiteiten mag worden ge bruikt. die niet strydig zyn met het karakter van een kerkgebouw, al thans dit karakter niet schaden. Zyn die garanties wel gesteld, wat ik toch wel wil aannemen, dan is het m.i. een taak van kerk- en universiteits bestuur samen, de organisatoren van dit „lol" festyn onverwyld tot de orde te roepen. T.a.v. de overige, in de ingezonden stukken genoemde feiten, waar ik alleen maar minachting en afkeer voor koester, wil ik slechts opmer ken. dat door het liederlyke ge drag van een klein aantal studenten, het overgrote deel van de zich be- hooorlyk gedragende en serieus stu derende jeugd, eveneens in diskre diet wordt gebracht. Er wordt nl. zo gauw gegeneraliseerd en dat acht ik funest. M.i. moeten én het universiteitsbe stuur én de studentencorppraties te gen deze „verpooiering" krachtdadige maatregelen treffen en wel zeer spoedig, want het wordt met de dag erger. In dit verband refereer ik nog aan het artikel van prof. Bakhuizen v. d. Brink over het Rapen burg. Waarom accepteerde de politie het, dat gedurende het mooie weer eró schrijven Drs. Mabelis vindt het onjuist, dat de overheid steeds probeert de wegen aan te passen aan het toenemende verkeer. Volgens hem moet de wegen- 1 bouw drastisch worden beperkt en moet het openbaar vervoer wor den uitgebreid ten koste van het autoverkeer. Hy citeerde daarby een recente uitlating van prof. Kuenen die zei, dat we ons niet moeten af vragen wat we met de wegen moeten doen om het verkeer soepeler te la ten veiiopen, maar wat we aan moe ten met het verkeer wanneer de leef baarheid ons lief is. Sprekend over de mogeiyke aan leg van een verkeersweg dwars door de duinen van Katwyk naar Den Haag zei drs. Mabelis dat een stilte - gebied voor sommige mensen, nu nog een minderheid, in de steeds druk ker wordende Randstad byna een primaire levensbehoefte is gewor den. Maar wie zegt dat die minder heid straks geen meerderheid wordt? Drs. Mabelis schaarde zich dan ook achter de mening dat niet alleen schade wordt aangericht wanneer een weg dwars door een stiltegebied loopt, maar ook wanneer een weg wordt aangelegd langs een stiltege bied. Aan het slot van de avond werd de film „levenswater" vertoond, die de stelselmatige vervuiling van onze rivieren in beeld bracht terwyi de aanwezigen ook de expositie „Wel en Wee" bezochten. LEIDEN Het plakmiddel, waarmee verkeersborden, standbeelden e.d. zijn voor zien van pamfletten met de afbeelding van een doodskop, is van zodanig goede kwali teit dat verwijdering hiervan onvermijdelijke beschadiging aan verkeersborden tot ge volg heeft. Het herstel van deze schade, opgedragen aan Gemeentewerken, is geraamd op f. 2000,-. Deze kosten moet de gemeente voor haar reke ning nemen wegens anonimi teit van de illegale plakkers. r*r* '7,, - dag in dag uit. op het wandel- en fietsgedeelte voor sommige studen tenhuizen „meubilair" was neergezet, délt zonder meer voor de kraakwa gen is bestemd doch toen het verkeer gevaarlyk hinderde. Weg met die rommel en een flink procesverbaal voor het in gevaar brengen van het verkeer. J. de Koning Lorentzkade 71 Leiden. Dat binnen afzienbare tyd de Pie terskerk meer en meer gebruikt zal worden voor universitaire doeleinden mag langzamerhand bekend veron dersteld worden. Sommigen zullen dit toejuichen, anderen betreuren. Maar iedereen, die een nauwer sa mengaan van kerk, cultuur en we tenschap voorstaat, moet echter op de hoogte zyn van de geest die zich momenteel in de Pieterskerk mani festeert ter gelegenheid van de lustrumviering. Dan vanwege de smakeloze, styilo- ze en kwetsende objecten, die het middeleeuwse bouwwerk „versieren", op 28 Juni en 5 Juli geen kerkdien sten gehouden kunnen worden, moet toch een teken zyn. Breng de moed op. ga er kyken, en houd uw me ning niet voor u. Laten de woorden „Kerk" en „Cultuur" ons niet als een vloek in de oren klinken! A. A. Blankenstein-Offenberg Corellistraat 23 LEIDEN NOORDWIJK „En toch ryden vrouwen beterGisteren kregen de dames eindelyk de kans dit motto van de Noordwykse autosportweek waar te maken. Vooral op het Wantveld, waar de vrouwen binnen een bepaalde tyd haar wagens in een garage moesten parkeren, in een file neerzetten .om een pilonnetje heen- draaien en in een smal straatje ke ren. Maar liefst 150 dames waren op gekomen om haar vaardigheid te to nen. Er moesten er meer dan hon derd afvallen, dus telde de tyd. Veer tig deelneemsters hebben de halve finale van morgen gehaald. De rest moest genoegen nemen met het ple zier van het meedoen en de vreugde van de andere onderdelen, die giste ren op het programma stonden De toeloop aas zo groot, dat men groepen moest formeren. Wanneer de ene groep op het Wantveld aan het rondtollen was, luisterde 'n andere in een van de zalen van Huis ter Duin naar een deskundige van de ANWB, die alles van pech-onderweg afwist. Intussen zaten in een nog andere zaal weer andere dames hun kennis over banden te vergroten als gevolg van een praatje, dat een mynheer van Goodyear afstak. En een vierde groep dames werd aan de tand ge voeld over haar opvattingen over vei- ligheid in het verkeer. Steeds rou leerde groep en plaats van handeling Alleen werd gezamenlyk in Huis ter Duin de lunch gebruikt en na- tuurlyk was „iedereen" daar ook weer omstreeks half vier pre sent, toen de worshop 'Elegance' on der leiding van Tilly Guichelaar met „Flash" van wal stak. Een modeshow, waarin een collectie Nederlandse confectie op Franse ideeën geïnspi reerde mantels en pakjes werd ge toond. Uiteraard min of meer in ver band met de auto. Maar dat was van ondergeschikt belang. De modebe wuste dames vergaten al snel hun wagentje by het zien van al die aan- trekkeiyke en draagbare dingetjes. ADVERTENTIE Ga dan eens eten bij ■k Diverse specialiteiten Komplete menu's vanaf f 10,— Plate service f 6,50 Gezellige terrassen aan zee Een klein kwartiertje ryden van Lelden. Tel. 01719—3441 Zie voor het overige stadsnieuws elders in dit blad, o.a. pagina I 5. LEIDEN Aan de Vakschool voor Meisjes in Leiden zyn geslaagd; Vormingsklas: A. M. C. Bauman. Llsse; J. Berger, Wassenaar; M. M. v. d. Blom. Leiden; J. M. R. Neute boom, Leiden; M. Stikkelorum, Lel den; E. Zandvliet. Lelden. Kinderverzorgsters: M. van Es. Leiden, J. P. van Baarle. Leidschen- dam, J. N. A. Barelds, Leiden; L. J. Enthoven, Sassenheim; S. H. Fokke- ma, Leiden; W. J. Heynis, Oegstgeest J. H. H. Hoy tink. Voorhout; D Hon- ders, Noordwyk; H. Koet. Lelden; K. R. Lacourt, Leiden; A. van Leenen, Oegstgeest: A. G. van Leeuwen. Zoe- terwoude; W S. de Mooy, Katwyk; A. H. M. v. d Nouweland. Leidschen- dam; A. A. Plug Warmond; N. C. J. Ravensbergen, Rynsburg; F. J. Scho- neveld, Rynsburg; I. J. M. v. Splun- ter. Leiden; H. Steenbergen, Leiden; A. M. v. d. Vlist. Leiden; A. E. v. d. Vyver, Rynsburg; Y. Wiemer, Leiden. Assistente in de hulshouding'naald vakken: A. J. H. Arts, Leiden; J. M. Chrispyn, Leiden; S. Dykman, Sas senheim; R. Fa vier. Leiden; I. E. Goossens. Leiden; M. Houthoff, Lei den; R. van Os. Noordwyk; T. M. v. d. Wal, Noordwyk. L. van Wyk, Lei den; C. Bergshoef, Oude Wetering; F. Eradus, Leiden; M. P. L. Francot, Leidschendam, C. M. Goddyn, Leiden J. J. C Groenenwoud. Wassenaar; L. J. Hartman, Voorhout; B. Jonk, Leiderdorp; M. A. Kuiters. Leiden; A. J. van Leeuwen, Katwyk; E. A. Marin Alarcon, Leiderdorp; G. M. den Ronden, Leidschendam. M. A. Smit, Noordwyk; Ch. M. J. Spronk, Hazerswoude; M. Star, Oegstgeest, S. van Triet, Noordwyk; M, de Wekker, Leiderdorp. Kostuumnaaisters: A. Bronsgeest. Leiderdorp: D. W. van Bruchem, Lei derdorp; W. van Deelen, Leiden. A. J. C. Devilee. Leiden; G. van Gelder, Lelden; A. M. van Klaveren, Lelden; S. den Oude. Leiden; E. Struik, Lei den; N v. d. Velden. Zoetermeer; B. W. C. Zwagemaker. Leiden. Aan de Chr. Nyverheidsschool voor Meisjes „Boshuizen" in Lelden zyn geslaagd voor het diploma assistent algemeen vormend onderwys Betsy Crama. Carla Doornekamp. Ve ra van Es. Emmy Gieling, Truus van Heuzen, Trude van der Kraan, Na- non Kuneken, Yvonne Ooster, Rosa line Overdevest, Carla Pet, Tlny Rys- bergen, Vera Vriend allen te Leiden. Gerrie van den Bosch, Joke van den Bosch, Marrie van der Zwart allen te Leiderdorp. Armemieke Hazeweijer te Noord- wykerhout. Lyda Reedyk, Henny Verhard te Voorschoten. Assistente huishoudeiyke vakken Margreet Bey, Karla Boehlee, Marion van Elswyk, Nelleke Marbus, Carla Mingelen, Marga Molenaar, Ans van der Nat, Wilma Pot, Ina van Steen- sel, Rina Zwanenburg uit Leiden. Inge Verburg uit Leiderdorp. Ingrid van der Stroom uit Noordwyk. Hanneke Groothof, Joke van Leeu wen uit Oude Wetering. Leotine Devilee, Willy van Leeuwen, Marjan de Mooy, Olga Wolthuis uit Voorschoten Liesbeth Niebllng uit Wassenaar. Assistente ln de naaldvakken Leonl van Amsterdam. Joke Blikman, Marian Bonarius, Cora Borgerding, Angelique Braxhoven. Maryke Dyk- stra, Sjoukje Dykstra, Alies Frede- nks, Janny Goedhart, Liesbeth van der Hoogt, Corrie van der Mey, As- trid Minke, Hetty Nieuwenburg. Cobi Oostendorp, Els Oudshoorn. Nelly de Roode, Ellen Ruiter, Trees Verschoor, Ieneke de Vreede, Mieke Zeilstra uit Lelden. Rla de Graaf. Ciska Hogervorst. Ad- dy Limburg. Ans Rooda, Dea van der Zwan uit Leiderdorp. Corry van Kampen uit Stompwyk. Ria Kleyburg, Jacquelien Planje, Fien du Pré uit Voorschoten. Kostuumnaaister (met een voor de naam ook geslaagd voor het examen Algemene handelskennis: Carla Bronsgeest, Lide van Digge len, Cary Galjaard. Nellie de Groot, Karin Keyzer, Henny Koome Vera van Leeuwen, Willy Otgaar, Jannie van Rooyen, Christien de Vink uit Leiden. Astrid van den Born, uit Leidschen dam. Mariët Baay, uit Oude Wetering. Anneke Buik uit Valkenburg. Carla Kater uit Voorschoten. Couture; met een voor de naam ook geslaagd voor het examen Alge mene handelskennis. Carien van Ark, Elleke Burgerhout, Willy van Ek, Annle Vlasveld, Sonja van Weeren uit Leiden. Marion de Roode uit Leiderdorp. Barrie Betcke, Nelly van Mulligen uit Voorschoten. Kinderverzorgster: met een voor de naam ook het getuigschrift be haald voor de Centrale Raad der Kinderuitzending Silvia van Duyn, Corrie van Gelder, Marjan Harteveld, Marjo van Ho ven, Annea, Mostert, Trudi Vons uit Leiden. Marian de Rooy uit Katwyk. Elzeline Admiraal uit Noordwyk. Cora van der Plas uit Roelofarends- veen. Tiny van Pypen, Marjoiyn van der Vegte uit Sassenheim. Reineke Fokker. Hetty Helder, Suze Mechelse uit Voorschoten. Tineke Riksen uit Wassenaar. Tevens hebben de volgende leerlin gen het getuigschrift behaald voor de Centrale Raad voor Kinderuitzending Flora Barnard uit Leiden. Roelle de Jong. Corry Kuyt, Irene Scheps uit Katwyk. Vormingsklas; Maureen van Cau- bergh, Gerda Cové. Maartje Crama, Evelien Koenen, Nienke Koolhaas, Mar ja van der Kraan, Loes Mar- chand, Nettle Rootselaar, Yvonne Smittenaar uit Lelden. Hetty de Boo, Petri Dykstra, Greet de Jong, Jurrlen Moraal, Maryke v. Steenbergen, Truus Teeuwen uit Lei derdorp. Annelies van der Pol uit Nleuw-Ven- nep. Letta Verhoeven, Janny Verwey uit Oude Wetering. Marrie Koolstra uit Sassenheim. r('ZlllS- Geslaagd voor het examen aan de Interkerkelyke Opleidingsschool voor Gezinsverzorgsters in Lelden; J. M. A. Akerboom. Haarlem: B. Buy- tenhuis. Hulzen NB,; G. Engelsma, Beverwyk; A. Groot, Abbekerk; A. de Groot, Bussum; J. Kamma, Me- dembllk; C. v. d. Knyff, Nleuw-Ven- nep; K. de Koe, IJmulden; G. Kolle, Hoofddorp; A. M. Nicolal, Llsse: E. M. van Oosten, Leiden; L. Peeman Middelharnis; M. J. Poeze, Hoogkar spel; D. S. Straks, de CockdorpA. E. Visbeen, Nieuwe-Tonge; K. Visser. Langeraar; I. de Vries, Utrecht; G. van Vuure. Mid woud NB.; R. T. Zandstra, Slootdorp; A. van der Zwaard, Alphen aan den Ryn.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3