)e Yroet en Plooyer „inventariseren 55 2* Veilige brandblusser Koerstips Okkers nachtmerrie Hewitt ronde verder De Wit te sterk voor de Belgische stayers Vermoorde Chinees zwierf meer dan half jaar in Nederland Opblaasbare t'iger Glanspakket Esso stadsgkfs Esso) Esso service gaat steeds verder 'Ago'wcis niet te houden [OLL EN TESKE (INVALLER) HALEN VOLDOENDE IN GELEGENHEIDS-AMATEURTEAM voordeel in veelvoud: Esso Shop toppers Autovakantieboek U imbledon - toernooi Grote Prijs Amsterdam Tilly v. d. Made in ziekenhuis UIJDAO 26 JUNI 1970 PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (door Cees Onvlee) pENDRECHT Het nationale zondag»amateurelftal heeft zijn zatste plicht van het seizoen 1969- 970 vervuld. Louter als formali- eit verscheen gisteravond op het portpark ,,De Slobbengors" in Pa- endrecht een Oranje- «gelegen- eids) formatie binnen de lijnen, m daarmee de jaarlijkse uitwis sing met Saarland af te sluiten. Irenals dinsdagavond, toen het lederlands zaterdagelftal in s-Gravenzande de tegenstander an de vertegenwoordigende Zuid- fuitse-elf was. eindigde de (mati- strijd onbeslist: 11. idscoah Arie de Vroet, pas terug an vakantie, wilde na afloop be- iaald niet te zwaar tillen aan het sultaat. De Vroet: „Dit Saar- indse elftal was normaal voor ons ten enkel probleem geweest. Het grootste probleem voor ons is ei genlijk geweest om een elftal in het veld te brengen KNVB-oefenmeester Siem Plooyer, oud-coach van de amateurselectie maar door de tijdelijke afwezig heid van De Vroet belast met de formatie van een team. over alle organisatorische moeilijkheden: „We konden geen beroep doen op spelers van de Italiaanse selectie, omdat de meeste óf op vakantie waren, óf inmiddels een profcon tract hebben getekend. Bovendien meenden wij geen spelers van clubs, die momenteel nog in de kampioenscompetitie spelen. te moeten uitnodigen. Bleef dus over een beroep te doen op spelers, die vroeger wel eens geselecteerd zijn, maar toen zijn afgevallen. Maar dat leverde natuurlijk ook weer problemen op. omdat er veel kan didaten niet konden door vakan- ADVERTENTIE) Een levensgrote speelkameraad voor uw kinderen. Ideaal voor strand, zwembad cn camping. Slechts rg\ Veilig gevoel, zo'n brandblusser mee op vakantie! Onmisbaar in uw auto! Met klembeugel en interruptor. Van 18,90 tijdelijk voor Na gebru ik in tc ruilen Prijs bij ruiling f6,50) bestaandeuit: chrome polish car polish glas kleen auto shampoo poetswatten Tijdelijk van 11,90 voor Een unieke gids met plattegronden van vijftig Nederlandse steden, voorzien van heel veel informatie. Alleen verkrijgbaar in de Esso Shops. Slechts i 64pagina's, met tientallen kinderspelletjes voor onderweg in de auto Slechts ties of zelf vonden, dat ze uitge- voetbald en aan rust toe waren De „derde keus" van Plooyer en De Vroet geassisteerd door de nieuw aangetrokken Jan Brouwer (belast met jeugdplan Nederland) heeft voor de nauwelijks dui zend toeschouwers rond het Papen- drecht-terrein dan ook geen groot se indruk achtergelaten. Iets. wat bondscoach De Vroet ook niet had verwacht: „Deze jongens hebben de laatste zes, zeven weken niet meer gespeeld of serieus getraind. Ze hebben eigenlijk nog nooit sa men gespeeld. Alleen vorige week in Deventer 110 tegen Go Ahead hebben de meeste jongens elkaar gezien. Maar toch is het voor mij natuurlijk wel eens nuttig, om te zien welk materiaal er is. Want volgend seizoen zullen we tot een bijna geheel nieuwe amateurelltal zondag zaterdag moeten komen". Arie de Vroet heeft leren leven met de wetenschap elk nieuw seizoen een nieuw elftal te moeten opbou wen. Een UEFA-team èn een ama teur-formatie. De Vroet de balans van zijn succesvolle Italiaanse ploeg opmakend: „Van de vytfien DUINDIGT, 27 JUNI - 1.30 Ul?R Scheveningenprijs: Heny's SaMy, Esmoreit. Danny Kaye, Godewind - Matlurodamprijs: Irene Prinses J, His Ar eta, Hitzacker TH. Irma Es- poir P - Van Brienens Memoriaal: Patrick, Attractive, Cleopatra, Sans Culotte - Vredespaleisprijs: Grand Geste. Grace Again. Gold Westlan- dia, Gieteling S - Grote Prijs der Lage Landen I: Florissant, Gal'ant Way. Carlos Pluto. Esmeraud - Grote Prijs der Lage Landen II: Viewpoint Ullygouli. Docker. Treize F - Bin nenhof prijs: Hansi Buitenzorg. Hoss Westlandia. Hertogin v. Gelre. For Ever - Grote Prijs der Lage Landen III: Uhlan II Tendresse III Volti- geur VII, Quarteron II - Alexander- prijs: Karim. Torpile Star Blason Mauritshuisprijs: Happy Girl. Ixion Mars Hanita v. Barke, Henriette Belwin. spelers zullen er in ieder geval acht niet meer beschikbaar zijn. We ver gaat naar Ajax. Gert-Jan Hoek moet voor zün studie naar Spanje, de Kerkhoff-tweeling heeft getekend by FC Twente, evenals Arie Delmotte Jan Leget. jaren lang geen steunpilaar, heeft er een streep onder gezet en vorige week hebben ook Jan den Rooyen en Theo van London by MVV en De Graafschap hun handtekening ge zet". Op de resterende zeven spelers durft De Vroet ook nog niet voor hon derd procent te rekenen, reserve doelman Schouten schynt in on derhandeling te zün met een Duit se club en Holland Sport heeft belangstelling in Van Kesteren. En ik kan mij best voorstellen, dat een Henk Kiel alsnog door een ere divisieclub wordt gecontrac teerd. De „inventarisatie" voor een nieu we selectie leverde gisteravond wei nig op: slechts linksbuiten Leyssen van Sportclub Enschede zorgde 18 minuten na de rust ook voor de geiykmaker na een één-twee met Goossen en Hengelo), de enige Ita- lié-ganger Smid Sparta'25» en de UVS'ers Leo Holl en Sjoerd Teske haalden een ruime voldoende Holl. weinig in het spel betrokken, maar aan de bal erg gevaarlek, trad vooral in de tweede helft en kele malen op de voorgrond. De enige Oranjeamateur, die eens prof is geweest «Plooyer: ,,ik kwam er pas achter dat hy een seizoen by Telstar heeft gespeeld, toen hy al een tydje in het team was opge nomen en dat hebben we maar zo gelaten") had toen wél het voor deel. dat hy door wat omzeilingen van zyn rechtsbuitenplaats naar nel middenveld was verhuisd, waardoor hy meer ruimte kreeg. Bovendien was hy toen van zyn directe tegenstander Müller ex- jeugdprof van München en met de blonde Irsch en doelman Haake duidelyk de beste Saarlandse spe ler verlost èn kreeg hy spoedig clubgenoot Sjoerd Teske naast zich. Teske. ingezet voor de Hengeloër Spijker, bracht in het laatste half uur met Holl en Goossen veel meer vaart in het team De Leidenaar was zelfs in de slotfase nog dicht by het winnende doelpunt, maar zün afstandsschot werd door doel man Haake juist onder de lat weg geplukt Ook de boomlange aanvalsleider Vrykamp was in de laatste minuut nog byna matchwinnaar geworden. De spits van Zandvoort Meeuwen, daarvoor reeds vele malen in goe de schietpositie gekomen, zag ech ter zyn schot van de rand van het strafschopgebied tegen de paal belanden. Met het gelijkspel kreeg de beter dan dinsdagavond spelende Saarland se ploeg al na zes minuten op 01 gekomen toen Peter Schmidt een van de vele verdedigingsfout jes afstrafte loon naar hard werken Oordeelde Siem Plooyer. die by zyn selectie ook de Roo- denburger Wim Rysbergen door diens overgang naar PEC had moeten afschryven, na afloop te recht met een diepere ondertoon „Zy hebben er hard voor geknokt om het technische tekort te com penseren. En als team waren zy inderdaad wat beter De opstelling van de zondagamateur- ploeg was: Schipperen Veerse B» na rust Zoeter (De Musschen). Stokkendreef 'Hengelo». Jos La- croix iCeasar». Kuiper «Emmen« en Smid Sparta 25*. Spyker «Hengelo) vervangen door Teske UVS' en De Looyer «Alamaia' vervangen door Goossen «Hengelo' Holl «UVS«. Vrykamp «Zandvoort Meeuwen iOldenburger Emmen en Leyssen SC Enschede Al 25.000 kijkers hij de TT-training I LONDEN (GPD) Tom Okkér haalde gisteravond weer enigzins verlicht adem toen zyn nachtmerrie van Wimbledom-1970, Rob Hewitt een daverende ovatie ontving van het volgepakte court number one, 't tweede centercourt. De kalende Australiër, al jaren voor Zuid-Afrika uitkomend, vertrok geen enkele spier en die hadden trouwens al ger«jeg werk moeten doen op deze warme middag. Uren had de worsteling tegen de langhari ge Amerikaan Bob Lutz - 22 jaar - in beslag genomen. En al was de man uit Los Angeles veel sneller ter been. dank zij ongeveer acht jaar leeftyd voordeel, het slimmere spel van de zwaar gebouwde Hewitt had opnieuw gezegevierd Al was het dan op het nippertje: 16. 57, 75, 97. 63, na 1—3 in de laatste set! Hy schaar de zich hiermee, hoewel een tikkeltje aarzelend, by de laatste zestien, het geen het ernstig gehavende zelfver trouwen van Okker enigszins moet hebben gestut. De Joegoslaaf Zeljko Franulovic verrassend als zesde geplaatst werd door de 29-jarige tennisavontu- rier Carmichel «Austrvan het snel le gras gemaaid met de bijzonder sprekende cyfers van 63. 62. 60. Een andere verrassing van formaat was het pünlyk „wegvallen" van de Zuid-Afrikaanse prof Cliff Drysdale (twaalfde geplaatst» tegen de onbe- kende Amerikaan Tom Gorman «24» uit Seattle «6—3. 6—3. 62» Arthur Ashe, die al diverse aantrek kelijke profaanbiedingen heeft afge slagen omdat hij ..vry mens" wil blyv»n, gaf de Arabische prof. Is mail el Shafei ten aanschouwe van het uitverkochte centercourt tennis- college 6—3. 6—1. 2—6. 6—0. Nog twee c Van de vier Nederlandse dames in het enkelspel zün er na de eerste par tyen nog slechts twee over. Behalve Ada Bakker, die woensdag al won Maryke Schaar-Jansen. de Neder landse kampioene Het was uiteraard ccn jammerlyke zaak dat twee Nederlandse meisjes. Betty Stöve en Maryke Schaar me teen tegenover elkaar kwamen te staan. Een van de feilen van de wed- strydleiding op Wimbledon, waarte gen geen protest mogelyk is. ..Bad luck", zeggen de Britten en gaan over tot de orde van de dag Dat ..bad luck" kwam In dit geval op het hoofd neer van de Rotterdamse Bettv. die na een zenuwslopende stryd sneuvelde met 6—2. 36. 9—7. Trudy Walhof-Groenman maakte geen gelukkige rentree met een ge zwachtelde een zeer pynlyke pols. die haar «linkse) forehand verkramp te. Zy streed echter moedig tegen de roodharige Amerikaanse Valerie Ziegenfuss «21) uit San Diego en zou zonder handicap van de blessure ze ker hebben gewonnen. Het werd nu 6-4 en 7-5 voor de Amerikaanse. Tom Okker en Marty Riessen plaat sten zich in het herendubbelspel in de achtste finales, door de woens dag afgebroken party na vier sets tegen de Amerikanen Graebner en Scott snel zegevierend te beëindigen met 62. De gehele score was 26, 6—4. 4—6. 6—2. 6—2. AMSTERDAM GPDDe Grote j Prys van Amsterdam is gisteravond terechtgekomen by een coureur die er het meeste recht op had Piet de Wit uit Wormer. In de 60 km lange wedstryd op de baan van het Olym pisch Stadion, heeft de nationale ti telhouder achter de grote motoren alles moeten geven om de Belgische coalitie van Leo Proost en Theo Ver- schueren voor te blyven. Geen mi nuut rust was er in de 3 kwartier du- rende race weggelegd voor de Noord- hollander. die tot in de laatste ronde moest blyven vechten voor zyn eer ste plaats. Het lukte de in het rood wit-blauw getooide renner en dat was het ovationele applaus van de 3.000 toeschouwers zeker waard. Wat Piet de Wit wèl kon. was de Nederlandse amateur-stayer Kees Stam eerder op de avond niet gelukt In een wedstryd over 30 km leek j Stam op een ruime overwinning af te stevenen. Acht km voor het einde had hy op de Düitser Rudolph Podlesch na. het hele veld inclusief wereldkampioen Bert Boom gedubbeld. Tot op 5 ronden van de streep leek ook de i Duitser geen probleem te vormen, maar in de laatste fase van de stryd overbrugde Podlesch met verbluffend gemak zün halve baan achterstand en ging een kilometer voor het einde over Stam heen. By zonder triest was ook de ont- De „gesloten" finish bij de prof- sprinters, links Van Lancker. j rechts Angelo Damiano. knoping by de prof-sprintersIn de finale tussen de Belg Robert van Lanckert, opvolger van Patrick Sercu, de Italiaan Angelo Damiano en de Amsterdammer Leyn Loevesyn, klopte Damiano de Belg met band dikte, althans dat was de lezing van de jury. Van Lancker en vreemd ge noeg ook de winnende Italiaan dach- ten er echter anders over. Damiano noemde de naam Chew Het is een liet geen twyfel over zyn mening naam die verschrikkelyk veel voor bestaan: hy gaf zyn bloemen demon- en die ook in Nederland door stratief aan van Lancker. Loevesyn veel Chincwn wordt gedragen werd derde. AMSTERDAM (GPD» De moordbrigade van de Amsterdamse politie is er na intensief contact met haar collega's in Singapore achter gekomen dat de man. wiens verpak te ïyk vorige week vrijdag in het IJ achter het Centraal Station werd gevonden, de 21-jarige Cheo Poh- Chew moet zün geweest Gebleken, is dat deze man al byna een iaar il legaal in Nederland verbleef, waar hy overigens geen vaste woon- of Zyn gangen worden thans door de politie nage gaan. In de broek van het slachtoffer was een merktekentje gevonden dat leidde naar een kleermaker in Sin gapore. Samen met de vingeraf drukken van de man werd het merk je aan een gezagvoerder van de KLM meegegeven opdat de politie in Singapore op bezoek kon gaan Een kleermaker sloeg er op aan en In Amaterdam is intussen wel de 33-jarige C.L. aangekomen, die in Antwerpen contact met de drie heeft gehad. De man verbleef il- legaal in Belgie en werd daarom daar om door de Belgische politie opge pakt. Het is niet zeker of hy de Am sterdamse politie erg veel zal kun nen vertellen over de drie verdach ten. Uitslagen De moordbrigade ging er een veer tigtal na. maar kon een aantal niet Grote «tayersprus voor beroepsren- thuisbrengen. Tenslotte verschaf- ners: 1. Piet de Wit «Ned achter - Stakenburg, de 60 km in 46.06, 2. op 50 meter: Leo Proost «Bel.» achter Koch, 3. op 400 meter: 1. Theo Ver- schueren «Bel.) achter De Graaf. 4 op 450 meter: 1. Erich Rudolph (W- Dld.) achter Walrave. 5. op 475 me ter: 1. Piet van der Lans «Ned.) ach ter Van Roey. 6. op 1 ronde: 1. Nor man Hill <Gr.Br.) achter Pelser. Amateurstayers (30 km» 1. Rudolph Podlesch «W.Dld achter De Graaf. 2. Cees Stam (Ned ach ter Stakenburg. 3. «op een ronde) Jo Rynmk «Ned.» achter Pelser te men de politie in Singapore zo veel identificatiepuntn. waaron der met name de vingerafdrukken, waaruit de Zuidoostaziaten in hun archieven de 21-jarige Cheo Poh Chew konden terugvinden. De man was in Singapore al eens met de po litie in aanraking geweest. Het spoor naar de drie Singapore - Chinezen die van de moord op Chew verdacht worden, is men büster. In ternationaal wordt wel naar het drie tal uitgezien, maar tot dusvere zyn 1 zy niert opgespoord. ADVERTENTIE Drink louter Kabouter Jonge Oude jenever Alle beeldbuis-kabouters doen 't ook. De „Spaajise orkaan" Angel Nieto. ASSEN «GPDi - Het ware motorge- weld in Assen is losgebroken. De gro ten die woensdag in het druilerige regentje trainen niet nodig vonden of er zich vanaf maakten met matige rondetyden toonden gisteren op het door zonlicht overgoten circuit hun ware kracht. Onweerstaanbaar joeg het Italiaanse motoridool Agostini. waarvan de Italiaanse televisie ty- deas de TT een speciale reportage maakt, over de baan Gadegeslagen door ruim 25000 bezoekers draaide ..Ago" zowel in de 350 ais in de 500 cc rondjes die alle eventuele concur rentie volkomen gedesillusioneerd moet hebben. 350 cc 1. Giacomo Agostini (It MV Agusta 3.10.6 «145,519 km u). 2. Phil Read Gr.-Brit t Yamaha 3.14.8, 3. Kei Carruthers (Aus.i Yamaha 3.16.1 500 cc 1. Giacomo Agostini MV Agusta 3.10.7 «145442i, 2 Paul Smart «Gr- Brit.) Seeley 3.20.3, 3. Alberto Pagani 1 «It.) Llnto 3.20 4 Weinig spanning dus in de zwaar dere klasse Dit in tegenstelling tot de 250 cc, waar althans de trainings tijden elkaar niet veel ontliepen. Wel iswaar was de Engelsman Phil Read in „zyn" klasse nog steeds de snelste, maar hy zag zich op de voet gevolgd I door Gould, Carruthers en Smart. 250 cc 1. Phil Read «G -B Yamaha 3.18.7 «139,584 km u), 2 Paul Smart «Gr- Britt.) Yamaha 3.19.3, 3 Rod Gould «Gr-Brit i Yamaha 3 19 5 Nederlander Cees van Dongen kwam niet zozeer in de 250 cc, maar wel in de 125 cc tot verrassende resultaten. <»ierend schoot zyn Yamaha over het circuit. Cees kon tot zyn grote vreug de ontdekken dat alleen „de Spaanse orkaan" Angel Nieto en de Engels man Simmonds sneller rond waren gegaan. 1. Nieto «Sp.i Derbi 3.28.2 (133.217 km ui. 2. Dave Simmonds «G-B» Kawasaki 330.7, 3 Cees v. Dongen Ned.) Yamaha 3.32.1, 4. Aalt Toer- sen i!Ned.> Suzaki 3.33.0. De 50 cc bood wat meer duideiyk- heid, Hoewrel Aalt Toersen wegens moeiiykheden met zyn Jamati ver stek moest laten gaan, schynt Nieto hier de snelste te zyn. Byna vyf seconden bleef hy voor op zyn naaste concurrent. De zyspanrace bood ware sensatie De Duitsers Enders en Ka- laush evenaarden het trainingsrecord dat sinds 1966 op naam stond van Scheidegger en Robinson. 50 cc 1 Angel Nieto «Sp Derbi 3 50.2 (120,486 km u). 2. Salvador Ganellas (Sp.) 3.54. 3 3. Jos Schurgers «Ned.» Kreidler 3.57.5, 4 Martin Mywaart «Ned.) Yamathi 3588. Zijspan 1 Enders Kalauch «W-Dld.» BMW 3 27 «134.li, 2 Aucherbacher Hahn W -Did BMW 3 33 7 DEN HAAG «ANP» Aukje van der Hoek (AV Rotterdam) zal in de dames interland atletiekwedstryd 1 Frankryk-Nederland, die zondag in I Parys wordt gehouden, de gebles seerde Tilly van der Made vervan gen op de 4x400 meter. Tilly van der Made, die vorige week in War schau weer last kreeg van een oude voetblessure, wordt vandaag in het Utrechtse Diaconessenziekenhuis op- i genomen voor een behandeling van J vyf dagen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 21