FLUITJE VAN EEN CENT Hetkwikstiigt. DeAmstelpriizen dalen! 57ct. 38ct „Strijdlust Nederlanders maakt Tour interessant Mereveld verdwijnt definitief Engeland heeft niets te leren Brazilië van AVONDZESDAAGSE BEZORGER Dirk Nijs:Weet je dat ik werkelijk dacht dat ik het nog goed gedaan had ook Jacques God Tweede nederaag waterpolo'ers Gutty blijft maar thuis Zelfbewuste Ramsey: Russen nu vier punten voor Eurofles (50cl.) tij delij k van &5ct. Flesje (30 cl.) tijdelijk van43ct. LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 JUNI 1970 PAGINA 19 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ROTTERDAM (GPD) „Eigenlijk is het een uiterst simpele zaak. Als het in een bedrijf en dat is Holland Sport tenslotte op een gegeven moment komt jot een „jij eruit of ik", wel, dan blijft de man die het meeste te zeggen heeft op zijn post. Zo gaat dat nu eenmaal in de maatschappij. Dus toen bestuurs lid Hans Kattenburg, die zich trouwens ai vóór hij bij Holland Sport kwam tegen mij opstelde en ik in zo'n jij-of-ik-situatie be landde, moest werknemer Dirk Nijs de laan uit. Argumenten voor een ontslag zijn er dan natuurlijk meteen bij de vleet te vinden. Want wie een hond wil slaan Oom Dtrk Nijs natrappen is niet fatsoenlijk Rustig, met een opvallend gevoel voor realiteit, ziet Dirk Nijs het feit onder ogen. dat hy manager af is bij Holland Sport, de club waar hij twee seizoenen geleden triomfantelijk een driejarig contract afsloot. Hij is er uiterlijk tenminste totaal niet van onder de indruk, het geen waarschijnlijk mede komt. door dat de definitieve breuk niet bepaald gekenmerkt kan worden als een vol slagen verrassing. Nijs was immers afgelopen vrijdag al door Holland Sport met klein ver lof gestuurd (gegoten in de vorm van een maand verplichte vakantie) en op zoiets volgt immers doorgaans het groot verlof. Wèl is de 64-jarige Rotterdammer erg teleurgesteld, om niet te zeggen verbijsterd, over de manier waarop Holland Sport hem duidelijk maakte, dat er voor hem geen plaats meer is op Hout-rust. Dirk Nijs: „Afgelopen vrijdag heb ben we op Hou trust vergaderd. We hebben elkaar toen eens flink de waarheid gezegd. Keihard. Het werd een ontzettend rumoerige vergade ring. Op een gegeven moment stapte Hans Kattenburg zelfs uit het stich tingsbestuur. Dat duurde overigens maar tien minuten. Toen was hy weer terug". DEN HAAG (ANP) Het hoofd bestuur van de Nederlandse Stich ting „Draf en Rensport" heeft na uitvoerig overleg, waarbij alle par tijen betrokken zyn geweest, besloten niet in te gaan op de voorstellen en plannen om na de gedwongen ver dwijning van de bestaande baan Me reveld in Utrecht een nieuw Mere veld te stichten. Dit impliceert dat deze baan, die in 1936 werd geopend, in 1972 gaat verdwijnen, omdat dwars door het terrein een rijksweg is geprojecteerd. Een nieuw Mereveld vroeg een dergelijk grote investering dat een verantwoorde exploitatie niet meer mogelijk werd geacht. In dien de gemeente Hilversum bereid is aan bepaalde voorwaarden te vol doen zullen de mogelijkheden worden onderzocht tot verbetering en uit breiding van de baan in Hilversum. SCHWARZHEIDE f ANP) Ne land heeft gisteren in Schwarzhei- de tijdens het zeslandentoernooi wa terpolo met 3—4 verloren van Oost- Duits land. Het was de tweede neder laag van onze landgenoten. De tus senstanden waren: 23. 01, 10, 00. De overige uitslagen zijn: Rus land Hongarije 3—2, BulgarUe-Roe- menië 2—2. LIMOGES (ANP) Voor Paul Gutty, wielerkampioen van Frankrijk op de weg, is de Tour de France al voorbij, voordat deze is begonnen. Hij heeft afgezien van deelname, omdat de anti-dopingtest. waaraan hij zich afgelopen zondag na het behalen van de Franse titel bij de profs moest onderwerpen, positief uitviel. Die moet met zijn samengestelde oefenschema dan by mij komen, zo dat ik de plannen kan realiseren. Maar ja. Je weet het, Cor van der Hart en ik lopen elkaar de laatste tijd voorbij". Tenslotte het commentaar van Nijs op de manier, waarop „het ont slag" hem bereikte voor de eerste maal sprekend met felle stem: „Luc ik vind het verdomd jammer, dat je niet eerder zelf hebt gebeld en ge zegd: „Dirk jongen, het is nu een maal zo, je moet weg. Was het nu werkelijk nodig dat ik het in de krant moest lezen? Nou ja. niets meer aan te doen. Laat Holland Sport mij nu maar een fatsoenlijk briefje sturen en bedanken voor de bewezen diensten, dan weet ik ten minste officieel dat het afgelopen is". Kalm Vakantie ,.Als het correct is, staat het nog wel in de notulen vermeld. Na al dat bekvechten, wat overigens verdraaid opluchtend werkte, verzocht voorzit ter Kroesemeijer mij of ik ermee in stemde om vier weken met vakantie te gaan. Ik accepteerde. Dat leek my voor beide partij en ik heb nu eenmaal tegenstanders bij Holland Sport het beste". „Verder werd besloten, dat de bui tenwereld van dit alles niets te we ten zou komen. Dus geen woord te gen de pers. Wat gebeurt er dan? Meteen lees ik al in de krant dat ik voor vier weken op nonactief ben gesteld". „Prompt er op verschijnt er een vlammend artikel, waarin Katten burg, Kroesemeijer en Cor van der Hart mij volledig afbreken, terwijl ik er ook tot mijn stomme verbazing in lees dat ik ontslagen ben. Dat vind ik niet fatsoenlijk. Nu druk ik my nog maar heel pover uit". Woensdagmiddag rond vier uur krijgt Dirk Nijs in zijn Rotterdamse wonign een krant in handen, waarin de iets ontzende aanvallen op zijn managerschap. Nauwelijks heeft de ■vroegere „vader van de scheidsrech ters" het artikel gelezen of hij pakt de telefoon en belt zyn baas: Luc Kroesemeijer. Een opvallend vriendelijk gesprek ontstaat, waarbij de voorzitter van Holland Sport zich enigszins schijnt te verontschuldigen en Dirk Nijs op een amicale wijze duidelijk maakt, dat de verwijten aan zijn adres ge richt beslist niet reëel zijn. Nys tegen Kroesemeijer over de beschuldiging dat hy veel te weinig op Houtrust was: ,,Ik ben dagelijks nog nóóit zo veel uren voor een baas in de weer geweest als by jullie". Verwijt Over het verwyt, dat de spelers van Holland Sport afgelopen week einde niet verzekerd waren tydens de trip naar Atvidaberg: „Maar Luc, ik heb nog nooit van myn leven iemand verzekerd. Dat is myn werk toch niet. Dat is iets voor onze admini stratie. Het is alleen fout. dat wy op Houtrust geen vaste administrateur hebben. Daar moet dagelyks iemand zitten." De reactie van Nys op de bewering van Kroesemeyer dat hy in gebreke was gebleven by het samenstellen van een oefenprogramma: „Dat vind ik primair de taak van de trainer. Na het telefoongesprek geeft Dirk Nys weer byzonder kalm nog enige toelichting op enkele punten. „Ik moest weg, dus schoven ze ineens alles in myn schoenen, zyn er by een uitwedstryd in de in tertoto geen cadeautjes voor de tegenparty, dan heb ik het gedaan. Maar het is ver dorie helemaal geen gewoonte om by zulke wedstrijden in het buitenland voor persoonlijke geschenken te zor gen. Gaat het met de verzekering mis, dan denkt niemand aan een admini stratieve fout, maar wijzen ze ineens beschuldigend naar my. Trouwens, toen we ontdekten dat het mis zat met die verzekering, was het zo weer voor elkaar. We hebben ons op Schiphol laten verzekeren. Een fluit je van een cent. Maar ja. ben je aan het zoeken dan maak je daar na tuurlijk prompt een enorme ophef van. Dan dat oefenprogramma. Ik kon door bemiddeling van myn vriend Koen Brouwer Preston North End heel goedkoop naar Houtrust krij gen. „Te duur", riep Kattenburg en daarmee was het uit. Ik kwam met Birmingham op de proppen. „Doen we niet", werd er simpel gezegd. Nogmaals, ik vind dat dit een zaak voor de trainer is. Maar ja, met Cor van der Hart kan ik het de laatste tyd ook niet meer goed vinden. Heb ik een talentvolle speler ontdekt en zeg ik het hem. dan antwoordt hy louter: „Ik neem hem toch niet" Dan is de zaak weer afgedaan. Gek Het vreemde is. dat ik het toch goed naar myn zin had by Holland Sport. Het klinkt misschien gek, maar het is zo. Met de jongens kon ik het enorm goed vinden. Oh ja, Kattenburg verwyt my in dat be wuste artikel ook nog dat ik al tyd achter de spelers ging staan. Nou, dat beschouw ik als een machtig compliment van hem. Ik ben er toch voor om achter de Jongens te staan? Wy hadden, of liever hebben, een fyne ploeg. Allemaal gezellige Jon gens". Is Dirk Nys nu werkeWjk niet een tikje verbitterd? Hy beweert pertinent van niet. Zegt zelfs: „Al schoppen ze my na. ik zal het Holland Sport op myn beurt nooit doen". Toch Als hy de revue van twee jaar Houtrust laat passeren, merkt hy ta mely k cynisch op: „Weet je dat ik nu werkelyk dacht dat ik het nog goed gedaan had ook. Toen ik twee jaar geleden by Holland Sport kwam, waren ze als de dood dat zy zouden degraderen. Ze hadden toen uit zes wedstrijden drie punten. We eindig den op 33 punten. Zeer goed dus". Te kuur „Toen kwam de eerste transferpe riode waaraan ik meewerkte. Ik ADVERTENTIE zorgde er voor dat we van Feyen- oord Jan Boskamp te huur kregen en ik haalde Paul Roodnat naar Den Haag. Waren het aanwinsten of niet voor Holland Sport?" „Verder kregen we praktisch voor niets Janotka en kwam Frans van der Heide, die zyn geld ook dubbel en dwars waard was. We kochten toen Don en Reyers. De balans luid de: aankopen voor 65.000 gulden, verkocht voor een halve ton. Dus hadden we uiterst efficiënt gewerkt". „Wat wil je? Een veel sterker elf tal en slechts 15.000 gulden er op toeleggen. Het afgelopen seizoen zyn we dan ook geen moment in gevaar geweest. Integendeel. Holland Sport was een elftal geworden, waar ieder een rekening mee moest houden Bovendien zorgde ik er voor dat we by de televisie en de pers steeds in de belangstelling stonden". Daarna herhaalt de teleurgestelde manager het nog eens: „Ik zal niet natrappen. Dat is niet fatsoenlyk. Ik zeg alleen: jammer dat het zó ge gaan is. Het was niet nodig geweest. Maar ja. in een prettige samenwer king bestaan geen onoverkomelyk- heden, maar werk Je in een omge ving waar de een op de ander zit te wachten tot hy een fout maakt, dan +Een plaatje uit gelukkiger da gen: Dirk Nijs en trainer Cor van der Hart. Nu spreken zij al ge ruime tijd niet meer met elkaar. worden de kleinste dingen onoverko- menlyk". „Daarom ben ik nu niet meer by Holland Sport. Kan ik thuis afwach ten tot myn contract ik word doorbetaald op 1 juli 1971 afloopt. In die tyd zal ik echt niet stil zit ten. Reken daar maar op". ROTTERDAM ANP) In de in- terlandwedstryd tegen Rusland, die in Rotterdam wordt gespeeld, heb ben de Nederlandse dammers don derdag een 59 nederlaag geleden De stand na twee dagen is nu 1612 voor de Russen. Uitslagen: Andretko-Wiersma 11, Koeperman-Van Dijk 1-1. Gantwarg v. d. Sluis 2—0. Tsjegoef-Sybrands 1—1, Davidof-Schotanus 2—0. Sjkit- kin—De Ruiter 1—1, Sretenska-Drost 1—1. LEIDEN Aan de avondzesdaagse, waarvoor maandag in de Haagse Betje Wolfstraat het eerste startschot wordt gelost zaterdag 4 juli wordt in Leiden de finale-rit gereden nemen 20 ploegen van vijf man deel. Van die twintig komen er vijf uit het buitenland: Zwitserland. Engeland. Denemarken en twee ploegen uit Duitsland. De ploeg van de Leidse Swift-Combinatie wordt versterkt met de Belg Cools. Ploegleider is C. van Leeuwen. De finale-rit in Leiden - Rooseveltstraatstart 4 uur - is geadopteerd door de Stichting Pilgrims Fathers. Het programma van de zesdaagse ziet er als volgt uit: maandag: Betje Wolfstraat Den Haag: dinsdag: eiland Rozenburg: woensdag: Zuiderpark Den Haag; donderdag: Zwanenburg; vrijdag: Nootdorp; zaterdag: Leiden (finale). LONDEN (ANP) „Enge land heeft niets te leren van Bra zilië al zyn zy dan drievoudig we reldkampioen", was het ant woord van Sir Alf Ramsey, de coach van het Engelse voetbalelftal, op een van de vele vragen tydens zyn eerste persconferentie sinds Mexico. ..Wy waren een van de beste ploe gen van het gehele toernooi", zo ver volgde hy. Ook met de vraag hoe het dan kwam dat Engeland van West- Duitsland had verloren wist Sir Alf wel raad: die nederlaag in de kwart finale is een van de mysteries van het voetbal. Zo is heb spel nu een maal. Ik moet er echter wel aan toe voegen dat myn spelers zeer veel last hebben gehad van de hoogte. Dat is, tussen haakjes, ook de re den. waarom er in dit toernooi zo veel doelpunten en alle laat in de wedstryd ten gevolge van vergissin gen van vermoeide verdedigers zyn gescoord". Ook over de wedstryd van Enge land tegen Brazilië, die eindigde in een 01 nederlaag voor Albion, was Sir Alf tevreden: „Brazilië was het meest bevreesd voor ons. Want wy bezaten (en bezitten) een dergeiyke spelvaardigheid. dat het voor Brazi lië inderdaad zorgwekkend was, maar voor de toeschouwers een lust om naar te kyken. Vooral ech ter speelden we zoals onze waardig heid dal vereist .Als de wedstrijd over zou worde ngespeeld, dan zou ik het precies eender doen. Hetzelfde elftal zou in het veld komen en het zou dezelfde instructies krij gen. Het was gewoon pech dat we verloren. Een andere keer winnen we van Brazilië". „Heeft Engeland zyn titel niet ver speeld, omdat het in tegenstelling tot Brazilië geen vleugelspelers had", luidde een andere vraag „De men sen moeten eens op houden met zeu ren over vleugelspelers", kwam het prompte antwoord. „Als ze goed had den gekeken dan zouden ze hebben gezien dat Brazilië geen ouderwets vleugelspel toepaste. Zelfs in de fi nale waren Rivelino en Jair niet op de vleugels te vinden. Het waren hun backs die daar speelden". Byzonder zwygzaam tenslotte was Sir Alf Ramsey ten aanzien van zyn aanblyven als manager van de Engelse ploeg. „Zeer veel mensen, vooral van de pers en de tv hebben er op gezinspeeld, wèl, zy kunnen blyven zinspelen. Er kan een hoop gebeuren in die vier jaar tot Mün- chen". ADVERTENTIE LIMOGES (GPD) In vele bewoordingen rechtvaardigt Jacques Goddet zijn beslissing om óók Caballero aan te werven voor zijn Ronde van Frankrijk. „Nederlanders zijn vechters", vermoedt Goddet nog steeds, „en die heb ik in de lange aan loop naar de bergen nodig. Zij kunnen voor strijd zorgen in de vlakke etappes, storten zich als vrijbuiters in het avontuur en dat maakt de tour interessant". Voor ons krantenbedrijf zoeken wij een van minstens 15 jaar. WIJ BIEDEN een goed loon. WIJ VRAGEN verantwoordelijkheidsgevoel, accura tesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op werkdagen WITTE SINGEL 1 - LEIDEN van 8.3017.30 uur bij de heer J. Breedeveld. Waarna hy recente rit-overwinnin- gen van Schepers, Steevens en Duyn- dam in herinnering brengt en het doet voorkomen alsof de massale Nederlandse afvaardiging net als in vroeger jaren het vuur constant zal ontsteken. Terloops meldt Goddet dan ook nog, dat Rini Wagtmans. van Willme 2/Gazelle, vorig Jaar de revelatie van de Tour was en nog steeds bekend staat als de beste da ler van dit tydperk. Hy strooit méér los over het hoofd van de goedlach se ploegleider Ton Vissers, die toch maar weer beschikt over een equipe met een formidabel moreel. Vissers zelf, die die publiciteit be paald niet schuwt, maar de sport toch ook steeds reeeier gaat zien, weet echter beter. Hy heeft vlug uit gerekend. dat er slechts twaalf etap pes te verdelen zyn onder de „klei ne" coureurs en dat er onder de 150 deelnemers hee veel mindere go den zyn die dan in die vlakke ritten hun slag willen slaan. „Het zal daarom moeiiyk worden om een etappe te winnen", erkent de ploeg leider van Willem 2 „Je kunt alleen hopen dat een van je snelle jongens in de goede ontsnapping zit". Dat geldt ook voor Caballero-leider Ge Peetere. Wellicht beseffen belden ook. dat de onderlinge rivaliteit tussen de twee vaderlandse ploegen de strydlust zal stimuleren. Dat in de beginfase de Tour dus een Neder lands gezicht krygt. Zoals Jacques Goddet diep in zyn binnenste hoopt. Beschermd Joop Zoetemelk en Roger de Vlae- minck zyn de „beschermde" renners van Mars Fandria. In de Alpen wordt naar aanleiding van de posities in het klassement, de definitieve kop man aangewezen. Verwacht wordt, dat de Nederlander Zoetemelk, die vorig Jaar de Tour de l'Avenir won en als een belofte voor de toekomst wordt gezien, zich als leider van Mars/Flandria zal aandienen. Mede omdat Roger de Vlaeminck te wei nig „inhoud" heeft voor het grote werk en verslapt naarmate een etap- pewedstrijd vordert. Bronchitis René Pynen die toch op advies van dokter Rol ink besloot mee te gaan naar de Tour, verschynt overi gens vandaag gedemoraliseerd aan de start van de tydrit in Limoges. „Die bronchitis" piept Pynen, „ver lamt me helemaal. We hebben van daag vyftig kilometer op ons ge mak getraind, maar ik kon amper volgen. Ik heb totaal geen macht. De eerste dagen sal ik versehrikkeiyk af moeten zien. Ik hoop, dat ik er Jacques Goddet door kom, maar ik heb weinig mo reel". Pynen is niet de enige Willem 2'er die door ziekte gekweld wordt. Ook Jo6 van der Vleuten, die afgelopen zondag zo sterk reed in *t kampioen schap van Nederland, is koortsig in Limoges aangekomen. Harm Otten- bro6 klaagde eveneens over pyn in de borst. .Maar dat", veronderstelt Ton Vissers, „kan veroorzaakt worden door zenuwen. Hy was tydens de bus reis in ieder geval opvallend stil". Dient nog gezegd, dat by Caballero iedereen lichamelijk fit is. HFT BFGISJ... 26 JUVI in Limoges HDIV.TUDRFT 7km

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19